تحصیل پرستاری در آمریکا

7 بهمن 1401 بدون نظر

با توجه به تقاضای بالا برای ورود به رشته پرستاری آمریکا اقدام به تحلیل آن می نماییم. در نتیجه بسیاری از افراد جویای علم و به خصوص بسیاری از افراد که علاقمند به کار و تحصیل در آمریکا در گرایش های مرتبط با پزشکی و کار در محیط پزشکی هستند تمایل بسیار زیادی به تحصیل پرستاری آمریکا نشان می دهند. در این نوشتاری بر آنیم تا شرایط تحصیل پرستاری در آمریکا را مورد بررسی قرار داده و به بسیاری از سوالات نظیر؛ هزینه تحصیل پرستاری در آمریکا چه میزان است؟ آیا ادامه تحصیل پرستاری در آمریکا برای دانشجویان خارجی امکان پذیر است؟ و بسیاری سوالات مشابه از این قبیل پاسخ دهیم. در نظر داشته باشید تمامی اطلاعات موجود در این نوشتار با مشورت وکلای آمریکایی و پس از مطالعه دقیق وب سایت های رسمی و دانشگاهی این کشور در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است اما صرف ارائه اطلاعات به معنی ارائه خدمات در هر زمینه ای نمی باشد. شما بزرگواران می توانید برای بررسی شرایط مهاجرت به آمریکا با خطوط موسسه تماس گرفته و مشاوره تلفنی رایگان را با کارشناسان ما دریافت کنید. همچنین در انتهای همین صفحه نیز می توانید سوالات خود را با کارشناسان در میان بگذارید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

تحصیل پرستاری در آمریکا

انواع دوره های تحصیل پرستاری برای اخذ RN در آمریکا

گزینه های مختلف برای تحصیل پرستاری در امریکا ممکن است بسیار زیاد به نظر برسد؛ این به این معنی است که هر دانشجو می تواند شرایطی را که برای خود مناسب است انتخاب کند. برخی از متقاضیان می‌خواهند در سریع ‌ترین زمان ممکن تجربه عملی به دست آورند، در حالی که برخی دیگر می‌خواهند روی تحصیلات خود تمرکز کنند و پس از فارغ‌ التحصیلی به دنبال شغلی با سطح بالا باشند. قبل از کاوش در دوره های مختلف موجود در بسیاری از مؤسسات و یا دانشگاه ها در سراسر ایالات متحده، بهتر است که در مورد اولویت های خود فکر کنید. در ادامه به بررسی انواع دوره های تحصیل پرستاری برای اخذ RN در آمریکا خواهیم پرداخت.

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل در آمریکا و انگلستان


تحصیل دوره های پرستاری عملی دارای مجوز (LPN/LVN)

تحصیل دوره های پرستاری عملی دارای مجوز (LPN/LVN) یکی دیگر از برنامه های تحصیلی برای تبدیل شدن به یک پرستار در آمریکا است که معمولاً 12 تا 18 ماه طول می کشد تا تکمیل شود و اغلب در کالج های محلی ارائه می شود. تحصیل پرستاری در آمریکا در این مقطع شامل کار کلاسی و تجربه بالینی تحت نظارت اساتید است. پس از تکمیل دوره، داوطلب باید آزمون مجوز شورای ملی (NCLEX-PN) را بگذراند. LPN ها همچنین می توانند گواهی های اضافی را از طریق انجمن های حرفه ای در یک منطقه خاص مانند درمان کسب کنند. یک LPN که گاهی به آن پرستار حرفه‌ای دارای مجوز (LVN) نیز گفته می‌شود، مسئولیت کمی بیشتر از CNA دارد. مقررات ایالتی می گوید که یک LPN با نظارت و بدون نظارت چه کاری می تواند انجام دهد. به عنوان مثال، برخی از ایالت ها برای تجویز دارو نیاز به نظارت دارند. محدودیت ‌های ایالت خود را بررسی کنید تا مشخص کنید آیا LPN می‌تواند حجم کاری موقعیتی را که در دسترس دارید انجام دهد یا خیر؟

وظایف پرستاران در رشته پرستاری عملی دارای مجوز (LPN/LVN)

 • مشاهده و تحلیل علائم حیاتی و نظارت بر سلامت بیمار
 • تجویز دارو و انجام سایر وظایف مراقبت از بیمار
 • کمک به بیماران در حمام کردن، لباس پوشیدن و سایر وظایف مراقبتی
 • آموزش بیماران و خانواده ها در مورد درمان و مراقبت در منزل
 • ثبت اطلاعات بیمار در پرونده پزشکی آن ها
 • به اشتراک گذاری اطلاعات بیماران با پرستاران و پزشکان

تحصیل مدرک کاردانی پرستاری (ADN)

تحصیل مدرک کاردانی پرستاری (ADN) در واقع همان کاردانی پرستاری است. مدت زمان این برنامه بین 15 ماه تا 2 سال به طول خواهد انجامید. تحصیل پرستاری در آمریکا در این مقطع معمولاً در برخی از کالج ها تدریس می شود و قطعاً نیاز به کلاس های درسی پیش نیاز دارد. این دوره تحصیلی معمولاً بر مهارت های فنی پرستاران تمرکز دارد. بنابراین، با تکمیل این برنامه، متقاضیان می توانند درمان عمل و آموزش مواجه با بیماری برای آرامش و گذراندن دوره پس از آن را انجام دهند. در نظر داشته باشید تمامی افرادی که این دوره تحصیلی را می گذرانند برای این که بتوانند مجوز کار دریافت نمایند می بایست در آزمون ملی مجوز بگیرند و به عنوان یک پرستار رجیستر شده مشغول به کار شوند.

شرایط تحصیل لیسانس پرستاری در آمریکا (BSN)

شرایط تحصیل لیسانس پرستاری در آمریکا (BSN) برای افراد مختلف اندکی متفاوت است. بسیاری از افراد با مدرک کاردانی و گواهی RN پیشتر وارد بازار کار شده اند ولی بسیاری از متقاضیان نیز هستند که از ابتدا تمایل به تحصیل پرستاری در مقطع لیسانس دارند و هدف آن ها این است که با مدرک تحصیلی بالاتری وارد بازار کار شوند. در عین حال بسیاری از کارفرمایان نیز حداقل مدرک تحصیلی که برای استخدام نیروی کار در نظر می گیرند کارشناسی است. این موضوع به خصوص در بیمارستان ها و کلینیک های بزرگ و مطرح بیشتر ملاحظه می شود. اپلای پرستاری امریکا در مقطع کارشناسی به این صورت است که دانش آموز می بایست یک دوره چهار ساله تحصیلی را طی کند یا می تواند پس از مدتی کار و کسب تجربه در رشته پرستاری آمریکا به عنوان یک RN با مدرک کاردانی، برای تکمیل مدرک لیسانس علوم برگردد. مدرک لیسانس در رشته پرستاری نیز منجر به صلاحیت قبولی در آزمون رجیستری می شود. برای اپلای پرستاری آمریکا در مقطع لیسانس متقاضی می بایست مدرک زبان ارائه دهد در واقع تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان امکان پذیر نیت ونمره آیلتس آکادمیک باید حداقل هفت باشد که متقاضی تحصیل در این رشته می بایست به دانشگاه های کشور آمریکا ارائه دهد. (با امتیاز گروه اسپیکینگ 7.0 یا بالاتر و سایر نمرات باند 6.0 یا بالاتر) بسیاری از دانشگاه ها به صورت جداگانه مصاحبه و یا آزمون ورودی اختصاصی خود را به صورت حضوری برگزار می نمایند که شامل دروس تخصصی دوران دبیرستان همانند؛ زیست، شیمی، فیزیک و ریاضی خواهد بود. در عین حال معدل متقاضی می بایست بسیار بالا باشد حداقل 3.5 از 4 را باید داشته باشد. بسیاری از دانشگاه ها نمره آزمون sat یا act را نیز طلب می کنند. البته امتیاز مد نظر هر دانشگاه کاملاً با دیگری متفاوت است. (نمره SAT خوب ممکن است بین 1440-1560 و نمره آزمون ACT ممکن است در حد 32-35 لازم باشد).

تحصیل پرستاری در آمریکا

شرایط تحصیل ارشد پرستاری در آمریکا (MSN)

ادامه تحصیل پرستاری در آمریکا پس از مقطع کارشناسی با مدرک کارشناسی ارشد (MSN) دنبال می شود که دو سال دیگر فراتر از مدرک کارشناسی زمان می برد. این دوره فراتر از پرستاری پایه است و در واقع برای این طراحی شده تا حوزه تخصصی در عنوان انتخاب شده رشته را پوشش دهد. دانشجویان MSN همچنین رهبری، تحقیق، سیاست ها و سایر موضوعات پیشرفته را مطالعه می کنند که آن ها را برای مسئولیت بیشتر آماده می کند. شرایط تحصیل ارشد پرستاری در آمریکا (MSN) به این صورت است که این برنامه ها اغلب به مجوز RN و حداقل تجربه کاری به عنوان پرستار نیاز دارند. به عبارت دیگر، دانش‌آموزان نمی‌توانند مستقیماً پس از کسب مدرک BSN وارد برنامه کارشناسی ارشد علوم شوند. در عوض، آن ها باید مجوز RN خود را دریافت کنند و قبل از پذیرش در برنامه کارشناسی ارشد، یک سال یا بیشتر در رشته پرستاری کار کنند. مدرک زبان در حد آیلتس 7 الی 7.5 الزامی است. الزامات پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در آمریکا برای رشته پرستاری به شرح زیر است؛

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش در مقطع ارشد پرستاری در آمریکا

 • مدرک لیسانس پرستاری از یک برنامه معتبر
 • مجوز RN فعلی در یکی از ایالت های آمریکا که در آن متقاضی الزامات بالینی را تکمیل می‌کند.
 • معدل 3.0 یا بالاتر در مقطع کارشناسی
 • مصاحبه با متقاضی
 • نمرات رسمی در آزمون سوابق تحصیلات تکمیلی (GRE)
 • نمره آزمون مهارت زبان انگلیسی
 • حداقل سه توصیه نامه حاکی از ظرفیت و پتانسیل متقاضی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد از اساتید مقطع کارشناسی و یا مدیران و یا کارفرمایان پرستار

 شرایط تحصیل دکترا پرستاری در آمریکا

در این بخش به بررسی شرایط تحصیل دکترا پرستاری در آمریکا می پردازیم. بالاترین مدرک پرستاری در این کشور مدرک دکتری است. انواع تخصص های دکتری باعث ارتقا شغلی پرستار در محیط کار بالینی یا آکادمیک می شود. بسته به نوع شغلی که متقاضی می‌خواهد دنبال کند؛ دوره های تحصیل دکتری در آمریکا معمولاً یا متمرکز بر تحقیق و یا متمرکز بر تمرین هستند. دوره های تحصیلی در این مقطع از دو الی پنج سال هستند. برای تحصیل در مقطع دکترا لازم است که متقاضی دارای مدرک ارشد پرستاری باشد. سه مدل متفاوت از مدرک دکترا برای ادامه تحصیل پرستاری در آمریکا وجود دارد که متقاضیان می توانند آن را دنبال کنند؛

 • دکترای علوم پرستاری (DNS): این مدرک بر روی تحقیق متمرکز است و اغلب به عنوان مسیری برای شغل هایی به عنوان محقق، مدیر، تحلیلگر یا سر پرستار استفاده می شود. سطح علمی این گزینه کمتر از دکترا است.
 •  DNP یا Doctor of Nursing Practice: این گزینه برای افرادی است که نیازمند مدرک تحصیلی برای سمت های اجرایی خود در بخش های مرتبط با مراقبت های بهداشتی و مدیریت پرستاری هستند.
 • دکترای فلسفه پرستاری (PhD): این مدرک تحصیلی مبتنی بر پژوهش است که منجر به کسب موقعیت ‌هایی به عنوان محقق یا استاد پرستاری در دانشگاه‌ ها می‌شود.

تحصیل داروسازی در آمریکا

این مقاله را از دست ندهید: تحصیل داروسازی در آمریکا

در این مقاله ما جوانب تحصیل داروسازی در آمریکا را به شما خواهیم آموخت.

مدارک مورد نیاز پذیرش رشته پرستاری در آمریکا

مدارک مورد نیاز پذیرش رشته پرستاری در آمریکا عملاً در هر دانشگاه متفاوت است و دانشگاه ها بسته به رتبه و شرایط خود هر سال ممکن است مدارک و شرایط خاص تری را برای اپلای آمریکا در رشته پرستاری به متقاضیان خود ارائه کنند. برای اخذ پذیرش و ادامه تحصیل پرستاری متقاضیان می بایست معدل بالایی داشته باشند چرا که پذیرش بسیار رقابتی است و از آن جایی که تقاضا برای این رشته بسیار زیاد است در نتیجه دست دانشگاه ها میان تعداد زیادی متقاضی برای انتخاب بهترین و شایسته ترین آن ها کاملاً باز است. افرادی که معدل آن ها بالای 19 است اصولا شانس بیشتری برای دریافت پذیرش از دانشگاه های این کشور دارند. در مقطع کارشناسی تقریباً تمامی دانشگاه ها مصاحبه و آزمون ورودی دارند که این مهم نیازمند حضور فیزیکی متقاضی در خاک کشور مقصد است. در عین حال نمره زبان آیلتس حداقل 7 یا معادل آن در آزمون تافل از دیگر الزامات ورود به این رشته است. در مقاطع بالاتر لازم است که پرستار مجوز RN داشته و بتواند حداقل یک الی سه سال سابقه کار نشان دهد. بسیاری از دانشگاه ها مدرک ACT ,SAT را نیز از متقاضیان طلب می کنند حداقل نمره مد نظر دانشگاه ها 33 در آزمون ACT و نمره 1440 در آزمون SAT می باشد.

تحصیل تخصص پرستاری در امریکا

به صورت نرمال مدرک تحصیلی کاردانی و یا نهایتاً کارشناسی پرستاری عملاً هم در بخش تحصیلات و هم برای ورود به بازار کار کفایت می کند اما برای تحصیل تخصص پرستاری در امریکا متقاضی می بایست ارشد پرستاری و یا دوره های دکترا را در این کشور پشت سر بگذارد. شرایط تحصیل پرستاری به خصوص برای بحث تخصص که شامل دکترا و ارشد پرستاری در آمریکا می شود را پیشتر به تفصیل شرح دادیم.

 

هزینه تحصیل پرستاری در امریکا

هزینه تحصیل پرستاری در امریکا بسته به دانشگاه و مقطع تحصیلی می تواند بسیار متفاوت باشد. در مقطع کارشناسی شهریه دانشگاه می تواند از 40 الی 100 هزار دلار آمریکا باشد. البته شهریه چهل هزار دلاری برای دانشگاه های دولتی و برای افرادی است که سیتیزن شیپ یا تابعیت و یا اقامت دائم آمریکا را دارند. در نظر داشته باشید شهریه تحصیل در کشورهایی نظیر آمریکا هرگز صفر نمی شود و دانشجویان حداقل شهریه را باید برای تحصیلاتشان در نظر بگیرند. هزینه تحصیل در آمریکا در مقاطع بالاتر و یا دانشگاه های برتر ممکن است تا حدود 180 الی 200 هزار دلار نیز برسد.

معرفی بورسیه رشته پرستاری در آمریکا

برای کمک به دانشجویان بین المللی که هدف تحصیل پرستاری در آمریکا را دارند و در تامین مالی تحصیلات خود با مشکل مواجه هستند؛ کالج ها و دانشگاه ها، سازمان های خصوصی و انجمن های حرفه ای کمک مالی ارائه می کنند. پرستاران مشتاقی که از سرتاسر جهان به ایالات متحده می آیند اغلب می توانند در حین اخذ مدرک تحصیلی، بورسیه تحصیلی در آمریکا، کمک هزینه و حتی فرصت های تحصیلی کار پیدا کنند. در ادامه به معرفی بورسیه پرستاری امریکا خواهیم پرداخت؛

 • بورسیه شایستگی آکادمیک دانشجویان بین المللی ایالت تنسی شرقی؛ دانشجویان بین المللی پرستاری که علاقمند به ادامه تحصیل در این رشته هستند، در صورتی که بتوانند سابقه پیشرفت تحصیلی قابل مقایسه با معدل 3.0 در مقیاس 4.0 ایالات متحده را نشان دهند، می توانند برای این بورسیه درخواست دهند. دریافت کنندگان باید ویزای تحصیلی آمریکا باید ویزای F-1 یا J-1 داشته باشند. مبلغ این بورسیه 12500 دلار می باشد.
 • بورسیه تحصیلی Geraldine “Polly” Bednash Scholarship؛ این جایزه محدود به دانشجویانی است که در یک برنامه پرستاری در مقطع کارشناسی در موسسات وابسته به انجمن کالج های پرستاری آمریکا پذیرفته شده یا ثبت نام کرده اند. متقاضیان باید معدل 3.2 را در مدرسه فعلی یا آخرین مدرسه خود نشان دهند. مبلغ بورسیه 5000 دلار می باشد.
 • بورسیه بنیاد پرستاری اورژانس (کمک هزینه بین المللی سیگما تتا تاو): درخواست این بورسیه برای متقاضیان در سراسر جهان آزاد است. این بورسیه از دانشجویان فارغ التحصیل علاقمند به انجام تحقیقاتی که عملکرد تخصصی پرستاری اورژانس را ارتقا می دهد و به شکل گیری خط مشی مراقبت های بهداشتی در مراقبت مستقیم از بیمار کمک می کند، حمایت می کند. مبلغ بورسیه 6000 دلار می باشد.

معرفی بهترین دانشگاه های آمریکا در رشته پرستاری

هنگامی که قصد دارید یک پرستار ثبت نام شده (RN) شوید، دانشکده پرستاری و برنامه تحصیلی که انتخاب می کنید در آینده شغلی شما نقش خواهد داشت. با این همه گزینه، چگونه بهترین دانشکده پرستاری را باید انتخاب کرد؟ در این بخش، ما بهترین دانشکده‌ های پرستاری در ایالات متحده و همچنین نحوه تحقیق در مورد دانشکده‌های پرستاری، چگونگی پیدا کردن ویژگی ‌هایی که برای متقاضیان مهم هستند و نحوه انتخاب برنامه ‌هایی که با خواسته‌ها و نیازهای افراد مطابقت دارند را بررسی می‌کنیم. در بخش معرفی بهترین دانشگاه های آمریکا در رشته پرستاری باید بدانید که با نزدیک به 1000 برنامه لیسانس و تعداد زیادی برنامه ADN رو به رو خواهید شد. انتخاب بهترین گزینه از میان بهترین ها کار ساده ای نیست. هنگام انتخاب 10 برنامه پرستاری برتر در ایالات متحده، عواملی از جمله: نتایج دوره (نرخ اشتغال فارغ التحصیلان)، نرخ پذیرش فارغ التحصیلان در آزمون رجیستری، شهریه، کیفیت برنامه و اعتبار دانشگاه را می بایست مد نظر قرار دهید. در ادامه به معرفی برخی از برترین دانشگاه ها برای تحصیل پرستاری در آمریکا خواهیم پرداخت؛

دانشگاه های برتر برای تحصیل پرستاری

دانشگاه دوک

دانشگاه میشیگان

دانشگاه جورج تاون

دانشگاه کالیفرنیا لس آنجلس

دانشگاه جان هاپکینز

دانشگاه واشنگتن

دانشگاه نیویورک

دانشگاه اموری

دانشگاه پنسیلوانیا

دانشگاه مریلند

شرایط پذیرش پرستاری در دانشگاه Johns Hopkins

دانشگاه جان هاپکینز یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی در بالتیمور، مریلند است که تحت عنوان یکی از بهترین دانشگاه های پزشکی در ایالات متحده مشهور شده است. این دانشکده پرستاری در رتبه دوم در رتبه بندی QS قرار گرفته است. علاوه بر برنامه درسی متنوع، دانشگاه جانز هاپکینز نیز سرمایه گذاری زیادی بر روی اعضای هیئت علمی برجسته در زمینه پزشکی جهانی انجام می دهد. نکته ویژه این دانشگاه این است که دانشجویان در بیمارستانی با همین نام دوره تحصیلی خود را طی خواهند کرد که یکی از بیمارستان های پیشرو در ایالات متحده است. گرچه گروه پرستاری این دانشگاه شهریه بالایی دارد، اما همیشه برای دانشجویان ممتاز بورسیه می دهد. شرایط پذیرش پرستاری در دانشگاه Johns Hopkins بسیار سخت و خاص است و عملاً برترین متقاضیان جذب این دانشگاه می شوند. این دانشگاه بالاترین نمره آزمون SAT آمریکا و ACT را طلب می کند به طور کلی دانش‌آموزانی را می‌پذیرد که در 2 درصد برتر نمره دریافت کنند. (SAT 1560, ACT 35) . دانشگاه جانز هاپکینز معمولاً دانش‌آموزان متوسطه A را با میانگین معدل در حدود 3.92 می‌پذیرد و جذب می‌کند. درصد پذیرش این دانشگاه 8 درصد از مجموع کل متقاضیان اخذ پذیرش برنامه های تحصیل پرستاری در آمریکا است.

شرایط پذیرش پرستاری در دانشگاه دوک

این دانشگاه خصوصی که در سال 1931 تاسیس شده و در کارولینای شمالی واقع شده است در رشته پرستاری از برنامه های تحصیلی هر سه مقطع دانشگاهی از کارشناسی تا دکترا را تحت پوشش قرار می دهد. این دانشگاه یکی از برترین ها برای تحصیل پرستاری به خصوص در مقطع دکترا می باشد. شرایط پذیرش پرستاری در دانشگاه دوک آمریکا نیز بسیار گزینشی و دشوار است. نرخ انتخابی پذیرش این دانشگاه فقط 6 درصد است و درصد پذیرش آن به عنوان یکی از برترین دانشگاه های پرستاری در ایالات متحده بسیار پایین است. نمره SAT و ACT مد نظر دانشگاه نیز عملاً بسیار بالا است. برای SAT حداقل نمره 1570 و برای ACT حداقل نمره بین 33 الی 35 مد نظر دانشگاه است. داشتن معدل کامل نیز به تنهایی شانس پذیرش افراد را بالا نمی برد و شرط پذیرش دانشگاه داشتن مجموع شرایط است. برای اطلاع از شرایط اعزام دانشجو به آمریکا این مقاله را مطالعه کنید.

شرایط پذیرش پرستاری در دانشگاه پنسیلوانیا

دانشگاه پنسیلوانیا نیز از برترین دانشگاه ها برای تحصیل پرستاری در آمریکا است. در واقع اگر بخواهیم در یک مقیاس کلی به این دانشگاه ها نگاه کنیم؛ رقابت بسیار تنگاتنگی بین سه دانشگاه دوک، پنسیلوانیا و جان هاپکینز در این رشته در سرتاسر ایالات متحده وجود دارد. نرخ پذیرش دانشجو در دانشگاه پنسیلوانیا برای متقاضیان در رشته پرستاری تنها 9 درصد است. بر اساس آمار و ارقام پذیرفته شدگان کارشناسی پرستاری این دانشگاه در سال جاری همگی از 10 درصد برتر کلاس فارغ التحصیلی دبیرستان خود بودند. شرایط پذیرش پرستاری در دانشگاه پنسیلوانیا نیز قاعدتاً همانند دو دانشگاه دیگر دشوار است. از جمله مدارک مورد نیاز این دانشگاه برای اعطای پذیرش به متقاضیان؛ داشتن حداقل نمره sat 1570، act 34 و معدل بالای 3.9 می باشد.

شرایط اخذ اقامت و تابعیت آمریکا پس از تحصیل پرستاری

شرایط اخذ اقامت و تابعیت آمریکا پس از تحصیل پرستاری در آمریکا برای متقاضیان به این صورت است که این افراد می بایست حداقل سی ماه ظرف پنج سال پس از پایان تحصیلات خود در این کشور مشغول به کار بوده باشند و برای آن ها بیمه رد شود که در واقع مدرکی برای اثبات کار کردن در این کشور است. در صورت داشتن مجموع شرایط و همچنین حضور فیزیکی در خاک آمریکا در این مدت می توانند برای اقامت آمریکا درخواست دهند. رسیدگی به درخواست مربوط به اقامت دائم در یک بازه زمانی 7 الی 30 ماهه انجام می شود. پس از گذشت پنج سال از اقامت دائم متقاضی امکان درخواست برای سیتیزن شیپ و در نهایت پاسپورت امریکا را دارد.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر درباره تحصیل پرستاری در آمریکا هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

گام به گام تا اخذ اقامت


سوالات متداول

✅ هزینه تحصیل پرستاری در آمریکا به چه صورت است؟

هزینه تحصیل از چهل هزار دلار آغاز شده و ممکن است تا حدود دویست هزار دلار در سال نیز برسد.

✅ شرایط تحصیل ارشد پرستاری در آمریکا به چه صورت است؟

برای تحصیل ارشد پرستاری در آمریکا داشتن مدرک زبان حداقل آیلتس 7-7.5، داشتن مجوز RN و سابقه کار حداقل یک ساله لازم است.

✅ متداول ترین مدرک تحصیلی برای بازار کار رشته پرستاری در آمریکا چیست؟

بهترین مدرک تحصیلی کاملاً متناسب با شغل مورد علاقه و وظایف تعریف شده برای آن موقعیت شغلی معنا می شود اما به صورت کلی کارشناسی و ارشد پرستاری از جمله بهترین مدارک تحصیلی برای ورود به بازار کار خواهند بود.

✅ حداقل مدرک تحصیلی در رشته پرستاری برای ورود به بازار کار چیست؟

مدرک کاردانی پرستاری حداقل مدرک تحصیلی مورد نیاز برای ورود به بازار کار رشته پرستاری در این کشور است که البته فارغ التحصیلان پس از اتمام تحصیلات می بایست آزمون های مرتبط برای اخذ مجوز را بدهند و سپس امکان کار در این کشور را داشته باشند.

سخن پایانی

در مقاله ای که مطالعه نمودید؛ شرایط تحصیل پرستاری در آمریکا، ادامه تحصیل در این رشته، دانشگاه های برتر و شرایط پذیرش آن ها و همچنین شرایط کار رشته پرستاری در این کشور اطلاعات مرتبط را مطالعه نمودید. رشته پرستاری یکی از پرتقاضاترین رشته های تحصیلی دنیا در حال حاضر است و از آن جایی که بازار کار بسیار مناسب و حقوق بالایی برای شاغلین این رشته وجود دارد در نتیجه تعداد متقاضیان تحصیل در این رشته همه ساله سیر صعودی دارد. اپلای پرستاری در آمریکا در تمامی مقاطع تحصیلی به همین دلیل شرایط خاص خود را داشته و دانشگاه ها عملاً هر سال شرایط ورود را سخت و سخت تر می کنند. در عین حال پس از تحصیل پرستاری و ورود به بازار کار از آن جایی که این رشته با سلامتی و جان افراد نیز در ارتباط است میزان سختگیری در آزمون هایی که صلاحیت ورود به بازار کار را در اختیار افراد میگذراند روز به روز بیشتر می شود. یکی از نکات مهمی که متقاضیان و علاقمندان به پرستاری دارند می بایست مد نظر قرار دهند؛ سطح بالای دانش زبان برای ورود به دانشگاه و بازار کار خواهد بود. شما عزیزان می توانید برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان و یا مشاوره تخصصی در امر مهاجرت خود با خطوط موسسه MIE اتریش ارتباط برقرار نمایید و در صورتی که در خصوص تحصیل پرستاری در آمریکا همچنان ابهامی دارید می توانید سوالات خود را در انتهای صفحه به کارشناسان ما در میان بگذارید. 

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان