اسپانیا یا اتریش- مقایسه دو کشور اتریش و اسپانیا از نظر شرایط کلی برای مهاجرت

4 نظر

برای مقایسه دو کشور اسپانیا و اتریش می توان بیان داشت که هر دو کشور از جمله کشور های پیشرفته اروپایی می باشند که عضو اتحادیه اروپا هستند؛ به لحاظ شرایط اقتصادی در اوایل سال 2024 رشد اقتصادی اتریش منفی بوده اما رشد اقتصادی اسپانیا مثبت بوده است. نرخ بیکاری در اتریش 4.7% است و این در حالی است که نرخ بیکاری اسپانیا 11.8% می باشد. از طرفی از نظر شرایط تحصیل، دانشگاه های اتریش نسبت به دانشگاه های اسپانیا تعداد و تنوع بیشتری دارند، و امکان تحصیل رایگان در آنها فراهم است. بنابراین می توان بیان داشت که برای مقایسه دو کشور اسپانیا و اتریش با توجه به هدف مهاجرتی شما ممکن است اتریش یا اسپانیا هر یک بر دیگری برتری داشته باشند. در این مقاله به مقایسه  شرایط اقتصادی، هزینه زندگی، آموزش، امنیت و موارد دیگر برای دو کشور اتریش و اسپانیا پرداختیم. موسسه مشاوره MIE قصد دارد در این مقاله به مقایسه جز به جز اسپانیا یا اتریش بپردازد و اطلاعات کاربردی و مفیدی را در اختیار شما همراهان همیشگی قرار دهد. شما می توانید با موسسه مشاوره MIE تماس تلفنی برقرار کنید و از مشاوره رایگان استفاده کنید.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد اسپانیا یا اتریش


 

اسپانیا یا اتریش

مقایسه کلی دو کشور اتریش و اسپانیا

برای مقایسه کلی دو کشور اسپانیا و اتریش می توانیم موارد زیر را با یکدیگر مقایسه کنیم، جدول زیر مقایسه کلیه جوانب دو کشور را نشان می دهد:

 

ویژگی‌ها اتریش اسپانیا
جمعیت 8.9 میلیون نفر 47 میلیون نفر
نرخ بیکاری %4.7 11%
نوع اقتصاد پیشرفته و صنعتی و ثبات یافته گسترده و چندصنعتی
بخش‌های اصلی اقتصادی فناوری، صنعت دقیق، خدمات مالی گردشگری، خودروسازی، کشاورزی
کیفیت زندگی بالا متوسط به بالا
سیاست‌های کاری فعال و نوآورانه چالش‌های متعدد اقتصادی
تحقیق و توسعه پشتوانه قوی نسبتاً ضعیف

 

ویدیو موسسه MIE در مورد مهاجرت به کانادا بهتره یا انگلیس


 

مقایسه دو کشور اسپانیا و اتریش از نظر اقتصاد

برای مقایسه  دو کشور اسپانیا و اتریش از نظر شرایط اقتصادی باید بیان داشت که، اقتصاد اسپانیا به عنوان یکی از بزرگترین اقتصادهای اروپا شناخته می‌شود. این کشور دارای صنایع گوناگونی از جمله گردشگری، خودروسازی و کشاورزی است. با اینکه اسپانیا در دهه‌ های گذشته با مشکلات اقتصادی مواجه بوده است، اما توانسته است از بحران‌ها عبور کرده و به رشد اقتصادی پایداری دست یابد.

در مقابل، اتریش یک کشور با اقتصاد پیشرفته و متعادل است. این کشور به تناسب منابع طبیعی خود در زمینه‌های مختلفی از جمله صنعت، فناوری، و خدمات مالی فعالیت می‌کند. اتریش شناخته شده به عنوان یکی از کشورهای با کیفیت زندگی بالا در جهان است. توسعه پایدار، آموزش بالا، و نظام سلامت مؤثر از ویژگی‌های مثبت اقتصاد اتریش هستند. در این بخش نمودار رشد اقتصادی دو کشور اسپانیا و اتریش را در اختیار شما قرار داده ایم:

  • نمودار رشد اقتصادی اسپانیا

نمودار رشد اقتصادی اسپانیا

نمودار رشد اقتصادی اتریش

نمودار رشد اقتصادی اتریش

مقایسه اسپانیا یا اتریش از نظر هزینه ها و مخارج زندگی

قیمت ها و مخارج پایین است مردم مهربان وخونگرمند. کشور پرتغال و اسپانیا هر دو اینگونه اند. این کشورها کشورهای شاد و خوشحالی هستند و برای کسانی که می خواهند از زندگی مبتنی بر تفریح داشته باشند بسیار مناسب می باشد. در اسپانیا به خصوص جزایر قناری گرچه مکانی توریستی است با این حال از هزینه های کمی برخوردار است و نسبت به اتریش 10 تا 20 درصد مخارج کمتر و هزینه ها کمتر است. گرچه هزینه در کشورهای اروپایی شبیه به هم است با این حال در این کشور هزینه ها و مخارج کمتر است. به طور مثال مالیات بر ارزش افزوده حدود 20 درصد بوده در حالیکه در اسپانیا 8 الی 9 در صد و یا کمتر می باشد. قیمت خانه و مسکن نیز در این کشور نسبت به کشور اتریش کمتر بوده و به طور مثال اپارتمان رو به اقیانوس با امکانات مناسب حدود 200 تا 300 هزار یورو است.

مقایسه دو کشور اتریش و اسپانیا از نظر کار

در زیر توضیحات دقیق‌تر و مفصلی در باره شرایط مهاجرت به اسپانیا و اتریش برای کار آورده شده است درباره نرخ بیکاری می توان بیان داشت که:

  • اتریش:

نرخ بیکاری: در سال های اخیر نرخ بیکاری اتریش حدود 5.1٪ بوده است. این نرخ بسیار پایین است و نشان‌دهنده استقرار نسبتاً خوب در بازار کار در اتریش می‌باشد. عواملی مانند سیاست‌های کاری فعال، تعلیم و تربیت موثر، و توسعه اقتصادی پایدار ممکن است به بهبود نرخ بیکاری در این کشور کمک کرده باشند.

نمودار نرخ بیکاری اتریش 2023

  • اسپانیا:

نرخ بیکاری: در سال های اخیز، اسپانیا با نرخ بیکاری حدود 12.8٪ روبرو بوده است. این نرخ بالا نشان‌دهنده چالش‌هایی است که بازار کار در اسپانیا رو به رو است. عواملی مانند نوسانات اقتصادی، مشکلات سیستم بانکی، و نقاط ضعف در سیاست‌های اشتغال ممکن است تأثیرگذار باشند.

نمودار نرخ بیکاری اسپانیا

مقایسه اسپانیا یا اتریش از نظر آموزش و زبان

از سوی دیگر سیستم آموزشی خوب و برتر برای فرزندان نیز از بهترین ویژگی های این کشورها هستند. آموزش چند زبان در مدارس و موسسات علمی این دانشگاه ها از دیگر ویژگی های مثبت این کشور به شمار می اید. گفتنی است که در کلیه کشورهای اروپایی به سیستم آموزشی تئجه ویژه ای می شود. زبان اسپانیایی زبان دوم به شمار می رود. مثلا در امریکا زبان اول انگلیسی بوده و زبان دوم اسپانیایی است و بسیاری از کشورهای انگلیسی به راحتی اسپانیایی صحبت می کنند.ولی زبان آلمانی بین 150 تا 200 میلیون نفر به زبان آلمانی صحبت می کنند. در واقع از حیث زبان، زبان اسپانیایی ها از زبان المانی ها ساده تر است و باید به این نیز اشاره کنیم که در اتریش و سوئیس اغلب افراد انگلیسی صحبت می کنند و در اسپانیا 70 تا 80 درصد مردم نیز انگلیسی صحبت می کنند.

مقایسه اسپانیا یا اتریش از نظر ویزا و اقامت

البته باید به این نکته اشاره کرد که هر یک از این کشورها دارای نکات مثبت و منفی هستند. مثلا وضعیت اقامت از طریق خود حمایتی در  کشوری مانند پرتغال 8 الی 9 ماهه؛ نوافرینی1تا 4 ماهه است در حالیکه اتریش اقامت از طریق نواری و خودحمایتی  یک تا دو سال حداقل زمان بر خواهد بود.

مقایسه اسپانیا یا اتریش از نظر نظم، امنیت و سیاست

کشورهای آلمانی زبان مانند اتریش، آلمان، هلند، سوئیس و... کشور هایی بسیار منظمند. کشوری مانند المان در ساعت های 5 و 6 عصر همه جا تعطیل بوده و مردم اغلب در خانه هایشان هستند. ولی در کشور اسپانیا تا ساعات بیشتری افراد بیرون از منزل بوده و فعالیت دارند. اسپانیا نظم اروپا را دارد منتهی مانند کشوری مثل سوئیس همه چیز دقیق و لحظه ای نیست. مردم نسبت به بسیاری از مسائل انعطاف بیشتری از خود نشان می دهند در حالی که اتریش اینگونه نبوده و نظم بیشتری بر همه جامعه حاکم است. شبها در وین و هامبورگ حتی خیابانهای اصلی هم تعطیل است اما در اسپانیا مردم تا پاسی از شب در حال تفریح و لذت بردن هستند. کشور اسپانیا دارای امنیت خوبی بوده همچنین اتریش و سوئیس از امنیت بیشتری برخوردارند .در نهایت باید گفت به نسبت هزینه ها اسپانیا برای زندگی بسیار مناسب است و زندگی در این کشور دارای حس مثبت و پویایی است. از حیث دموکراسی هر دو کشور به یک میزان دموکرات هستند و این مسئله را به راحتی می توان درک کرد.

مقایسه اسپانیا و اتریش از نظر آب و هوا

مقایسه آب و هوا در اسپانیا و اتریش نشان می‌دهد که این دو کشور دارای شرایط جغرافیایی و اقلیمی متفاوتی هستند. در زیر توضیحاتی درباره ویژگی‌های آب و هوایی هر کشور آمده است:

  • اتریش: آب و هوا: اتریش در قلب اروپا واقع شده و دارای اقلیم قاره‌ای با تأثیرات اقلیم هوایی آلپین است. تابستان‌های خنک و زمستان‌های سرد و برفی از ویژگی‌های آب و هوایی اتریش هستند. نواحی کوهستانی آلپ این کشور باعث افزایش تنوع آب و هوایی شده و فصولی چون تابستان و زمستان به وضوح مشخص هستند.
  • اسپانیا: اسپانیا به عنوان یک کشور جنوبی اروپا دارای اقلیم‌های متنوعی است. در شمال اسپانیا اقلیم اقیانوسی با زمستان‌های ملایم و تابستان‌های خنک حاکم است، در حالی که در جنوب، اقلیم مدیترانه ‌ای با تابستان‌های گرم و زمستان‌های ملایم مشاهده می‌شود. مناطق دیگر مانند اندلس دارای تابستان‌های داغ و آفریقایی هستند.

مقایسه دو کشور اتریش و اسپانیا از نظر حمل و نقل

مقایسه حمل و نقل در اسپانیا و اتریش نشان می‌دهد که هر کشور دارای سیستم حمل و نقل منحصر به فردی است که بر اساس شرایط جغرافیایی، اقتصاد و نیازهای جامعه شکل گرفته است. در زیر، برخی از ویژگی‌های حمل و نقل در این دو کشور مورد بررسی قرار گرفته است:

  • اتریش: راه‌ها و شبکه حمل و نقل، دارای یک سیستم حمل و نقل عمومی پیشرفته مانند قطارها، اتوبوس‌ها و تراموای‌ها است. شبکه راه‌آهن کشور به خوبی توسعه یافته و اتریش به عنوان یک هاب حمل و نقل بین‌المللی در قلب اروپا شناخته می‌شود. همچنین، مسیرهای جاده‌ای با کیفیت بالا و توسعه سیستم متروی شهری در برخی از شهرها به بهبود حمل و نقل عمومی و خصوصی کمک کرده است.
  • اسپانیا: راه‌ها و شبکه حمل و نقل، دارای یک شبکه حمل و نقل عمومی گسترده شامل قطارها، اتوبوس‌ها و متروها است. شبکه سریع قطارهای اسپانیا (AVE) از سریع‌ترین شبکه‌های قطار در جهان محسوب می‌شود و ارتباطات خوبی با شهرهای مختلف دارد. همچنین، شبکه جاده‌ای کشور نیز به خوبی توسعه یافته و اتوبان‌ها با کیفیت بالا ارتباطات حمل و نقل را تسهیل می‌کنند.

در کل، هر دو کشور دارای یک سیستم حمل و نقل پیشرفته هستند که به توسعه اقتصاد و اتصال مناطق مختلف کشورها کمک می‌کند. اتریش با محوریت بر روی حمل و نقل قطاری و اسپانیا با تأکید بر سیستم قطارهای سریع و خطوط اتوبوسی، هرکدام با ویژگی‌های خود، به حمل و نقل کارآمد و کارآمد دست یافته‌ان

خدمات موسسه مشاوره MIE در مقایسه اسپانیا یا اتریش

موسسه مشاوره MIE با دارا بودن سابقه سابقه چندین ساله در بحث مهاجرت به اتریش و اسپانیا و سایر کشور های دنیا همواره اطلاعات مفید و به دور از اغراق و فارغ از در نظر گرفتن منافع شخصی به خدمت رسانی در این زمینه می پردازد. موسسه مشاوره MIE در سایت های خود آماده پاسخگویی و ارائه اطلاعات در مورد مهاجرت است. تنها پیش از ارتباط از صحت آدرس وب سایت و یا اینستاگرام موسسه اطمینان حاصل کنید.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب اسپانیا یا اتریش هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


سوالات متداول

✔️ تفاوت اسپانیا یا اتریش در ساعات تعطیلی چگونه است؟

در اتریش مردم از نظم بیشتری پیروی می کنند و عصر ها حوالی ساعت 5 و 6 در منازل خود بشر می برند و همه جا حتی خیابان های اصلی هم تعطیل اند ولی در مقایسه اسپانیا مردم تا پاسی از شب در رستوران ها به تفریح و گردش می پردازند.

✔️ در مقایسه اسپانیا یا اتریش خود حمایتی اتریش پس از چه مدت اقامت می دهد؟

خود حمایتی اتریش تا 2 سال طول خواهد کشید.

✔️ در مقایسه اسپانیا یا اتریش هزینه ها چگونه است؟

در اسپانیا به خصوص جزایر قناری گرچه مکانی توریستی است با این حال از هزینه های کمی برخوردار است و نسبت به اتریش 10 تا 20 درصد مخارج کمتر و هزینه ها کمتر است.

✔️ در مقایسه اسپانیا یا اتریش قیمت مسکن چگونه است؟

قیمت خانه و مسکن نیز در اسپانیا نسبت به کشور اتریش کمتر بوده و به طور مثال اپارتمان رو به اقیانوس با امکانات مناسب حدود 200 تا 300 هزار یورو است.

سخن پایانی

در این نوشتار به بررسی و تجزیه و تحلیل و مقایسع دو کشور اسپانیا یا اتریش پرداختیم. و اطاعات و مفید و کاربردی را در اختیار شما همراهان همیشگی قرار دادیم که با استفاده از آنها می توانید مهاجرت ساده تری را برای خود رقم بزنید و به راحتی برای هزینه ها و برنامه های دیگر برنامه ریزی کنید و خود رابه شرایط هر کشوری وفق دهید و از امکانات و نکات مثبت نهایت استفاده را ببرید. مادامی که متقاضی مهاجرت به هر کدام از این کشور هو هستید می توانید با موسسه مشاوره MIE تماس تلفنی برقرار کنید و از مشاوره رایگان استفاده کنید.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
نازنین عابدی
سلام من 25 سالمه لیسانس کامپیوتر دارم و ایلتس 6ونیم رو گرفتم از نظر شما باتوجه به شرایطم کشور اتریش برای تحصیل بهتره یا اسپانیا؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. امکان اقدام برای هردو کشور را دارید و در واقع دست شما برای انتخاب باز است و بر اساس سلیقه خودتان میتوانید انتخاب نمایید.
یارا
سلام با توجه به شرایط این دوکشور رنک پاسپورت و تعداد کشورهایی که پاسپورت این دو کشور ساپورت میکنه به چه صورت هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. پاسپورت هر دو کشور جزو 5 پاسپورت برتر دنیا به حساب می آیند و با آن میتوانید به بیش از 150 کشور دنیا بدون نیاز به ویزا سفر داشته باشید.
سیمین
سلام خسته نباشید از نظر رنک پاسپورت کدوم کشور شرایطش بهتر هست
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. پاسپورت هر دو کشور جزو 5 پاسپورت برتر دنیا هستند.
مهشید آقایی
سلام وقت بخیر 34 ساله هستم کارشناسی ادبیات و همسرم 38 سال با 14 سال سابقه کار در شرکت برق و آیلتس 6 هم دارند دو فرزند 4 و 2 ساله هم داریم حدود 7 میلیارد هم مجموع تمکن مالی ما میشه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید چه روش و کشورهایی برای ما مناسب است.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز رزومه شما بایستی با جزئیات بیشتری توسط کارشناسان بررسی گردد. پیشنهاد می شود برای دریافت مشاوره با موسسه تماس حاصل نمایید.
مشاوره رایگان