اقامت تمکن مالی و خود حمایتی کانادا

2 نظر

دریافت اقامت سایر کشورها از طریق خود حمایتی و تمکن مالی، امروزه به عنوان یکی از بهترین روش ها جهت مهاجرت به سایر کشورها می باشد. یکی از کشورهای ارائه دهنده این روش کشور کانادا است و ما در این مقاله سعی داریم تا اقامت تمکن مالی و خود حمایتی کانادا را مورد توجه و بررسی قرار دهیم. در این روش افراد دارای تمکن مالی مناسب و با هزینه شخصی خود میتوانند اقامت کشور دیگری را دریافت نمایند. میزان تمکن مالی لازم برای هر کشوری متفاوت است که باید با توجه به روش های مختلف برای دولت آن کشور از جمله کشور کانادا اثبات گردد. در اقامت تمکن مالی و خود حمایتی کانادا شخص نمی‌تواند در کشور کانادا مشغول به کار گردد و از طریق درآمد حاصل از سود سپرده های بانکی و یا دریافت اجاره از املاک و مستغلات خود در کشور مبداء، می تواند هزینه های زندگی خود و خانواده در کشور کانادا را تامین نماید. در صورتی که پس از مطالعه مقاله موجود کماکان تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر و جامع تری در ارتباط با اقامت تمکن مالی و خود حمایتی کانادا داشتید، می توانید با موسسه مشاوره ای MIE ارتباط برقرار نموده و از مشاوره رایگان تلفنی موسسه بهره مند گردید.

تماس با ما
اقامت تمکن مالی و خود حمایتی کانادا

شرایط اقامت خود حمایتی کانادا

همانگونه که میدانیم اقامت خود حمایتی کشور کانادا، اقامت از طریق تمکن مالی است. برای اقامت تمکن مالی و خود حمایتی کانادا نیازی به خروج و انتقال سرمایه به کشور کانادا وجود ندارد. در این روش دولت کانادا هیچ حمایتی در زمینه مالی از شخص متقاضی و خانواده وی نمی‌نماید و متقاضی مجاز به اشتغال به کار در این کشور نیست. این متن به صورت کامل توسط کارشناسان و مشاورین مجرب و مسلط به تمامی امور مهاجرتی موسسه مشاوره ای MIE تهیه و نوشته شده است و هرگونه رونویسی از آن از نظر قانون حرام و دارای پیگرد است. یکی از نکات دارای اهمیت در ارتباط با اقامت تمکن مالی و خود حمایتی کانادا، اثبات عدم نیاز به حمایت مالی کشور کانادا و توانایی تامین مخارج شخص و خانواده وی است. شخص میتواند از طریق نشان دادن منابع درآمد خود در کشور مبدا نظیر سود بانک، دریافت حقوق بازنشستگی، سود سهام و همچنین اجاره املاک، توانایی مالی خود را به اثبات برساند. لازم به ذکر است این نوع اقامت برای اکثر کشورها دارای ریسک می باشد.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد روش های اقامت کانادا

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد روش های اقامت کانادا

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد روش های اقامت کانادا

آشنایی با گواهی تمکن مالی در اقامت خود حمایتی کانادا

یکی از مدارک دارای اهمیت بسیار در زمینه اقامت خود حمایتی کانادا، گواهی تمکن مالی است. در واقع گواهی تمکن مالی یک سند دارای اعتبار صادر شده از جانب بانک بوده و در آن تمامی موجودی بانکی متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق تمکن مالی بر اساس ارز رایج دلار و یا یورو، نمایش داده شده است. گواهی تمکن مالی گردش حساب شش ماه اخیر شخص را به نمایش می گذارد. از جمله مدارک لازم به منظور دریافت گواهی تمکن مالی جهت اقامت تمکن مالی کانادا، می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • مدارک هویتی متقاضی
 • گذرنامه با حداقل اعتبار هشت ماه
 • فرم درخواست

متقاضیان باید توجه داشته باشند که گواهی مورد نظر باید بر روی سربرگ همان بانک و به نام خود متقاضی صادر گردیده و توسط رئیس شعبه مهر و امضا شود.

مقایسه استارت اپ و تمکن مالی

این مقاله را از دست ندهید: مقایسه استارت آپ و تمکن مالی

در این مقاله ما مقایسه استارت آپ و تمکن مالی را به شما خواهیم آموخت.

شرایط افراد دارای صلاحیت برای اقامت تمکن مالی کانادا

جهت دریافت اقامت تمکن مالی و خود حمایتی کانادا، متقاضیان و افراد دارای صلاحیت باید دارای شرایطی باشند که این شرایط در این بخش از مقاله مورد بررسی قرار می گیرند. اولین شرط موجود در این زمینه آن است که متقاضی اقامت از طریق تمکن مالی کانادا اثبات نماید که توانایی تامین هزینه های خود و خانواده بدون نیاز به حمایت مالی کانادا و کار در این کشور را دارد. حساب شخص نیز باید گردش حساب مشخص و مبلغ سپرده مشخصی را جهت دریافت اقامت خود حمایتی کانادا به نمایش بگذارد. حساب بانکی مشخص شده باید به نام خود متقاضی و یا همسر وی بوده یا یک حساب مشترک باشد. همچنین امکان دریافت گواهی تمکن مالی بر اساس چندین حساب متقاضی و همسر وی وجود دارد. تمامی اطلاعات مربوط به بانک شامل شماره تماس، ایمیل بانک و آدرس درون سربرگ مشخص شده باشد.

مراحل مهاجرت به کانادا از طریق تمکن مالی

جهت مهاجرت به کانادا از طریق تمکن مالی شخص باید مراحلی را طی نماید. که این مراحل شامل موارد موجود در زیر می گردند:

 • آماده نمودن تمامی مدارک مورد نیاز متقاضی و خانواده وی
 • ترجمه تمامی مدارک به صورت رسمی و به زبان انگلیسی
 • مراجعه به سفارت کانادا در کشور مورد نظر و انجام انگشت نگاری
 • صدور ویزا

در ابتدا یک ویزای دو سال برای متقاضی و خانواده وی صادر می گردد، و پس از آن موفق به دریافت یک ویزای سه سال می گردند. پس از گذشت 5 سال، متقاضی اقامت از طریق تمکن مالی کانادا می تواند درخواست اقامت دائم کانادا را داشته باشد. پس از دریافت اقامت دائم، شخص می تواند برای دریافت پاسپورت کانادا، که در رتبه 15 برترین پاسپورت های جهان قرار دارد، اقدام نماید.

مدارک لازم برای اقامت تمکن مالی کانادا

متقاضیان اقامت تمکن مالی و خود حمایتی کانادا، باید مدارکی را آماده نموده و به سفارت کشور کانادا تحویل دهند، که این مدارک شامل موارد موجود در زیر می گردند:

 • مدارک شناسایی و هویتی شخص
 • اثبات تمکن مالی از طریق ارائه گواهی تمکن مالی صادر شده از جانب بانک
 • داشتن سند ملک و مستغلات و یا حسابی بانکی با حداقل موجودی برابر با 150 هزار دلار
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • گواهی معاینات و سلامت پزشکی

جهت کسب اطلاعات کاملتر در ارتباط با مهاجرت به سایر کشورهای جهان و چگونگی دریافت اقامت، پیشنهاد می نماییم تا محصول راهنمای گام به گام اخذ اقامت را تهیه و بررسی نمایید.

شرایط اخذ ویزای خود حمایتی کانادا

اقامت تمکن مالی و خود حمایتی کانادا به عنوان یکی از روش ها برای مهاجرت به کانادا است. در این روش، متقاضی در صورتی موفق به دریافت ویزای خود حمایتی کانادا می شود که بتواند تمامی هزینه های مربوط به زندگی خود و خانواده در کشور کانادا را بدون تکیه به حمایت های دولت این کشور و یا اشتغال به کار در کانادا، تامین نماید. با توجه به این که در این روش، شخص هیچ سرمایه ای را به کانادا انتقال نمی دهد و هیچگونه سرمایه گذاری انجام نمی‌دهد، از نظر مالی ریسک بالایی ندارد اما با توجه به اینکه شخص از حمایت دولتی بهره مند نخواهد بود توصیه نمی گردد. همچنین در روش اقامت از طریق تمکن مالی کانادا، نیازی به ثبت شرکت و یا جذب نیرو و پرداخت حقوق وجود ندارد. در واقع دریافت ویزای خودحمایتی کانادا برای آن دسته از افرادی مناسب است که دارای توانایی مالی مناسب می باشند. در اقامت خود حمایتی کانادا شخص باید دارای سند ملکی و یا حساب بانکی قابل توجهی باشد تا بتواند اقامت دائم و سپس تابعیت کشور کانادا را برای خود و خانواده اخذ نماید.

روش های اثبات تمکن مالی در خود حمایتی کانادا

همانگونه که بیان نمودیم متقاضی اقامت تمکن مالی و خود حمایتی کانادا باید از طریق روش های مختلف تمکن مالی خود را به دولت کشور کانادا به اثبات برساند. متقاضی از این طریق باید ثابت نماید نیازی به اشتغال به کار و یا برخورداری از حمایت مالی دولت کانادا ندارد. از جمله راه های موجود برای اثبات تمکن مالی در روش خودحمایتی کانادا می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • سند و سود سپرده بانکی:

حساب بانکی می تواند به نام متقاضی و یا همسر وی و یا یک حساب مشترک باشد. همچنین شخص می تواند مبلغی را به عنوان سپرده در بانک داشته و ماهیانه سود آن را دریافت نماید و نشان دهد که ماهیانه دارای درآمد ثابتی برای گذراندن هزینه زندگی خود و خانواده در کانادا است.

 • سهام و سود حاصل از آن:

برخی از متقاضیان ممکن است در بخش های مختلف اقدام به خرید سهام نموده باشند و سودی را دریافت کنند. در این زمینه متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق تمکن مالی می توانند از سود سهام به عنوان درآمد ماهیانه برای اثبات تمکن مالی جهت مهاجرت به کانادا استفاده نمایند.

 • اجاره ملک، مغازه و سایر املاک:

ممکن است متقاضی و همسر وی دارای املاک و مستغلات بوده و آنها را اجاره داده باشند. لذا اجاره ماهیانه آنها به عنوان درآمد محسوب شده و می تواند جهت تامین هزینه های آنها در کشور کانادا استفاده گردد.

 • حقوق بازنشستگی:

رو‌ش اقامت خودحمایتی کانادا برای افراد بازنشسته روش بسیار مناسبی است و این افراد می توانند از حقوق بازنشستگی خود جهت تامین هزینه زندگی در کانادا استفاده نمایند.

 • سند ملک:

در صورتی که متقاصی و یا همسر وی دارای املاکی باشند که سند این املاک به اسم آنها ثبت شده باشد می توانند از این اسناد جهت اثبات تمکن مالی برای مهاجرت از طریق اقامت تمکن مالی و خود حمایتی کانادا استفاده نمایند.

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق تمکن مالی

همانگونه که بیان نمودیم علاقه مندان به اقامت تمکن مالی و خود حمایتی کانادا باید جهت مهاجرت به این کشور با استفاده از روش مذکور دارای توانایی و تمکن مالی کافی باشند. اما متقاضیان باید در نظر داشته باشند علاوه بر اثبات تمکن و توانایی مالی خود باید به ازای هر یک از افراد خانواده مبلغ 50 هزار دلار در حساب خود داشته باشند. این مبلغ بر اساس هزینه های مربوط به رفت و آمد فرد به کشور کانادا، هزینه اجاره ملک، هزینه های مربوط به خورد و خوراک و هزینه های حمل و نقل مشخص شده است. به عبارتی حداقل مبلغ مورد نیاز موجود در حساب فرد برای دریافت اقامت تمکن مالی و خودحمایتی کانادا 150 الی 200 هزار دلار است. در این روش شخص باید از طریق مستندات، افسر مهاجرتی سفارت کانادا را متقاعد نماید که دارای توانایی مالی کافی به منظور تامین هزینه های خود و خانواده جهت دریافت اقامت تمکن مالی کانادا را دارد.

مزایای اقامت تمکن مالی و خود حمایتی کانادا

 روش مهاجرت به کانادا از طریق تمکن مالی دارای مزایای موجود در زیر می باشد:

 • ریسک مالی کم
 • عدم نیاز به سرمایه گذاری و خروج سرمایه
 • عدم وجود محدودیت سنی خاص
 • امکان مهاجرت به کانادا همراه با خانواده شامل همسر و فرزندان زیر 21 سال
 • عدم نیاز به ارائه مدرک زبان
 • عدم نیاز به پرداخت مالیات
 • عدم نیاز به راه اندازی تجارت
 • آسان بودن فرایند تمدید اقامت خود حمایتی کانادا

اما همانطور که پیش تر هم گفته شد با توجه به اینکه در این روش شخص اجازه کار ندارد در صورتی که شخص امکان و شرایطش را دارد بهتر است از روش های دیگری مانند کار سرمایه گذاری و یا تحصیلی اقدام نمایند.

استانداردهای سرمایه گذاری در کانادا

در زمینه اقامت تمکن مالی و خود حمایتی کانادا، که در واقع زیر مجموعه روش های سرمایه‌گذاری می باشد، شخص باید استانداردهای سرمایه گذاری را مورد بررسی قرار دهد. یکی از استانداردهای بسیار مهم در این زمینه، نرخ مصادره اموال است که در بازه یک تا هفت تعریف شده است و هر چه این عدد کوچکتر باشد میزان خطر کمتری اموال شخص را تهدید می نماید. نرخ مصادره اموال نشان دهنده دولت آن کشور در ارتباط با توقیف دارایی های سرمایه گذار خارجی در صورت بروز مشکل است. در کشور کانادا این عدد حدود 1.92 می باشد که رقم مطلوبی است و بر روی نمودار زیر مشهود است.ریسک مصادره اموال در کانادا

از دیگر استانداردهای موثر در این زمینه می توان نرخ کنترل فساد اشاره نمود که در بازه 2.5 تا 2.5- مشخص می گردد و هرچه این عدد کوچکتر باشد نشان می‌دهد که کنترل فساد توسط دولت آن کشور بهتر انجام پذیرفته است و سرمایه گذاری شخص خارجی با امنیت بیشتری صورت گرفته است. کشور کانادا در این زمینه، با توجه به نمودار موجود در زیر، در لیست بهترین ها قرار دارد.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب اقامت تمکن مالی و خود حمایتی کانادا هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

در روش خود حمایتی امکان دریافت اقامت دائم کانادا پس از چند سال وجود دارد؟

در روش خودحمایتی کانادا، امکان دریافت اقامت دائم کانادا پس از 5 سال وجود دارد.

حداقل موجودی حساب برای اقدام روش تمکن مالی کانادا چقدر است؟

حداقل موجودی حساب برای دریافت اقامت تمکن مالی کانادا، 150 هزار دلار است.

آیا دارندگان اقامت خود حمایتی کانادا حق کار در این کشور را دارند؟

خیر دارندگان این نوع اقامت حق کار در کشور کانادا را ندارند و خود مسئول تامین هزینه ها می باشند.

آیا جهت دریافت اقامت تمکن مالی کانادا مدرک زبان مورد نیاز است؟

خیر دریافت اقامت تمکن مالی کانادا نیازی به ارائه مدرک زبان ندارد.

سخن پایانی

ما در این مقاله تلاش نمودیم تا اقامت تمکن مالی و خودحمایتی کانادا را مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم. همانگونه که بیان نمودیم در این روش شخص باید از طریق اثبات توانایی مالی خود جهت تامین هزینه های مختلف زندگی خود و خانواده در کشور کانادا، بتواند این نوع از اقامت را دریافت نماید. در اقامت تمکن مالی و خود حمایتی کانادا، شخص مجاز به کار کردن و یا درساعت حمایت مالی از دولت کانادا نیست و با توجه به این مورد روشی مناسب برای افراد دارای توانایی مالی کافی است. توانایی مالی شخص باید با استفاده از روش های مختلف برای دولت کانادا به اثبات برسد. در صورت تمایل به دریافت اطلاعات کاملتر و بررسی شرایط خود در ارتباط با اقامت تمکن مالی و خود حمایتی کانادا با موسسه مشاوره ای MIE تماس حاصل نمایید و یا سوالات خود را در قسمت زیر همین مقاله مطرح نمایید تا هرچه سریعتر پاسخگوی شما عزیزان باشیم.

امتیاز 3.6 از 5 ( 4 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
نجمه تمیمی
سلام و عرض ادب خدمت شما و مجموعه خوبتان.سوال بنده این است برای اقامت تمکن مالی کانادا حتما باید املاک داشته باشیم؟حساب بانکی به همان میزان داشته باشیم مورد قبول هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز کشور کانادا اقامت خودحمایتی یا تمکن مالی ندارد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط شما بصورت کامل بررسی شود.
لیدا توانا
با سلام ایا در روش خود حمایتی باید حضور چند ساله ومدت معینی در کانادا ماند یا االزامی نیست. واینکه از بیمه درمان برخوردار میشویم؟واگر بیمه نباشیم اونجا هزینه پرداخت بیمه درمان وتکمیلی چگونه است. یا مانند ویزیتوری بیمه میتوان از ایران خرید؟؟واینکه ویزای توریستی داریم چگونه میشود. من ۵۲ ساله همسرم ۶۰ سال وبازنشسته وایا باید در کانادا مدتی زندگی کرد؟؟ با تشکر از لطف وراهنمایی موسسه شما در همه موارد موفق باشید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز کشور کانادا از طریق برنامه خودحمایتی مهاجر نمی پذیرد باتوجه بع شرایط سنی تان اگر در ایران صاحب کسب و کار بیزنسی باشید برناه های سرمایه گذاری استانی می تواند گزینه خوبی باشد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
مشاوره رایگان