معرفی دانشگاه پزشکی هانوفر آلمان

بدون نظر

کشور آلمان از کشورهای بسیار پیشرفته موجود در اروپا با یک نظام آموزشی عالی و فوق العاده است که هر سال دانشجویان بسیاری جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان، علی الخصوص دانشگاه های دولتی آن اقدام می نمایند. یکی از معروف ترین دانشگاه های دولتی موجود در کشور آلمان، دانشگاه پزشکی هانوفر آلمان می باشد که ما در این مقاله سعی داریم تمامی جنبه های تحصیل در آن را مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم. دانشگاه پزشکی هانوفر آلمان با نام آلمانی Medizinische Hochschule Hannover و نام انگلیسی Hannover Medical School یکی از قدیمی ترین و معتبرترین دانشگاه های دولتی پزشکی در کشور آلمان با رتبه سطح بالا در میان سایر دانشگاه های جهان است. دانشجویان ممتاز با شانس سطح بالای دریافت بورسیه در این دانشگاه در تمام مقاطع روبرو می باشند. برای تحصیل در دانشگاه پزشکی هانوفر، با توجه به این که دروس به زبان آلمانی ارائه می گردند، دانشجویان باید دارای مدرک زبان آلمانی مورد نیاز دانشگاه باشند. تمامی اطلاعات موجود در این مقاله پس از مشورت با وکلای آلمانی و تحقیق در سایت های مختلف تقدیم شما عزیزان می گردد ارائه اطلاعات به معنای ارائه خدمات در این خصوص نمی باشد و شما عزیزان باید بطور حتم جهت کسب اطلاعات در ارتباط با خدمات موسسه مشاوره ای MIE با ما تماس حاصل نمایید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
پردیس دانشگاه پزشکی هانوفر آلمان

معرفی دانشگاه پزشکی هانوفر آلمان

دانشگاه پزشکی هانوفر آلمان (Medizinische Hochschule Hannover، MHH) به عنوان یکی از شناخته ترین و برجسته ترین دانشگاه های پزشکی در سال 1965 تاسیس شده و ارائه دهنده سه دوره مستقل کارشناسی و پنج دوره کارشناسی ارشد می باشد. در این دانشگاه دوره دکترای رشته های مختلف پزشکی نیز ارائه می گردد. این دانشگاه مجهز به مدرن ترین و بروزترین دستگاه های پزشکی جهان است. هر سال حدود 450 پیوند عضو بالاخص در زمینه پیوند ریه در مدرسه پزشکی هانوفر انجام می شود. همچنین هر سال حدود 140 پیوند مغز توسط بهترین متخصصین در این دانشگاه امکان‌پذیر می گردد. تمامی این عملکردها باعث ایجاد تجربه های واقعی برای دانشجویان می گردد.

ویدیو موسسه MIE در مورد ویزای آلمان به همراه آموزش زبان آلمانی


تاریخچه دانشگاه پزشکی هانوفر

در میان دانشگاه های تحصیل پزشکی در آلمان، هانوفر به عنوان یکی از برجسته ترین ها در زمینه معالجه پزشکی و تدریس شناخته می شود. این دانشگاه همچنین دارای عنوان موفق ترین دانشگاه شمال آلمان است. دانشگاه پزشکی هانوفر آلمان در زمینه انجام تحقیقات سلولی، پیوند، تحقیقات ایمنی و همچنین سیستم های مراقبتی بسیار قوی عمل نموده است. حدود سی هزار متر مربع از فضای این دانشگاه به آزمایشگاه اختصاص داده شده است و حدود 1400 دانشمند در این فضا مشغول تحقیق و پژوهش می باشند. سایت رسمی این دانشگاه به آدرس سایت دانشگاه: https://www.mhh.de/en که تمامی اطلاعات مربوط به دانشگاه و نحوه پذیرش بر روی آن قابل مشاهده می باشد.

رنکینگ دانشگاه پزشکی هانوفر آلمان

دانشگاه پزشکی هانوفر دارای رنکینگ جهانی سطح بالایی بوده و رتبه 295 دانشگاه های جهان و رتبه 23 دانشگاه های آلمان را به خود اختصاص داده است. در زمینه دانشگاه های پزشکی جهان، دانشگاه پزشکی هانوفر آلمان در رتبه 151 قرار دارد.

رشته های دانشگاه پزشکی هانوفر

همانگونه که بیان نمودیم رشته های مختلف پزشکی و پیراپزشکی در دانشگاه پزشکی هانوفر آلمان ارائه می گردد که شامل رشته ها موجود در زیر می گردد:

 • رشته پزشکی
 • رشته دندانپزشکی
 • رشته بیوشیمی
 • کارشناسی ارشد رشته زیست پزشکی
 • کارشناسی ارشد رشته علوم داده های زیست پزشکی
 • کارشناسی ارشد رشته بهداشت عمومی
 • کارشناسی ارشد رشته علوم مامایی

دانشگاه پزشکی هانوفر آلمان (Medizinische Hochschule Hannover، MHH) تنها دانشگاه ارائه دهنده دوره کارشناسی ارشد مامایی در میان دیگر دانشگاه های پزشکی کشور آلمان است. هر یک از این رشته ها جهت اعطای پذیرش به دانشجویان دارای شرایطی می باشند که بر روی وب سایت رسمی دانشگاه می توان به اطلاعات کاملی در این زمینه دست پیدا نمود.

دانشگاه هایدلبرگ

این مقاله را از دست ندهید: معرفی دانشگاه هایدلبرگ آلمان

در این مقاله ما راه های موفقیت در دانشگاه هایدلبرگ آلمان را به شما خواهیم آموخت.

شرایط پذیرش تحصیلی در دانشگاه پزشکی هانوفر آلمان

دانشگاه پزشکی هانوفر آلمان برای اعطای پذیرش به دانشجویان دوره های مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در آلمان دارای شرایط مربوط به خود می باشد. یکی از الزامات اصلی این دانشگاه داشتن مدرک تحصیلی دوره پیشین، ارائه ریز نمرات، انگیزه نامه و توصیه نامه است. با توجه به این که دروس در این دانشگاه به زبان آلمانی ارائه می گردند، لذا این دانشگاه از دانشجویان با توجه به دوره انتخابی درخواست مدرک زبان C1 تا B2 را خواهد داشت. برخی از رشته ها نیز ممکن است دارای مصاحبه و یا آزمون کتبی باشند که به صلاحدید دانشگاه انجام می شود. در ادامه شرایط پذیرش در دوره های مختلف تحصیلی را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

تحصیل کارشناسی در دانشگاه پزشکی هانوفر آلمان

دانشگاه پزشکی هانوفر آلمان (Hannover Medical School) ارائه دهنده سه دوره کارشناسی برای رشته های بیوشیمی، پزشکی و دندانپزشکی است. دانشجویان برای اخذ پذیرش در این دوره ها باید دارای مدرک دیپلم دوازده سال معتبر علوم تجربی باشند. مورد دیگر برای اپلای مدرک زبان آلمانی خواهد بود. از دیگر مدارک لازم برای دوره کارشناسی دانشگاه پزشکی هانوفر می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • کارنامه تحصیلی همراه با ریز نمرات دوران دبیرستان
 • سی وی
 • انگیزه نامه نشان دهنده هدف از تحصیل
 • سوابق مالی جهت اثبات تمکن مالی

تحصیل کارشناسی ارشد در MHH

در حال حاضر 5 دوره کارشناسی ارشد در آلمان در دانشگاه پزشکی هانوفر آلمان (Medizinische Hochschule Hannover، MHH) ارائه می گردد. برای ورود به این دوره دانشجویان باید دارای مدرک کارشناسی باشند. ارائه مدرک زبان مورد نیاز دانشگاه از دیگر ضروریات اخذ پذیرش دوره کارشناسی ارشد در دانشگاه پزشکی هانوفر است. از دیگر مدارک جهت پذیرش در این دوره می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • پایان نامه دوره کارشناسی
 • حداقل یک سال سابقه کار حرفه ای
 • نتایج آزمون انتخابی یا مصاحبه در صورت نیاز
 • رزومه تحصیلی و علنی
 • توصیه نامه از جانب اساتید دوره کارشناسی
 • انگیزه نامه

تحصیل در دانشگاه پزشکی هانوفر در مقطع دکترا

جهت تحصیل دکترا در دانشگاه پزشکی هانوفر آلمان، دانشجویان باید موفق به یافتن استاد راهنما و سوپروایزر شوند. ارائه مدرک کارشناسی ارشد، داشتن حداقل شش ماه تجربه تحقیق و پژوهش شامل پایان نامه دوره کارشناسی ارشد، توصیه نامه از جانب اساتید دوره کارشناسی، انگیزه نامه و مدرک زبان مورد نیاز دانشگاه از ضروریات اخذ پذیرش دکترا در این دانشگاه است. در صورت قبولی در مرحله اولیه، دانشجو باید در آزمون کتبی و یا در مصاحبه به صلاحدید دانشگاه شرکت نماید.

ددلاین کالج پزشکی هانوفر (MHH)

دانشجویان باید با ددلاین دانشگاه پزشکی هانوفر آلمان (Hannover Medical School) آشنا شوند تا بتوانند در زمان تعیین شده نسبت به اخذ پذیرش از دانشگاه اقدام نمایند. دانشجویان باید قبل از موعد مشخص شده جهت ددلاین دانشگاه های المان اقدام نمایند تا دانشگاه فرصت کافی جهت بررسی مدارک و شرایط آنها را داشته باشد. ددلاین دانشگاه پزشکی هانوفر آلمان برای دوره های مختلف به شرح زیر است:

 • برنامه کارشناسی پزشکی، دندانپزشکی و بیوشیمی: 1 می - 15 ژوئن
 • تحصیلات تکمیلی: 30 آوریل - 15 ژوئیه
 • برنامه دکترا: اول آوریل هر سال تحصیلی
 • درخواست بورسیه: آخرین مهلت درخواست یک آوریل

دانشگاه هر سال تمامی این اطلاعات را بر روی وب سایت رسمی دانشگاه منتشر می نماید.

هزینه تحصیل در دانشگاه پزشکی هانوفر آلمان

همانگونه که می دانیم دانشگاه پزشکی هانوفر آلمان (Medizinische Hochschule Hannover، MHH) یکی از دانشگاه های دولتی بسیار معتبر موجود در کشور آلمان است. دانشجویانی که به زبان آلمانی تسلط دارند تنها با هزینه بسیار اندکی می توانند در این دانشگاه به تحصیل بپردازند. تمامی قسمت های مقاله موجود توسط مشاورین مجرب و کارشناسان حرفه ای در زمینه امور مهاجرت موسسه مشاوره ای MIE نوشته و تنظیم شده است و هرگونه رونویسی از روی آن از نظر قانونی حرام و دارای پیگرد است. هزینه های تحصیل در آلمان در این دانشگاه هزینه تنها حدود 350 یورو در ماه معادل 700 یورو در سال است که این هزینه بسیار اندک بوده و تنها جهت دریافت خدمات از دانشگاه پرداخت می گردد.

هزینه زندگی دانشجویی در MHH

علاوه بر هزینه تحصیل در دانشگاه پزشکی هانوفر آلمان (Hannover Medical School)، دانشجویان باید هزینه های دیگری را مورد توجه قرار دهند که در این بخش به صورت تقریبی اشاره ای به آنها خواهیم داشت.

موارد

مبلغ (یورو)

مبلغ اسکان

177-233

تامین غذا

142-311

مبلغ مربوط به رفت و آمد

57-164

ارتباطات

90

لباس

23-84

تفریحات و باشگاه

22-85

اسکان اشتراکی مرکز شهر

178

اسکان اشتراکی حومه شهر

236

اسکان اپارتمان تک خواب مرکز شهر

325

اسکان اپارتمان تک خواب حومه شهر

425

 

شرایط دانشگاه پزشکی هانوفر آلمان

بورسیه های تحصیلی دانشگاه پزشکی هانوفر آلمان

دانشگاه پزشکی هانوفر آلمان همانند سایر دانشگاه ها بورسیه هایی را برای دانشجویان ممتاز مشخص نموده است. با توجه به این که این دانشگاه دولتی است و دانشجویان هزینه چندانی بابت تحصیل پرداخت نمی نمایند، اما می توانند در صورت اثبات شایستگی خود کمک هزینه تحصیل و یا کمک هزینه انجام ‌تحقیق و پژوهش دریافت نمایند. برای دریافت بورسیه تحصیلی در آلمان از دانشگاه پزشکی هانوفر، دانشجویان باید دارای معدل سطح بالا، مدرک زبان با نمره بالا، مقالات علمی چاپ شده و یا اختراعات و همچنین رزومه تحصیلی و علمی بسیار مناسب و سطح بالا باشند.

خوابگاه های دانشجویی در مدرسه پزشکی هانوفر

دانشگاه پزشکی هانوفر آلمان همانند سایر دانشگاه های موجود در این کشور دارای خوابگاه های بسیار مجهز و مدرنی است. تمامی امکانات مربوط به خوابگاه ها در پردیس این دانشگاه ارائه می گردند. در حال حاضر دانشگاه پزشکی هانوفر دارای 16 اقامتگاه بسیار با کیفیت با تمامی امکانات رفاهی است. تمامی اتاق ها مبله بوده و امکان دسترسی به اینترنت پر سرعت برای تمامی دانشجویان وجود دارد در حال حاضر حدود 2400 دانشجو در این خوابگاه ها اسکان دارند. البته ماندن در این خوابگاه های دانشجویی در آلمان اجباری نبوده و دانشجویان می توانند در خانه های دانشجویی مستقل و یا مشترک زندگی نمایند. هزینه خوابگاه های مدرسه پزشکی هانوفر با توجه به نوع خوابگاه از 200 الی 450 یورو در ماه متغیر می باشد.

شرایط اقامت پس از تحصیل در آلمان در MHH

کشور آلمان یکی از کشورهای اروپایی است که پس از فارغ التحصیلی دانشجویان از دانشگاه های خود، از جمله دانشگاه پزشکی هانوفر آلمان، یک فرصت 24 ماه را جهت کاریابی در اختیار آنان قرار می دهد. با توجه به این فرصت و با توجه به این که آلمان همیشه از افراد دارای مهارت و تخصص استقبال می نماید، لذا دانشجویان می توانند به جستجوی کار پرداخته و با یافتن کار موفق به تغییر ویزای خود به ویزای کار المان شوند. از آنجایی که نرخ بیکاری در کشور آلمان اندک است، شانس کاریابی دانشجویان افزایش بیشتری خواهد داشت. با یافتن کار و پرداخت بیمه و مالیات، شخص پس از سه سال موفق به کسب اقامت دائم کشور آلمان برای خود و خانواده، شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال خواهد شد. پس از کسب اقامت دائم در صورت تسلط به زبان آلمانی، با شرکت در آزمون شهروندی کشور آلمان و کسب موفقیت می تواند تابعیت و پاسپورت آلمان را برای خود و خانواده کسب نماید. 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب دانشگاه پزشکی هانوفر آلمان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

دانشگاه پزشکی هانوفر آلمان در میان دانشگاه های پزشکی جهان دارای چه رتبه ای است؟

دانشگاه پزشکی هانوفر آلمان در میان دانشگاه های پزشکی جهان دارای رتبه 151 است.

آیا تحصیل در دانشگاه پزشکی هانوفر آلمان رایگان است؟

بله دانشگاه پزشکی هانوفر یک دانشگاه دولتی بوده و هزینه تحصیل در آن تنها حدود 700 یورو در سال است.

هزینه خوابگاه های دانشگاه پزشکی هانوفر آلمان چقدر است؟

هزینه خوابگاه های دانشگاه پزشکی هانوفر آلمان بین 200 الی 450 یورو در ماه متغیر است.

آیا امکان تحصیل رشته دندان‌پزشکی در مدرسه پزشکی هانوفر آلمان وجود دارد؟

بله یکی از رشته های ارائه شده در دانشگاه پزشکی هانوفر آلمان رشته دندان‌پزشکی می باشد.

سخن پایانی

ما در این مقاله به معرفی و بررسی کلی شرایط تحصیل در دانشگاه پزشکی هانوفر آلمان پرداختیم. همانگونه که بیان نمودیم این دانشگاه ارائه دهنده دوره ها و برنامه های تحصیلی مختلف در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا است. با توجه به این که دانشگاه پزشکی هانوفر یک دانشگاه دولتی است، هزینه تحصیل در این دانشگاه بسیار ناچیز است و دانشجویان هر سال مبلغ اندکی در قبال خدمات دریافتی از دانشگاه پرداخت می نمایند. این دانشگاه هر سال ارائه دهنده بورسیه های مختلفی به دانشجویان ممتاز می باشد. با توجه به این که میزان اعتبار دانشگاه پزشکی هانوفر آلمان در سطح جهان بسیار بالا است، لذا دانشجویان پس از فارغ التحصیلی با شانس بالای کاریابی مواجه بوده و از این طریق می توانند اقامت و تابعیت آلمان را کسب نمایند. ارتباط تلفنی رایگان برای مطلع شدن از خدمات و بررسی شرایط شما در نظر گرفته شده است با ارتباط تلفنی ابهامات خود را جویا شوید.

امتیاز 1.33 از 5 ( 2 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان