ویزای طلایی پرتغال

12 نظر

بسیاری از افرادی که در پی دریافت اقامت کشوری هستند یا تمایل دارند از طریق مسیر راحت تر و کم ریسک تر قدم در این مسیر بگذارند، روش خرید ملک در اروپا را انتخاب می نمایند. چراکه برنامه خرید ملک یکی از روش هایی محسوب می گردد که کم ریسک تر می باشد و متقاضیان نیازمند ارائه مدارک زیادی نیستند. اخذ ویزای طلایی پرتغال با خریداری ملک یا ورود سرمایه به این کشور را در ادامه تحلیل می کنیم.

 • ویزای طلایی پرتغال چیست؟
 • متقاضیان برای اخذ اقامت طلایی پرتغال چه مدارکی را بایستی ارائه نمایند؟
 • اثار اقامتی ویزای طلایی پرتغال چیست و ایا امکان اخذ پاسپورت پرتغال از این طریق امکان پذیر است؟

یکی از مسیرها اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک بوده و کشورهایی مانند یونان، اسپانیا و پرتغال برنامه های ویزای طلایی را از این مسیر در دسترس قرار داده اند. این نوشتار که با مدد از وکلای محلی کشور پرتغال و با جستجو در سایت های دولتی این کشور گردآوری گردیده است، دید و آگاهی شما عزیزان را در خصوص ویزای طلایی پرتغال افزایش می دهد. برای اگاهی از خدمات ما می توانید با کارشناسان موسسه MIE تماس حاصل نموده و اطلاعات و مشاوره رایگان اخذ نمایید.

 

ویدئو موسسه MIE در مورد اقامت طلایی پرتغال


 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

ویزای طلایی پرتغال

ویزای طلایی چیست؟

اقامت طلایی پرتغال یکی از مشهورترین و محبوب ترین برنامه اخذ اقامت این کشور از طریق سرمایه گذاری بود. این برنامه که از اکتبر سال 2012 آغاز گردید، بیش از 10 هزار متقاضی در سراسر دنیا این اقامت را اخذ نمودند. هدف اصلی این برنامه جذب سرمایه بین المللی به داخل پرتغال بود، چرا که پس از بحران اقتصادی سال 2008 این کشور شدیداً نیاز به سرمایه گذار داشت. این برنامه برای شهروندان همه کشور ها جز اتحادیه اروپا تا ژانویه سال 2024 در دسترس بود ولی در حال حاظر به خاطر تغییر در برخی قوانین اتحادیه اروپا فعلا این برنامه در دسترس نمی باشد و عزیزانی که قصد سرمایه گذاری و اخذ اقامت طلایی اروپا را دارند توصیه می گردد از روش گلدن ویزای اسپانیا و یونان استفاده نمایند و یا در صورتی که قصد دارند از اقامت پرتغال بهرهمند گردند توصیه می گردد از روش خودحمایتی در این کشور که دارای استقبال بالایی هست استفاده نمایند.

در پاسخ به ویزای طلایی چیست باید گفت برنامه اقامت طلایی اروپا به روش هایی مانند سرمایه گذاری در املاک و مستغلات، سرمایه گذاری در صندوق های دولتی، اهدا کردن و ... اطلاق می گردد که به صورت تفضیلی در ادامه به شرایط و مدارک لازم برای اخذ این نوع اقامت خواهیم پرداخت.

ویدئو موسسه MIE در مورد ویزای طلایی اسپانیا و پرتغال


شرایط اخذ ویزای طلایی پرتغال

کشور پرتغال با بهره مندی از شرایط آب و هوایی مطلوب، چشم انداز های طبیعی گسترده، خط ساحلی وسیع، فرهنگ بسیار غنی با مردم مهمان نواز و امنیت اجتماعی بالا یکی از کشورهای مناسب برای زندگی در حوزه شنگن و اروپا می باشد و از آنجایی که هزینه های زندگی در این کشور بسیار پایین است، افراد زیادی تمایل دارند در پرتغال زندگی کنند. همانطور که بیان گردید افرادی که خارج از اتحادیه اروپا بودند می توانستند برای ویزای طلایی پرتغال اقدام نمایند. حداقل شرایط سنی جهت اخذ ویزای طلایی پرتغال سن هجده بود. البته در حال حاضر توصیه می گردد عزیزان به جای خرید ملک در پرتغال و اخذ اقامت طلایی در این کشور به سرمایه گذاری و اخذ اقامت طلایی اسپانیا و یونان اقدام نمایند و در صورتی که قصد اقامت در پرتغال را مد نظر دارند می توانند از روش خودحمایتی در این کشور استفاده نمایند.  متقاضیان که قصد اخذ اقامت در پرتغال را دارند بایستی سوابق کیفری نداشته باشند. همچنین از دیگر شروط اصلی برنامه های اقامتی پرتغال معین بودن منابع مالی افراد در خارج از کشور و در کشور های مبدا آنان می باشد.

پادکست موسسه MIE در مورد ویزای طلایی پرتغال

روش های سرمایه گذاری در اقامت طلایی پرتغال

به غیر از خرید ملک در پرتغال که بهترین گزینه در بین روش های اخذ اقامت پرتغال بود، مسیر هایی مانند؛ سرمایه گذاری در صندوق های دولتی کشور پرتغال به ارزش حداقل 500 هزار یورو، نیاز علاقه مندان زیادی داشت که فعلا با بسته شدن این مسیر در ژانویه 2024 روش هایی چون ثبت شرکت در کشور پرتغال و ایجاد 10 شغل تمام وقت در این کشور، شرکت در فعالیت های تحقیقاتی و توسعه ای در پرتغال همچون برنامه استارت آپ پرتغال با مبالغ حدود 175000 یورو در دسترس می باشد که افراد از این طریق می توانند اقامت این کشور را دریافت و پس از سپری کردن 5 سال اقامت مداوم در این کشور برای اخذ شهروندی در این کشور اقدام نمایند.

اقامت طلایی پرتغال از طریق سرمایه گذاری در املاک

بسیاری از افرادی که برای ویزای طلایی پرتغال اقدام می کردند، این برنامه را با سرمایه گذاری در املاک و مستغلات می شناسند و در قیاس با سایر برنامه های ویزای طلایی پرتغال (ثبت شرکت، اهدا پول و...) مسیر کم ریسک تر و سهل تری برای اخذ اقامت این کشور بود. با توجه به اینکه برنامه خرید ملک پرتغال در سال 2024 بسته شد و دیگر افراد خارج از اتحادیه اروپا نمی توانند با خرید ملک در این کشور به اقامت طلایی دست یابند. توصیه می گردد افراد از روش های اقامتی دیگر همچون خودحمایتی و استارت آپ و گزینه های تحصیلی و کاری استفاده نمایند.  به طور کلی جهت آگاهی شما عزیزان از برنامه های اقامت طلایی پرتغال روش های مختلف آن را در زیر توضیح می دهیم. 

 • سرمایه گذاری 500,000 یورویی در کل مناطق پرتغال
 • سرمایه گذاری به مبلغ 400 هزار یورو در مناطق کم تراکم کشور پرتغال
 • سرمایه گذاری 350,000 یورویی در املاک حداقل سی سال ساخت
 • سرمایه گذاری 280,000 یورویی در مناطق کم تراکم تر که نیاز به بازسازی دارند یا سرمایه گذاری در پروژه های مختلف توسعه ای مانند هتل و...

البته همانگونه که بیان داشتیم اکثر سرمایه گذاری های وارد شده به پرتغال در مناطق اصلی و کلیدی پرتغال مانند لیسبون، پورتو، منطقه آلگاروه و...بوده است و دولت این کشور سعی نموده است که کمی این برنامه را تغییر دهد و متقاضیان را به سرمایه گذاری در مناطق دیگر تشویق نماید. بنابراین از ابتدای سال 2022 سرمایه گذاری در املاک مسکونی در مناطق اصلی پرتغال شامل ویزای طلایی این کشور نمی گردد ولی همچنان این امکان وجود دارد که متقاضیان با سرمایه گذاری در مناطق کم جمعیت و در املاک و مستغلاتی که نیازمند بازسازی می باشد با مبلغ حداقل 280 هزار یورو ویزای طلایی این کشور را دریافت نمایند.

مراحل اخذ ویزای طلایی پرتغال در روش های مختلف سرمایه گذاری

به طور کلی افرادی که قصد اخذ ویزای طلایی پرتغال را داشتند در ابتدا بایستی بر حسب شرایطی که داشتند یکی از 5 روش سرمایه گذاری در پرتغال را انتخاب میکردند، و پس از انتقال میزان سرمایه گذاری به کشور پرتغال اقدام به تکمیل مدارک و الزامات همراهان جهت اخذ ویزا را می کردند. اما در حال حاضر افراد می توانند با استفاده از ویزا های خودحمایتی بدون ریسک سرمایه گذای و صرفا با نشان دادن میزان سرمایه خود اقدام به اخذ ویزا و اقامت کشور پرتغال به همراه خانواده را کنند. که به نوبه خود این روش از کم ریسک ترین روش های مهاجرتی به کشور پرتغال می باشد که بسیار مورد تقاضا نیز می باشد. که شما می توانید در این رابطه از خدمات مشاوره ای موسسه MIE جهت اخذ این ویزا استفاده نمایید.

ویزای طلایی از طریق سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری پرتغال

یکی از برنامه دریافت اقامت طلایی پرتغال سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری واجدالشرایط در پرتغال تحت عنوان fundos de capital de risco می باشد. طبق قانون قبلی مبلغ سرمایه گذاری در این صندوق ها 350 هزار یورو بود ولی در تغییرات سال 2024 این نوع سرمایه گذاری فعلا برای افراد خارج از اتحادیه اروپا در دسترس نمی باشد.

ویزای طلایی پرتغال از طریق انتقال سرمایه بالا

گرانترین روش اخذ اقامت پرتغال از طریق برنامه گلدن ویزا این برنامه می باشد. در قانون قبلی افرادی که مبلغ 1 میلیون یورو را به کشور پرتغال انتقال می دادند می توانستند گلدن ویزای این کشور را اخذ نمایند اما در حال حاضر این مبلغ 1.5 میلیون یورو می باشد که با توجه به سایر برنامه های ویزا طلایی پرتغال به عنوان گرانترین روش در نظر گرفته می شود.

ویزای طلایی از طریق ثبت شرکت و ایجاد شغل در پرتغال

افرادی که در کشور پرتغال یک کسب و کار پرتغالی دارند و صاحب شرکت هستند در صورتی که بتوانند 10 شغل تمام وقت ایجاد نمایند می توانند برای اقامت طلایی پرتغال اقدام نمایند. برای این موضوع حتما بایستی آنها مالک بیزینس باشند و در این روش نیازی به سرمایه گذاری نیست. البته افرادی که مبلغ 500 هزار یورو را در کسب و کار خود سرمایه گذاری می نمایند می توانند با استخدام نمودن حداقل 5 نفر در طی 3 سال برای ویزا طلایی پرتغال اقدام نمایند.

ویزای طلایی پرتغال از طریق اهدا کردن

در برخی از کشور ها مانند دومینیکا متقاضیان می توانند با اهدا مبلغی پاسپورت این کشور را دریافت نمایند. در برنامه ویزای طلایی پرتغال نیز این امکان وجود دارد که شما با اهدا مبلغ 250 هزار یورو جهت حفظ میراث فرهنگی پرتغال یا با سرمایه گذاری به ارزش 500 هزار یورو در یک فعالیت تحقیقاتی یا توسعه ای در پرتغال اقدام نمایند.

اینفوگرافیک روش های اخذ ویزای طلایی پرتغال

مدارک مورد نیاز ویزای طلایی پرتغال

یکی از مهم ترین دلایلی که برنامه ویزای طلایی پرتغال را محبوب می ساخت این بود که برای اخذ این اقامت متقاضیان نیازمند ارائه مدارک خاصی نبودند به طور مثال در روش خرید ملک در پرتغال شما نیازی به ارائه مدرک تحصیلی، مدارک زبان و... نداشتید. البته در روش هایی همچون خودحمایتی کشور پرتغال هم افراد بدون نیاز به مدارک تحصیلی و دانش زبان و بدون محدودیت سن می توانند با احراز شرایط مالی مناسب این ویزا را اخذ نمایند. مدارک مورد نیاز برای دریافت اقامت طلایی پرتغال در هر روش متفاوت بود. افرادی که شرایط آنها مورد بررسی قرار می گیرد، در ابتدا ویزای موقت خود را دریافت می کردند و وارد کشور پرتغال می شدند، سپس برای ویزا درخواست می کردند. در قسمت ذیل به برخی از مهم ترین مدارک برای کسب ویزای طلایی که انجام می شد می پردازیم.

 

هزینه ویزای طلایی پرتغال

در قسمت های پیشین در خصوص هزینه سرمایه گذاری در هر کدام از روش های ویزای طلایی پرتغال که از مبلغ 280 هزار یورو الی 1.5 میلیون یورو پرداخته شد. علاوه بر مبالغ مذکور متقاضیان می بایست برای اخذ اقامت طلایی پرتغال هزینه های زیر را نیز پرداخت می کردند:

 • هزینه پردازش پرونده متقاضیان: هزینه پردازش به ازای هر نفر از اعضای خانواده در حدود 533 یورو می باشد.
 • هزینه صدور ویزای طلایی پرتغال: این هزینه برای هر کدام از اعضای خانواده که برای ویزای طلایی اقدام نموده اند در حدود 5325 یورو می باشد.
 • هزینه تمدید اجازه اقامت: این هزینه برای هر بار تمدید (تا رسیدن به اقامت دائم، 2 بار کارت اقامت تمدید می گردد): به ازی هر نفر این هزینه در حدود 2663 یورو خواهد بود.

شایان ذکر است علاوه بر هزینه های دولتی که در قسمت بالا ذکر نمودیم افرادی که از طریق خرید ملک اقدام می نمایند بایستی هزینه های مانند مالیات، هزینه شهرداری، هزینه ترجمه مدارک و دیگر هزینه های قانونی را نیز در نظر بگیرند.

مدت اعتبار ویزای طلایی پرتغال

افرادی که برای ویزای طلایی پرتغال اقدام می کردند در ابتدا یک اقامت یکساله اخذ می نمایند و سپس می توانند کارت اقامت خود را به ترتیب برای مدت 2 سال و 2 سال دیگر تمدید نمایند و پس از 5 سال برای اقامت دائم و حتی شهروندی این کشور اقدام نمایند. لازم به توضیح است که متقاضیان برای تمدید اقامت خود بایستی اثبات نمایند که سرمایه گذاری خود را در این کشور حفظ می کردند که در غیر اینصورت اقامت آنها تمدید نمی شد. البته در حال حاظر در روش خود حمایتی هم افراد با سپری کردن یک دوره 6 ساله و رعایت شرایط حضور در این کشور می توانند شهروندی این کشور را دریافت نمایند. افرادی که قصد تمدید نمودن اقامت خود را داشتند بایستی اثبات می کردند در سال اول حداقل 1 هفته و در دو سال بعدی حداقل 14 روز را در این کشور اقامت داشته اند و تمامی اسناد مربوط به عدم سوابق کیفری، بیمه درمانی، عدم بدهی مالیاتی به پرتغال، مدارک مبنی بر مالکیت سرمایه گذاری و... را ارائه می کردند.

شرط حضور در برنامه ویزای طلایی پرتغال چگونه است؟

این ویزا از جمله ویزا هایی بود که شرط حضور آن بسیار راحت بود. می خواهم توضیح دهید که شرط حضور در برنامه ویزای طلایی پرتغال چگونه است؟ به طور کلی افراد برای اخذ و تمدید این ویزا  نیاز بود که در سال اول اقامت حداقل ۷ روز از سال را در کشور پرتغال حضور داشته باشند و در سال های بعد لازم است حداقل دو هفته از سال را در این کشور حضور داشته باشند، تا زمان حضور را تیک بزنید و روند پرونده شما خدشه دار نشود. اما در روش خودحمایتی افراد شرط حضور 6 ماهه را می بایست رعایت کنند.

مدت زمان صدور ویزای طلایی پرتغال

دریافت ویزای طلایی از جمله روش های سرمایه گذاری در کشور هاست، پرتغال نیز برای جذب سرمایه با روی گشاده از سرمایه گذار استقبال می کند. به دلیل ارزش پاسپورت پرتغالی و مبالغ مناسب سرمایه گذاری درخواست های این روش بالا بود بنابراین بازه زمانی کمی طولانی شده بود. در صورتی که مدارک شما کامل بود و با مشکل مواجه نمی شدید، مدت زمان صدور ویزا طلایی پرتغال برای کارهای انتقال سرمایه حدودا 6 تا 7 ماه و برای بررسی و موافقت نیز 6 تا 7 ماه زمان لازم داشت.

شرایط اخذ اقامت دائم پرتغال از طریق ویزای طلایی

یکی از مهم ترین آثار در گلدن ویزای پرتغال امکان اخذ اقامت دائم و پاسپورت این کشور از طریق سرمایه گذاری بود. در واقع افرادی که در کشور پرتغال سرمایه گذاری می نمودند و تا 5 سال سرمایه خود را در این کشور حفظ می کردند و در این مدت 5 سال مرتکب جرم و جنایتی نمی شدند برای اقامت دائم و پاسپورت پرتغال اقدام می کردند. البته در حال حاظر با توجه به در دسترس بودن ویزای خودحمایتی افراد می بایست شرایط حضور حداقل 6 ماه در سال را رعایت نمایند.  افرادی که تصمیم به دریافت پاسپورت پرتغال دارند بایستی نسبت به زبان، فرهنگ، قوانین، تاریخ و... در این کشور آگاهی کاملی داشته باشند. لذا برنامه ویزای طلایی پرتغال یکی از سریع ترین راه های اخذ پاسپورت اروپا تلقی می گردد.

مزایای ویزای طلایی پرتغال

یکی از مزیت های این برنامه این بود که متقاضیان با سرمایه گذاری کم (در قیاس با سایر کشورهای دنیا)، به مبلغ 280 هزار یورو می توانستند اقامت پرتغال را اخذ نمایند و این اقامت تقریبا بدون شرط حضور بود و همین موضوع سبب می گردد که افراد زیادی که در ایران صاحب بیزینس و کسب و کار هستند بدون نیاز به حضور طولانی اقدام به اخذ این اقامت نمایند.

 • کشور پرتغال تنها کشور در اروپا محسوب می گردد که در سریع ترین زمان ممکن پاسپورت ارائه می نمایند (بعد از 5 سال امکان اخذ پاسپورت پرتغال وجود دارد).
 • کشور پرتغال یکی از قویترین پاسپورت های دنیا را دارد و با پاسپورت این کشور می توان به 188 کشور دنیا سفر نمود.
 • افرادی که ویزای پرتغال طلایی را دریافت می کردند می توانستند بدون ویزا در کشورهای حوزه شنگن تردد نمایند.
 • افرادی که برای گلدن ویزای پرتغال اقدام می کردند می توانستند به صورت تمام وقت در این کشور کار و زندگی کنند.
 • یکی از مزیت های مهم این برنامه امکان اخذ اقامت برای همسر و فرزندان وابسته تا سن 24 سال بود. علاوه بر این امکان اخذ اقامت برای والدین متقاضی اصلی و متقاضی همسر وی که بالای 65 سال بودند نیز امکان پذیر بود.
 • از دیگر مزایای این برنامه می توان به عدم پرداخت مالیات برای افرادی که کمتر از 6 ماه در این کشور زندگی می کنند، اشاره داشت.
 • عدم نیاز به ارائه مدارک تحصیلی دانشگاهی و مدرک زبان و مدارک پیچیده برای اخذ اقامت از دیگر ویژگی های مثبت این برنامه بود.

معایب ویزای طلایی پرتغال چیست؟

 • سرمایه بلوکه می شد: یکی از معایب ویزای طلایی پرتغال این بود که پول شما برای مدت ۵ سال بلوکه است، ویزای طلایی گزینه های سرمایه گذاری متعددی را ارائه می کرد، از سرمایه گذاری در صندوق ها گرفته تا خرید ملک. اما ممکن بود ایده سرمایه گذاری بهتری برای بودجه شما وجود داشته باشد که در صورتی که بودجه خود را برای سرمایه گذاری این ویزا مصرف می کردید دیگر برای موارد بهتر سرمایه ای نخواهید داشت. در نتیجه ممکن بود سود شما محدود باشد.
 • محدودیت های املاک مسکونی: یکی از نقطه ضعف های طرح ویزای طلایی این بود که تعداد ملک هایی که واجد شرایط خریداری در پرتغال بودند، محدود بود. و املاک خریداری شده در شهرهای لیسبون، پورتو و بیشتر مناطق ساحلی، واجد شرایط ویزای طلایی نبودند، یعنی شما با خرید ملک در این مناطق نمی توانستید به ویزای سرمایه گذاری دست یابید.
 • هزینه ها: بزرگترین نقطه ضعف ویزای طلایی در مقایسه با ویزاهای مبتنی بر سرمایه هزینه آن بود. البته این مورد برای برخی افراد عیب محسوب می شد و آن هم به طور مثال برای کسانی بود که دارای شرایط کارآفرینی در کشورهای استرالیا و کانادا هستند.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر درباره ویزای طلایی پرتغال هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


 

 

پرسش: سلام من 47 سال با 2 پسر 21 و 16 ساله و مقداری سرمایه دارم که میخواستم با خرید ملک اقامت پرتغال برای خودم و خانوادم بگیرم؟ سوالی که داشتم اینه مقاله تون رو خوندم فرق بین اقامت 500 و350 و 280 هزار یورویی رو نفهمیدم میشه کامل توضیح بدید؟


سوالات متداول

✔️حداقل سرمایه گذاری ویزای طلایی پرتغال چه میزانی بود؟

مبلغ 280 هزار یورو

✔️ آیا برنامه ویزای طلایی پرتغال منجر به دریافت پاسپورت این کشور نیز می شد؟

بله اگر شما مدت 5 سال در این کشور می ماندید و در سال اول یک هفته و در سال های بعدی حداقل 14 روز حضور داشتید بعد از گذشت 5 سال می توانستید برای دریافت پاسپورت این کشور اقدام کنید، البته برای دریافت پاسپورت نیاز بود با فرهنگ این کشور ادغام شده باشید و به زبان پرتغالی مسلط باشید، همچنین باید در آزمون شهروندی نمره مناسب را کسب نمایید.

✔️ شرایط ویزای طلایی پرتغال برای دریافت اقامت دائم به چه صورت بود؟

برای دریافت ویزای طلایی نیاز بود که ملک به مبلغ 280 یا 350 و یا 500 هزار یورویی خریداری نمایید و در سال اول یک هفته و در سال های بعدی حداقل 14 روز را در این کشور اقامت داشته باشید.

✔️ایا در حال حاضر امکان خرید ملک مسکونی در کلان شهرهای کشور پرتغال برای اقامت طلایی وجود دارد؟

خیر، در قانون جدید که از ابتدای سال 2024 اجرایی گردیده است امکان خرید ملک مسکونی در شهرهای لیسبون و پورتو وجود ندارد.

✔️شرایط اخذ اقامت برای وابستگان در اقامت طلایی پرتغال چه بود؟

افرادی که برای ویزای طلایی پرتغال اقدام می کردند می توانستند برای همسر و فرزندان وابسته خود تا سن 24 سال اقامت پرتغال را اخذ نمایند. همچنین این امکان وجود داشت که برای والدین متقاضی اصلی و والدین همسر که سن بالای 65 سال را دارند این نوع اقامت را درخواست داد.

سخن پایانی

ویزای طلایی پرتغال، انواع روش های اخذ اقامت طلایی کشور پرتغال و شرایط و مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای طلایی پرتغال در این مقاله علمی مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت. یکی بهترین و با ارزش ترین روش های اخذ اقامت پرتغال روش ویزای طلایی این کشور بود که از طرق گوناگونی مانند سرمایه گذاری در ملک به ارزش حداقل 280 هزار یورو، ایجاد شغل، اهدا نمودن مبلغ و... حاصل می شد. بیشتر متقاضیانی که برای گلدن ویزای پرتغال اقدام می نمایند با بسته شدن این روش در ابتدای سال 2024 به فکر استفاده از سایر روش های اقامتی در این کشور همچون روش های مبتی بر سرمایه یا خودحمایتی کردند. از مزیت های مهم این برنامه می شد به کسب اقامت دائم پرتغال بعد 5 سال با حداقل ترین مدت حضور و اقامت در این کشور ( 5 هفته در کل 5 سال) و امکان درخواست شهروندی یا پاسپورت پرتغال در سال پنجم، امکان همراهی فرزندان تا سن 24 سالگی و تحصیل رایگان آنها، امکان کار و زندگی کردن در پرتغال، عدم نیاز به مدارک دانشگاهی و زبان، تردد آزاد در کشورهای حوزه شنگن و... اشاره کرد. از دیگر کشورهایی که برنامه گلدن ویزا را ارائه می نمایند می توان به کشور ایتالیا، اسپانیا، یونان اشاره داشت. شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات دقیق در این باره به وبسایت رسمی موسسه MIE مراجعه نمایید یا با کارشناسان با تجربه این موسسه مشورت نمایید و با استفاده از مشاوره تلفنی رایگان از روش های اخذ ویزا های طلایی اروپا که در حال حاضر در دست اقدام می باشد اطلاع یابید. امید است از طریق این مقاله اطلاعات مفیدی در خصوص ویزای طلایی پرتغال کسب نموده باشید. در صورت داشتن پرسش می توانید با ما تماس بگیرید یا در قسمت دیدگاه این مقاله سوالات خود را مطرح فرمایید.

امتیاز 5 از 5 ( 3 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
صفری
درود بر شما. زمانی که گلدن ویزای پرتغال میخواست بسته بشه آقای دکتر زودتر گفتن که اقدام نکنید که ریسکش بالاست و ممنونیم از این بابت. ما خیلی پرتغال رو دوست داریم، خواستم بدونم راه دیگه ای برای سرمایه گذاری در پرتغال و دریافت اقامت بدون شرط حضور در این کشور وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. ممنونم از محبت شما دوست عزیز. بله، شما می توانید از روش نوآفرینی کشور پرتغال استفاده نمایید که ضمن دریافت اقامت، شرط حضور نخواهید داشت.
مهرداد
سلام و عرض ادب آیا این درست هست که تا اخر 2023 این طرح قابل اجرا هست؟ مرسی
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز این طرح به زودی بسته می شود.
معصومه
ایا میشه با سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری اقامت پرتغال را گرفت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله دوست عزیز امکان دریافت اقامت وجود دارد اما امکان پذیری آن با شرایط خود را باید با کارشناسان موسسه بسنجید.
مکرمی
سلام. با توجه به اینکه گلدن ویزای پرتغال بسته شده و دیگه امکان خرید ملک و اقامت از این طریق وجود نداره، خواستم ببینم با حدود 280 هزار یورو دیگه کجاها میشه ملک خرید و اقامت هم دریافت کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز. در حال حاضر کشورهای یونان و مجارستان و یا حتی قبرس جنوبی امکان دریافت اقامت از طریق خرید ملک با مبالغ کمتر از 280 هزار یورو را برای شما فراهم می کنند.
سیمین
سلام خسته نباشید بنده برای خرید ملک به قیمت 280 هزار یورویی میخوام اقدام کنم ولی سوالی که دارم اینه که ایا لازمه پرتغال باشم یا اجازه تردد رو دارم همچنین اجازه خرید ملک دیگه واجاره دادنش رو دارم یانه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز متاسفانه برنامه خرید ملک در پرتغال بسته شده است. شما می توانید برای کشورهابی مانند اسپانیا یونان و قبرس جنوبی اقدام نمایید.
Rose
سلام وقت بخیر ملک رو می تونیم بدیم اجاره یا خودمون باید ساکن بشیم ؟ برای کسب درآمد اروپایی در گلدن ویزا چه روشی هست ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. امکان سکونت و یا اجاره ملک خود را خواهید داشت و محدودیتی برای این امر ندارید و ضمناً شما برای کسب درآمد اجازه کار و سرمایه گذاری های دیگر را نیز خواهید داشت.
وفا طهماسبی
سلام بنده ۴۶ ساله و اقامت کشور امارات رو دارم. آیا شرایطش برای بنده ممکنه که از اینجا برای گلدن ویزای پرتغال به همراه اعضای خانوادم درخواست بدم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. در حال حاضر روش گلدن ویزای پرتغال بسته شده است ولی امکان اقدام برای گلدن ویزای اسپانیا و یونان وجود دارد.
قهرمانی
سلام بنده 45 سالمه و متاهل هستم حدود تمکن مالی بنده برای سرمایه گذاری 1 میلیون یورو هست ممنون میشم بفرمایید برای دریافت اقامت چه شرایطی مورد نیاز هست
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. در حال حاضر شرایط گلدن ویزای پرتغال بسته شده است ولی میتوانید برای روش نوآفرینی در این کشور و یا گلدن ویزای کشورهای اسپانیا و یونان اقدام نمایید.
دوستانی
سلام ودرود ایا باخرید ملک میتونیم اقامت برای کل خانواده بگیریم و همسرم اجازه کاروخودمو فرزندهام اجازه تحصیل داریم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز در حال خاضر خرید ملک پرتغال بسته شده است اما میتوانید برای کشورهایی نظیر اسپانیا و یونان اقدام نمایید.
لیلا
سلام آیا ویزای خودحمایتی پرتغال هم می تواند همچون خرید ملک منجر به اقامت دائم گردد؟ با تشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام باه دوست عزیز در نهایت منجر به اقامت دائم و پاسپورت می گردد.
ریهام
سلام وقتتون بخیر ایا باخرید ملک میتونیم اقامت برای کل خانواده بگیریم و خودم و همسرم اجازه کارداریم ؟ تحصیل فرزندان به چه شکلی هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت دوست عزیز. در حال حاضر امکان دریافت اقامت با خرید ملک در پرتغال بسته شده است اما میتوانید از طریق روش نوآفرینی در این کشور برای خودتان اقامت دریافت نمایید. البته اگر قصد خرید ملک دارید میتوانید برای کشورهای اسپانیا و یا یونان نیز اقدام نمایید و امتیازات مشابهی دریافت کنید.
مشاوره رایگان