تحصیل پزشکی بدون کنکور در ترکیه

1 نظر

رشته های پزشکی از دیر باز یکی از پرطرفدار ترین و جذاب ترین رشته ها بین دانش آموزان پشت کنکوری بوده است. اما آزمون سختی عامل مهم بازدارنده ای که سد راه رسیدن به این هدف می شود کنکور است. موسسه MIE در این مقاله قصد دارد به معرفی دانشگاه های در کشور ترکیه بپردازد که دانش آموزان می توانند تحت شرایطی بدون کنکور رشته پزشکی بخوانند. در صورتی که به تحصیل در رشته پزشکی بدون کنکور در ترکیه تمایل دارید می توانید با موسسه MIE تماس تلفنی برقرار کنید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

تحصیل پزشکی بدون کنکور در ترکیه

تحصیل در رشته پزشکی بدون آزمون در ترکیه

همانگونه که همه ما می دانیم رشته پزشکی رشته ای پرطرفدار است و در کشور ما برای ورود به این رشته محدودیت هایی وجود دارد به همین دلیل دانشجویانی که به این رشته علاقه مند هستند در کشوری همسایه مانند ترکیه به تحصیل در این رشته می پردازند زیرا تحصیل در رشته پزشکی بدون کنکور در ترکیه امکان پذیر است. ورود به این رشته در ترکیه مستلزم مدارک و شرایطی است اما نیاز به شرکت در آزمونی خاص مانند کنکور ندارد ولی مدرکی مانند دیپلم و رزومه علمی قوی را میطلبد. دو دسته دانشگاه در ترکیه وجود دارد که شرایط پذیرش تقریبا متفاوتی را می خواهند. دانشگاه ها در ترکیه آزمون ورودی برگزار می کنند. نخستین دسته را دانشگاه های دولتی را تشکیل می دهند شهریه در این دانشگاه ها کم است ولی تسلط به زبان رسمی ترکیه یعنی ترکی الزامی است آزمونی که برای ورود به این دانشگاه های دولتی برگزار می‌شود YOS است. دسته بعدی را دانشگاه های خصوصی تشکیل می دهند که داشتن مهارت زبان انگلیسی و موفقیت در آزمون SAT از شرایط اصلی ورود به این دسته دانشگاه ها هستند. دانشجویان متقاضی ورود به رشته پزشکی در دانشگاه های ترکیه ملزم به گذراندن دوره ای 1 ساله در کالج هستند تا مقدمات ورود و تحصیل در این رشته مهیا شود. هزینه تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه های سراسری در ترکیه با دانشگاه های خصوصی تفاوت دارد به قدری که هزینه تحصیل این رشته در دانشگاه های سراسری 240 الی 1،500 دلار در سال است که مبلغ اندکی به حساب می آید در مقابل هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی 10 تا 25 هزار دلار در سال تحصیلی است. دلایلی مثل هزینه کم تحصیل در دانشگاه های ترکیه و عدم نیاز به کنکور برای ورود به این رشته ها بر جذابیت تحصیل در رشته پزشکی بدون کنکور در ترکیه می افزاید.

با تهیه محصول زیر می توانید شخصاً نسبت به اخذ ویزای کار در کشورهای مطرح اروپایی، کانادا و استرالیا اقدام نمایید و اطلاعات کاملی در باب کاریابی در خارج از کشور، نحوه ارسال رزومه کاری و اخذ پیشنهاد کاری بدست آورید.

گام به گام تا کار در خارج از کشور

 

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل

 

مدارک لازم برای پذیرش در رشته پزشکی در ترکیه

برای ورود دانشگاه های ترکیه باید در آزمون های ورودی هر دانشگاه شرکت کرد و با موفقیت این مرحله را سپری کرد علاوه بر این اسناد و مدارکی نیز لازم است که در این قسمت به آنها پرداخته شده:

 • تکمیل کردن فرم درخواست پذیرش بوسیله دانشجو
 • مدرک دیپلم
 • اگر قصد تحصیل به زبان انگلیسی داشته باشید لازم است؛ گواهینامه مهارت زبان انگلیسی را دارا باشید.
 • اثبات تمکن مالی برای پرداخت هزینه تحصیل در ترکیه
 • رسید واریز هزینه درخواست به مبلغ 35 تا 100 هزار دلار آمریکا

هزینه های زندگی در فنلاند

?تحصیل در ترکیه?

دانشگاه‌های پزشکی ترکیه

اکثر دانشگاه های که امکان تحصیل پزشکی بدون کنکور در آنها فراهم است خصوصی هستند و در شهر های استانبول، ازمیر و آنکارا مستقر هستند. در لیست زیر تعدادی از این دانشگاه های که پذیرش تحصیل در رشته پزشکی را بدون کنکور امکان پذیر می کنند.

 • دانشگاه یدی تپه:

در این دانشگاه درس خواندن در رشته پزشکی بدون کنکور است. زبان تحصیل در این دانشگاه زبان انگلیسی است و هزینه ای که بابت تحصیل در این دانشگاه قابل پرداخت است در طول سال تحصیلی برابر با 25 هزار دلار است.

 • دانشگاه باشگنت:

تحصیل در این دانشگاه به زبان ترکی صورت می گیرد و در این دانشگاه هم کنکور ملاک پذیرش نیست. هزینه و شهریه در این مرکز در طول یک سال تحصیلی 10 هزار دلار است.

 • دانشگاه اوکان:

رشته های پزشکی و دندانپزشکی بدون کنکور و با هزینه ای حدود 24 هزار دلار در طول سال تحصیلی صورت می پذیرد.

 • دانشگاه بیلکنت:

دانشجویان در این دانشگاه به سه زبان روسی، انگلیسی و ترکی می توانند تحصیل کنند. تحصیل در این دانشگاه هم بدون کنکور قابل انجام است و هزینه ای بیش از 16 هزار دلار خواهد داشت.

 • دانشگاه اوکونومی:

این دانشگاه هم از دانشگاه های محسوب می‌شود که رشته های پزشکی و دندانپزشکی را بدون کنکور پذیرش می کند و دانشجویان می توانند با دو زبان ترکی و انگلیسی در این دانشگاه درس بخوانند در مورد شهریه هم لازم به ذکر است که شهریه این دانشگاه در طول یک سال تحصیلی 25 هزار دلار است.

مزایای و معایب تحصیل پزشکی بدون کنکور در ترکیه

علاقه مندان و متقاضیان تحصیل پزشکی بدون کنکور در ترکیه با انتخاب این کشور برای ادامه تحصیل از مزایای زیادی برخوردار می شوند و در مقابل هم معایب تحصیل در این کشور دانشجو را متحمل مشکلاتی خواهد کرد.

 • مزایای تحصیل پزشکی بدون کنکور در ترکیه:
 • تحصیل در ترکیه برای ایرانیان نیازمند دارا بودن ویزا نیست.
 • ترکیه در نزدیکی ایران است و فرهنگ و آداب و رسوم مشابه بین این دو کشور وجود دارد.
 • اگر هزینه تحصیل در این کشور را با بقیه کشور های اروپایی مقایسه کنیم خواهیم یافت هزبنه و شهریه تحصیل پایین است.
 • وزارت علوم ایران مدارک اخذ شده از دانشگاه های ترکیه را تایید می کند
 • دانشجویان می توانند از بورسیه بهره مند شوند
 • امکان استفاده از سیستم تبادل دانشجو با دانشگاه های برتر اروپایی و آمریکایی
 • برابری کیفیت آموزش در دانشگاه های ترکیه با دانشگاه های آمریکا
 • دانشجویان پس از فراغت از تحصیل می توانند اقامت و اجازه کار دریافت کنند.
 • معایب تحصیل پزشکی بدون کنکور در ترکیه
 • نداشتن مهارت در زمینه زبان ترکی را می توان از معایب اساسی تحصیل در این کشور دانست.
 • از آنجایی که تعداد کمی خوابگاه در دسترس است؛ دانشجویان هزبنه هایی که باید بابت اجاره مسکن بپردازند که این هزبنه به نسبت بالاست.

هزینه های زندگی در فنلاند

?تحصیل پزشکی ترکیه?

 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب تحصیل پزشکی بدون کنکور در ترکیه هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

پرسش و پاسخ به سوالات متداول درباره تحصیل پزشکی بدون کنکور در ترکیه

✅تحصیل پزشکی بدون کنکور در ترکیه در کدام داشگاه های ترکیه امکان پذیر است؟

تحصیل پزشکی بدون کنکور در ترکیه در دانشگاه های دولتی و خصوصی در ترکیه امکان پذیر است.

✅درتحصیل پزشکی بدون کنکور در ترکیه شهریه هر کدام از دانشگاه های خصوصی و دولتی چقدر است؟

هزینه تحصیل دردانشگاه های سراسری 240 الی 1،500 دلار در سال است و هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی 10 تا 25 هزار دلار در سال تحصیلی است

✅ چه آزمون هایی در تحصیل پزشکی بدون کنکور در ترکیه برای ورود به دانشگاه ها گرفته می شود؟

آزمون های YOS و SAT تحت عنوان آزمون ورودی و پذیرش دانشگاه ها در ترکیه است.

✅ مدارک لازم برای پذیرش تحصیل پزشکی بدون کنکور در ترکیه شامل چیست؟

 • تکمیل کردن فرم درخواست پذیرش بوسیله دانشجو
 • مدرک دیپلم
 • اگر قصد تحصیل به زبان انگلیسی داشته باشید لازم است؛ گواهینامه مهارت زبان انگلیسی را دارا باشید.
 • اثبات تمکن مالی برای پرداخت هزینه تحصیل در ترکیه
 • رسید واریز هزینه درخواست به مبلغ 35 تا 100 هزار دلار آمریکا
 

_____________سخن پایانی درباره تحصیل پزشکی بدون کنکور در ترکیه __________

در این نوشتار به تحلیل تحصیل پزشکی بدون کنکور در ترکیه پرداخته شد. نحوه پذیرش دانشگاه های دولتی و خصوصی ترکیه را بررسی کردیم و به مطالب کلیدی در این باره رسیدیم دانستیم که معدل بالا و مدرک زبان از اصلی ترین شروط تحصیل پزشکی بدون کنکور در ترکیه است. شهریه دانشگاه های دولتی بسیار کمتر از دانشگاه های خصوصی است و اینکه دانشگاه های خصوصی زبان تدریس انگلیسی است اما دانشگاه های دولتی و سراسری به زبان ترکی تدریس می شود. چنانچه به تحصیل پزشکی بدون کنکور در ترکیه علاقه مند هستید می توانید با موسسه MIE تماس تلفنی برقرار کنید و سوالات احتمالی خود را بپرسید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

امتیاز 3.71 از 5 ( 6 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
فاطمه عابدی
سلام وقت بخیر قصد تحصیل پزشکی در خارج از کشور دارم لطفاً من رو راهنمایی کنید.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز برای تحصیل پزشکی در خارج از کشور شرایط شما بایستی بررسی گردد. پیشنهاد می شود با کارشناسان موسسه تماس حاصل نمایید.
مشاوره رایگان