ویزای توریستی مکزیک

11 نظر

در نوشتار پیش رو به بررسی ویزای توریستی مکزیک، شرایط و مدارک مورد نیاز برای درخواست آن می پردازیم. درخواست ویزای توریستی مکزیک به چه صورت است؟ علت ریجکتی ویزای توریستی مکزیک چیست؟ از جمله مهم ترین سوالات در خصوص عنوان مقاله؛ ویزای توریستی مکزیک است که به آن ها خواهیم پرداخت. شما عزیزان و همراهان همیشگی موسسه MIE همواره می توانید برای بررسی شرایط خود و دریافت مشاوره تخصصی از طریق تماس تلفنی با موسسه، مشاوره رایگان دریافت نمایید. در عین حال برای این که پاسخ سوالات خود را در سریع ترین حالت ممکن دریافت کنید می توانید در قسمت انتهای مقاله در بخش دیدگاه ها سوال خود را یادداشت نمایید و پاسخ خود را در اسرع وقت از کارشناسان مجرب موسسه دریافت کنید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

ویزای توریستی مکزیک

 

ویزای توریستی مکزیک و شرایط عمومی

مکزیک یکی از کشور های آمریکای شمالی است. زبان کاربردی در این کشور در وهله اول اسپانیایی و در عین حال زبان انگلیسی است. جمعیت این کشور در حال حاضر حدوداً 130,442,126 میلیون نفر تخمین زده می شود. وسعت این کشور نیز حدوداً 1.973 میلیون کیلومتر مربع است. پایتخت آن شهر زیبای مکزیکو سیتی و بزرگترین و مشهور ترین شهر های آن به ترتیب؛ گودالاخارا، آکاپولکو، موریلیا، مونتری، پوئبلا، گواناخواتو، اکاتپک، تیخوانا، پاچوکا، سیوداد خوارس و مریدا می باشد.   

 

ویزای توریستی مکزیک و انواع آن

بسته به ملیت شما، اگر می خواهید از مکزیک بازدید نمایید ممکن است مجبور شوید از قبل برای دریافت ویزای مکزیک اقدام کنید. با این حال، همه مجبور نیستند قبل از رفتن به مکزیک برای ویزا اقدام کنند. لیستی از کشورها وجود دارد که اتباع آن کشورها مجاز به سفر به مکزیک بدون ویزا برای اقامت حداکثر 180 روزه هستند. این شامل ایالات متحده، کشورهای عضو اتحادیه اروپا و EFTA، کانادا، استرالیا و غیره است. اتباع کشورهای معاف از ویزا می توانند فقط با گذرنامه خود به مکزیک سفر کرده و در بدو ورود کارت گردشگری دریافت کنند. در واقع نیازی به دریافت ویزای توریستی مکزیک برای این افراد نمی باشد. در صورتی که گذرنامه شما صادره از کشورهای زیر باشد شما برای بازدید از مکزیک تحت عنوان مقاصد گردشگری یا تجاری حداکثر تا 180 روز، نیازی به ویزا ندارید. شما همچنین می توانید تا 30 روز بدون ویزا از خاک مکزیک عبور کنید. 

اتباع اتحادیه اروپا

آندورت

آرژانتین

استرالیا

باهاماس

ایسلند

باربادوس

برزیل

کانادا

شیلی

لیختن اشتاین

کلمبیا

کوستاریکا

اکوادور

هنگ کنگ

موناکو

نیوزلند

اسرائیل

جامائیکا

ژاپن

نروژ

پاناما

پرو

پاراگوئه

مالزی

آمریکا

ونزوئلا

سنگاپور

کره جنوبی

سوئیس

امارات

اوروگوئه

 

لازم است بدانید در صورتی که به قصد تفریح، بازدید از کشور مکزیک، سفر تجاری، دیدن دوستان، آشنایان و یا اقوام خود وارد خاک مکزیک شوید شما می بایست ویزای توریستی مکزیک را دریافت نمایید.

 

ویزای توریستی مکزیک و مدارک مورد نیاز

همانند هر ویزای دیگری برای درخواست ویزای توریستی مکزیک نیاز به ارائه مدارک و اسناد مورد نیاز دریافت این نوع از ویزا را دارید که در این قسمت به آن می پردازیم

مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی مکزیک

گذرنامه معتبر یا سایر مدارک هویتی مربوط به سفر

تصاویر با فرمت گذرنامه

فرم تکمیل شده درخواست ویزای توریستی مکزیک

اثبات تمکن مالی کافی

رزرو بلیط رفت و برگشت

هزینه درخواست ویزای توریستی مکزیک

ارائه آدرس محل اقامت در طول دوره سفر

ارائه اسناد وضعیت اشتغال در کشور مبدا

هرگونه اسناد اضافی مربوط به هدف شما از سفر توریستی (دعوت به همایش،سمینار،.... )

 

 

ویزای توریستی مکزیک و مدت درخواست

ویزای توریستی مکزیک حداکثر تا 180 روز صادر می شود اما این افسران مهاجرت در نقطه ورود هستند که تعداد روزهایی که به شما برای اقامت فرصت داده می شود را تعیین می کنند. آن ها می توانند این اقامت را به مدت سی، شصت یا نود روز در مقابل صد و هشتاد روز کامل به شما بدهند. شما باید کشور را قبل از انقضای ویزای توریستی مکزیک ترک نمایید.

 

ویزای توریستی مکزیک و تمدید آن

در صورتی که مدت زمان ویزای توریستی مکزیک شما صد و هشتاد روز صادر شده باشد شما امکان تمدید این مدت را نخواهید داشت. در واقع برای درخواست سکونت بیش از مدت صد و هشتاد روز در خاک مکزیک شما می بایست درخواست دریافت یکی از مسیرهای اقامت در این کشور را داشته باشید. اما اگر افسر سفارت از 180 روز مدت کمتری برای بار اول به شما اجازه اقامت داده باشد شما این امکان را به لحاظ قانونی دارید تا درخواست تمدید ویزای توریستی مکزیک را در خاک این کشور به اندازه صد و هشتاد روز داشته باشید. البته لازم به ذکر است بسیاری از مواقع این درخواست به دلیل نظر افسر اولیه رد خواهد شد.

 

ویزای توریستی مکزیک و وقت سفارت مکزیک

زمان پردازش و پاسخ دهی سفارت بابت درخواست ویزای توریستی مکزیک بستگی به سفارت شما دارد. برخی از سفارت خانه ها ویزای توریستی مکزیک را در عرض دو روز صادر می کنند و برخی دیگر ممکن است هفته ها برای پردازش و پاسخ دهی و دادن نتیجه ویزا زمان نیاز داشته باشند. توصیه می شود برای تعیین وقت سفارت حداقل چهار هفته قبل از سفر، با سفارت مکزیک تماس بگیرید. سفارت مکزیک در ایران به آدرس؛ تهران، خیابان آفریقا، خیابان گلفام 12 می باشد. سفارت از یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 9 صبح تا 17 عصر فعال است.

 

ویزای توریستی مکزیک و پروسه اقدام

برای اقدام در خصوص دریافت ویزای توریستی مکزیک شما می بایست دلیل خود را برای حضور در این کشور عنوان نمایید. این دلیل می تواند برای بازدید و تفریح یا دیدار اقوام، سفر کاری و تجاری به دعوت کمپانی یا موسسات همکار باشد. در هر صورت دلیل سفر شما می بایست برای افسر ویزا قانع کننده باشد تا شما بتوانید ویزای توریستی مکزیک را دریافت نمایید. برای اقدام می بایست وقت سفارت خود را از قبل تعیین کرده و سپس در روز و ساعت مشخص شده با کلیه مدارک به سفارت مراجعه کنید. لازم به ذکر است هزینه درخواست ویزای توریستی مکزیک چهل و چهار دلار آمریکا می باشد. حتما آگاه هستید که این هزینه برای بررسی درخواست شما دریافت شده و فارغ از نتیجه ویزا مطلقاً قابل عودت و استرداد نمی باشد.

 

ویزای توریستی مکزیک با وثیقه یا بدون وثیقه

برای درخواست ویزای توریستی مکزیک شما نیازی به گذاشتن وثیقه در جایی یا ارگان خاصی ندارید. البته لازم به ذکر است که گاهاً برخی از آژانس های هواپیمایی یا موسسات در قبال ارائه دعوتنامه معتبر از شما درخواست وثیقه می کنند. اما آگاه باشید هیچ سازمان یا سفارتی از شما چنین مدرکی را درخواست نخواهد کرد.

 

ویزای توریستی مکزیک و ریجکتی

ویزای شما ممکن است به هر دلیلی رد و یا اصطلاحاً ریجکت شود. علت ریجکتی ویزای توریستی مکزیک نیز می تواند بسیار متفاوت باشد. اگر شما هر کدام از مدارک ذکر شده (که حتی در سایت رسمی سفارت مکزیک نیز عنوان شده اند) را نداشته باشید می تواند دلیلی باشد برای افسر سفارت تا ویزای توریستی کشور مکزیک به شما داده نشود. به طور مثال؛ عدم اثبات تمکن مالی بابت مدت سکونت در مکزیک، عدم ارائه دعوتنامه معتبر، عدم توانایی شما در اثبات تعلق به کشور مبدا خود که در واقع دلیل شما را برای برگشت به کشور متبوعتان نشان می دهد (به طور مثال برگه اشتغال به کار یا تحصیل، نشان دادن اسناد ملکی،... ) و مدارکی از این دست لازم است تا شما بتوانید افسر سفارت را برای دریافت ویزای توریستی مکزیک قانع نمایید. علت ریجکتی ویزای توریستی مکزیک می تواند هر یک از موارد بالا باشد که در واقع نقص پرونده درخواست ویزای توریستی شما را نشان خواهد داد.

ویزای توریستی مکزیک به صورت تضمینی و با گارانتی

اصولاً باید بدانید نه در خصوص دریافت ویزای توریستی مکزیک و نه ویزای توریستی هیچ کشور دیگری هیچ گونه ضمانت و گارانتی وجود ندارد. هیچ کسی اعم از آژانس های هواپیمایی، اشخاص، موسسات نه مجوزی بابت دادن تضمین دریافت ویزا دارند و نه دریافت ویزا در ید هیچ یک از اشخاص مذکور می باشد. دادن ویزای توریستی مکزیک صرفاً در ید افسر سفارت است و بس. ضمن این که در سایت رسمی سفارت این کشور حتی لحاظ شده است که ویزا ورود به یک کشور را تضمین نمی کند. این یعنی حتی با در دست داشتن ویزای توریستی مکزیک نیز افسر سفارت حین ورود شما به خاک کشور خود این امکان را دارد که روادید شما را لغو کرده و از ورود شما ممانعت نماید.

ویزای توریستی مکزیک و نکات مهم

از جمله مهمترین نکات در خصوص دریافت ویزای توریستی مکزیک باید به ؛ لزوم داشتن دعوت نامه معتبر، تمکن مالی مناسب، اثبات دلایل کافی برای برگشت به کشور متبوع متقاضی، دادن اطلاعات دقیق و شفاف در فرم ویزا اشاره نمود.

ویزای توریستی مکزیک و خدمات موسسه MIE

موسسه MIE با حدود دو دهه سابقه کار مهاجرت به تمامی کشور های طراز اول در سطح جهانی این امکان را دارد تا شما عزیزان را برای دریافت ویزای توریستی مکزیک یاری دهد. همچنین لازم به ذکر است شما می توانید برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان در خصوص مهاجرت از کلیه طرق قانونی به تمام کشورهای طراز اول جهانی با موسسه تماس حاصل نموده و از مشاوره تخصصی کارشناسان مجرب مجموعه استفاده نمایید. همچنین این امکان برای شما فراهم است تا با تهیه و تماشای ویدیوی گام به گام تا اخذ اقامت از آخرین آپدیت قوانین مهاجرتی روز دنیا و روش های قانونی مهاجرت به تمام کشورهای پیشرفته در جهان آگاه و مطلع شده و مشاور خود و خانواده محترمتان در انتخاب بهترین مسیر برای مهاجرت، زندگی و آینده خود باشید.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب ویزای توریستی مکزیک هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


 

سوالات متداول در زمینه ویزای توریستی مکزیک

✅آیا تضمینی بابت دریافت ویزای توریستی مکزیک وجود دارد؟

خیر هیچ گونه تضمینی در خصوص دریافت ویزای توریستی مکزیک وجود نداشته و صدور ویزا تنها در ید سفارت و افسر مهاجرت می باشد.

✅مدت زمان ویزای توریستی مکزیک به چه صورت است؟

نهایت بازه زمانی بابت ویزای توریستی مکزیک صد و هشتاد روز است.

✅آیا امکان تمدید ویزای توریستی مکزیک وجود دارد؟

در صورتی که ویزای شما کمتر از 180 روز باشد می توانید در خاک مکزیک درخواست تمدید ویزای خود را داشته باشید در غیر این صورت باید به دنبال مسیری برای دریافت اقامت این کشور باشید.

✅آیا با ویزای توریستی مکزیک امکان کار و یا تحصیل در کشور مکزیک را داریم؟

خیر. روی ویزای توریستی اصولاً مجوزی برای کار و تحصیل در کشور مقصد وجود ندارد.

 

_____________________ سخن پایانی درباره ویزای توریستی مکزیک _____________________

در مقاله ای که مطالعه نمودید ویزای توریستی مکزیک، انواع آن، مدارک و شرایط مورد نیاز برای درخواست ویزای توریستی را مورد بررسی قرار دادیم. همچنین نحوه درخواست ویزای توریستی مکزیک و به خصوص علت ریجکتی ویزای توریستی مکزیک را به دقت مورد تحلیل قرار دادیم و قوانین روز و آپدیت مهاجرتی را در این زمینه مورد مطالعه قرار دادیم. امید است که مطالب ذکر شده شما را در دریافت ویزای توریستی مکزیک یاری نماید. همچنین شما عزیزان می توانید برای دریافت ویزای توریستی کشورهای طراز اول جهان (اتحادیه اروپا، کانادا، انگلستان و آمریکا،... ) روی خطوط موسسه MIE تماس حاصل نموده و از مشورت کارشناسان مجرب ما در موسسه استفاده نمایید. توصیه می کنیم برای دریافت هرچه سریع تر پاسخ سوالات خود می توانید در قسمت دیدگاه ها در انتهای مقالات سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز 3.86 از 5 ( 6 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
حمزه بهرام نژاد
سلام خسته نباشید من به همراه خانواده قصد مسافرت به مکزیک روداریم ایا نیازبه وثیقه هست یا خیر ممنون میشم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام خیر دوست عزیز نیازی به وثیقه نیست اما شما باید پشتوانه مالی خوبی داشته باشید. از جمله سند ملکی، نامه کاری، تمکن مالی در حساب و ...
آرزو .س
درود بر شما آیا همکاران شما می‌توانند ما را در گرفتن ویزای توریستی مکزیک یاری کنند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب با مشاوران موسسه ملکپور تماس بگیرید تا شرایط شما را بررسی کنند
رضا باقری
آیا با تراول داکمنت و ویزه دایم کشور ایتالیا میشه ویزه توریستی کشور مکزیک ویا یکی از کشورهای آمریکای جنوبی و شمالی را را بدست اورد
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز می تونید درخواست بدهید ولی ریسک خیلی بالایی دارید.
مرتضی خلیلی
با عرض سلام و درود مرتضی خلیلی هستم شهروند افغانستان میخوام ویزای توریستی مکزیک را از طریق سفارتش از تهران بگیرم اگر ممکن هست همکاریتان را میخواهم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دست عزیز برای ویزاهای توریستی از طریق آژانس ها مسافرتی اقدام نمایید. متشکرم
مهمان
با سلام و احترام برای اخذ ویزا مکزیک امکان اقدام از سفارت مکزیک در کشور ترکیه وجود دارد یا باید حتما از ایران اقدام شود؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز اگر اقامت کشور ترکیه را داشته باشید بلی می توانید اقدام نمایید. اگر اقامت نداشته باشید باید از سفارتی که در ایران هست اقدام نمایید. موفق باشید.
Mujahid Khan Zazai
من میخواهم برای سیاحت بروم مکزیک من از افغانستان هستم کشور مکزیک برای من ویزه توریستی میته
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز ویزاهای توریتسی را بهتر است از آژانس های مسافرتی پیگیری بفرمایید.
افشین فرخی
باسلام خدمت شما عزیزان ایا امکان گرفتن ویزای توریستی مکزیک توسط شما صفرتا صد امکانش هست ممنون میشم جواب بدین
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز در حال حاضر موسسه تنها برای ویزای توریستی کانادا اقدام می نماید.
Ali
بابت ویزای توریستی کانادا ،چقدر هزینه باید کرد و چه مدارکی نیاز هست ؟ با کمال تشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز با توجه به جشنواره نوروزی شما می توانید با ۵۰ درصد تخفیف برای ویزای توریستی اقدام نمایید که هزینه ها با توجه به تعداد اعضای خانواده متفاوت می باشد. برای کسب اطلاعات دقیق تر با مشاورین موسسه تماس حاصل نمایید.
Ali
بابت ویزای توریستی کانادا ،چقدر هزینه باید کرد و چه مدارکی نیاز هست ؟ با کمال تشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز با توجه به جشنواره نوروزی شما می توانید با ۵۰ درصد تخفیف برای ویزای توریستی اقدام نمایید که هزینه ها با توجه به تعداد اعضای خانواده متفاوت می باشد. برای کسب اطلاعات دقیق تر با مشاورین موسسه تماس حاصل نمایید.
Mohammad Asif Jawadi
آیا یک طبعه افغانستان مقیم قانونی ایران می تواند ویزای توریستی مکزیک را از سفارت مکزیک در تهران بدست بیاورد ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله امکان اقدام وجود دارد
آصف جوادی
آیا یک طبعه افغانستان که مقیم قانونی ایران باشد یعنی با پاسپورت افغانستان و ویزای قانونی ایران در ایران حضور قانونی داشته باشد میتواند ویزای توریستی کشور مکزیک را از سفارت دولت مکزیک در تهران بدست بیاورد ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز امکان اقدام وجود دارد.
بابک سلیمی
سلام آیا شما تور مکزیک برگزار میکنید و یا ویزای توریستی میگیرید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام خیر دوست عزیز بیشتر خدمات موسسه در ارتباط با برنامه های مهاجرتی و اقامتی می باشد.
مشاوره رایگان