معرفی دانشگاه ماگدبورگ آلمان

بدون نظر

از اواخر دوران دبیرستان، بزرگترین دغدغه نوجوانان، ورود به دانشگاه و تحصیل در رشته مورد علاقه شان می باشد. بسیاری از افراد همه تلاششان را به کار بسته تا به هدف خود برسند. علاقه مندان تحصیل در دانشگاه های معتبر جهان، بی شک نیم نگاهی به کشور آلمان و دانشگاه های این کشور دارند، چرا که همه شرایط برای موفقیت و رشد آنها مهیا است. بستر مناسبی برای متقاضیان فراهم است تا آینده درخشان خود را رقم بزنند. از همین رو به دنبال فرصت مناسبی برای ورود به کشور آلمان برای تحصیل می باشند. خبر خوب اینکه دانشگاه های آلمان نیز شرایط آسانی را به نسبت دیگر کشورهای سطح اول جهان برای پذیرش دانشجو وضع کرده اند. چه چیزی بهتر از اینکه در دانشگاه های سطح اول جهان با پیشرفته ترین امکانات و متدهای آموزشی، به تحصیل رایگان بپردازید؟ این همان رویایی است که در کشور آلمان به واقعیت تبدیل شده است. مهم ترین دغدغه متقاضیان تحصیل در آلمان، یافتن دانشگاهی مناسب و معتبر است که ما کار شما را راحت کرده ایم و امروز به معرفی یکی از بهترین دانشگاه های این کشور یعنی دانشگاه ماگدبورگ آلمان پرداخته ایم. دانشگاه ماگدبورگ دارای شرایط و امکانات ویژه آموزشی بوده که در ادامه شرح دقیقی از آن مشاهده خواهید کرد. برای پاسخگویی به سوال هایتان پیرامون دانشگاه ماگدبورگ، ادامه مقاله را مطالعه بفرمایید تا در کمترین زمان، بتوانید تصمیم درستی را برای مهاجرت تحصیلی خود، اخذ نمایید. موسسه مشاوره ای MIE با مشورت وکلای محلی و استفاده از سایت دانشگاه ماگدبورگ آلمان این محتوا را جمع آوری کرده است. اطلاع از خدمات موسسه و مشاوره رایگان با تماس امکان پذیر خواهد بود.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
پردیس دانشگاه ماگدبورگ آلمان

معرفی دانشگاه ماگدبورگ آلمان

دانشگاه ماگدبورگ آلمان (otto-von-Guericke-Magdeburg University) جزء یکی از دانشگاه های آلمان می باشد که فعالیت خود را از سال 1993 آغاز کرده است. نام دانشگاه برگرفته از فیزیکدان مشهور آلمانی می باشد که در همین شهر دفن شده است. 1400 دانشجور در 9 دانشکده ماگدبورگ آلمان، مشغول به تحصیل می باشند. از مهم ترین دانشکده های این دانشگاه، می توان به دانشکده پزشکی و مهندسی، اشاره نمود. این دانشگاه بسیار مورد استقبال دانشجویان بین المللی قرار گرفته است و 13 درصد از صندلی های آن را سهم خود کرده اند.

ویدیو موسسه MIE در مورد کار تحصیل آلمان


رنکینگ دانشگاه ماگدبورگ آلمان

رنکینگ دانشگاه ماگدبورگ آلمان در بین دانشگاه های جهان، 562 و در بین دانشگاه های آلمان، 45 می باشد. این امتیاز دهی براساس سیستم Webometrics می باشد و براساس رتبه بندی آموزش عالی تایمز نیز رتبه 501 دانشگاه های جهان را به خود اختصاص داده است. این رتبه بندی براساس uni-Rank، 57 آلمان و 847 جهان می باشد. این دانشگاه از موارد مهم دانشگاه پزشکی در آلمان است.

دانشکده های دانشگاه ماگدبورگ آلمان

دانشگاه ماگدبورگ آلمان متشکل از 9 دانشکده می باید که پرطرفدارترین رشته ها را ارائه می دهد. این دانشکده ها عبارتند از:

 • دانشکده مهندسی مکانیک
 • دانشکده مهندسی سیستم و فرآیند
 • دانشکده مهندسی برق و تکنولوژی اطلاعات
 • دانشکده علوم کامپیوتر
 • دانشکده علوم پایه
 • دانشکده علوم طبیعی
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده علوم انسانی، علوم آموزشی و اجتماعی
 • دانشکده اقتصاد و مدیریت

دانشگاه دوسلدورف آلمان

این مقاله را از دست ندهید: معرفی دانشگاه دوسلدورف آلمان

در این مقاله ما راه های موفقیت در دانشگاه دوسلدورف آلمان را به شما خواهیم آموخت.

رشته های تحصیلی دانشگاه ماگدبورگ آلمان

امکان تحصیل در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و تحصیل دکترا در آلمان در دانشگاه ماگدبورگ وجود دارد. رشته هایی که می توانید در این دانشگاه انتخاب نمایید، در جدول زیر آمده است:

علوم اجتماعی

پزشکی

مهندسی

علوم طبیعی

علوم انسانی

حسابداری

چشم

پزشکی

مهندسی مکانیک

زیست شناسی

تاریخ

جامع شناسی

جراحی

مهندسی فناوری اطلاعات

بیوشیمی

هنرهای زیبا

حقوق

دندانپزشکی

مهندسی پزشکی

میکروبیولوژی

ادبیات

اقتصاد

پرستاری

مهدسی عمران

دارو سازی

فلسفه

فیزیوتراپی

رادیوگرافی

مهندسی الکترونیک و برق

توانبخشی

 

شرایط پذیرش و مدارک مورد نیاز اپلای در دانشگاه ماگدبورگ آلمان

افرادی امکان ورود به دانشگاه ماگدبورگ آلمان را دارند که داری شرایط مشخصی باشند. این شرایط شامل: تسلط به زبان انگلیسی و آلمانی، دارا بودن مدارک تحصیلی مورد نیاز که برای ورود به مقطع تحصیل کارشناسی در آلمان، ریزنمرات دبیرستان، مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی می باشد، بهره مندی از شرایط ویژه ای که هر دانشگاه معین می کند (آزمون یا مصاحبه) و ارائه مدارک مورد نیاز به دانشگاه که شامل موارد زیر است، ضروری می باشد:

 • تکمیل فرم درخواست
 • ترجمه مدارک تحصیلی
 • گواهی تمکن مالی برای تحصیل در آلمان
 • رزومه تحصیلی
 • توصیه نامه
 • نمراتGRE یا GMAT

مدرک زبان مورد نیاز اپلای در دانشگاه ماگدبورگ آلمان

تحصیل در دانشگاه های آلمان در بیشتر مواقع با تسلط به زبان آلمانی معنا پیدا می کند و متقاضیان ورود به این دانشگاه باید پیش نیاز ارائه مدرک آلمانی را برطرف سازند. هر چند که برخی از رشته های این دانشگاه به زبان انگلیسی آموزش داده می شود اما باز هم دانستن زبان آلمانی برای مهاجران تحصیلی در کشور آلمان، ضروری است. مدارک معتبر و مورد نیاز که هر دانشجوی بین المللی آلمانی باید آن را ارائه دهد، به شرح زیر است:

 • حداقل سطح B1 برای مدرک زبان آلمانی
 • مدرک TestDaf با نمره 44
 • مدرک DSH با حداقل سطح 2
 • آزمون ZOP، KDS،GDS  و یا گواهینامه C2:GDS از موسسه گوته
 • دیپلم زبان آلمانی DSD-II
 • TestDaf با نمره 54 یا 20 امتیاز
 • مدرک DSH حداقل سطح 3

همچنین ارائه مدرک زبان انگلیسی نیز برای پذیرش در دانشگاه ماگدبورگ الزامی است. مدارک معتبر، عبارتند از:

 • مدرک تافل با حداقل نمره 80
 • مدرک CPE حداقل گریدC
 • مدرک CAE حداقل گرید B
 • آیلتس با حداقل نمره 6

پردیس دانشگاه ماگدبورگ آلمان

هزینه تحصیل در دانشگاه ماگدبورگ آلمان

از آنجایی که دانشگاه ماگدبورگ در لیست دانشگاه های بدون شهریه آلمان قرار دارد، می توان گفت که هزینه تحصیل در دانشگاه ماگدبورگ آلمان تا حدودی پایین و به صرفه می باشد. در واقع دانشجوی دانشگاه ماگدبورگ، تنها ملزم به پرداخت هزینه مشارکت هر نیم سال تحصیلی می باشد که در ابتدای هر سال تحصیلی باید این مبلغ که حدود 50/94 یورو می باشد را بپردازد. پس در دایره هزینه تحصیل در دانشگاه ماگدبورگ آلمان، شهریه دانشگاه قرار ندارد بلکه این نوع هزینه تحصیل در آلمان بیشتر مربوط به زندگی دانشجویی می شود که نیازمند خدماتی همچون: اجاره خوابگاه یا آپارتمان، حمل و نقل، تفریح و سرگرمی، خرید کتاب، غذا، پوشاک و... می باشد. به طور متوسط در یک شرایط معمولی می توان هزینه تحصیل در دانشگاه ماگدبورگ را براساس عواملی که ذکر نمودیم، 500 یورو دانست که البته نوع زندگی هر فرد در تغییر این قیمت بسیار تاثیرگذار است.

بورسیه های تحصیلی در آلمان در دنشگاه ماگدبورگ

فلسفه و ماهیت بورسیه تحصیلی این است که نگذارد هیچ علم آموز با دانش و پشتکاری به دلیل مسائل مالی از تحصیل محروم بماند. این امتیاز در دانشگاه های آلمان نیز وجود دارد. هرچند که تحصیل در آلمان تقریبا رایگان است اما با این وجود بازهم شرایطی وجود دارد که افراد از پرداخت هر هزینه ای، معاف گردند. به طور کلی بورسیه های تحصیلی در آلمان در دانشگاه ماگدبورگ وجود دارد، در ادامه مطرح شده است:

 • بورسیه PROMOS

این نوع بورسیه از سال 2010 آغاز به کار کرده است. تعیین کننده میزان بودجه بورسیه PROMOS، وابسته به مبلغی می باشد که DAAD به دانشگاه ماگدبورگ اعطا می کند.

 • بورسیه  Fulbright

بورسیه آلمانی - آمریکایی Fulbright هزینه تحصیل یک سال در کشور آمریکا را برعهده می گیرد. افرادی که برای یک فرصت مطالعاتی به کشور آمریکا، سفر می کنند، می توانند از این بورسیه استفاده نمایند. البته این بورسیه تنها هزینه های سفر دانشجو را پوشش می دهد.

 • بورسیه Germany

دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا واجد شرایط استفاده از این نوع بورسیه هستند و مبلغ دریافتی آنها، 300 یورو در هر ماه برای دو ترم تحصیلی می باشد.

 • بورسیه PHD

همانگونه که از نام بورسیه مشخص است، برای دانشجویان مقطع دکترا طراحی شده است. رشته هایی که می توانند از این بورسیه تحصیلی بهره مند شوند، شامل: پزشکی، بیوشیمی، عصب شناسی، ایمونولوژی، فیزیولوژی، می باشد. از شرایط دیگر استفاده از بورسیه PHD تسلط به زبان آلمانی و انگلیسی می باشد.

خوابگاه های دانشجویی دانشگاه ماگدبورگ آلمان

از جمله خدماتی که دانشگاه ماگدبورگ آلمان برای دانشجویان خود در نظر گرفته است، ارائه خوابگاه دانشجویی در آلمان می باشد و این دانشگاه تعداد 12 خوابگاه را برای دانشجویان خود در نظر گرفته است. یکی از مزیت خوابگاه های دانشگاه ماگدبورگ آلمان، قرار گیری آنها در نزدیکی پردیس دانشگاه می باشد که دارای اتاق های تک نفره، آشپزخانه و سرویس بهداشتی عمومی، سوئیت های مستقل و اتاق های اختصاص داده شده به دانشجویان با فرزند معلول است. دانشگاه ماگدبورگ آلمان برای اعطای خوابگاه به دانشجویان، مبلغی را دریافت می کند که این مبلغ برای اتاق های تک نفره، 250 الی 300 یورو و اتاق های مشترک، 200 یورو در ماه می باشد. که مبلغ مقرون به صرفه ای برای دانشجویان بین االمللی می باشد.

شرایط اقامت پس از تحصیل در آلمان در دانشگاه ماگدبورگ

 افرادی که در دانشگاه otto-von-Guericke-Magdeburg University به تحصیل می پردازند، قطعا علاقه مند به ادامه زندگی خود در کشور آلمان می باشند. دانشجویان دانشگاه ماگدبورگ آلمان، این فرصت برایشان وجود دارد که بعد از به اتمام رسیدن اعتبار اقامتشان، آن را به مدت یک سال به منظور تکمیل تحصیلات خود، تمدید نمایند. همچنین اجازه یافتن شغل با اخذ اقامت موقت نیز برایشان میسر است و از آنجایی که از دانشگاه معتبری فارغ التحصیل شده اند، با توجه به نوع مهارت و تلاششان، انتظار می رود که در کمترین زمان، کار مناسب را یافته و با اخذ ویزای کاری آلمان به اقامت خود در این کشور ادامه دهند. می توان نتیجه گرفته که شرایط اقامت پس از تحصیل در آلمان در دانشگاه ماگدبورگ، با شرایط مطلوبی همراه است و با پایان یافتن تحصیل فرد، اقامت وی نیز تمام نشده بلکه در صورت نیاز فرد، به نوع دیگری از ویزا تغییر می یابد.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب دانشگاه ماگدبورگ آلمان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

شهریه دانشگاه ماگدبورگ آلمان چقدر است؟

با توجه به سیستم آموزشی رایگانی که در کشور آلمان وجود دارد. شهریه این دانشگاه نیز به جز پرداخت مبلغ اندکی جهت مشارکت نیمسال که 50/94 یورو است، رایگان می باشد.

برای پذیرش دانشگاه otto-von-Guericke-Magdeburg University مدرک زبان لازم است؟

بله یکی از شرط های مهم دانشگاه ماگدبورگ آلمان، ارائه مدرک معتبر زبان آلمانی و انگلیسی می باشد .

آیا رشته پزشکی در دانشگاه ماگدبورگ آلمان وجود دارد؟

بله یکی از پرطرفدارترین رشته های تحصیلی یعنی پزشکی، در دانشگاه ماگدبورگ آلمان وجود داشته و دانشجویان بین المللی بسیاری از سراسر دنیا وارد این دانشگاه برای انتخاب رشته پزشکی می شوند.

امکان استفاده از بورسیه دانشجویی در دانشگاه ماگدبورگ آلمان وجود دارد؟

جواب مثبت است. دانشگاه ماگدبورگ آلمان، بورسیه های مختلف تحصیلی را برای دانشجویان در نظر گرفته که همه مقاطع تحصیلی این دانشگاه را شامل می شود.

سخن پایانی

با توجه توجه به رشد پدیده مهاجرت به آلمان به خصوص مهاجرت تحصیلی که دلایل قانع کننده ای از جمله تحصیل رایگان، شرایط زندگی مناسب، وجود دانشگاه های معتبر و... را دارد، این مقاله را به معرفی یکی از دانشگاه های معتبر کشور آلمان، اختصاص دادیم. مشاوران موسسه ملک پور همه تلاش خود را به کار بسته اند تا با شناسایی دغدغه و ابهامات متقاضیان ورود به دانشگاه ماگدبورگ آلمان، پاسخ مناسب و دقیقی را برای آن بیان کنند. در صورت وجود سوال و ابهامی در این باره، این امکان برایتان وجود دارد که به صورت رایگان از مشاوره کارشناسان موسسه ملک پور، بهره مند گردید تا مسیر مهاجرت تحصیلی به آلمان و ورود به دانشگاه (otto-von-Guericke-Magdeburg University) را با کمترین مانع و پیچیدگی، پشت سربگذارید.

امتیاز 2.67 از 5 ( 5 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان