مزایا و معایب زندگی در انگلستان - مزایا و معایب مهاجرت به انگلستان

7 نظر

دراین مقاله قصد داریم به مزایا و معایب زندگی در انگلستان بپردازیم. انگلستان جزو برترین کشور ها از نظر امنیت است. از جمله مزایای زندگی در انگلیس کیفیت بالای زندگی، سیستم آموزشی با کیفیت بالا، حمایت سفت و سخت دولت از نیروی کار، شرایط عالی برای کسب و کارها، زیر ساخت های توسعه یافته و دارا بودن فرهنگ غنی و اصیل را می توان اشاره کرد. و معایب زندگی در آن هزینه های بالای زندگی انگلیس در کل جزو کشورهای گران برای مهاجرت محسوب میشود، سرعت پایین سیستم بهداشت و درمان، لهجه سخت بومیان محلی در انگلیس، هزینه بالا خرید ملک و خارج شدن از اتحادیه اروپا از جمله معایب زندگی در انگلستان است. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مزایا و معایب مهاجرت به انگلستان میتوانید از مشاوره تلفنی رایگان مشاورین موسسه MIE بهره مند شوید.

ویدیو موسسه MIE در مورد اقامت انگلیس


 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
مزایا و معایب زندگی در انگلستان

مزایای زندگی در انگلستان

دراین بخش قصد داریم مزایای زندگی در انگلستان را بیان کنیم: اما انگلستان یکی از امن ترین کشورها برای زنان است و اگر جز افرادی هستید که قصد دارید به عنوان یک زن به تنهایی به انگلستان مهاجرت کنید می توان گفت انگلستان یکی از امن ترین کشورهای دنیا برای شما می باشد. چرا که زنان نگران آزار و اذیت نمی باشند و گزارش های حاکی از این است که حتی زنان می توانند به تنهای از اتوبوس های شبانه در انگلستان بدون هیچ مشکلی استفاده کنند. یکی از دلایل امن بودن انگلستان برای زنان حضور دوربین های مدار بسته در تمامی شهر های بزرگ است و پلیس نیز به راحتی در دسترس عموم قرار دارد. همینطور در شهر های کوچک نیز جوامع با هم متحد هستند تا امنیت را برای بازدید کنندگان و عموم مردم تضمین کنند. در ادامه به مزایا زندگی در انگلستان خواهیم پرداخت.

 

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد روشهای اخذ اقامت در انگلیس


 

کیفیت بالای زندگی

انگلستان یک کشور توسعه یافته با یک سیستم بهداشت عالی، تحصیلات بالا، امکانات فرهنگی غنی، و سطح زندگی نسبتاً بالا محسوب می‌ شود. در انگلستان، شهرها و مناطق مختلف ممکن است تفاوت‌هایی در کیفیت زندگی داشته باشند. شهرهای بزرگ مانند لندن، منچستر، برمنگام، و ادینبورگ دارای فرصت‌های شغلی بسیار و امکانات فرهنگی غنی هستند، به عنوان یک کشور توسعه یافته، انگلستان سیستم بهداشت عالی دارد و تحصیلات برتری را نیز ارائه می‌دهد. همچنین، ایمنی عمومی، حقوق شهروندی، و حقوق کارگران در این کشور تا حد زیادی حفظ می شوند. انگلستان جزو 5 قدرت اول جهانی محسوب میشود و یکی از پر قدرت ترین کشور های قاره اروپا است و سیاسیت های اقتصادی آن تاثیر زیادی بر روی تمام منطقه اروپا دارد.

کیفیت بالای آموزشی

سیستم آموزشی در انگلستان معتبر و با کیفیت بسیار بالایی شناخته می‌شود. در انگلستان، آموزش عالی به عنوان یکی از بهترین و معتبرترین در جهان مطرح است. از جمله مزایای سیستم آموزشی در انگلستان میتوان به معتبر بودن دانشگاه های آن برخی از دانشگاه‌های مشهور انگلستان شامل دانشگاه کمبریج، دانشگاه اکسفورد، دانشگاه لندن و.. است، سیستم تحصیلات عالی چندگانه شما میتوانید از دوره لیسانس تا دکترا تحصیلات خود را براساس علایق خود انتخاب کنید. دوره‌های آموزشی در انگلستان معمولاً به استانداردهای بین‌المللی و اصول علمی رسیدگی می‌کنند، همچنین انگلستان یک مرکز برجسته برای تحقیقات علمی و فناوری است، دانشجویان در مراکز تحقیقاتی با تجهیزات پیشرفته می‌توانند به تجربیات تحقیقاتی دست یابند.

شرایط مناسب کسب و کار

انگلستان یک محیط کسب و کار عالی و جذاب دارد و این کشور به عنوان یکی از مقصدهای اصلی کسب و کارهای جهانی شناخته می‌شود. از جمله مزایای کسب و کار درانگلستان میتوان به سیستم حقوقی پایدار و مطمئن آن اشاره کرد، دسترسی راحت به منابع مالی بین المللی، حمایت دولت انگلستان از کسب‌ وکارها  در زمینه  تسهیلات مالی و مالیاتی، و داشتن برنامه‌ های توسعه و آموزش برای کسب و کار ها. همچنین از دیگر مزایای آن این است که بازار انگلستان به تنهایی  یک بازار بزرگ برای کسب و کار است. 

شرایط مناسب کار

شرایط کار در انگلستان توسط قوانین و استانداردهای استخدام تنظیم می شود. در اینجا جنبه های کلیدی شرایط مناسب کار در انگلستان آورده شده است:

شرایط کار مناسب در انگلستان شامل دستمزد منصفانه (رعایت به قوانین حداقل دستمزد)، ساعات کار معقول، محل کار ایمن و سالم، قراردادهای کاری روشن، تعطیلات با حقوق، عدم تبعیض، حق عضویت در اتحادیه های کارگری، مقررات مربوط به مرخصی زایمان پدری، و پایبندی به ترتیبات کاری انعطاف پذیر. کارفرمایان باید از رویه های قانونی برای اخراج یا پایان کار پیروی کنند و کارمندان برای حل اختلاف به دادگاه های استخدامی دسترسی دارند.

زیر ساخت های پیشرفته شهری

انگلستان دارای زیر ساخت های پیشرفته شهری است که با سیستم های حمل و نقل به خوبی توسعه یافته، گزینه های مسکن مدرن، امکانات مراقبت های بهداشتی با کیفیت (سرویس بهداشت ملی)، مؤسسات آموزشی مشهور جهانی، امکانات فرهنگی و تفریحی، شبکه های مخابراتی قوی، و تعهد به پایداری مشخص می شود. شهرهای بزرگی مانند لندن معماری پیشرفته، خدمات عمومی کارآمد و طیف متنوعی از مشاغل را به نمایش می گذارند که به کیفیت بالای زندگی کمک می کند.

فرهنگ غنی و بالای مردم بومی

فرهنگ غنی و بالای مردم بومی انگلستان چندوجهی و متمایز است. میراثی از ادبیات تأثیرگذار را در بر می گیرد که نمونه آن آثار شکسپیر و نویسندگان مشهور است. انگلستان مهد انقلاب های موسیقی از آهنگسازی های کلاسیک گرفته تا ژانرهای مدرن بوده است. ملیله فرهنگی شامل بناهای تاریخی، سلطنت مشروطه، و آداب و رسوم سنتی است که منعکس کننده همزیستی هماهنگ میراث و عبارات معاصر است. این غنای فرهنگی به هنر، تئاتر و سنت‌های متنوع گسترش می‌یابد و به اهمیت فرهنگی جهانی انگلستان کمک می‌کند.

موقعیت جغرافیایی

انگلستان کشوری است که بخشی از بریتانیا است و در جزیره بریتانیا قرار دارد. این جزیره در قسمت جنوبی جزیره واقع شده و از شمال با اسکاتلند، از شرق با دریای شمال، از غرب با ولز و از جنوب با کانال مانش همسایه است. این موقعیت مکانی مناسب می تواند برای برقراری ارتباط با سایر کشور های اروپایی و بازار های جهانی مناسب باشد.

وام های دولتی برای توسعه کسب و کار

مزایا و معایب مهاجرت به انگلستان  بسیار متنوع هستند. از جمله مزایای این کشور ارایه وام می باشد. در اینجا چند طرح وام قابل توجه با حمایت دولت برای توسعه تجارت در بریتانیا آورده شده است .وام های دولتی برای توسعه کسب و کار

 • طرح وام برگشتی (BBLS): با هدف کسب و کارهای کوچک و متوسط، BBLS وام هایی از 2000 پوند تا 50000 پوند ارائه می دهد که دولت 100٪ وام را تضمین می کند.
 • طرح وام بازیابی: طرح وام بازیابی که برای حمایت از کسب و کارها در حین بهبودی و رشد آنها پس از شیوع بیماری همه گیر معرفی شده است، وام و اضافه برداشت بین 25001 پوند تا 10 میلیون پوند ارائه می دهد.
 •  صندوق آتی: صندوق آینده برای حمایت از شرکت های نوآور بریتانیایی که به دلیل تأثیر اقتصادی کووید-19 با مشکلات مالی مواجه هستند، طراحی شده است. این وام های قابل تبدیل، با سرمایه گذاران خصوصی ارائه می دهد.
 • وام های راه اندازی: وام های استارت آپ که توسط بانک تجارت بریتانیا مدیریت می شود، به مشاغل جدید یا کسانی که کمتر از دو سال تجارت می کنند، وام ارائه می دهد. وام ها با راهنمایی و پشتیبانی همراه است.
 • ضمانت مالی سازمانی (EFG): در حالی که EFG به خودی خود یک طرح وام نیست، وام دادن به مشاغل قابل دوام را تسهیل می کند که ممکن است در غیر این صورت قادر به تامین مالی نباشند. دولت به وام دهندگان ضمانت می دهد.
 • صندوق وام مشاغل کوچک (SBLF): SBLF با هدف شرکت های کوچک و متوسط (SMEs) در مناطق خاص، وام هایی را برای حمایت از رشد کسب و کار ارائه می دهد.
 • صندوق رشد منطقه ای (RGF): در حالی که RGF منحصراً یک طرح وام نیست، از پروژه ها و برنامه هایی حمایت می کند که باعث رشد اقتصادی و اشتغال در مناطق خاص می شود.
 • British Business Bank: بانک تجارت بریتانیا برای افزایش عرضه مالی به مشاغل کوچکتر کار می کند. این به طور مستقیم به مشاغل وام نمی دهد، اما طیف وسیعی از ارائه دهندگان مالی را پشتیبانی می کند.

مهاجر پذیر بودن

انگلستان بخشی از انگلستان (بریتانیا) است و بریتانیا کشوری مهاجرتی محسوب می شود. مهاجرت نقش مهمی در شکل گیری چشم انداز جمعیتی و فرهنگی بریتانیا از جمله انگلستان داشته است. این کشور دارای سابقه مهاجرت از نقاط مختلف جهان است و جمعیت آن متنوع است که نشان دهنده ترکیبی از فرهنگ ها، پیشینه ها و قومیت ها است. بریتانیا سیاست‌های مهاجرتی و راه‌های ویزا متفاوتی را برای تسهیل ورود افراد برای مقاصد مختلف از جمله کار، تحصیل، الحاق خانواده و درخواست پناهندگی اجرا کرده است. سیستم مهاجرت تابع مقررات و الزامات تعیین شده توسط دولت بریتانیا است و افراد برای ورود و اقامت قانونی در این کشور باید معیارهای خاصی را رعایت کنند.

مهد فرهنگ و ورزش

در حالی که انگلستان سهم قابل توجهی در مهد فرهنگ و ورزش داشته است و اغلب به عنوان یک بازیگر اصلی در هر دو عرصه در نظر گرفته می شود، این ایده که این کشور "مهد" مطلق فرهنگ و ورزش است ممکن است ساده سازی بیش از حد باشد. هر دو جنبه را بررسی میکنیم:

فرهنگ

انگلستان دارای تاریخ فرهنگی غنی است که ادبیات، تئاتر، موسیقی، هنر و معماری تأثیرگذار تولید می کند. چهره هایی مانند ویلیام شکسپیر، چارلز دیکنز و تأثیر فرهنگی وست اند لندن به برجستگی فرهنگی آن کمک می کنند. با این حال، بسیاری از فرهنگ‌ها در سراسر جهان دارای تاریخ‌های به همان اندازه غنی و متنوع هستند.

مهد ورزش

انگلستان نقش مهمی در توسعه ورزش های مدرن، به ویژه فوتبال (فوتبال)، کریکت، راگبی و تنیس داشته است. وضع قوانین فوتبال در انگلستان از نظر تاریخی حائز اهمیت است. کریکت ریشه های عمیقی دارد و انگلستان یک شخصیت اصلی در تکامل این ورزش بوده است. رویدادهای ورزشی مهمی مانند ویمبلدون، Ashes در کریکت، و لیگ برتر انگلیس بر تأثیر ورزش انگلستان تأکید می‌کنند.

معایب زندگی در انگلستان

بریتانیا یک منطقه بزرگ با چهار کشور مختلف است که مرزهای آن را تشکیل می دهند. انگلستان دارای شهر های زیبا و تاریخی می باشد به طوری که مشهورترین مکان های دیدنی انگلستان در سراسر جهان شناخته شده می باشد. کشور انگلیس به دلایل زیبایی و پیشرفته بودن اش و بهره مندی از امکانات رفاهی، ضمن آنکه مهاجران برای زندگی در این کشور نیاز به تسلط به زبان دیگری ندارد همواره مورد تقاضای مهاجرت به اروپا بوده است. اما قسمت مهم مهاجرت به انگلستان اطلاع از مشکلات زندگی در انگلستان می باشد پس پیشنهاد می کنم در ادامه با ما همراه باشید.

هزینه زندگی

در برخی از مناطق خاصی از انگلستان هزینه های زندگی می توان مناسب باشد. همینطور که مستحضر هستید شهر های اطراف انگلستان مقرون به صرفه و مناسب می باشد و این در حالی است که هزینه زندگی در انگلیس در برخی از مناطق و شهر های بزرگ مثل لندن جز گران ترین مکان ها برای زندگی در جهان می باشد. این موضوع سبب شده بسیاری از افراد و حتی مهاجران به دلیل هزینه های بالای زندگی در لندن و شهر های بزرگ با مشکلات زندگی در انگلستان رو برو شوند و مجبور به انتخاب شهر های کوچک تر و اطراف شهر های بزرگ می باشند

آب و هوا

اما آب و هوای این کشور بسیار مطلوب و برای برخی از افراد دلنشین می باشد به خصوص در بیشتر شهر های جنوبی انگلستان آب و هوا معتدل تر می باشد و شهر های شمالی این کشور به نسبت سردتر است. در واقع از شاخص های آب و هوای این کشور می توان به باران معروف آن اشاره کرد. اتفاقی که می افتد در زمان باران کل کشور تبدیل به مه خاکستری می شود. اما باران به صورت معمولی بسیار ملایم است که این امر سبب ایجاد ترافیک می شود و سفرهای یک روزه و یا حتی پیاده روی های سرگرم کننده را کاهش می دهد که یکی دیگر از مشکلات زندگی در انگلیس آب و هوای این کشور در روزهای بارانی است.

خارج شدن از اتحادیه اروپا

بریتانیا دارای 6 حزب سیاسی بزرگ است و احزاب آنها مانند ایالت های آمریکا و کانادا می باشد از این جهت که تصویب هر لایحه ای مربوط به ایالت و حزب خود می باشد. در واقع برگزیت از همین جا آمد. حزب محافظه کار در انگلستان قصد داشت اتحادیه اروپا را ترک کند تا خود مختاری بیشتری را کسب نماید. به همین جهت برای این امر خواستار رای گیری شدند و در نهایت این موضوع تصویب شد از این رو بریتانیا از اتحادیه اروپا خارج شد که خود این موضوع منجر به پیامد های بلند مدت و ایجاد مشکلات زندگی در انگلستان برای شهروندان بریتانیایی و همچنین شهروندان اتحادیه اروپا شد و کار و زندگی آنان را به چالش کشید. و به هر ترتیب از نظر فنی انگلستان بخشی از اروپا نیست بنابراین می توان گفت اخذ پاسپورت انگلستان برای خیلی از مهاجرین مثل سابق جذاب و مطلوب نیست.

سرعت پایین سیستم بهداشت و درمان

زندگی در یک کشور مشترک المنافع به معنای مراقبت های بهداشتی رایگان است. اما در واقع انگلستان یک سیستم دو لایه همانند کشور نیوزلند دارد. به این معنی که شهروندان و مقیمان این کشور هم امکان استفاده از مراقبت های بهداشتی و درمانی رایگان هستند، اما اگر قصد ارتقای کیفیت و بهره مندی از امکانات بیشتر در زمینه بهداشت و درمان را دارید می توانید از بیمه های خصوصی با پرداخت هزینه نیز استفاده کنید.

National Health Service به عنوان یک سیستم مراقبت های بهداشتی رایگان در انگلستان شناخته شده می باشد که در سال 1948 به طور رسمی افتتاح شده و از یک بیمارستان در منچستر آغاز و در نهایت تمامی کشور انگلستان را پوشش داد. سیستم مراقبت های بهداشتی رایگان به بودجه دولت تامین می شود و تمامی شهروندان انگلستان با آسیب و یا به خطر افتادن سلامتی خود می توانند توسط پرستاران و پزشکان این سیستم درمان شوند و بهبودی خود را به دست آورند. اما سیستم بهداشتی رایگان این کشور به شدت کند می باشد. از آنجایی که افراد بسیاری به مراقبت های بهداشتی در انگلستان دسترسی دارند و این کشور مانند آمریکا صورت حساب های بالا برای درمان و مراقبت های بهداشتی ندارد و هزینه های درمان و بهداشت رایگان توسط دولت انگلستان تامین می شود تعداد بیماران از پزشکان و پرستاران بیشتر می باشد. یکی دیگر از دلایل کندی این سیستم نداشتن درآمد بالای برای پزشکان در درمانگاه های دولتی و انگیزه پایین برای کار تمام وقت در طول روز سبب شده شهروندان انگلیسی هفته ها و روزها برای مراجعه به پزشکان در نوبت باشند تا بتوانند یک قرار ملاقات دریافت کنند. اما در هر صورت اگر قرار هست از سیستم بهداشت و درمان رایگان در انگلستان استفاده کنید با یکی دیگر از مشکلات زندگی در انگلستان مواجه خواهید شد و اگر از توانایی مالی مناسبی برخوردار باشید می توانید این مشکل را با پرداخت هزینه رفع کنند.

هزینه زیاد خرید ملک

اگر جزء افرادی هستید که قصد خرید ملک در انگلستان را دارید بسته به مکانی که قصد سکونت و خرید ملک را دارید می تواند برای شما فوق العاده چالش بر انگیز باشد که این موضوع خود به عنوان یکی از مشکلات زندگی در انگلستان یاد می شود. شهر لندن به خاطر هزینه زیاد خرید ملک و اجاره ها شهرت دارد. حتی در بسیاری از شهر های شمالی این کشور پیدا کردن ملک های که واقعا مقرون به صرفه باشد سخت و کم است.

ترافیک بالا

جالب است بدانید برخی از بدترین ترافیک های جهان در لندن و در انگلستان را در صورت مهاجرت به این کشور تجربه خواهید کرد که متاسفانه این ترافیک ترکیبی از عناصر مختلف چون

 • کوچک بودن انگلستان نسبت
 • تراکم جمعیت
 • تعداد بالای خودرو در سطح شهر
 • جاده های کوچک و بسیار قدیمی

پس اگر قصد مهاجرت انگلیس را دارید باید نسبت به ترافیک سنگین و ترافیک های متعدد این کشور بالاخص در زمان باران و یا در زمان برگزاری برخی از مراسم ها و مناسبت ها آگاهی کامل را داشته باشید.

لهجه سخت

لهجه بریتانیایی برای افرادی که در زبان انگلیسی ضعیف هستند بسیار مناسب نیست و بیشتر مهاجران که سطح زبان مناسبی ندارند در ابتدای مهاجرت خود به انگلستان در برخورد با افراد انگلیسی با لهجه بریتانیایی به مشکل بر می خورند. از این جهت شهروندان دیگر کشور ها لهجه بریتانیایی را سخت می دانند چرا که هر کجا وارد می شوید با روش جدیدی از صحبت کردن روبرو خواهید شد و برای صحبت با تمام لحن های عامیانه جدید و لحن های جدید با مشکل مواجه خواهید شد. از این رو پیشنهاد می شود قبل از مهاجرت به انگلستان از کانال های مختلف همچون شبکه های تلویزیونی انگلستان استفاده کنید تا با صدا و لهجه های بریتیش بیشتر آشنا شوید.

مقررات سختگیرانه

بریتانیا، دارای مقررات مختلفی است که جنبه های مختلف زندگی را شامل می شود، از جمله مقررات قانونی، مهاجرت و محیط زیست. در اینجا از مزایا و معایب زندگی در انگلستان و مواردی که وجود دارد وممکن است مقررات سختگیرانه تر اعمال شوند:

 1. مقررات مهاجرت: انگلستان قوانین و مقررات مهاجرتی دارد که الزامات ورود و اقامت افراد در این کشور را مشخص می کند. این شامل الزامات ویزا، مجوزهای کار، و معیارهای واجد شرایط بودن برای مسیرهای مختلف مهاجرت است.
 2.  مقررات استخدامی: قوانین استخدام در انگلستان جنبه هایی مانند ساعات کار، حداقل دستمزد، قراردادهای کاری، استانداردهای بهداشت و ایمنی و تبعیض و برابری در محیط کار را پوشش می دهد
 3.  مقررات مالی: مقررات مالی جنبه های مختلف بخش مالی از جمله بانکداری، سرمایه گذاری و اقدامات ضد پولشویی را پوشش می دهد. موسسات مالی باید استانداردهای نظارتی را برای تضمین شفافیت و ثبات رعایت کنن
 4. مقررات ساختمانی و ساختمانی: مقررات سختگیرانه ای برای فعالیت های ساختمانی و ساختمانی اعمال می شود تا از ایمنی، کیفیت و رعایت مجوزهای برنامه ریزی اطمینان حاصل شود.

بازار کار بسیار رقابتی

 از مزایا و معایب زندگی در انگلستان  رقابتی بودن است. بازار کار در انگلستان در بخش های مختلف بسیار رقابتی است. زمینه هایی مانند امور مالی، فناوری، مراقبت های بهداشتی و حرفه های حقوقی اغلب رقابت شدیدی را تجربه می کنند. در این صنایع، کاندیداهایی که دارای مهارت های تخصصی، مدارک تحصیلی پیشرفته و تجربه مرتبط هستند، برتری دارند. علاوه بر این، نقش‌ها در بازاریابی، رسانه‌ها و صنایع خلاق نیز می‌توانند رقابتی باشند، زیرا تعداد زیادی از افراد با استعداد را جذب می‌کنند. در مورد روندهای صنعت بهتر است به روز باشید، مهارت های مرتبط ایجاد کنید و از فرصت های شبکه سازی برای هدایت موفقیت آمیز بازار کار رقابتی استفاده کنید.

تاثیرات مثبت و منفی زندگی در انگلستان

کشور انگلستان همچنان برای بسیاری از افراد می تواند یک گزینه ایده عالی برای مهاجرت باشد چرا که این کشور به دلیل پیشرفته بودن جزء برترین کشور ها در دنیا شناخته شده می باشد و استاندارد های زندگی در این کشور بسیار بالا می باشد. به همین جهت قصد داریم در این قسمت به تاثیرات مثبت و منفی زندگی در انگلستان بپردازیم. یکی از تاثیرات مثبت انگلستان می توان به نظام آموزشی قوی این کشور اشاره کرد که بهترین دانشگاه های اروپایی و بهترین دانشگاه های جهان در این کشور وجود دارد. زندگی و کار در انگلستان می تواند برای افرادی که دارای تخصص هستند یک مزیت محسوب شود که بتوانند در بهترین شرکت های انگلیسی و یک کشور صنعتی مشغول به فعالیت شوند. اما در عین حال مهاجرت به انگلستان برای برخی از افراد می تواند شرایط مطلوبی را ایفا نکند چرا که آب و هوای این کشور و یا هزینه های بالای زندگی و هزینه های ملک بسیار بالا است و شاید ممکن باشد ترافیک های متعدد و طولانی این کشور با روحیه بسیاری از افراد سازگار نباشد و به عدیده ای از مشکلات زندگی در انگلستان مواجه شوند. یکی از موضوعات بسیار مهم برای مهاجران سیستم بهداشت کشور مقصد می باشد که باید گفت انگلستان یکی از بهترین سیستم های بهداشتی و درمانی را در جهان دارد اما به دلایلی که پیشتر اعلام کردیم این سیستم به کندی برای ساکنین انگلستان پیش می رود و ممکن است این امر بر سلامت فردی افراد تاثیر گذار باشد.

مشکلات فرهنگی در انگلستان

کشور انگلستان از قدیمی ترین و اصیل ترین کشور های قاره اروپا می باشد که با وجود همه این برتری ها وجود برخی از مشکلات فرهنگی در انگلستان باعث می شود تا زندگی در این کشور با مشکلاتی مواجه گردد، وجود اختلاف های طبقاتی بسیار زیاد در این کشور باعث تجمل گرایی زیاد این کشور شده است همچنین به خاطر هزینه های بالای زندگی در این کشور و استفاده بی رویه از مواد مخدر و نوشیدنیهای الکلی در سنین پایین مشکلات جرم و جنایت در این کشور زیاد است یکی دیگر از مشکلات فرهنگی که در این کشور وجود دارد نژادپرستی خیلی بالا می باشد که این امر باعث شده تا مردم این کشور خیلی سخت تر مهاجران و خارجی را بپذیرند و به راحتی شغلی را در اختیار آن ها قرار دهد به طور کلی زندگی در کشور انگلستان در کنار مزایای بالایی که دارد چالش ها و مشکلات خیلی زیادی نیز دارا می باشد که این مشکلات به تبع برای مهاجرت مراتب بالاتر است

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشکلات زندگی در انگلستان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


سوالات متداول

✔️ معایب زندگی در انگلیس چیست؟

از جمله معایب زندگی در انگلیس می توان به آب و هوای همیشه ابری و بدون خورشید، ترافیک سنگین، لهجه دشوار، کندی سیستم بهداشت و درمان، هزینه های بالای زندگی، تراکم جمعیت بالا

✔️ پر درآمد ترین مشاغل در انگلستان چیست؟

شغل های پر درآمد در انگلستان بیشتر در رشته های صنعتی و مالی در این کشور می باشد.

✔️ آیا مراقبت های بهداشتی در انگلستان رایگان است؟

تمامی ساکنان انگلیس می توانند به طور خودکار از خدمات بهداشت عمومی رایگان در این کشور بهره مند شوند.

✔️ معایب مهاجرت به انگلستان چیست؟

 • هزینه زندگی: برخی از مناطق، به ویژه در شهرهای بزرگ مانند لندن، هزینه های زندگی بالایی دارند، از جمله هزینه های مسکن.
 • آب و هوا: آب و هوا در انگلستان می تواند غیرقابل پیش بینی باشد و به باران های مکرر و آسمان ابری شهرت دارد.
 • سیاست های مهاجرت: سیاست های مهاجرت می تواند پیچیده باشد و به دست آوردن حق زندگی و کار در بریتانیا ممکن است چالش برانگیز باشد.
 • رقابت: بازار کار می تواند رقابتی باشد و صنایع خاصی ممکن است تقاضای بالایی برای مهارت های خاص داشته باشند.
 • تطبیق فرهنگی: مهاجران ممکن است در سازگاری با تفاوت های فرهنگی و هنجارهای اجتماعی با چالش هایی مواجه شوند.
 • بازار مسکن: یافتن مسکن مقرون به صرفه و مناسب، به ویژه در مناطق شهری، می تواند یک چالش باشد.

✔️ آیا یافتن شغل در انگلستان به عنوان یک مهاجر آسان است؟

 از مزایا و معایب مهاجرت به انگلستان  یافتن شغل در انگلستان به عنوان یک مهاجر می تواند بر اساس عواملی مانند صلاحیت ها، مهارت ها و تقاضای صنعت متفاوت باشد. در حالی که فرصت ها وجود دارد، رقابت می تواند شدید باشد، به ویژه در بخش های خاص. شبکه‌سازی، کسب مهارت‌های مرتبط، و مطلع ماندن از بازار کار برای جویندگان کار مهم است.

سخن پایانی

کشور انگلستان نیز مانند هر کشور دیگر مملو از جنبه های مثبت و منفی برای زندگی می باشد اما موضوع بسیار مهم برای مهاجران این است که آیا مزایای آن می تواند چشم گیرتر از معایب و مشکلات زندگی در انگلستان باشد یا خیر. در واقع موضوع اصلی مهاجرت به انگلستان بررسی جوانب مثبت و منفی این کشور برای مهاجرت است. افرادی که به دنبال مهاجرت از طریق تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و .. هستند طرف نظر از اینکه انگلستان کشور مورد علاقه آنها می باشد یا خیر دلایل زیادی برای موافقت و یا مخالفت جهت مهاجرت به این کشور وجود دارد که می تواند بر تصمیم شما تاثیر گذار باشد. به همین جهت سعی داشتیم در این مقاله اطلاعات کاملی را در خصوص مهاجرت به انگلستان، مشکلات زندگی در انگلیس و معایب زندگی در انگلیس را در اختیار شما همراهان همیشگی قرار دهیم تا با بررسی دقیق تر شرایط انگلستان اقدام به تصمیم نهایی نمایید. این مقاله با همراهی و مدد از وکلای انگلیسی و همچنین با تحقیق از منابع معتبر گردآوری شده است به همین جهت پیشنهاد می شود در راستای مهاجرت به انگلستان و اطلاع از مشکلات زندگی در انگلستان در صورت داشتن هر گونه سوال می توانید با کارشناسان ما در موسسه MIE تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شودید و یا می توانید در انتهای این مقاله سوالات و نظرات خود را مطرح کرده و پاسخ آن را در بازه زمانی کوتاه به دست آورید.

امتیاز 4.17 از 5 ( 11 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
سلامی
سلام وقت بخیر ایا با توجه به خروج انگلستان از اتحادیه اروپا شرایط اقتصادی این کشور برای مهاجرت بهتر است یا کشور های اروپایی مثل اتریش؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. در حال حاضر کشور انگلستان یکی از بهترین گزینه ها برای مهاجرت تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری است و میتواند فرصت مناسبی برای متقاضیان مهاجرت به این کشور باشد. البته انتخاب کشور بر اساس شرایط شما میتواند متفاوت باشد.
میسا
سلام خسته نباشید آیا در صورتی که پرستار باشیم و سابقه کار هم داشته باشیم، میتونیم به راحتی در انگلستان سر کار بریم؟ با توجه به سیستم بهداست و درمان این کشور.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله، در صورتی که حداقل مدرک زبان آیلتس 7 را داشته باشید میتوانید برای معادلسازی در این کشور اقدام نموده و پس از معادلسازی مشغول به کار شوید.
راحله لک
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر باشه ایا برای زندگی در انگلستان هزینه درمانی با دولت است ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بسته به نوع اقامت خود شما باید بیمه داشته باشید و بر اساس بیمه درمانی خود میتوانید از خدمات درمانی استفاده داشته باشید.
کاظمیان
سلام. نگرانی من برای اقامت انگلیس بحث هزینه های زندگی هست، اگر بخوام تو شهرهای کوچک تر انگلیس و دور از لندن زندگی کنیم، حدود هزینه های زندگیم چقدر میشه؟ من مجردم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. حدود هزینه های زندگی شما در شهرهای کوچک انگلستان حدود 1000 الی 1200 پوند در ماه است.
مهتاب شکری
سلام. اطلاعاتی که میدی عالیه. خداقوت . من تصمیم دارم برای کار برنامه نویسی مهاجرت کنم. در مورد مالیات انگلیس مالیات سختی داره؟ کدوم کشور ها معقول تر هستند از نظر مالیات؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز لطفا با موسسه تماس بگیرید تا کارشناسان شما را راهنمایی نمایند.
مفاخری
سلام من میخوام مهاجرت کنم به انگلیس ولی یه سری ها میگن نمیتونم چون متاهلم و میگن قانون تغییر کرده به حرف کسی نمیشه اعتماد کرد میشه راهنماییم کنین؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. شرایط مهاجرت برای افرادی که قصد تحصیل در انگلستان را دارند و متاهل هستند قدری دشوار شده است اما برای سایر روش های اقامتی تغییری برای افراد متاهل نداشته و میتوانید اقدام نمایید. البته برای دانشجویان نیز در برخی از شرایط امکان به همراه بردن همسر وجود دارد.
نگار
آیا سطح درآمد در سال های اول مهاجرت به انگلستان میتونه طوری باشه که بشه باهاش ادامه داد، یا حقوقها اغلب پایین هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. این موضوع به شغل شما بستگی دارد ولی به طور معمول شما با حداقل حقوق هم میتوانید هزینه های زندگی خود را تامین نمایید.
مشاوره رایگان