رشته خلبانی در آلمان

بدون نظر

چند دهه است که رشته خلبانی و به طور کل صنعت هوافضا جهانی شده است و علاقه مندان به این رشته را در این روزها نمی توان نادیده گرفت. این صنعت در حال حاضر نیز در آستانه ایفای نقش پیشرو در جامعه تجاری جهانی شده است. بنابراین اگر شما علاقه مند به رشته خلبانی در آلمان هستید می توانید در یک برنامه دانشگاهی در آلمان شرکت کنید و به عنوان یک دانشجوی بین المللی با سبک تحصیل در سطح جهانی در رشته خلبانی و هوافضا در کشور آلمان آشنا شوید. به همین جهت سعی داشتیم با گردآوری مطالب مهم در خصوص رشته خلبانی در آلمان شما عزیزان را راهنمایی کنیم و در پیشرو اهداف شما گامی رو به جلو برداریم. در این مقاله سعی داریم به مطالبی چون شرایط تحصیل در المان در دوره های آموزش خلبانی در آلمان، مدارک مورد نیاز اپلای خلبانی در آلمان، اوسبیلدونگ خلبانی در المان، هزینه تحصیل خلبانی در آلمان و بورسیه خلبانی در المان بپزدایم. همراهان گرامی دقت بفرمایید اطلاعات مورد نظر در این مقاله در خصوص رشته خلبانی در آلمان پس از مشورت با وکلای آلمانی و ضمنا با تحقیق در سایت های معتبر تقدیم حضور گردیده است. لذا صرف اطلاعات در خصوص مطالب ذیل به مفهوم ارائه خدمات در این خصوص نمی باشد. از این رو شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات از میزان خدمات ما با مشاورین موسسه تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
آموزش عملی رشته خلبانی در آلمان

درباره رشته خلبانی در آلمان

همواره دستاورد های آلمان در علوم متعدد بالاخص در رشته های مهندسی و صنعت هوافضا سبب شده تا علاقه مندان به رشته های خلبانی و مهندسی، آلمان را مقصد برتر برای تحصیل بدانند. اما دانشجویان و علاقه مندان به رشته خلبانی باید در مورد صلاحیت، مدت زمان و شرایط لازم برای آموزش خلبانی در آلمان مطلع باشند تا بتوانند با برنامه ریزی برای گذراندن دوره خلبانی در آلمان اقدام کنند. در این مقاله سعی داریم به مشتاقان و علاقه مندان به رشته خلبانی کمک کنیم تا با کسب اطلاعات کامل در این مسیر گام بردارند. اما در ابتدا باید بدانید که چه برنامه های آموزش خلبانی در آلمان ارائه می شود و بسته به شرایط شما کدام یک از دوره های خلبانی برای شما مناسب تر است؟ آیا می خواهید مجوز خلبانی خصوصی (CPL) را کسب کنید؟ و یا قصد کسب مجوز خلبانی تجاری (PPL) و کار در شرکت های هواپیمایی را دارید؟ و یا بیشتر تمایل دارید مجوز خلبانی حمل و نقل هوایی (ATPL) را کسب کنید؟ در این میان بسیاری از علاقه مندان به این دوره تمایل دارند با ورود به دانشگاه های آلمان تحصیلات دانشگاه در هوانوردی و خلبانی را نیز به دست آورند. لازم به ذکر است در بیشتر موارد، مدرک دانشگاهی در رشته خلبانی همراه با کسب مجوز خلبانی CPL می باشد.

ویدیو موسسه MIE در مورد ویزای آلمان به همراه آموزش زبان آلمانی


شرایط تحصیل در دوره های آموزش خلبانی در آلمان

دانشگاه های برتر با رتبه های بالا بسیاری در آلمان وجود دارد که تعداد زیادی از علاقه مندان به صنعت و رشته های خلبانی تمایل دارند تحصیلات عالی خود را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و تحصیل دکتری در المان ادامه دهند. حال در این میان دانشگاه های نیز وجود دارد که برنامه های تحصیلی خود را به مطالعه نظری و آموزش در حین کار ادغام کرده و در اختیار دانشجویان قرار می دهد. اما از شرایط تحصیل در دوره های آموزشی خلبانی در آلمان به طور مثال اگر قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در رشته خلبانی در آلمان را دارید می بایست در مقطع دیپلم در رشته های مرتبط به خلبانی و یا مهندسی می بایست تحصیل کرده باشند. اما دانشجویانی که قصد دارند در مقطع کارشناسی ارشد رشته هوانوردی و یا خلبانی حرفه ای ادامه تحصیل دهند قبل از ورود به دانشگاه های آلمان می بایست حداقل یک سال تجربه حرفه ای در این زمینه داشته باشند. لازم به ذکر است که از نیاز های اساسی برای ورود و تحصیل خلبانی در آلمان شرایط سنی متقاضیان می باشد که حداقل سن برای خلبانی در آلمان از سن 16 سالگی و حداکثر سن برای دانشجویان بین المللی 21 الی 22 سال است. همینطور برای شروع دوره های خلبانی و ثبت نام در دوره های خلبانی ارائه گواهی پزشکی است که یکی از بهترین راه ها برای انجام این کار با یک دانشکده خلبانی در کشور ارتباط برقرار نمایید و در خصوص دریافت گواهی پزشکی اطلاعات کاملی را به دست آورید و یا با وکیل خود در این خصوص مشورت نمایید.

مدارک مورد نیاز اپلای خلبانی در آلمان

از مدارک مورد نیاز جهت اپلای خلبانی در آلمان و شرایط تحصیل دوره خلبانی در آلمان برای دانشجویان، حداقل مدرک فارغ التحصیلی از دبیرستان و کسب مدرک دیپلم 12 ساله می باشد. از آنجایی که زبان خلبانی و هوانوردی در سطح بین المللی انگلیسی است، توصیه می شود قبل از اقدام به اخذ پذیرش تحصیلی مدرک زبان انگلیسی در حد 6 الی IELTS 6.5 را اخذ نمایید. در نهایت می توان گفت به طور کل شش مرحله مختلف جهت آموزش خلبانی وجود دارد که دانشجویان بسته به اهداف خود باید آن را تکمیل نمایند.

 

دوره های آوسبیلدونگ آلمان

این مقاله را از دست ندهید: دوره های آوسبیلدونگ آلمان

در این مقاله ما راه های موفقیت در دوره های آوسبیلدونگ آلمان را به شما خواهیم آموخت.

اوسبیلدونگ خلبانی در المان

دوره های هوانوردی و خلبانی در آلمان بیشتر در مدارس و آکادمی های خلبانی و هوانوردی در اختیار مشتاقان و علاقه مندان به این رشته قرار می گیرد که متقاضیان می توانند بر اساس علقه و یادگیری در دوره های یکپارچه و یا دوره ها به تفکیک برنامه ریزی شده شرکت کنند و بر حسب نیاز خود دوره های خلبانی را آموزش ببیند. در این بین بیشتر مدارس دوره های خلبانی را به صورت عملی نیز در اختیار دانشجویان قرار می دهد تا آنان بتوانند از تجربه پرواز نیز بهره مند شوند. لازم به ذکر است مدارس هوانوردی و خلبانی در آلمان دوره های خلبانی حرفه ای را برای افرادی که تمایل دارند گواهینامه خلبانی خود را در شاخه هایی چون مجوز خلبانی خصوصی، مجوز خلبانی تجاری و یا مجوز خلبانی حمل و نقل بگذرانند دوره های حرفه ای نیز در نظر گرفته است.

هزینه تحصیل خلبانی در آلمان

تحصیل در رشته خلبانی موارد زیادی را به شما می آموزد، در واقع تحصیل در این رشته نه فقط نحوه پرواز با هواپیما بلکه می توانید تمامی موارد مربوط به هوانوردی و موارد مربوط به خلبانی را در این رشته آموزش ببینید و با هوانوردی، خطوط هوایی و نحوه پرواز با هواپیما های مختلف را یاد بگیرید. در این قسمت به هزینه های تحصیل خلبانی در آلمان خواهیم پرداخت. به طور مثال افرادی که علاقه مند به گذران دوره ATP به صورت یکپارچه می باشند متوسط هزینه تحصیل در آلمان برای این رشته 50 الی 60 هزار یورو هزینه دوره می بایست پرداخت کنند.

بورسیه خلبانی در المان

بورسیه تحصیلی Evangelisches Studienwerk Villigst مختص دانشجویان اروپای شرقی می باشد که می توانند برای تحصیل در رشته هوانوردی و خلبانی در آلمان از این بورسیه تحصیلی استفاده کنند. این بورسیه تحصیلی در المان در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به دانشجویان ارائه می گردد.

riedrich Naumann Foundation Scholarship For Doctoral Students

این بورسیه تحصیلی برای دانشجویان دکترا با بودجه جزئی در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می گیرد و دانشجویان واجد شرایط می توانند با هر ملیتی برای این بورسیه درخواست دهند.برای بررسی به روز این بورسیه می توانید وارد سایت مورد نظر این بورسیه شوید و اطلاعات به روز آن را مشاهده فرمایید.

Erasmus Mundus Joint Masters Degree Scholarships 2022

این بورسیه به عنوان یک بورسیه بین الملل می باشد که متقاضیان از ملیت های مختلف می توانند در سال 2022 از آن استفاده کنند. این بورسیه توسط کمیسیون اروپا به دانشجویان بین الملل ارائه می شود و دانشجویان می توانند در تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در المان و دکتری از این بورسیه استفاده کنند. شما عزیزان برای بررسی مهلت درخواست و شرایط به روز این بورسیه می توانید به وب سایت مورد نظر مراجعه فرمایید.

کابین و شغل خلبانی در آلمان

مدارس و دانشگاه های هوانوردی و خلبانی در آلمان

در این قسمت لیستی از بهترین مدارس و دانشگاه های خلبانی در آلمان که بر اساس عملکرد تحقیقاتی آنها در رشته خلبانی در آلمان رتبه بندی شده اند را به شما عزیزان مطرح خواهیم کرد. در خصوص مدارس پرواز و خلبانی در آلمان باید گفت تقریبا 26 مدرسه خلبانی در آلمان وجود دارد که برنامه های مختلف آموزش خلبانی در آلمان ارائه می شود که می توانید از بین آنها رشته و مدرسه مورد نظر خود را انتخاب نمایید. دانشجویان و علاقه مندان به رشته خلبانی باید دقت داشته باشند که هر مدرسه رویه پذیرش متفاوتی را دارند و شرایط ثبت نام خاص خود را دارند و بسته به اینکه شما تمایل دارید در کدام یک از دوره های خلبانی اقدام بفرمایید هزینه های تحصیل متفاوتی دارد. با این حال بسیاری از علاقه مندان به رشته خلبانی تمایل به دریافت مدرک دانشگاهی همراه با آموزش پرواز را دارند و بر این اساس تصمیم می توانند در بهترین دانشگاه های خلبانی و هوانوردی آلمان برنامه های تحصیلی خود را آغاز کنند که در ادامه به دانشگاه های برتر آلمان در رشته خلبانی و هوانوردی خواهیم پرداخت.

Braunschweig University of Technology

این دانشگاه در سال 1745 در آلمان تاسیس گردیده و به عنوان برترین و اولین دانشگاه خلبانی و هوانوردی در آلمان شناخته شده می باشد که در اروپا رتبه 39 و در جهان رتبه 119 را به خود اختصاص داده است.

AEROTOURS

در این مدرسه آموزشی شما با دوره های گواهی خلبانی حمل و نقل هوایی، مجوز خلبانی تجاری، گواهی خلبانی هواپیمای سبک، مجوز خلبانی خصوصی بین المللی می توانید مدارک مختلف دریافت کنید.

Air Alliance Flight Center

این مدرسه مدرک لیسانس در مدیریت هوانوردی را همراه با مجوز خلبانی حمل‌ و نقل هوایی برای داوطلبان به زبان انگلیسی و آلمانی ارائه می دهند.

شرایط اقامت پس از تحصیل خلبانی در آلمان

دانشجویان بین المللی باید دقت داشته باشند که طبق قوانین مهاجرتی آلمان تنها افرادی که در موسسات آموزش عالی تحصیل کرده اند می توانند در زمان اتمام تحصیلات خود و پس از فارغ التحصیلی در خواست اقامت پس از تحصیل نمایند و به مدت 12 الی 18 ماه اقامت پس از تحصیل در آلمان به دست آورند و بدین ترتیب برای ورود به بازار کار اقدام کنند و با دریافت پیشنهاد کاری اقامت خود را به اقامت کاری تبدیل کنند. حال در این میان دانشجویان و علاقه مندان به رشته خلبانی در آلمان می توانند پس از گذراندن دوره های ppl و دوره های cpl و پس از تمرین و پر کردن ساعت های پرواز و دریافت مجوز پرواز می توانند درخواست اقامت پس از تحصیل نمایند و وارد بازار کار شوند.

 

رشته مهندسی هوافضا در آلمان

این مقاله را از دست ندهید: رشته مهندسی هوافضا در آلمان

در این مقاله ما راه های موفقیت در رشته مهندسی هوافضا در آلمان را به شما خواهیم آموخت.

بازار کار رشته خلبانی در آلمان

صنعت هوانوردی در آلمان توانسته فرصت های شغلی بسیاری را برای علاقه مندان به این رشته ارائه دهد که هر کدام دارای شرایط متفاوتی می باشد و مسیر های آموزشی متفاوتی دارد. سنت طولانی موفقیت های آلمان در صنعت و در بسیاری از علوم سبب شده تا علاقه مندان به این رشته تمایل داشته باشند همانطور که پیشتر شرایط تحصیل و دوره های خلبانی در آلمان را مورد بررسی قرار دادیم. در این قسمت سعی  داریم  بازار کار رشته خلبانی در آلمان را به شرایط کار و نرخ بیکاری در این کشور را تحلیل کنیم. بنابراین پیشنهاد می گردد برای بررسی بیشتر به نمودار نرخ بیکاری در آلمان توجه فرمایید.

نمودار نرخ بیکاری در آلمان

و پیش بینی می شود که اشتغال در خطوط هوایی و خلبانی تجاری و .. از سال 2020 الی 2030 رشد کند به طوری که رشد آن از میانگین رشد در مقایسه با بسیاری از مشاغل دیگر چشم گیر باشد. البته انتظار می رود که بسیاری از این فرصت ها ناشی از جایگزینی کارکنانی باشد که در خطوط هواپیمایی آلمان کار می کنند.

درامد خلبان در المان

در این قسمت سعی داریم به شرایط و درآمد خلبان در آلمان بپردازیم و در خصوص میانگین حقوق خلبان در آلمان در سال 2022 به شما اطلاع دهیم. فردی که به عنوان خلبان در آلمان کار می کند معمولا حدود 6510 یورو در ماه در آمد دارد که به عبارتی 78200 یورو در سال درآمد دارند. ولیکن کمترین درآمد در این رشته حدود 3000 یورو و تقریبا بیشترین درآمد 10400 یورو در ماه ثبت گردیده است. لازم به ذکر است که درآمد خلبان در آلمان بر اساس تجربه، مهارت، جنسیت و یا موقعیت مکانی تعریف می شود. بنابراین می توان گفت متوسط حقوق خلبان در آلمان 7040 یورو در ماه می باشد و این بدان معنا ست که نیمی از افراد که به عنوان خلبان کار می کنند درآمدی بیش از 7040 یورو در ماه دارند و نیمی دیگر در آمدی زیر 7040 یورو در ماه کسب می کنند. در ادامه بر اساس نموداری حقوق خلبان در آلمان بر اساس سال تجربه را مقایسه خواهیم کرد.

نمودار حقوق خلبان در آلمان

بر اساس این نمودار یک خلبان با کمتر از 2 سال تجربه تقریبا 3400 یورو در ماه درآمد دارد. بنابراین انتظار می رود فردی با تجربه بین 2 الی 5 سال معادل 4540 یورو در ماه درآمد داشته باشد. در ادامه میانگین حقوق خلبان بر اساس تجربه در آلمان را خدمت شما همراهان اعلام خواهیم کرد.

میانگین حقوق خلبان در آلمان اصولا مدارس هوانوردی و مدارس خلبانی روابط خوبی با فرودگاه های مختلف دارند، بنابراین متقاضیان و علاقه مندان به این رشته می توانند با نحوه کار با هر شرکت هواپیمایی را آموزش ببینید و آشنا شوند. در واقع دانشجویان می توانند با تحصیل در برخی از مدارس خلبانی از نزدیک به فرودگاه روند تا با کار در آنجا را ببینند و برای چند هفته در فرودگاه با هواپیما ها پرواز خواهند داشت.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب رشته خلبانی در آلمان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

آیا رشته خلبانی در آلمان به زبان آلمانی ارائه می شود؟

تقریبا تمامی دوره ه های خلبانی حرفه ای در آلمان به زبان انگلیسی می باشد.

آیا تحصیل در دوره های خلبانی در آلمان رایگان می باشد؟

خیر. افراد بسته به انتخاب خود که تمایل دارند در مدارس خلبانی و یا در دانشگاه دروه های هوانورری خود را سپری کنند بسته به شرایطی چون مقطع تحصیلی، شرایط مدرسه و یا دانشگاه می بایست سالانه و یا به صورت دوره هزینه های برنامه تحصیلی خود را پرداخت کنند.

آیا پس از اتمام دوره و برنامه تحصیلی خلبانی در آلمان می توان اقامت دریافت کرد؟

طبق قوانین مهاجرتی آلمان تمامی دانشجویانی که در موسسه آموزش عالی آلمان تحصیل کرده اند می توانند پس از پایان دوره های تحصیلی خود و پس از فارغ التحصیلی به مدت 12 الی 18 ماه درخواست اقامت پس از تحصیل نمایند و در این مدت وارد بازار کار شوند.

میانگین حقوق خلبان در المان چه میزان است؟

خلبان معمولا حدود 6510 یورو در ماه در آمد دارد.

سخن پایانی

صنعت هوانوردی و خلبانی در آلمان فرصت های شغلی بسیاری را در اختیار علاقه مندان و متقاضیان به این رشته قرار می دهد که هر کدام دارای شرایط متفاوت و مسیر های آموزشی متفاوتی هستند. چرا که ممکن است متقاضیان مطالعه و تحصیل خود را به عنوان یک خلبان تجاری، طراحی و یا تعمیر هواپیما و یا کنترل ترافیک هوایی ادامه دهند. اما باید خاطر نشان کرد که متقاضیان هر چند می توانند دوره های خلبانی خود را در آلمان به زبان انگلیسی به اتمام برسانند اما در نهایت برای ورود به بازار کار در آلمان دانش زبان آلمانی تاثیر بسزایی در برقراری ارتباط تلاش برای ورود به بازار کار خواهد داشت. در این مقاله سعی داشتیم به موضوعات مهم چون شرایط تحصیل در دوره های آموزش خلبانی در آلمان، مدارک مورد نیاز اپلای خلبانی در آلمان، هزینه تحصیل خلبانی در آلمان، شرایط اقامت پس از تحصیل خلبانی در آلمان و بازار کار رشته خلبانی در آلمان بپردازیم و شما عزیزان را در این مسیر راهنمایی سازیم. لازم به ذکر است اطلاعات مورد نظر در این مقاله در خصوص رشته خلبانی در آلمان پس از مشورت با وکلای آلمانی و ضمنا با تحقیق در سایت های معتبر تقدیم حضور گردیده است. لذا صرف اطلاعات در خصوص مطالب ذیل به مفهوم ارائه خدمات در این خصوص نمی باشد. از این رو شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات از میزان خدمات ما با مشاورین موسسه تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید.

امتیاز 3.2 از 5 ( 4 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان