رشته MBA در آلمان

بدون نظر

امروزه رشته مدیریت در آلمان و سایر کشورها جز پرطرفدارترین و بهترین رشته ها تحصیلی در آلمان نیز محسوب می‌شود زیرا بازار کار بسیار خوبی در اکثر کشورها دارد و متقاضیان با تحصیل mba در آلمان می توانند در شرکتهای مختلف نیز به کار بپردازند. در این مقاله در مورد رشته مدیریت در آلمان در مقاطع مختلف تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس و غیره نیز می پردازیم. موسسه ملک پور با داشتن تجربه های درخشان و بی نظیر در امور مهاجرتی می تواند بهترین مسیر و راه را برای آینده شما فراهم کند. شما عزیزان می توانید در وب سایت های موسسه درخواست مشاوره خود را ثبت کرده و یا با تلفن های موسسه تماس گرفته تا مشاورین ما در سریع ترین زمان ممکن شرایط شما را برای مهاجرت به صورت رایگان ارزیابی نمایند. دقت داشته باشید مطالب ذیل با تحلیل سایت های معتبر و مشورت با وکلای محلی برای آگاهی شما قرار گرفته و اطلاع از خدمات موسسه با تماس با مشاوران امکان پذیر است.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
دانشجوی رشته mba در آلمان

شرایط تحصیل مدیریت (MBA) در آلمان

تحصیل mba در آلمان و سایر کشورها امروزه یکی از مقاصد دانشجویان بین المللی نیز می باشد. بسیاری از دانشجویان تمایل دارند تا در رشته مدیریت در آلمان یا سایر رشته ها به تحصیل بپردازند. دانشجویان با داشتن مدرک زبان آلمانی می توانند در دانشگاه‌های آن به تحصیل رایگان در آلمان نیز بپردازند. امکان تحصیل در رشته مدیریت در آلمان به زبان آلمانی و انگلیسی در حال حاضر در مقاطع مختلف تحصیلی نیز امکان پذیر می باشد. در ادامه این مقاله به بررسی کلیه تحصیل mba در آلمان در مقاطع مختلف نیز می پردازیم.

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل رایگان در آلمان


تحصیل کارشناسی MBA در آلمان

امروزه امکان تحصیل رشته مدیریت در آلمان برای مقطع لیسانس نیز وجود دارد دانشجویان همزمان با تحصیل در این مقطع می‌توانند به صورت پارت تایم در کشور آلمان به کار بپردازند. امکان تحصیل mba در آلمان در دانشگاه ها و کالج های ارزان قیمت این کشور نیز وجود دارد. دوره های کار تحصیل آلمان در رشته mba در آلمان به همراه حقوق و کار نیز می باشد. این روش یکی از پرطرفدار ترین روش های مهاجرتی در میان دانشجویان بین المللی نیز می باشد. داشتن مدرک زبان در سطح C1 آلمانی برای تحصیل در مقطع لیسانس الزامی می باشد. در صورتی که متقاضی سطح ‌زبان کمتری داشته باشد می تواند در دوره های زبان آلمانی در کشور آلمان نیز شرکت کند.

تحصیل کارشناسی ارشد MBA در آلمان

تحصیل رشته mba در آلمان در مقطع فوق لیسانس برای دانشجویان خارجی امکان پذیر می باشد دانشجویان می بایست مدرک زبان آلمانی در سطح C1 را داشته باشند. خبر خوب این است که، در صورت داشتن مدرک زبان آلمانی کمتر از آن امکان شرکت در دوره های زبان آلمانی نیز برای آنها فراهم می شود. تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی برای متقاضی مدیریت در آلمان فراهم آمده است. همانند مقطع لیسانس دانشجویان امکان ۲۰ ساعت کار در هفته را به صورت پارت تایم را خواهند داشت.

تحصیل دکترا MBA در آلمان

برای تحصیل MBA در آلمان در مقطع دکترا پیدا کردن سوپروایزر یکی از اصلی ترین شرایط تحصیل در مقطع دکترا در آلمان نیز می باشد. در ابتدا متقاضیان با توجه به بک گراند تحصیلی که دارند می توانند با اساتید مختلف در دانشگاه‌های مختلف مکاتبه کرده تا زمانی که بتواند تاییدیه سوپروایزر را داشته باشند امکان دریافت پذیرش تحصیلی در رشته مدیریت در آلمان نیز برای آنها فراهم می شود. همانند سایر مقاطع تحصیلی در کشور آلمان امکان تحصیل و کار همزمان برای دانشجویان وجود دارد. همچنین داشتن مدرک زبان آلمانی و انگلیسی برای مقطع دکترا برای متقاضی تحصیل الزامی می باشد.

گرایش های رشته مدیریت در آلمان

رشته MBA در آلمان دارای گرایش های مختلفی نیز می باشد. نظیر مدیریت جهانگردی، مدیریت مالی، مدیریت پروژه و غیره. این مقاله توسط مشاوران موسسه ملکپور نوشته شده است و هرگونه استفاده از مطالب این نوشتار بدون ذکر کردن منبع اصلی آن خلاف قوانین و مقررات نیز می باشد. همانطور که میدانید آلمان یکی از قطب های اصلی صنعت اروپا می باشد به همین دلیل بازار کار رشته مدیریت در آلمان برای دانشجویان مدیریتی در گرایش های مختلف بسیار عالی می باشد.

رشته مدیریت پروژه و ساخت در آلمان

مدیریت پروژه و ساخت به طور کلی به صورت مستقیم و غیرمستقیم و خیلی از رشته های دانشگاهی در ارتباط است خیلی از دروس پایه و مشترکی را با یکدیگر دارند و این رشته ها عبارتند از:

 • اقتصاد مدیریت
 • بازرگانی مهندسی
 • عمران
 • ریاضیات
 • مهندسی ساخت و ساز
 • تجارت بین الملل
 • مدیریت کسب و کار
 • مدیریت بازرگانی
 • مدیریت بهداشت و درمان
 • فناوری اطلاعات
 • معماری و سایر رشته ها

رشته مدیریت کسب و کار در آلمان

به طور کلی منظور از مدیریت کسب و کار سازماندهی کردن کارمندان یک موسسه برای رسیدن به اهداف موسسه می باشد. این یک برنامه مطالعاتی است که در حال حاضر در بسیاری از کالج ها و دانشگاه های آلمان نیز ارائه می شود. موضوعات مختلفی در ارتباط با تجارت و مدیریت در این برنامه مورد مطالعه دقیق تر نیز قرار می گیرد. این رشته ارتباط بسیار زیادی با حسابداری نیز دارد و به طور کلی نحوه چگونگی مدیریت کردن یک بیزینس را به متقاضیان آموزش می دهد.

رشته مدیریت بازرگانی در آلمان

امروزه کالجها و دانشگاه های تجارت بسیار در آلمان نیز وجود دارند که دانشجویان می توانند در رشته های نظیر مدیریت بازرگانی در آلمان نیز تحصیل کنند. همانطور که میدانید بازرگانی به معنای راه اندازی یک بیزینس، مدیریت کردن آن به صورت کلی میباشد. شخصی که در این رشته تحصیل می کند می بایست نقاط قوت بسیاری در طراحی و برنامه‌ریزی یک بیزینس را داشته باشد. داشتن مدرک زبان انگلیسی یا آلمانی برای دریافت پذیرش تحصیلی در این رشته های در آلمان الزامی می باشد.

تحصیل مهندسی در المان

این مقاله را از دست ندهید: تحصیل مهندسی در آلمان

در این مقاله ما جوانب تحصیل مهندسی در آلمان را به شما خواهیم آموخت.

هزینه تحصیل mba در آلمان

تحصیل در رشته mba در آلمان در مقاطع مختلف نیز دارای هزینه های متفاوتی می باشد. در صورتی که تمایل دارید تا به زبان آلمانی در کشور آلمان تحصیل کنید، می‌توانید وارد دانشگاه های دولتی شوید و با حداقل هزینه ها به تحصیل بپردازید. اما اگر تمایل دارید تا به زبان انگلیسی درس بخوانید، می بایست وارد دانشکده های خصوصی این کشور شوید و هزینه‌های حداقل از ۸ هزار یورو به بالا را باید به صورت سالانه در نظر بگیرید. علاوه بر هزینه های تحصیل در آلمان هزینه های زندگی در آلمان برای افرادی که تمایل دارند در رشته مدیریت در آلمان را بخوانند حائز اهمیت می باشد. در ادامه به بررسی هزینه های زندگی در کشور آلمان نیز می پردازیم.

عنوان

متوسط یورو

بطری نوشابه (0.33 لیتر)

2.42

یک وعده مک دونالد

8

بطری آب (0.33 لیتر)

2.13

یک وعده غذایی برای دو نفر در یک رستوران متوسط

50

یک لیوان کاپوچینو

2.86

یک وعده غذایی در رستوران ارزان

10

گوشت قرمز (1 کیلوگرم)

10.60

فیله مرغ (1 کیلوگرم)

7.01

برنج سفید (1 کیلوگرم)

1.94

یک تکه نان (500 گرم)

1.44

تخم مرغ (12عدد)

2.40

بطری آب (1.5 لیتر)

0.43

پیاز (1 کیلوگرم)

1.28

آب، برق، گرمایش، سرمایش برای یک آپارتمان 85 متری (ماهانه)

230.80

اینترنت (60Mbps)

33.32

کارت بلیط ماهانه

70

بلیط یک طرفه

2.80

بنزین (1 لیتر)

1.55

اجاره آپارتمان (1 خوابه) ماهانه در مرکز شهر

738.42

اجاره آپارتمان (1 خوابه) ماهانه در خارج شهر

556.43

فارغ التحصیلان رشته مدیریت در آلمان

بورسیه‌های تحصیلی در رشته MBA در آلمان

همانطور که پیش‌تر توضیح دادیم برای تحصیل mba در آلمان دانشجویانی که به زبان آلمانی تسلط کامل داشته باشند تحصیل تقریبا رایگان نیز امکان‌پذیر است. علاوه بر این امکان دریافت بورسیه در رشته mba در آلمان نیز وجود دارد. در ادامه به بررسی اصلی‌ترین بورسیه های تحصیلی در آلمان نیز می پردازیم.

 • دانشکده فرانکفورت این امکان را به دانشجویان مقطع دکتری این امکان را می‌دهد تا با تحصیل در رشته‌های امور مالی و مدیریت بتوانند بورسیه دریافت کنند.
 • در صورتی که دانشجویان تمایل داشته باشند تا در مقطع دکترا و کارشناسی ارشد به پروژه‌های تحقیقاتی بپردازند، می‌توانند از بورسیه بین المللی hhl‌ استفاده کنند.
 • CLEAN SCHOLARSHIP
 • THE FINANCIAL SUMO EDUCATIONAL SCHOLORSHIP
 • GLOBAL STUDY AWARDS
 • BROKERFISH INTERNATIONL STUDENT SCHOLARSHIP
 • CENTRAL SECTOR SCHEME OF NATIONAL OVERSEAS SCHOLARSHIP

تحصیل رایگان MBA در آلمان

امروزه امکان تحصیل رشته MBA در آلمان به صورت رایگان برای دانشجویان اینترنشنال یا خارجه امکان‌پذیر است. همان‌طور که پیش‌تر توضیح دادیم در صورتی که دانشجویان بتوانند سطح زبان آلمانی خود را تا سطح C1 تقویت کنند، می‌توانند برای دریافت پذیرش تحصیلی از این دانشگاه اقدام کنند. خبر خوب برای افرادی که تمایل دارند تا در دانشگاه های دولتی آلمان تحصیل کنند باید بدانند که امکان کار همزمان با تحصیل در کشور آلمان نیز وجود دارد. در نتیجه نه تنها با هزینه های بسیار کم در سال تحصیل می کنند بلکه امکان درآمدزایی نیز برای این دانشجویان وجود دارد.

بهترین دانشگاه‌ها جهت تحصیل در رشته MBA در آلمان

کشور آلمان یکی از قطب‌های اصلی اروپا نیز به شمار می‌رود. دانشگاه های بسیار زیادی در این کشور هستند که سالانه رشته های مختلفی را برای دانشجویان داخلی و خارجی نیز ارائه می دهد. در این بخش به بررسی برترین دانشگاههای آلمان برای رشته MBA در آلمان و رنکینگ هر یک از این دانشگاه‌ها نیز می پردازیم.

اسم موسسه

رتبه بندی در دنیا (THE)

دانشگاه مانهام

146

دانشگاه Humboldt برلین

74

دانشگاه Freie برلین

83

دانشگاه LMU 

32

دانشگاه Frankfurt

301-350

دانشگاه Heidelberg

42

Technische Universität München

38

دانشگاه Cologne

172

دانشگاه Bonn

112

دانشگاه Hamburg

132

دانشگاه RWTH Aachen

108

Albert-Ludwigs-Universität Freiburg

108

دانشگاه Münster

201-250

دانشگاه TU برلین

139

دانشگاه Tübingen

78

دانشگاه Göttingen

355

Karlsruhe Institute of Technology

180

مزایای تحصیل MBA در آلمان

تحصیل MBA در آلمان دارای مزایای بسیاری در کشور آلمان می باشد. یکی از بزرگترین مزیت های این رشته تحصیل به زبان آلمانی با حداقل هزینه ها در سال می باشد. علاوه بر این امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای دانشجویان رشته فراهم شده است. همچنین دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی در آلمان می توانند به صورت پارت تایم کار کنند و درآمدزایی داشته باشند. لازم به ذکر است بدانید افرادی که از رشته mba فارغ التحصیل می شوند محدود به گرایش و شرکت خاصی نمی‌شوند و در تمامی شرکت‌ها با پوزیشن های مختلف مدیریتی می توانند مشغول به کار شوند. علاوه بر این آنها می آموزند چگونه میتوان یک بیزینس را از صفر تا صد راه اندازی کرد و به بهره‌برداری رساند. به طور کلی برای اینکه بتوان یک بیزینس موفقی را داشت می بایست اصول اصلی کسب و کار و مدیریت را آموزش دید. تحصیل MBA در آلمان این فرصت را برای دانشجویان فراهم کرده است تا بتوانند برای آینده خود برنامه ریزی نمایند.

بازار کار رشته مدیریت در آلمان

همانطور که در بخش‌های قبلی مقاله توضیح دادیم رشته مدیریت در آلمان و یا سایر کشورها یکی از پرطرفدارترین رشته های امروزه نیز می‌باشد. دانشجویان پس از فارغ التحصیلی می توانند وارد بازار کار رشته مدیریت در آلمان شوند. علاوه بر این شخصی که در این رشته تحصیل می کند می تواند در شرکت های مختلفی مشغول به کار شود. لازم به ذکر است بدانید برای این که بتوانید اطلاعات دقیقتر در مورد بازار کار در آلمان به دست آورید در ابتدا نیاز است تا در مورد نرخ بیکاری کشور آلمان بیشتر صحبت کنیم. مطابق با آمارهای بدست آمده در کشور آلمان نرخ بیکاری در این کشور 5.1 بوده است. این بدان معنا می باشد که از هر ۱۰۰ نفر تنها نزدیک به 5 نفر نتوانستند شغل مناسب برای خود پیدا کند. در نتیجه امکان کاریابی برای متخصصین در کشور آلمان نیز وجود دارد.

نمودار نرخ بیکاری در آلمان

درآمد رشته مدیریت در آلمان

بازار کار رشته مدیریت در آلمان در سال های اخیر رو به افزایش بوده است. زیرا تحصیل در آلمان و سایر کشورها از پرطرفدارترین رشته ها در حال حاضر در دنیا نیز می باشد. در واقع رشته مدیریت یا mba جزو پولسازترین رشته ها در دنیا محسوب می‌شود. به طور کلی درآمد رشته مدیریت در آلمان از سالانه ۲۰ هزار یورو تا ۱۰۲ هزار یورو نیز می تواند متفاوت باشد. هر چقدر افراد تجربه کاری بیشتری داشته باشند تخصص بیشتری داشته باشند امکان دریافت حقوق و درآمد بیشتر برای آنها نیز وجود دارد.

شرایط اخذ تابعیت آلمان پس از تحصیل در رشته MBA

مهاجرت تحصیلی یکی از پرطرفدار ترین روش های مهاجرتی در حال حاضر نیز می‌باشد شخصی که بتوانند در رشته mba در آلمان تحصیل کنند بعد از فارغ التحصیلی می تواند در این کشور بمانند و به دنبال شغل مناسب گردد. در صورتی که بتواند شغل مناسب با رشته خود را پیدا کند می تواند وارد بازار کار کشور آلمان شود و مادامی که ۵ سال در آلمان زندگی و کار کند و بیمه و مالیات پرداخت کند می تواند برای اقامت دائمی کشور آلمان اقدام نماید. و بعد از گذشت ۸ سال برای دریافت پاسپورت آلمان درخواست کند.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب رشته MBA در آلمان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

با تحصیل mba در آلمان امکان دریافت تابعیت وجود دارد؟

فارغ التحصیلان رشته MBA در آلمان در صورتی که بتواند وارد بازار کار رشته مدیریت در آلمان شوند و بعد از ۵ سال بیمه و مالیات خود را به صورت دقیق پرداخت کنند، می‌توانند برای اقامت دائم و در سال هشتم برای دریافت تابعیت کشور آلمان درخواست دهند.

✅ امکان تحصیل mba در آلمان در چه مقاطعی وجود دارد؟

دانشجویان می توانند در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا به تحصیل در آلمان نیز بپردازند.

✅ آیا امکان تحصیل رایگان در رشته مدیریت در آلمان وجود دارد؟

در صورتی که متقاضی مدرک زبان آلمانی C1 را داشته باشد، می تواند در دانشگاه های دولتی کشور آلمان به تحصیل تقریبا رایگان نیز بپردازند.

✅ درآمد رشته مدیریت در آلمان به صورت سالانه چه میزان می باشد؟

فارغ التحصیلان در رشته mba در آلمان می توانند از سالانه ۲۰ هزار یورو تا ۱۰۲ هزار یورو متناسب با تخصص و تجربه کاری خود درآمد داشته باشند.

سخن پایانی

همانطور که گفتیم امکان تحصیل مدیریت در آلمان در مقاطع مختلف لیسانس، فوق لیسانس و دکترا برای دانشجویان خارجی وجود دارد. در صورتی که شخصی مدرک زبان آلمانی تا سطح C1 را داشته باشد می‌تواند در دانشگاه های دولتی آلمان به زبان آلمانی تحصیل تقریبا رایگانی داشته باشد. خبر خوب این است که امکان کار همزمان برای دانشجویان مقاطع مختلف نیز وجود دارد. علاوه بر این دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی می توانند وارد بازار کار رشته مدیریت در آلمان شوند و مادامی که بتوانند ۵ سال در این کشور کار کنند و بیمه و مالیات پرداخت نمایند می توانند برای دریافت اقامت دائم آلمان اقدام نماید و در سال هشتم امکان دریافت تابعیت آلمان نیز وجود دارد. موسسه ملک پور با داشتن تجربه های فراوان در زمینه های مهاجرتی می تواند بهترین راه و کشور را برای شما عزیزان نشان دهد. شما عزیزان می توانید درخواست مشاوره اولیه خود را در سایت‌های موسسه ثبت کرده و یا با تلفن های مخصوص موسسه تماس گرفته تا مشاورین ما در سریع ترین زمان ممکن شرایط اولیه مهاجرتی شما را به صورت رایگان مورد بررسی قرار دهند.


ثبت پرسش
مشاوره رایگان