معرفی دانشگاه مموریال نیوفاندلند کانادا

بدون نظر

در این نوشتار می خواهیم در مورد دانشگاه مموریال نیوفاندلند به صورت کامل صحبت کنیم. بسیاری از افراد سوالات بسیاری ذهنشان را به خود مشغول کرده است نظیر، رنکینگ دانشگاه مموریال کانادا چند است؟ نحوه پذیرش دانشجویان ایرانی دانشگاه مموریال چگونه است؟ و غیره. همانطور که می دانید کانادا یکی از مقاصد اصلی دانشجویان بین المللی در سرتاسر دنیا می باشد. دانشگاه های بسیار خوبی در کشور زیبای کانادا وجود دارند. دانشگاه مموریال نیوفاندلند یکی از بهترین دانشگاه های این کشور به حساب می آید. در این مقاله در مورد تمامی امکانات دانشگاه، رشته های تحصیلی، دانشکده ها و همچنین در مورد شرایط پذیرش دانشجویان در این دانشگاه می پردازیم. موسسه ملک پور با داشتن سوابق بی نظیر در مورد تمامی روش های قانونی مهاجرت، اعم از تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و غیره می تواند شما عزیزان را برای رسیدن به آرزوها و اهدافتان یاری رساند. شما بزرگواران می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر و بررسی دقیق تر شرایط خود برای مهاجرت با مشاورین ما ارتباط برقرار کرده تا شرایط شما را به صورت رایگان مورد ارزیابی دقیق تر قرار دهند. راه های ارتباطی با موسسه ملک پور از طریق تلفن های موسسه و یا ثبت درخواست در وب سایت های موسسه می باشد.

مواردی که می خواهیم در این مقاله به صورت جامع به آنها بپردازیم:

تماس با مادانشگاه مموریال نیوفاندلند

آشنایی با Memorial University of Newfoundland

دانشگاه مموریال نیوفاندلند (Memorial University of Newfoundland) در شهر سینت جانز کانادا در سال 1925 میلادی تاسیس شد. دانشگاه مموریال کانادا یک دانشگاه دولتی بوده که در رشته ها و مقاطع مختلف تحصیلی دانشجو می پذیرد. این دانشگاه هم اکنون 18500 دانشجو و 85000 فارغ التحصیل داشته و به طور معمول سالانه 3000 دانشجو بین المللی پذیرش می کند. دانشگاه مموریال که به اختصار با عنوان MUN نیز شناخته می شود دارای 6 پردیس به نام های سنت جابز، علوم دریایی، باغ گیاه شناسی، هارلو، گرنفل و سیگنال هیل می باشد. این دانشگاه دارای رتبه 19 تا 21 در میان دانشگاه های کانادا و 501 تا 600 در جهان بر اساس موسسه آماری تایمز رتبه بندی شده است. گفتنی است که این دانشگاه از جمله ارزان ترین دانشگاه های کانادا به شمار می رود و از این رو دانشجویان بین المللی زیادی این دانشگاه را به عنوان گزینه تحصیل انتخاب کرده تا از کیفیت بالای تحصیل در کنار هزینه مناسب برخوردار شوند.

درباره شهرت دانشگاه مموریال نیوفاندلند

دانشگاه مموریال نیوفاندلند تنها دانشگاهی در نیوفاندلند و لابرادور کانادا می باشد که تعهد خاصی نسبت به مردم استان خود دارد. این دانشگاه به عنوان یادبودی برای نیوفاندلندی هایی که در جنگ جهانی اول جان خود را از دست داده اند تاسیس شد. آنها از فداکاری های گذشته الهام گرفته اند تا با تاسیس این دانشگاه به ساختن آینده ای بهتر برای استان خود و کشورشان بپردازند. تعداد دانشجویان این دانشگاه بیش از 19000 نفر می باشند. دانشگاه مموریال نیوفاندلند شامل 5 پردیس می باشد و به طور کلی 100 هزار فارغ التحصیل در سرتاسر جهان تاکنون داشته است. این دانشگاه به دلیل مشارکت های بی نظیر خود در جامعه توانسته اند جوایز بسیاری را از آن خود کند. نظیر،

 • جایزه الهام بخش قطب شمال (شامل مدال طلا و جایزه بینش)
 • جایزه نوآفرینی فرماندار کل (2018 و 2019)
 • جایزه راه حل آب و هوا سازمان ملل

این ها تنها بخشی از جوایز افتخار آمیز دانشگاه مموریال نیوفاندلند می باشند. اخیراً این دانشگاه توسط مشاغل آمریکای شمالی منتخب برگزاری مرکز یاد بود کار آفرینی نیز می باشد. بسیاری از افرادی که در این دانشگاه هستند دارای اعتبار ملی و بین المللی نیز می باشند.

 • 31 عضو انجمن سلطنتی کانادا
 • 21 صندلی تحقیقاتی کانادا
 • 19 نفر از اعضای آکادمی مهندسی کانادا
 • 13 همکار آکادمی علوم بهداشت کانادا

 

 • نکات مهم درباب اخذ ویزای تحصیلی کانادا 

با تهیه محصول زیر می توانید شخصاً نسبت به اخذ ویزای کار در کشورهای مطرح اروپایی، کانادا و استرالیا اقدام نمایید و اطلاعات کاملی در باب کاریابی در خارج از کشور، نحوه ارسال رزومه کاری و اخذ پیشنهاد کاری بدست آورید.

کار در جمهوری چک

دانشگاه های خارجی همکار دانشگاه مموریال نیوفاندلند

دانشگاه مموریال نیوفاندلند دارای بیش از 140 برنامه دانشجویی می باشد. این دانشگاه با دانشگاه های خارجی بسیاری در حال حاضر همکار می باشد و در امور تحقیقاتی بسیاری با سایر دانشگاه ها مشارکت دارد. در جدول زیر به معرفی برخی از دانشگاه های خارجی همکار دانشگاه مموریال نیوفاندلند می پردازیم.

نام دانشگاه

کشور

Deakin university

استرالیا

Centro Federal de Educacao Technologica Celso Suckow da Fonseca

برزیل

Universidade Do Estado Do Rio De Janiero

برزیل

Universidade Federal do Rio Grande (FURG)

برزیل

Univerdidade de Pernambuco

برزیل

China University of Petroleum - Beijing

چین

Lanzhou Institute of Technology

چین

Lingnan University, Sun Yat-Sen University

چین

THEi - Technological and Higher Education Intitute of Hong Kong

چین

Capital University of Economics and Business

چین

Universidad Nacional (UNA) - Sede Chorotega Campus

کاستاریکا

University of South Bohemia in Cesk Budeiovice

جمهوری چک

Fundacion Reto Internacional

اکوادور

Lappeenranta University of Technology

فنلاند

Burgundy School of Business

فرانسه

Grenoble Ecole de Management

فرانسه

Nice UNS

فرانسه

University of Freiburg

آلمان

Universitaet Kassel

آلمان

Holar University College

ایسلند

Birla institute of Technology and Science

هند

Gujarat Technological University

هند

Gujarat University

هند

Indian Institute of Technology Gandhinagar

هند

Indian Institute Of Technology Madras IITM

هند

Nirma University

هند

University of West Indies

جاماییکا

Aichi Prefectural University

ژاپن

Kansai Gaidai University

ژآپن

Nagasaki University

ژاپن

Seikei University

ژاپن

Amsterdam School of Science and Technology

هلند

Moscow Institute of Physics and Technology

روسیه

Nanyang Technological University

سنگاپور

Kookmin University

کره جنوبی

Yeaugnam University

سوئد

Uppsala University

سوئد

‌امکانات دانشگاه مموریال نیوفاندلند

دانشگاه مموریال نیوفاندلند دارای امکانات و ویژگی های بسیاری می باشد. در ادامه این بخش به معرفی برخی از امکانات استثنایی این دانشگاه می پردازیم. دانشگاه مموریال نیوفاندلند با ارائه امکانات بسیار برای دانش آموزان و اساتید سعی بر این دارد تا محیط مناسبی برای کار و تحصیل افراد فراهم سازد.

 • رصد خانه
 • مجموعه ای از شبیه سازی های دریایی جهت تحقیق و توسعه
 • بزرگترین و سریعترین مرکز تحقیقات ژنتیک در کانادا
 • پایگاه دریایی چند منظوره کانادا
 • آزمایشگاه تحقیقات دریایی
 • بزرگترین آزمایشگاه شبیه سازی شده مربوط به تحقیقات دریایی
 • آکواریوم

علاوه بر امکانات استثنایی که این دانشگاه دارا می باشد امکانات دیگری نظیر

 • کتابخانه
 • خوابگاه های دانشجویی برای مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، که به صورت سنتی، سوئیت و آپارتمان می باشند. این خوابگاه ها شامل اتاق های تک نفره یا دو نفره می باشند. از دیگر امکانات خوابگاه های دانشگاه مموریال نیوفاندلند اینترنت پر سرعت، لباسشویی و غیره می باشند.
 • سالن های ورزشی
 • استخر
 • اتاق تلویزیون

همان طور که می دانید دانشگاه مموریال نیوفاندلند دارای 5 شعبه در داخل و خارج کانادا می باشد. هر یک از این شعبه ها بر اساس موقعیت جغرافیایی که قرار گرفته اند ویژگی های منحصر به فردی دارند. تعداد خوابگاه ها و امکانات هر شعبه با دیگری متفاوت می باشد.

دانشکده های دانشگاه مموریال نیوفاندلند کانادا

دانشگاه مموریال نیوفاندلند دارای 5 شعبه در داخل و خارج کانادا است.

 • پردیس دانشگاهی سنت جان واقع شده در مرکز استان سنت جان می باشد. در این دانشگاه طیف وسیعی از برنامه های دانشگاهی را در یک محیط مدرن و شهری برای دانشجویان ارائه می شود. این پردیس به عنوان بزرگترین پردیس دانشگاه مموریال نیوفاندلند می باشد که شامل شش دانشکده و شش مدرسه می باشد. به طور کلی بخش اداری دانشگاه مموریال نیوفاندلند کانادا در این پردیس واقع شده است.
 • پردیس گرنفیل در کرنر بروک در ساحل زیبا و دیدنی غرب جزیره واقع شده است. این پردیس برنامه های محیط زیست و هنرهای زیبا برای دانشجویان ارائه می دهد.
 • در سنت جان موسسه دریایی، مرکز پیشرو ماهیگیری و آموزش دریایی کانادا وجود دارد. این مرکز یکی از بزرگترین ارائه کنندگان آموزشی دریایی در جهان محسوب می شود.
 • کمپس هارلو یکی از کوچکترین کمپس های دانشگاه مموریال می باشد که در کشور انگلستان واقع شده است. این دانشگاه به دانشجویان و اعضای هیئت علمی این فرصت را می دهد که در خارج از کانادا به تحصیل و تحقیق بپردازند و یک تجربه آموزشی منحصر به فردی را تجربه کنند.
 • جدیدترین پردیس دانشگاهی مموریال به نام پردیس سیگنال هیل می باشد که در تاریخ 29 سپتامبر 2018 به طور رسمی بازگشایی شده است. این دانشگاه با مشارکت عمومی دانشجویان، اساتید و کارکنان این سازمان می باشند.

باید اشاره کنیم که باغ گیاه شناسی نیز در شهر سنت جانز به منظور مرکز مطالعات گیاه شناسی دانشگاه مموریال مورد استفاده قرار می گیرد. در جدول زیر برخی از دانشکده های دانشگاه مموریال کانادا آمده است.

دانشکده های دانشگاه مموریال نیوفاندلند کانادا

دانشکده مدیریت بازرگانی

دانشکده آموزش

دانشکده فنی و مهندسی و علوم کاربردی

دانشکده علوم انسانی و اجتماعی

دانشکده پزشکی

دانشکده علوم پایه

دانشکده تحصیلات تکمیلی

دانشکده موسیقی

دانشکده پرستاری

دانشکده داروسازی

دانشکده مددکاری اجتماعی

رشته های دانشگاه مموریال نیوفاندلند کانادا

همانطور که پیشتر به آن اشاره شد، دانشگاه مموریال کانادا از بهترین دانشگاه های کانادا به شمار می آید که پذیرش دانشجویان بین المللی نیز در آن امکان پذیر است. گفتتنی است که این دانشگاه از دانشکده ها و پردیس های متعددی برخودار است که در رشته های مختلف تحصیلی و همچنین در مقاطع مختلف به دانشجویان آموزش داده می شود. رشته های دانشگاه مموریال نیوفاندلند کانادا بسیار متنوع و تحصیل در بسیاری از علوم را فراهم می کند. در ادامه به برخی از رشته هایی که در هر مقطع تحصیلی در دانشگاه مموریال اموزش داده می شود، پرداخته شده است.

 • رشته های مقطع کارشناسی دانشگاه مموریال

رشته های مقطع کارشناسی دانشگاه مموریال بسیار متنوع و گسترده می باشند که در پردیس ها و دانشکده های مختلفی تدریس می شوند. برخی از این رشته ها در جدول زیر امده است.

رشته های مقطع کارشناسی دانشگاه مموریال

هنر

حسابداری

مهندسی برق

زبان انگلیسی

موسیقی

مدیریت کسب و کار

مکانیک

المانی

تئاتر

روابط کار و رفتار سازمانی

نفت و گاز

فرانسوی

مجسمه سازی

پرستاری

ریاضیات

روسی

فلسفه

علوم پایه

فیزیک

حرکت شناسی

جامعه شناسی

تغذیه

شیمی

آموزش متوسطه، دبیرستان

مطالعات دینی

آموزش ابتدایی

علوم سیاسی

 • رشته های مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه مموریال

کارشناسی ارشد از مقاطع تحصیلی مربوط به تحصیلات تکمیلی است. رشته های مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه مموریال موارد مختلفی را شامل می شود. در این مقطع رشته های میان رشته ای نیز در دانشگاه ارائه می شود. در ادامه به برخی از این رشته ها در مقطع فوق لیسانس اشاره شده است.

رشته های مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه مموریال

مدیریت مهندسی

روانشناسی تجربی - مشاوره ای

پرستاری

انسان شناسی

مهندسی برق

زیست شناسی

بهداشت عمومی

باستان شناسی

مهندسی عمران

زمین شناسی

ژنتیک انسانی

زبان شناسی

مهندسی کامپیوتر

فیزیک

مدیریت کسب وکار

روابط استخدام

مهندسی مکانیک

ریاضیات و آمار

 • رشته های مقطع دکترا دانشگاه مموریال نیوفاندلند

مقطع دکترا نیز در دسته تحصیلات تکمیلی است. رشته های مقطع دکترا دانشگاه مموریال نیوفاندلند کانادا از اعتبارات علمی بالایی برخوردار است. این دانشگاه در رشته های مختلفی دانشجویان مقطع دکترا را پذیرش می کند، گفتنی است در این مقطع نیز مانند مقطع کارشناسی ارشد رشته های میان رشته ای تدریس می شود. برخی از این رشته ها در جدول زیر معرفی شده است.

رشته های مقطع دکترا دانشگاه مموریال نیوفاندلند

داروسازی

ایمونولوژی و بیماری های عفونی

فیزیک مولکولی

اکولوژی شناختی

ژئوفیزیک

مهندسی نفت وگاز

مهندسی عمران

علوم اعصاب

بوم شناسی

تاریخ

فلسفه

رتبه بندی و رنکینگ دانشگاه مموریال نیوفاندلند

طبق تحقیقات به دست آمده دانشگاه مموریال نیوفاندلند رتبه 22 را در کانادا شامل می شود. علاوه بر این در مقالات و مجل های مختلف رتبه های گوناگونی را توانسته است کسب کند.

 • در مجله مکلین در سال 2021 رتبه 9 به عنوان برترین مدارس علمی را دریافت کرده است.
 • بر اساس آموزش عالی تایمز، دانشگاه مموریال نیوفاندند در سال 2021 در 500 دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته است. این رتبه به طور دقیقتر بین 301 تا 400 در بین 1177 دانشگاه در سرتا سر جهان می باشد.
 • مطابق با رتبه بندی آکادمیک 2021 دانشگاه های جهان که معمولاً به عنوان رتبه بندی شانگهای شناخته شده هستند، دانشگاه مموریال نیوفاندلند در بین 700 دانشگاه جهان واقع شده است. لازم به ذکر است، این دانشگاه تنها دانشگاه کانادایی می باشد که در سال 2021 به عنوان مطالعله و آموزش مهندسی دریا و اقیانوس معرفی شده است. این دانشگاه در این زمنیه در رتبه 37 دنیا واقع شده است.

دانشگاه مموریال نیوفاندلند در رشته های بسیاری دارای رتبه و مقام از نظر شانگهای می باشد نظیر:

 • 37 در مهندسی دریا و اقیانوس
 • 100 در مهندسی اقیانوس شناسی و مخابرات
 • 150 در علوم سیاسی و فناوری غذا
 • 300 در علوم زمین، اکولوژی، جغرافیا، ریاضیات و بهداشت عمومی
 • 400 در علوم جوی، مدیریت بازرگانی، مهندسی شیمی، پزشکی بالینی، علوم کامپیوتر، مهندسی برق، مدیریت و روانشناسی
 • 500 در علوم کشاورزی، پزشکی بالینی و علوم محیط زیست

هزینه و شهریه تحصیل در دانشگاه مموریال نیوفاندلند

هزینه های تحصیل در دانشگاه مموریال نیوفاندلند در مقطع کارشناسی برای دانشجویان بین المللی به طور متوسط در حدود 12 هزار دلار در سال می باشد. همچنین برای داشنجویان بین المللی در مقطع کارشناسی ارشد شهریه ها در حدود سالانه 6500 دلار برای برنامه های دوساله و برای برنامه های سه ساله در حدود 10 هزار دلار می باشد. در مقطع دکتری شهریه تحصیل در دانشگاه مموریال نیوفاندلند در حدود 18 هزار دلار و برای رشته های پزشکی سالانه 12 هزار دلار برای دانشجویان بین المللی می باشد.

علاوه بر شهریه های دانشگاه در مقاطع مختلف هزینه هایی نظیر ثبت نام در حدود 100 دلار، بیه دانشجویی 523 دلار، تفریحات دانشجویی 111 دلار، خدمات دانشجویی و کتاب برای دانشجویان بین المللی در حدود 1500 دلار نیز می باشد.

همانطور که پیشتر توضیح دادیم این دانشگاه در اکثر پردیس های خود دارای اقامتگاه برای داشنجویان می باشد. هزینه اقامتگاه ها برای هر ترم 1900 تا 2500 دلار برای هر دانشجو می باشد.

همچنین در برخی از پردیس ها هزینه های غذا به صورت جداگانه از دانشجویان دریافت می شود که به طور مثال در حدود 2770 دلار برای ترم زمستان 2022 در حدود 2770 دلار و برای ترم پاییز 2021 در حدود 2640 دلار می باشد.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه مموریال نیوفاندلند

اطلاع از شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه مموریال نیوفاندلند سبب افزایش موفقیت در این رابطه می شود. این دانشگاه سالانه از داوطلبان ملی و بین المللی زیادی پذیرش می کند و از سوی دیگر خواستگاه تحصیلی دانشجویان فراوانی از سراسر دنیا و دلیلی برای مهاجرت به کانادا می باشد. بنابراین آگاهی بیشتر از شرایط دانشگاه مموریال کانادا قدم اصلی در دستیابی به پذیرش تحصیلی خواهد بود. برای همین منظور باید مدراک مورد نیاز تحصیل در دانشگاه مموریال را در کمال صحت در اسرع زمان ارائه دهید.

مدارک مورد نیاز تحصیل در دانشگاه مموریال:

 • توصیه نامه و انگیزه نامه تحصیلی
 • ترجمه ریز نمرات
 • مدرک زبان ایلتس حداقل 7 و تافل با نمره کاغذی 580 و نمره انلاین 93-92
 • پرداخت هزینه

گفتنی است که این مدارک بسته به رتبه و مقطع تحصیلی ممکن است اندکی متفاوت باشد. از سوی دیگر عواملی همچون گپ تحصیل و سن داوطلب، دارا بودن مقالات علمی و... بر پذیرش تحصیلی اثر گذار است.

پذیرش مقطع کارشناسی در دانشگاه مموریال کانادا

پذیرش در مقطع تحصیلی کارشناسی نیز شرایط عمومی و خاص خود را دارد. ارائه توصیه نامه، مدرک زبان، ارائه مدرک دیپلم 12 ساله، معدل بالای 14 از جمله شرایط پذیرش مقطع کارشناسی در دانشگاه مموریال کانادا است. گفتنی است که پذیرش در برخی رشته ها به صورت رقابتی بوده و افراد که از شرایط علمی و عمومی برتری برخوردار باشند از احتمال موفقیت بیشتری در پذیرش برخوردارند.

پذیرش تحصیلات تکمیلی در دانشگاه مموریال نیوفاندلند

برای پذیرش دانشگاه مموریال نیوفاندلند برای تحصیلات تکمیلی پیش از هرچیز باید به زمان و مهلت پذیرش و همچنین ترمی که می خواهید در آن شروع به تحصیل کنید، توجه کنید. ارائه مدارک و گواهی هایی نظیر ریزنمرات،رزومه علمی، مدارک شناسایی، نمره های آزمون، مدرک زبان و... که از جمله شرایط پذیرش در دانشگاه های کانادا محسوب می شوند، نیز باید به صورت آنلاین انجام شده و بارگذاری شود. کلیه مدارک و مراحل به صورت اینترنتی بوده و ضمنا باید پرداخت وجهی متناسب با آنچه دانشگاه تعیین کرده است نیز صورت گیرد. پس از این مرحله می توانید وضعیت درخواست خود را از سایت دانشگاه دنبال کنید. خوب است به اهمیت GMAT  و GRE در تحصیلات تکمیلی نیز اشاره کنیم. در این رابطه جدول زیر برای چندین رشته و مقطع تحصیلی آورده شده است.

نام رشته تحصیلی

GMAT

GRE

کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی

550

302

کارشناسی ارشد مدیریت

600

302

دکتری مدیریت

600

302

کارشناسی ارشد روانشناسی

-

آزمون عمومی

دکتری روانشناسی

-

آزمون عمومی

ددلاین دانشگاه مموریال نیوفاندلند کانادا

ددلاین بازه زمانی تعیین شده از سوی دانشگاه است که در آن پذیرش های تحصیلی صورت می گیرد. علاوه بر این ددلاین در تقویم دانشگاهی بیان آغاز و پایان زمان جلسات و حضور در جلسات می باشد. به هر روی اطلاع به موقع از شرایط دانشگاه ها و ددلاین آن ها بر پذیرش تحصیلی اثر گذار است. ددلاین دانشگاه مموریال نیوفاندلند کانادا برای ترم زمستان از 1 اکتبر، برای ترم بهار 1 فوریه و برای ترم پاییز 1 مارس است. گفته می شود که بهترین زمان برای ارسال درخواست ها 12 هفته قبل از شروع ترم مورد نظر است.

خوابگاه دانشگاه مموریال کانادا

خوابگاه ها از بهترین امکانات دانشگاهی موثر بر کاهش هزینه های تحصیل در کانادا و مخارج دانشجویان به شمار می روند. دانشگاه مموریال کانادا نیز از خوابگاه های خوب و با کیفیتی برای دانشجویان برخوردار است. این دانشگاه دارای خوابگاه های متعددی در داخل و خارج دانشگاه می باشد. در خوابگاه دانشگاه مموریال کانادا امکانات رفاهی خوبی برای دانشجویان تدارک دیده شده است. گفتنی است که نیوفاندلند نسبت به سایر نقاط کانادا هزینه های کمتر و کیفیت زندگی بالاتری برای دانشجویان و حتی فارغ التحصیلان دارد. در زیر برخی از هزینه های زندگی یک دانشجوی کارشناسی ارشد آمده است. گفتنی است که این موارد تقریبی بوده و بسته به سبک زندگی و مخارج برای افراد می تواند متفاوت باشد.

هزینه تخمینی زندگی برای دانشجوی کارشناسی ارشد مجرد تمام وقت

هزینه خوابگاه

7,224 دلار

هزینه خدمات دانشجویی

150 دلار

هزینه تمدید پردیس

500.00 دلار

بیمه دندان پزشکی

265.68 دلار

بیمه سلامت

424.44 دلار

کتاب و لوازم التحریر

400 دلار

وعده های غذایی

2900 دلار

نیازهای شخصی مانند لباس، حمل ونقل، سرگرمی و...

3,600 دلار

بورسیه دانشگاه مموریال کانادا

بورسیه تحصیلی در کانادا از بهترین کمک هزینه های تحصیل برای دانشجویان به خصوص دانشجویان بین المللی به شمار می رود. دانشگاه مموریال نیوفاندلند کانادا به دانشجویان بین المللی فرصت دریافت بورسیه را داده و با توجه به بودجه در نظر گرفته برای این منظور به دانشجویانی که درخواست بورسیه دهند کمک هزینه تحصیلی تعلق می گیرد. لازم است به این نکته اشاره کنیم برای دریافت بورسیه اولویت با افرادی است که واجد شرایط بوده و از معیارهای دریافت بورسیه برخوردار باشند. بورسیه های ورودی عبارتند از:

 • بورسیه بین المللی ورودی دانشگاه مموریال نیوفاندلند
 • بورسیه ورودی IUGS برای دانشجویان مقطع کارشناسی
 • بورسیه Fortis Inc. – H. Stanley Marshall Scholarship
 • بورسیه تحصیلی لیسانس کیلام آمریکا
 • بورسیه تحصیلی دان و مونا دولی OLOF)) تایلند
 • جایزه ورودی Shona Perry-Maidment

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب دانشگاه مموریال نیوفاندلند هستید، اینجا کلیک کنید➡️

 

سوالات متداول

رتبه دانشگاه مموریال نیوفاندلند در کانادا چند است؟

مطابق با تحقیقات به دست آمده دانشگاه مموریال نیوفاندلند در سال 2021 رتبه 22 را دارد.

دانشگاه مموریال نبوفاندلند دارای چند پردیس دانشگاهی می باشد؟

به طور کلی این دانشگاه دارای 5 پردیس دانشگاهی در داخل و خارج کانادا می باشد. در زیر نام های این پردیس برای شما عزیزان آورده شده است.

 • پردیس دانشگاهی سنت جان
 • پردیس گرین فیل
 • موسسه دریایی سنت جان
 • کمپس هارلو
 • سیگنال هیل

رشته های تحصیلی در دانشگاه نیوفاندلند کدام ها هستند؟

رشته های دانشگاه بسیاری نظیر، آموزش، علوم انسانی، دارو، داروسازی، پرستاری، مهندسی، موسیقی، امور اجتماعی و غیره می باشند.

شهریه دانشگاه نیوفاندلند به صورت سالانه چقدر می باشد؟

هزینه های تحصیل برای دانشجویان بین المللی سالانه در حدود 12 هزار دلار برای مقطع کارشناسی می باشند. در مقطع کارشناسی ارشد به مدت 2 ساله هزینه های تحصیلی در حدود 6500 دلار و برای برنامه های 1 ساله حدود 10 هزار دلار می باشد. علاوه بر این هزینه هایی نظیر بیمه، ثبت نام، کتاب و غیره نیز می باشند.

سخن پایانی

در این مقاله در مورد رشته ها، شهریه ها، مقاطع تحصیلی، جوایز و نحوه پذیرش دانشگاه مموریال نیوفاندلند به صورت کامل صحبت کردیم. این دانشگاه شامل 5 پردیس دانشگاهی در داخل و خارج کانادا نیز می باشد. سالانه جوایز بسیاری در موضوعات مختلف دریافت می کند. هزینه های تحصیل در این دانشگاه در مقطع لیسانس و دکتری در حدود 12 هزار دلار و در مقطع ارشد در حدود 6500 تا 10 هزار دلار در سال می باشد. همچنین امکانات استثنایی در این دانشگاه برای دانشجویان وجود دارد نظیر، آکواریوم، رصد خانه، آزمایشگاه تحقیقات دریایی، پایگاه دریایی و غیره. علاوه بر این امکانات دیگری نظیر کتابخانه، سالن های ورزشی، استخر و خوابگاه در دانشگاه مموریال نیوفاندلند وجود دارد. سالانه افراد بسیار زیادی قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا را دارند. دانشگاه مموریال نیوفاندلند یکی از مقاصد دانشجویان خارجی نیز می باشد. موسسه ملک پور با داشتن تجارب و سوابق بی نظیر در تمامی امور قانونی مهاجرتی می تواند شما عزیزان را برای رسیدن به آرزوهایتان و ساختن آینده ای بهتر راهنمایی کند. شما عزیزان می توانید از طریق وب سایت های موسسه درخواست مشاوره اولیه خود را ثبت کرده و یا از طریق تلفن های موسسه با مشاورین ما راتباط برقرار کرده تا شرایط اولیه شما را به صورت رایگان مورد ارزیابی قرار دهند.


مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان