راه اندازی بیزینس در کانادا

بدون نظر

امروزه بسیاری از مشاغل باعدم رونق روبه‌رو شده‌اند و مدیران و کارآفرینان زیادی در پی یافتن راهی برای جان بخشیدن به مهارت و حرفه خود و بستری برای ایجاد بیزینس هستند. خیل عظیمی از این افراد در پی اطلاع از امکان‌پذیر بودن راه ‌اندازی بیزینس در کانادا و یا حتی خرید بیزینس در کانادا در پی اطلاعاتی دقیق و به‌روز از نحوه وارد شدن به این عرصه و کسب سود و دریافت اقامت به‌واسطه آن هستند. کانادا کشوری است که پتانسیل پذیرش مهاجر را هم از نظر فرهنگی و هم اقتصادی در زمینه بیزینس و کسب ‌و کار را دارا است. قانون‌های وضع‌شده برای خرید بیزینس در کانادا و یا راه‌ اندازی بیزینس در کانادا برای مهاجران و خارجی‌ها سبب شده از سردرگمی‌های زیادی جلوگیری شود و این پروسه برای ما ایرانی‌ها هم با سهولت و اطمینان خاطر بیشتری طی شود. دولت کانادا همچنان که از مهاجران تحصیلی و کاری استقبال می‌کند برای سرمایه گذران و کارآفرینی در کانادا هم ارزش قائل است و به پروژه‌های مفید و سود ده برای مملکت خود بها داده و مورد حمایت خود قرار می‌دهد. ما در موسسه مشاوره MIE به دنبال بررسی و ارزیابی دقیقی از راه ‌اندازی بیزینس در کانادا به تحریر این مقاله به‌عنوان راهنمایی جامع برای شما متقاضیان و همراهان همیشگی پرداختیم. چنانچه شرایط و تصمیمی در مورد راه ‌اندازی کسب و کار در کانادا دارید و می‌خواهید به انتخاب بهترین بیزینس در کانادا بپردازید می‌توانید با موسسه مشاوره MIE تماس تلفنی برقرار کرده و از مشاوره رایگان کارشناسان باتجربه ما در تمامی امور مربوط به مهاجرت بهره‌مند شوید. در طی تماس تلفنی با موسسه امکان پاسخ‌گویی به سؤالات احتمالی شما نیز وجود دارد.

ویدیو موسسه MIE در مورد روش فوق العاده کار آفرینی


 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
راه اندازی بیزینس در کانادا

راه اندازی بیزینس در کانادا چگونه است؟

راه ‌اندازی بیزینس در کانادا فرآیندی است که درصد بالایی از آن به اطلاعات و مهارت‌های فرد متقاضی بستگی دارد، چراکه شروع هر کاری سختی و پیچیدگی خود را دارد؛ نه تنها استارت کسب و کار بلکه تمامی اهدافی که ما داریم به ثابت‌قدم بودن ما بسته است. اقتصاد کانادا ازجمله اقتصادهای مطرح و قوی در سراسر دنیا بشمار می‌رود. همان‌گونه که گفته شد کشور کانادا ظرفیت بالایی در پذیرش سرمایه‌گذاری و راه‌اندازی کسب ‌و کار خارجی دارد اما چگونه این امر امکان‌پذیر می‌شود که فردی خارجی بتواند به خرید بیزینس در کانادا بپردازد و یا اگر بخواهد در راستای راه اندازی بیزینس در کانادا اقدام کند؛ چگونه این مهم را میسر کند. ابتدای امر نیاز است که متقاضی به جمع‌آوری اطلاعات از بیزینس یا کسب ‌و کار مورد نظر خود بپردازد این اطلاعات هم می‌بایست از منبعی معتبر و مطمئن باشد؛ پس از ارزیابی‌های کارشناسانه یک سری داده‌ها و اطلاعات را کسب خواهید کرد برای مثال: سرمایه مورد نیاز، بازار کار چگونگی عرضه و تقاضا و اطلاعاتی در مورد شهر و استان محل کار و پارامترهای تاثیرگذار دیگر. راه‌اندازی کسب ‌و کار در کانادا نسبت به خرید بیزینس با پیچیدگی‌های بیشتری روبرو است. یکی از راه های راه‌ اندازی بیزینس در کانادا فرد متقاضی ابتدا می‌بایست ایده‌ای جدید و نو آورانه را مطرح نماید و آن ایده درصورتی‌که عملی و سودآور باشد و دولت کانادا پس از بررسی بیزینس پلن متقاضی یه این نتیجه برسند که این پروژه و بیزینس برای کشور آنها سودآور است؛ قطعاً آن را تأیید خواهند کرد و حمایت های خود را نیز به متقاضی و کسب و کار جدید او ارائه می نمایند. راهی دیگر، ثبت شرکت با مالکیت 50% متقاضی خارجی است که این روش با توجه به شرایط متقاضی امکان پذیر است. مدیران ارشد و ماهر که در این راه دارای سابقه و تجربه هستند؛ می توانند با ثبت یک شرکت به راه اندازی بیزینس در کانادا بپردازند؛ حتی می توانند که یک شرکت ثبت شده را خریداری کرده و تجارت خود را استارت بزنند. به طبع راه اندازی بیزینس در کانادا با مزایا و معایبی مواجه خواهد شد که در ادامه مطلب به آنها نیز خواهیم پرداخت.

ویدیو موسسه MIE در مورد راه اندازی بیزنس در کانادا و اخذ اقامت


آیا مهاجرت از طریق راه اندازی بیزینس در کانادا امکان پذیر است؟

راه ‌اندازی کسب و کار در کانادا به دو طریق سرمایه‌گذاری و کارآفرینی امکان‌پذیر خواهد بود؛ بنابراین با توجه به نوع بیزینس که مربوط به کارآفرینی و ارائه ایده نو و بیزینس پلن می‌شود و یا سرمایه‌گذاری در صنعت، ملک و یا هر کسب‌ و کار دیگر روش مهاجرت می‌تواند متفاوت باشد. متقاضیانی که قصد راه ‌اندازی بیزینس در کانادا را دارند می‌بایست در ابتدای امر به ‌واسطه ویزای کاری وارد این کشور شوند و اقامتی با اعتبار دو ساله را دریافت نمایند پس از یک تا یک سال و نیم امکان اخذ اقامت دائم فراهم می‌شود و فرد متقاضی راه ‌اندازی بیزینس می‌تواند برای خود و خانواده‌اش اقامت دائم کانادا را اخذ نماید. راه اندازی بیزینس به‌واسطه سرمایه ‌گذاری به‌ عنوان روشی از مهاجرت ترقی خواهد شد و بسته به نوع و میزان معین سرمایه‌گذاری اخذ اقامت نیز صورت خواهد گرفت. بنابراین راه اندازی بیزینس در کانادا با بهره گیری از یکی از روش های مهاجرت کاری کانادا و یا مهاجرت سرمایه گذاری امکان پذیر خواهد بود.

کارافریسرمایه گذاری 100 هزار دلاری کانادانی ئر کانادا

این مقاله را از دست ندهید: سرمایه گذاری 100 هزار دلاری کانادا

در این مقاله ما تمام راه های سرمایه گذاری 100 هزار دلاری کانادا را به شما خواهیم آموخت.

حداقل سرمایه برای راه اندازی بیزینس در کانادا چقدر است؟

راه ‌اندازی بیزینس در کانادا ویژه یک استان نبوده و فرصت‌های کارآفرینی در شهرهای مختلف وجود خواهد داشت. در شهرهای مختلفی در کانادا مانند انتاریو، بریتیش کلمبیا و ایالت‌های دیگر متفاوت است و حتی این مورد که متقاضی قصد راه ‌اندازی چه بیزینس را دارد هم در حداقل هزینه تأثیر خواهد داشت؛ هزینه خرید بیزینس در کانادا با راه‌اندازی بیزینس در کانادا هم متفاوت است چرا که خرید بیزینس می‌تواند بدون تلف کردن وقت به سود مستقیم برسد. برای مثال اگر متقاضی بخواهد طرحی مبنی بر راه ‌اندازی کسب ‌و کار در استان انتاریو و در شهر تورنتو می‌بایست ابتدا ثابت کند که حداقل دارایی 800 هزار دلار به‌صورت نقد و یا حتی غیر نقدی که دست‌کم بتواند 600 هزار دلار آن را در این راه سرمایه‌گذاری کند. در شهرهای دیگر حتی با سرمایه‌های کمتر مثلاً اثبات 400 هزار دلار سرمایه نقدی و غیر نقدی که بتواند نصف آن یعنی حداقل 200 هزار دلار را بابت راه‌ اندازی کسب ‌و کار سرمایه‌ گذاری کند.

پیش نیازهای خرید بیزینس در کانادا

به طبع برای استارت هر کاری یک سری آمادگی و پیش ‌نیاز لازم است که فرد را آمادگی ورود به بیزینس و کسب‌ و کاری تازه در کشوری خارجی را پیدا کند. همان‌گونه که گفته شد جمع‌آوری اطلاعات و تحقیق در مورد کسب و کار مورد نظر اولین گام در این راه خواهد بود تا جایی که متقاضی بتواند درکی درست از بیزینس پیش رو داشته باشد و بتواند از اطلاعات ریز و موشکافانه‌ای که از تحقیقات انجام‌شده حاصل‌شده نکات مثبت و اثربخشی را استخراج کند. محاسبات و صورت‌های مالی، بازار عرضه و تقاضا که شامل بیزینس خریداری‌شده و مشتریان آن کسب ‌و کار و دارایی‌های مثبت و منفی کسب کار، مجوزها، خدمات پس از فروش و ضمانت‌ها همگی می‌بایست در ابتدای امر مورد ارزیابی دقیق قرار گیرند و به خوبی شفاف‌سازی شوند. اطلاعات که به‌عنوان پیش‌نیاز برای خرید بیزینس آماده در کانادا لازم خواهند بود را می‌توان به‌واسطه کارفرمای پیشین آن کسب ‌و کار در دسترس قرار بگیرند و به‌صورت محرمانه مورد استفاده قرار گیرند. در این معاملات که بین طرف خارجی صورت می‌گیرد وجود یک وکیل کار بلد می‌تواند بسیار مثمر ثمر باشد چراکه حضور وکیل سبب می‌شود متقاضی از مفاد قرارداد و تعهدات در جریان و عواقب آنها مطلع شود. یک سری اطلاعات که به دولت کانادا مربوط می‌شود را می‌بایست از پایگاه داده‌های دولتی مورد پیگیری قرار گیرند مانند پیگیری پرداخت و یا عدم پرداخت مالیات، سوءپیشینه و فعالیت خلاف قانون و اطلاعاتی از این قبیل را می‌توان پیگیری کرد.

شرایط راه اندازی کسب و کار در کانادا

هنگامی‌که فرد متقاضی به‌عنوان یک خارجی قصد راه‌اندازی یک بیزینس در کانادا را دارد ابتدا می‌بایست واجد شرایط باشد؛ شرایطی که برای راه‌اندازی کسب‌ و کار برای افراد خارجی در نظر گرفته‌شده بر اساس کارآفرینی است چرا که تنها در صورتی بیزینس فرد خارجی مورد تأیید قرار می‌گیرد که بر مبنای کارآفرینی باشد به این معنی که برای ایجاد شغل و توسعه کانادا مفید واقع شود. بر همین اساس برای راه‌اندازی یک کسب‌ و کار که 50 درصد آن را در اختیار خواهند داشت و از نظر مالکیت نیز این گونه است که بیزینسی که در کانادا راه اندازی یا خریداری می شود می بایست دست کم یک سوم آن به نام متقاضی باشد. فاکتورها و شرایطی که باید برای راه ‌اندازی بیزینس در کانادا مدنظر قرار گیرند شامل شرایط مالی، زبان، فرهنگ، صنایع، مقررات دولتی، طرح تجاری و شبکه حرفه‌ای که در اینجا قصد داریم این شرایط ضروری برای ایجاد کسب و کار در کانادا را شرح دهیم:

 • شرایط مالی:

برای متقاضیانی که در ابتدای راه هستند و می‌خواهند به راه ‌اندازی بیزینس در کانادا بپردازند به‌ویژه در شروع کار آمادگی مالی قبل از اقامت در کشور خارجی و هزینه‌هایی که قرار است متحمل شوند را می‌بایست در نظر بگیرند و برای آنها برنامه‌ریزی حساب‌شده داشته باشند. به این نکته هم توجه شود که ممکن است هزینه‌ها در استان‌های مختلف کانادا باهم تفاوت داشته باشد ولی این مسئله چیزی از اهمیت ماجرا کم نمی‌کند و بخش مالی همچنان مهم‌ترین شرط برای راه ‌اندازی بیزینس در کانادا است. با مقایسه و تصمیم‌گیری در مورد اینکه کدام استان ازنظر هزینه‌های عملیات تجاری و هزینه‌های زندگی برای کسب‌ و کار در حال اجرا بهتر است می‌توانید استانی از کشور کانادا را در نظر بگیرید که برای راه ‌اندازی کسب‌ و کار مدنظر فرد بهتر و به‌صرفه تر است. متقاضی بسته به اهداف خود در کسب ‌و کار استانی را در نظر بگیرد که هزینه زندگی و دستمزد مقرون‌ به ‌صرفه برای به حداکثر رساندن درآمد خواهد داشت.

