رشته فیزیوتراپی در آلمان

بدون نظر

در مقاله پیشرو در مورد تحصیل رشته فیزیوتراپی در آلمان و بازار کار رشته فیزیوتراپی در آلمان صحبت خواهیم کرد. همانطور که می دانید رشته فیزیوتراپی در سال های گذشته یکی از پرطرفدارترین و پولسازترین رشته ها در دنیا می باشد. از این رو افراد بسیار زیادی تمایل دارند تا در مقاطع مختلف از جمله لیسانس، فوق لیسانس و دکترا به تحصیل رشته فیزیوتراپی بپردازند. علاوه بر این گرایش های متفاوتی در رشته فیزیوتوراپی در آلمان وجود دارد که به بررسی دقیقتر آنها در ادامه خواهیم پرداخت. سوالات بسیاری نظیر دوره های آوسبیلدونگ آلمان و شرایط دریافت بورسیه در آلمان دائماً ذهن متقاضیان تحصیل در این رشته را به خود مشغول می کند. از این رو در تلاش هستیم تا در مقاله پیشرو در مورد تمامی ان موارد به صورت کامل صحبت کنیم. موسسه ملک پور با داشتن تجربه های درخشان می تواند بهترین مسیر و راه را برای شما عزیزان در ارتباط با مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل نمایان سازد. شما می توانید با مشاورین ما از طریق وب سایت های موسسه یا تماس تلفنی ارتباط برقرار کرده تا شرایط شما را به صورت رایگان مورد ارزیابی قرار دهند.

کار تحصیل آلمان در 30 ثانیه

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
رشته فیزیوتراپی آلمان

درباره رشته فیزیوتراپی در آلمان

رشته فیزیوتراپی در آلمان یکی از پرطرفدارترین رشته های پیراپزشکی در حال حاضر می باشد. سالانه دانشجو های بسیاری تمایل دارند تا تحصیل فیزیوتراپی در آلمان در مقاطع مختلف را داشته باشند. علاوه بر این، این رشته جز پر درامد ترین رشته ها در دنیا به حساب می‌آید به همین دلیل بازار کار رشته فیزیوتراپی در آلمان بسیار خوب می باشد. علاوه بر تحصیل در مقاطع مختلف لیسانس، فوق لیسانس و دکترا بسیاری از افراد تمایل دارند تا بصورت عملی فیزیوتراپی را آموزش ببینند برای این منظور در دوره‌های آوسبیدونگ آلمان نیز شرکت می کنند. افراد بسیار زیادی تمایل دارند تا در این دوره‌ها شرکت کنند؛ زیرا علاوه بر اینکه می‌توانند به صورت عملی و با تجربه بسیار زیاد فیزیوتراپی را آموزش ببینند، این دوره ها برای متقاضیان در آلمان هزینه‌های بسیار کم را به همراه خواهد داشت. به همین دلیل امروزه آلمان جزو پرطرفدارترین مقاطع برای تحصیل دانش آموزان می باشد. لازم به ذکر است این دوره به دلیل طرفدار های بسیاری که دارد از طرفی حساسیت‌های زیادی در دریافت ویزا نیز دارد. به همین دلیل قبل از هر اقدامی می بایست با مشاور خود صحبت کرده تا شرایط دریافت ویزای دانشجویی آلمان برای دوره های آوسبیلدونگ را به طور دقیقتر بررسی کند.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد کار تحصیل آلمان

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد کار تحصیل آلمان

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد کار تحصیل آلمان

شرایط تحصیل فیزیوتراپی در آلمان

شرایط تحصیل فیزیوتراپی در آلمان در مقاطع مختلف بسیار متفاوت می باشد. بسیاری از افراد تمایل دارند تا در مقطع لیسانس به تحصیل فیزیوتراپی در آلمان بپردازند. همچنین بعد از به اتمام رساندن دوره لیسانس خود تمایل دارند تا برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر نظیر فوق لیسانس و دکترا در این رشته نیز اقدام کنند. زیرا همان طور که می دانید بازار کار رشته فیزیوتراپی در آلمان بسیار خوب می باشد. به همین دلیل هر چقدر هم شخصی مدت طولانی را به تحصیل در این رشته بپردازد در نهایت درآمد خوبی در آلمان خواهد داشت. همان طور که پیشتر توضیح دادیم تحصیل رشته فیزیوتراپی با دوره‌های آوسبیلدونگ هم امکان پذیر است. این مقاله توسط مشاورین خبره موسسه ملک پور نوشته شده است و هرگونه استفاده از مطالب این مقاله بدون ذکر مرجع آن، خلاف مقررات نیز می باشد. در ادامه مقاله به بررسی شرایط تحصیل فیزیوتراپی در آلمان در مقاطع مختلف لیسانس، فوق لیسانس و دکترا و همچنین دوره های آوسبیلدونگ نیز خواهیم پرداخت. پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

تحصیل لیسانس فیزیوتراپی در آلمان

تحصیل لیسانس در رشته فیزیوتراپی در آلمان یکی از بهترین مقاطع تحصیلی برای افرادی می باشد که تمایل دارند تا سریعتر وارد بازار کار این کشور شوند. همانطور که می دانید دوره های فیزیوتراپی به صورت دوره های کار تحصیل آلمان نیز ارائه می‌شود. این دوره ها به طور کلی ۴ سال هستند و اکثر دانشجویان به صورت کار تحصیل در این برنامه ها شرکت می کنند. دانشجویان در سه سال اول خود می توانند هم به صورت عملی در مرکزی به صورت پاره وقت مشغول به کار شوند و هم آموزش ببینند و در ازای کاری که انجام می‌دهند حقوق دریافت کنند. علاوه بر این در سال آخر نیز می توانند به صورت تمام وقت کار کنند. یکی از مهمترین ویژگی‌های تحصیل در این دوره این می باشد که دانشجویان از ابتدا می‌توانند بخشی از هزینه تحصیلشان را از مرکزی که در آن به صورت پاره وقت کار می کنند دریافت کنند. نکته قابل توجه این میباشد که متقاضی تحصیل فیزیوتراپی در آلمان مادامی که در چهار سال تحصیل خود بتواند توانایی ها و شرایط خوبی را در محیط کار خود ارائه دهد بعد از پایان تحصیل خود بنا به نظر کارفرما می تواند در همان جا استخدام شود و ویزای خود را به ویزای کاری تغییر دهد .

    برای اطلاع از شرایط تحصیل در رشته ژنتیک در آلمان این مقاله را بخوانید:

       رشته ژنتیک در آلمان

اصلی ترین نیاز برای شرکت در دوره های کار تحصیل آلمان داشتن مدرک دیپلم دوازده ساله و مدرک زبان آلمانی C1 نیز می باشد. امروزه امکان تحصیل در دوره های زبان پیش از ورود به رشته های فیزیوتراپی در آلمان نیز برای دانشجویان فراهم شده است. در صورتیکه شخصی مدرک زبان کمتر از C1 را داشته باشد، با شرکت در دوره های زبان می‌تواند زبان خود را تقویت کرده و مادامی که C1 را دریافت کند می تواند برای تحصیل رشته فیزیوتراپی در آلمان اقدام نماید.

تحصیل فوق لیسانس فیزیوتراپی در آلمان

افرادی که تمایل دارند تا رشته فیزیوتراپی در آلمان را در مقطع فوق لیسانس ادامه دهند می بایست بدانند که در ابتدا نیاز به داشتن مدرک لیسانس فیزیوتراپی دارند. مقطع فوق لیسانس حدوداً دو ساله می باشد و همچنین تحصیل در این دوره به زبان آلمانی نیز امکان پذیر است. متقاضی تحصیل فیزیوتراپی در آلمان در مقطع فوق لیسانس می بایست سطح زبان آلمانی C1 را داشته باشد. پس از اینکه شخص مورد نظر لیسانس خود را دریافت کند می‌تواند وارد دوره های تخصصی در گرایش های متنوع فیزیوتراپی در آلمان شود، نظیر دوره های توانبخشی عصبی و غیره. این دوره ها برای متقاضیانی مناسب می باشد که تمایل دارند تا به صورت حرفه ای تر رشته فیزیوتراپی را آموزش ببینند و به راحتی وارد بازار کار رشته فیزیوتراپی در آلمان شوند. هر چقدر متقاضی دانش و تخصص خود را در گرایش های مختلف افزایش دهد در نهایت می تواند درآمد بهتری در آلمان داشته باشد. علاوه بر این همان طور که پیشتر توضیح دادیم تحصیل به زبان آلمانی در کشور آلمان در دانشگاه های دولتی این کشور تقریباً رایگان میباشد و هزینه چندانی برای متقاضی تحصیل نخواهد داشت.

تحصیل دکترا فیزیوتراپی در آلمان

همانند سایر کشورها تحصیل رشته فیزیوتراپی در آلمان در مقطع دکترا نیاز به تایید سوپروایزر از کشور مقصد و دانشگاه مقصد نیز دارد. در ابتدا دانشجو می بایست لیسانس و فوق لیسانس خود را به خوبی و با موفقیت به پایان رسانده باشد و بر اساس دانش و توانایی هایی که دارد با اساتید دانشگاه‌ های مختلف مکاتبه کرده تا بتوانند تاییدیه یک استاد را دریافت کند و از این طریق با داشتن پذیرش تحصیلی در مقطع دکترا برای رشته فیزیوتراپی در آلمان اقدام نماید. در ادامه به بررسی مدارکی که برای دریافت پذیرش دکترا در رشته فیزیوتراپی در آلمان حائز اهمیت می باشد صحبت خواهیم کرد.

 • ارائه رزومه کاری بسیار خوب سطح زبان C1 آلمانی
 • رزومه قوی تحصیلی متقاضی برای تحصیل دکترا در آلمان
 • ریز نمرات مقاطع قبلی
 • ارائه دانشنامه قبلی
 • تاییدیه سوپروایزر در آلمان

لازم به ذکر است، مدت زمان تحصیل فیزیوتراپی در آلمان در مقطع دکترا حدودا بین سه تا چهار سال می باشد.

گرایش های رشته فیزیوتراپی در آلمان

به طور کلی فیزیوتراپی شامل بخش های مختلف می باشد. مادامی که شخصی رشته فیزیوتراپی در آلمان را در مقطع لیسانس پایان می‌رساند می تواند وارد دوره های تخصصی شود تا بتوانند در یک موضوع خاص به صورت حرفه‌ای عمل کند. در ادامه به بخشی از گرایش‌های فیزیوتراپی در آلمان نیز می پردازیم.

 • فیزیوتراپی مربوط به ورزشکاران برای توانبخشی و رفع مصدومیت های هر یک از اعضای بدن این افراد
 • فیزیوتراپی برای افرادی که کمردرد، درد پا، دست و غیره را دارند برای رفع استرس و درمان سایر بیماری ها
 • افرادی که در سنین بالا دچار از کار افتادگی اندام می شوند این افراد نیاز به این دارند تا فیزیوتراپی روی آنها انجام شود.
 • افرادی که دارای بیماری های عروقی نظیر دیابت، آرتروز، فشار خون و غیره هستند نیاز به فیزیوتراپی نیز در برخی موارد دارند.
 • خانم هایی که باردار هستند برای از بین بردن درد در ناحیه لگن در برخی مواقع نیاز به فیزیوتراپی بعد از زایمان را دارند.
 • در برخی مواقع نوزادان نارس برای تکمیل شدن اجزای بدن شان مانند شش نیاز به فیزیوتراپی دارند.
 • برخی از کودکان و نوجوانان به دلیل مشکلات سیستم های عصبی و ستون فقرات نیاز به فیزیوتراپی دارند.

اینها موارد مختلف می باشند که افراد در سنین مختلف بنا به شرایط خاصی نیاز به فیزیوتراپی دارند اما نکته مهم این می باشد که اگر شخصی می خواهد در هر یک از این گرایش ها کار کند نیاز به دانش بیشتر و گذراندن دوره های حرفه ای تر دارد. به همین منظور بعد از پایان تحصیل متقاضی فیزیوتراپی می‌تواند وارد هر یک از این گرایش های تخصصی شود و دانش خود را زیاد کرده و بر همین اساس به بازار کار رشته فیزیوتراپی در آلمان ورود پیدا کند.

رشته فیزیوتراپی در کانادا

این مقاله را از دست ندهید: رشته فیزیوتراپی در کانادا

در این مقاله ما راه های موفقیت در رشته فیزیوتراپی در کانادا را به شما خواهیم آموخت.

آوسبیلدونگ فیزیوتراپی در آلمان

یکی از دوره های پرطرفدار در کشور آلمان دوره آوسبیلدونگ فیزیوتراپی در آلمان می باشد. مدت زمان تحصیل در این دوره 3 سال که به صورت کار و تحصیل است. متقاضیانی که تمایل دارند تا در این دوره شرکت کنند می‌بایست دروس زیست شناسی، ورزش و زبان آلمانی مهارت کامل داشته باشند. این دوره یک دوره تئوری و عملی می‌باشد. در سال اول متقاضیان این دوره با اصول اصلی آناتومی بدن انسان آشنا می شوند و در سال دوم روش‌های مختلف فیزیوتراپی در آلمان را آموزش می بینند و در آخر اصول درمانی روشهای مختلف در بیماران مختلف را یاد می گیرند. بعد از اینکه بتوانند مهارت کافی را در این دوره به دست آورند می توانند وارد بازار کار فیزیوتراپی در آلمان شوند. در ادامه مقاله به بررسی مدارک مورد نیاز برای تحصیل فیزیوتراپی در آلمان از طریق دوره آسبیلدونگ می پردازیم.

شرایط و مدارک پذیرش آوسبیلدونگ فیزیوتراپی در آلمان

در این بخش در مورد شرایط دریافت پذیرش تحصیلی آوسبیلدونگ آلمان صحبت خواهیم کرد.

 • داشتن دیپلم ۱۲ ساله معتبر به همراه ریز نمرات
 • مدرک زبان آلمانی با سطح b2
 • تمکن‌ مالی
 • تکمیل فرم های درخواست تحصیل فیزیوتراپی در آلمان
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه متقاضی
 • داشتن بیمه دانشجویی در آلمان
 • ارائه مدارک هویتی
 • همچنین گذرنامه معتبر

هزینه آوسبیلدونگ فیزیوتراپی در آلمان

یکی از مهمترین نکات در تحصیل فیزیوتراپی در آلمان در دوره‌های آسبیلدونگ، هزینه‌های این دوره می باشد. همانطور که می دانید تحصیل به زبان آلمانی در کشور آلمان تقریباً رایگان است. افرادی که بتوانند پذیرش تحصیلی از آلمان در این رشته را دریافت کنند نه تنها هزینه تحصیل آنها صفر و تحصیل رایگان در آلمان خواهند داشت بلکه می توانند ماهانه حقوق نیز دریافت کنند. برای ورود به این دوره ها محدوده سنی خاصی حدود ۱۸ سال تا ۲۵ سال در نظر گرفته شده است. اما همانطور که می دانید علاوه بر گرفتن پذیرش تحصیل فیزیوتراپی در آلمان یکی از مهمترین نکات دریافت ویزای تحصیلی آلمان هست که شرایط سنی برای دریافت ویزا برای آلمان حائز اهمیت است. بهتر است قبل از هر اقدامی با یک وکیل مهاجرتی خوب مشورت کرده تا بهترین شرایط را برای آینده شما در نظر بگیرند.

مزایای دوره آوسبیلدونگ فیزیوتراپی در آلمان

تحصیل فیزیوتراپی در آلمان در دوره‌های آوسبیلدونگ آلمان دارای مزایای بسیاری می باشد. یکی از مهمترین مزایای این دوره کار و تحصیل همزمان است. این بدان معنی است که متقاضی در سال اول با اصول اصلی فیزیوتراپی آشنا می‌شود، در سال دوم انواع روش های درمانی را شناخته و در سال آخر می تواند به صورت عملی کار کند. این دوره یک دوره تئوری و عملی است. متقاضیان بعد از پایان تحصیل در این دوره به سرعت می‌توانند وارد بازار کار رشته فیزیوتراپی در آلمان شوند. یکی دیگر از مزایای تحصیل آوسبیلدونگ آلمان هزینه های آن می باشد. افرادی که بتوانند در این دوره پذیرش تحصیلی را دریافت کنند نه تنها تحصیل آنها به صورت رایگان هست، بلکه ماهانه می توانند حقوقی هم دریافت کنند.

هزینه تحصیل فیزیوتراپی در آلمان

همانطور که می دانید تحصیل به زبان آلمانی در کشور آلمان تقریباً رایگان می باشد. افرادی که بتوانند در دانشگاههای دولتی آلمان با زبان آلمانی تحصیل فیزیوتراپی در آلمان را داشته باشند می توانند با هزینه هایی تقریبا ۷۰۰ الی ۸۰۰ یورو در سال تحصیل کنند. علاوه بر این تحصیل به زبان انگلیسی در کشور آلمان نیز امکان پذیر می باشد. اما همانطور که می دانید دانشجویان مادامی که به زبان انگلیسی تحصیل کنند به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی شناخته شده‌اند. لذا هزینه های تحصیل در این دوره می تواند از ۱۵ هزار یورو تا ۵۰ هزار یورو در سال نیز باشد. شهریه دانشگاه ها برای رشته های فیزیوتراپی در شهرها و دانشگاه آلمان متفاوت می باشد. به طور مثال دانشگاه کلن تحصیل رشته فیزیوتراپی در آلمان برای کل دوره لیسانس در حدود ۷ هزار یورو می باشد. همچنین هزینه تحصیل برای دو سال فوق لیسانس در این رشته در حدود سه هزار یورو می باشد. برای اطلاعات دقیق شما عزیزان می توانید با مراجعه به وب سایت های رسمی دانشگاه های آلمان هزینه‌های هر ترم و هر سال را در رشته‌های مختلف به صورت دقیق بررسی کنید.

بورسیه های تحصیلی رشته فیزیوتراپی در آلمان

بسیاری از افراد در تلاش هستند تا در ابتدا پذیرش تحصیلی در آلمان را دریافت کنند و درصورتی که بتوانند، تحت شرایط خاصی برای دریافت بورسیه تحصیلی در آلمان نیز اقدام نمایند. همانطور که پیشتر توضیح دادیم دوره‌های تحصیل به زبان آلمانی تقریباً رایگان می باشد. اما مادامی که شخصی با زبان انگلیسی تمایل دارد تا در آلمان تحصیل کند می بایست هزینه های زیادی را به عنوان یک دانشجوی بین المللی پرداخت کند. اما خبر خوب این است که شخصی که در آلمان تحصیل می کند، می تواند از بورسیه‌های مختلفی استفاده نماید و در ادامه به بررسی انواع بورسیه ها در کشور آلمان نیز می پردازیم. در اکثر این بورسیه ها، دانشجویان می بایست شرایط تحصیلی فوق العاده ای داشته باشند تا بتوانند از مزایای این بورسیه استفاده نمایند.

 • Bayer international fellowship: این بورسیه برای تمامی مقاطع می باشد و اکثر هزینه ها را تحت پوشش قرار می دهد
 • Dorothy: این بورسیه مختص دانشجویان دکترا نیز می باشد.
 • فریدریش آلکساندر
 • Banging international postdoctoral: مختصص دانشجویان پست دکترا
 • Humboldt university of berlin

دانشگاه های برتر آلمان در رشته فیزیوتراپی

همانطور که می دانید دانشگاه های آلمان دارای رتبه های برتری در دنیا می باشد که انتخاب یک رشته و دانشگاه معتبر، آینده روشنی را برای متقاضیان می‌توانند رقم بزند از این رو بهترین دانشگاه های آلمان را برای تحصیل رشته فیزیوتراپی برای شما در جدول زیر قرار داده ایم.

 • دانشگاه لوبک
 • دانشگاه IB برلین
 • دانشگاه علوم کاربردی جنا
 • دانشگاه بین المللی درسدن
 • دانشگاه اسنابروک
 • دانشگاه علوم کاربردی فولدا
 • دانشگاه اوت رگنسبورگ

هر یک از این دانشگاه ها برای ثبت نام دانشجویان بین المللی شرایط مختص به خود را دارند. لذا بهتر است پیش از هر اقدامی تمامی اطلاعات مورد نیاز خود را در وب سایت های معتبر دانشگاه های آلمان برای تحصیل رشته فیزیوتراپی در آلمان کسب نمایید.

بازار کار رشته فیزیوتراپی در آلمان

همان طور که می دانید کشور آلمان قطب اقتصادی اروپا را شامل می شود. سالانه افراد زیادی تمایل دارند تا از طریق ویزا های کاری و تحصیلی به کشور آلمان مهاجرت کنند. زیرا بازار کار در آلمان برای اکثر رشته‌ها نیز مناسب می باشد. در این مقاله در مورد رشته فیزیوتراپی در آلمان صحبت کردیم. بسیاری از افراد تمایل دارند تا در مورد بازار کار رشته فیزیوتراپی در آلمان اطلاعاتی را کسب نمایند. از این رو بیش از هر اقدامی بهتر است نرخ بیکاری آلمان را مورد ارزیابی دقیق تری قرار دهیم.

مطابق با آمارهای به دست آمده نرخ بیکاری آلمان در سال 2021 برج 11 به میزان 3 می باشد. این بدان معناست که از هر 100 نفر تنها 3 نفر نتوانسته اند شغل مورد نیاز خود را در آلمان پیدا کنند. این نرخ برای افرادی که به دنبال کار می گردند بسیار مناسب می باشد.

درآمد فیزیوتراپی در آلمان

دانشجویانی که تمایل دارند تا تحصیل فیزیوتراپی در آلمان را داشته باشند، در ابتدا با ورود به دوره های آوسبیلدونگ آلمان یا دانشگاه های تخصصی این رشته در آلمان شروع به تحصیل می‌کنند و بعد از پایان تحصیل می توانند بر اساس شرایط و تخصص خود وارد بازار کار رشته فیزیوتراپی در آلمان شوند. به طور میانگین درآمد رشته فیزیوتراپی در آلمان حدود ۲۵۰۰ یورو در ماه است. مطابق با آمارهای به دست آمده از کشور آلمان حداقل درآمد ماهیانه ۱۱۰۰ یورو و حداکثر آن تا حدود ۴ هزار یورو هم در ماه می تواند باشد. اما در برخی از گرایش ها و بر اساس تجربه و تخصص افراد این درآمد می‌تواند به ماهانه ۱۲ هزار یورو هم افزایش پیدا کند.

شرایط اخذ اقامت آلمان با تحصیل و کار رشته فیزیوتراپی

متقاضیانی که تمایل دارند تا از طریق تحصیل فیزیوتراپی در آلمان مهاجرت تحصیلی داشته باشند، این افراد به دنبال این هستند که تا بعد از پایان تحصیل خود بتوانند وارد بازار کار رشته فیزیوتراپی در آلمان شوند. همانطور که پیشتر توضیح دادیم، این فیزیوتراپی یکی از رشته های پر درآمد در آلمان می باشد. علاوه بر موارد گفته شده متقاضیان تمایل دارند تا بتوانند از این طریق به صورت موقت و دائم اقامت آلمان را دریافت کنند و پس از گذشت چند سال بتوانند تحت شرایطی تابعیت آلمان را اخذ نمایند.

این افراد در ابتدا با ویزای تحصیلی به آلمان ورود پیدا می‌کنند. مادامی که درسشان تمام می‌شود، در صورتی که کار مورد نیاز در ارتباط با فیزیوتراپی در آلمان را پیدا کنند، می‌توانند ویزای خود را به ویزای کاری تغییر دهند. مطابق با قوانین آلمان در صورتی که شخصی به مدت چهار سال در آلمان بماند، کار کند، بیمه و مالیات پرداخت کند، می تواند برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام کند. علاوه بر این پس از ۵ سال زندگی کردن امکان دریافت پاسپورت آلمان برای این افراد وجود دارد. برای دریافت تابعیت آلمان یکی از اصلی‌ترین شروط، شرکت در آزمون شهروندی این کشور می باشد. متقاضی می بایست زبان آلمانی را تا حدودی بداند تا بتواند موفق به دریافت تابعیت و پاسپورت آلمان شود.

مزایای تحصیل و اشتغال فیزیوتراپی در آلمان

امروزه بسیاری از افراد در تلاش هستند تا در بهترین دانشگاه ها و رشته های تحصیلی در آلمان مشغول به تحصیل شوند. زیرا بعد از فارغ‌ التحصیلی بتوانند با شرایط بسیار مناسب وارد بازار کار شوند و بتوانند درآمد خوبی را کسب نمایند. در این مقاله در مورد نرخ بیکاری آلمان صحبت کردیم، نرخ بیکاری در کشور آلمان در برج ۱۱ سال ۲۰۲۲ در حدود ۳ درصد گزارش شده این بدان معناست که از هر ۱۰۰ نفر تنها ۳ نفر نتوانستند شغل مناسب رشته خود را پیدا کنند. انتخاب رشته مناسب در کاریابی در آلمان بسیار اهمیت دارد. تحصیل رشته فیزیوتراپی در آلمانی یکی از پرطرفدارترین رشته ها در آلمان می باشد. زیرا متقاضیان پس از پایان تحصیل خود می‌توانند مستقیم وارد بازار کار شوند و درآمد خوبی را کسب نمایند. همانند برخی از کشورها مادامی که شخصی پس از دوران تحصیل خود بتواند کار مناسب را در کشور مقصد پیدا کند، می تواند ویزای خود را به ویزای کاری تغییر دهد و در صورتی که چند سال بتوانند در آلمان زندگی کند، کار کند و بیمه و مالیات پرداخت نماید امکان دریافت اقامت دائم و در نهایت دریافت تابعیت این کشور را خواهد داشت. علاوه بر این درآمد رشته فیزیوتراپی در آلمان از 2500 یورو تا 12000 یورو در ماه می تواند براساس تخصص افراد متفاوت باشد.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب رشته فیزیوتراپی در آلمان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.بنر گام به گام اخذ اقامت

سوالات متداول

آیا امکان تحصیل رایگان در رشته فیزیوتراپی در آلمان وجود دارد؟

مادامی که متقاضی به زبان آلمانی در کشور آلمان شروع به تحصیل کند می تواند تقریبا تحصیل رایگان را داشته باشد.

دوره آوسبیلدونگ آلمان چند ساله میباشد؟

این دوره یک دوره سه ساله هست. در سال اول با اصول اصلی فیزیوتراپی آشنا می‌شوند، سال دوم روش های رایج های مختلف را می شناسند و در سال سوم به صورت عملی برای درمان بیماری ها اقدام می کنند. این یک دوره سه ساله هست.

هزینه تحصیل رشته فیزیوتراپی در آلمان سالانه چه میزان می باشد؟

هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی به زبان آلمانی سالانه کمتر از هزار یورو می باشد. اما هزینه تحصیل به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی از سالانه ۱۵ هزار یورو تا ۵۰ هزار یورو می تواند باشد.

آیا امکان اخذ اقامت از روش تحصیل فیزیوتراپی در آلمان وجود دارد؟

متقاضی با ویزای تحصیلی به آلمان ورود پیدا می‌کند و بعد از فارغ التحصیلی در صورتیکه شغل مورد نظر خود را پیدا کند می تواند ویزای خود را به ویزای کاری تغییر دهد. در صورتی که ۴ سال در آلمان بماند، کار کند و بیمه بدهد، می‌تواند برای اقامت دائم و در سال پنجم برای پاسپورت نیز اقدام کند.

سخن پایانی

در این مقاله در مورد رشته فیزیوتراپی در آلمان و بازار کار فیزیوتراپی در آلمان و غیره صحبت کردیم. همان طور که می دانید مادامی که شخصی بتواند به زبان آلمانی در کشور آلمان در دانشگاه‌های دولتی تحصیل کند، می تواند تحصیل تقریبا رایگانی را داشته باشد. هزینه های تحصیل برای این افراد کمتر از هزار یورو در سال می باشد. اما اگر دانشجو به زبان انگلیسی در آلمان تحصیل کند، هزینه‌هایی حداقل بین ۱۵ هزار تا ۵۰ هزار یورو نیز سالانه می‌بایست پرداخت کند. علاوه بر این یکی از پرطرفدارترین دوره های فیزیوتراپی در آلمان دوره‌های آوسبیلدونگ آلمان می باشد. این دوره‌ها سه ساله هستند. دوره های تئوری و عملی. متقاضیان در سال اول اصول اصلی فیزیوتراپی را آموزش می‌بینند و سال دوم انواع و اقسام روش ها را می شناسند. علاوه بر این در سال سوم به صورت عملی راه های درمان بیماری ها را آموزش می بینند. همانطور که می دانید اکثر افراد به دنبال گرفتن اقامت و تابعیت کشور آلمان هستند. شخصی که با ویزای تحصیلی به آلمان ورود پیدا می‌کند، بعد از فارغ التحصیلی می‌تواند در این کشور بماند و به دنبال کار تخصصی بگردد. در صورتی که بتواند کار تخصصی خود را در آلمان پیدا کند، ویزای او به ویزای کاری تغییر پیدا می‌کند. در صورتی که چهار سال در کشور بماند و کار کند و بیمه مالیات پرداخت کند، می‌تواند برای اقامت دائم آلمان اقدام کند و در نهایت در سال پنجم برای گرفتن تابعیت و پاسپورت آلمان اقدام کند. موسسه ملک پور با سوابق درخشان در امور مهاجرتی اعم از تحصیلی، کاری و روشهای مبتنی بر سرمایه و غیره می‌تواند شما را برای رسیدن به اهدافتان و آرزوهایتان یاری رساند. آیا می دانید مشاوره های اولیه موسسه رایگان می باشد؟ شما می توانید با تلفن های موسسه تماس گرفته و یا از طریق وب سایت های موسسه درخواست مشاوره خود را ارسال کرده تا در اولین فرصت مشاورین ما با شما تماس بگیرند.


ثبت پرسش
مشاوره رایگان