مهاجرت پرستاران به استرالیا

بدون نظر

در مهاجرت پرستاران به استرالیا، باید به دو نکته بسیار مهم توجه نمود. اولین نکته معادل سازی مدرک پرستاری و سپس اشتغال به کار پرستاران می باشد. بسیاری از پرستاران و فارغ التحصیلان این رشته تمایل دارند با دریافت ویزای کاری اقدام به مهاجرت داشته باشند. کشور استرالیا با توجه به امنیت و رفاه اجتماعی، ثبات اقتصادی بالا، تحصیل فرزندان در مدرسه هایی که از سطح آموزشی بالایی برخوردار هستند، نظام آموزشی قوی، وجود دانشگاه های تاپ و معتبر، طبیعت بکر این کشور، آب و هوای فوق العاده و…. باعث شده تا هر ساله مهاجران زیادی را به سوی خود جذب کند. دولت استرالیا جهت تکمیل کادر درمان خود هم اکنون اقدام به پذیرش و جذب نیروی کادر پرستار را دارد که متقاضیان می توانند با توجه به انواع ویزاهای استرالیا، و بررسی لیست مشاغلی که مورد نیاز این کشور می باشد، جهت اخذ یکی از ویزاهایی که متناسب با موقعیت آن ها می باشد اقدام فرمایند. این مقاله جهت اطلاعات و آشنایی بیشتر مهاجرت پرستاران به استرالیا، شرایط کاری آن ها، مراحل معادل سازی، مدارک مورد نیاز، هزینه های مهاجرت و میزان حقوق دریافتی پرستاران در استرالیا گردآوری و فراهم شده است. چنانچه در خصوص شرایط مهاجرت پرستاران به استرالیا نیازمند دریافت اطلاعات بیشتر هستید می توانید از طریق تماس با موسسه MIE از مشاوره رایگان با مشاورین تخصصی و وکلا بهره مند شوید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
مهاجرت پرستار به استرالیا

شرایط مهاجرت پرستاران به استرالیا

متقاضیانی که در زمینه های درمانی، بهداشتی واجد شرایط هستند من جمله متخصصان، پزشکان، پرستاران، ماما ها، فیزیوتراپ ها و… می توانند یک فرصت شغلی مناسب، محیط کاری عالی و درآمد بالا را در کشور استرالیا تجربه کنند. شاید سوال برایتان ایجاد شود که برای مهاجرت به استرالیا از کجا شروع کنم؟ برای مهاجرت نیازمند به دریافت ویزای کار پرستاری می باشد که نیازمند این است که مدارک تحصیلی و شغلی پرستاران ارزیابی شوند. متقاضیان در ابتدا باید مدارکی از قبیل مدرک تحصیلی، گواهی نامه و مدارک شغلی، مدرک زبان و سابقه کار مناسب را ارائه دهند. به دلیل اینکه شرایط مهاجرت پرستاران به استرالیا نسبت به کشور کانادا آسان تر می باشد، در چندین سال اخیر مهاجرت به این کشور افزایش داشته است. باید به نکته توجه داشت که اقامت استرالیا برای پرستاران، نیازمند به معادل سازی و ارزیابی مدرک و قبولی در آزمون rn می باشد.

مهاجرت کادر درمان به استرالیا

در خصوص مهاجرت کادر درمان به استرالیا می توان گفت که چه از طریق مهاجرت کاری اقدام کنید و یا مهاجرت به طور دائم را داشته باشید شرایط مساعدی را جهت اخذ ویزای استرالیا دارید. سیستم مراقبت بهداشتی استرالیا مرتبا در سطح بین المللی قرار میگیرند و میتوان گفت امید زندگی در کشور استرالیا از بالاترین رتبه ها در جهان است و به همین دلیل بر کیفیت و مراقبت های بهداشتی در استرالیا تاکید زیادی می شود. اشخاصی که تمایل دارند در سیستم مراقبت های بهداشتی مشغول به کار شوند باید در هئیت پزشکی مربوطه ثبت نام نمایند. این هیئت ها به همراه کادر پزشکان سلامت استرالیا بر مراحل ثبت نام پرستاران، پزشکان، ماماها، داروسازان، فیزیوتراپ ها و دیگر متخصصان نظارت مستقیم دارند. از شرایط ویزا گرفتن در این خصوص را می توان به ارزیابی و شناسایی اسناد و مدارک ارائه شده اشاره کرد و همچنین تشخیص عملکرد پزشکان است که یک معاینه به صورت عملی و نظری برای آنان در نظر گرفته شده است. متقاضیان در این امر باید جهت فرآیند و مراحل حرفه ای شناسایی مدارک و رزومه خود را ارائه داده و از اینکه مراحل به ترتیب درست انجام شده است اطمینان خاطر حاصل فرمایند. برای اطلاع ازشرایط زندگی در سیدنی استرالیا لینک مقاله مربوطه را مطالعه کنید.

مراحل مهاجرت پرستاران به استرالیا

در خصوص مراحل مهاجرت پرستاران به استرالیا می توان به موارد زیر اشاره داشت:

مرحله اول

ارایه نمره 7 آیلتس یا نمره 2 تافل یا PTE

مرحله دوم

ارایه مدارک مورد نیاز مانند مدرک لیسانس و ریز نمرات،مدرک زبان، سابقه کار و ارایه نامه ارزیابی سازمان نظام پرستاری استرالیا

مرحله سوم

اعلام نتیجه ارزیابی با در نظر گرفتن زمانی حدود 5 تا 6 ماه

مرحله چهارم

در صورت مثبت بودن جواب ارزیابی، نامه مجوز شرکت در کلاس های رجستری داده شده و باید در کلاس ها شرکت داشته باشند، زمان این کلاس ها بین 2 تا 6 می باشد و ممکن است یک ماه دوره ی عملی داشته باشند و هزینه آن معمولا بین 12 تا 15 هزار یورو می باشد

مرحله پنجم

درصورتی که موفق به شرکت در کلاس ها شوید به شما ویزای اقامت موقت تعلق می گیرد.

مرحله ششم

پس از اتمام دوره کلاس ها به حالت ریجستری در آمده و باید 2 تا 3 ماه زمان گذرانده شود

مرحله هفتم

پس از ریجستر شد امکان اخذ ویزای اقامت دائم استرالیا به صورت دائم را دارید که مراحل اداری را طی نمایید و از سمت SkillSelect دعوت نامه دریافت نمایید

 

مهاجرت ماما به استرالیا

این مقاله را از دست ندهید: مهاجرت ماما به استرالیا

در این مقاله اطلاعات مفیدی در مورد مهاجرت ماما به استرالیا را به شما خواهیم آموخت.

مراحل معادلسازی مدرک پرستاری در استرالیا

جهت مهاجرت پرستاران به استرالیا باید به این امر مهم توجه داشت که درخواست آنان در خصوص هیئت ملی جهت ثبت نام مورد ارزیابی قرار میگیرد. این معادل سازی و ارزیابی در این خصوص است که دولت استرالیا اطمینان حاصل کند که پرستاران به طور مناسب و کامل آموزش های لازم را دیده اند. یکی از مراحل معادل سازی پرستاران قبولی در آزمون Register Nurse می باشد. برای شرکت در این آزمون متقاضیان باید سطح زبان آیلتس ٧ را در هر چهار مهارت ارائه دهند. یکی دیگر از مراحل معادل سازی ثبت نام در AHPRA (سازمان تنظیم مقررات پزشکان بهداشت استرالیا) می باشد. برای شرکت در AHPRA باید دو آزمون که با مدت زمانی شش ماه از هم تشکیل می شوند را شرکت نمایید.

به صورت کلی در مورد شرایط معادل سازی پرستاران می توانیم به موارد زیر اشاره داشته باشیم:

 • ارایه مدرک زبان
 • ارایه مدارک مورد نیاز به سازمان نظام پرستاری استرالیا
 • اخذ نتیجه ارزیابی پس از مدت زمان شش ماه
 • شرکت در دوره ها و کلاس های رجیستر شدن
 • دریافت ویزای موقت جهت حضور در دوره های رجیستری
 • در صورت موفقیت و قبولی در آزمون پس از سه ماه رجیستر می شوید.
 • در این مرحله می توانید جهت اخذ ویزای دایم اقدام فرمایید.

 

تصویر پرستار مهاجرت پرستاربه استرالیا

امتحان rn پرستاری استرالیا

جهت مهاجرت پرستاران به استرالیا باید به این امر مهم توجه داشت که درخواست آنان در خصوص هیئت ملی جهت ثبت نام مورد ارزیابی قرار میگیرد. این معادل سازی و ارزیابی در این خصوص است که دولت استرالیا اطمینان حاصل کند که پرستاران به طور مناسب و کامل آموزش های لازم را دیده اند. یکی از مراحل معادل سازی پرستاران قبولی در آزمون Register Nurse می باشد. برای شرکت در این آزمون متقاضیان باید سطح زبان آیلتس ٧ را در هر چهار مهارت ارائه دهند. یکی دیگر از مراحل معادل سازی ثبت نام در AHPRA (سازمان تنظیم مقررات پزشکان بهداشت استرالیا) می باشد. برای شرکت در AHPRA باید دو آزمون که با مدت زمانی شش ماه از هم تشکیل می شوند را شرکت نمایید. NCLEX مخفف عبارت National Council Licensure Examination می باشد که توسط تیم AHPRA هیئت قانون گذار پرستاران کشور استرالیا سطح پایه را جهت بررسی و توانایی فرد داوطلب که به عنوان یک پرستار میخواهد مشغول به کار شود معرفی میشود. این برنامه یک آزمون کامل و جامع می باشد که کلیه عبارات و مفاهیم علم پرستاری را به صورت کامل پوشش داده و پرستارانی واجد شرایط در این آزمون هستند که برنامه پرستاری کشور أسترالیا را تکمیل کرده باشند. متقاضیان این امر باید در این آزمون پذیرفته شوند که پرستار ثبت نام شده آر ان باشند. در جدول زیر به مراحل ثبت نام اشاره میکنیم:

تاییدیه دریافت AHPRA جهت برگزاری آزمون NCLEX

ثبت نام در محل قبل و پرداخت هزینه های آن به صورت آنلاین

متقاضی بعد از انجام ثبت نام از مرکز پیرسون ایمیلی را دریافت، که تاییدیه ثبت نام آزمون nclex پیوست خواهد شد.پس از این مرحله متقاضی واجد شرایط در سیستم pearson vue توسط Ahpra خواهد بود که در تاریخ نود روز جهت آزمون Att حضور پیدا کند.

پس از آن شما واجد شرایط حضور در سیستم Pearson Vue توسط AHPRA خواهید بود

شما باید در تاریخ های معتبر (90 روز) برای آزمون ATT حاضر شوید.

به همراه داشتن کلیه مدارک هویتی جهت شرکت در آزمون

دریافت نتیجه آزمون پس از 6 هفته از طریق AHPRA

 

این امتحان به صورت چهار دسته سوالات چند گزینه برگزار می شود که شامل جدول، نمودار، پر کردن جاهای خالی که بر اساس مفاهیم و علم پرستاری است، می باشد. پس از قبولی در آزمون آر ان وارد مرحله OSCE می شوید. جهت قبولی در آر ان باید قابلیت ها شایستگی های خود را نشان دهید که از سطح تعیین شده بالاتر باشند. جهت قبولی در این آزمون باید سعی کنید که تمام تلاش و توانایی خود را به کار بگیرید.

شرایط کار پرستاری در استرالیا

در خصوص مهاجرت پرستاری به استرالیا باید به شرایط کار پرستاری در این کشور هم توجه نمود. در ابتدا پرستاران باید در خواست کار خود را به و در هیئت پرستاری NMBA استرالیا شرکت نمایند. مرحله پس از ثبت نام درخواست ویزا می باشد و این دو مرحله از هم کاملا مجزا می باشند. یعنی در صورت پذیرش از مرحله اول تضمینی برای دریافت ویزا وجود ندارد. مدت زمان رسیدگی به این درخواست، مدت مشخصی ندارد و به زمان درخواست شما بستگی دارد.

ارزیابی مهارت برای مهاجرت پرستار به استرالیا

برای مهاجرت پرستار به استرالیا ارزیابی مهارت های آنان در سه مرحله صورت می گیرد:

مرحله اول

 • پرستار باشید و شرایط ثبت نام در NMBA و AHPRA داشته باشید.
 • اسناد و مدارک هویتی لازم من جمله گذرنامه، عکس و سند ازدواج را ارائه دهید.

مرحله دوم

ارائه مدرک زبان در سطح لازم

مرحله سوم

 • اثبات و ارائه سوابق شغلی؛ شما باید مدارک کار پرستاری خود را در پنج سال اخیر به صورت سربرگ رسمی، توسط یک ناظر مستقیم که دارای یک امضای رسمی باشد را ارائه دهید.
 • شما باید اثبات کنید که سابقه کیفری ندارید و مهارت ها و توانایی های لازم جهت کار در استرالیا را دارید.
 • ثبت درخواست خود برای AHPRA و ارسال آن
 • دریافت ویزا

انواع ویزای کار مهاجرت پرستاران به استرالیا

جهت مهاجرت پرستاران به استرالیا، در صورتی که واجد شرایط باشند از طریق یکی از ویزا های زیر می توانید اقدام کنید:

 • ویزای١٨٩: ویزای مهارتی استرالیا به صورت مستقل
 • ویزی ١٩٠: ویزای مهارتی استرالیا با اسپانسر ایالتی
 • ویزای٤٩١: ویزای تخصصی با اسپانسر مناطق کم‌جمعیت و اسپانسر فامیلی
 • ویزای ١٨٦: ویزای اقامت دائم با اسپانسر شغلی استرالیا
 • ویزای ٤٨٢: ویزای مهارتی اقامت موقت یا TSS
 • ویزای ٤٩٤: ویزای کارفرمای حامی نیروی کار ماهر منطقه‌ای
 • ویزای٤٨٥: اقامت موقت ویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های استرالیا

مدارک مورد نیاز مهاجرت پرستاران به استرالیا

 • ارزیابی و معادل سازی مدرک پرستاری در کشور استرالیا
 • ارایه پاسپورت
 • ارایه عکس پرسنلی
 • ترجمه مدارک هویتی شخص متقاضی و اعضای خانواده
 • ترجمه رسمی سند ازدواج برای اشخاص متاهل
 • ارایه گواهی نامه سابقه کار
 • ارایه گواهی نامه عدم سو پیشینه
 • مدیکال چک
 • بیومتریک
 • تکمیل فرم های مربوط به ویزای انتخاب

مدرک زبان مهاجرت پرستار به استرالیا

در خصوص مهاجرت پرستاران ایرانی به استرالیا ارایه مدرک زبان انگلیسی جزو الزامات مدارک ارایه شده می باشد. مهاجرت پرستار به استرالیا نیازمند ارائه مدارک مورد نیاز و معادل سازی می باشد و شرکت در آزمون آر ان می باشد. یکی مدارک مورد نیاز جهت معادل سازی و مهاجرت پرستاران به استرالیا ارائه مدرک زبان می باشد که باید در سطح تعیین شده و یا بیشتر ارائه شود که در زیر به آن اشاره داریم:

 • IELTS حداقل ٧
 • OET حداقل B
 • PTE حداقل ٦٥
 • TOEFL حداقل ٩٧

آزمون پزشکی MCQ استرالیا

این مقاله را از دست ندهید: آزمون پزشکی MCQ استرالیا

در این مقاله اطلاعات مفیدی در مورد آزمون پزشکی MCQ استرالیا را به شما خواهیم آموخت.

هزینه مهاجرت پرستاران به استرالیا

جهت مهاجرت پرستاری به استرالیا باید هزینه پرونده های دولتی، مدارک مورد و هزینه های زندگی در استرالیا را محاسبه نمود که با توجه به نوع ویزایی که از طریق آن اقدام می کنید مقدار این هزینه ها متفاوت می باشد. متقاضیان می توانند با توجه به ویزایی که آن را انتخاب میکنند هزینه های خود را محاسبه کنند که این هزینه ها با توجه به تعداد اعضای خانواده و هزینه ویزاهای کار استرالیا به شرح زیر می باشد:

 • هزینه دولتی ویزای نفر اصلی: ۴۰۴۵ دلار استرالیا
 • هزینه دولتی ویزای همسر متقاضی: ۲۰۲۰ دلار استرالیا
 • هزینه دولتی فرزند متقاضی: ۱۰۱۵دلار استرالیا

مهاجرت پرستار به استرالیا بدون مدرک زبان

برای مهاجرت پرستاران ایرانی به استرالیا ارائه مدرک زبان الزامی می باشد و می توان گفت مهاجرت پرستار به استرالیا بدون مدرک زبان امکان پذیر نمی باشد. در صورتی که فرد متقاضی مدرک تحصیلی و یا تحصیلات و مدارک اولیه خود را از کشورهای انگلیسی زبان دریافت نموده نیاز به ارائه مدرک زبان ندارد.

درآمد پرستاران در استرالیا

در این بخش به درآمد پرستاران در استرالیا می پردازیم. یکی از موضوعات مهم جهت مهاجرت پرستاران به استرالیا میزان حقوق آن ها می باشد که با توجه به مدرک تحصیلی، سابقه کاری، جایگاه سازمانی آنها متغیر می باشد. به صورت میانگین درآمد سالانه پرستاران در استرالیا از ۶۵۰۰۰ دلار تا ۱۱۷۰۰۰ دلار می باشد. با توجه به جایگاه و تخصص افراد حقوق پرستاران در استرالیا متفاوت می باشد که در زیر به چند نمونه از آن اشاره میکنیم:

پرستاری بهداشت روان  

69.000 Aud

پزشک پرستار نوزادان

82.000 Aud

پرستار ماما

88.500 Aud

پزشک پرستار

76.500 Aud

کمک پرستار

69.000 Aud

هماهنگ‌کننده امور پرستاری   

83.500 Aud

مدیریت پرستار

104.000 Aud

مربی خدمات پرستاری

82.000 Aud

سرپرست پرستار

88.000 Aud

مشاور بهداشت حرفه‌ای

101.000 Aud

کاردرمانگر

117.000 Aud

کارمند پشتیبانی مسائل شخصی    

57.500 Aud

پرستار روانپزشکی

76.500 Aud

مدیر تنفس

108.000 Aud

پرستار مدرسه    

69.000 Aud

پرستار      

۷6.0۰۰ Aud

مدیر تالار سخنرانی      

94.500 Aud

استفاده از پرستار ناظر

71.500 Aud

 

لیست مشاغل مرتبط با پرستاری در استرالیا

شغل پرستاری بسیار وسیع و گسترده می باشد که افراد با توجه به تخصص و حرفه خود می توانند در زمینه مشاغل مورد نیاز استرالیا مشغول به کار شوند. با توجه به شیوع بیماری کرونا و همه گیر شدن این بیماری دولت استرالیا نیروی بیشتری را برای کادر درمان خود جذب می کند و مهاجران برای اقدام این امر باید واکسینه باشند. از جمله مشاغل مرتبط با پرستاری می توان پزشک پرستار، مراقبت‌های ویژه، پرستار بهداشت روان، پرستاری سلامت روانی پرستار بهداشت، پرستاری اورژانس، پرستار تومور شناسی، تکنولوژیست های جراحی، پرستاری بالینی، پرستاران اطفال پرستاران معلولیت و توان‌بخشی و پرستاران سالمند، پرستاران رشد و… اشاره نمود.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مهاجرت پرستار به استرالیا هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

✅ مهاجرت پرستار به استرالیا بدون مدرک زبان ممکن است؟

جهت مهاجرت پرستاران ایرانی به استرالیا مدرک زبان لازم بوده و آیلتس سطح هفت نیاز است.

✅ درآمد پرستاران در استرالیا به چه صورت است؟

به طور میانگین حقوق کارکنان و پرستاران برای یکسال بین 55 تا 60 هزار دلار استرالیا می باشد.

✅ استرالیا جهت جذب کادر درمان و پرستارها آزمون ورودی برگزار میکند؟

بله، دولت استرالیا مانند سایر کشور ها آزمون و دوره برگذار می کند که در صورت قبولی اجازه ورود به بازار کار را دارند.

سخن پایانی

 همانگونه که اطلاع دارید رشته های پزشکی و پیراپزشکی جهت ورود به هر کشوری نیاز به معادل سازی دارند که این قاعده از پرستاران ایرانی مستثنی نیست. یکی از پردرآمدترین شغل های استرالیا برای مهاجرت، پرستاری است که با شروع پاندمی کرونا جذب کشورها برای نیروی کادر درمان و پرستاران هم افزایش یافته است. پرستاران ایرانی جهت مهاجرت به استرالیا باید مدارک خود را ارزیابی و دوره های آموزشی را شرکت و در آزمون پذیرفته شوند که واجد شرایط کار در این کشور باشند. در این مقاله راجع به مهاجرت پرستاران به استرالیا، مراحل معادل سازی، مدارک و هزینه های مورد نیاز، بازار کار پرستار ها و مشاغل مورد نیاز آن، آزمون ها و شرایط ارزیابی استرالیا، حقوق و درآمد پرستاران در این کشور و … به بحث پرداخته ایم. در صورتی که در مورد مهاجرت پرستار به استرالیا نیاز به کسب اطلاعات بیشتر دارید می توانید با موسسه MIE تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. 

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان