دانشگاه رادبود هلند

بدون نظر

امروزه با رشد بی سابقه مهاجرت به هلند برای تحصیل رو به رو هستیم و این امر بدون آگاهی و به یکباره میسر نخواهد شد. دانشجویان زیادی در پی کسب اطلاعات واقعی از شرایط تحصیل در کشورهای مختلف اروپایی هستند که ما در موسسه مشاوره MIE به این جستجو پاسخ داده ایم. هلند یکی از کشورهای واقع در قاره اروپا که دانشجویان زیادی به انتخاب دانشگاه های واقع در این کشور روی می آورند. ما در این نوشتار دانشگاه رادبود هلند (Radboud University Nijmegen) را تجزیه و تحلیل کرده ایم؛ این نوشتار حاصل تحقیقات فراوانی در سایت دانشگاه رادبود هلند و بعلاوه مشاوره وکلای محلی است این در حالی است که مقالاتی اینچنین مفید و پر محتوا در لیست خدمات موسسه مشاوره MIE قرار نمی گیرد و متقاضیان می بایست برای اطلاع از خدمات قابل ارائه در موسسه تماس مستقیم حاصل کنند و از مشاوره رایگان تحصیل در هلند برای ورود به دانشگاه رادبود هم بهره مند شوند.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
تصویر پردیس دانشگاه رادبود هلند

معرفی دانشگاه رادبود هلند

دانشگاه رادبود هلند (Radboud University Nijmegen) مقارن با 17 اکتبر 1923 تحت عنوان دانشگاه کاتولیک نایمگن راه اندازی شد. این دانشگاه با اهداف سیاسی مانند رواج دادن رهایی از رهبری کاتولیک های رومی در هلند فعالیت می کرد. این دانشگاه تا به امروز به تعهد خود در رابطه با فعالیت و رهبری گروه های خاص در کشور هلند عمل کرده. یکی از ویژگی های دانشگاه رادبود هلند بالا بودن درصد اساتید زن در این دانشگاه است. امروزه بیش از 10 درصد دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان بین‌المللی تشکیل داده اند. 38 برنامه کارشناسی و 57 برنامه کارشناسی ارشد در این دانشگاه ارائه می شود. دیدگاه روشن شغلی برای فارغ التحصیلان دانشگاه عنوان شده و درصد بالایی از فارغ التحصیلان وارد بازار کار می شوند.

پردیس های دانشگاه رادبود

پردیس دانشگاه رادبود هلند (Radboud University Nijmegen) که محل قرار گرفتن دانشکده ها و موسسات تحقیقاتی پیشگام است علاوه بر محیط های علمی شامل کافه ها، رستوران ها و مکان هایی برای اوقات فراغت و ورزش نیز می شود. فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در محوطه دانشگاه ارائه می شود و کتابخانه های مجهز و پیشرفته مختص هر دانشکده نیز در پردیس دانشگاه رادبود در دسترس دانشجویان قرار دارد.

ویدئو موسسه MIE در مورد تحصیل در هلند


فایل صوتی موسسه MIE در مورد تحصیل در هلند

رنکینگ دانشگاه رادبود هلند

نزدیک به 18 هزار دانشگاه در همه جهان وجود دارند که دانشگاه رادبود در لیست بهترین های آنها قرار گرفته است. هر ساله رنکینگ های مختلف به رتبه بندی این دانشگاه ها می پردازند. معیارهایی همچون پژوهش ها، کیفیت آموزش و شهرت دانشگاه ها می تواند بر روی رتبه اختصاص داده شده تاثیر مستقیم داشته باشد. در جدول زیر رتبه دانشگاه رادبود هلند در سازمانهای مختلف لیست شده اند:

سازمانهای مختلف

رتبه Radboud University Nijmegen

رنکینگ سراسری ARWU

رتبه 101

رنکینگ سراسری QS

رتبه 214

رنکینگ CWTS لیدن

رتبه 96

رتبه بندی تاثیر

رتبه 301 -400

دانشکده های Radboud University Nijmegen

در دانشگاه رادبود هلند علاوه بر 7 دانشکده فعال و پویا که در محوطه دانشگاه قرار گرفته اند. موسسات تحقیقاتی پیشگام نیز فعالند. هر دانشکده موسسات تحقیقاتی خود را دارد که در آن دانشمندان از سراسر جهان گرد هم می آیند تا با یکدیگر همکاری کنند و بینش های جدیدی به دست آورند.

دانشکده های Radboud University Nijmegen

دانشکده هنر

دانشکده حقوق

دانشکده علوم

دانشکده علوم پزشکی

دانشکده مدیریت

دانشکده علوم اجتماعی

دانشکده فلسفه، الهیات و معارف دینی

رشته های دانشگاه رادبود هلند

در دانشگاه رادبود هلند (Radboud University Nijmegen) 14 رشته مقطع لیسانس وجود دارد که به زبان انگلیسی ارائه می شوند. دانشجویان بین المللی علاقه مند می توانند از میان این رشته ها به تحصیل بپردازند همچنین رشته های زیادی در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه رادبود هلند وجود دارد جزء بهترین رشته ها در هلند بوده که به زبان انگلیسی ارائه می شوند و مورد استقبال دانشجویان بین المللی قرار می گیرند.

رشته های Radboud University Nijmegen در مقطع لیسانس(EN)

رشته های Radboud University Nijmegen در مقطع فوق لیسانس(EN)

برنامه تحصیلی در آموزش علوم تربیتی

حسابداری و کنترل

مطالعات آمریکایی

ارگانیسم های سازگار

تاریخ هنر

دنیای مدیترانه باستان و قرون وسطی

هوش مصنوعی

انسان شناسی و مطالعات توسعه

مطالعات فرهنگ و هنر

تاریخ هنر

علوم زیست پزشکی

هوش مصنوعی

زیست شناسی

هوش مصنوعی: محاسبات شناختی

 

دانشگاه ماستریخت هلند

این مقاله را از دست ندهید: دانشگاه ماستریخت هلند

در این مقاله ما جوانب دانشگاه ماستریخت هلند را به شما خواهیم آموخت.

پذیرش دانشگاه رادبود هلند

ورود و پذیرش در دانشگاه رادبود هلند (Radboud University Nijmegen) هم مانند سایر دانشگاه های هلند در سطح بین المللی نیاز به داشتن شرایط و مدارکی خاص خواهد داشت. مدارک مربوط به تحصیلات قبلی متقاضی، مدارک شناسایی مانند پاسپورت و شناسنامه، انگیزه از تحصیل و مدارک مربوط به اثبات مهارت زبان انگلیسی از اصلی مدارک مورد نیاز پذیرش در دانشگاه رادبود هلند خواهند بود. لازم به ذکر است که سطوح زبان در مقاطع مختلف این دانشگاه ممکن است تفاوت هایی داشته باشد.

تحصیل در دانشگاه رادبود هلند در مقطع کارشناسی

متقاضیانی که می خواهند در مقطع کارشناسی دانشگاه رادبود هلند تحصیل کنند می بایست اسکن پاسپورت، دیپلم، کارنامه نمرات، انگیزه نامه و بیانیه شخصی از انتخاب رشته ای خاص در این مقطع و ارتباط آن با تحصیلات پیشین فرد، مدرک زبان مطابق با رشته انتخابی مورد نیاز خواهد بود. این مقطع حدودا 3 سال به طول می انجامد.

پذیرش دانشگاه رادبود هلند در مقطع کارشناسی ارشد

دانشجویانی که تحصیلات مقطع کارشناسی خود را به پایان رسانده اند و موفق به اخذ مدرک شده اند می توانند با برآورده کردن شرایط پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه رادبود هلند به این دانشگاه وارد شوند. الزامات پذیرش و تحصیل در هلند کارشناسی ارشد معمولا شامل مدرک کارشناسی و ریز نمرات آن، بیانیه شخصی یا به اصطلاح انگیزه نامه و مدرک اثبات مهارت زبان انگلیسی و ارسال آنها در زمان مقرر خواهد بود. این مقطع معمولا 2 سال به طول می انجامد و امکان بهره مندی از بورسیه هم وجود خواهد داشت. دانشجویان می توانند همزمان با ارسال درخواست پذیرش برای بورسیه هم متقاضی شوند.

تحصیل در دانشگاه رادبود هلند در مقطع دکترا

تحصیل دکتری در هلند در دانشگاه رادبود هلند نیز امکان پذیر است. دانشجویان فارغ التحصیل کارشناسی ارشد با استناد مدارک پیشین تحصیلی می توانند برای این مقطع تحقیقاتی درخواست خود را ارسال نمایند. در این مقطع دانشجویان مراحل پذیرش خود را با دانشکده مربوط به رشته خود در دانشگاه رادبود هلند هماهنگ می کنند. پس از پذیرش برای هر دانشجوی دکترا برنامه آموزشی و نظارتی در شروع پروژه دکترا در نظر گرفته می شود در این برنامه تهیه شده استاد راهنما موقت و استار راهنمای روزانه بر تحقیقات دانشجو نظارت می کنند. طول دوره دکترا بسته به گستردگی تحقیقات متغیر خواهد بود.

مدرک زبان مورد نیاز اپلای دانشگاه رادبود هلند

دانشجویان بین المللی که به دانشگاه رادبود هلند ورود پیدا می کنند معمولا از انتخاب رشته هایی که با زبان انگلیسی ارائه می شود استقبال می کنند. این امر طبیعتا مستلزم اثبات مهارت زبان انگلیسی بواسطه ارائه مدرک شرکت در آزمون های قابل قبول در گذشته و یا شرکت در آزمون اثبات مهارت زبان در پروسه پذیرش خواهد بود. جدول زیر مدارک و نمرات قابل قبول پذیرش در دانشگاه رادبود را شرح می دهد.

آزمون

نمره قابل قبول

تافل

بیش از 90 (مبتنی بر اینترنت)، همه نمرات فرعی ≥ 20

آیلتس

≥6.5 (باند کلی) و ≥6.0 (رایتینگ)

گواهی کمبریج پیشرفته انگلیسی (CAE)

C1 Advanced یا تسلط کمبریج به زبان انگلیسی (CPE)/تسلط به C2 با نمره حداقل C

 

ددلاین پذیرش دانشگاه رادبود هلند

متقاضیانی که می خواهند برای یک برنامه لیسانس یا فوق لیسانس در دانشگاه رادبود هلند (Radboud University Nijmegen) درخواست خود را مطرح نمایند می بایست پیش از پایان یافتن مهلت های مقرر شده تقاضای خود را مطرح نمایند. برخی برنامه ها با محدودیت ثبت نام روبرو هستند که می بایست در ددلاین مقرر شده نسبت به درخواست آنها اقدام شود.

ددلاین ها در برنامه های مختلف

تاریخ های مقرر

مهلت درخواست و ثبت نام برای برنامه های کارشناسی

متقاضیان می توانند برای سال تحصیلی جدید از 1 اکتبر به بعد اقدام کنند.

آخرین مهلت برای برنامه هایی که مشمول محدودیت های ثبت نام هستند

باید قبل از 15 ژانویه برای رشته هایی شامل لیست زیر اقدام کنند

علوم زیست پزشکی

دارو

روانشناسی

زیست شناسی

دندانپزشکی

آخرین مهلت برای برنامه هایی که مشمول محدودیت ثبت نام نیستند

آخرین مهلت درخواست برنامه‌های کارشناسی که مشمول محدودیت‌های ثبت‌نام نمی‌شوند از سپتامبر شروع می‌شوند

آخرین مهلت برای تکمیل ثبت نام دانشجویان بین المللی

1 ژوئن

 

نمای دانشگاه رادبود هلند

هزینه تحصیل در دانشگاه رادبود هلند

برای تحصیل در دانشگاه رادبود هلند دو نوع شهریه وجود دارد که شامل شهریه های قانونی و شهریه های سازمانی خواهد بود. شهریه قانونی که دانشجویان به منظور تحصیل در یک رشته تحصیلی به صورت تمام وقت در Radboud University Nijmegen باید بپردازند 2209.00 یورو مقرر شده است. دانشجویان ورودی که در مقطع لیسانس به این دانشگاه وارد می شوند می بایست نصف مبلغ شهریه سال اول تحصیل را بپردازند.

هزینه زندگی دانشجویان Radboud University Nijmegen

همانگونه که گفته شد تحصیل و زندگی در دانشگاه رادبود هلند با هزینه همراه خواهد بود اما هزینه ها تنها به هزینه تحصیل در هلند و شهریه محدود نمی شود و هزینه های زندگی در این کشور را هم در بر خواهد گرفت. گفته می شود دانشجویان بسته به سبک و سیاق متفاوت زندگی حدود 12768 تا 28200 یورو را هزینه خواهند کرد. این مبلغ هزینه مقرر شده تحصیل را هم شامل خواهد شد. جدول زیر به جزئیات بیشتری در این باره پرداخته است:

موارد هزینه

مبالغ هزینه

هزینه تحصیل (2022-2023)

11500 تا 22000 یورو

هزیه مواد آموزشی و کتاب

1000یورو

هزینه های زندگی شامل غذا، پوشاک

4000 یورو

محل اقامت

4500- 5400 یورو

بیمه

600 یورو

 

بورسیه دانشگاه رادبود هلند

برنامه بورس تحصیلی رادبود یک برنامه بورسیه تحصیلی انتخابی عنوان شده که این فرصت را برای دانشجویان با استعداد، با انگیزه بالا و که از کشورهای غیراروپایی و با رزومه و سوابق تحصیلی برجسته وارد رادبود می شوند، فراهم می کند تا برای یک دوره کارشناسی ارشد دانشگاه رادبود که به زبان انگلیسی تدریس می شود، بورسیه تحصیلی دریافت کنند. بورسیه در هلند در دانشگاه رادبود هلند (Radboud University Nijmegen) با مشخصات زیر در دسترس دانشجویان قرار می گیرند:

برنامه بورسیه تحصیلی رادبود

هر سال، تعدادی بورسیه تحصیلی جزئی در برنامه بورسیه رادبود برای مدت زمان یکی از برنامه های تحصیلی کارشناسی ارشد که به زبان انگلیسی ارائه می شود (به استثنای برنامه های کارشناسی ارشد اراسموس موندوس و برنامه های کارشناسی ارشد مشترک) اعطا خواهد شد. بورسیه تحصیلی رادبود شهریه ذینفعان را به 2209 یورو کاهش خواهد داد؛ به عنوان مثال: یک دارنده کمک هزینه در سال 2022/2023 به جای 16000 یورو، تنها 2209 یورو هزینه تحصیل می پردازد. برای سال 2022/2023، حداکثر 37 بورسیه رادبود در دسترس است که به دانشجویان واجد شرایط در دانشکده هنر (2)، دانشکده حقوق (14)، دانشکده علوم پزشکی (7)، دانشکده مدیریت نایمگن (3)، دانشکده فلسفه، الهیات و علوم دینی (1)، دانشکده علوم (8)، دانشکده علوم اجتماعی (2) تعلق خواهد گرفت.

خوابگاه های دانشجویی دانشگاه Radboud هلند

دانشجویان بین المللی که از کشورهای دیگر به دانشگاه رادبود وارد می شوند می توانند از خدمات مسکن Radboud University Nijmegen تنها برای یک سال با زمان تحویل مشخص بهره مند شوند. مسکن دانشجویی در شهر نایخمن هلند که دانشگاه Radboud در آن قرار گرفته شامل مجتمع ‌های و خانه‌ های دانشجویی در یک آپارتمان مشترک یا یک اتاق در یک خانه با صاحبخانه خواهند بود. همه اتاق ها اتاق خصوصی (بدون هم اتاقی) هستند، اما معمولاً امکانات آشپزخانه و حمام مشترک است. قیمت اجاره اکثر اتاق ها بین 370 تا 470 یورو در ماه عنوان شده.

شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در هلند در دانشگاه Radboud

دانشجویان بین المللی برای فراهم کردن امکان تحصیل در دانشگاه رادبود می بایست ویزای تحصیلی را اخذ کنند اما پس از اینکه تحصیلات خود را به پاین بردند و خواستند به هر دلیلی در این کشور ماندگار شوند بواسطه داشتن این ویزا نخواهند توانست به هدف خود برسند به این معنی که دانشجویان و فارغ التحصیلان مذکور دانشگاه رادبود هلند می بایست ویزا اخذ کنند که در نهایت بتوانند به اقامت دائم و تابعیت کشور هلند دست یابند که ویزای تحصیلی هلند عملا این خواسته را برآورده نخواهد کرد. فارغ التحصیلان در فرصتی که پس از اتمان دوره تحصیلی خود دارند می توانند ویزاهایی را دریافت کنند که منجر به اقامت دائم هلند خواهند شد مانند ویزای کار در هلند، ویزای سرمایه گذاری، و حتی ویزایی که بواسطه ازدواج با فردی هلندی قابل اخذ است نیز می تواند این دسته از فارغ التحصیلان را به هدف خود یعنی اخذ اقامت پس از مهاجرت تحصیلی به هلند برساند.

مشاهیر دانشگاه رادبود

  • ویکتور مارینن: سی و نهمین نخست وزیر هلند
  • دریس ون آگت: چهل و ششمین نخست وزیر هلند
  • پروفسور دکتر جوزف یوهانوس: فیزیک دان تجربی
  • آرت یان د گئوس: رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل بنیاد Bertelsmann
  • لیلیان مارینیسن: سیاستمدار هلندی
  • تام دی گراف: شهردار سابق نایمخن

 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر و ورود به سایت دانشگاه رادبود هلند هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

✅ هزینه تحصیل در دانشگاه رادبود هلند (2022-2023) برای دانشجویان بین المللی چقدر عنوان شده؟

این هزینه بسته به رشته و مقطع تحصیلی برای دانشجویان بین المللی 11500 تا 22000 یورو برآورد شده است.

✅ آخرین مهلت برای تکمیل ثبت نام دانشجویان بین المللی دانشگاه رادبود هلند چه تاریخی است؟

آخرین مهلت برای تکمیل ثبت نام دانشجویان بین المللی این دانشگاه 1 ژوئن است.

✅ آیا در دانشگاه رادبود هلند می توان به زبان انگلیسی تحصیل کرد؟

بله امکان تحصیل در مقاطع مختلف و رشته های مختلف وجود خواهد داشت.

✅ چه رشته هایی از کارشناسی ارشد دانشگاه رادبود هلند مشمول محدودیت پذیرش می باشند؟

علوم زیست پزشکی، دارو، روانشناسی، زیست شناسی، دندانپزشکی

سخن پایانی

در مقاله فوق به واکاوی دانشگاه رادبود هلند پرداختیم؛ دانشگاهی که در شهر نایخمن هلند قرار گرفته و مورد توجه دانشجویان بین المللی است. این دانشگاه رتبه هایی زیر 400 را در رنکینگ های معروف جهانی کسب کرده که این ویژگی به خودی خود سبب اثبات کیفیت و برتری این مرکز علمی مهم در هلند می شود. دانشجویان بین المللی برای تحصیل شهریه می پردازند و می توانند با اثبات شایستگی در زمینه علمی درخواست بورسیه تحصیلی خود را نیز مطرح نموده و از این سرویس استفاده نمایند. دانشگاه رادبود هلند برای دانشجویان سال اول مسکن تدارک می بیند و از آن به بعد مسکن دانشجو تضمین نمی شود و این نیاز می تواند در بازار آزاد و مسکن هایی دانشجویی به خوبی مرتفع شود. در این مقاله به هزینه تحصیل در دانشگاه رادبود هلند و جزئیات هزینه زندگی هم پرداخته شد که می تواند چشم اندازی از بعد مالی را برای دانشجویان بین المللی ایجاد نماید. مادامی که علاقه مند ورود به این دانشگاه هستید می توانید با موسسه مشاوره MIE تماس تلفنی بگیرید و مشاوره رایگان دریافت نماید. 


ثبت پرسش
مشاوره رایگان