 • زبان:

اگر متقاضی راه ‌اندازی بیزینس در کانادا مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی را ندارد اکنون وقت آن رسیده که به این امر بپردازد چرا که زبان‌های اصلی کانادا انگلیسی و فرانسوی است و مهارت تکلم به یکی از این زبان‌ها برای فرد در زندگی روزمره و رشد کسب ‌و کار مفید خواهد بود. به‌عنوان یک فرد که کسب ‌و کاری را راه‌اندازی می‌کند در برخورد با افراد و ایجاد شبکه حرفه‌ای نیازمند مهارت‌های ارتباطی خوب خواهد بود و این شرط از عناصر اساسی در کسب ‌و کار برای دست‌یابی به سطح بالایی از موفقیت عنوان‌شده

 • فرهنگ‌ها:

کانادا خانه فرهنگ‌های مختلف است و همین ویژگی از مواردی است که کانادا را به مکانی جذاب برای تجارت بدل کرده است. مهاجرت به این کشور افراد را مجبور به فراموشی اصالت و فرهنگ خود نمی‌کند بلکه فرصتی است برای به اشتراک گذاشتن فرهنگ و ارزش‌های خود و درعین‌حال یادگیری، پذیرش و سازگاری با فرهنگ‌های جدید. هنگام راه ‌اندازی بیزینس در کانادا یادگیری فرهنگ کانادایی و نیازهای بازار جدید بسیار با اهمیت است و فرد را قادر می‌سازد که مؤثرترین استراتژی تجاری را تدوین کند.

 • صنایع:

تحقیق در مورد وضعیت صنایع قبل از راه اندازی بیزینس در کانادا و سرمایه گذاری در کشور هدف بسیار مهم است. مهم نیست کالا یا خدمات که قرار است بواسطه بیزینس جدید وارد بازار شوند چقدر با کیفیت هستند مهم این است که اگر با بازار کانادا هم خوانی نداشته باشند بدون شک رونق غیر ممکن است. در نتیجه شناخت صحیح از صنایع از شروط راه اندازی بیزینس در کانادا خواهد بود.

 • قوانین و مقررات دولتی:

از آنجایی که کانادا یک نوع دولت فدراسیونی و کاملا غیر متمرکز است؛ مقررات زیر نظر مقامات فدرال یا استانی می باشد. رعایت قانون و مقررات استانی که قصد راه اندازی کسب و کار را دارید از ضروریات است. وکلای با تجربه کانادایی می توانند مشاوران خوبی در این زمینه باشند.

 • طرح کسب و کار:

به منظور داشتن یک نقشه راه روشن در مورد راه اندازی بیزینس در کانادا یک طرح کسب و کار در کانادا موارد ذکر شده در بالا را خلاصه می کند. این امر با انجام تحقیقات بازار کامل با پیش بینی های شفاف و واقع بینانه محقق خواهد شد. طرح کسب و کار مناسب راهنمای فرد برای مقابله با موانع احتمالی در این مسیر خواهد بود.

شبکه حرفه‌ای:

راه‌اندازی یک تجارت در خارج از کشور به دلیل وجود قوانین و مقررات پیچیده می‌تواند چالش‌برانگیز باشد. بنابراین فرد متقاضی می‌بایست از راهنمایی‌ها و مشاوره‌های یک گروه متخصص و حرفه‌ای در امر راه اندازی بیزینس در کانادا بهره بگیرد.

مراحل خرید بیزینس در کانادا

خرید بیزینس در کانادا یک معامله بزرگ و پیچیده است و انجام یک باره این پروسه می تواند طاقت فرسا باشد. در ادامه قصد داریم به طور کامل مراحل خرید بیزینس در کانادا را بررسی کنیم.

 • مرحله اول: آماده سازی
  • یافتن یک تیم مشاوره: به طبع در هر کاری می بایست از متخصصان آن زمینه استفاده کرد. ارزش گذاری کسب و کار، فن آوری اطلاعات، منابع انسانی، بازاریابی مواردی است که ممکن است در کسب و کار مورد نظر  بتوان به آنها پی برد.
  • تعیین اهداف روشن: مشخص کردن هدف از خرید بیزینس در کانادا از جمله مواردی است که در مرحله اول بررسی می شود. به طبع افرادی که قدم در این راه می گذارند اهدافی از پیش تعیین شده دارند که می تواند شامل کسب سود، اخذ اقامت و یا موارد دیگر که در حوزه صنعت و تجارت قرار می گیرند.
  • طرح کسب نقشه راه که معمولا توسط مشاوران خارجی صورت می گیرد که
   • با تنظیم جدول زمانی هدف و بودجه فرد
   • نقش ها و مسیولیت های تیم پشتیبان
   • ویژگی های کلیدی که مربوط به نوع بیزینس مورد خرید بررسی شوند.
   • آمادگی و پذیرش انواع خطراتی که ممکن است در این راه پیش بیاید
  • پیدا کردن یک کسب و کار برای خرید: شروع به جستجوی برای یافتن کسب و کارهایی کنید که معیار های تعیین شده در طرح مورد نظر فرد را برآورده کنند و دارای ویژگی هایی مانند:
   • سابقه و تاریخچه ای اثبات شده از موفقیت
   • محصول و یا خدمتی که بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.
   • دارا بودن دریچه ای رو به رشد در آینده
   • دسترسی به کارپردازان
 • مرحله دوم: مذاکرات اولیه و قبل از فروش

در این مرحله لازم است فرد در درست انجام دادن تحقیقات دقت نماید تا بتواند از مذاکرات و گزارشات رد و بدل شده بیشترین استفاده را ببرد.

  • آغاز تأمین مالی خرید بیزینس: جلسه با شرکا و وام‌دهندگان احتمالی قبل از اقدام به خرید کسب ‌و کار می‌تواند کمک‌کننده باشد.
  • تحقیق در کسب ‌و کار و دیدار با فروشنده: برنامه‌ریزی برای جلساتی که نیاز است با فروشنده برگزار شود. اطلاعاتی از قبیل اینکه فروشنده یا فروشندگان چرا تصمیم به فروش بیزینس دارند و برخی از تحقیقات اولیه در رابطه با عملکرد عملیاتی و مالی کسب ‌و کار خواهد بود. این جلسات به‌ منظور جمع‌آوری اطلاعات برای پیش‌نویس معامله (LOl) مورد نیاز خواهد بود.
  • پیش‌نویس و مذاکره نامه معامله: به ‌منظور استفاده برای توافق نهایی خرید بیزینس در کانادا مورد استفاده قرار می‌گیرد. که می‌بایست شامل موارد زیر باشد.
  • محدودیت قیمت
  • تعهد فروشنده نسب به ارائه تمام سوابق لازم
  • شرایط محرمانه بودن و ارتباطات
  • مدت‌زمان محرومیت از مذاکرات (دوره‌ای که در طی آن فروشنده درخواست خریدار را می‌پذیرد و پیشنهادات دیگر را بدون صحبت با خریدار رد می کند)
 • مرحله سوم: مذاکرات نهایی

پیش از اقدام به امضا و پذیرش معامله لازم است از صحت و درستی فرایند خرید بیزینس در کانادا اطمینان حاصل شود.

  • انجام یک فرایند حساب‌شده و مطمئن:پروسه خرید بیزینس در کانادا در وهله اول یک فرایند است که از بررسی قانونی و مالی تشکیل‌شده است. اما ممکن است که جنبه‌های دیگر هم وجود داشته باشد که لازم باشد خریدار به آنها بپردازد مانند موقعیت‌یابی تجاری یا زیر ساخت‌های IT . اطمینان و یافتن متخصص برای انجام این بررسی‌ها به‌احتمال زیاد چند ماه طول می‌کشد.
  • مذاکره قیمت خرید: در این بخش قیمت خرید بیزینس نهایی خواهد شد که عوامل زیادی در آن دخیل خواهند بود. از این عوامل می‌توان به درآمد کسب و کار قبل از بهره، مالیات، استهلاک، ارزیابی ارزش گذاری اشاره کرد. مذاکرات خریدار بیزینس با فروشنده باید به توافق متقابل منجر شود.
  • تأمین مالی امن: از آنجایی که بررسی منابع مالی در مرحله دوم با دقت انجام شده است در این مرحله به نهایی کردن تأمین مالی با فروشنده پرداخته می‌شود.
  • توافق خرید را نهایی کنید: قرارداد خرید شامل جزئیات مربوط به دامنه معامله، شرایط پرداخت و هرگونه ضمانت‌نامه خواهد بود. اگر فروشنده به ‌صورت فعال در بیزینس ماندگار شود و به فعالیت خود ادامه دهد. توافق ‌نامه ممکن است قرار داد اشتغال را نیز در بربگیرد.
 • مرحله چهارم: انتصاب کسب ‌و کار

در این مرحله به برنامه‌ریزی برای آینده کسب ‌و کار پرداخته می‌شود.

  • یکپارچگی کسب‌ و کار: ماه‌های ابتدایی پس از خرید یک بیزینس برای ادغام موفق آن بسیار اهمیت دارد. با ارائه چشم اندازی روشن از آینده و القای اطمینان به کارکنان در تمام سطوح می توان به موفقیت رسید.

نحوه محاسبه قیمت بیزینس در کانادا

فرمول هایی که به منظور ارزش گذاری خرید بیزینس در کانادا وجود دارد. در اینجا به انواع فرمول های ارزش گذاری می پردازیم: ضریب یا ارزش گذاری بازار، ارزش دفتری و ارزش نقدینگی، روش درآمد، ارزیابی سود مالک.

 • ضریب یا ارزش گذاری بازار:

به‌ منظور ارزش‌گذاری خرید بیزینس در کانادا از فرمول‌هایی استفاده می‌شود. یکی از پرکارترین معیارهای ارزیابی این است که سود یک کسب ‌و کار را در یک صنعت به‌طور متوسط ضرب می‌کنند تا ارزش کسب‌ و کار را محاسبه کنند. این ضریب با استفاده از رقم فروش ناخالص، ضریب استاندارد معمولاً در محدوده 0.25 تا 1.0 یا بالاتر قرار می‌گیرد. وقتی از سودهای قبل از مالیات بجای فروش استفاده می‌شود ضریب‌ها ممکن است 1،2،3،4 باشد که نهایتاً 5 است. در حالیکه روش فروش معمولاً به‌عنوان معیار اصلی ارزش‌گذاری استفاده می‌شود. روش سود قبل از مالیات می‌تواند به‌عنوان معیار سقف ارزش‌گذاری استفاده شود. اولاً این روش ارزش‌گذاری عوامل مهمی مانند سودآوری کسب‌ و کار و شاخص‌های جریان نقدی برای شرکت را در نظر نمی‌گیرد. ثانیاً، از آنجایی ‌که این ارزش‌گذاری بر اساس میانگین‌های صنعت است، تفاوت‌های بین شرکت‌ها در یک صنعت را که می‌تواند از نظر اندازه، ارزش برند، مشتری محور، کارایی مدیریت و سایر عوامل بسیار متفاوت باشد، در نظر نمی‌گیرد. این تفاوت‌ها اثبات اعتبار یک ضریب را دشوار می‌کند، که می‌تواند دقت ارزش‌گذاری را کاهش دهد.

 • ارزش دفتری:

این شکل از ارزش‌ گذاری بر اساس ارزش دفتری یک کسب ‌و کار است که در آن از کل دارایی‌های صاحبان سهام منهای کل بدهی‌ها برای تعیین قیمت استفاده می‌شود. چند مشکل در این رویکرد ساده وجود دارد. اول، تا زمانی که دفترهای کسب ‌و کار مورد بررسی قرار نگیرند نمی‌توان اطمینان حاصل کرد که اعداد عنوان‌ شده صحیح هستند. ثانیاً، در ارزش‌گذاری برخی از دارایی‌ها، مانند ساختمان‌ها، تجهیزات و دیگر لوازم ممکن است در دفاتر اغراق‌شده باشد و حتی هزینه‌های نگهداری و یا جایگزینی دارایی‌های قدیمی‌تر را انعکاس نداده باشند. در نتیجه برخی از کارشناسان ارزشیابی تجاری از ارزش دفتری دارایی‌ها استفاده می‌کنند.

 • ارزش نقدینگی:

این رویکرد مشابه روش ارزش گذاری دفتری است، با این تفاوت که ارزش دارایی ها در زمان انحلال به جای ارزش دفتری یا ارزش بازار دارایی ها استفاده می شود. با استفاده از این رویکرد، بدهی های کسب و کار از ارزش نقدینگی دارایی ها کسر می شود تا ارزش انحلال کسب و کار تعیین شود. ارزش کلی کسب ‌و کاری که از این روش استفاده می‌کند باید کمتر از ارزش‌گذاری با استفاده از روش‌های دفتری استاندارد یا دفاتر تنظیم‌شده باشد.

 • روش درآمد:

بررسی ارزش دارایی یک کسب ‌و کار می‌تواند پیچیده باشد، زیرا اعداد موجود در ترازنامه ممکن است ارزش واقعی ساختمان و یا تجهیزات پس از استهلاک، یا ارزش زمین را به‌ درستی منعکس نکند در صورتی‌ که ممکن است بیزینس بیش از چند سال قدمت داشته باشد. به همین دلیل برخی از کارشناسان این زمینه ترجیح می دهند که درآمد یک شرکت را پیش از محاسبه استهلاک، مالیات و سود (IBDIT) حساب کنند تا آنگاه بتوانند درآمدهای آینده و ارزش کلی شرکت را پیش بینی نمایند؛  IBDIT می بایست ماهیت واقعی کسب و کار را منعکس کند؛ به این ترتیب باید بر اساس میانگین سوابق مالی 5 سال گذشته، 3 سال و یا سال جاری در صورت مناسب بودن سوابق مالی گزارش شود.

 • محاسبه بهره قبل از استهلاک، بهره و مالیات (IBDIT)

 در هنگام استفاده از این روش لازم است که مطالعه کلی کسب و کار و تنظیم ارزش اختصاص داده شده بهIBDIT پرداخته شود. به عنوان مثال تعمیر و نگهداری آینده ساختمان یا تجهیزات در ترازنامه یافت نخواهد شد. این در صورتی است که ارزیابی ها نشان دهد که افزایش هزینه ها طبیعی بوده و می بایست IBDIT را بواسطه برآورد معقولی از هزینه های نگهداری کاهش داد. یا در موردی مشابه سود و یا زیان های غیر معمول مانند فروش یک دارایی با ارزش باید از محاسبه IBDIT  حذف شود.

 • رسیدن به نرخ سرمایه گذاری:
  • نرخ بهره فعلی هر وام مورد استفاده برای خرید کسب و کار
  • میزان سرمایه نقدی که در بیزینس وارد می شود که تحت عنوان سرمایه گذاری سهام نیز شناخته خواهد شد.
  • از آنجایی که فرد در حال سرمایه گذاری می بایست سود مورد انتظار را نیز محاسبه کند.
  • یک عامل ریسک نیز باید محاسبه شود. چرا که این سرمایه گذاری احتمالا مخاطره آمیز تر از اوراق بهادار یا قبوض خزانه داری خواهد بود.
 • نرخ سرمایه گذاری و  محاسبه نمونه:
  • در این بخش به محاسبه نرخ سرمایه گذاری برای متقاضی که 100،000 دلار کانادا را سرمایه گذاری کرده است می پردازیم.
  • وام بانکی: 60،000 دلار کانادا  8.9% در سال
  • سرمایه گذاری سهام: 40،000 دلار کانادا  15%در سال (خریدار انتظار دارد سود حاصل از سرمایه گذاری باشد)
 • عامل ریسک: 3%

سرمایه گذاری

وزن

نرخ بهره

نرخ سرمایه گذاری وزنی

وام بانکی

60%

8.9%

0.608.9% x=5.34٪

سرمایه گذاری سهام

40%

15%

0.40 x 15%=6.0٪

در مجموع

----

---

5.34 + 6.0 = 11.34٪

بعلاوه عامل ریسک

---

----

3%

مجموع

100%

----

11.34٪ + 3٪ = 14.34٪

 • فرآیند محاسبه ارزش یک شرکت با استفاده از روش درآمد سرمایه گذاری شده:
  • از اظهارات درآمدی فروشنده برای تخمین درآمد قبل از استهلاک، بهره و مالیات (IBDIT) استفاده نمایید.
  • تنظیم IBDIT به منظور افزایش بالقوه در هزینه های پس از راه اندازی مجدد بیزینس خریداری شده شامل ساختمان، تجهیزات و تعمیر و نگهداری مبلمان و وسایل جایگزین خریداری شده است.
  • ارزش گذاری سود مالک:در سود صاحبان کسب‌ و کار بیانیه درآمد (OB) به‌عنوان پول نقد اختیاری فروشنده به مدت یک سال نشان داده‌شده است. یک روش سریع که می‌تواند برای ارزش‌گذاری یک شرکت مورد استفاده قرار گیرد این است که به ‌سادگی این مقدار را در 2،27،27 ضرب شود تا ارزش بازار کسب‌ و کار تخمین زده شود. این فرمول به بهترین وجه جهت ارزش‌گذاری کسب ‌و کارها مناسب است.

معرفی بهترین بیزینس در کانادا

اگر شما هم علاقه مند به راه اندازی کسب و کاری در کانادا هستید قطعا شناخت بهترین بیزینس در کانادا و دانستن شرایط ان برای شما حائز اهمیت خواهد بود. بیزینس ها و ایده های تجاری سودمند بهترین مشاغل یک کشور هستند. شاید برایتان جالب باشد که در 2017 میلادی امار کسب و کار کوچک در کانادا به 1.15 میلیون رسیده است و بر اساس گزارش های جهانی کانادا رتبه سوم ایجاد کسب و کار در جهان را دارد. به طور معمول هنگام پاسخ دهی به این سوال به خرید مغازه در کانادا می رسیم. گرچه خرید مغازه از بهترین بیزنس پلن ها در این کشور برای درامدی مفید به حساب می آید با این حال در جدول زیر برخی دیگر از انواع مشاغل وبیزینس های سودمند امده است.

بهترین بیزینس ها در کانادا

مشاغل مرتبط با خودرو

فروشگاه تایر

ایستگاه خدمات خودرو

آموزشگاه رانندگی

مشاوره ایده های تجاری

مشاوره تبلیغات

مشاوره تصویر

مشاوره بازاریابی اینترنتی

مشاوره سئو

کسب و کار زیبایی در کانادا

آرایشگاه

سالن زیبایی

آرایشگر

مشاوره ایده های تجاری

تجارت الکترونیک

سرمایه گذاری در استارتاپ ها

شرکت حسابداری

آژانس وصول بدهی

تجارت فارکس

ایده های تجاری نوآورانه

مشاور مهاجرت

ایستگاه شارژ ماشین برقی

مشاور انرژی های تجدیدپذیر شوید

5 نوع کسب و کار پر سود در کانادا

اقتصاد کانادا هم مانند سایر کشورهای توسعه‌یافته تحت سلطه صنعت و خدمات است. بر اساس گزارش گروه بانک جهانی، کانادا رتبه سوم راه ‌اندازی کسب‌ و کار را در گزارش سهولت در کار داراست. کانادا در میان 189 کشور رتبه 19 را در سهولت انجام تجارت کسب کرده است. ایده‌های سودآور زیادی برای راه ‌اندازی کسب ‌و کار در کانادا وجود دارد که می‌توان از آنها بهره گرفت و راه ‌اندازی بیزینس را استارت زد و حتی می‌توان به خرید بیزینس آماده در کانادا پرداخت.

خرید رستوران در کانادا

پروسه خرید رستوران در کانادا برای افرادی که در این زمینه سابقه‌ دارند مطمئناً تجربه جدیدی خواهد بود. این مهم از راه کارآفرینی میسر خواهد شد و به اخذ اقامت دائم نیز منجر می‌شود. ابتدا متقاضی می‌بایست شرایطی را داشته باشد تا بتواند در این راه قدم بردارد. در اینجا شرایط خرید رستوران در کانادا را بررسی می‌کنیم:

 • متقاضی تجربه سرمایه‌گذاری خارجی و سابقه‌ای مدیریت تأیید شده و قابل ‌انتقال را داشته باشد .
 • دارایی و سرمایه کافی به‌منظور راه ‌اندازی بیزینس در کانادا به‌صورت هدفمند و رو به رشد
 • داشتن مهارت در زبان انگلیسی و یا زبان فرانسوی به ‌منظور فعالیت به ‌عنوان مدیر در بیزینس رستوران

صاحبان رستوران هایی که در معرض فروش هستند؛ معمولا رستوران خود را به میزان 25 تا 40 درصد از درآمد عملیاتی سالانه بفروش برسانند. برای مثال اگر رستورانی یک میلیون دلار در طول سال فروش داشته باشد؛ قیمت آن را 250000 تا 400000 دلار تعیین خواهند کرد. لازم به ذکر است که درآمد یک میلیون دلاری یک رستوران به این معنی نیست که همه این درآمد سود حاصل از کسب و کار است بلکه بخش قابل توجهی را می بایست بابت هزینه هایی مانند غذا، کارکنان، اجاره پرداخت شود. طبق داده های اخیر صنعت، رستوران ها به طور کلی با قیمت متوسط 150000 دلار به فروش می رسند. با این حال، قیمت رستوران ها به طور گسترده ای بر اساس مکان و نوع متفاوت است.

شرایط خرید زمین کشاورزی در کانادا

به غیر از ترجیحات فروشنده، هر استان در کانادا قوانینی در مورد اینکه چه کسی می تواند زمین کشاورزی بخرد وضع شده است. این قوانین می تواند از استانی به استان دیگر به طور قابل توجهی متفاوت باشد. شرایط خرید زمین کشاورزی در کانادا اینگونه است که اگر خریدار حداقل 183 روز در سال در کانادا اقامت داشته باشد، حتی اگر شهروند کانادا نباشد هم می تواند مالکیت زمین کشاورزی را برعهده بگیرد و به عبارتی زمین کشاورزی خریداری کند. تمام تامین مالی زمین های کشاورزی باید از طریق یک موسسه مالی ثبت شده برای انجام تجارت در کانادا باشد.

خرید کارواش در کانادا

صنعت کارواش، نظافت، شستشو وسایل نقلیه خودرویی را بر عهده دارد. علاوه بر حذف خاک جاده ها از اتومبیل ها، کامیون های تجاری، وانت ها و تریلرها، این بخش همچنین شامل مؤسسات کارواش می شود که امکانات سلف سرویس را ارائه می دهند.طبق گزارش IBISWorld، بخش کارواش کانادا 8593 کارمند در سراسر کشور در 3218 کسب و کار دارد و درآمد فعلی 465 میلیون دلار دارد. خرید کارواش در کانادا  به طیف وسیعی از مجوزها نیاز خواهد داشت. به عنوان مثال، احتمالاً برای حجم زیادی از آبی که مصرف می شود به مجوز نیاز باشد و مطمئناً باید مقررات مربوط به دفع مایعات و مواد شیمیایی زائد نیز رعایت شود. همچنین باید کسب و کار خود را در مرجع مربوطه ثبت کرده و قوانین مالیاتی نیز رعایت شوند. اگر پس از خرید کارواش در کانادا نیاز به استخدام نیروی کار باشد می بایست برنامه مربوط به بیمه آنها را نیز در نظر داشت.

خرید خشکشویی در کانادا

خرید خشکشویی در کانادا یک سرمایه گذاری با نرخ برگشت سرمایه بالایی است. این نوع از خرید بیزینس در کانادا دارای طرفدار زیادی است. به طبع خرید بیزینس اماده در کانادا دردسرهای کمتری خواهد داشت. با خرید خشکشویی های قدیمی و به روز کردن تجهیزات، تعمیرات لازم و اضافه کردن خدمات قابل ارایه و اضافه کردن کارمندان می توان یک کسب و کار پر سود را راه اندازی کرد. خرید خشکشویی در کانادا به طور متوسط هزینه ای حدود 100 تا 200 هزار دلار کانادا را در بر خواهد گرفت.

خرید کافه در کانادا

طبق آمار نزدیک به 70 درصد از کافه ها سود آور هستند این آمار حتی از رستوران ها و غذا خوری ها هم بیشتر است. از آنجایی که کانادا یکی از بزرگترین مصرف کننده گان نوشیدنی های پایه در کافه ها که شامل چای و قهوه است، معرفی شده بیش از 82 درصد از کانادایی ها هر هفته قهوه می نوشند. هزینه هایی مانند نرخ بالای اجاره به عنوان مانعی برای ورود صاحبان جدید کافی شاپ ها است. کافه ها در کانادا دارای منوهایی متنوعی هستند که همین تنوع ها سبب متفاوت بودن قیمت کسب و کار می شود و پارامتر های دیگر که اهمیت دارد محل قرار گرفتن کافه، ظرفیتی که برای تعداد مشتری دارد یا به اصطلاح تعداد صندلی همگی در خرید کافه در کانادا تاثیر گذار خواهند بود.

شرایط راه اندازی کسب و کار در استان های مختلف کانادا

راه اندازی کسب و کار در کانادا و در استان های مختلف شرایط مختلفی را می طلبد چرا که قوانین در کانادا به صورت فدرال و استانی وضع می شود و مقامات هر استان قوانین مربوط به استان خود را تعیین می کنند. به طور کلی در بین استان های کانادا شهر تورنتو پایتخت انتاریو (بزرگترین شهر کانادا) مکان خوبی برای راه اندازی یک کسب و کار و بیزینس است. این شهر قطبی برای صنایع مالی، صنعتی، تجاری و فناوری کل کشوربه حساب می آید. در ادامه خرید بیزینس در استان های مختلف کانادا را بررسی می کنیم. در شهرهای مختلف کانادا یکی از شرایط متقاضی خرید بیزینس در کانادا این است که سابقه 3 سال مالکیت کسب و کار و یا بیزینس آماده را دارا باشد و یا 4 سال تجربه مدیریت در زمینه کسب و کار مورد درخواست برای راه اندازی و یا خرید بیزینس در ده سال گذشته را داشته باشد.

خرید بیزینس در بریتیش کلمبیا

موارد زیادی از خرید بیزینس در بریتیش کلمبیا وجود دارد اما ابتدا متقاضی می بایست نقاط قوت خود را بیابد. چرا که سابقه و تجربه در یک کار حرف اول را می زند. این استان با محیط طبیعی غنی و نقاط قوت اقتصادی اثبات شده، فرصت هایی برای سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا و خرید بیزینس را در بخش های مختلف صنعتی ارائه می کند. خرید بیزینس در ونکور به عنوان یک شهر با موقعیت معقول می تواند سود ده باشد. دارا بودن تجربه و مهارت در بیزینس مورد نظر و مدرک تحصیلی ترجیحا مرتبط از مواردی است که می تواند پس از تمکن مالی از تاثیر گذارترین موارد در خرید بیزینس در ونکوور باشند.

خرید بیزینس در انتاریو 

همانگونه که قبلا هم گفته شد بهترین بیزینس در کانادا را می توان در انتاریو یافت. متقاضی خرید بیزینس در آنتاریو می بایست حداقل 5 سال سابقه کار در زمینه بیزینس مورد درخواست را دارا باشد و یک سال پیش از اینکه اقدامی در این زمینه انجام دهد؛ باید ازخود آنتاریو و یا هر شهری که در آن قصد خرید بیزینس یا راه اندازی آن را دارید؛ بازدید کرده باشید و از نزدیک جوانب را سنجیده باشید. خرید بیزینس در انتاریو به عنوان شهری بزرگ و وسیع در کانادا مزایای زیادی را به همراه خواهد داشت. در شهری مانند تورنتو که 11 درصد از تولید ناخالص ملی کانادا را به خود اختصاص داده خرید یک بیزینس می تواند بسیار موفق باشد. از آنجایی که تورنتو یکی از مقرون بصرفه ترین محیط های تجاری و سرمایه گذاری در انتاریو و جهان بشمار می رود. کسب و کارهای متنوعی وجود دارد و متقاضیان بدون محدودیت سنی می توانند از فرصت های جالب خرید بیزینس بهره ببرند. کافی شاپ ها یکی از کسب و کارهایی هستند که همواره مورد مراجعه مشتریان برای صرف چای و قهوه هستند این کسب و کار در تورنتو می تواند موفق باشد.

خرید بیزینس در کبک

خرید بیزینس در کبک به عنوان دومین استان پر جمعیت در کانادا فرصت منحصر به‌ فردی بحساب می آید. از آنجایی که زبان استان کبک فرانسوی است تمام اقدامات و ارتباطات برای خرید یک کسب و کار لازم است می بایست به زبان فرانسه باشد. طیف وسیعی از کسب و کارها می توانند گزینه خرید بیزینس در کبک باشند که پیروی از قوانین استان کبک در مورد خرید و یا راه اندازی بیزینس را می طلبند.

خرید بیزینس در آلبرتا

طیف وسیعی از کسب و کارها می توانند گزینه خرید بیزینس در کبک باشند. پیروی از قوانین استان کبک در مورد خرید و یا راه اندازی بیزینس اهمیت دارد. خرید بیزینس در آلبرتا که دارای زمین های کشاورزی زیادی است که کسب و کارهایی بیشتر بر پایه تولیدات است. بنابراین کسب و کارهای که در رابطه با محصولات کشاورزی در این استان رونق بیشتری دارد. به طبع فعالیت در همه کسب و کارها نیاز به تجربه کار خواهد داشت و فعالیت در زمینه بیزینس های وابسته به محصولات کشاورزی هم از این قاعده مستثنی نیست.

اخذ ویزای بیزینس کانادا

کانادا از افراد موفقی که به دنبال فرصت ها و چالش های جدید هستند و قصد راه اندازی بیزینس در کانادا را دارند، استقبال می کند. امکان مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس برای تشویق و تسهیل پذیرش این افراد طراحی شده است. هم دولت فدرال و هم دولت های استانی از مهاجرانی که قصد خرید بیزینس در کانادا را دارند؛ استقبال می کنند و خدماتی را برای کمک به مهاجران برای راه اندازی کسب و کار و شرایط اقامت در کانادا ارائه خواهد کرد. متقاضی راه اندازی کسب و کار در کانادا با تکمیل فرم درخواست و پاسخ به سوالاتی در رابطه با کسب و کار مورد نظر از قبیل سابقه کار، تعهد مالی، مشخصات هویتی و مدارک شناسایی، مدرک زبان و... می پردازد و پس از سپری کردن مراحل درخواست به پرداخت هزینه پردازش درخواست (1575 دلار کانادا) و هزینه حق اقامت دائم (500 دلار) اقدام می کند. پس از ارزیابی مدارک در صورت قابل قبول بودن با ویزای تجاری متقاضی موافقت می شود.

شرایط اخذ تابعیت کانادا با خرید بیزینس در کانادا

در مورد برنامه‌های زیادی از قبیل راه ‌اندازی بیزینس در کانادا و خرید بیزینس آماده در کانادا صحبت به میان آمد؛ به طبع این برنامه‌ها به‌ تنهایی و باهدف کسب سود متقاضی موجب اخذ اقامت نخواهند شد؛ بنابراین در پس برنامه کسب ‌و کار  می‌بایست سود و منفعتی برای کشور کانادا و کمکی به توسعه این کشور در نظر گرفته شود. در نتیجه متقاضی به‌واسطه اقامت کارآفرینی و ویزای کار به اقامت دائم کانادا دست یابد. در خرید بیزینس آماده به ‌طور معمول متقاضی می‌تواند به‌واسطه کارآفرینی‌های استانی در راستای اخذ اقامت قدم بردارد. به‌ موجب خریداری بیزینس در کانادا که با کارآفرینی امکان‌پذیر است می‌توان اقامت کانادا را کسب کرد. در مورد راه ‌اندازی بیزینس در کانادا نیز در ابتدا ویزای کار را می‌توان دریافت کرد که دارای اعتباری دو ساله است و پس از رونق گرفتن کسب ‌و کار و پرداخت مالیات متقاضی می‌تواند پاسپورت کانادا را دریافت نماید.

مزایا و معایب راه اندازی بیزینس در کانادا

راه اندازی بیزینس در کانادا در محیطی با امکانات فوق‌العاده و حمایت‌های دولتی می‌تواند بسیار جذاب باشد. متقاضیان علاوه بر اخذ اقامت به‌واسطه راه‌ اندازی کسب‌ و کار و کارآفرینی در کانادا از مزایایی بسیار برخوردار خواهند شد. بهره‌گیری از منابع و انرژی بالا در این کشور که از برترین تولیدکنندگان گاز و نفت در دنیا است. همسایگی با کشوری قدرتمند مانند آمریکا نیز از مزایا به‌ حساب می‌آید. راه‌اندازی کسب ‌و کار در این کشور سبب می‌شود که عاملان آن کسب ‌و کار مشمول پرداخت مالیات کمتری شوند. نظام‌های پیشرفته و ثروتمند بانکی نیز در لیست مزایای راه ‌اندازی کسب ‌و کار در کانادا به‌حساب می‌آید. به طبع هر برنامه‌ای هم دارای نکات مثبت است و هم نکات منفی، از نمونه نکاتی که در این برنامه‌ها قابل‌ تأمل است محدودیت ظرفیت سرمایه ‌گذاری و راه‌ اندازی کسب‌ و کار در استان‌های مختلف خواهد بود. حفظ اقامت منوط به مدیریت کسب‌ و کار خواهد بود و شرط حضور برای راه ‌اندازی بیزینس کانادا و خرید بیزینس آماده در کانادا الزامی است. از معایب این برنامه‌ها ضرورت استخدام کارکنان کانادایی نیز می‌توان اشاره کرد. می‌توان فاصله کانادا از ایران نیز از معایب به‌ حساب آورد.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب راه اندازی بیزینس در کانادا هستید، اینجا کلیک کنید ➡️.

 


سوالات متداول

شرایط راه اندازی بیزینس در کانادا در زمینه مدیریت رستوران چگونه است؟

متقاضی تجربه سرمایه‌گذاری خارجی و سابقه‌ مدیریت تأیید شده و قابل‌انتقال را داشته باشد

دارایی و سرمایه کافی به‌منظور راه ‌اندازی بیزینس در کانادا به‌صورت هدفمند و رو به رشد

داشتن مهارت در زبان انگلیسی و یا زبان فرانسوی به‌منظور فعالیت به‌عنوان مدیر در بیزینس رستوران

شرط اقامت خرید یا راه اندازی بیزینس در کانادا در مورد خرید زمین کشاورزی در کانادا چگونه است؟

اگر متقاضی 183 روز در سال در کانادا اقامت داشته باشد و حتی شهروند کانادا هم نباشد می تواند تقاضای خرید زمین کشاورزی در کانادا را مطرح کند.

راه اندازی بیزینس در کانادا و یا خرید یک بیزینس مانند رستوران با چه هزینه ای امکان پذیر است؟

خرید بیزینس آماده در کانادا مانند رستوران 150 هزار دلار هزینه خواهد داشت.

شرط مشترک در رابطه با سابقه کار در راه اندازی بیزینس در کانادا چگونه است؟

در شهرهای مختلف کانادا یکی از شرایط متقاضی خرید بیزینس در کانادا این است که سابقه 3 سال مالکیت کسب و کار  و یا بیزینس آماده را دارا باشد و یا 4 سال تجربه مدیریت در زمینه کسب و کار مورد درخواست برای راه اندازی و یا خرید در ده سال گذشته را داشته باشد.

سخن پایانی

مقاله به بررسی راه ‌اندازی بیزینس در کانادا و خرید بیزینس آماده در کانادا اختصاص دادیم. کشور کانادا با دارا بودن پتانسیل راه ‌اندازی کسب‌ و  کار از مهاجرت به کانادا از طریق بیزینس استقبال می‌کند. هر یک از استان‌های کانادا دارای قوانین خاص خود است و برای راه‌ اندازی کسب ‌و کار در برخی استان‌ها مانند انتاریو متقاضی می‌بایست به‌صورت حضوری از ظرفیت‌های بیزینس در این استان دیدن کند و به بررسی بپردازد. سابقه‌های مدیریتی و فعالیت در کسب ‌و کارهای مورد درخواست از ضروریات است. زبان انگلیسی و یا فرانسوی نیز برای راه ‌اندازی بیزینس در کانادا مورد نیاز خواهد بود. در استانی مانند کبک تمام اقدامات ازجمله درخواست، نام کسب ‌و کار و موارد دیگر می‌بایست به زبان فرانسوی باشد. چنانچه به راه‌ اندازی کسب ‌و کار در کانادا علاقه‌مند هستید و شرایط آن را دارید می‌توانید با موسسه مشاوره MIE تماس تلفنی برقرار کنید و از مشاوره رایگان استفاده نمایید؛ امکان پاسخگویی به سؤالات شما نیز توسط متخصصان این موسسه فراهم است.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان