اقامت گرجستان

23 شهریور 1400 بدون نظر

اقامت گرجستان

کشور گرجستان واقع در تقاطع اروپای شرقی و آسیای غربی. گرجستان از طرف غرب با دریای سیاه، از سمت شمال و سمت شرق با روسیه و از طرف جنوب با ترکیه و ارمنستان و از طرف جنوب شرقی با آذربایجان همسایه است. گرجستان 69.700 کیلومتر مربع مساحت و 4 میلیون نفر جمعیت دارد. تقریباً یک چهارم از جمعیت گرجستان در بزرگترین شهر در گرجستان به نام تفلیس زندگی می کنند. تفلیس به عنوان پایتخت گرجستان نیز شناخته می شود. بیشتر مردم در کشور گرجستان دارای دین مسیحیت هستند و همچنین به زبان گرجستانی صحبت می کنند. همراه گرامی در این مقاله اطلاعاتی کاملاً علمی و تخصصی در زمینه اقامت گرجستان در اختیار شما قرار داده می شود تا راهنمای دقیقی در امر مهاجرت شما باشد. راه های مهاجرت و اقامت گرجستان به شرح زیر است. اقامت در گرجستان از طریق ازدواج، کار، تحصیل، سرمایه گذاری و خرید ملک. همراه گرامی برای بررسی شرایط مهاجرت خود می توانید با مشاورین خبره موسسه ملک پور تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان بهره مند شوید.

 

مواردی که می خواهیم در این مقاله به صورت جامع به آنها بپردازیم: 

 

تماس با ما

 

 

 

اقامت گرجستان از طریق ثبت شرکت

راه اندازی کسب و کار در کشور گرجستان می تواند مزایای زیادی را برای سرمایه گذاران داشته باشد. کشور گرجستان یکی از ساده ترین مراحل را در زمینه ثبت شرکت در میان کشورهای جهان دارد. همچنین سرمایه گذاران می توانند با هزینه های پایینی در کشور گرجستان شرکت ثبت کنند. البته باید در نظر داشته باشیم که مراحل کار هر چقدر هم که ساده باشد، گرفتن مشورت و کمک از وکلا خبره در زمینه سرمایه گذاری و ثبت شرکت لازم و ضروری است. در این راه موسسه ملک پور می تواند با استفاده از دانش وکلا خبره، راهنمایی برای شما در زمینه سرمایه گذاری امن در کشورهای خارجی باشد. رایج ترین حالت راه اندازی یک شرکت در گرجستان شرکت با مسئولیت محدود می باشد. سرمایه گذاران بعد از اتمام کارهای ثبت شرکت، سرمایه گذاری، راه اندازی و شروع فعالیت می توانند جهت درخواست اقامت اقدام کنند. حال این سوال مطرح می شود که آیا با ثبت شرکت در گرجستان می توانم اقامت گرجستان را اخذ کنم؟ سرمایه گذاران در صورتی که شرایط لازم را داشته باشند می توانند از طریق ثبت شرکت اقامت 6 ماهه تا 5 سال گرجستان را بسته به شرایط مدارک و نظر آفیسر دریافت کنند. شرایط در ادامه آورده شده است:

 • شرکت ثبت شده باید حداقل 50 هزار لار درآمد داشته باشد.
 • حقوق فرد باید 5 برابر بیشتر از حداقل دستمزد تعیین شده توسط دولت، در گرجستان باشد. این عدد هر ماه متغییر است و ممکن است حدوداً 1200 لاری باشد.
 • مالیات حقوق (20 درصد از حقوق) می بایست به مدت 2 سال پرداخته شود.

 در ادامه مراحل ثبت شرکت در گرجستان را خواهیم خواند:

 • انتخاب یکی از انواع شرکت های مناسب در گرجستان که قصد دارید جهت فعالیت تجاری راه اندازی کنید.
 • انتخاب نام شرکت و ثبت اسم شرکت در ثبت عمومی ملی گرجستان.
 • تهیه اسناد قانونی شرکت توسط نمایندگان شرکت.
 • اخذ شماره شناسایی شرکت از طریق ثبت نام کارآفرینی.
 • مراحل ثبت مالیات برای شرکت راه اندازی شده.
 • باز کرن حساب بانکی برای شرکت در هر کدام از بانک های محلی.
 • حداقل مبلغ سرمایه گذاری 300 هزار لیر است.

ویزای گرجستان🔺ویزای گرجستان🔺

 

با تهیه محصول زیر می توانید شخصاً نسبت به اخذ ویزای کار در کشورهای مطرح اروپایی، کانادا و استرالیا اقدام نمایید و اطلاعات کاملی در باب کاریابی در خارج از کشور، نحوه ارسال رزومه کاری و اخذ پیشنهاد کاری بدست آورید.

کار در جمهوری چک

 

 

اقامت گرجستان از طریق ازدواج

طبق قوانینی که در گرجستان وجود دارد در صورتی که یک فرد با تابعیت خارجی با فردی که تابعیت گرجستان را دارد ازدواج کند می تواند اقامت گرجستان را دریافت کند. از شرایط اخذ اقامت گرجستان از طریق ازدواج این است که فرد خارجی که قصد ازدواج با فردی دارای تابعیت گرجستان را دارد، می بایست قبلاً اقامت قانونی گرجستان را دریافت کرده باشد. موارد زیر از شرایطی می باشد که باید رعایت شود:

 • ازدواج فرد خارجی با فردی که شهروند گرجستان است می بایست رسمی باشد.
 • اقامت 5 سال بدون وقفه متقاضی در گرجستان از شرایط مهم می باشد.
 • متقاضی باید ثابت کند که به زبان گرجی به صورت کامل مسلط است.
 • متقاضی ازدواج با فرد گرجستانی می بایست تاریخ و قوانین گرجستان را نیز به خوبی بداند.

در صورتی که ازدواج آن ها به طلاق منجر شود تابعیت گرجستانی که به فرد خارجی اعطا شده است از او گرفته نمی شود. مدارک لازم جهت درخواست تابعیت گجستان از طریق ازدواج را در ادامه می خوانیم:

 • تکمیل درخواست کتبی که در آن ذکر شود هر دو نفر قصد دارند که ازدواج آن ها رسمی شود.
 • افرادی که سن آن ها بین 16 تا 18 سال است می بایست از والدین خود رضایت نامه کتبی دریافت کنند.
 • افرادی که قبلاً ازدواج کرده اند و جدا شده اند می بایست مدارک طلاق خود را ارائه دهند.

 

 

 

اقامت گرجستان از طریق کار

یکی از راه های مهاجرت قانونی به کشورهای خارجی، مهاجرت از طریق کار در کشورهای خارجی می باشد. متقاضیان جهت مهاجرت کاری در کشورهای خارجی ابتدا می بایست از طرف کارفرما جاب آفر دریافت کنند. جاب آفر به پیشنهاد شغلی یا دعوتنامه کاری اطلاق می شود که از طرف کارفرمایی که در کشور خارجی اقامت دارد برای متقاضی ارسال شود. متقاضیان اقامت گرجستان بعد از دریافت جاب آفر می توانند جهت دریافت ویزا به سفارت مراجعه کنند و مدارک خود را جهت بررسی به آفیسر ارائه دهند. لازم به ذکر است که داشتن جاب آفر، به منزله دریافت قطعی ویزا از طرف سفارت نمی باشد. متقاضیان کار در کشور گرجستان می توانند خودشان به صورت آنلاین به جستجوی کار در گرجستان بپردازند. متقاضیان با یافتن کار در گرجستان اقامت موقت 1 تا 5 ساله را دریافت می کنند. همراه گرامی در صورتی که نیاز به راهنمایی در زمینه پیدا کردن کار در کشور گرجستان دارید می توانید محصول گام به گام تا کار موسسه ملک پور را تهیه کنید و از اطلاعات مفید آن در زمینه پیدا کردن کار مناسب بهره مند شوید. شغل های پر طرفدار در گرجستان عبارتند از:

 • پزشک و پرستار
 • دستیار فیزیوتراپی
 • دستیار پزشک
 • فیزیوتراپ
 • تکنسین چشم پزشکی

الزامات دریافت ویزای کار گرجستان در ادامه آورده شده است:

 • تکمیل درخواست ویزای کار و امضای آن
 • پاسپورت معتبر با حداقل یک صفحه خالی
 • ارائه دعوتنامه کاری
 • پرداخت هزینه های ویزا
 • تمکن مالی مناسب
 

اقامت گرجستان از طریق تحصیل

کشور گرجستان برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی می تواند مقصدی مناسب باشد. سیستم آموزشی در کشور گرجستان در حال پیشرفت بوده و هر ساله دانشگاه های گرجستان دانشجویان خارجی بیشتری را ثبت نام می کنند. دانشجویان بین المللی می توانند در میان رشته های تحصیلی بی شماری مانند: مدیریت کسب و کار، روابط عمومی، بازاریابی، سفر و گردشگری، علوم کامپیوتر یا علوم اجتماعی تحصیل کنند. دانشجویان بین المللی همچنین می توانند در دانشگاه های گرجستان مشغول به تحصیل در رشته های پزشکی شوند. دانشجویانی که از طریق تحصیل اقامت گرجستان را دریافت کرده اند در صورتی که رزومه تحصیلی خوبی داشته باشند می توانند از بورسیه های تحصیلی مناسب نیز استفاده کنند. بورسیه های تحصیلی در گرجستان به بورسیه های دولتی، صندوق های خصوصی و بورسیه دانشگاه تقسیم می شود. تحصیل در دانشگاه های گرجستان به زبان انگلیسی امکان پذیر است و افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه های گرجستان را دارند می بایست مدرک زبان با توجه به سطح تحصیلی و نیازات دانشگاه ارائه دهند. مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های گرجستان در زیر آورده شده است:

 • تکمیل فرم درخواست پذیرش به صورت آنلاین
 • ارائه آخرین مدرک تحصیلی
 • ارائه ریز نمرات تحصیلی
 • ارائه کپی مدارک شناسایی
 • ارائه کپی پاسپورت
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی

اعزام دانشجو به گرجستان🔺اعزام دانشجو به گرجستان🔺

 

اقامت گرجستان از طریق خرید ملک   

گرجستان کشوری است با امنیت بالا، زندگی آرام و هزینه های زندگی پایین؛ به همین دلیل امروزه اخذ اقامت گرجستان از طریق خرید ملک در گرجستان در میان شهروندان کشورهای ایران، روسیه، چین، هند و کشورهای عربی مورد توجه قرار گرفته است. دولت گرجستان برنامه ای برای خرید ملک در گرجستان برای متقاضیان معرفی کرده است که به متقاضیان خارجی این امکان را می دهد که با خرید ملک بتوانند اقامت گرجستان را اخذ کنند. افرادی که تابعیت خارجی دارند می توانند با پرداخت حداقل 100 هزار دلار آمریکا جهت خرید واحد مسکونی، زمین و واحد تجاری در گرجستان اقامت گرجستان را اخذ کنند. معیار مناسب جهت قیمت گذاری املاک در گرجستان توسط کارشناس رسمی دولت تعیین می شود. فردی که از طریق خرید ملک اقامت گرجستان را اخذ می کند می تواند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود نیز اقامت گرجستان را دریافت کند. سرمایه گذاران با خرید ملک در گرجستان ابتدا اقامت 1 ساله گرجستان را دریافت می کنند.

البته ممکن است اقامت موقت در برخی موارد به مدت 6 ماه به فرد اعطا شود. این اقامت در ابتدا فقط برای مالک می باشد و همسر و فرزندان زیر 18 سال و تحت تکفل فرد می توانند اقامت گرجستان را به صورت موقت درخواست کنند. برای اقامت موقت همسر و فرزندان مدارکی همچون ارائه سند ازدواج، شناسنامه و سوابق خانوادگی نیاز است. متقاضیان پس از اتمام اقامت موقت خود، می توانند مجدد در خواست تمدید اقامت دهند. تمدید اقامت، فرآیندی ساده دارد. تمدید اقامت می تواند به مدت 10 سال درخواست شود و بعد از گذشت این سال ها مالکان می توانند برای دریافت اقامت دائم درخواست دهند. لازم به ذکر است که افرادی که ملک را در گرجستان خریداری کردند، می توانند 300 هزار یورو در گرجستان سرمایه گذاری کنند و سریع تر اقامت دائم گرجستان را اخذ کنند

خرید ملک در گرجستان🔺خرید ملک در گرجستان🔺

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر درباره اقامت گرجستان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

پیشنهاد می گردد جهت اطلاع از روش های قانونی مهاجرت جهت اتخاذ تصمیمات صحیح در این زمینه محصول راهنمای گام به گام اخذ اقامت ارائه شده توسط استاد ملک پور را مشاهده نمایید و با آگاهی کامل جهت مهاجرت خود تصمیم گیری نمایید.

گام به گام تا اخذ اقامت

 

پرسش و پاسخ به سوالات متداول درباره اقامت گرجستان

هزینه لازم برای خرید ملک و اخذ اقامت گرجستان چقدر است؟

با پرداخت حداقل 100 هزار دلار آمریکا برای خرید ملک می توانید اقامت گرجستان را اخذ کنید.

✅آیا می توانم از طریق ازدواج اقامت گرجستان را بگیرم؟

طبق قوانین گرجستان، ازدواج یک فرد خارجی با فردی که تابعیت گرجستان را دارد منجر به اخذ اقامت می شود.

✅آیا مهاجرت تحصیلی به گرجستان تصمیم درستی است؟

سیستم آموزشی در کشور گرجستان در حال پیشرفت بوده و هر ساله دانشگاه های گرجستان دانشجویان خارجی بیشتری را ثبت نام می کند.

✅چطور می توان از طریق کار اقامت گرجستان را گرفت؟

در صورتی که کارفرما برای شما جاب آفر رسمی ارسال کند می توانید برای اخذ ویزا و اقامت کاری اقدام کنید.

 

 

_____________سخن پایانی درباره اقامت گرجستان __________

در این مقاله مطالبی علمی و کاملاً تخصصی در زمینه اقامت گرجستان خدمت شما همراه گرامی ارائه شد. راه های مهاجرت به گرجستان و اخذ اقامت گرجستان یعنی راه های ثبت شرکت، ازدواج، کار، تحصیل و خرید ملک برای شما به صورت کامل توضیح داده شد. گفتیم که دانشجویان می توانند از طریق اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های گرجستان درخواست ویزا گرجستان را داده و در دوران تحصیل خود اقامت گرجستان را اخذ کنند. همچینین افرادی که دارای رزومه کاری خوبی هستند می توانند جهت دریافت جاب آفر، رزومه خود را برای کارفرما ارسال کنند و سپس با دریافت جاب آفر به گرجستان مهاجرت کنند. محصولی بی نظیر گام به گام تا اخذ کار در موسسه ملک پور می تواند راهی مناسب برای شما باشد که بتوانید از طریق کار به کشورهای خارجی مهاجرت کنید. سرمایه گذاران نیز می توانند با خرید ملک و ثبت شرکت جهت دریافت اقامت گرجستان اقدام کنند. همراه گرامی به شما پیشنهاد می کنیم مقاله مهاجرت به آذربایجان را نیز مطالعه نمایید. در انتهای مقاله سوالات و نظرات خود را ثبت کنید تا در اولین فرصت به آن ها پاسخ داده شود.


ثبت پرسش