ویزای اسکیل ورکر استرالیا

3 اردیبهشت 1402 بدون نظر

اعطای اقامت دائم از طریق ویزای اسکیل ورکر استرالیا نگاه نیروی های ماهر خارجی را به سمت خود معطوف می نماید. ویزای مهارتی استرالیا هم شامل برنامه فدارل و هم شامل برنامه های ایالتی می گردد که به تفکیک در بخش سن، مدرک زبان، سابقه کاری، مدرک تحصیلی امتیازبندی می شود. در این مقاله می توانید اطلاعات مناسبی در خصوص شرایط اسکیل ورکر استرالیا و اطلاعاتی در راستای چگونگی دریافت این ویزا دریافت نمایید. این مقاله که با کمک وکلای محلی و با مراجعه به سایت های معتبر این کشور فراهم گردیده است. شما سروران عزیز می توانید با تماس با کارشناسان موسسه MIE و دریافت مشاوره رایگان از شرایط کامل ویزای Skilled Worker استرالیا آگاهی پیدا کنید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

 

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان

معرفی برنامه skill worker استرالیا

برای معرفی کلی ویزای اسکیل ورکر استرالیا می توان بیان داشت که این ویزا به افرادی که دارای مهارت های خاصی هستند این امکان را می دهد که بدون نیاز به پیشنهاد شغلی یا حامی مالی اقامت کشور استرالیا را دریافت نمایند. بخش‌های زیادی از صنعت در استرالیا مانند ساخت و ساز، مراقبت های بهداشتی، برنامه نویسی، نرم افزار و مهندسی وجود دارد که به نیروی کار ماهر و متخصص در این زمینه نیاز دارد و دارای کمبود نیروی کار در استرالیا می باشد، از این رو کشور استرالیا از طریق برنامه اسکیل ورکر مشاغل دارای کمبود خود را جبران می نماید

افرادی که تصمیم دارم برای ویزای اسکیل ورکر استرالیا اقدام نمایند بایستی بر اساس توانمندی شخصی خود در یک سیستم امتیاز بندی با سایر افرادی که قصد اقدام برای این نوع ویزا را دارند رقابت نموده و با کسب امتیازات مناسب اقامت این کشور را دریافت نمایند.

شرایط اسکیل ورکر استرالیا

از بارزترین شرایط ویزا اسکیل ورکر استرالیا می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • سیستم امتیازبندی: افرادی که تصمیم دارند از طریق ویزای skilled worker استرالیا، اقامت استرالیا را دریافت نمایند بایستی بر اساس شرایط سنی، تحصیلی، کاری، سطح زبان و... امتیازات مناسبی را دریافت نموده و در عرصه رقابت با سایر افراد امتیازات بالاتری را دریافت نمایند.
 • برنامه فدرال و ایالتی: skill worker استرالیا که شامل برنامه فدرال و ایالتی می شود برای افرادی که دارای سن کمتر از ۴۵ سال، تحصیلات حداقل دیپلم، حداقل ۳ سال سابقه کار و سطح زبان بالایی هستند، یکی از روش های دریافت اقامت با هزینه های پایین قلمداد می گردد.

انواع ویزای اسکیل ورکر استرالیا

ویزای skilled worker استرالیا در دو حالت برنامه زیر را دارد:

 • فدارال اسکیل ورکر
 • ساب کلاس 189 استرالیا

 برنامه های ایالتی این کشور با ویزاهای ساب کلاس 190 و ساب کلاس 491 تقسیم بندی می گردد. همانطور که بیان داشتیم از آنجایی که ویزای مهارتی استرالیا بر اساس یک سیستم امتیاز بندی عمل می نماید، افراد بایستی بر حسب مهارت های خود حداقل 65 امتیاز را دریافت نمایند و پس از آن بر اساس قرعه کشی که توسط استرالیا برای انتخاب مشاغل مورد نیاز انجام می پذیرد، در صورت پذیرش اقامت خود را دریافت دارند. در لیست زیر به صورت کلی انواع skill worker استرالیا را بیان داشته ایم:

