خطرات خرید ملک در ترکیه

بدون نظر

امروز مقاصدی همچون اخذ اقامت و سرمایه گذاری های بین المللی افراد را برآن می دارد تا به خرید ملک در ترکیه روی بیاورند بر همین اساس موسسه MIE در این مقاله سعی کرده است که مزایای بیشمار و خطرات احتمالی خرید ملک در ترکیه را بررسی کند. چنانچه شما همراهان ارجمند قصد خرید ملک در ترکیه را دارید و می خواهید از خطرات خرید ملک در ترکیه مطلع شوید می توانید این مقاله را مطالعه کنید و در صورت پیش آمدن هر گونه سوالی با موسسه MIE تماس تلفنی برقرار کنید و از مشاوره رایگان استفاده کنید.

تماس با ما

خطرات خرید ملک در ترکیه

 آژانس املاک مناسب را پیدا کنید

آژانس های مسافرتی در داخل ایران وجود دارد که در امر خرید و فروش ملک در ترکیه اقدام می کنند این شرکت های توریستی عملا خود را واسطه گر معرفی کرده و در این عرصه فعالیت غیر مجاز دارند. قدم اول یافتن آژانس ها و شرکت های مهاجرتی است که در این امر دارای مجوز و سابقه هستند. با جستجو هایی در اینترنت به راحتی می توان به این شرکت های مهاجرتی و آژانس املاک دسترسی پیدا کرده و از صحت اعتبار آنها باخبر شد زیرا نداشتن مجوز رسما نشان دهنده بی اعتباری این مراکز است. خرید ملک از مراکز بدون مجوز و نامعتبر ریسکی بزرگ است زیرا خطر از دست رفتن سرمایه را در پی خواهد داشت. مراکز و آژانس های فعال در ایران هر روز بر تعداد آنها افزوده می شود؛ این آژانس ها به موجب واسطه گری کسب درآمد می کنند و به خرید و فروش ملک در ترکیه مشغولند. آژانس ها و موسسه های مهاجرتی برای اقدام به خرید و فروش ملک در ترکیه و جلوگیری از خطرات خرید ملک در ترکیه باید دارای مجوز معتبر از ترکیه باشند بنابراین آژانس های که در ایران و به صورت واسطه گری و دلالی اقدام به خرید و فروش ملک در ترکیه می کنند غیر مجاز محسوب می شوند. حتی در کشور ترکیه هم نمونه هایی از اینچنین واسطه گری هایی وجود دارد این فکر که اگر در خود ترکیه اقدام به خرید و فروش ملک کنیم سرمایه ما در امان خواهد بود اشتباه است زیرا آژانس های املاک متقلب که کلاهبرداری می کنند در ترکیه هم وجود دارد. بازرس های دولتی و مسئولین مربوطه با این آژانس های غیر مجاز برخورد خواهند کرد ولی در بعضی موارد با جلب اعتماد و کسب وجوه زیادی از سرمایه های مردم پول های های هنگفتی را به جیب می زنند و با جابه جا شدن و تعطیل کردن این دفاتر سوری از دسترس خارج می شوند. شرکت ها و موسسات نیز در این مورد دستی برآتش دارند بسیاری از افراد برای خریدن خانه و ملک در ترکیه با موسسات معتبر ارتباط می گیرند که این پروسه تمام و کمال بدون مشکل به سرانجام می رسد. موسسات وکلایی هم وجود دارد که دارای مجوز معتبر نیستند و با بهره گیری از پروانه های جعلی به این امر مهم دست می زنند که تنها کافی است که با دقت جوانب را سنجیده و از صحت مجوز ها و پروانه وکالت آنها اطمینان حاصل کنید.

 

ویدیو موسسه MIE در زمینه ترکیه و امارات یا جزایر قناری


با تهیه محصول زیر می توانید شخصاً نسبت به اخذ ویزای کار در کشورهای مطرح اروپایی، کانادا و استرالیا اقدام نمایید و اطلاعات کاملی در باب کاریابی در خارج از کشور، نحوه ارسال رزومه کاری و اخذ پیشنهاد کاری بدست آورید.

محصول گام به گام کاریابی موسسه mie

بازدید از پروژه ها

در موسسات و آژانس های مسکن معتبر ترکیه تور هایی جهت بازدید خریداران از پروژه های هدف صورت می گیرد. در این معاملات از سرمایه گذار و خریدار که اکثرا خارجی هستند دعوت می شود که به ترکیه وارد شود. افراد متقاضی در تورهای بازدید از پروژه ها شرکت می کنند این سفر به منظور بازدید از پروژه های در دست ساخت و یا بهره برداری شده در ترکیه انجام می شود خریدار برای موجب جلوگیری از خطرات ملک در ترکیه و کسب اطمینان از نحوه معامله در قالب سفری کاری و تجاری به این کشور وارد شده و با استقبال و راهنمایی عوامل معامله و موسسه رو به رو خواهد شد و در هتلی مستقر می شود. در این بازدید ها پروژه ها بررسی می شوند و مراکز خرید و رستوران ها و مراکز خرید از نظر موقعیت با پروژه ها مورد ارزیابی قرار می گیرد و در صورت تمایل به خرید با اطمینان کامل فرد متقاضی می تواند به بررسی جزییات ساختمان ها پرداخته و در مورد دکوراسیون داخلی بیندیشید و در صورت تمایل اقداماتی را انجام دهد.

حواله های بانکی برای خرید ملک در ترکیه

در بحث خطرات خرید ملک در ترکیه اولین و مهم ترین بخش قسمتی است که به انتقال پول در قبال ملک مورد معامله پرداخت می شود. این نقل و انتقالات که بعضا از داخل ایران انجام می شوند با محدودیت هایی و تحریم هایی رو به رو می شود. صرافی هایی وجود دارد که انتقال وجه به واسطه آنها صورت می گیرد که در این راه: دو صرافی در دو طرف معامله در مورد نقل و انتقال پول دخیل هستند که فرد متقاضی از ایران به صرافی مورد نظر در ایران مراجعه خواهد کرد و پروسه حواله بانکی ارز را سپری خواهد کرد و طرف دیگر معامله که در ترکیه است هم به صرافی مراجعه کرده و در صورت مطابقت مشخصات و اهراز هویت حواله بانکی و ارز را تحویل می گیرد. انتقال پول بواسطه این صرافی ها مشمول پرداخت کارمزد هم می شود ولی در مقایسه با سایر روش های انتقال پول به ترکیه کارمزد کمتری قابل اخذ است. از مزایای بهره گیری از این روش انتقال می توان به انتقال سریع، امنیت بالا، امکان استفاده از پرداخت نقدی یا حواله ای و منتقل کردن ریال به لیر و حتی دلار. برای انتقال پول به ترکیه و جلوگیری از خطرات احتمالی در مورد خطرات خرید ملک در ترکیه غیر از انتقال از طریق صرافی ها 2 روش مطمئن دیگر می توان به انتقال پول به ترکیه از طریق حواله ارزی است در این راه نیاز است که وجه مورد نظر به یک حساب در بانکی در ترکیه واریز شود که این مهم تنها با افتتاح حساب بانکی در بانکی مخصوص در ترکیه مورد انجام است که برای راه اندازی و افتتاح یه یک کد 8 تا 11 نیاز است. این روش از انتقال پول تحت عنوان سوئیفت شناخته می شود در پروسه آن به دلیل محدودیت هایی 3 تا 4 روز به طول خواهد انجامید و به مشخصاتی از بانک مقصد مانند IBAN NUMER و نام و آدرس بانک مقصد و کد شعبه بانک نیاز است. روش انتقال بعدی روش بهره گیری از نقل و انتقال به روش حساب پی پال است این روش هم از نظر امنیت در سطح خیلی خوبی قرار دارد و می توان با استفاده از این روش به راحتی و با سرعت عمل نقل و انتقال پول را انجام داد. در صورتی که فرد متقاضی دارای پاسپورت ترکیه باشد می تواند یک اکانت می پال افتتاح کند و اطلاعات شخصی خود را به صورت واقعی و صحیح وارد کند و با انتقال موجودی کارت های اعتباری و نقدی خود به حساب پی پال اقدام به انتقال به پول به حساب پی پال طرف معامله در کشور ترکیه نمایید در این روش کارمزد خیلی کمی اخذ می شود و بیشترین مبلغ قابل انتقال هم در حدود ده هزار دلار است. اما یک نکته مهم این است که بهره گیری از این سیستم انتقال وجه که تحت عنوان پی پال شناخته می شود در داخل ایران امکان پذیر نیست.

مدارک لازم برای انتقال سند

اخیرا تمهیداتی جدید در رابطه با سند ملک یا به اصطلاح رایج در ترکیه تاپو اندیشیده شده است چرا که میزان کلاه برداری ها در این زمینه شدت گرفته است. علاوه بر قوانینی که قبلا در این زمینه حاکم بوده است برای جلوگیری از خطرات خرید ملک در ترکیه و سوء استفاده از آن به موردی تحت عنوان QR نیاز است. QR تمام سابقه های ملک مورد نظر و موقعیت قرار گرفتن آن را هم مشخص می کند. در ترکیه دو دسته سند ملکی وجود دارد که به دو رنگ آبی و قرمز شناخته می شوند. مورد صدور سند های آبی صرفا برای زمین هایی است که دارای مجوز ساخت نیستند و سند با رنگ قرمز را برای زمین هایی صادر می کنند که مسکونی هستند و می توان در آنها ساخت و ساز انجام داد. بنابراین فرد متقاضی با خرید خانه از ترکیه سندی به رنگ قرمز دریافت خواهد کرد در مورد چگونگی انتقال سند باید نکاتی را مد نظر قرار داد ابتدا قولنامه ای در بنگاه تنظیم می شود ولی این برگه صرفا نمی تواند اثبات کند که شما قانونا صاحب ملک هستید تنها در موردی که این پروسه در دفتر اسناد رسمی انجام شود معتبر است. فرد متقاضی خرید ملک در ترکیه قبل از هرگونه اقدام به رد و بدل قراردادی باید مقدمات و کار های اولیه انتقال سند را پیش ببرد تا این پروسه در مدت زمان کمتری انجام شود. هزینه انتقال سند در ترکیه هم حدود سه هزار لیر است. مدارکی که برای انتقال سند لازم است شامل:

  • اسناد و مدارک هویتی طرفین معامله
  • سند ملک مذکور
  • مدارکی دال برتصویه عوارض شهرداری و بدهی های مالیاتی
  • بررسی بدهی های بانکی مربوط به ملک و تسویه آنها

مورد آخر که بررسی بدهی های بانکی است در خیلی از موارد بررسی نمی شود و مشکل ساز می شود بدین ترتیب که پس از مدتی از خرید خانه از طرف یک بانک در ترکیه احضاریه ای مبنی بر وجود بدهی ملک به آدرس ملک خریداری شده فرستاده می شود و در صورت عدم پرداخت بدهی بانک توسط مالک ملک مورد مصادره بانک قرار خواهد گرفت. برای جلوگیری از خطرات خرید ملک در ترکیه و در صورت عدم مهارت کافی در زبان ترکی وجود شاهد یا شاهد هایی در این پروسه الزامی است.

 

در صورتی که می خواهید با خیالی آسوده و اطمینان خاطر از طریق خرید ملک به ترکیه مهاجرت نمایید، موسسه ملک پور می تواند به شما یاری رساند.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب خطرات خرید ملک در ترکیه هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

سوالات متداول

✔️هزینه انتقال سند در خرید ملک در ترکیه چقدر است؟

این هزینه حدود سه هزار لیر است.

✔️چند نوع سند در ترکیه و در خرید ملک در ترکیه وجود دارد؟

 دو نوع سند که با رنگ های قرمز و آبی مشخص می شوند رنگ قرمز برای املاک مسکونی و قابل ساخت صادر می شود و سند هایی با رنگ آبی برای املاکی که اجازه ساخت ندارند صادر خواهند شد.

✔️نقش QR در خطرات خرید ملک در ترکیه چیست؟

 در خرید ملک ترکیه QR اسکنی از موقعیت قرار گرفتن ملک و سابقه های آن را مشخص می کند.

✔️مدارک مورد نیاز انتقال سند ملک در خرید ملک در ترکیه کدامند؟

  • اسناد و مدارک هویتی طرفین معامله
  • سند ملک مذکور
  • مدارکی دال برتسویه عوارض شهرداری و بدهی های مالیاتی
  • بررسی بدهی های بانکی مربوط به ملک و تسویه آنها

_____________سخن پایانی__________

در این مقاله به بررسی خطرات خرید ملک در ترکیه پرداختیم و به مواردی که احتیاط در مورد آنها لازم است پرداختیم و دانستیم که خرید ملک بواسطه مراکز و موسسه های معتبر و شناخته شده احتمال خطرات خرید ملک در ترکیه را به صفر می رساند. به اسنادی که در انتقال سند مورد نیاز است هم اشاره شد و دانستیم که در رابطه با تسویه بدهی بانکی ملک توجه داشته باشیم زیرا در صورت عدم پرداخت آن امکان مصادره توسط بانک وجود دارد. در صورت تصمیم و تمایل به خرید ملک در ترکیه می توانید با موسسه MIE تماس حاصل کنید و سوالات و ابهامات خود را رفع کنید و حتی از مشاوره رایگان هم بهره ببرید.

 

امتیاز 4.67 از 5 ( 2 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان