حداکثر سن مهاجرت به کانادا

5 نظر

حداکثر سن مهاجرت به کانادا در روش های کاری و سرمایه گذاریی منوط به رده سنی خاصی نیست. طبق بررسی‌ ها شهرها و مناطق مختلف کانادا برای حفظ رشد جمعیت به نیروی کار نیاز دارد بعلاوه سالخورده شدن جمعیت کانادا سیستم قوی مهاجرت این کشور را بر آن داشته که بخش اعظم نیروی کار خود را از سنین 25 تا 54 سال را به‌ واسطه مهاجرت جذب نماید. اما در مهاجرت تحصیلی ممکن است کمی متفاوت باشد و شرایط سنی برای تحصیل در مقاطع مختلف مهم و متفاوت است. به عنوان مثال برای تحصیل کارشناسی حداکثر سن شما باید 22 سال باشد مگر در شرایط خاص مثلا داشتن سابقه کار و رزمه عالی. مادامی ‌که متقاضی مهاجرت به کانادا با هر شرایط سنی هستید می‌توانید با موسسه مشاوره MIE تماس تلفنی برقرار کنید و سؤالات خود را در زمینه محدودیت ‌های سنی را مطرح نمایید. امکان بهره ‌مندی از مشاوره رایگان نیز وجود خواهد داشت.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد بهترین روش مهاجرت


 

روشهای اقامت کانادا در 30 ثانیه

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
حداکثر سن برای مهاجرت به کانادا

تاثیر سن در مهاجرت به کانادا چقدر است؟

تغییرات جمعیتی پیامدهای مالی و اقتصادی منفی خواهد داشت. همین امر سیاست ‌های مهاجرتی کانادا را بر این داشته که امتیازهای ویژه‌ای برای رده سنی جوان در نظر می‌گیرد. این در حالی است که هیچ محدودیت سنی خاصی و حداکثر سن مهاجرت به کانادا برای هیچ ‌یک از برنامه ‌ها و مسیرهای مهاجرتی کانادا وجود ندارد؛ گفتنی است در اکثر برنامه ‌های اقتصادی متقاضیان 25 تا 35 ساله بیشترین امتیاز هایی مربوط به سن را دریافت می‌کنند و شانس بیشتری را برای پذیرش خواهند داشت البته این مسئله بدان معنی نیست که متقاضیان مسن‌ تر شانس پذیرش در این دسته برنامه ‌ها را ندارند. افزایش سن ممکن است مهاجرت را کاهش دهد زیرا افراد مسن کمتر از جوانان تمایل به مهاجرت دارند. افزایش سن ممکن است منجر به مهاجرت کمتر کارگران در تمام سنین در نتیجه تقاضای نیروی کار کمتر برای مهاجران شود. با کاهش مهاجرت، افزایش سن ممکن است اثرات نامطلوب بیشتری برای بازار کار و رفاه داشته باشد. مهاجرت تا قبل از 30 سالگی آسان‌تر است در حالی که مهاجرت پس از رسیدن به 30 سالگی امکان پذیر است، افراد زیر این سن به مراتب راحت تر به این پروسه پاسخ می دهند.

 

توضیحات موسسه ملک پور در مورد روش های اقامت کانادا


 

حداکثر سن مهاجرت تحصیلی به کانادا

شرایط سنی برای مهاجرت تحصیلی به کانادا میتواند مهم باشد چرا که گپ تحصیلی بین دوره ها یکی از شرایط اصلی دریافت ویزای تحصیلی است. گپ تحصیلی نباید بیشتر از 3 یا 4 سال باشد مگر اینکه دلایل قابل قبولی ارائه دهید. برای تحصیل در مدارس هم شما باید زیر 18 سال سن داشته باشید. همان‌ گونه که احتمالاً مطلعید در ایالت‌ های مختلف کانادا قوانین متفاوتی حاکم است و هر استان طبق قوانین و مصوبات خود محدودیت‌ های سنی را لحاظ می‌کنند ولی به ‌طور عمومی برای درخواست ویزای تحصیلی که منجر به مهاجرت تحصیلی می‌ شود از 18 تا 35 سال عنوان‌ شده است. در ادامه تمامی دوره ها مورد بررسی قرار گرفته است.

حداکثر سن برای تحصیل در مدارس کانادا

تحصیل در کانادا از سن 5 سالگی شروع می شود و پس از سپری کردن دوره پیش دبستانی در سن 6 سالگی به پایه اول دبستان ورود پیدا می کنند. دانش آموزان از سن 6 سالگی تا 18 سالگی دوره مدرسه و دبیرستان خود را به پایان می رسانند. دانش آموزان زیر 18 سال نیز می توانند با گرفتن دعوت نامه از یک مدرسه کانادایی ویزای تحصیلی کانادا دریافت کنند و برای تحصیل در کانادا مهاجرت کنند.

حداکثر سن برای تحصیل در کالج های کانادا

هر کسی می تواند وارد یکی از کالج های کانادا شود؛ هم یک دانش آموز (17-18 ساله) و هم دانش آموزی که قبلاً از یک دانشگاه فارغ التحصیل شده است (21-22 ساله). افراد با سن بالاتر (از 24 تا 25 سال) که دارای سابقه کار هستند نیز می توانند در صورت تمایل به ارتقاء مدارک خود یا دریافت تخصص اضافی، درخواست دهند. انگیزه می تواند متفاوت باشد و یک سیستم آموزشی انعطاف پذیر در کالج های کانادا این امکان را فراهم می کند که هر خواسته ای را برآورده کند.

حداکثر سن برای کارشناسی در کانادا

معمولا دانشگاه ها برای پذیرش در مقطع کارشناسی محدودیت سنی خاصی را اعمال نمی کنند اما به طبع در اخذ ویزای تحصیلی افراد متقاضی با سن بالا با دشواری هایی رو به رو می شوند. چرا که گپ تحصیلی بین دوره دبیرستان و دانشگاه در مقطع کارشناسی نباید بیشتر از3 یا 4 سال باشد و با این وجود حداکثر سن برای تحصیل کارشناسی در کانادا 22 سال است، مگر اینکه دلایل قابل قبولی مانند سابقه کار و یا رزمه تحصیلی خوب ارائه دهید.

حداکثر سن برای کارشناسی ارشد در کانادا

پس از مقطع کارشناسی امکان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا با شرایط ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره 6 تا 6.5 و معدل 13 به بالا در مقطع پیشین امکان پذیر است، همانگونه که گفته شد محدودیت سنی برای ورود به دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا وجود ندارد؛ و دانشجویان با توجه به پارامترهای دیگر برای پذیرش در دانشگاه های کانادا و در این مقطع پذیرفته می شوند. فاصله بین دو مقطع یا اصطلاحاً گپ تحصیلی تا 5 سال است و حداکثر سن با گپ تحصیلی 30 تا 32 قابل قبول خواهد بود. این مقطع در یک تا دو سال به صورت تئوری یا عملی و تحقیقاتی و یا ترکیبی از این دو روش به مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد منتهی می شود.

حداکثر سن تحصیل دکترا در کانادا

محدودیت سنی برای تحصیل دکترا در کانادا 30 سال است. این محدودیت سنی ایده آلی است که به طور غیر رسمی در بسیاری از دانشگاه های کانادا به رسمیت شناخته شده است. در بسیاری از دانشگاه ها نوعی محدودیت با محدودیت سنی وجود دارد. اما قانون خاصی وجود ندارد که دانشجوی دکتری باید سن خاصی برای انجام تحقیق داشته باشد. تحقیق یک فرآیند مادام العمر است. هر کس در هر گروه سنی می تواند در مقطع دکترا تحصیل کند. محدودیت حداکثر سن مهاجرت به کانادا برای شروع دوره دکتری وجود ندارد. تحقیقات نشان می دهد که افراد زیادی دکترای خود را در سن 40 سالگی و برخی در 50 سالگی به پایان رسانده اند. از شرایط ورود به مقطع دکترا در کانادا ارائه مدرک آیلتس با نمره 7، معرفی نامه و دعوت از سوی یک استاد راهنما، دارا بودن و ارائه مقالات تحقیقاتی را می توان نام برد. این مقطع بسته به رشته و دانشگاه در 3 الی 5 سال سپری می شود.

حداکثر سن مهاجرت کاری به کانادا

متقاضیان ویزای کار کانادا به روش‌های مختلف برای این مدرک درخواست می‌دهند؛ بحث حداکثر سن مهاجرت کاری به کانادا از اهمیت بیشتری از ویزای تحصیلی برخوردار است.

حداکثر سن جاب آفر

یکی از ویژگی‌ هایی که در اکسپرس اینتری کانادا مورد ارزیابی قرار می‌گیرند سن متقاضی است. ممکن است محدودیت قانونی برای این مسئله وجود نداشته باشد اما بیشترین امتیازی که برای متقاضیان ویزای کاری که مورد ارزیابی این سیستم و دریافت جاب آفر کانادا در نظر گرفته می‌شود. این دسته از متقاضیان هم با توجه به سن، تحصیلات، مهارت، تأهل، سطح زبان سنجیده می‌شوند و در رقابتی بر پایه امتیاز شرکت می‌کنند. امتیاز کل 100 بوده و این دسته از متقاضیان ملزم به دریافت 67 امتیار خواهند بود که پایین بودن سن سبب کسب امتیاز بیشتر می‌شود و شانس پذیرش را بالا می‌برد و همچنین بالا بودن سن هم سبب می‌شود در این بخش حداقل امتیاز برای فرد در نظر گرفته شود این در حالی است که پارامترها و ویژگی‌ های مهارتی و سوابق فرد مسن‌ تر می‌تواند این کسر امتیاز را جبران کند.

حداکثر سن نیروی کار ماهر

در برنامه های نیروی کار ماهر که کانادا به وجود آنها نیاز مبرم دارد اهمیت سن بیشتر خواهد بود تا جایی که بیشترین امتیاز در اکسپرس اینتری به سن 19 سال تعلق می‌گیرد و در مقابل به سن 45 سال به بالا هیچ امتیازی تعلق نمی‌گیرد. این مسئله به ‌طور غیر رسمی گویی اهمیت سن متقاضی در پذیرش برای کار در کانادا است ولی استثناهایی هم وجود دارد. ممکن است فرد متقاضی هیچ امتیازی در زمینه سن ایده ال کار در کانادا کسب نکند اما ویژگی ‌های بارز دیگر مانند سطح زبان، تجربه مدیریتی و تحصیلات سبب جبران این کمبود شده و پذیرش فرد به خوبی انجام شود. به ‌این ‌ترتیب بالا بودن سن دلیلی بر عدم تعلق ویزای کار و عدم پذیرش متقاضی کار به عنوان نیروی کار ماهر در کانادا نیست و افراد بسته به شرایط پذیرش می‌شود.

حداکثر سن مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا

کانادا دارای سابقه ای طولانی در مهاجرت است. سیستم پیچیده ارزیابی برای پذیرش در برنامه های سرمایه گذاری به کار برده می شود. هیچ محدودیت سنی خاصی برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کانادا وجود ندارد. گفتنی است، در اکثر مقوله ‌های مهاجرت سرمایه گذاری، متقاضیان 25 تا 35 حداکثر امتیاز را دریافت می‌کنند. این بدان معنا نیست که متقاضیان مسن نمی توانند انتخاب شوند. داشتن تجربه کاری قابل توجه، مهارت زبانی بالا، ارتباط با کانادا و تحصیلات پیشرفته می تواند به راحتی هر گونه امتیاز از دست دادن سن در مهاجرت اقتصادی را جبران کند.

حداکثر سن راه اندازی بیزنس در کانادا

 حداقل سن برای راه اندازی کسب و کار در کانادا وجود ندارد. با این حال، برای امضای قراردادها یا سایر اسناد قانونی باید متقاضی حداقل 18 سال سن داشته باشد. اگرمتقاضی زیر 18 سال داشته باشد و کسب‌وکاری را استارت بزند، ممکن است به فردی که بالای 18 سال سن دارد نیاز داشته باشد که اسناد قانونی را از طرف او امضا کند.

مهاجران و متولدین کانادا که بین 45 تا 54 سال سن دارند، بیشترین احتمال مالکیت را در میان گروه های سنی مختلف دارند. این احتمالاً به این دلیل است که کارآفرینان بالقوه باید منابع مالی و تجربیات خود را برای شروع یک تجارت جدید جمع آوری کنند.

حداکثر سن نوافرینی و استارتاپ

بر اساس یافته‌های دفتر ملی تحقیقات اقتصادی، میانگین سنی کارآفرینان 40 سال و میانگین سنی رهبران استارتاپ‌های با رشد بالا 45 سال است. درست است – نه تنها می توان در هر سنی کسب و کاری راه اندازی کرد، بلکه سن در واقع پیش بینی کننده موفقیت کارآفرینی است. بر اساس مطالعات جدید، احتمال راه اندازی یک کسب و کار موفق در افراد بالای 35 سال نسبت به همتایان جوان خود بیشتر است. در اواسط دهه سی، ممکن است در موقعیتی قرار بگیرند که بتوانند کسب و کار خود را از طریق خود تامین مالی کنند، یعنی ثبات بیشتر و کمترین بدهی در برنامه های کارآفرینی. تجربه یکی از ویژگی های مهم در نوآفرینی است بنابراین داشتن سابقه می تواند بسیار مثمر ثمر باشد و افراد با سن بالاتر و تجربه بالاتر بیشترین موفقیت ها را کسب می کنند.

حداکثر سن خوداشتغالی در کانادا

به منظور واجد شرایط بودن برای شرکت در برنامه های خود اشتغالی در کانادا ارزیابی هایی توسط سیستم های امتیاز دهی انجام می شود. این معیار ها شامل تحصیلات، تجربه، مهارت زبان انگلیسی و فرانسوی، همسو شدن با جامعه در کانادا و سن است. ما در اینجا به بررسی حداکثر سن برای مهاجرت به کانادا بواسطه خود اشتغالی می پردازیم. امتیازدهی برای سن حداکثر 10 امتیاز است.

سن متقاضی

امتیاز قابل اعطا

16 سال و کمتر از آن

0

17

2

18

4

19

6

20

8

21تا 49

10

50

8

51

6

52

4

53

2

54+

0

همانگونه که در جدول فوق مشخص است از رده سنی 21 تا 49 سال متقاضیان امتیاز کامل را برای پذیرش در برنامه های خود اشتغالی کسب می کنند. با توجه با اینکه هیچ کدام از برنامه های مهاجرت در کانادا محدودیت سنی ندارند افراد با هر سنی می توانند در این برنامه ها شرکت کنند تنها امتیازی که از ارزیابی ها کسب می کنند ممکن است کمتر باشد که با توجه به ویژگی های دیگر می توان این خلاء را نیز جبران کرد و وارد این حوزه شد.

سوالات متداول

✔️حداکثر سن مهاجرت به کانادا برای پذیرش به عنوان نیروی کار چند سال است؟

کانادا بخش اعظم نیروی کار خود را از سنین 25 تا 54 سال را به‌ واسطه مهاجرت جذب نماید.

✔️آیا حداکثر سن مهاجرت به کانادا در امتیازدهی مهاجرت سرمایه گذاری تاثیر دارد؟

بله، امتیاز های بالا به متقاضیان رده سنی 21 تا 49 سال تعلق می گیرد به طبع هرچه سن بالاتر باشد امتیاز دهی پذیرش در برنامه های سرمایه گذاری پایین تر خواهد بود.

✔️در حداکثر سن مهاجرت به کانادا میانگین سن کارآفرینان در برنامه های استارت آپ چند سال است؟

بر اساس یافته ‌های دفتر ملی تحقیقات اقتصادی، میانگین سنی کارآفرینان 40 سال و میانگین سنی رهبران استارت ‌آپ‌ های با رشد بالا 45 سال است.

✔️آیا در حداکثر سن مهاجرت به کانادا قانون خاصی برای پذیرش افراد طبق سن وجود دارد؟

خیر، هیچ محدودیت سنی خاصی برای هیچ برنامه مهاجرتی به کانادا وجود ندارد.

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی کامل حداکثر سن مهاجرت به کانادا پرداخته شد. همان‌گونه در طول مقاله هم گفته شد عملاً محدودیتی برای هیچ‌کدام از مسیرهای مهاجرتی وجود ندارد. حداکثر سن مهاجرت به کانادا در برنامه‌های مختلف در ارزیابی‌ها مهم است به این معنی که در امتیازبندی‌ ها امتیازهای بالاتر به محدوده سنی خاصی مثلاً در برنامه ‌های سرمایه‌ گذاری مانند خود اشتغالی به رده سنی 21 تا 49 سال تعلق می‌گیرد و به متقاضیان بالاتر از 54 سال هیچ امتیازی تعلق نمی‌گیرد این مسئله به معنی عدم پذیرش افراد مسن نیست تنها امتیاز هایی که در زمینه سن به متقاضیان تعلق می‌گیرد شامل افراد بالاتر از این سن نمی‌شود. در بحث تحصیل وقفه تحصیلی بین دو دوره تحصیلی نباید از 5 سال بیشتر باشد و ایده آلی که برای مقطع دکترا مناسب است 30 سال عنوان ‌شده هر چند محدودیت سنی وجود ندارد. مادامی ‌که متقاضی مهاجرت به کانادا در هر رده سنی هستید می‌توانید سؤالات خود را به‌ واسطه برقراری تماس تلفنی با موسسه مشاوره MIE مطرح نموده و از مشاوره رایگان استفاده کنید و پاسخ سؤالات خود را نیز دریافت نمایید.

امتیاز 4 از 5 ( 3 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مولایی
سلام من امسال میرم کلاس یازدهم ( ۱۶ سالمه ) می خواستم بدونم برای دوازدهم اقدام کنم برای مهاجرت تحصیلی کانادا بهتره؟ یا بعد دیپلم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز اخذ پذیرش قبل از ۱۸ سالگی با شانس ویزای بیشتری همراه است.
میترا فرح بخش
سلام -من 47 سالمه چطوریمی تون مهاجرت کنم؟لیسانس شیمی و 4 مدرک فنی حرفه ای و 14 سال سابقه کاری دارم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز باتوجه به شرابط سنی که دارید بیشتر پروسه های سرمایه گذاری و خرید ملک می تواند برای شما گزینه مناسبی باشد.
امیرحسین یعقوبی
با سلام وخسته نباشید بنده دارای مدرک فوق لیسانس مهندسی آبخیزداری وسن 48 سال هستم آیا امکان مهاجرت به کانادا رادارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام بله تحصیل زیر18 سال نیز امکان پذیر است برای این منظور باید مدارک زیر را ارائه دهید: ارائه پذیرش تحصیلی از مدارس آلمان گواهی حساب بانکی و تمکن مالی تکمیل فرم ویزای زیر 18 سال مدارک مرتبط با آخرین مدرک تحصیلی دانش آموز به همراه ترجمه رسمی ارائه انگیزه نامه
میترا امینی
با سلام، من۳۶ سالمه و مدرک دکترای تخصصی شیمی دارم. همچنین دو سال سابقه کار مرتبط. امکان مهاجرت به کانادا برای من هست؟ از چه طریق؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
باسلام دوست عزیز رزومه شما می بایست توسط کارشناسان موسسه بررسی گردد. لطفاً با شماره های موجود در سایت تماس حاصل نمایید تا کارشناسان شما را راهنمایی نمایند .
میترا مسیبی
با سلام لیسانس پرستاری هستم ۲۳ سال سابقه بخش تخصصی دارم ۵۲ سال سن دارم آیا شرایط کاری در کانادا رو دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز شرایط سنی شما برای ویزای کاری کانادا کمی دشوار می باشد. پیشنهاد می شود با موسسه تماس بگیرید تا کارشناسان شرایط شما را به طور دقیق تر بررسی نمایند.
مشاوره رایگان