مزایا و معایب زندگی در سوئد

4 نظر

کشور سوئد یکی از مطلوب ترین مکان ها برای زندگی در سطح جهان به حساب می آید. نه تنها مناظر خیره کننده و رنگارنگ دارد بلکه سبک زندگی، مردم و نزدیکی به کشورهای اطراف آن را به یکی از بهترین مکان ها برای زندگی تبدیل کرده است. زیرساخت های کشور سوئد عالی است و جنگل ها و دریاچه های بکر اسکاندیناوی در دسترسی آسان به شهرهای مدرن هستند. دلایل مختلفی وجود دارد که چرا سوئد از نظر کیفیت زندگی در رتبه بالایی قرار دارد. این به این دلیل است که سوئد در توسعه پایدار، سطح آزادی، عملکرد زیست محیطی، سطح شادی در رتبه بسیار بالا و پذیرش مهاجران در رتبه خوبی قرار دارد. مزایای زندگی در سوئد بسیار زیاد است به همین دلیل می تواند انتخاب بسیاری از ایرانیان باشد. تمرکز این کشور بر مسائل زیست ‌محیطی، مشارکت مدنی، آموزش، سلامت و رفاه، ایمنی شخصی، و داشتن تعادل بین کار و زندگی می باشد که در بین موضوعات رایج در کشورهای اسکاندیناوی، عملکرد خوبی دارد و همه این اوامر نشان دهنده مزایای زندگی در سوئد می باشند. موضوع اصلی این مقاله را میخواهیم به مزایا و معایب زندگی در سوئد اختصاص دهیم که توسط وکلای محلی و سایت های معتبر این منابع گردآوری شده است. تا پایان مقاله ما را همراهی نموده و برای تکمیل اطلاعات خود در خصوص مزایا و معایب زندگی در سوئد با موسسه MIE تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با مامزایا و معایب زندگی در سوئد

مزایا و معایب زندگی در سوئد

به دلیل ساختار اجتماعی که سوئد وجود دارد، خانواده ها از مزایای قابل توجهی برخوردار هستند. هنگامی که در سوئد زندگی می کنید، امکان استفاده از مزایای این کشور را خواهید داشت. قطعا مالیات های بالایی در این کشور وجود دارد، اما پاداش های قابل مشاهده متعددی نیز وجود دارد. جالب است بدانید در این کشوربرخی از موارد خود مردم به سرمایه گذاری در سوئد میپردازند نه دولت ها یعنی بخش خصوصی بعضی بخش ها را به عهده میگیرد از این رو، به راحتی در دسترس هستند و از جمله مزایای زندگی در سوئد هستند. از جمله معایب موجود در کشور سوئد هم می توان به پرداخت مالیات های بالا اشاره کرد، یعنی مالیات بر درآمد استاندارد در سوئد 30 درصد است در حالی که مالیات بر ارزش افزوده معمولاً حدود 25 درصد است. همچنین شرایط آب و هوایی سوئد که در اغلب سال توسط اکثر مردم "به طور کلی وحشتناک" از نظر سرما توصیف می شود هم جزء معایب این کشور است. در ادامه بحث میخواهیم به طور مفصل به مزایا و معایب زندگی در سوئد بپردازیم. با ما همراه باشید.

ویدیو موسسه MIE در مورد روش های اخذ اقامت کشور سوئد


مزایای زندگی در سوئد

مزایای زندگی در سوئد برای افرادی که تصمیم به زندگی دراین کشور را دارند بسیار زیاد و قابل توجه می باشد. این دلایل مختلف را اگر در نظر بگیرید متوجه میشوید که چرا یکی از پرطرفدارترین مکان‌ها برای زندگی در سطح جهان است. از مزایای زندگی در سوئد می توان به حمل و نقل عمومی عالی این کشور اشاره داشت که به گونه ای کاملا تخصصی و حرفه ای در سرتاسر شهرها و مناطق حومه ایجاد شده است. همچنین سوئد در هر جای دنیا یکی از بهترین استانداردهای زندگی را دارد. مناظر خوش منظره، عدم آلودگی، شهرهای تمیز و دیدنی، آموزش فوق العاده ارزان یا رایگان، مراقبت های بهداشتی درجه یک، شرایط کاری در سطح جهانی و.... از سایر مزایای این کشور محسوب می شوند.

سیستم مراقبت های بهداشتی و درمان عالی

از مزایای زندگی در سوئد وجود ارائه جامع ترین مراقبت های بهداشتی در سراسر جهان است. سیستم مراقبت های بهداشتی سوئد اخیراً در رتبه سوم جهان قرار گرفته است. این کشور در تلاش است بهترین خدمات پزشکی را بدون صرف هزینه برای شهروندان خود ارائه دهد. به دلیل فراوانی سیستم مراقبت های بهداشتی و درمان عالی با کیفیت بالا و هزینه کم، افراد طول عمر بیشتری دارند و نگرانی‌های سلامتی کمتری در طول عمر خود دارند. همچنین امید به زندگی در این کشور در رتبه 9 جهانی قرار دارد.

سیستم آموزشی خوب و بهترین دانشگاه ها

سوئد به دلیل آموزش رایگان با سیستم آموزشی خوب و بهترین دانشگاه ها و کیفیت بالا برای شهروندانش شناخته شده است. با این حال، اگر مهاجرت به سوئد را پیش رو دارید و شهروند نباشید، باید برای تحصیلات خود در کالج یا دانشگاه های سوئد هزینه کنید. مدارس درجه یک و دبیرستان ها رایگان هستند و آموزش در سطح جهانی را برای همه ساکنان فراهم می کنند که مزایای زندگی در سوئد به شمار می آید.

حمل و نقل عالی

 سیستم حمل و نقل عالی در این کشور باعث شده است که ساکنین مشکل رفت و آمد نداشته باشند. از مزایای زندگی در سوئد این سیستم حمل و نقل بصورت ماهرانه و حرفه ای طراحی شده است برای افرادی که مایلند از شهری به شهر دیگر یا از حومه شهر به شهر و بازگشت برای کار یا کارهای دیگر بروند، می توانند به راحتی سوار قطار، تراموا، اتوبوس یا سایر گزینه های حمل و نقل عمومی شوند. حتی کسانی که وسیله نقلیه ندارند، اگر در نزدیکی شهر یا اطراف شهر زندگی کنند، مشکل رفت و آمد ندارند.

چند زبانه بودن افراد

 می توان به چند زبانه بودن افراد در این کشور اشاره کرد. تقریباً همه در سوئد به یک زبان دوم صحبت می کنند و بسیاری از آنها به 3 یا بیشتر صحبت می کنند. اغلب افراد ساکن در سوئد دو زبانه هستند و معمولاً انگلیسی را به عنوان زبان دوم آموزش میبینند و به عنوان گزینه اصلی در خانه خود به زبان سوئدی صحبت می کنند. دور از ذهن نیست اشخاصی که از طریق تحصیل در سوئد وارد ین کشور می شود، سه یا چند زبان را قبل از رفتن به مدرسه یاد بگیرد. شاید یکی از مشکلات زندگی در سوئد این چند زبانه بودن باشد که می تواند برای برخی از معایب زندگی در سوئد باشد و یا مزایا بحساب بیاید.

ویزای همراه سوئد

این مقاله را از دست ندهید: ویزای همراه سوئد

در این مقاله ما جوانب ویزای همراه سوئد ر را به شما خواهیم آموخت.

استاندارد زندگی بالا

سوئد یکی از بهترین استاندارد زندگی بالا را در هر جای دنیا دارد. فقر بسیار کمی وجود دارد و تقریباً هیچ بی خانمانی در این کشور زندگی نمی کند که یکی از مهم ترین مزایای زندگی در سوئد می تواند تلقی شود. برنامه‌ها و سیستم‌های زیادی نصب شده‌اند که در همکاری با دولت کار می‌کنند تا مطمئن شوند که شهروندان از استاندارد زندگی بهتر از حد متوسط برخوردار هستند و فرصت‌های اضافی زیادی به آنها ارائه می‌شود که با هزینه‌ای کم یا رایگان در اختیار آنها قرار می‌گیرد. بسیاری از استانداردهای زندگی که در ایالات متحده گران هست، برای کسانی که در سوئد زندگی می کنند مشکلی نیست. مراقبت های بهداشتی کم هزینه یا رایگان است، تحصیل در مدارس و دبیرستان های سوئد ممکن است بسته به سطح تحصیلات رایگان یا کم هزینه باشند، و نرخ دستمزد تقریباً برای هر شغلی بالا است. هزینه متوسط مسکن، آب و برق و غذا همه اینها در کنار هم باعث شده است تا سوئد یکی از استاندارد ترین کشور ها محسوب شود.

عدم الودگی و تمیزی شهرها

سوئد و سایر کشورهای اسکاندیناوی در مورد کنترل آلودگی در کشور خود جدی هستند. قوانین سختگیرانه ای توسط دولت وجود دارد و صنایع را از دفع مواد شیمیایی به گونه ای که بر محیط زیست طبیعی تأثیر می گذارد منع می کند. عدم الودگی و تمیزی شهرها از مزایای زندگی در سوئد و کشور های اسکاندیناوی می باشد. همچنین قوانینی برای رسیدگی به زباله های خانگی و سایر محصولات جانبی که ممکن است به آلودگی کمک کنند وجود دارد. از آنجایی که قوانین بسیار زیادی وجود دارد، سوئد یکی از تمیزترین و سالم ترین محیط ها در جهان است.

طبیعت فوق العاده

سوئد به دلیل داشتن طبیعت فوق العاده از دیدنی ترین مناظر در سراسر جهان شهرت جهانی به دست آورده است. از مجمع الجزایر زیبا و بکر اطراف استکهلم تا کوه های پر برف برای اسکی، از دشت های گل گون و سرسبز تا شفق های قطبی در شمال کشور، همگی نمونه هایی از این طبیعت فوق العاده زیبا هستند. از مزایای زندگی در سوئد تمیزی و زیبایی چشم‌انداز طبیعی این کشور است که این مسئله را بسیار جدی گرفته و و دولت این کشور تدابیری اتخاذ می‌کند تا اطمینان حاصل پیدا کند که به همین شکل باقی می‌ماند و از آلودگی و سایر عوامل مضرات به دور است.

سرعت بالای اینترنت

هنگامی که زندگی در سوئد را شروع می کنید، متوجه خواهید شد که اتصالات اینترنتی و در خانه شما یا برخی از سریع ترین اتصالات در جهان وجود دارد. این کشور در حال حاضر به عنوان پنجمین ارائه دهنده سریع در سراسر جهان برای کسانی که به طور منظم آنلاین می شوند، رتبه بندی می شود. این کشور شهرت خود را به عنوان یک رهبر فناوری جدی گرفته است، به این معنی که شما دقیقاً آنچه را که نیاز دارید با این مزیت پیدا خواهید کرد. یکی دیگر مزایای زندگی در سوئد سرعت بالای اینترنت است.

مزایای کار در سوئد (درامد معقول)

یکی از مهم ترین مزایای زندگی در سوئد، شرایط کاری آرام و منصفانه آن است. افرادی کار در سوئد را انتخاب کرده اند 40 ساعت در هفته کار نمی کنند، اما می توانند سطح بهره وری بالاتری داشته باشند زیرا کارگران وقت دارند تا با خانواده خود لذت ببرند و کارهایی را که دوست دارند انجام دهند. همچنین فرصت های زیادی برای تعطیلات، روزهای بیماری و مرخصی برای مناسبت های خاص و تعطیلات وجود دارد. یکی از مزایای کار در سوئد وجود زمان کافی برای زنان است که با فرزندان تازه متولد شده خود در مرخصی هستند. والدین در سوئد مجموعاً 480 روز مرخصی والدین با حقوق دریافت می کنند تا همه فرصتی برای پیوند با فرزند جدید خود داشته باشند.

مزایا و معایب زندگی در سوئد

معایب زندگی در سوئد

کشور سوئد جزء آن دسته از کشورهای است که برای زندگی بسیاری از افراد مطلوب می باشد. استاندارد های زندگی در این کشور بالا می باشد اما نمیتوان از سوئد مشکلات زندگی در سوئد هم چشم پوشی کرد. طبیعی است این کشور هم مانند همه کشور های دنیا مشکلات و معایبی دارد. از جمله معایب زندگی در سوئد می توان به مالیات های بالا، آب و هوای این کشور، چند زبانه بودن این کشور و دوست یابی سخت و... اشاره داشت. به معایب زندگی در سوئد بیشتر می پردازیم، برخی از نکات منفی زندگی در آنجا مهم است که قبل از مهاجرت در مورد اینکه آیا برای سبک زندگی شما مناسب است یا خیر باید بتوانید تصمیم گیری کنید.

میزان بالای مالیات

سوئد نرخ مالیات بسیار بالایی برای کمک به حمایت از پروژه های مختلف دولتی و دولتی دارد. این میزان بالای مالیات برای تأمین مالی مواردی مانند مراقبت های بهداشتی، مدارس و برنامه های عمومی استفاده می شود. اگرچه سوئد ممکن است هزینه معقولی برای زندگی داشته باشد، لازم است که مطمئن شوید که مالیات چگونه کار می کند، مهلت های آماده سازی آنها، و چقدر خواهد بود. از دیگر معایب برای  افرادی که مهاجرت به سوئد ر انتخاب کرده اند، پرداخت بالای مالیات در این کشور می باشد.

زبان سوئدی

 یاد گیری زبان سوئدی برای بسیاری از افراد ممکن است در ماه های ابتدایی مهاجرت دشوار باشد. اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید و میخواهید پروسه اقامتی خود را استارت بزنید برای ورود به بازار کار یادگیری زبان سوئدی خیلی به شما کمک می کند. البته که می توان با زبان انگلیسی هم وارد بازار کار شد و هم به تحصیل پرداخت، اما اگر به دنبال راهی هستید که خیلی سریع وارد بازار کار و تخصص لازم شوید بهتر است که به زبان سوئدی تسلط داشته باشید. شاید بتوان زبان سوئدی را از معایب زندگی در سوئد دانست، زیرا در بدو ورود برای خیلی از افراد دشوار می باشد. اما به صورت کلی این کشور چند زبانه می باشد. همچنین اگر شما قصد دارید که تابعیت این کشور و پاسپورت سوئد را به دست آورید باید بتوانید به زبان سوئدی تسلط داشته باشید.

پرداخت شهریه تحصیلی برای افراد غیر شهروند

اگر به سوئد مهاجرت کنید، واجد شرایط تحصیل در دانشگاه رایگان نیستید. پرداخت شهریه تحصیلی برای افراد غیر شهروند دارای هزینه می باشد. اگر می خواهید مدرک تحصیلی خود را در یک مدرسه سوئد شروع کنید، در صورت عدم عضویت در اتحادیه اروپا باید هزینه هایی را بپردازید. سوئد همچنان به شهروندان اتحادیه اروپا اجازه می دهد تا در مدارس و دانشگاه های این کشور تحصیل رایگان دریافت کنند، اما هزینه ها برای افراد خارجی و مهاجر می تواند از معایب زندگی در سوئد محسوب شود.

زمستان های سرد و طولانی

به دلیل عرض جغرافیایی سوئد، ساعات تاریکی بیشتر از نور خورشید است. در برخی از بخش‌های سال، سوئد ممکن است تا ۶ ساعت در روز در بخشی از سال نور خورشید داشته باشد. با این حال، اگر قصد اقامت در سوئد را دارید، دوره های طولانی تاریکی وجود دارد. افرادی که در این منطقه زندگی می کنند اقداماتی را برای جلوگیری از اختلالات اثرات فصلی انجام می دهند، مانند خرید لامپ های UV و اطمینان از دریافت دوزهای بالای ویتامین D. در سوئد زمستان های سرد و طولانی را شما تجربه خواهید کرد. در جنوب سوئد به شدت سرد یا برف نیست که در شمال می‌بارد، اما هرگز آفتابی برای شما تضمین نخواهد شد. اگر تحمل سرما برای شما دشوار است پس شرایط آب و هوایی را جزء معایب زندگی در سوئد باید جای داد. سوئد به داشتن طوفان های شدید زمستانی معروف است و می تواند دمای بسیار پایینی داشته باشد.

عدم وجود شهرهای بزرگ

سوئد شهرهای بزرگی مانند ایالات متحده ندارد. عدم وجود شهرهای بزرگ از معایب زندگی در سوئد است. بزرگترین شهر در حال حاضر استکهلم با بیش از 980000 نفر ساکن است. این باعث می شود تا حدودی در مناطق متراکم جمعیت داشته باشد. هنوز آنقدر بزرگ نیست که بسیاری از شهرها، افراد و کشورهای دیگر قبل از نقل مکان به سوئد به آن عادت داشتند.

دوستیابی سخت

مردمی که در سوئد زندگی می کنند به اندازه مردم مناطق دیگر صمیمی و خوش برخورد نیستند که از معایب زندگی در سوئد می باشد. مردم تمایل دارند محتاط باشند و خود را حفظ کنند و آشنایی با افرادی که در آنجا زندگی می کنند یا حتی پیدا کردن دوستان جدید را چالش برانگیز می کنند و دوستیابی سخت را در این کشور تجربه می کنید. ممکن است چندین ماه و کمی تلاش برای برقراری ارتباط با افرادی که در آنجا زندگی می کنند طول بکشد. بهترین راه برای دوست یابی در سوئد، پیوستن به دیگران در سرگرمی ها یا فعالیت های اجتماعی است.

سایر مشکلات زندگی در سوئد

مزایا و معایب زندگی در سوئد را به صورت کلی مورد بررسی قرار داده ایم که بتوانید به صورت کلی با آنها آشنایی داشته باشید. لازم است بدانید سوئد خانه قوانین نانوشته بسیاری برای زندگی می باشد که از هر فردی که در آنجا زندگی می کند انتظار دارد برای جلوگیری از درگیری به آن پایبند باشد، یعنی انتظارات محافظه کارانه از زندگی را دارد. از افراد انتظار می رود که متواضع باشند و خیلی جاه طلب یا خودستا نباشند. همچنین بیمه درمانی در سوئد همه چیز را پوشش نمی دهد. هر زمان که چیزی شما را آزار می دهد، فرصت هایی برای ملاقات با متخصصان پزشکی وجود دارد. تنها مشکل سیستم این است که برای دریافت بیشتر باید هزینه بیشتری بپردازید، بنابراین هر نیاز دندانپزشکی یا بینایی خارج از آنچه با بسته معمولی دریافت می کنید قرار می گیرد. این عوامل می تواند از سایر مشکلات زندگی در سوئد به حساب بیایند.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر درباره مزایا و معایب زندگی در سوئد هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


سوالات متداول

✅ آیا تحصیل در کشور سوئد رایگان می باشد؟

اگر محصل خارجی یا غیر از اتحادیه اروپا باشید تحصیل شما رایگان نمی باشد و باید هزینه پرداخت کنید.

✅ آیا بیمه درمانی در سوئد همه گزینه های درمانی را پوشش می دهد؟

خیر، از جمله مشکلات زندگی در سوئد بیمه های درمانی می باشد که همه عوامل مثل دندانپزشکی را پوشش نمی دهد.

✅ چند مورد از مزایای زندگی در سوئد را نام ببرید؟

استاندارد بالای زندگی، کیفیت آموزشی بالا، سیستم حمل و نقل عالی، طبیعت زیبا، سرعت بالای اینترنت

✅ چند مورد از معایب زندگی در سوئد را نام ببرید؟

چند زبانه بودن، مالیات بالا، دوست یابی سخت، زمستان های سرد و سخت، نبود شهر های بزرگ

سخن پایانی

کشور زیبای سوئد با طبیعتی ستودنی در در شمال اتحادیه اروپا و جزء کشور های اسکاندیناوی می باشد. خیلی از ایرانیان برای مهاجرت خود اروپا را به دلیل نزدیکی به ایران انتخاب می کنند و سوئد هم جزء اولویت های آنان می باشد. از نظر سیستم آموزشی و مراقبت های بهداشتی در رتبه اول جهانی قرار دارد. حمایت از دموکراسی، حقوق بشر و خنثی کردن نابرابری درآمد از جمله دیگر مزایای زندگی در سوئد محسوب می شوند. اما در کنار همه این خوبی نمی توان از مشکلات زندگی در سوئد چشم پوشی کرد. مزایای زندگی در سوئد به قدری زیاد است که می توان معایب آن را تا حدودی پوشش داد. اما مالیات ها بالا، زمستان های سرد، مردم منزوی و کم ارتباط و زبان این کشور شاید مواردی باشد اگر نتوانید با آنها کنار بیایید ممکن است زندگی برای شما در این کشور سخت باشد. همانطور که مشخص است در مقاله ارائه شده مزایا و معایب زندگی در سوئد به صورت کلی برای تصمیم گیری بهتر شما عزیزان بازگو شد. این مطالب از سایت های معتبر سوئد و وکلای محلی این کشور برگرفته شده اند. اگر در این مورد مشتاق دریافت مشاوره رایگان و اطلاعات بیشتر هستید با موسسه MIE تماس بگیرید.

امتیاز 3.57 از 5 ( 6 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
الهام
رشته های مدیریت و اقتصاد هم شامل ویزای کار سوئد خواهند شد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. کاریابی برای این رشته از ایران دشوارتر است اما در صورتی که شخص در دانشگاه های این کشور تحصیل نماید شانس کار بسیار خوبی خواهد داشت.
آیه سردرمدار
سلام و خسته نباشید به تیم قدرتمندتون خواستم بگم خواهر من الان به کمک شما داره تو سوئد تحصیل میکنه و خیلی ممنونم از خدمات فوق العادتون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. متشکریم از لطف و محبت شما دوست گرامی. آرزوی موفقیت داریم برای خواهر محترم شما
الهام
معمولا بعد از چند سال کار کردن در این کشور منجر به اخذ پاسپورت میشود؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام معمولا پس از ۸ تا ۱۰ سال
مینا
من لیسانس اقتصاد دارم .میتونم برای کاری سوئد اقدام کنم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. شرایط و رزومه شما باید دقیق تر بررسی شود. میتوانید برای بررسی شرایط خود با مشاورین موسسه ما تماس بگیرید.
مشاوره رایگان