نوع ویزا

عنوان ویزا

شرایط اقامتی

برنامه فدرال استرالیا

ویزای ساب کلاس 189

اقامت دائم

برنامه های ایالتی استرالیا

ویزای ساب کلاس 190

اقامت دائم

ویزای ساب کلاس 491

اقامت موقت 5 ساله

ویزای 189 استرالیا

این ویزا به عنوان برنامه فدرال استرالیا شناخته می گردد، که متقاضیان می توانند بدون داشتن اسپانسر ایالتی یا اسپانسر فامیلی برای اقامت استرالیا اقدام نمایند. در این روش افرادی که واجدالشرایط می گردند از ابتدا می توانند اقامت دائم استرالیا را دریافت نمایند.

ویزای 190 استرالیا

این برنامه یکی از برنامه های ایالتی استرالیا می باشد و در این روش نیز افراد از ابتدا اقامت دائم خود را دریافت می نمایند. از ایالاتی که از طریق این برنامه نیروی کار ماهر جذب می نماید می توان به ایالات زیر اشاره داشت:

 • ویکتوریا
 • کوئینزلند
 • ساوت استرالیا
 • نیوساوت ولز

متقاضیان در این برنامه بایستی از طرف یکی از این ایالات نامینیشن دریافت نمایند. در این ساب کلاس از سمت ایالت متقاضی 5 امتیاز دریافت می نماید.

ویزای 491 استرالیا

این برنامه نیز یکی دیگر از برنامه های ایالتی استرالیا می باشد و در این روش متقاضیان از ابتدا اقامت 5 ساله استرالیا را دریافت می نمایند و در صورتی که به مدت 3 سال در مناطق تعیین شده زندگی کنند و درآمد داشته باشند می توانند برای اقامت دائم استرالیا اقدام نمایند. از ایالاتی که از طریق این برنامه نیروی کار ماهر جذب می نماید می توان به ایالات؛ ویکتوریا، کوئینزلند، ساوت استرالیا، نیوساوت ولز، تاسمانیا،وسترن استرالیا و... اشاره داشت. متقاضیان در این برنامه بایستی از طرف یکی از این ایالات نامینیشن دریافت نمایند که 15 امتیاز نیز برای آنها ایجاد می نماید.

سایر ویزاهای مهارتی استرالیا

از دیگر ویزاهای مهارتی استرالیا می توان به ویزای گلوبال تلنت این کشور اشاره داشت که برای افرادی که توانمندی های خاصی در زمینه های تکنولوژی مالی، فناوری اطلاعات و امنیت سایبری، تکنولوژی معدن، تکنولوژی کشاورزی، ICT و... دارند امکان دریافت اقامت دائم این کشور را فراهم می آورد. افرادی که تصمیم دارند از طریق این برنامه اقدام نمایند باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • حقوق بالا دریافت کنند.
 • مدرک تحصیلی فوق لیسانس یا دکترا داشته باشند
 •  مقالات علمی معتبر در زمینه های یاد شده یا دارای بیزینس فعال در این زمینه ها باشند.

افراد واجد شرایط ویزای skilled worker استرالیا

واجد شرایط بودن افراد برای ویزای skilled worker استرالیا بر اساس فاکتورهای مانند سن، مدارک تحصیلی، مدارک شغلی، سطح زبان و سابقه کار و... مورد ارزیابی قرار می گیرند و امتیاز آن ها در این فاکتور ها تعیین کننده دریافت ویزای اسکیل ورکر استرالیا می باشد. به صورت کلی افرادی که شرایط زیر را داشته باشند می توانند برای ویزای مهارتی استرالیا واجد الشرایط شوند:

 • سن کمتر از ۴۵ سال داشته باشند.
 • حداقل مدرک زبان آیلتس ۶ ارائه کنند
 • دارای مدرک حداقل دیپلم باشند
 • دارای حداقل سه سال سابقه کار باشند

اما داشتن حداقل این شرایط تضمین کننده دریافت دعوتنامه و اقامت استرالیا نمی باشد و متقاضیان بایستی از مهارتهای بالایی در فاکتورهای یادشده برخوردار باشند. لازم به ذکر است که مدارک تحصیلی و مدارک شغلی متقاضیان برای ایجاد پروفایل جهت برخودرای از شرایط اسکیل ورکر استرالیا بایستی مورد ارزیابی قرار بگیرد. در ارزیابی مدارک تحصیلی دانشگاه ها در دو بخش زیر قرار می گیرد:

 • سکشن 1
 • سکشن 2

افرادی که از این دانشگاه ها فارغ التحصیل شده اند مدارک آنها به ترتیب معادل و سطح پایین تر از مدرک استرالیایی ارزیابی می گردد.

در ارزیابی مدارک شغلی نیز سازمانهای مختلفی بر اساس رشته شغلی تعریف گردیده است که متقاضیان بایستی مدارک شغلی خود را ارزیابی نمایند.

جدول امتیاز بندی اسکیل ورکر استرالیا

محاسبه امتیاز اسکیل ورکر استرالیا بر اساس عوامل شخصی، تحصیلات، سوابق کاری در استرالیا و خارج از استرالیا، مجرد یا متاهل بودن و... انجام می پذیرد. جدول زیر بیانگر امتیازاتی است که متقاضیان می‌توانند از شرایط سنی، تحصیلی، کاری، سطح زبان و ... خود دریافت نمایند تا از طریق آن بتوانند شرایط Skilled Worker استرالیا برای خود فراهم نمایند.

محاسبه امتیاز اسکیل ورکر استرالیا

فاکتورهای اصلی

امتیاز

سن

18 تا 25 سال

25

25 سال تا 33 سال

30

33 سال تا 40 سال

25

40 سال تا 45 سال

15

مهارتهای زبان انگلیسی

داشتن زبان انگلیسی کمتر از آیلتس 7

0

مدرک زبان آیلتس 7

10

مدرک زبان آیلتس 8

20

سوابق کاری خارج از استرالیا

کمتر از 3 سال

0

حداقل 3 اما کمتر از 5 سال

5

حداقل 5 اما کمتر از 8 سال

10

8 سال و بیشتر

15

سوابق کاری در استرالیا

کمتر از 1 سال

0

حداقل 1 اما کمتر از 3 سال

5

حداقل 3 اما کمتر از 5 سال

10

حداقل 5 اما کمتر از 8 سال

15

حداقل 8 سال

20

مدارک تحصیلی

مدرک دکترا استرالیایی یا معادل آن

20

مدرک لیسانس یا فوق لیسانس استرالیایی و معادل آن

15

مدرک دیپلم یا مدرک تجاری از یک موسسه آموزشی استرالیایی.

10

کسب مدرک یا جایزه ای که توسط مرجع ارزیابی مربوطه برای شغل ماهر معرفی شده

10

امتیازات اضافه

داشتن حداقل مدرک دیپلم از استرالیا

5

داشتن مدرک NAATI ( مهارت ترجمه به انگلیسی)

5

مجرد بودن

10

متاهل و همسر دارای مهارت زبان در حد آیلتس 6، دارای سابقه کار در شغل های مورد نیاز، کمتر از 45 سال سن

10

داشتن سوابق کاری در لیست مشاغل مورد نیاز و مدرک زبان آیلتس

5

مراحل اخذ ویزای اسکیل ورکر استرالیا

مراحل دریافت ویزای اسکیل ورکر استرالیا به شرح ذیل می باشد:

 1. متقاضیان بایستی بررسی کنند که برای کدام یک از ویزای اسکیل ورکر کشور استرالیا واجد شرایط می باشند، برای بررسی این موضوع بایستی لیست مشاغل مورد نیاز میزان امتیاز و... را ارزیابی کنند
 2. ارزیابی مدارک تحصیلی و شغلی متقاضیان می باشد که مدارک تحصیلی بر حسب نوع دانشگاه ارزیابی می شود و مدارک شغلی نیز توسط سازمانهای مختلف در استرالیا ارزیابی می گردد.
 3. ارسال EOI و اعلام علاقه مندی برای درخواست ویزای استرالیا (اسکیل ورکر)
 4. کسب امتیازات مناسب و دریافت دعوتنامه یا ITA
 5. سابمیت کردن مدارک
 6. دریافت ویزا و وارد شدن به کشور استرالیا

مدارک مورد نیاز اسکیل ورکر یا ویزای مهارتی استرالیا

 • مدرک تحصیلی ارزیابی شده (حداقل مدرک دیپلم)
 • ارائه مدارک شغلی شامل نامه کار، فیش حقوقی، بیمه در صورت وجود و...
 • داشتن مدرک آیلتس حداقل 6 یا تافل معادل آن یا PTE معادل آن. (البته حداقل آیلتس 7 برای متقاضی امتیاز کسب می نماید.)
 • داشتن پاسپورت معتبر
 • عکس استاندارد با سایز پاسپورت
 • ارائه مدرک گواهی تولد، در صورت متاهل بودن نیز اسناد ازدواج بایستی ارائه گردد.
 • اراده مدارک هویتی
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه

هزینه ویزای اسکیل ورکر استرالیا

در رابطه با هزینه ویزای اسکیل ورکر استرالیا باید گفت که:

 • هزینه فرد اصلی: میزان هزینه درخواست برای متقاضی اصلی در حدود 4240 دلار استرالیا می باشد.
 • هزینه ویزا برای همسر و فرزندان: افرادی که برای ویزای همراه، برای همسر و فرزندان خود اقدام می نمایند نیز بایستی هزینه پرداخت کنند. این هزینه برای همسر و فرزندان زیر 18 سال به مبلغ 2120 دلار می باشد.
  • در حقیقت یک خانواده 4 نفره حدود 8480 دلار در ابتدا به عنوان هزینه اپلیکشن فی پرداخت می نماید.
  • در صورتی که سطح زبان همسر پایین باشد بایستی مبلغی در حدود 4 هزار دلار نیز برای یادگیری زبان در صورت ویزا شدن بپردازد. علاوه بر این پرداختی دوم برای اعضا مبلغ 4880 دلار می باشد.

مدت زمان صدور ویزای مهارتی استرالیا

در ویزاهایی که به صورت امتیاز بندی می باشند نمی توان به صورت دقیق مدت زمان انجام پروسه صدور ویزای مهارتی استرالیا را تعیین کرد، چرا که متقاضیان برحسب امتیازاتی که دارند ممکن است به دلیل داشتن امتیازات بالا به ‌سرعت دعوتنامه دریافت نمایند یا ممکن است به دلیل داشتن امتیازات پایین‌تر و عدم قبول شدن در قرعه کشی مدت زمان بیشتری را منتظر باشند. علاوه بر این برنامه هایی که به صورت مستقیم منجر به اقامت دائم می گردند از نظر زمان پردازش ویزا طولانی تر هستند. ویزای اسکیل ورکر استرالیا به طور متوسط بین 1 الی 1.5 سال به طول می‌انجامد.

شرایط اخذ اقامت دائم استرالیا از طریق skilled worker

شرایط اخذ اقامت دائم استرالیا از طریق skilled worker برای ویزا های کلاس 189 و 190 نسبت به در ویزای ساب کلاس 491 تفاوت هایی دارد.

 • ویزا های ساب کلاس 189 و 190: افرادی که برای ویزا های ساب کلاس 189 و 190 اقدام می نمایند از همان ابتدای ورود اقامت دائم کشور استرالیا را دریافت می نمایند
 • ویزای ساب کلاس 491: در ویزای ساب کلاس 491 متقاضیان در ابتدا اقامت موقت 5 سال این کشور را دریافت نموده و برای درخواست اقامت دائم بایستی معمولاً به مدت سه سال در ایالتی که از آن دعوت نامه دریافت نمودند زندگی کنند و میزان درآمد آنها در حدود 53900 دلار در سال باشد تا بتوانند از طریق ویزای 191 برای اقامت دائم و بعد از آن برای پاسپورت استرالیا اقدام نمایند.

نکات مهم ویزای skilled worker استرالیا

نکات مهم درخواست ویزای اسکیل ورکر استرالیا می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • بررسی لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا و بررسی جزئیات و مجموعه وظایف هر کد شغلی می باشد.
 • دریافت حداقل امتیاز ۶۵ الزاماً به منزله دریافت اقامت دائم استرالیا نمی باشد و متقاضیان بایستی امتیاز های بالایی داشته باشند تا بتوانند اقامت دائم این کشور را دریافت نمایند، لذا محاسبه امتیاز اسکیل ورکر استرالیا از مهم ترین مراحل برای درخواست این ویزا می باشد.
 • در ویزا هایی که به صورت ایالتی می باشد بایستی متقاضیان از آن ایالت مربوطه تاییدیه یا نامینیشن نداشته باشند.
 • یکی از مهمترین موارد مورد نیاز برای درخواست ویزا اسکیل ورکر مدرک زبان انگلیسی می باشد. در حقیقت افرادی که آیلتس بالاتر از 6 را داشته باشند، می‌توانند برای این برنامه اقدام کنند. در غیر این صورت امکان دریافت ویزای اسکیل ورکر برای آنها وجود ندارد.

 


سوالات متداول

✔️ شرایط اخذ ویزای اسکیل ورکر استرالیا چیست؟

این برنامه بر اساس یک سیستم امتیازبندی مدیریت می شود و افرادی که حداقل 65 امتیاز را دریافت نموده اند، واجد الشرایط می گردند و افرادی که امتیاز بالایی دارند و در قرعه کشی بر حسب شغل خود دعوتنامه دریافت می نمایند، می توانند ویزای خود را دریافت کنند.

✔️ آیا امکان دریافت اقامت دائم استرالیا در ویزای اسکیل ورکر استرالیا وجود دارد؟

بلی، در ویزاهای 189 و 190 استرالیا متقاضیان از ابتدا اقامت دائم این کشور را دریافت می نمایند.

✔️ اقامت افرادی که از طریق ویزای 491 اقدام می نمایند چگونه است؟

افرادی که برای ویزای 491 استرالیا اقدام می نمایند اقامت 5 ساله موقت استرالیا را دریافت می نمایند.

✔️ شرایط درخواست اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای 491 چگونه است؟

برای درخواست اقامت دائم متقاضیان بایستی حداقل 3 سال در ایالت مربوطه زندگی کرده باشند و حداقل سالیانه حدود 53 هزار دلار درآمد داشته باشند تا بتوانند از طریق ویزای 191 برای اقامت دائم خود اقدام نمایند.

 

سخن پایانی

انواع ویزاهای مهارتی استرالیا و چگونگی دریافت اقامت دائم استرالیا از طریق ویزاهای اسکیل ورکر از جمله موارد مهمی بودند که در این مقاله علمی به آنها پرداختیم. همانطور که خاطر نشان کردیم این برنامه بر اساس یک سیستم امتیاز بندی عمل می کند و افراد بایستی بر حسب عوامل سن، مدرک تحصیلی، سابقه کار، زبان و... امتیازات لازم را کسب نمایند. ویزاهای اسکیل ورکر استرالیا شامل ویزای 189 فدارل (از ابتدا اقامت دائم)، ویزای 190 (از ابتدا اقامت دائم) و ویزای 491 (از ابتدا اقامت 5 ساله موقت) می باشد. معمولا شخصی که زیر 40 سال سن دارد، مدرک تحصیلی حداقل لیسانس دارد، دارای 5 تا 8 سال سابقه کار می باشد و حداقل آیلتس 7 را می تواند ارائه نماید شانس خوبی برای دریافت ویزای اسکیل ورکر استرالیا را دارد. امیدواریم از طریق این مقاله اطلاعت مفیدی در خصوص نحوه محاسبه امتیاز اسکیل ورکر استرالیا کسب نموده باشید. برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان موسسه تماس حاصل فرمایید.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان