اعزام دانشجو به آلمان

30 شهریور 1401 بدون نظر

آلمان به عنوان یک کشور اروپایی با اقتصادی پویا و قدرتمند سیاستی موفق و آموزشی پیشرفته و با کیفیت به خانه آرزوهای بسیاری از دانشجویان و علاقه مندان به تحصیلات بین المللی بدل شده متقاضیان زیادی با مراجعه به موسسه مشاوره MIE در پی اعزام دانشجو به آلمان هستند. خانواده ها و دانشجویان پیش از ورود به این فرایند سرنوشت ساز می بایست اطلاعات دقیقی از شرایط اعزام دانشجو به آلمان، مراحل انجام این پروسه، دانشگاه ها و مراکز پذیرنده دانشجو، هزینه ها و بسیاری مسائل مهم دیگر اطلاعات کافی داشته باشند؛ بر همین اساس ما قصد داریم اطلاعاتی کامل از اعزام تمام مقاطع تحصیلی دانشگاهی را در این مقاله بررسی کنیم. مادامی که شما هم به تحصیل در آلمان می اندیشید می توانید با موسسه مشاوره MIE تماس تلفنی برقرار کنید و از مشاوره رایگان این مرکز نهایت استفاده را ببرید. پاسخگویی به سوالات شما در حیطه انواع مهاجرت توسط کارشناسان خبره و کاربلد موسسه انجام می شود.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
شرایط اعزام دانشجو به آلمان

شرایط اعزام دانشجو به آلمان

دلایل زیادی برای محبوبیت و پرطرفداری تحصیل در آلمان وجود دارد آمار بالا و محبوبیت از نظر اعزام دانشجو به این کشور قطعا اتفاقی نیست و دلایل اصلی زیادی وجود دارد که بر جذابیت این کشور افزوده است دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی سطح بالا و پیشرفته و ویژگی های مهم دیگر مسبب این امر هستند. در ادامه به شرایط تحصیل در آلمان می پردازیم.

 • به صرفه بودن هزینه ها:

قانونی که ارسال 2014 دال بر رایگان بودن تحصیلات علاوه بر آلمانی ها برای دانشجویان آلمانی وضع شد سبب شده دانشجویان زیادی برای تحصیل و بهره مندی از سیستم با کیفیت و آموزش رایگان اقدام کنند و پای در عرصه اعزام دانشجو به آلمان بگذارند. در آلمان بیشتر دانشگاه ها عملا هزینه تحصیل اخذ نمی کنند و یا به اصطلاح رایگان هستند نهایت هزینه ای که دانشجو متحمل می شود 300 تا 700 یورو در هر ترم عنوان شده که بابت هزینه‌هایی همچون بلیط حمل و نقل، هزینه ثبت نام پرداخت می شود. در آلمان دانشگاه های خصوصی هم وجود دارد که تحصیل در این دانشگاه ها رایگان نبوده و دانشجو بین المللی ملزم به پرداخت شهریه می باشد.

 • حضور دانشگاه های آلمان در رتبه بندی های جهانی:

کشور آلمان میزبان بیش از 450 موسسه و آموزش عالی است که در میان این موسسات 106 دانشگاه با دارا بودن سطح بالایی از استاندارد های جهانی به عنوان برجسته ترین دانشگاه های آلمان شناخته می شوند و دارای رتبه های جهانی نیز هستند. دانشگاه هایی با قدمت بالا در این کشور وجود دارند که از قدیمی ترین دانشگاه ها در اروپا شناخته می شوند.

 • امکان سفر به کل اروپا با ویزای دانشجویی آلمان:

همانگونه که احتمالا مطلعید برای اقامت های بالای سه ماه نیاز ویزا ضروری است و امر تحصیل که پروسه ای طولانی است از همین قانون تبعیت می کند و نیازمند ویزای تحصیلی می باشد و از آنجایی که آلمان جز حوزه شینگن است ویزای تحصیلی می تواند مجوزی با ارزش برای بازدید و مسافرت به کل اروپا باشد بنابراین اعزام دانشجو به آلمان سبب فرصتی غنی برای این امر جذاب است.

 • ارائه دوره های تحصیلی و مقاطع مختلف در آلمان:

وجود دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی متعدد و متنوع با ارائه رشته ها و مقاطع مختلفی هم همراه است. رشته های زیادی مطابق علاقه و استعداد دانشجویان در دسترس است. با توجه به پتانسیل بالای کشور آلمان در زمینه صنعت دانشگاه های مطرحی ارائه کننده رشته های تاپ در حوزه مهندسی هستند؛ علاوه بر این ارائه رشته های تاپ دنیا مانند پزشکی و داروسازی با بهترین متد و کیفیت در دنیا دانشگاه های آلمان در دسترس دانشجویان مستعد و ممتاز می باشند.

از دیگر ویژگی های اعزام دانشجو به آلمان می توان به هزینه های بصرفه زندگی برای دانشجویان، شرایط خوب کار ضمن تحصیل، آینده شغلی درخشان، آموزش زبان آلمانی که از زبان های مهم و زنده در دنیا به حساب می آید؛ اشاره کرد.

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل رایگان در آلمان


اعزام دانشجو به آلمان در مقطع کارشناسی

همانگونه که گفته شد مقاطع مختلف تحصیلی در دانشگاه های آلمان قابل دسترس دانشجویان بین المللی و مورد استقبال اعزام دانشجو به آلمان قرار می گیرد؛ مقطع لیسانس در آلمان در ابتدا نیازمند اخذ پذیرش از دانشگاهی در این کشور است. این مقطع در دانشگاه های آلمان 4 سال به طول می انجامد در ابتدا نیازمند ارایه مدارک و رعایت شرایط زیر خواهد بود.

 • معادل بودن مدرک دیپلم دبیرستان با (Abitur) که مدرک مورد بررسی قرار می گیرد.
 • برای ورود به برخی رشته های خاص آزمون ورودی برگزار می شود از این رشته ها می توان به رشته پزشکی اشاره کرد.
 • در دانشگاه های مختلف سطح زبان و اینکه مدرک مورد نیاز انگلیسی است یا آلمانی تفاوت وجود دارد.
 • رزومه تحصیلی و سوابق دانشجویی متقاضی اعزام دانشجو به آلمان از اهمیت بالایی برخوردار است و معدل او می تواند در پذیرش تاثیر گذار باشد بنابراین می تواند معدل خود را در (GPA) مورد محاسبه قرار دهد.
 • دانشجو می تواند به منظور افزایش شانس خود برای تحصیل کارشناسی در آلمان از بیش از یک دانشگاه پذیرش بگیرد.

اعزام دانشجو به آلمان در مقطع کارشناسی ارشد

مقطع تحصیلی فوق لیسانس که درخواست آن در سطوح بین المللی بیشتر از سایر مقاطع است در آلمان 2 سال به طول خواهد انجامید و شامل 120 واحد درسی است. 30 واحد از دورس این مقطع به بخش پایان نامه و پژوهش های مربوط به آن اختصاص داده شده 90 وارد درسی هم دروس عملی و تئوری این مقطع را در بر می گیرد. این مقطع در چند شکل مختلف در آلمان ارایه می شود که شامل کارشناسی ارشد رشته های هنری و کارشناسی ارشد در رشته های علوم می باشد. تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان به صورت یکپارچه و یا ناپیوسته در دسترس دانشجویان است در برخی از رشته ها دانشجو می تواند به صورت پیوسته مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را بدون وقفه ادامه دهد رشته ای مانند بیوشیمی از این دسته است.

شرط معدل المان

این مقاله را از دست ندهید: شرط معدل برای تحصیل در آلمان

در این مقاله ما جوانب شرط معدل برای تحصیل در آلمان را به شما خواهیم آموخت.

اعزام دانشجو به آلمان در مقطع دکترا

دانشجویان دکترا در پروسه اعزام دانشجو به آلمان با پیچیدگی بیشتری رو به رو هستند چرا که این متقاصیان می بایست در ابتدای امر در سایت های دانشگاه ها در کشور المان در بخش های مربوط به دانشکده های رشته خود که نام و سوابق اساتید درج شده به دنبال یافتن استاد راهنما باشند و با تحقیق در مقالات اساتید و آشنایی با آنها در امر ارسال رزومه خود برآیند. سطح آموزشی دانشجویان دکترا در آلمان بسیار بالا است چرا که سطح تحقیقاتی کشور آلمان از برجسته ترین سطوح پژوهشی و تحقیقاتی در دنیاست. آمار نشان می دهد که سال گذشته بیش از 30 هزار نفر در مقطع دکترا فارغ التحصیل شده اند. این آمار میان کشورهای سطح اروپا بی نظیر عنوان شده و خبر از کیفیت و کمیت نظام آموزشی کشور آلمان می دهد.

مراحل اعزام دانشجو به آلمان

دانشجویان متقاضی تحصیل در آلمان هم همانند سایر کشورها می بایست پروسه ای را پشت سر بگذارند تا بتوانند در زمره و لیست اعزام دانشجو به آلمان قرار بگیرند و از کیفیت بالای آموزش و امتیازهای پس از تحصیل در این کشور بهره مند شوند. مراحلی که باید در مسیر اعزام دانشجو به آلمان طی شود شامل:

 • در ابتدای امر مهیا کردن مقدمات برای اخذ پذیرش از دانشگاهی در آلمان از اولویت های این پروسه است که باید در نخستین مرحله این پروسه انجام شود. برای اخذ موفقیت آمیز پذیرش از دانشگاه های آلمان می بایست متقاضی دارای شرایط سنی مناسب، معدل قابل قبول، رزومه قوی و مهارت و مدرک زبان باشد.
 • اقدام به موقع در جهت رزو وقت و مراجعه دانشجو به سفارت آلمان در کشور خود که این امر در ابتدا با رزرو اینترنتی وقت میسر می شود. پس از تعیین وقت مشخص ارایه مدارک مورد نیاز و شرکت در مصاحبه ای در سفارت توسط دانشجو انجام شده و دو ماه بعد از این فرایند می توان نتیجه درخواست و مصاحبه حضوری را دریافت کرد.
 • در نهایت و در مرحله آخر که ویزای تحصیلی متقاصیان اعزام دانشجو به آلمان صادر شد از مهم ترین اقداماتی که می بایست بعد از مهاجرت به آلمان انجام شود تعیین تکلیف و رزو نهایی و قطعی خوابگاه دانشجویی در دانشگاه مورد نظر عنوان شده است.

شهریه تحصیلی اعزام دانشجو به آلمان

شهریه تحصیل در آلمان که دارای دو دسته دانشگاه دولتی و خصوصی است به عوامل زیادی بستگی دارد. همانگونه که گفته شد سیستم آموزشی در آلمان معتقد است که آموزش نباید تجاری شود و به همین دلیل است که هزینه تحصیل در آلمان در مورد دانشگاه های دولتی رایگان است. پیش از این، این کشور برنامه های آکادمیک خود را با حداقل شهریه ارائه می کرد اما در سال 2014، دولت آلمان آموزش را فقط در موسسات دولتی کاملا رایگان اعلام کرد. دولت آلمان قصد دارد با بهره مندی از آموزش های پایه و عالی رایگان، فرصت های تحصیلی برابر را برای همه همراه با تضمین رشد تجاری و اقتصادی کشور فراهم کند. حتی برای دانشجویان بین‌المللی، برنامه‌های دانشگاهی هیچ شهریه‌ ای دریافت نمی‌کنند. جدول زیر هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی را عنوان می کند:

دانشگاه در آلمان

متوسط شهریه

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان

244 یورو در سال

دانشگاه فنی مونیخ

144 یورو در سال

دانشگاه هایدلبرگ

364 یورو در سال

دانشگاه هومبولت برلین

620 یورو در سال

موسسه فناوری کارلسروهه

1500 یورو در سال

دانشگاه فنی برلین

308 یورو در سال

دانشگاه آزاد برلین

354 یورو در سال

دانشگاه RWTH آخن

بدون شهریه برای دانشجویان بین المللی

همانطور که سایر دانشگاه های مشهور جهان در سراسر جهان گسترش یافته اند، دانشگاه های خصوصی آلمان از دانشجویان محلی و بین المللی شهریه دریافت می کنند. اگرچه هزینه تحصیل در آلمان برای یک دوره خاص از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است، موسسات خصوصی در این کشور به دلیل برنامه های تخصصی خود مشهور هستند تا به طور بالقوه رقابتی را علیه کسانی که آموزش رایگان ارائه می دهند، ایجاد کنند

متوسط شهریه

دانشگاه در آلمان

28700 یورو

کالج بارد برلین

9800 یورو

دانشگاه علمی کاربردی CODE

24000 یورو

مدرسه بازرگانی مونیخ

10000 یورو

EBC Hochschule

20000 یورو

مدرسه بازرگانی GISMA

3500 یورو

دانشگاه Adventist Friedensau

32500 یورو

مدرسه حکومتی هرتی

10000یورو

SRH Hochschule برلین

1400 یورو

دانشگاه علوم کاربردی اروپا

15000 یورو

WHU - مدرسه مدیریت اتو بیشیم

 

شروط اعزام دانشجو به آلمان

بورسیه تحصیلی در آلمان برای اعزام دانشجو

با وجود ارائه تحصیل رایگان در آلمان امکان بهره مندی از بورسیه ها هم برای دانشجویان بین المللی وجود دارد. در زیر برخی از بورسیه هایی که می توانید برای آنها در آلمان درخواست دهید آورده شده است:

 • بورسیه های DAAD
 • بورسیه Deutschlandstipendium
 • بورسیه اراسموس +
 • بورسیه هامبولت
 • بورسیه هلمهولتز
 • بورسیه های بنیاد هاینریش بول

بهترین دانشگاه های آلمان برای اعزام دانشجو

همانگونه که ذکر شد یکی از دلایل اصلی اعزام دانشجو به آلمان وجود دانشگاه های برتر و برجسته با ارایه آموزش با کیفیت است. آلمان بخش اعظم محبوبیت خود در میان دانشجویان را مدیون وجود این دانشگاه ها است. در رتبه بندی اخیر QS World University Rankings  که اخیراً منتشر شده است. از این تعداد، 12 دانشگاه آلمانی را می توان در بین 200 دانشگاه برتر جهان در سال جاری یافت. دانشگاه ها بر اساس شش شاخص ارزیابی می شوند:

 • شهرت دانشگاهی و کارفرما
 • نسبت استاد به دانشجو
 • استناد به هر دانشکده (معیار خروجی پژوهش)
 • نسبت هیئت علمی بین المللی و نسبت دانشجویان بین المللی

در جدول زیر لیستی شامل 11 دانشگاه برتر آلمان که دارای رتبه بندی جهانی هم هستند آورده شده است:

بهترین دانشگاه های آلمان

رتبه جهانی

رتبه در آلمان

Technische Universität München

50

1

لودویگ-ماکسیمیلیان-دانشگاه مونیخ

63

2

روپرشت-کارلز-دانشگاه هایدلبرگ

64

3

Humboldt-Universität zu Berlin

117

4

دانشگاه آزاد برلین

130

5

KIT، موسسه فناوری کارلسروهر

131

6

Rheinisch-Westfälische Technische Hochschule Aachen

145

7

Technische Universität برلین

148

8

Technische Universität Dresden

173=

9

Eberhard Karls Universität Tubingen

175=

 

10=

دانشگاه فرایبورگ

175=

10=

شرایط اخذ ویزای دانشجویی آلمان 

دانشجویان و متقاضیان اعزام دانشجو به آلمان بسته به شرایط برنامه تحصیلی خود، باید در نظر داشته باشند که سه نوع ویزای دانشجویی آلمان وجود دارد:

 • ویزای دوره زبان:

دوره های زبان آلمانی در آلمان از 3 ماه تا 1 سال.

 • ویزای تقاضای تحصیل:

اگر هنوز نامه رسمی پذیرش از دانشگاهی که برای آن درخواست داده اید دریافت نکرده اید یا باید در آزمون های ورودی ارائه شده توسط دانشگاه شرکت کنید. مدت اعتبار 3 ماه با امکان تمدید تا 6 ماه می باشد.

 • ویزای دانشجویی:

اگر در یکی از دانشگاه های آلمان پذیرفته شده باشید، این ویزای طولانی مدت است. به خاطر داشته باشید که ظرف دو هفته پس از ورود خود در اداره ثبت نام بیگانگان در شهر آلمانی که در آن اقامت دارید ثبت نام کنید تا بتوانید مجوز اقامت خود را دریافت کنید. برای دریافت ویزای دانشجویی آلمان باید شرایط زیر را داشته باشید:

  • دو فرم ویزای ملی پر شده و امضا شده است.
  • پاسپورت ملی معتبر شما
  • دو فتوکپی از پاسپورت شما
  • شناسنامه
  • سند ازدواج (در صورت ازدواج)
  • گواهی فرزند (در صورت داشتن فرزند)
  • دو عکس پرتره بیومتریک به تازگی گرفته شده است.
  • فتوکپی از عناوین قبلی اقامت آلمان. (اگر قبلا آلمان بوده اید)
  • ویزای شینگن قبلی
  • مجوز اقامت قبلی

هزینه زندگی در اعزام دانشجو به آلمان

هر کسی که قصد تحصیل در کشور دیگری را داشته باشد باید هزینه زندگی در آنجا را در نظر بگیرد ؛ نه تنها از کشوری به کشور دیگر، بلکه از منطقه ای به منطقه دیگر و شهری به شهر دیگر تفاوت های زیادی در هزینه ها وجود دارد. علاوه بر این، هزینه ها به شدت به سبک زندگی متقاضی بستگی دارد؛ دانشجویانی که صرفه جویی زیادی می کنند، ترجیح می دهند برای خودشان آشپزی کنند و تلویزیون تماشا کنند، احتمالاً کمتر از کسانی که مرتب خرید می کنند، بیرون غذا می خورند و سرگرمی های گران قیمتی دارند، خرج می کنند. با این حال، یک مرور کلی از هزینه های متوسط ​​می تواند در اعزام دانشجو به آلمان و در برنامه ریزی های زندگی در آلمان کمک کند. زمانی که دانشجو به فکر زندگی در یک کشور اروپایی با نرخ مقرون به صرفه است، آلمان بهترین گزینه است. اگر آن را با سایر کشورهای اروپایی مقایسه شود؛ بسیار ارزان تر است. طبق یک نظرسنجی در گزارش اخیر، دانشجویان به حداقل 850 یورو در ماه برای هزینه های زندگی خود در آلمان نیاز دارند که تقریباً 10236 یورو در سال است. طبق یک برآورد، قیمت آپارتمان های یک خوابه در جنوب آلمان نزدیک به 846.43 یورو است در حالی که قیمت یک آپارتمان یک خوابه در شهرهای دیگر در شمال آلمان، 560 یورو است. بنابراین، به این معنی است که جنوب آلمان 30٪ گران تر است. در جدول زیر گران‌ترین و ارزان‌ترین شهر در آلمان دارمشتات و فرانکفورت (اودر) عنوان شده است:

هزینه های زندگی در آلمان

دارمشتات

فرانکفورت (اودر)

اجاره مسکن

707.50 یورو

333.33 یورو

غذای رستوران

14 یورو

8.00 یورو

شیر (1 لیتر)

0.71 یورو

0.77 یورو

پنیر (1 کیلوگرم)

7.10 یورو

4.63 یورو

تخم مرغ (12)

1.63 یورو

1.10 یورو

نان سفید

1.25 یورو

0.62 یورو

اینترنت (60 مگابیت بر ثانیه)

30.00 یورو

20.00 یورو

بلیط یک طرفه (حمل و نقل عمومی)

2.40 یورو

1.65 یورو

خدمات رفاهی

193.36 یورو

466.67 یورو

گوشت گاو (1 کیلوگرم)

12.24 یورو

6.50 یورو

بهترین زمان اعزام دانشجو به آلمان

اعزام دانشجو به آلمان با اینکه نکات قابل تامل و مثبت بسیار زیادی را به ارمغان می آورد در شرایط کنونی مدت زمان فرآیند پرونده و رزو وقت سفارت طولانی عنوان شده که این موضوع را می توان جز نکات ضعف این پروسه به حساب آورد. متقاضیانی که تصمیم به تحصیل در کشور زیبای آلمان گرفته اند؛ می بایست در ابتدای امر از وقت دهی های سفارت برای تحصیل در این آلمان اطلاع داشته باشند اعلام وقت های اخیر سفارت آلمان بیش از 14 ماه عنوان شده که متقاضیان می توانند از روش های دیگر و بواسطه سفارت های سایر کشورها که ترافیک کمتر دارند درخواست وقت سفارت خود را مطرح نمایند. هرچند امکان دارد در آینده سفارت در بازه زمانی کوتاه تری وقت ها را قابل رزرو کند متقاضیان محترم اعزام دانشجو به آلمان می توانند برای مطلع شدن از به روز ترین و دقیق تر زمان سفارت به وب سایت سفارت آلمان مراجعه نمایند و وقت سفارت را با دقت دریافت کنند.

آیا دانشجوی اعزام شده به آلمان اجازه کار دانشجویی دارد؟

یکی از ویژگی های اعزام دانشجو به آلمان امکان کار حین تحصیل است. دولت کشور المان در پروسه اعزام دانشجو به آلمان این مجوز را به آنها می دهد که کار ضمن تحصیل در آلمان نیز بپردازند. دانشجویان می توانند همزمان با تحصیل در دانشگاه های آلمان به کار دانشجویی بپردازند به طبع داشتن مهارت بالایی در زبان آلمانی سبب می شود دانشجو فرصت های زیادی برای کار پاره وقت کسب کند و بتواند با درآمد خود تمام هزینه های زندگی دانشجویی را پوشش دهد.

شرایط اخذ تابعیت آلمان در اعزام دانشجو

متقاضیان به منظور اعزام دانشجو ملزم به اخذ ویزای تحصیلی هستند ویزای تحصیلی هم اعتباری برابر با مدت زمان تحصیل خواهد داشت. از آنجایی که به متقاضی پس از فارغ التحصیلی فرصتی مضاعف برابر با 12 تا 18 ماه برای ماندن در آلمان و جستجوی کار داده می شود و از طرفی با توجه به زیاد بودن فرصت های شغلی در کشور صنعتی آلمان و پایین بودن نرخ بیکاری در این کشور کاریابی با سهولت انجام می پذیرد و نیرو های ماهر و متخصص جذب بازار کار می شوند و می توانند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری بدل کنند. متقاضیانی که ویزای کار را دریافت کرده اند بعد از سپری شدن 3 الی 5 سال و با واریز مالیات می توانند اقامت دائم آلمان را کسب کنند و همچنین بعد از آن برای تابعیت و پاسپورت آلمانی درخواست دهند. اینگونه دانشجویان می توانند با تغییر ویزای تحصیلی خود به ویزای کاری می توانند ابتدا به اقامت دائم و سپس به تابعیت و پاسپورت آلمان خواهند رسید.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب اعزام دانشجو به آلمان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

اعزام دانشجو به آلمان در چه مقاطعی امکان پذیر است؟

امکان اعزام دانشجو در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا امکان پذیر است.

ارزان ترین و گران ترین شهرهای آلمان برای زندگی دانشجویی در اعزام دانشجو به آلمان کدامند؟

گران‌ترین و ارزان‌ترین شهر در آلمان دارمشتات و فرانکفورت (اودر) عنوان شده است

هزینه زندگی دانشجویی در اعزام دانشجو به آلمان حدودا چقدر تخمین زده شده است؟

طبق یک نظرسنجی در گزارش اخیر،دانشجویان به حداقل 850 یورو در ماه برای هزینه های زندگی خود در آلمان نیاز دارند که تقریباً 10236 یورو در سال است.

آیا دانشجویان در اعزام دانشجو به آلمان اجازه کار حین تحصیل دارند؟

بله؛ دولت آلمان این امتیاز را به دانشجویان می دهد که ضمن تحصیل به کار پاره وقت نیز بپردازند.

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی شرایط اعزام دانشجو به آلمان پرداختیم و دریافتیم که کشور آلمان با تحصیل بصرفه و با کیفیت به مقصد دانشجویان زیادی بدل شده است. وجود دانشگاه های برتر در این کشور اعتبار ویزای آلمان و فراهم نمودن مسافرت به همه کشورهای اروپایی با ویزای تحصیلی، ارایه دوره های مختلف تحصیلی برای دانشجویان در دانشگاه های این کشور دلیل محبوبیت این کشور برای تحصیل عنوان شده است. دانشجویان ضمن تحصیل می توانند به کار نیز بپردازند و هزینه های زندگی خود را پوشش دهند. در مورد اقامت برای متقاضیان اعزام دانشجو به آلمان لازم به ذکر است که دانشجویان پس از فارغ التحصیلی یک سال تا یک سال و نیم فرصت دارند به جستجوی کار بپردازند و پس از یافتن کار ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری بدل کرده و پس از 3 تا 5 سال اقامت دایم آلمان را کسب نمایند. پس از آن امکان مطرح نمودن اخذ تابعیت و پاسپورت نیز فراهم می شود. مادامی که متقاضی ادامه تحصیل در آلمان هستید می توانید با موسسه مشاوره MIE تماس تلفنی برقرار کنید و از مشاوره رایگان استفاده نمایید. کارشناسان این موسسه می توانند پاسخگویی سوالات شما همراهان همیشگی نیز باشند.


ثبت پرسش
مشاوره رایگان