پست داک در کانادا

17 اردیبهشت 1402 8 نظر

در طی سال های اخیر با وجود دانشگاه های بسیار مشهور و معتبر در کشور کانادا، دانشجویان بین المللی بسیاری از سراسر جهان علاقه مند به تحصیل رشته ها و مقاطع مختلف تحصیلی در این کشور رویایی شده اند. اکثر دانشگاه های کانادا در رتبه بندی های مشخص شده توسط سازمان های معتبر جهانی دارای رتبه و جایگاه معتبری می باشند. دانشجویان بسیاری برای دوره های مختلف تحصیلی در کانادا اقدام می نمایند که یکی از پرطرفدارترین آنها بالاخص در میان متقاضیان ایرانی، دوره پست داک در کانادا یا دوره پسا دکتری کانادا می باشد که در این مقاله به صورت کامل آن را بررسی می نماییم. دانشجویانی که دوره تحصیل دکترا در کانادا یا هر کشور دیگر را به اتمام رسانده باشند، جهت انجام تحقیقات و پژوهش های لازم و ارائه تز دکترا می توانند جهت اخذ پذیرش پست داک کانادا اقدام‌ نمایند. پس از دریافت پذیرش، متقاضی زیر نظر استاد راهنما و یا سوپروایزر جهت کسب تخصص در یک موضوع خاص اقدام به انجام تحقیقات و پژوهش های لازم می نماید. هر یک از دانشگاه های کشور کانادا برای اعطای پذیرش در این دوره تحصیلی به دانشجویان بین المللی دارای شرایطی هستند که دانشجویان باید قبل از اقدام به طی نمودن روند مربوطه از آنها اطلاع کامل کسب نمایند. در صورت تمایل به کسب اطلاعات و یا مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان و مشاورین مجرب، با موسسه مشاوره ای MIE ارتباط برقرار نمایید.

تحصیل در کانادا در 30 ثانیه

تماس با ما
پست داک در کانادا

پست داک کانادا چیست؟

پست داک کانادا و یا دوره فوق دکترا و یا پسا دکترا در کانادا که به صورت اختصاری PDF نامیده می شود یک دوره تحصیلی پس از به پایان رسیدن دوره دکترا می باشد که دانشجویان در این دوره بر روی موضوع تز دکترای خود تمرکز نموده و به تخصص در این زمینه دست پیدا می نمایند. دانشگاه های موجود در کشور کانادا دارای رویه و شرایط واحدی برای اعطای پذیرش به دانشجویان جهت طی نمودن این دوره ندارند و هر دانشگاه بر اساس قوانین خود این کار را انجام می دهد. به صورت معمول آن دسته از افرادی که اقدام به گذراندن دوره پست داک در کانادا می نمایند، تمایل دارند که پس از اتمام دوره به عنوان هیات علمی دانشگاه در کشور کانادا مشغول به کار گردند. تمامی بخش های این مقاله توسط کارشناسان و مشاورین مجرب و مطلع موسسه مشاوره ای MIE به نگارش درآمده و تنظیم شده است و هرگونه رونویسی از آن بدون ذکر منبع از نظر ‌شرع و قانون حرام است. با توجه به این که دانشگاه های کشور کانادا در هنگام انتخاب هیات علمی دانشگاه، آخرین مدرک تحصیلی و میزان اعتبار دانشگاه فارغ التحصیلی وی را مورد توجه قرار می دهند، لذا دانشجویان پست داک کانادا اقدام به اخذ پذیرش از بهترین دانشگاه های کانادا می نمایند.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد تحصیل در کانادا

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تحصیل در کانادا

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در کانادا

شرایط پست داک در کانادا

شرایط پست داک کانادا مشابه شرایط دکترا در کشور کانادا می باشد. در این دوره دانشجویان با یافتن استاد راهنما و ارائه مدارک لازم موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر خود در کشور کانادا می شوند و به صورت دستیار استاد راهنما مشغول انجام تحقیقات و پژوهش در ارتباط با موضوع انتخابی خود می گردند. در صورتی که دانشجویی مدرک دکترای خود را از کشور دیگری غیر از کشور کانادا دریافت نموده باشد باید در ابتدا اقدام به معادل سازی مدرک دکترای خود نماید و در صورت نیاز واحدهای درسی را نیز پاس نماید. همچنین دانشجویان باید به اندازه کافی جهت ایجاد ارتباط با استاد راهنما و انجام تحقیقات به زبان انگلیسی تسلط داشته باشند. برخی از دوره های پست داک در کانادا به شرح زیر می باشند:

 • دکترای مدیریت زنجیره عرضه و تقاضا در بخش های مختلف کشاورزی و یا بخش مراقبت های بهداشتی
 • پسا دکتری در کانادا در علوم داده های بیماری های نورولوژیکی
 • پست دکترا در مرکز نوآوری قلب و ریه
 • پست دکترا بهداشت کودک و سلامت دیجیتال

معرفی دانشگاه اتاوا

این مقاله را از دست ندهید: معرفی دانشگاه اتاوا

در این مقاله ما تمام راه های معرفی دانشگاه اتاوا کانادا را به شما خواهیم آموخت.

مدت دوره پسا دکتری کانادا

دانشجویان و علاقه مندان به گذراندن دوره پست داک در کانادا باید بدانند که طول مدت این دوره در دانشگاه های کشور کانادا حدود یک الی دو سال است. اما دانشجویان پسا دکتری کانادا در برخی از رشته ها ممکن است برای انجام تحقیق و پژوهش های لازم، بالاخص در صورتی که موضوع تحقیق سال ها در دانشگاه محل تحصیل وی موضوع پژوهش باشد، نیازمند طی نمودن دوره طولانی تری باشند.

شرایط پذیرش پسا دکتری کانادا

دانشجویان و علاقه مندان به گذراندن دوره پست داک در کانادا باید در ابتدا در میان اعضای هیات علمی دانشگاه های کشور کانادا، به دنبال استاد راهنمایی باشند که بر روی موضوع پژوهشی آنها تحقیق نموده باشد. دانشجویان برای انجام این کار می توانند خودشان به صورت مستقیم با استاد مربوطه ارتباط برقرار نمایند و در صورت لزوم قرار ملاقاتی داشته باشند که این قرار ملاقات ها از سوی خود دانشگاه مدیریت و برنامه ریزی می شوند. پس از انجام این کار و در صورت قانع نمودن استاد راهنما، شخص باید روند پذیرش خود را کامل نماید که در این زمان این کار از طریق ارسال دعوتنامه توسط استاد راهنما انجام می پذیرد. برای انجام این کار و گرفتن پست داک در کانادا، متقاضی باید مدرک دکترای خود را که به صورت معمول یک دوره تحصیلی 5 سال بوده است به دانشگاه ارائه نماید. همانند دوره دکترا دانشجویان باید مدرک زبان حداقل آیلتس 7، انگیزه نامه و توصیه نامه تحصیلی، مدارک هویتی و دیگر مدارک لازم که در بخش های بعدی ذکر می گردند را به دانشگاه ارائه نمایند.

مدارک لازم برای گرفتن پست داک در کانادا

دانشجویان دوره پست داک در کانادا باید مدارک موجود در زیر را آماده سازی نموده و از طریق ایمیل برای دانشگاه مربوطه ارسال نمایند:

 • نامه پذیرش صادر شده از سوی استاد راهنمای دانشگاه معتبر در کانادا
 • مدارک تحصیلی دکترا و مدارک تحصیلی پیشین
 • توصیه نامه معتبر از جانب اساتید پیشین که تشریح کننده توانایی های متقاضی پست داک کانادا باشد.
 • انگیزه نامه قوی مشخص کننده اهداف دقیق دانشجو
 • پروپوزال تحقیقاتی
 • رزومه تحصیلی شامل مقالات و دستاوردهای مختلف
 • تمامی مدارک شناسایی و هویتی متقاضی

تمامی مدارک ذکر شده باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شده و مورد تایید وزارت دادگستری ایران قرار گیرند. برای کسب اطلاعات کاملتر در ارتباط با مدارک مورد نیاز این دوره، دانشجویان می توانند بخش postdoc موجود بر روی وب سایت دانشگاه مورد نظر خود را بررسی نمایند.

هزینه تحصیل پست داک در کانادا

دانشجویان علاقه مند به تحصیل پست داک در کانادا باید از میزان هزینه های تحصیل در کانادا و این دوره آگاهی پیدا نمایند تا بتوانند در این زمینه تصمیمات لازم و صحیح را اتخاذ نمایند. افرادی که در دوره فوق دکترا در کشور کانادا مشغول به تحصیل می گردند، نسبت به سایر دوره های ارائه شده در دانشگاه های این کشور هزینه کمتری را پرداخت می نمایند. علاوه بر این شانس دریافت بورسیه تحصیلی در این دوره در سطح بسیاری بالایی قرار دارد و اکثر افراد موفق به تحصیل رایگان در کانادا در دوره پست داک می شوند. افرادی که موفق به دریافت بورسیه نمی شوند، می توانند با هزینه شخصی خود به تحصیل بپردازند. البته اکثر دانشجویان این دوره علاوه بر امکان تحصیل رایگان حقوقی حدود 50 الی 85 هزار دلار کانادا در سال دریافت می نمایند.

بورسیه پست داک کانادا

کشور کانادا یکی از کشورهایی می باشد که برای تحصیل پست دکترا در کشور خود، به دانشجویان بورسیه های بسیار عالی ارائه می نماید و بر همین اساس میزان تقاضای این دوره در کشور کانادا در سطح بسیار بالایی قرار دارد. بورسیه های ارائه شده دوره پسا دکتری در کانادا در رشته های زیستی و پزشکی در سطح جهان دارای شهرت می باشند. کشور کانادا در این دوره به دانشجویان در حال انجام تحقیقات در زمینه مکانیزم مولکولی و نقش آن در سرطان، بورسیه ویژه ای اعطا می نماید. از دیگر بورسیه های پزشکی بسیار معروف ارائه شده در این دوره مختص دانشجویان در حال انجام تحقیقات در زمینه آمار زیستی و زیست شناسی محاسباتی می باشد. یکی دیگر از بورسیه های اعطایی جهت تحصیل پست داک کانادا به دانشجویان انجام دهنده پژوهش در زمینه الکتروفیزیولوژی سلولی اعطا می گردد. در کل این بورسیه های اعطایی باعث رایگان شدن هزینه تحصیل دوره پست داک و بعضا فول فاند کانادا در دانشگاه ها می شوند.

بهترین دانشگاه های پست داک کانادا

جهت گذراندن دوره پست داک در کانادا، دانشجویان باید بهترین دانشگاه های ارائه دهنده این دوره در کشور کانادا را شناسایی نموده و از میان آنها دست به انتخاب بزنند. دانشگاه های کانادایی ارائه دهنده دوره پست داک دارای اعتبار و سطح علنی بسیار بالایی می باشند. از بهترین دانشگاه های پست داک کانادا می توان به موارد زیر اشاره نمود:

تحصیل پست داک در کانادا یا دکتری مجدد؟

این که دانشجویی دوره پست داک کانادا و یا دکتری مجدد در کشور کانادا را انتخاب نماید، یک انتخاب کاملا شخصی است. اما افراد برای انجام این کار باید دارای دلایل منطقی باشند. اما آن دسته از دانشجویانی که دارای موضوعی جهت انجام تحقیقات و پژوهش می باشند می توانند دوره پست داک در کانادا را انتخاب نمایند و از شرایط تحصیل ایده آل این دوره از جمله دریافت بورسیه تحصیلی، تحصیل رایگان، کار به عنوان استادیار و پژوهشگر و همچنین دریافت حقوق سطح بالا بهره مند گردند. اما افرادی که برای انجام تحقیق و پژوهش فاقد هرگونه ایده ای می باشند و تمایل به تحصیل یک رشته جدید را دارند، می توانند دکترای مجدد در کانادا را انتخاب نمایند. دانشجویان عزیز در این زمینه بهتر از است از تجربیات وکلای معتبر مهاجرتی استفاده نمایند و اقدام به اتخاذ تصمیم صحیح نمایند.

شرایط کار دانشجویان پست داک کانادا

آن دسته از افرادی که به عنوان دانشجو مشغول تحصیل دوره پست داک کانادا می باشند، مجاز به اشتغال به کار دانشجویی در کانادا نبوده و در واقع overqualified می گردند. اما دانشجویان این دوره می توانند به عنوان استادیار در دانشگاه مشغول به کار گردند و یا به عنوان پژوهشگر در شرکت های تحقیقاتی مشغول شوند. دانشجویان این دوره در قبال کاری که انجام می دهند، ماهیانه حقوق دریافت می نمایند و میزان حقوق دریافتی آنها بیش از مقدار میانگین حقوق مشخص شده در کانادا است. در واقع دوره پست داک در کانادا فقط یک دوره تحصیلی پژوهشی نیست و می تواند به عنوان یک دوره کاری تحصیلی تلقی گردد.

حقوق پست داک در کانادا

دوره پست داک در کانادا تنها به عنوان یک دوره تحقیقاتی پژوهشی حساب نمی گردد و دانشجویان در حال تحصیل این دوره در کشور کانادا، می توانند همانند اساتید دانشگاه ها مشغول به کار شوند و دارای مجوز کاری می باشند. بطور متوسط فردی که در دوره پست دکترا مشغول به تحصیل می باشد دارای درآمد 26 دلار در ساعت، حدود 50 هزار دلار در سال است. برخی از دانشجویان دارای سابقه طولانی در این زمینه ممکن است به درآمد حدود 85 هزار دلار در سال نیز دست پیدا نمایند. درآمد حاصل از دوره پست داک کانادا از میزان درآمد متوسط مشخص شده در کشور کانادا که حدود 40593 دلار در سال است، بیشتر می باشد.

مزایای دوره پست داک در کانادا

دانشجویان دوره پست داک کانادا باید با مزایای تحصیل این دوره در دانشگاه های کانادا آشنا شوند. از مهمترین مزایای موجود در زمینه تحصیل این دوره در کشور بی‌ نظیر کانادا، پایین بودن هزینه گرفتن پست داک در کانادا و امکان دریافت بورسیه تحصیلی در کانادا می باشد که تحصیل این دوره را رایگان می نماید. همچنین دانشجویانی که با هدف تحصیل دوره فوق دکترا وارد کشور کانادا می شوند، راحت تر از سایر روش ها و دوره ها می توانند برای خانواده خود درخواست مهاجرت همراه به کانادا نمایند. از دیگر امتیازات دوره پست داک در کانادا می توان به امکان اشتغال به کار به عنوان استادیار با دریافت حقوق سالیانه مطلوب اشاره نمود. پس از دریافت مدرک، دانشجویان این دوره با توجه به کسب مهارت خود می توانند در کانادا مشغول به کار شده و ویزای کاری و در نهایت اقامت و تابعیت کانادا را کسب نمایند.

اخذ ویزای تحصیلی جهت پست داک کانادا

دانشجویانی که دوره پست داک کانادا را انتخاب می نمایند، پس از دریافت دعوت نامه از جانب استاد راهنما، باید جهت دریافت ویزای دانشجویی کانادا اقدام نمایند. جهت دریافت ویزا، دانشجویان باید مدارک مورد نیاز سفارت را آماده و ترجمه رسمی نموده و تحویل سفارت دهند. از جمله این مدارک می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • مدرک تحصیلی دکترا همراه با ریز نمرات
 • حداقل نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا که به صورت معمول آیلتس 7 می باشد.
 • تمامی مدارک شناسایی متقاضی
 • نمونه مقالات و تحقیقات و پژوهش های انجام شده
 • پاسپورت دارای اعتبار کافی
 • دعوت نامه ارسالی از جانب استاد راهنما

دانشجویان این دوره برای خانواده خود شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال نیز می توانند درخواست ویزای همراه داشته باشند که اعطای ویزای همراه در این دوره تحصیلی آسان‌ تر از دیگر دوره ها صادر می گردد.

شرایط اقامت پس از تحصیل پست داک در کانادا

با طی نمودن دوره فوق دکترا در کانادا، با توجه به کسب مهارت و تخصص و از آنجایی که کشور کانادا از متخصصین استقبال می نماید، افراد فارغ التحصیل این دوره به راحتی موفق به یافتن کار در کشور کانادا می شوند. پس از اشتغال به کار و دریافت ویزای کار کانادا، در صورت 3 الی 5 سال کار در این کشور، شخص می تواند جهت دریافت اقامت دائم برای خود و خانواده اقدام نماید و پس از دریافت اقامت دائم، جهت دریافت پاسپورت کانادا اقدام نماید. جهت کسب اطلاعات کاملتر در ارتباط با مهاجرت و دریافت اقامت سایر کشورها و بررسی شرایط خود جهت انتخاب بهترین روش مهاجرتی، محصول گام به گام تا اخذ اقامت را تهیه و بررسی نمایید.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب پست داک در کانادا هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

طول دوره پست داک در کشور کانادا چقدر است؟

-طول دوره پست داک در کشور کانادا حدود یک الی دو سال است.

آیا دانشجویان دوره پست دکترا در کانادا حقوق دریافت می نمایند؟

بله دانشجویان دوره پست دکترا در کانادا حدود 50 الی 85 هزار دلار در سال در کشور کانادا حقوق دریافت می نمایند.

آیا امکان دریافت بورسیه پست دکترا در کانادا وجود دارد؟

بله دانشجویان دوره پست داک کانادا می توانند بورسیه تحصیلی دریافت نمایند و هزینه تحصیل آنها از این طریق رایگان گردد.

بهترین دانشگاه برای تحصیل دوره پست داک در کانادا کدام است؟

بهترین دانشگاه برای تحصیل دوره پست داک کانادا، دانشگاه تورنتو است.

سخن پایانی

ما در این مقاله تلاش نمودیم تا دوره پست داک در کانادا و تمامی شرایط مرتبط با آن را مورد بحث و بررسی قرار دهیم. همانگونه که بیان نمودیم برای تحصیل در این دوره دانشجویان باید دارای مدرک دکترا بوده و همانند دوره دکترا موفق به یافتن استاد راهنما در دانشگاه مورد نظر شوند. این دوره نه تنها یک دوره پژوهشی و تحقیقاتی، بلکه یک دوره کاری نیز می باشد و دانشجویان به عنوان استادیار مشغول به فعالیت شده و حقوق دریافت می نمایند. امکان تحصیل رایگان دوره پست داک در کانادا از طریق دریافت بورسیه امکان‌پذیر می باشد. دانشجویانی که موفق به دریافت بورسیه نمی شوند نیز برای این دوره شهریه اندکی پرداخت می کنند. پس از اتمام تحصیلات، دانشجویان می توانند در کشور کانادا مشغول به فعالیت شده و اقامت و تابعیت کانادا را برای خود و خانواده کسب نمایند. در صورت تمایل به تکمیل اطلاعات خود در ارتباط با پست داک در کانادا و بررسی شرایط خود با موسسه مشاوره ای MIE ارتباط برقرار نمایید و یا سوالات خود را در باکس مشخص شده در زیر مطرح نمایید تا در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشیم.

امتیاز 3.58 از 5 ( 11 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
افشار صیمرادی
ضمن عرض سلام خدمت عزیزان موسسه ملک پور بنده فارغ التحصیل مقطع دکترای تخصصی رشته مهندسی عمران دانشگاه آزاد با معدل 18/5 و دارای 10 مقاله علمی پژوهشی و سه مقاله isi قصد ادامه تحصیل در دانشگاههای کانادا و...در مقطع پست داک رشته عمران گرایش سازه دارم. طبق فرمایش آقای ملک پور در خصوص گرفتن فاند و نحوه پرداخت هزینه های بورس تحصیلی و ویزا ، راهنمایی نمایید. در صورت امکان شماره تلفن یا موبایل جهت مشاوره ارسل فرمایید.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای گرفتن فاند و بورسیه علاوه بر مواردی مثل مقاله و معدل خوب حتما باید یک استاد راهنما یا سوپروایزر داشته باشید و اگر در مصاحبه قبول شوید شانس بالایی دارید برای تماس با ما هم می توانید از طرق زیر اقدام نمایید. https://officialmalekpour.net/contact
محمود
سلام و عرض ادب و با تشکر از وب سایت بسیار مفیدتان؛ بنده ارشد برقم و متولد ۶۶ و اگه بخوام برای ترم پاییز ۱۴۰۲ اپلای کنم تا اون موقع گپ تحصیلی به ۱۰ سال می رسه یعنی اسفند ۹۲ دفاع کردم. و البته معدل و نمره پایان نامم پایینه ولی نمره تافلم خیلی بالاست و همچنین چند مقاله ای اس ای دارم و یک کتاب هم نوشتم. به نظر شما با این شرایط شانسی دارم برای اپلای دکتری برای کشوری مثلا مثل کانادا یا کشورهای اروپایی؟ یا این که بهتره دکتری خودم رو در ایران بگیرم و به سرعت برای پست دکتری برای کشوری مانند آمریکا اقدام کنم بهتره؟ (که هم نمره هام رو بهتر کنم و هم نمره پایان نامم بهتر بشه و….) به نظر شما کدام روش منطقی تر و عملی تره. با توجه با این که قصدم اگه بشه گرفتن اقامت دایم هست. واقعا ممنون میشم راهنماییم بفرمایین
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز چه دکتری بخواهید اقدام کنید چه پست دکتری رزومه علمی شما تعیین کننیده است اگر همین الان هم شما سوپروایزر یا استاد راهنما داشته باشید که تایید کرده باشد شما را می توانید اقدام کنید.
آرش
سلام. روزبخیر. بنده قصد دارم جهت دریافت موقعیت پسادکتری در یکی از کشورهای امریکا یا کانادا اقدام کنم. در طول دوره کاری پسادکتری، آیا امکان دعوت از پدر یا مادر وجود دارد؟ بنده درواقع نگهداری از مادر را بعهده دارم و تمایل دارم در اولین فرصت بتوانم ایشان را مهمان کنم. درجایی خواندم که امکان دعوت از والدین منوط به داشتن اقامت دایم است. آیا چنین امکانی برای مشاغلی مانند پسادکتری وجود ندارد و اگر دارد آیا باید مدت طولانی از سفر گذشته باشد؟ از پاسخگویی شما بینهایت ممنون خواهم شد.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز خیلی حالت مودی دارد بهتر است مستقیم از اداره اقامت مشورت بگیرید مخصوصاً اگر در دوره پسادکتری میزان درآمد مناسبی داشته باشید، احتمال اینکه قبول بکنند زیاد است.
بهادر
با سلام من دانشجوی دکترای مهندسی شیمی دانشگاه علم و صنعت (سال سوم) هستم . ۴۰ سال سن دارم و ۲ مقاله isi تا الان دارم که یکی از مقالاتم به عنوان نامزد ۱۰ مقاله برتر در یکی از مجلات هلند شد. همچنین ۱۱ سال سابقه کار در پارس جنوبی دارم و همچنان شاغل هستم . متاهل و صاحب یک فرزند . می خواستم بدونم اگر بخوام برای پست داک اقدام کنم شرایطم از نظر سنی و رزومه کاری و علمی چطور ارزیابی میشه،؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام وعرض ادب دوست عزیز برای دوره های دکتری و پسادکتری خیلی شرط سن مطرح نیست اگر رزومه علمی شما را تایید بکنند و سوپروایزر هم داشته باشید، شانس خوبی دارید.
ف عیسی زاده
سلام من ترم آخر دانشجوی دکتری روانشناسی سلامت هستم. میخواستم بپرسم که اگر برای پست دکتری بخوام برای کشور کانادا یا آمریکا اقدام کنم، آیا نیاز به مدرک زبان هست یا صرفا داشتن تسلط به زبان کفایت میکنه؟ برخی از سایت ها نوشتن داشتن تسلط کافیه و برخی دیگه نوشتن باید آیلتس یا تافل داشت.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اطلاعات دقیق تر بهتر است این موارد را با استاد راهنما یا سوپروایزرتان مشورت نمایید.
آبتین
سلام وقت بخیر، بنده متولد 62 هستم دکتری تخصصی در گرایش مدیریت محیط زیست با معدل 17 دارم . در باره مقاله هم فقط دو مقاله علمی پژوهشی دارم و زبانم هم متوسطه و مدرک زبان ندارم،در زمینه کاری خودم در بیش از 50 پروژه در خصوص ارزیابی اثرات و پیامدهای زیست محیطی (EIA) پروژه های عمرانی همچون طرح های آهن و فولاد، تفرجگاهی، مدیریت پسماند های شهری و صنعتی، مکانیابی و ... همکاری داشتم و به نرم افزاهای مختلفی همچون GIS Pro و چندین نرم افزار زیست محیطی تسلط کامل دارم. به نظر شما با این شرایط شانسی برای اپلای پسا دکتری و گرفتن فاند در کانادا دارم . متشکرم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام خدمت شما در صورت اخذ مدرک زبان آیلتس با نمره ۷ شانس اخذ پذیرش از یک استاد راهنما را خواهید داشت.
شهاب الدین صفوی
درود، بنده دکتري تاریخ دارم قصد گرفتن پست داک در رشته تاریخ (فلسفه تاریخ، تاریخ هنر،) از دانشگاه های کانادا دارم چگونه مي توانم پذیرش بگیرم، لطفا راهنمایی بفرمایید، سپاسگزارم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
باسلام مخاطب گرامی با توجه به اینکه در این مقطع شما باید از یک سوپروایزر پذیرش بگیرید می توانید مراحل اخذ پذیرش را در کانال یوتیوب موسسه مشاهده نمایید  
ندا
عرض سلام و ادب ۳۹ سالمه و دکترای فیزیولوژی ورزشی از دانشگاه علوم تحقیقات .می‌خواهم برای پسا دکتری در کانادا اقدام کنم موضوع رساله من هم بر روی سرطان مغز بدخیم هست همراه با تمرین ورزشی و مصرف مکمل سوال من این هست با توجه به توضیحات شما که فرمودید معمولا به موضوعات سرطان بورس تعلق می‌گیرد. آیا بدون مدرک زبان هم من می‌توانم اقدام کنم برای پسا دکتری ؟ البته سابقه ۱۲ سال تدریس درس تربیت بدنی چاپ ۲ کتاب و چندین مقاله رو دارم . و... ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز برای مقطع دکتری و پست داک نیاز به داشتن مدرک زبان در حد ایلتس 7 می باشد. حتی در صورتی که برای پذیرش نیاز به مدرک زبان نباشد برای اینکه شانس ویزا را بالا ببرید لازم است مدرک زبان ارائه دهید.
مشاوره رایگان