اقامت کانادا از طریق تحصیل فرزند

بدون نظر

امروزه والدین آینده نگر برای تحصیلات فرزندشان به تحصلات بین المللی فکر می کنند چرا که تحصیلات بخش اعظم زندگی و آینده فرد را می سازد و در واقع سرمایه گذری در این راه آتیه سازی است. بسیاری از خانواده ها کشور پیشرفته کانادا را برمی گزینند؛ کانادا از کشورهایی است که نظام آموزشی منسجم و حساب شده ای دارد. والدین با فراهم کردن شرایط تحصیل فرزندانشان به نحوی راه را برای اقامت خود نیز هموار می کنند. موسسه مشاوره MIE در این مقاله به بررسی اقامت کانادا از طریق تحصیل فرزند پرداخته است. در این نوشتار به اطلاعاتی در مورد چگونگی تحصیل فرزندان، هزینه تحصیل آنها، شرایط همراهی خانواده با آنها، سخن به میان آمده. مادامی که قصد اخذ اقامت کانادا از طریق تحصیل فرزندتان دارید می توانید با موسسه مشاوره MIE تماس تلفنی برقرار کنید و از مشاوره رایگان استفاده نمایید بعلاوه امکان پاسخ گویی به سوالات شما نیز فراهم است.  

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

اقامت کانادا از طریق تحصیل فرزند

شرایط اقامت و مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل فرزند

از آنجایی که کانادا از دسته کشورهای است که دارای امنیت اجتماعی بالایی است، والدین این کشور را برای تحصیل فرزندشان انتخاب می کنند. افراد زیر سن قانونی به جهت تحصیل در کانادا می بایست ویزای تحصیلی داشته باشند. افراد خردسال برای بهره مندی از خدمات اجتماعی به یک نفر دیگر نیاز خواهند داشت بنابراین می بایست یکی از والدین و با هردو به عنوان قیم قانونی همراه فرزند خردسالشان باشند ولی این امر چگونه امکان پذیر خواهد شد؟ از آنجایی که ورود به کانادا و تحصیل در این کشور بدون ویزای تحصیلی امکان پذیر نمی باشد؛ والدین پس از اخذ پذیرش از مدرسه یا دانشگاهی در کانادا برای فرزند زیر 18 سال خود درخواست ویزای تحصیلی می کنند و پس از آن برای همراهی خود با فرزندشان درخواست ویزای همراه را مطرح می نمایند. این دو ویزا همزمان احتمال عدم پذیرش را بالا می برد؛ در نتیجه والدین ابتدا درخواست ویزای تحصیلی و پس از آن برای اخذ ویزای همراه را مطرح نمایند. روش دیگر اخذ اقامت کانادا از طریق تحصیل فرزند درخواست ویزای توریستی است. والدین با اخذ ویزای توریستی کانادا فرزندان خود را در مدارس کانادا نام نویسی می کنند و بواسطه تحصیل فرزند اقامت دریافت می نمایند.

هزینه های مهاجرت به کانادا از طریق فرزند

هزینه یکی از مهم ترین بخش های تحصیل بین المللی است. والدین به منظور حمایت مالی از فرزند خود نیازمند اطلاعات کاملی از شهریه و هزینه دانش آموزان و دانشجویان بین المللی خواهند بود. هزینه های تحصیل در کانادا برای دانش آموزان و دانشجویان کانادایی و دارندگان اقامت دائم این کشور رایگان می باشد. اما دانش آموزان بین المللی برای تحصیل در کانادا با توجه به اینکه در مدارس خصوصی و یا مدارس دولتی پذیرفته می شوند شهریه متفاوتی هم پرداخت خواهند کرد.

 • شهریه قابل پرداخت در مدارس غیر دولتی کانادا جدای از هزینه های غذا و خوابگاه دانش آموزی در یک سال دست کم 14.000 دلار عنوان شده است.
 • هزینه های تحصیل در مراکز شبانه روزی کانادا که شهریه و هزینه غذا و برنامه های آموزشی وسرگرمی را در بر می گیرد، در طول یک سال بیشتراز 35.000 دلارکانادا عنوان شده است.
 • هزینه های home stay در یک ماه تقریبا از 700 دلارکانادا تا 1000 دلارکانادا مقرر شده است.

مهاجرت همراه به کانادا

این مقاله را از دست ندهید: مهاجرت همراه به کانادا

در این مقاله ما تمام راه های مهاجرت همراه به کانادا را به شما خواهیم آموخت.

مزیت های اقامت کانادا از طریق فرزندان کدامند؟

همانونه که گفته شد خانواده ها با فراهم کردن شرایط تحصیل فرزندان خود درمراکز آموزشی کانادا در واقع آتیه سازی می کنند؛ به این معنی که تحصیل فرزندان درکانادا پلی به آینده تحصیلی مطلوب و در نهایت دستیابی به شغلی ایده آل خواهد بود. در ادامه شماری از مزیت های اقامت کانادا از طریق تحصیل فرزند را لیست کرده ایم.

 • داشتن ثبات اقتصادی و امنیت و رفاه اجتماعی
 • هزینه تحصیل بصرفه در برابر ارائه آموزش علمی و با کیفیت
 • امکان اخذ مجوز کار پس از سپری شدن دوره تحصیل
 • اهمیت بالا به سلامت روحی و جسمی شهروندان
 • امکان کسب اقامت و تابعیت پس از سپری شدن تحصیل و اشتغال به کار

مهاجرت به کانادا از طریق فرزند و تحصیل رایگان

متقاضیان طی دارا بودن شرایطی خاص می توانند از تحصیل رایگان بهره مند شوند. مادامی که یکی از والدین مجوز کار و یا تحصیل در کانادا را اخذ کرده باشد این امکان فراهم است که فرزند آنها در مدارس کانادا به صورت رایگان تحصیل کند. راه دیگر این است که پدر و یا مادرشهروند کانادا باشد تا فرزندشان از امتیاز تحصیل رایگان بهره ببرد و در نهایت امکان دیگری که وجود دارد این است که خود متقاضی(فرزند) دارای اقامت دائم و یا تابعیت کانادا باشد. داشتن هر کدام از شرایط سبب می شوند که در اقامت کانادا از طریق تحصیل فرزند، هزینه ای بابت تحصیل دانش آموز و یا دانشجو اخذ نشود.

انواع مدارس کانادا

مدارس کانادا به سه دسته دولتی، خصوصی و شبانه روزی تقسیم شده اند. سیستم آموزشی دراین کشور به نحوی طراحی شده که دانش آموز دو دوره دبستان و دبیرستان را سپری می کند؛ سن 4 تا 6 سالگی برای سپری کردن دوره مهد کودک در کانادا تعین شده است. از 6 سالگی کودکان آماده ورود به دبستان خواهند شد و تا پایه ششم در دبستان حضور خواهند داشت. دوره دبیرستان از کلاس هفتم آغاز و تا پایه دوازدهم ادامه دامه می یابد. تحصیل دانش آموزان از آغاز شش سالگی تا پایان دوره دبیرستان اجباری عنوان شده است. دانش آموزان جدیدالورود بین المللی در مدارس کانادا خدمات آموزشی ویژای را دریافت می کنند. مدارس خصوصی و شبانه روزی در اکثر موارد پذیرای فرزندان والدینی است که فاقد اقامت دائم باشند، این والدین باید تمکن مالی پرداخت هزینه های تحصیل فرزندشان را ثابت کنند؛ اثبات این تمکن مالی طی ارائه اسناد و مدارکی امکان پذیراست.

مدرک زبان در مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل فرزند

دانش آموزان برای اخذ ویزای دانش آموزی به مدرک زبان نیازی نخواهند داشت هر چند داشتن مهارت زبانن انگلیسی می تواند کمک کننده باشد و همچنین والدین این دانش آموزان جهت همراهی فرزاندانشان در اقامت کانادا از طریق تحصیل فرزند هم به مدرک زبان احتیاجی ندارند. اما از آنجایی که همراهی والدین بواسطه تحصیل فرزند هزینه های زیادی را برای خانواده به همراه خواهد داشت، هریک از والدین می توانند بواسطه اخذ ویزای تحصیلی برای خودشان از امکان تحصیل رایگان فرزندان بهره مند شوند که این مجوز تحصیل قطعاً به ارائه مدرک زبان انگلیسی نیاز خواهد داشت.

مدارک لازم اخذ ویزای تحصیلی فرزندان

ابتدای راه اقامت از طریق تحصیل فرزند اینگونه آغاز می شود که والدین پس از بررسی مدرسه ای مناسب فرزندشان را در کشور کانادا پیدا کنند سپس پس از مکاتبه و مهیا کردن و اطلاع از شرایط پذیرش در صدد اخذ پذیرش فرزندشان برآیند. در گام بعدی نوبت به اقدام برای اخذ ویزای تحصیلی خواهد رسید که این مهم هم با ارائه مدارکی که لیست شده است، امکان پذیر خواهد شد:

 • اثبات تمکن مالی سرپرستان جهت پرداخت شهریه و هزینه تحصیلی فرزندان
 • رسید پرداخت شهریه سال اول
 • گواهی سلامت جسمی
 • مدارک تحصیلی مدرسه دانش آموز که تایید و ترجمه شده اند
 • پاسپورت
 • اطلاعات هویتی والدین و دانش آموز

شرایط اقامت فرزندان در کانادا

خانواده ها در صورتی می توانند ویزای تحصیلی فرزندان زیر سن قانونی خود را اخذ کنند که فرزند آنها مورد حمایت سرپرستی مطمئن فردی با اقامت دائم کانادا قرار گیرد. این سرپرست می تواند یکی از والدین یا قیم قانونی دانش آموز باشد، مادامی که امکان همراهی والدین وجود نداشته باشد دانش آموز می تواند از امکان زندگی با یک خانواده کانادایی که به هوم استی معروف است؛ استفاده کند و یا در مدارس شبانه روزی به تحصیل مشغول شوند که در این صورت مسئولیت سرپرستی این دسته از دانش آموزان بر عهده ریاست این مدرسه های شبانه روزی خواهد بود.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب اقامت کانادا از طریق تحصیل فرزند هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


سوالات متداول

ایا در اقامت کانادا از طریق تحصیل فرزند والدین به مدرک زبان انگلیسی نیاز خواهند داشت؟

تنها در صورتی که والدین درخواست ویزای تحصیلی یا کاری خود را برای بهره مندی فرزندشان از تحصیل رایگان را مطرح کنند به مدرک زبان احتیاج خواهد بود.

در اقامت کانادا از طریق تحصیل فرزند شهریه تحصیل در مدارس غیر دولتی چقدر است؟

 هزینه تحصیل در مدارس غیر دولتی در کانادا به ازای هر سال تحصیلی 14 هزار دلار کانادا عنوان شده است.

در اقامت کانادا از طریق تحصیل فرزند در کانادا چند دسته مدرسه وجود دارد؟

مدارس دولتی، مدارس خصوصی و مدارس شبانه روزی.

در اقامت کانادا از طریق تحصیل فرزند دانش آموزان از چه سنی یه مدرسه وارد می شوند؟

دانش آموزان از سن 6 سالگی به مدرسه ورود می یابند.

سخن پایانی

در این مقاله به تحقیق در مورد اقامت کانادا از طریق تحصیل فرزند پرداختیم. خانواده ها برای تامین آینده فرزندانشان را در راه او را در ورود به تحصیلات بین المللی حمایت می کنند. مسئله مهم اینجا است که امکان اقامت فرزندان زیر سن قانونی در کانادا به تنهایی وجود ندارد؛ از این رو والدین در صدد راهی برای همراهی با فرزندشان خواهند بود که بواسطه آن اقامت کانادا و امکان تحصیل رایگان فرزندشان را کسب کنند. مادامی که متقاضی اقامت کانادا از طریق تحصیل فرزند هستید؛ می توانید با موسسه مشاوره MIE تماس تلفنی برقرار کنید و از مشاوره رایگان استفاده کنید.


ثبت پرسش
مشاوره رایگان