تحصیل در رشته روانشناسی در اتریش

بدون نظر

کشور اتریش با دارا بودن سیستم آموزشی بسیار قوی، دانشگاه های رنک بالا، آب و هوای مطلوب، نرخ بیکاری پایین و به طور کلی داشتن استاندارد های زندگی در بالاترین سطوح یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجرت از روش های گوناگون از جمله تحصیل می باشد. تحصیل در رشته های محبوبی از جمله رشته روانشناسی در اتریش، از اهداف بسیاری از متقاضیان و دانشجویان بین المللی به حساب می آید. از این رو مطالب مفیدی را در خصوص چگونگی تحصیل روانشناسی در اتریش در مقاطع گوناگون را در این نوشتار در اختیار شما همراهان گرامی موسسه ملک پور قرار داده ایم. شما عزیزان همچنین می توانید به منظور دریافت مشاوره رایگان با شماره تلفن های مجموعه تماس حاصل فرمایید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

رشته روانشناسی در اتریش

شرایط تحصیل روانشناسی در اتریش

چنانچه به دنبال تحصیل در رشته روانشناسی هستید، کشورهای اروپایی می توانند جزء گزینه های مناسبی برای تحصیل در این رشته باشند. دانشگاه های اروپایی برنامه های آموزشی سازگار متعددی را برای متقاضیان بین المللی ارائه می دهند. امروزه با افزایش پذیرش دانشجویان بین المللی توسط دانشگاه های اروپایی، گزینه های تحصیلات عالی در موضوعاتی مانند روانشناسی گسترش یافته است. یکی از تاپ ترین کشورهای اوپایی که دارای نظام آموزشی بسیار قوی در مقاطع گوناگون است کشور اتریش می باشد. رشته روانشناسی در اتریش در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری ارائه می گردد که اخذ پذیرش در هریک از این مقاطع شرایط مخصوص به خود را دارد که در ادامه این شرایط را به صورت کامل در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.

تحصیل روانشناسی در اتریش در مقطع لیسانس

متقاضیان تحصیل روانشناسی در اتریش، در دوره لیسانس روانشناسی اصول روانشناسی علمی را درک می کنند و می توانند آنها را به صورت انتقادی ارزیابی نمایند. آنها می توانند دانش پایه خود را از علوم طبیعی، انسانی و اجتماعی به کار گیرند و در صورت لزوم دانش خود را به طور مستقل گسترش دهند. علاوه بر این، دانشجویان قادر خواهند بود که به اندازه کافی از مهارت های روانشناختی و روش های تحقیق گوناگون استفاده نمایند. آنها همچنین قادر به شناسایی مشکلات در زمینه روانشناسی هستند و به توسعه رویکرد راه حل های دانشگاهی کمک می کنند. برنامه لیسانس روانشناسی شامل یک دوره مقدماتی و جهت گیری (STEOP) و دو گروه از ماژول های اجباری در موضوعات اصلی روانشناسی، یک گروه از ماژول های اجباری در مبانی روش شناختی و مبانی ارزیابی روانشناختی، و همچنین یک ماژول در زمینه های مختلف است. در پایان دوره لیسانس رشته روانشناسی در اتریش در مقطع لیسانس با نوشتن یک پایان نامه به اتمام می رسد.

مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل

این مقاله را از دست ندهید: مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل 

در این مقاله ما تمام راه های مهاجرت به این کشور شگفت انگیز را به شما خواهیم آموخت.

 

تحصیل روانشناسی در اتریش در مقطع فوق لیسانس

دوره ی کارشناسی ارشد روانشناسی در اتریش آموزش های علمی را ارائه می دهد که دانشجویان را برای مهارت های حرفه ای آماده می نماید. برای تحصیل در اتریش شما نیاز به برنامه درسی شامل یک برنامه مطالعاتی اصلی و تخصص های مختلف در برنامه آلمانی زبان در روانشناسی بالینی، تشخیص روانشناختی و مداخله و در روانشناسی اجتماعی؛ در برنامه انگلیسی زبان در روانشناسی تجاری و اقتصادی و در روانشناسی بالینی و روانشناسی بالینی است. این مدرک به دارنده این امکان را می دهد تا از عنوان روانشناس در اتریش مطابق با قانون روانشناسان اتریش همراه با مدرک لیسانس روانشناسی برای اشتغال به کار بهره مند گردد.

تحصیل روانشناسی در اتریش در مقطع دکتری

دکترا در رشته روانشناسی دوره ای است که دانشجویان آن قادر به بررسی نظریه ها، روش شناسی های پیشرفته در کاوش های روانشناختی و مشارکت در مطالعات روانشناسی می باشند. مدرک دکترا به فارغ التحصیلان اجازه می دهد تا درک نظری و عملی اصول را از طریق یک شرکت در آزمون مستقل به دست آورند. طول برنامه دکتری روانشناسی در اتریش معمولا سه سال بوده و شامل یک ترم مطالعه اضافی و ۲.۵ سال کار و تحقیق بر روی موضوع پایان نامه است. داوطلبان دکترا می بایست وظایفی را انجام دهند که شامل استفاده عملی از دانش پیشینه حرفه ای برای حل موارد مشکل ساز، کار در یک محیط مشاوره، مطالعه منشاء الگوهای رفتاری خاص و درک شخصیت ها و پاسخ های بیماران در موقعیت های خاص می باشد. 

هزینه های تحصیل روانشناسی در اتریش

هزینه تحصیل در رشته روانشناسی در اتریش به طور متوسط برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا در حدود ​​۷۲۶ یورو در هر ترم می باشد. بسیاری از دانشگاه های دولتی برای دانشجویان کشورهای در حال توسعه استثنا قائل شده و بر اساس آن هیچ شهریه ای از آنها دریافت نمی کنند. هزینه های تحصیل در دانشگاه های علمی کاربردی نیز برای شهروندان غیر اتحادیه بین ۷۲۷ تا ۷۵۰۰ یورو در هر ترم است. هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی اتریش نیز بیشتر از دانشگاه های دولتی بوده و به طوری که دانشجویان خارجی برای تحصیل در این دانشگاه ها می بایست مبلغی در حدود ۳۰۰۰ تا ۲۳۰۰۰ یورو در سال بپردازند. برخی از برنامه های تخصصی هزینه تحصیل ۳۵۰۰۰ یورو در سال یا بیشتر را می باشند.

بهترین دانشگاه های اتریش برای تحصیل روانشناسی در اتریش

اگر به تحصیل روانشناسی در اتریش می اندیشید می توانید در این بخش محبوب ترین و برترین دانشگاه ها و برنامه های تحصیلی در رشته روانشناسی در اتریش را مشاهده نمایید. این لیست بر اساس بازدیدکنندگان در وب سایت Studyportals گردآوری شده که بیش از ۱۵۰۰۰۰ برنامه لیسانس و کارشناسی ارشد انگلیسی را در سراسر جهان فهرست می کند.

دانشگاه زیگموند فروید

دانشگاه زیگموند فروید وین با شعبه هایی در پاریس، لیوبلیانا، برلین، میلان و لینز و دارای بیش از ۳۰۰۰ دانشجو، یکی از برترین دانشگاه های اروپا در این زمینه است.

دانشگاه اروپای مرکزی (CEU)

دانشگاه اروپای مرکزی در وین واقع شده است، این دانشگاه، دانشجویان و اساتید مختلفی را از بیش از ۱۰۰ کشور دنیا در جامعه ای گرد هم می آورد که بحث و تبادل نظر آزاد از اهداف آن هاست. این دانشگاه در آمریکا، اتریش و مجارستان دارای شعبات معتبر است و ۴۸ برنامه تحصیلات تکمیلی را به زبان انگلیسی در طیف وسیعی از رشته ها و برنامه کارشناسی در علوم اجتماعی و علوم انسانی ارائه می دهد.

دانشگاه خصوصی وبستر وین

دانشگاه وبستر وین دوره های گوناگونی را در مقاطع لیسانس، کارشناسی ارشد و MBA در تجارت و مدیریت، روابط بین الملل، ارتباطات رسانه ای و روانشناسی ارائه می نماید. تمرکز بر تعالی در تدریس، پیوستن به تئوری و عمل و آموزش دانشجویان به عنوان فراگیران مستقل از جمله سیاست های آموزشی این دانشگاه است. کلاس های درس در این دانشگاه کوچک و تعاملی هستند و حداکثر ۲۰ تا ۲۵ نفر دانشجو در هر کلاس شرکت می نمایند.

دانشگاه وین

دانشگاه ملی وین نیز از جمله محبوب ترین و برترین دانشگاه ها برای تحصیل روانشناسی در اتریش به حساب می آید. این دانشگاه یک دانشگاه دولتی بوده که بسیاری از برنامه های تحصیلی آن به صورت تقریباً رایگان ارائه می گردد. این دانشگاه برنامه های خود را در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا ارائه می نماید.

تحصیل روانشناسی در اتریش به همراه بورسیه تحصیلی

اگر به دنبال دریافت بورسیه تحصیلی در اتریش در رشته های مختلف از جمله رشته روانشناسی و دریافت یا کمک هزینه تحقیقاتی در این کشور هستید، می بایست توجه داشته باشید که دانشجویان و محققان بین المللی می توانند برای دریافت بورسیه های تحصیلی گوناگون در مؤسسات مختلف اقدام نمایند. این موضوع تا حدودی به کشور مبدا و سطح علمی شما بستگی دارد و گزینه های حمایت مالی مختلفی برای دریافت وجود دارد. بورسیه های تحصیلی توسط مؤسسات مختلف OeAD یا سایر سازمان های حمایت مالی، بنیادها و غیره ارائه می شود.

بورسیه تحصیلی

بورسیه OeAD

کمک های مالی سازمانی

بورسیه های ارائه شده در www.grants.at

CEEPUS بورسیه

کمک هزینه مونبوکاگاکوشو

موقعیت های شغلی رشته روانشناسی در اتریش

بر اساس قانون کشور اتریش، آموزش روانشناسی سلامت (روانشناسی بالینی) یک دوره تحصیلات تکمیلی برای روانشناسان (کارشناسی ارشد روانشناسی) بوده و محتوای آموزش در قانون روانشناسان اتریش مشخص شده است. این دوره شامل آموزش تئوری حداقل ۱۶۰ ساعت و آموزش عملی حداقل ۱۴۸۰ ساعت در مؤسسات نظام اجتماعی و بهداشتی مانند بیمارستان، مرکز مشاوره می باشد. مؤسساتی که آموزش های نظری و عملی را ارائه می دهند باید توسط وزارت بهداشت، خانواده و جوانان فدرال تایید شوند. آموزش پیشرفته یکی از تعهدات حرفه ای روانشناسان سلامت است. دوره ها توسط چندین موسسه آموزشی ارائه می شود. فارغ التحصیلان رشته روانشناسی در اتریش می توانند بر اساس قوانین موجود در این زمینه در کلینیک ها و یا بیمارستان ها مشغول به کار شوند. 

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش و تحصیل روانشناسی در اتریش

همانطور که می دانید اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های اتریش در رشته روانشناسی شرایط خاص خود را دارد. روانشناسی جزء رشته های خاصی است که متقاضیان برای ادامه تحصیل در آن نیاز به شرکت در آزمون ورودی در این رشته و قبولی در آن را دارند. همچنین دارا بودن مدرک زبان آلمانی تا سطح b2 از جمله الزامات تحصیل در دانشگاه های معتبر اتریش در این رشته می باشد. در ادامه لیستی از مدارک لازم برای اخذ پذیرش در رشته ی روانشناسی در دانشگاه های اتریش را مشاهده می فرمایید:

  • مدرک زبان آلمانی و یا انگلیسی
  • قبولی در آزمون ورودی
  • مدارک تحصیلی قبلی و ریز نمرات
  • رزومه
  • انگیزه نامه
  • توصیه نامه
  • نامه عدم منع تحصیل(برای دانشگاه دولتی)
  • پاسپورت

شرایط ویزای همراه تحصیل روانشناسی در اتریش

خوشبختانه کشور اتریش از جمله کشورهایی است که امکان دریافت ویزای همراه را برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال متقاضی تحصیل در این کشور فراهم آورده است. این موضوع یکی از اصلی ترین دغدغه های مهاجرت را برای دانشجویان متأهل و نیز دانشجویان دارای فرزند حل می نماید. این نوشتار توسط کارشناسان مجرب موسسه ملک پور نوشته شده است و هرگونه کپی برداری از آن شرعاً حرام بوده و پیگرد قانونی خواهد داشت. نکته بسیار مهم و قابل توجه این است که در حال حاضر موسسه ملک پور با مدد از برترین وکلای امر مهاجرت امکان اخذ ویزای همراهان را به صورت همزمان با متقاضی اصلی فراهم آورده است. از مزایای این ویزا تحصیل رایگان برای فرزندان زیر ۱۸ سال می باشد.

وضعیت اقامت پس از تحصیل روانشناسی در اتریش

همانطور که در بخش های قبلی اشاره شد، فارغ التحصیلان رشته روانشناسی در اتریش می توانند بر اساس قوانین موجود در این زمینه در کلینیک ها و یا بیمارستان ها مشغول به کار شوند. بر اساس قوانین اتریش دانشجویان پس از اتمام دوره تحصیلی خود فرصت دارند تا در محیط به جست و جوی کار بپردازند. سپس با یافتن شغل مورد نظر خود، نوع اقامت خود را به اقامت کاری تبدیل نمایند و پس از ۵ سال کار کردن و پرداخت بیمه و مالیات، برای دریافت اقامت دائم خود درخواست نمایند. نکته بسیار مهم دیگر این است که متقاضیان پس از دریافت اقامت دائم و کسب آشنایی های لازم با زبان و فرهنگ اتریش درخواست دریافت پاسپورت و تابعیت این کشور را ارائه نمایند.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب رشته روانشناسی در اتریش هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

 

سوالات متداول در باب رشته روانشناسی در اتریش

هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی اتریش چقدر است؟

دانشجویان خارجی برای تحصیل در این دانشگاه ها می بایست مبلغی در حدود ۳۰۰۰ تا ۲۳۰۰۰ یورو در سال بپردازند.

✅آیا ورود همراهان متقاضی تحصیل در اتریش به این کشور به صورت هم زمان امکان پذیر است؟

امکان اخذ ویزای همراهان را به صورت همزمان با متقاضی اصلی توسط موسسه ملک پور آمده است.

✅تحصیل روانشناسی در اتریش به چه زبانی ارائه می شوند؟

 تحصیل روانشناسی در اتریش به زبان های انگلیسی و آلمانی ارائه می شوند.

✅بهترین دانشگاه های ارائه دهنده رشته روانشناسی و از این دست رشته ها در اتریش کدامند؟

دانشگاه ملی وین، دانشگاه وبستر، دانشگاه زیگوند فروید، دانشگاه اروپای مرکزی، دانشگاه سالزبورگ

 

سخن پایانی درباره رشته روانشناسی در اتریش

همانطور که گفته شد اتریش یکی از مقاصد بسیار جذاب برای ادامه تحصیل دانشجویان در رشته های گوناگون می باشد. اما باید توجه داشت که اخذ پذیرش تحصیلی در برخی از رشته های خاص از جمله روانشناسی الزاماتی همچون قبولی در آزمون ورودی را به همراه دارد. بر این اساس مطالعه و تحقیق کافی قبل از انتخاب رشته و اقدام برای اخذ پذیرش از کلمه مهمترین قدم ها می باشد. شما عزیزان می توانید برای دریافت راهنمایی از کارشناسان مجرب موسسه ملک پور با شماره تلفن های ما تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید پرسش های خود را در پایان همین بخش مطرح نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشند.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان