مشکلات زندگی در انگلستان

31 فروردین 1402 بدون نظر

زندگی در انگلستان و مهاجرت به این کشور مانند هر کشور دیگری شامل مزایا و معایب متعددی می باشد، اما در هر صورت اگر قصد مهاجرت به انگلستان را دارید، پیشنهاد می کنیم در ابتدا این مطلب را تا انتها مطالعه بفرمایید تا در خصوص مشکلات زندگی در انگلستان، مزایا و معایب زندگی در انگلیس، تاثیرات مثبت و منفی زندگی در انگلستان و مشکلات فرهنگی در انگلستان اطلاعات کامل را کسب نمایید که با علم و آگاهی از مشکلات زندگی در انگلستان و شرایط این کشور اقدام به مهاجرت نمایید. لازم به ذکر است این مقاله با مدد از وکلای انگلستان و با تحقیق در منابع معتبر به نگارش در آمده است. به همین جهت پیشنهاد می گردد پس از بررسی و مطالعه این مقاله چنانچه در خصوص مهاجرت به انگلستان و مشکلات زندگی در انگلستان با سوال و یا ابهامی مواجه شدید می توانید با کارشناسان موسسه MIE تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید و یا می توانید نظر خود را در انتهای این مقاله مطرح نموده و پاسخ آن را در کمترین زمان ممکمن به دست آورید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
مشکلات زندگی در انگلیس

مشکلات زندگی در انگلستان

بریتانیا یک منطقه بزرگ با چهار کشور مختلف است که مرزهای آن را تشکیل می دهند. انگلستان دارای شهر های زیبا و تاریخی می باشد به طوری که مشهورترین مکان های دیدنی انگلستان در سراسر جهان شناخته شده می باشد. کشور انگلیس به دلایل زیبایی و پیشرفته بودن اش و بهره مندی از امکانات رفاهی، ضمن آنکه مهاجران برای زندگی در این کشور نیاز به تسلط به زبان دیگری ندارد همواره مورد تقاضای مهاجرت به اروپا بوده است. اما قسمت مهم مهاجرت به انگلستان اطلاع از شرایط ماهوی این کشور و به قولی مشکلات زندگی در انگلستان و معایب زندگی در انگلیس می باشد که سعی داشتیم به تفکیک موضوعات مهم که شرایط زندگی در انگلستان را تعیین می کند به شما عزیزان مطرح نماییم . پس پیشنهاد می کنم در ادامه با ما همراه باشید.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد راه های اقامت کشور انگلیس

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد راه های اقامت کشور انگلیس

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد راه های اقامت کشور انگلیس

هزینه زندگی

در برخی از مناطق خاصی از انگلستان هزینه های زندگی می توان مناسب باشد. همینطور که مستحضر هستید شهر های اطراف انگلستان مقرون به صرفه و مناسب می باشد و این در حالی است که هزینه زندگی در انگلیس در برخی از مناطق و شهر های بزرگ مثل لندن جز گران ترین مکان ها برای زندگی در جهان می باشد. این موضوع سبب شده بسیاری از افراد و حتی مهاجران به دلیل هزینه های بالای زندگی در لندن و شهر های بزرگ با مشکلات زندگی در انگلستان رو برو شوند و مجبور به انتخاب شهر های کوچک تر و اطراف شهر های بزرگ می باشند

آب و هوا

اما آب و هوای این کشور بسیار مطلوب و برای برخی از افراد دلنشین می باشد به خصوص در بیشتر شهر های جنوبی انگلستان آب و هوا معتدل تر می باشد و شهر های شمالی این کشور به نسبت سردتر است. در واقع از شاخص های آب و هوای این کشور می توان به باران معروف آن اشاره کرد. اتفاقی که می افتد در زمان باران کل کشور تبدیل به مه خاکستری می شود. اما باران به صورت معمولی بسیار ملایم است که این امر سبب ایجاد ترافیک می شود و سفرهای یک روزه و یا حتی پیاده روی های سرگرم کننده را کاهش می دهد که یکی دیگر از مشکلات زندگی در انگلستان آب و هوای این کشور در روزهای بارانی است.

برگزیت و خارج شدن از اتحادیه اروپا

بریتانیا دارای 6 حزب سیاسی بزرگ است و احزاب آنها مانند ایالت های آمریکا و کانادا می باشد از این جهت که تصویب هر لایحه ای مربوط به ایالت و حزب خود می باشد. در واقع برگزیت از همین جا آمد. حزب محافظه کار در انگلستان قصد داشت اتحادیه اروپا را ترک کند تا خود مختاری بیشتری را کسب نماید. به همین جهت برای این امر خواستار رای گیری شدند و در نهایت این موضوع تصویب شد از این رو بریتانیا از اتحادیه اروپا خارج شد که خود این موضوع منجر به پیامد های بلند مدت و ایجاد مشکلات زندگی در انگلستان برای شهروندان بریتانیایی و همچنین شهروندان اتحادیه اروپا شد و کار و زندگی آنان را به چالش کشید. و به هر ترتیب از نظر فنی انگلستان بخشی از اروپا نیست بنابراین می توان گفت اخذ پاسپورت انگلستان برای خیلی از مهاجرین مثل سابق جذاب و مطلوب نیست.

کارآفرینی در انگلستان

این مقاله را از دست ندهید: کارآفرینی در انگلستان

در این مقاله ما جوانب کارآفرینی در انگلستان را به شما خواهیم آموخت.

سرعت پایین سیستم بهداشت و درمان

زندگی در یک کشور مشترک المنافع به معنای مراقبت های بهداشتی رایگان است. اما در واقع انگلستان یک سیستم دو لایه همانند کشور نیوزلند دارد. به این معنی که شهروندان و مقیمان این کشور هم امکان استفاده از مراقبت های بهداشتی و درمانی رایگان هستند، اما اگر قصد ارتقای کیفیت و بهره مندی از امکانات بیشتر در زمینه بهداشت و درمان را دارید می توانید از بیمه های خصوصی با پرداخت هزینه نیز استفاده کنید.

National Health Service به عنوان یک سیستم مراقبت های بهداشتی رایگان در انگلستان شناخته شده می باشد که در سال 1948 به طور رسمی افتتاح شده و از یک بیمارستان در منچستر آغاز و در نهایت تمامی کشور انگلستان را پوشش داد. سیستم مراقبت های بهداشتی رایگان به بودجه دولت تامین می شود و تمامی شهروندان انگلستان با آسیب و یا به خطر افتادن سلامتی خود می توانند توسط پرستاران و پزشکان این سیستم درمان شوند و بهبودی خود را به دست آورند. اما سیستم بهداشتی رایگان این کشور به شدت کند می باشد. از آنجایی که افراد بسیاری به مراقبت های بهداشتی در انگلستان دسترسی دارند و این کشور مانند آمریکا صورت حساب های بالا برای درمان و مراقبت های بهداشتی ندارد و هزینه های درمان و بهداشت رایگان توسط دولت انگلستان تامین می شود تعداد بیماران از پزشکان و پرستاران بیشتر می باشد. یکی دیگر از دلایل کندی این سیستم نداشتن درآمد بالای برای پزشکان در درمانگاه های دولتی و انگیزه پایین برای کار تمام وقت در طول روز سبب شده شهروندان انگلیسی هفته ها و روزها برای مراجعه به پزشکان در نوبت باشند تا بتوانند یک قرار ملاقات دریافت کنند. اما در هر صورت اگر قرار هست از سیستم بهداشت و درمان رایگان در انگلستان استفاده کنید با یکی دیگر از مشکلات زندگی در انگلستان مواجه خواهید شد و اگر از توانایی مالی مناسبی برخوردار باشید می توانید این مشکل را با پرداخت هزینه رفع کنند.

هزینه زیاد ویزا و دسترسی پایین

از مشکلات زندگی در انگلستان به عنوان یک مهاجر به معنای پرداخت هزینه زیاد ویزا و دسترسی پایین برای ویزا می باشد. البته اگر شما جز شهروندان کشورهای مشترک المنافع باشید می توانید به مدت 6 ماه بدون ویزا در انگلستان حضور داشته باشید. اما زمانی که برای زندگی در انگلستان قصد نقل مکان دارید باید برای ویزای تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و ... هزینه بالایی پرداخت کنید. متقاضیان باید دقت داشته باشند که برای دریافت ویزای تحصیلی انگلستان فرآیند مورد نظر سفارت و کنسول گری را باید رعایت نمایند که طبق قوانین مهاجرتی انگلستان می بایست امتیازات لازم برای درخواست ویزای انگلیس را داشته باشند. اما برای بررسی ها جهت صدور ویزا و بیومتریک معمولا فقط یک بیمارستان در یک کشور مورد تایید می باشد. این بدان معناست که اگر در کشور شما سفارت انگلستان فعالیت نداشته باشد شما مجبور هستید از سفارت انگلستان در دیگر کشورهای منطقه اقدام نمایید.

هزینه زیاد خرید ملک

اگر جزء افرادی هستید که قصد خرید ملک در انگلستان را دارید بسته به مکانی که قصد سکونت و خرید ملک را دارید می تواند برای شما فوق العاده چالش بر انگیز باشد که این موضوع خود به عنوان یکی از مشکلات زندگی در انگلستان یاد می شود. شهر لندن به خاطر هزینه زیاد خرید ملک و اجاره ها شهرت دارد. حتی در بسیاری از شهر های شمالی این کشور پیدا کردن ملک های که واقعا مقرون به صرفه باشد سخت و کم است.

کاریابی با شانس پایین برای خارجی ها

کشور انگلستان دارای اقتصاد بسیار مناسبی می باشد که این موضوع سبب شده فرصت های کاری فراوانی در اختیار شهروندان انگلستان باشد. در واقع از بین شهر ها لندن محبوب ترین شهر برای کار در انگلستان است چرا که اکثر صنایع و شرکت های بزرگ در حال فعالیت را می توان در این شهر مشاهده کرد. اما افراد و مهاجرانی که وارد انگلستان می شود در صورتی که نتوانند انگلیسی را روان صحبت کنند برای یافتن کار دچار مشکل می شوند. در واقع کاریابی با شانس پایین برای خارجی ها همواره برای افرادی که از سطح زبان بالایی برخوردار نیست یک معضل و به عنوان اصلی ترین مشکلات زندگی در انگلستان محسوب می شود. در بسیاری از رشته ها دولت بریتانیا ترجیح می دهد شهروندان خود را استخدام کند. این در حالی است که شما بتوانید اقامت انگلستان را قانونی از آن خود کنید در این صورت برای استخدام شما همکاری لازم را خواهند داشت. علاقه مندان به زندگی در انگلستان باید دقت کنند که بیشتر مشاغل در جنوب بریتانیا قابل دسترس است که این امر حتی شامل مشاغل اداری هم می شود.

نژادپرستی و اختلاف طبقاتی

انگلستان مکانی است برای فرهنگ های مختلف که مهاجران می توانند از سراسر جهان به این کشور مهاجرت کنند. اما همه مردم انگلستان از چند فرهنگی شدن کشور خوششان نمی آید که یکی از دلایل آن اختلافات طبقانی است که از زمان تاسیس امپراتوری انگلستان شکل گرفته است که تا به امروز این امر ادامه پیدا کرده است. در واقع برخی از مردم جامعه به افرادی که درآمد کمتری دارند و یا لهجه بریتانیایی ندارند و از طبقات کارگر هستند نگاه تحقیر آمیزی دارند. همینطور نژاد پرستی و بیگانه هراسی یکی ازمسائل بزرگ در بریتانیا و مشکلات زندگی در انگلستان است البته این بدان معنا نیست که تمام مردم انگلستان نژاد پرست و بیگانه هراس هستند اما می توان گفت نژاد پرستی و اختلافات طبقاتی یکی از موضوعات واضح در جامعه است.

ترافیک وحشتناک

جالب است بدانید برخی از بدترین ترافیک های جهان در لندن و در انگلستان را در صورت مهاجرت به این کشور تجربه خواهید کرد که متاسفانه این ترافیک ترکیبی از عناصر مختلف چون

 • کوچک بودن انگلستان نسبت
 • تراکم جمعیت
 • تعداد بالای خودرو در سطح شهر
 • جاده های کوچک و بسیار قدیمی

پس اگر قصد مهاجرت انگلیس را دارید باید نسبت به ترافیک سنگین و ترافیک های متعدد این کشور بالاخص در زمان باران و یا در زمان برگزاری برخی از مراسم ها و مناسبت ها آگاهی کامل را داشته باشید.

لهجه سخت

لهجه بریتانیایی برای افرادی که در زبان انگلیسی ضعیف هستند بسیار مناسب نیست و بیشتر مهاجران که سطح زبان مناسبی ندارند در ابتدای مهاجرت خود به انگلستان در برخورد با افراد انگلیسی با لهجه بریتانیایی به مشکل بر می خورند. از این جهت شهروندان دیگر کشور ها لهجه بریتانیایی را سخت می دانند چرا که هر کجا وارد می شوید با روش جدیدی از صحبت کردن روبرو خواهید شد و برای صحبت با تمام لحن های عامیانه جدید و لحن های جدید با مشکل مواجه خواهید شد. از این رو پیشنهاد می شود قبل از مهاجرت به انگلستان از کانال های مختلف همچون شبکه های تلویزیونی انگلستان استفاده کنید تا با صدا و لهجه های بریتیش بیشتر آشنا شوید.

تاخیر قطار

متاسفانه قطار هایی که برای رفت و آمد بسیار عالی هستند، اغلب با تاخیر رو برو هستند. در واقع هر نوع تغییر آب و هوا سبب می شود که قطار ها کاملا از برنامه خود خارج شوند و سبب ایجاد تاخیر شوند و یا به طور کامل لغو شود. اما به طور کلی قطار ها در انگلیس به طور دائما دیر تردد می کنند. علاوه بر آن برای رسیدن بیشتر مکان ها نیاز به خودرو دارید و قطار ها فقط می توانند شما را تا بخشی از مسیر همراهی کنند. در واقع اگر قصد دارید حومه شهر را ببینید و یا پیاده روی کنید یا هر کار دیگری که قصد انجام آن را دارید اگر به دور از قطار باشد شرایط راحتی برای پیدا کردن خودرو و وسیله حمل و نقل ندارید. به همین جهت مهاجرانی که به انگلستان نقل مکان می کنند می بایست در نهایت یک وسیله نقلیه برای خود تهیه نمایند. به خصوص اگر قصد خروج از شهر های بزرگ مثل لندن را دارند.

موسسات کاریابی در انگلستان

این مقاله را از دست ندهید: موسسات کاریابی در انگلستان

در این مقاله ما موسسات کاریابی در انگلستان را به شما خواهیم آموخت.

مزایا و معایب زندگی در انگلستان

دراین بخش قصد داریم مزایا و معایب زندگی در انگلستان را بیان کنیم: اما انگلستان یکی از امن ترین کشورها برای زنان است و اگر جز افرادی هستید که قصد دارید به عنوان یک زن به تنهایی به انگلستان مهاجرت کنید می توان گفت انگلستان یکی از امن ترین کشورهای دنیا برای شما می باشد. چرا که زنان نگران آزار و اذیت نمی باشند و گزارش های حاکی از این است که حتی زنان می توانند به تنهای از اتوبوس های شبانه در انگلستان بدون هیچ مشکلی استفاده کنند. یکی از دلایل امن بودن انگلستان برای زنان حضور دوربین های مدار بسته در تمامی شهر های بزرگ است و پلیس نیز به راحتی در دسترس عموم قرار دارد. همینطور در شهر های کوچک نیز جوامع با هم متحد هستند تا امنیت را برای بازدید کنندگان و عموم مردم تضمین کنند. در ادامه به صورت گزینه ای به مزایا و معایت زندگی در انگلستان خواهیم پرداخت.

از دیگر مزایای زندگی در انگلستان عبارت است از:

 • مراقبت های بهداشتی مقرو ن به صرفه
 • دسترسی آسان به اروپا
 • چند فرهنگی بودن انگلستان و تنوع مهاجران
 • سیستم آموزشی قوی

اما از معایب زندگی در انگلستان و مشکلات زندگی در انگلستان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هزینه های بالای زندگی در انگلستان
 • قیمت بالای ملک
 • کندی حمل و نقل عمومی
 • خروح انگلستان از اتحادیه اروپا
 • ترافیک

از موضوعات که می توان به عنوان مشکلات زندگی در انگلستان از آن یاد کرد باز کردن حساب بانکی برای مهاجران است. قطعا برای زندگی در انگلستان شما نیاز به یک حساب بانکی دارید و این مستلزم آن است که شما یک پروسه چهار ماه را پشت سر بگذارید و مدارکی چون ویزا، مدرک اجاره نامه و مدرک ثبت نام در دانشگاه و یا محل کار و مدرک شناسایی معتبر را نیز داشته باشید.

مشکلات زنذگی در انگلستان

تاثیرات مثبت و منفی زندگی در انگلستان

کشور انگلستان همچنان برای بسیاری از افراد می تواند یک گزینه ایده عالی برای مهاجرت باشد چرا که این کشور به دلیل پیشرفته بودن جزء برترین کشور ها در دنیا شناخته شده می باشد و استاندارد های زندگی در این کشور بسیار بالا می باشد. به همین جهت قصد داریم در این قسمت به تاثیرات مثبت و منفی زندگی در انگلستان بپردازیم. یکی از تاثیرات مثبت زندگی در انگلستان می توان به نظام آموزشی قوی این کشور اشاره کرد که بهترین دانشگاه های اروپایی و بهترین دانشگاه های جهان در این کشور وجود دارد. زندگی و کار در انگلستان می تواند برای افرادی که دارای تخصص هستند یک مزیت محسوب شود که بتوانند در بهترین شرکت های انگلیسی و یک کشور صنعتی مشغول به فعالیت شوند. اما در عین حال مهاجرت به انگلستان برای برخی از افراد می تواند شرایط مطلوبی را ایفا نکند چرا که آب و هوای این کشور و یا هزینه های بالای زندگی و هزینه های ملک بسیار بالا است و شاید ممکن باشد ترافیک های متعدد و طولانی این کشور با روحیه بسیاری از افراد سازگار نباشد و به عدیده ای از مشکلات زندگی در انگلستان مواجه شوند. یکی از موضوعات بسیار مهم برای مهاجران سیستم بهداشت کشور مقصد می باشد که باید گفت انگلستان یکی از بهترین سیستم های بهداشتی و درمانی را در جهان دارد اما به دلایلی که پیشتر اعلام کردیم این سیستم به کندی برای ساکنین انگلستان پیش می رود و ممکن است این امر بر سلامت فردی افراد تاثیر گذار باشد.

مشکلات فرهنگی در انگلستان

کشور انگلستان از قدیمی ترین و اصیل ترین کشور های قاره اروپا می باشد که با وجود همه این برتری ها وجود برخی از مشکلات فرهنگی در انگلستان باعث می شود تا زندگی در این کشور با مشکلاتی مواجه گردد، وجود اختلاف های طبقاتی بسیار زیاد در این کشور باعث تجمل گرایی زیاد این کشور شده است همچنین به خاطر هزینه های بالای زندگی در این کشور و استفاده بی رویه از مواد مخدر و نوشیدنیهای الکلی در سنین پایین مشکلات جرم و جنایت در این کشور زیاد است یکی دیگر از مشکلات فرهنگی که در این کشور وجود دارد نژادپرستی خیلی بالا می باشد که این امر باعث شده تا مردم این کشور خیلی سخت تر مهاجران و خارجی را بپذیرند و به راحتی شغلی را در اختیار آن ها قرار دهد به طور کلی زندگی در کشور انگلستان در کنار مزایای بالایی که دارد چالش ها و مشکلات خیلی زیادی نیز دارا می باشد که این مشکلات به تبع برای مهاجرت مراتب بالاتر است

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشکلات زندگی در انگلستان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

✅ معایب زندگی در انگلیس چیست ؟

از جمله معایب زندگی در انگلیس می توان به آب و هوای همیشه ابری و بدون خورشید، ترافیک سنگین، لهجه دشوار، کندی سیستم بهداشت و درمان، هزینه های بالای زندگی، تراکم جمعیت بالا

✅ مزایای زندگی در انگلستان چیست ؟

زندگی در یک کشور انگلیسی زبان، کیفیت آموزش و نظام آموزشی، کشور پیشرفته و صنعتی، اقتصاد پویا و فعال، نرخ بیکاری پایین

✅ پر درآمد ترین مشاغل در انگلستان چیست ؟

شغل های پر درآمد در انگلستان بیشتر در رشته های صنعتی و مالی در این کشور می باشد.

✅ آیا مراقبت های بهداشتی در انگلستان رایگان است ؟

تمامی ساکنان انگلیس می توانند به طور خودکار از خدمات بهداشت عمومی رایگان در این کشور بهره مند شوند.

سخن پایانی

کشور انگلستان نیز مانند هر کشور دیگر مملو از جنبه های مثبت و منفی برای زندگی می باشد اما موضوع بسیار مهم برای مهاجران این است که آیا مزایای آن می تواند چشم گیرتر از معایب و مشکلات زندگی در انگلستان باشد یا خیر. در واقع موضوع اصلی مهاجرت به انگلستان بررسی جوانب مثبت و منفی این کشور برای مهاجرت است. افرادی که به دنبال مهاجرت از طریق تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و .. هستند طرف نظر از اینکه انگلستان کشور مورد علاقه آنها می باشد یا خیر دلایل زیادی برای موافقت و یا مخالفت جهت مهاجرت به این کشور وجود دارد که می تواند بر تصمیم شما تاثیر گذار باشد. به همین جهت سعی داشتیم در این مقاله اطلاعات کاملی را در خصوص مهاجرت به انگلستان، مشکلات زندگی در انگلیس و معایب زندگی در انگلیس را در اختیار شما همراهان همیشگی قرار دهیم تا با بررسی دقیق تر شرایط انگلستان اقدام به تصمیم نهایی نمایید. این مقاله با همراهی و مدد از وکلای انگلیسی و همچنین با تحقیق از منابع معتبر گردآوری شده است به همین جهت پیشنهاد می شود در راستای مهاجرت به انگلستان و اطلاع از مشکلات زندگی در انگلستان در صورت داشتن هر گونه سوال می توانید با کارشناسان ما در موسسه MIE تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شودید و یا می توانید در انتهای این مقاله سوالات و نظرات خود را مطرح کرده و پاسخ آن را در بازه زمانی کوتاه به دست آورید.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان