ویزای طلایی پرتغال

30 فروردین 1402 2 نظر

بسیاری از افرادی که در پی دریافت اقامت کشوری هستند یا تمایل دارند از طریق مسیر راحت تر و کم ریسک تر قدم در این مسیر بگذارند، روش خرید ملک در اروپا را انتخاب می نمایند. چراکه برنامه خرید ملک یکی از روش هایی محسوب می گردد که کم ریسک تر می باشد و متقاضیان نیازمند ارائه مدارک زیادی نیستند. اخذ ویزای طلایی پرتغال با خریداری ملک یا ورود سرمایه به این کشور را در ادامه تحلیل می کنیم.

 • ویزای طلایی پرتغال چیست؟
 • متقاضیان برای اخذ اقامت طلایی پرتغال چه مدارکی را بایستی ارائه نمایند؟
 • اثار اقامتی ویزای طلایی پرتغال چیست و ایا امکان اخذ پاسپورت پرتغال از این طریق امکان پذیر است؟

یکی از مسیرها اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک بوده و کشورهایی مانند یونان، اسپانیا و پرتغال برنامه های ویزای طلایی را از این مسیر در دسترس قرار داده اند. این نوشتار که با مدد از وکلای محلی کشور پرتغال و با جستجو در سایت های دولتی این کشور گردآوری گردیده است، دید و آگاهی شما عزیزان را در خصوص ویزای طلایی پرتغال افزایش می دهد. برای اگاهی از خدمات ما می توانید با کارشناسان موسسه MIE تماس حاصل نموده و اطلاعات و مشاوره رایگان اخذ نمایید.

ویدئو موسسه MIE در مورد اقامت طلایی پرتغال


 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

ویزای طلایی پرتغال

ویزای طلایی چیست؟

اقامت طلایی پرتغال یکی از مشهورترین و محبوب ترین برنامه اخذ اقامت این کشور از طریق سرمایه گذاری می باشد. این برنامه از اوکتبر سال 2012 آغاز گردیده است و بیش از 10 هزار متقاضی در سراسر دنیا این اقامت را اخذ نموده اند. هدف اصلی این برنامه جذب سرمایه بین المللی به داخل پرتغال بوده است، چراکه پس از بحران اقتصادی سال 2008 این کشور شدیداً نیاز به سرمایه گذار داشت. این برنامه برای شهروندان همه کشور ها جز اتحادیه اروپا در دسترس می باشد.

در پاسخ به ویزای طلایی چیست باید گفت برنامه اقامت طلایی اروپا به روش هایی مانند سرمایه گذاری در املاک و مستغلات، سرمایه گذاری در صندوق های دولتی، اهدا کردن و ... اطلاق می گردد که به صورت تفضیلی در ادامه به شرایط و مدارک لازم برای اخذ این نوع اقامت خواهیم پرداخت.

ویدئو موسسه MIE در مورد ویزای طلایی اسپانیا و پرتغال


شرایط اخذ ویزای طلایی پرتغال

کشور پرتغال با بهره مندی از شرایط آب و هوایی مطلوب، چشم انداز های طبیعی گسترده، خط ساحلی وسیع، فرهنگ بسیار غنی با مردم مهمان نواز و امنیت اجتماعی بالا یکی از کشورهای مناسب برای زندگی در حوزه شنگن و اروپا می باشد و از آنجایی که هزینه های زندگی در این کشور بسیار پایین است، افراد زیادی تمایل دارند در پرتغال زندگی کنند. همانطور که بیان گردید افرادی که خارج از اتحادیه اروپا هستند می توانند برای ویزای طلایی پرتغال اقدام نمایند. حداقل شرایط سنی جهت اخذ ویزای طلایی پرتغال سن هجده است. متقاضیان که قصد سرمایه گذاری در پرتغال را دارند بایستی سوابق کیفری نداشته باشند. همچنین از دیگر شروط اصلی این برنامه این است که مبلغی را که متقاضی قصد سرمایه گذاری آن را دارد بایستی از خارج از پرتغال وارد نماید. از نکات دارای اهمیت جهت اخذ اقامت طلایی پرتغال اثبات منبع وجهی است که افراد قصد سرمایه گذاری دارند.

پادکست موسسه MIE در مورد ویزای طلایی پرتغال

روش های سرمایه گذاری در اقامت طلایی پرتغال

علاوه بر خرید ملک در پرتغال که بهترین گزینه در روش های ویزای طلایی پرتغال می باشد و افرادی که این روش را انتخاب می نمایند اصل سرمایه خود را حفظ می نمایند، مسیر هایی مانند؛ سرمایه گذاری در صندوق های دولتی کشور پرتغال به ارزش حداقل 500 هزار یورو، ثبت شرکت در کشور پرتغال و ایجاد 10 شغل تمام وقت در این کشور، اهدا مبلغ حداقل 250 هزار یورو جهت حفظ میراث فرهنگی در پرتغال یا سرمایه گذاری به مبلغ 500 هزار یورو در فعالیت های تحقیقاتی و توسعه ای در پرتغال و انتقال سرمایه ای در حدود 1.5 میلیون یورو به پرتغال از روش های سرمایه گذاری و اخذ اقامت طلایی می باشد که در قسمت های بعدی به تفضیل به شرایط هر کدام از این روش ها خواهیم پرداخت.

خودحمایتی پرتغال

این مقاله را از دست ندهید: خود حمایتی پرتغال

در این مقاله ما جوانب خود حمایتی پرتغال را به شما خواهیم آموخت.

اقامت طلایی پرتغال از طریق سرمایه گذاری در املاک

بسیاری از افرادی که برای ویزای طلایی پرتغال اقدام می نمایند، این برنامه را با سرمایه گذاری در املاک و مستغلات می شناسند و در قیاس با سایر برنامه های ویزای طلایی پرتغال (ثبت شرکت، اهدا پول و...) مسیر کم ریسک تر و سهل تری برای اخذ اقامت این کشور می باشد. برنامه خرید ملک پرتغال نیز در سال 2022 تغییراتی را از نظر مبلغ و محل سرمایه گذاری و... داشته است که شرایط آن را بیان خواهیم داشت. طبق قانون قبلی پرتغال برای شروط ویزای طلایی لیست زیر تهیه شده:

 • سرمایه گذاری 500,000 یورویی در کل مناطق پرتغال
 • سرمایه گذاری به مبلغ 400 هزار یورو در مناطق کم تراکم کشور پرتغال
 • سرمایه گذاری 350,000 یورویی در املاک حداقل سی سال ساخت
 • سرمایه گذاری 280,000 یورویی در مناطق کم تراکم تر که نیاز به بازسازی دارند یا سرمایه گذاری در پروژه های مختلف توسعه ای مانند هتل و...

البته همانگونه که بیان داشتیم اکثر سرمایه گذاری های وارد شده به پرتغال در مناطق اصلی و کلیدی پرتغال مانند لیسبون، پورتو، منطقه آلگاروه و...بوده است و دولت این کشور سعی نموده است که کمی این برنامه را تغییر دهد و متقاضیان را به سرمایه گذاری در مناطق دیگر تشویق نماید. بنابراین از ابتدای سال 2022 سرمایه گذاری در املاک مسکونی در مناطق اصلی پرتغال شامل ویزای طلایی این کشور نمی گردد ولی همچنان این امکان وجود دارد که متقاضیان با سرمایه گذاری در مناطق کم جمعیت و در املاک و مستغلاتی که نیازمند بازسازی می باشد با مبلغ حداقل 280 هزار یورو ویزای طلایی این کشور را دریافت نمایند.

مراحل اخذ ویزای طلایی پرتغال در روش های مختلف سرمایه گذاری

افرادی که قصد اخذ ویزای طلایی پرتغال را دارند در ابتدا بایستی بر حسب شرایطی که دارند یکی از 5 روش سرمایه گذاری در پرتغال را انتخاب نمایند، سپس مدارک مورد نیاز متقاضی اصلی و وابستگان خود را جمع آوری نمایند. پس از آن متقاضی بایستی برای انتقال مبلغ خود به پرتغال، در این کشور حساب بانکی ایجاد نماید. پس از باز شدن حساب بانکی، متقاضی بایستی بر حسب نوع اقدام خود سرمایه مربوطه را به حساب خود در پرتغال انتقال دهد و سرمایه گذاری خود را انجام دهد و پس از آن درخواست خود را برای SEF ارسال نماید و پس از بررسی شدن شرایط متقاضیان و مصاحبه با تک تک افراد، ویزای طلایی برای آنها صادر می گردد. در بخش های ذیل برنامه های ویزای طلایی پرتغال را تحلیل کرده ایم:

ویزای طلایی از طریق سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری پرتغال

یکی از برنامه دریافت اقامت طلایی پرتغال سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری واجدالشرایط در پرتغال تحت عنوان fundos de capital de risco می باشد. طبق قانون قبلی مبلغ سرمایه گذاری در این صندوق ها 350 هزار یورو بود ولی در تغییرات 2022 مبلغ سرمایه گذاری به ارزش 500 هزار یورو تغییر پیدا کرده است.

ویزای طلایی پرتغال از طریق انتقال سرمایه بالا

گرانترین روش اخذ اقامت پرتغال از طریق برنامه گلدن ویزا این برنامه می باشد. در قانون قبلی افرادی که مبلغ 1 میلیون یورو را به کشور پرتغال انتقال می دادند می توانستند گلدن ویزای این کشور را اخذ نمایند اما در حال حاضر این مبلغ 1.5 میلیون یورو می باشد که با توجه به سایر برنامه های ویزا طلایی پرتغال به عنوان گرانترین روش در نظر گرفته می شود.

ویزای طلایی از طریق ثبت شرکت و ایجاد شغل در پرتغال

افرادی که در کشور پرتغال یک کسب و کار پرتغالی دارند و صاحب شرکت هستند در صورتی که بتوانند 10 شغل تمام وقت ایجاد نمایند می توانند برای اقامت طلایی پرتغال اقدام نمایند. برای این موضوع حتما بایستی آنها مالک بیزینس باشند و در این روش نیازی به سرمایه گذاری نیست. البته افرادی که مبلغ 500 هزار یورو را در کسب و کار خود سرمایه گذاری می نمایند می توانند با استخدام نمودن حداقل 5 نفر در طی 3 سال برای ویزا طلایی پرتغال اقدام نمایند.

ویزای طلایی پرتغال از طریق اهدا کردن

در برخی از کشور ها مانند دومینیکا متقاضیان می توانند با اهدا مبلغی پاسپورت این کشور را دریافت نمایند. در برنامه ویزای طلایی پرتغال نیز این امکان وجود دارد که شما با اهدا مبلغ 250 هزار یورو جهت حفظ میراث فرهنگی پرتغال یا با سرمایه گذاری به ارزش 500 هزار یورو در یک فعالیت تحقیقاتی یا توسعه ای در پرتغال اقدام نمایند.

اینفوگرافیک روش های اخذ ویزای طلایی پرتغال

مدارک مورد نیاز ویزای طلایی پرتغال

یکی از مهم ترین دلایلی که برنامه ویزای طلایی پرتغال را محبوب می سازد این است که برای اخذ این اقامت متقاضیان نیازمند ارائه مدارک خاصی نیستند به طور مثال در روش خرید ملک در پرتغال شما نیازی به ارائه مدرک تحصیلی، مدارک زبان و... ندارید. مدارک مورد نیاز برای دریافت اقامت طلایی پرتغال در هر روش متفاوت می باشد. افرادی که شرایط آنها مورد بررسی قرار می گیرد، در ابتدا ویزای موقت خود را دریافت می نمایند و وارد کشور پرتغال می گردند، سپس برای ویزا درخواست می نمایند. در قسمت ذیل به برخی از مهم ترین مدارک برای کسب ویزای طلایی پرداخته ایم:

 • پاسپورت معتبر
 • دو قطعه عکس با استاندارد های ویزای پرتغال
 • ارائه مدرک مبنی بر اخذ بیمه درمانی معتبر در پرتغال
 • اثبات عدم سوء پیشینه در طی یکسال گذشته
 • ارائه بیانیه سوگند یاد شده که شما مبلغ سرمایه گذاری خود را به مدت 5 سال در پرتغال حفظ خواهید نمود.
 • ارائه اظهارنامه یک موسسه مالی مجاز که انتقال بین المللی متقاضی برای امر سرمایه گذاری را تایید می نماید، قرارداد و سند مالکیت ملک، گواهی ثبت مالکیت و...

هزینه ویزای طلایی پرتغال

در قسمت های پیشین در خصوص هزینه سرمایه گذاری در هر کدام از روش های ویزای طلایی پرتغال که از مبلغ 280 هزار یورو الی 1.5 میلیون یورو می باشد را مورد بررسی قرار دادیم. علاوه بر مبالغ مذکور متقاضیان بایستی برای اخذ اقامت طلایی پرتغال هزینه های زیر را نیز در نظر داشته باشند:

 • هزینه پردازش پرونده متقاضیان: هزینه پردازش به ازای هر نفر از اعضای خانواده در حدود 533 یورو می باشد.
 • هزینه صدور ویزای طلایی پرتغال: این هزینه برای هر کدام از اعضای خانواده که برای ویزای طلایی اقدام نموده اند در حدود 5325 یورو می باشد.
 • هزینه تمدید اجازه اقامت: این هزینه برای هر بار تمدید (تا رسیدن به اقامت دائم، 2 بار کارت اقامت تمدید می گردد): به ازی هر نفر این هزینه در حدود 2663 یورو خواهد بود.

شایان ذکر است علاوه بر هزینه های دولتی که در قسمت بالا ذکر نمودیم افرادی که از طریق خرید ملک اقدام می نمایند بایستی هزینه های مانند مالیات، هزینه شهرداری، هزینه ترجمه مدارک و دیگر هزینه های قانونی را نیز در نظر بگیرند.

ویزای طلایی پرتغال

مدت اعتبار ویزای طلایی پرتغال

افرادی که برای ویزای طلایی پرتغال اقدام می نمایند در ابتدا یک اقامت یکساله اخذ می نمایند و سپس می توانند کارت اقامت خود را به ترتیب برای مدت 2 سال و 2 سال دیگر تمدید نمایند و پس از 5 سال برای اقامت دائم و حتی شهروندی این کشور اقدام نمایند. لازم به توضیح است که متقاضیان برای تمدید اقامت خود بایستی اثبات نمایند که سرمایه گذاری خود را در این کشور حفظ نموده اند در غیر اینصورت اقامت آنها تمدید نخواهد شد. افرادی که قصد تمدید نمودن اقامت خود را دارند بایستی اثبات نمایند در سال اول حداقل 1 هفته و در دو سال بعدی حداقل 14 روز را در این کشور اقامت داشته اند و تمامی اسناد مربوط به عدم سوابق کیفری، بیمه درمانی، عدم بدهی مالیاتی به پرتغال، مدارک مبنی بر مالکیت سرمایه گذاری و... را ارائه نمایند.

شرط حضور در برنامه ویزای طلایی پرتغال چگونه است؟

این ویزا از جمله ویزا هایی هست که شرط حضور آن بسیار راحت است. می خواهم توضیح دهید که شرط حضور در برنامه ویزای طلایی پرتغال چگونه است؟ شما باید بدانید که در صورتی که می خواهید ویزای طلایی را دریافت کنید؛ نیاز است که در سال اول اقامت حداقل ۷ روز از سال را در کشور پرتغال حضور داشته باشید و در سال های بعد لازم است حداقل دو هفته از سال را در این کشور حضور داشته باشید، تا زمان حضور را تیک بزنید و روند پرونده شما خدشه دار نشود.

مدت زمان صدور ویزای طلایی پرتغال

دریافت ویزای طلایی از جمله روش های سرمایه گذاری در کشور هاست، پرتغال نیز برای جذب سرمایه با روی گشاده از سرمایه گذار استقبال می کند. به دلیل ارزش پاسپورت پرتغالی و مبالغ مناسب سرمایه گذاری درخواست های این روش بالاست بنابراین بازه زمانی کمی طولانی شده است. در صورتی که مدارک شما کامل باشد و با مشکل مواجه نباشد، مدت زمان صدور ویزا طلایی پرتغال برای کارهای انتقال سرمایه حدودا 6 تا 7 ماه و برای بررسی و موافقت نیز 6 تا 7 ماه زمان لازم دارد. بازه زمانی یک تا دو ساله را می توان برای این پروسه در نظر گرفت.

شرایط اخذ اقامت دائم پرتغال از طریق ویزای طلایی

یکی از مهم ترین آثار در گلدن ویزای پرتغال امکان اخذ اقامت دائم و پاسپورت این کشور از طریق سرمایه گذاری می باشد. در واقع افرادی که در کشور پرتغال سرمایه گذاری نموده اند و تا 5 سال سرمایه خود را در این کشور حفظ نموده اند و در این مدت 5 سال مرتکب جرم و جنایتی نشده باشند می توانند برای اقامت دائم و پاسپورت پرتغال اقدام نمایند. همانگونه که بیان کردیم برای اخذ اقامت دائم پرتغال نیازی به حضور طولانی مدت در این کشور نمی باشد. افرادی که تصمیم به دریافت پاسپورت پرتغال دارند بایستی نسبت به زبان، فرهنگ، قوانین، تاریخ و... در این کشور آگاهی کاملی داشته باشند. لذا برنامه ویزای طلایی پرتغال یکی از سریع ترین راه های اخذ پاسپورت اروپا تلقی می گردد.

مزایای ویزای طلایی پرتغال

اقامت طلایی اروپا مزیت های زیادی در پی دارد. در قسمت ذیل به برخی از مهم ترین مزایای ویزای طلایی پرتغال اشاره نموده ایم:

 • یکی از مزیت های این برنامه این است که متقاضیان با سرمایه گذاری کم (در قیاس با سایر کشورهای دنیا)، به مبلغ 280 هزار یورو می توانند اقامت پرتغال را اخذ نمایند و این اقامت تقریبا بدون شرط حضور می باشد و همین موضوع سبب می گردد که افراد زیادی که در ایران صاحب بیزینس و کسب و کار هستند بدون نیاز به حضور طولانی بتوانند این اقامت را اخذ نمایند.
 • کشور پرتغال تنها کشور در اروپا محسوب می گردد که در سریع ترین زمان ممکن پاسپورت ارائه می نمایند (بعد از 5 سال امکان اخذ پاسپورت پرتغال وجود دارد).
 • کشور پرتغال یکی از قویترین پاسپورت های دنیا را دارد و با پاسپورت این کشور می توان به 188 کشور دنیا سفر نمود.
 • افرادی که ویزای پرتغال طلایی را دریافت می نمایند می توانند بدون ویزا در کشورهای حوزه شنگن تردد نمایند.
 • افرادی که برای گلدن ویزای پرتغال اقدام می نمایند می توانند به صورت تمام وقت در این کشور کار و زندگی کنند.
 • یکی از مزیت های مهم این برنامه امکان اخذ اقامت برای همسر و فرزندان وابسته تا سن 24 سال می باشد. علاوه بر این امکان اخذ اقامت برای والدین متقاضی اصلی و متقاضی همسر وی که بالای 65 سال هستند نیز امکان پذیر است.
 • از دیگر مزایای این برنامه می توان به عدم پرداخت مالیات برای افرادی که کمتر از 6 ماه در این کشور زندگی می کنند، اشاره داشت.
 • عدم نیاز به ارائه مدارک تحصیلی دانشگاهی و مدرک زبان و مدارک پیچیده برای اخذ اقامت از دیگر ویژگی های مثبت این برنامه می باشد.

معایب ویزای طلایی پرتغال چیست؟

 • سرمایه بلوکه می شود: یکی از معایب ویزای طلایی پرتغال این است که پول شما برای مدت ۵ سال بلوکه است، ویزای طلایی گزینه های سرمایه گذاری متعددی را ارائه می کند، از سرمایه گذاری در صندوق ها گرفته تا خرید ملک. اما ممکن است ایده سرمایه گذاری بهتری برای بودجه شما وجود داشته باشد که در صورتی که بودجه خود را برای سرمایه گذاری این ویزا مصرف کرده باشید دیگر برای موارد بهتر سرمایه ای نخواهید داشت. در نتیجه ممکن است سود شما محدود خواهد بود.
 • محدودیت های املاک مسکونی: یکی از نقطه ضعف های طرح ویزای طلایی این است که تعداد ملک هایی که واجد شرایط خریداری در پرتغال می‌باشند، محدود می باشد. و املاک خریداری شده در شهرهای لیسبون، پورتو و بیشتر مناطق ساحلی، واجد شرایط ویزای طلایی نیستند، یعنی شما با خرید ملک در این مناطق نمی‌توانید به ویزای سرمایه گذاری دست یابید.
 • هزینه ها: بزرگترین نقطه ضعف ویزای طلایی در مقایسه با ویزاهای مبتنی بر سرمایه هزینه آن می باشد. البته این مورد برای برخی افراد عیب محسوب می شود و آن هم به طور مثال برای کسانی است که دارای شرایط کارآفرینی در کشورهای استرالیا و کانادا هستند.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر درباره ویزای طلایی پرتغال هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


تحصیل در کالج لافبورو

 

پرسش: سلام من 47 سال با 2 پسر 21 و 16 ساله و مقداری سرمایه دارم که میخواستم با خرید ملک اقامت پرتغال برای خودم و خانوادم بگیرم؟ سوالی که داشتم اینه مقاله تون رو خوندم فرق بین اقامت 500 و350 و 280 هزار یورویی رو نفهمیدم میشه کامل توضیح بدید؟


سوالات متداول

✅ حداقل سرمایه گذاری ویزای طلایی پرتغال چه میزانی است؟

مبلغ 280 هزار یورو

✅ آیا برنامه ویزای طلایی پرتغال منجر به دریافت پاسپورت این کشور نیز خواهد شد؟

بله اگر شما مدت 5 سال در این کشور بمانید و در سال اول یک هفته و در سال های بعدی حداقل 14 روز حضور داشته باشید بعد از گذشت 5 سال می توانید برای دریافت پاسپورت این کشور اقدام کنید، البته برای دریافت پاسپورت نیاز است با فرهنگ این کشور ادغام شده باشید و به زبان پرتغالی مسلط باشید، همچنین باید در آزمون شهروندی نمره مناسب را کسب نمایید.

✅ شرایط ویزای طلایی پرتغال برای دریافت اقامت دائم به چه صورت است؟

برای دریافت ویزای طلایی نیاز است که ملک به مبلغ 280 یا 350 و یا 500 هزار یورویی خریداری نمایید و در سال اول یک هفته و در سال های بعدی حداقل 14 روز را در این کشور اقامت داشته باشید.

✅ ایا امکان خرید ملک مسکونی در کلان شهرهای کشور پرتغال برای اقامت طلایی وجود دارد؟

خیر، در قانون جدید که از ابتدای سال 2022 اجرایی گردیده است امکان خرید ملک مسکونی در شهرهای لیسبون و پورتو وجود ندارد.

✅ شرایط اخذ اقامت برای وابستگان در اقامت طلایی پرتغال چیست؟

افرادی که برای ویزای طلایی پرتغال اقدام می نمایند می توانند برای همسر و فرزندان وابسته خود تا سن 24 سال اقامت پرتغال را اخذ نمایند. همچنین این امکان وجود دارد که برای والدین متقاضی اصلی و والدین همسر که سن بالای 65 سال را دارند این نوع اقامت را درخواست داد.

سخن پایانی

ویزای طلایی پرتغال، انواع روش های اخذ اقامت طلایی کشور پرتغال و شرایط و مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای طلایی پرتغال در این مقاله علمی مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت. یکی بهترین و با ارزش ترین روش های اخذ اقامت پرتغال روش ویزای طلایی این کشور می باشد که از طرق گوناگونی مانند سرمایه گذاری در ملک به ارزش حداقل 280 هزار یورو، ایجاد شغل، اهدا نمودن مبلغ و... حاصل می گردد. بیشتر متقاضیانی که برای گلدن ویزای پرتغال اقدام می نمایند روش خرید ملک را انتخاب می نمایند. از مزیت های مهم این برنامه می توان به کسب اقامت دائم پرتغال بعد 5 سال با حداقل ترین مدت حضور و اقامت در این کشور ( 5 هفته در کل 5 سال) و امکان درخواست شهروندی یا پاسپورت پرتغال در سال پنجم، امکان همراهی فرزندان تا سن 24 سالگی و تحصیل رایگان آنها، امکان کار و زندگی کردن در پرتغال، عدم نیاز به مدارک دانشگاهی و زبان، تردد آزاد در کشورهای حوزه شنگن و... اشاره داشت. از دیگر کشورهایی که برنامه گلدن ویزا را ارائه می نمایند می توان به کشور ایتالیا، اسپانیا، یونان اشاره داشت. شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات دقیق در این باره به وبسایت رسمی موسسه MIE مراجعه نمایید یا با کارشناسان با تجربه این موسسه مشورت نمایید و به صورت رایگان اطلاعات لازم را اخذ نمایید. امید است از طریق این مقاله اطلاعات مفیدی در خصوص ویزای طلایی پرتغال کسب نموده باشید. در صورت داشتن پرسش می توانید با ما تماس بگیرید یا در قسمت دیدگاه این مقاله سوالات خود را مطرح فرمایید.

امتیاز 5 از 5 ( 2 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
صفری
درود بر شما. زمانی که گلدن ویزای پرتغال میخواست بسته بشه آقای دکتر زودتر گفتن که اقدام نکنید که ریسکش بالاست و ممنونیم از این بابت. ما خیلی پرتغال رو دوست داریم، خواستم بدونم راه دیگه ای برای سرمایه گذاری در پرتغال و دریافت اقامت بدون شرط حضور در این کشور وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. ممنونم از محبت شما دوست عزیز. بله، شما می توانید از روش نوآفرینی کشور پرتغال استفاده نمایید که ضمن دریافت اقامت، شرط حضور نخواهید داشت.
مهرداد
سلام و عرض ادب آیا این درست هست که تا اخر 2023 این طرح قابل اجرا هست؟ مرسی
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز این طرح به زودی بسته می شود.
مشاوره رایگان