رشته MBA در فرانسه

بدون نظر

کشور فرانسه همیشه یکی از مقاصد مشهور و پر طرفدار برای تحصیل در خارج از کشور، برای دانشجویان بین المللی بوده است و به عنوان یکی از مراکز نوآوری و تحقیقات در جهان، در نظر گرفته می شود. این کشور در جهان از نظر اقتصادی مقام ششم و در اروپا مقام سوم را دارد که فرصت های شغلی و زندگی در سطح بالا در آن امکان پذیر است. تحصیل MBA در فرانسه بخاطر دلایلی که در ادامه به آن خواهیم پرداخت، نشانگر ایده آل بودن این کشور برای ادامه تحصیل در رشته MBA در فرانسه است. این کشور با دارا بودن برخی از مدارس عالی کسب و کار که برنامه های رشته MBA در فرانسه نه تنها برای دانش آموزان داخلی بلکه در سطح بین المللی نیز شناخته شده و فرصت های عالی را به کارآفرینان و متخصصان آینده ارائه می دهند. همچنین بنا به ارائه خدمات آموزشی رایگان و با کیفیت بالا در فرانسه، دانشجویان زیادی علاقه به تحصیل در فرانسه و کسب مدرک علمی معتبر را دارند. تحصیل MBA در فرانسه فرصت های زیادی در سطح جهانی را برای دانشجویان بین المللی باز می کند. برای اطلاعات بیشتر در مورد رشته MBA در فرانسه، معیارهای واجد شرایط بودن، دوره MBA فرانسه، بازار کار رشته mba در فرانسه و موارد دیگر این مقاله را با دقت بخوانید این مقاله به مدد وکلای محلی کشور فرانسه و جست و جو در سایت های معتبر نگارش شده است، در صورت داشتن سوال در خصوص مهاجرت به فرانسه و حتی دیگر کشورهای عالی در اروپا با موسسه ملک پور تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی به جهت بررسی شرایط خود بهره مند شوید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

تحصیل رشته MBA در فرانسه

معرفی دوره mba فرانسه

در این بخش به معرفی دوره mba فرانسه می پردازیم که بیش از 20 درصد از هزینه های دولت آن مختص به بخش آموزش می باشد و آموزش عالی در این کشور مبتنی بر تحقیقات است. برای دوره MBA فرانسه نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید سابقه کار است. چرا که اکثر موسسات ترجیح بر پذیرش دانشجویانی دارند که تجربه کاری در این زمینه را داشته باشند. دوره MBA فرانسه را می توان در دو بخش خلاصه کرد:

 • برنامه مدیریت عمومی: یک برنامه MBA عمومی در کشور فرانسه که بر مبانی مدیریت متمرکز است. برنامه درسی ارائه شده برای این مدرک شامل رشته های اصلی مدیریت مانند بازاریابی، امور مالی، حسابداری، مدیریت منابع انسانی و کارآفرینی و غیره است.
 • برنامه تخصصی: تحصیل مدیریت در فرانسه بطور تخصصی برنامه درسی های ارائه شده در این دوره شامل مبانی مدیریت عمومی و موضوعات مربوط به یک موضوع خاص مانند بازاریابی، مالی، حسابداری و مدیریت منابع انسانی است. چرا که برنامه های تخصصی متعددی در مدارس و آموزشگاه های عالی برای تحصیل مدیریت در فرانسه ارائه میشود:
 • MBA در مدیریت مالی
 • MBA در مدیریت بازاریابی
 • MBA در مدیریت سفر و گردشگری
 • MBA در مدیریت هوانوردی
 • MBA در مدیریت منابع انسانی
 • MBA در تجزیه و تحلیل کسب و کار
 • MBA در بازاریابی دیجیتال
 • MBA در مدیریت مراقبت های بهداشتی
 • MBA در IT
 • MBA در مدیریت رسانه

بنابراین با توجه تنوع شاخه های تخصصی ارائه شده اشخاصی که تمایل به تحصیل و ورود به دنیای کار را دارند می توانند برای مدیریت بازرگانی در فرانسه، تحصیل در MBA در مدیریت مالی، مدیریت منابع انسانی و ... به تحصیل تخصصی بپردازند.

ویدئو موسسه MIE در مورد تحصیل رایگان در فرانسه


فایل صوتی موسسه MIE در مورد تحصیل رایگان در فرانسه

تحصیل مدیریت در فرانسه در مقطع کارشناسی

رشته MBA در فرانسه با توجه به وجود مدارس و آموزشگاه های عالی و دانشگاه های دولتی طرفداران خاص خود را دارد. تحصیل مدیریت در فرانسه در صورت داشتن مدرک زبان فرانسوی در سطح B1 و حتی بسته به دانشگاه در سطح B2 فرانسوی، می تواند بصورت رایگان باشد. منتها دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در دانشگاه های خصوصی را دارند، باید از سطح زبان انگلیسی خوبی برخوردار باشند که شما عزیزان می توانید با پکیج های زبان انگلیسی که در قسمت محصولات همین سایت می توانید مشاهده کنید، برای تهیه و یادگیری زبان اقدام کنید. دور های لیسانس در کشور فرانسه حداقل 3 ساله بوده و به جهت تحصیل mba در فرانسه برای مقطع کارشناسی بسته به اینکه دوره های تمام وقت یا پاره وقت را انتخاب می کنید، سه سال زمان را باید در نظر بگیرید.

شرایط تحصیل رشته mba در فرانسه

رشته MBA در فرانسه با توجه به ثبات اقتصادی و رو به رشد این کشور که در جهان نیز یکی از قدرت های اقتصادی شناخته می شود، نیازمند دارا بودن برخی شرایط است. شرایط تحصیل رشته mba در فرانسه در صورتی که به زبان فرانسوی باشد بصورت رایگان بوده و نیازی به پرداخت شهریه نمی باشد. منتها بعنوان دانشجوی بین المللی که قصد تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی را دارید، باید مدرک زبان انگلیسی در سطح مطلوب که در مقاطع مختلف متفاوت است ارائه دهید. تحصیل مدیریت در فرانسه در صورتی که برای این مسیر قصد اقدام دارید اکثر دانشگاه و آموزشگاه ها از شما سابقه کار 3 تا 4 ساله می خواهند. علاوه بر آن مدرک تحصیلی لیسانس و بسته به دانشگاه ارائه مدرک GMAT یا GRE مورد نیاز است. طول دوره تحصیل مدیریت در فرانسه، بسته به دانشگاه متفاوت است و در برخی از دانشگاه ها دوره MBA در فرانسه دو ساله (24 ماهه) ارائه می شود، در حالی که در برخی دیگر یک دوره 12-16 ماهه را ارائه می دهند.

شرایط تحصیل DBA در فرانسه

علاقه مندان به رشته MBA در فرانسه قطعا با توجه شرایط عالی تحصیل علاقه به رشد و ادامه تحصیل دکتری در فرانسه خواهند داشت. شرایط تحصیل DBA در فرانسه کمی متفاوت با مقاطع قبلی است. از این منظر که شما نیازمند به ارائه سطح بالاتری از رزومه علمی خود و همچنین سطح زبان آیلتس حداقل 7 هستید. برنامه های آموزشی دکتری مدیریت بازرگانی در فرانسه (DBA) با هدف توسعه مهارت های تحلیلی، پژوهشی و آموزشی و تربیت متخصص در این رشته ارائه می شود. متقاضیان تحصیل مدیریت در فرانسه در مقطع دکتری می توانند در برخی دانشگاه ها بصورت پاره وقت یا آنلاین به آموزش بپردازند. از شرایط تحصیل DBA در فرانسه برای متقاضیان این است که باید قبلاً مدرک MBA، MSc یا کارشناسی ارشد مرتبط با کسب و کار مشابه را با موفقیت به پایان رسانده باشند. همچنین شما نیازمند به ارائه سابقه کار مرتبط به مدت حداقل 5 سال هستید و طول این دوره به طور معمول سه ساله می باشد.

مدارک مورد نیاز پذیرش رشته mba در فرانسه

شما برای تحصیل در رشته MBA در فرانسه نیازمند به اخذ پذیرش از دانشکاه هستید. به جهت ورود به به دوره MBA در فرانسه، بسته به دانشگاه می بایست برخی مدارک را تهیه و ارائه دهید. مدارک مورد نیاز پذیرش رشته mba در فرانسه به صورت زیر می باشد:

 • فرم درخواست همراه با عکس های اندازه پاسپورت.
 • اسناد وام
 • سوابق مالی
 • ریز نمرات مدرسه و/یا کالج اصلی و معتبر
 • شرح هدف/مقالات بر اساس الزامات دانشگاه
 • توصیه نامه و رزومه
 • سایر مدارک مورد نیاز دانشگاه
 • پاسپورت معتبر
 • ویزای دانشجویی

هزینه تحصیل رشته mba در فرانسه

تحصیل مدیریت در فرانسه، در مدارس و سپس دانشگاه های با کیفیت و امکانات بالا آرزوی بسیاری از دانشجویان از سراسر جهان است. همچنین با توجه به بازار کار رشته mba در فرانسه، تحصیل در این کشور ارزش هزینه کردن برای دانشجویان بین المللی را دارد. هزینه تحصیل رشته mba در فرانسه در دانشگاه های دولتی و به زبان فرانسوی نیاز به هزینه و پرداخت شهریه ندارد. منتها دانشجویان بین المللی که وارد دانشگاه های فرانسه از نوع خصوصی  می شوند و ملزم به پرداخت شهریه هستند. میانگین هزینه برای تحصیل دوره mba در فرانسه بین 15.000 یورو تا 30.000 یورو می باشد. هر چند در برخی دانشگاه های استثنایی تحصیل رشته MBA در فرانسه با هزینه پایین نیز به متقاضیان ارائه می شود.

 

رشته روانشناسی در فرانسه

این مقاله را از دست ندهید: تحصیل روانشناسی در فرانسه

در این مقاله ما تمام طلاعات مربوط به تحصیل رشته روانشناسی در فرانسه را به شما خواهیم آموخت.

بورسیه های رشته mba در فرانسه

برخی از دانشگاه های برتر فرانسه بر اساس شایستگی های علمی و همچنین نیاز مالی دانشجویان، بورسیه تحصیلی برای دوره MBA در فرانسه را به متقاضیان واجد شرایط ارائه می دهند. برخی از بورسیه های تحصیلی فرانسه که ارائه شده با توجه به رزومه علمی و نمره آزمون GMAT دانشجو که بالی 650 باشد ارائه می شود و 30 درصد تخفیف در شهریه می باشد. در ادامه به تعدادی از بورسیه های رشته mba در فرانسه پرداخته ایم:

بورسیه های MBA INSEAD

این برنامه بورسیه تعداد محدودی از برنامه های ارائه شده MBA INSEAD است و بسیار رقابتی می باشد. این بورسیه بر اساس فاکتور هایی چون شایستگی های علمی، ملیت، جنسیت، سابقه حرفه ای، توانایی های رهبری، رشته مطالعات قبلی و ... ارائه می شود. مبلغ این بورسیه از 5000 دلار تا 25.000 دلار متغیر است.

بورسیه های MBA در HEC Paris

دانشجویان بین المللی از کشورهای مختلف و ملیت های مختلف واجد شرایط دریافت بورسیه های تحصیلی متنوع برای دوره MBA در فرانسه، در HEC Paris هستند. بورسیه های تحصیلی HEC به سه دسته تقسیم می شوند که مبتنی بر شایستگی، مبتنی بر نیاز و مبتنی بر معیار می باشد. مبلغ این بورسیه از 6000 دلار تا 24 هزار دلار می باشد.

بورسیه EDHEC Global MBA در فرانسه

این بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی در فرانسه اعطا می شود و بسته به نوع آن شخص ممکن از از 20 درصد تا 50 در صد تخفیف شهریه دریافت کند.

بهترین دانشگاه های فرانسه در رشته mba

کشور فرانسه در ارائه آموزش با کیفیت و بودجه های اختصاصی برای ارتقا کیفیت آموزش و تحقیقات در سراسر جهان زبان زد می باشد. همچنین وجود نظام آموزشی رایگان در صورت تسلط خوب به زبان فرانسوی محبوبیت تحصیل رشته mba در فرانسه و در سایر رشته ها را بیشتر کرده است. اسامی برخی از بهترین دانشگاه های فرانسه در رشته mba بصورت زیر می باشد:

 • HEC PARIS
 • SKEMA BUSINESS SCHOOL
 • ESCP BUSINESS SCHOOL
 • EDHEC BUSINESS SCHOOL
 • INSTEAD BUSINESS SCHOOL
 • MONTPELLIER BUSINESS SCHOOL
 • THE AMERICAN BUSINESS SCHOOL OF PARIS
 • KEDGE BUSINESS SCHOOL
 • GRENOBLE ECOLE DE MANAGEMENT
 • ESC PAU BUSINESS SCHOOL

گرایش های رشته MBA در فرانسه

در رشته تحصیلی دارای گرایش و زیر شاخه های مربوز به خود هست که به تحصیل در آن گرایش می توانید بصورت تخصصی در آن زمینه به کسب دانش پرداخته و وارد بازار کار شوید. گرایش های رشته MBA در فرانسه نیز متعدد است و هر دانشجو با توجه به گرایشی که به آن علاقه دارد می تواند به ادامه تحصیل بپردازد. گرایش های دوره MBA در فرانسه را می توانید در جدول زیر مشاهده کنید.

مدیریت مالی

مدیریت بازارگانی

بازاریابی دیجیتال

مدیریت رسانه

MBA در IT

مدیریت هوانوردی

MBA در مدیریت سفر و گردشگری

مدیریت منابع انسانی

MBA در تجزیه و تحلیل کسب و کار

 

مدیریت بازرگانی در فرانسه

علاقه مندان رشته MBA در فرانسه می توانند در گرایش های گونانون به تحصیل بپردازند و بر اساس تخصص خود وارد بازار کار پس از تحصیل در فرانسه و درامد شوند. کشور فرانسه از اقتصادهای بزرگ جهانی با کمپانی های بزرگ و فرصت های شغلی مناسب برای فارغ تحصیلان این رشته است. یکی از رشته های معروف و پرطرفدار مدیریت بازرگانی در فرانسه است که بازار کار مناسبی نیز دارد. دوره mba فرانسه در گرایش مدیریت بازارگانی شامل مباحثی چون تجزیه و تحلیل و تحقیق بازار، قیمت گذاری محصول، طراحی محصول، توزیع و فروش در میان سایر اصول اساسی است. شما در طول تحصیل اصول فروش و بازاریابی را فرا گرفته و با هدف ارائه مهارت های تخصصی مورد نیاز برای صنعت آشنا می شوید. برای اخذ پذیرش از دانشگاه های فرانسه در رشته مدیریت بازرگانی نیازمند به ارائه مدرک زبان آیلتس، تافل و حتی PTE نیز بسته به دانشگاه مورد قبول است. علاوه بر ان شما نیازمند به ارائه مدرک GRE ، GMAT و یا پذیرش در آزمون های مربوطه و همچنین نیازمند به ارائه سابقه کاری حداقل 2 ساله و در بعضی دانشگاه ها 4 تا 6 ساله در زمینه مدیریتی هستید.

شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در فرانسه در رشته mba

حال می رسیم به بررسی یکی از مهم ترین سوالات و دغدغه های مهاجرتی، یعنی شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در فرانسه در رشته mba و امکان پذیر بودن و نبودن این پروسه. تحصیل مدیریت در فرانسه به مفهوم دریافت اقامت دائم و یا دارا بودن مزیت نمی باشد، اما فرصت خوبی برای حضور شما در این کشور و ورود به بازار کار و دریافت اقامت دائم است. با توجه به شرایط رشته MBA در فرانسه و وجود فرصت های شغلی در شرکت های بزرگ نه تنها در فرانسه بلکه در سایر کشورهای دیگر، شما با انعقاد قرارداد کاری و کار به مدت 5 سال می توانید اقامت دائم فرانسه را به دست آورید. دریافت اقامت دائم و مقیم شدن در کشوری به مفهوم پرداخت مالیات و بیمه و رعایت برخی شرایت چون عدم ارتکاب جرم است که برای رسیدن به این هدف شما باید وارد بازار کار تمام وقت شوید و درآمد داشته باشید.

رشته MBA در فرانسه

بازار کار رشته mba در فرانسه

چنانچه هدف شما تحصیل مدیریت در فرانسه باشد، طبیعتا به دنبال کسب اطلاعات در خصوص بازار کار رشته mba در فرانسه و میزان درآمد نیز خواهید بود. طبق نمودار زیر فرانسه در مقایسه با کشورهایی چون آلمان، هلند و کانادا نرخ بیکاری بالاتری دارد که از سال 2016 رو به بهبود بوده و این رقم کاهش یافته است. بازار کار برای اشخاصی که برای تحصیل mba در فرانسه اقدام کرده و از این رشته فارغ التحصیل شده اند، مناسب بوده و می توانند برای کار در کمپانی های بزرگ اقدام کنند. هر چند که شما بخاطر بودن در محیط و تحصیل در نظام آموزشی فرانسه موقعیت های شغلی در سایر کشورهای اروپایی نیز خواهید داشت.

نمودار نرخ بیکاری فرانسه

درآمد رشته mba در فرانسه

با توجه به بازار کار رشته mba در فرانسه و بالا بودن میزان درآمد رشته mba در فرانسه برای فارغ التحصیلان، این رشته را در میان بسیاری از افراد در فرانسه محبوب کرده است. طبیعی است که با توجه به رتبه پنجم کشور فرانسه با دارا بودن 28 شرکت بزرگ جهانی، دانشجویان حتی از سایر کشورها با تحصیل mba در فرانسه می توانند وارد موقعیت های شغلی با درآمد های بالا شوند که بسته به شاخه مربوطه، سالانه حقوق متفاوتی خواهی داشت. در جداول زیر می توانید میزان حقوق سالیانه برای برخی شاخه های مختلف دوره mba در فرانسه را ببینید.

مشاغل MBA در امور مالی در فرانسه

عنوان شغلی

میزان حقوق سالانه

مجری امور مالی

69.100 یورو

مدیر مالی

90.300 یورو

مدیر مدیریت درآمد

81.200 یورو

 

MBA در مشاغل منابع انسانی در فرانسه

عنوان شغلی

میزان حقوق سالانه

استخدام کننده اجرایی

55.400 یورو

دستیار منابع انسانی

54.700 یورو

مدیر استخدام

71.000 یورو

 

MBA در مشاغل بازاریابی در فرانسه

عنوان شغلی

میزان حقوق سالیانه

دستیار مدیر برند

53.800 یورو

مدیر بازاریابی دیجیتال

62.700 یورو

تحلیلگر بازاریابی

49.500 یورو

 

 

مشاغل پردرآمد MBA در فرانسه

در جدول زیر چند نمونه از مشاغل پردرآمد MBA در فرانسه را معرفی می کنیم.

عنوان شغلی

میزان حقوق سالیانه

مدیر اجرایی

91.800 یورو

مدیر عامل عملیات

74.900 یورو

مدیر برنامه

76.200 یورو

مدیر منطقه ای

74.200 یورو

مدیر زنجیره تدارکات

79.400 یورو

مدیر فنی

70.900 یورو

سرپرست عملیات

83.800 یورو

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب تحصیل دوره MBA در فرانسه هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

گام به گام تا اخذ اقامت


سوالات متداول

آیا تحصیل رشته MBA در فرانسه فرصت شغلی خوبی دارد؟

 بله این رشته جزو مشاغل با بازار کار خوب در فرانسه هست و با وجود بالغ بر 20 شرکت های بزرگ جهانی در فرانسه، فارغ تحصیلات دوره MBA در فرانسه فرصت های شغلی خوبی پیش رو دارند.

تحصیل مدیریت در فرانسه چند ساله می باشد؟

 در صورت تحصیل در دوره کارشناسی ارشد 2 ساله و گاهی 1 و نیم ساله می باشد و در مقطع دکتری 3 ساله است.

درآمد فارغ التحصیلان رشته mba در فرانسه چه میزان می باشد؟

شما بسته به تخصص در گرایش مربوطه حقوقی به مبلغ 50 هزار تا 90 هزار یورو در سال خواهید داشت.

آیا بورسیه برای دوره MBA در فرانسه ارائه می شود؟

 بله شما بسته به شایستگی های علمی، معیارهای خاص و حتی در برخی بورسیه ها بسته به نمره آزمون GMAT می توانید برای بورسیه اقدام نمائید.

سخن پایانی

در این مقاله سعی شد موارد مرتبط با رشته MBA در فرانسه، شرایط اقامتی پس از تحصیل، میزان درآمد برای فارغ اتحصیلان دوره MBA در فرانسه و بازار کار رشته MBA در فرانسه را مورد بررسی قرار دهیم، تا بتوانید بیشتر با شرایط این رشته در کشور فرانسه آشنا شوید. همانطور که می دانید بخاطر شرایط موجود به جهت تحصیل رایگان در فرانسه شما می توانید در صورت دارا بودن شرایط سنی مناسب برای کالج های زبان این کشور اقدام کرده و بعد از یادگیری زبان فرانسوی وارد دانشگاه های دولتی این کشور شوید. بنابراین شما با هزینه فقط برای یکسال تحصیل در کالج از هزینه های شهریه برای دانشگاه معاف می شوید. چنانچه علاقه به رشته MBA در فرانسه و یا سایر رشته ها را دارید با موسسه ملک پور تماس گرفته و از مشاوره رایگان به جهت بررسی شرایط اولیه خود استفاده نمائید.


ثبت پرسش
مشاوره رایگان