زندگی در استراسبورگ فرانسه

بدون نظر

استراسبورگ یکی از شهر های فرانسه است و بسیاری از افراد برای مهاجرت به فرانسه می توانند این شهر را برای زندگی و مهاجرت به صورت دانشجویی و یا مهاجرت به صورت خانوادگی انتخاب کنند. بنابراین اگر علاقه به فرهنگ و زبان فرانسه دارید قطعا یکی از انتخاب های شما می تواند زندگی در استراسبورگ فرانسه باشد. همواره بسیاری از افرادی که به دنبال مهاجرت و یا اقامت در خارج از کشور خود هستند تمایل دارند با بررسی کشور و شهر های آن بتوانند انتخاب مناسبی از نظر موقعیت مکانی، شرایط زندگی، هزینه های زندگی و امکانات رفاهی شهر مورد نظر داشته باشند و بر اساس اطلاعات به دست آمده تصمیم نهایی خود را برای انتخاب مقصد به عمل آورند. به همین جهت تصمیم داشتیم پیرامون مسائل مهمی چون کیفیت و هزینه زندگی در استراسبورگ، سیستم درمانی و هزینه های آن، مزایا و معایب زندگی در شهر استراسبورگ را بازگو نماییم. این مقاله به مدد از وکلای محلی و تحقیق در سایت های رسمی فرانسه گردآوری شده است. بنابراین شما عزیزان می توانید با مطالعه این مقاله اطلاعات به روز در خصوص زندگی در استراسبورگ فرانسه را به دست آورید و در پایان در صورت بروز هر گونه سوال در راستای مهاجرت به فرانسه می توانید با کارشناسان موسسه ملک پور تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید و یا در پایان این مقاله می توانید سوالات خود را بازگو کرده و پاسخ آن را دریافت کنید.

تماس با ما

زندگی در استراسبورگ فرانسه

معرفی شهر استراسبورگ فرانسه

برای معرفی شهر استرسبورگ فرانسه می توان گفت این شهر به عنوان یک مرکز تجاری و فرهنگی نقش مهمی را برای این کشور ایفا می‌کند. این شهر یکی از مقر های اصلی ارگان ها و سازمان های اروپایی از جمله پارلمان اروپا، شورای اروپا و دادگاه اروپایی حقوق بشر می باشد. همچنین این شهر دارای چندین دانشگاه معتبر است که همکاری بین المللی با بسیاری از دانشگاه ها در سراسر دنیا دارد. فعالیت های اقتصادی استراسبورگ شامل صنعت اعم از مهندسی مکانیک و مهندسی برق الکترونیک و پلاستیک می باشد همینطور فرآورده های مواد غذایی و تولید دارو در این شهر بسیار فعال است. استراسبورگ را می‌توان یکی از بنادر بزرگ دانست که انتقال محموله های نفتی کشاورزی و مصالح ساختمانی در این بندرگاه انجام می شود. اما در خصوص فرهنگ این شهر باید گفت مجاورت مرز آلمان و فرانسه باعث شده ترکیبی از تاثیرات فرهنگی و معماری را در این شهر به وضوح مشاهده کنید. در پایان برای معرفی این شهر می توان گفت استراسبورگ یکی دیگر از جاذبه های گردشگری در فرانسه می باشد که در ادامه به شرایط زندگی در استراسبورگ فرانسه خواهیم پرداخت و در خصوص هزینه زندگی در استراسبورگ اطلاعات کاملی را در اختیار شما همراهان قرار خواهیم داد. در ادامه می توانید به نمودار رشد جمعیت در استراسبورگ توجه فرمایید.

نمودار زندگی در استراسبورگ فرامسه

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد روش های مهاجرت به فرانسه


فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد روش های مهاجرت به فرانسه

آب و هوای شهر استراسبورگ فرانسه

شناخت شرایط آب و هوای یک شهر و یا یک کشور خاص از موضوعاتی است که پیش از تصمیم گیری در خصوص مهاجرت به شهر و یا کشور مقصد باید مد نظر قرار داد. از این رو برای زندگی در استراسبورگ فرانسه به شرایط آب و هوای این شهر خواهیم پرداخت. به طور کلی باید گفت آب و هوای شهر استراسبورگ فرانسه در تابستان ها گرم و در زمستان بسیار سرد است از این رو کشور فرانسه برای مهاجرت مناسب می باشد. دمای هوا معمولا در این شهر حدود -5 درجه سانتی گراد الی 25 درجه سانتی گراد متغیر است. اما پایین تر دمای این شهر -7 و بالاترین دمای این شهر 31 درجه سانتی گراد گزارش شده است. بر اساس اطلاعات گزارش شده، بهترین دمای شهر استراسبورگ اواسط ژوئن تا اواسط سپتامبر است. فصل گرما در این شهر از 2 ژوئن آغاز می شود و تا 10 سپتامبر ادامه دارد که متوسط دمای آن 21 درجه سانتی گراد است. همینطور هوای سرد در استراسبورگ نیز حدود 3 الی 6 ماه در سال طول می کشد که از 15 نوامبر الی 2 مارس ادامه دارد.

شرایط و کیفیت زندگی در استراسبورگ

در ابتدا پیشنهاد می کنم برای بررسی شرایط و کیفیت زندگی در استراسبورگ نگاهی به داده های زیر بیاندازیم.

شاخص کیفیت زندگی

مقدار

مقیاس

شاخص ایمنی

62.07

بالا

شاخص مراقبت های بهداشتی

89.78

بسیار بالا

شاخص آب و هوا

84.71

بسیار بالا

شاخص هزینه های زندگی

66.89

مناسب

نسبت قیمت ملک به درآمد

9.68

در حد متوسط

شاخص زمان در رفت و آمد شهری از نظر ترافیک

26.46

خیلی کم

شاخص آلودگی

37.24

کم

 

بر اساس شاخصه های مطرح شده می توان گفت برای زندگی در استراسبورگ فرانسه از استاندارد های زندگی بالا بهره مند می باشد. اما ترکیب فرهنگ کشور فرانسه و آلمان توانسته شهر استراسبورگ را مکانی هیجان انگیز برای زندگی و کار تبدیل کند. این در حالی است که هزینه های زندگی در این شهر در مقایسه با شهر پاریس ارزان تر است اما با این حال می توان گفت هزینه زندگی در فرانسه در شهر استراسبورگ در مقایسه با دیگر شهر های اروپا از حد خود بالاتر است.

هزینه زندگی در استراسبورگ فرانسه

از مهم ترن موضوعاتی که بسیاری از افراد برای مهاجرت و اخذ اقامت فرانسه باید در نظر داشته باشند، هزینه های زندگی در شهر استراسبورگ و دیگر شهر های فرانسه است. چرا که سعی دارند با بررسی کیفیت زندگی در مقایسه با هزینه های آن در نهایت بتوانند تصمیم مناسب برای انتخاب مقصد خود داشته باشند. در این راستا می توان گفت شهر استراسبورگ فرانسه در مقایسه به امکانات و شرایط زندگی در پاریس شهری مقرون به صرفه و مناسب برای مهاجرت چه از لحاظ مهاجرت تحصیلی و یا چه از لحاظ مهاجرت خانوادگی می باشد. اما در ادامه به هزینه زندگی در استراسبورگ فرانسه می پردازیم. هزینه زندگی در استراسبورگ فرانسه صرف نظر از اجاره ملک برای یک شخص حدود 800 یورو و یک خانواده 4 نفره حدود 2900 یورو در ماه می باشد. که در ادامه به صورت جدا به هزینه تغدیه، هزینه حمل و نقل، هزینه مسکن، قبوض و اینترنت خواهیم پرداخت. برای تفکیک هزینه زندگی در استراسبورگ فرانسه می توانید به نمودار زیر توجه فرمایید.

نمودار نرخ هزینه زندگی در استراسبورگ

ددلاین دانشگاه های ایتالیا

این مقاله را از دست ندهید: بهترین شهر های فرانسه برای تحصیل

در این مقاله ما تمام جوانب بهترین شهر های فرانسه برای تحصیل را به شما خواهیم آموخت.

اجاره خانه در استراسبورگ

به طور کلی می‌توان گفت هزینه ‌های اجاره و خرید ملک در فرانسه جهت مقایسه با دیگر کشور های اروپایی بالا می باشد. در این بین جهت مقایسه اجاره خانه در استراسبورگ و پاریس می توان گفت زندگی در استراسبورگ فرانسه مقرون به صرفه تر می باشد چرا که متوسط اجاره ماهانه یک آپارتمان یک خوابه و سه خوابه در مرکز شهر استراسبورگ به ترتیب ۵۵۰ یورو و ۱۲۵۰ به صورت حدودی می باشد. اما هزینه اجاره ملک در حومه شهر استراسبورگ حدود ۴۳۳ یورو برای یک آپارتمان یک خوابه و حدود ۸۶۶ یورو برای یک آپارتمان سه خوابه است.

قیمت اجاره ملک در استراسبورگ

ماهانه

اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

625 یورو

اجاره آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر

1050 یورو

اجاره آپارتمان 1 خوابه در خارج از مرکز شهر

550 یورو

اجاره آپارتمان 3 خوابه در خارج از مرکز شهر

990 یورو

قیمت خانه در استراسبورگ فرانسه

همچنین به جهت خرید ملک در مرکز شهر استراسبورگ به طور متوسط هر متر مربع حدود ۳۲۰۰ الی ۴۰۰۰ یورو و در خارج از مرکز شهر استراسبورگ حدود ۲۵۰۰ الی ۳۰۰۰ یورو به ازای متر مربع می باشد که در مقایسه با مرکز دیگر کشورهای اروپایی می توان گفت از قیمت بالایی برخوردار است.

قیمت متوسط ملک در استراسبورگ

423000 یورو

قیمت متوسط آپارتمان در استراسبورگ

198000 یورو

 

همانطور که مطرح شد متوسط قسمت ملک در استراسبورگ حدود 423000 یورو می باشد که 80 درصد املاک در محدوده 309500 یورو الی 699000 یورو می باشد. اما قیمت متوسط آپارتمان 198000 یورو است که حدود 80 درصد آپارتمان ها بین 102000 الی 318000 یورو می باشد.

قیمت و هزینه مواد غذایی در استراسبورگ

بررسی قیمت و هزینه مواد غذایی در استراسبورگ و اقلام ضروری یکی دیگر از توجهات مهاجران برای انتخاب این شهر می باشد. بر این اساس که اگر افراد به فروشگاه های سطح شهر استراسبورگ مراجعه کردند چه هزینه ای باید برای اقلام ضروری و موارد غذایی پرداخت کنند. به همین جهت در جدول زیر برخی از هزینه های مهم جهت زندگی در استراسبورگ فرانسه را خدمت شما عزیزان مطرح خواهیم کرد.

غذا در رستوران ارزان

14 یورو

غذا برای 2 نفر در رستوران میان رده

60 یورو

0.33 لیتر آب

2.43

1 لیتر شیر

1.16

500 گرم نان

1.25

1 کیلو برنج

2.97

12 عدد تخم مرغ

2.95

1 کیلو مرغ

7.97

 

هزینه انرژی های مصرفی در استراسبورگ

هزینه انرژی های مصرفی در استراسبورگ شامل هزینه آب، برق، گاز و مصارف خانگی و همینطور هزینه انرژی مانند بنزین می شود. که این مورد بر اساس مصرف شخص و یا یک خانواده مشخص و معین می شود. طبیعتا هر چه متراژ خانه بالاتر باشد، هزینه انرژی های مصرفی شما در استراسبورگ بیشتر می شود. اما به طور کلی در جدول زیر به هزینه های مصرفی برای زندگی در استراسبورگ فرانسه می پردازیم.

هزینه انرژی های صرفی در استراسبورگ

برای یک استودیو 45 متری

91 یورو

اینترنت با سرعت 8 مگابیت در ثاتیه

26 یورو درماه

بیمه مسکن برای یک سال

50 یورو

هزیه بیمه درمانی

بین 70 الی 300 یورو

1 لیتر بنزین

1.99 یورو

برای یک آپارتمان 85 متری

175.26 یورو

 

سیستم حمل و نقل در استراسبورگ و قیمت آن

مردم محلی استراسبورگ بیشتر از دوچرخه به عنوان گشت و گذار در این شهر استفاده می کنند و از این موضوع لذت می برند. چرا که این وسیله سبک ترین، کم هزینه ترین و دوست دار طبیعت است و شما می توانید به صورت ماهانه و یا برای یک سال دوچرخه کرایه کنید. همین طور می توانید از مترو که بر روی سطح زمین (تراموا) است، استفاده کنید که این وسیله در تمامی سطح شهر استراسبورگ و اطراف می چرخد. اما به طور کلی سیستم حمل و نقل در استراسبورگ و قیمت آن برای یک بلیط یک طرفه حدود 1.60 یورو می باشد که شما می توانید یک بلیط یک ماه تقریبا به ارزش 45 یورو تهیه کنید.

هزینه تفریحات در شهر استراسبورگ فرانسه

دانشجویان بین المللی و تمام افرادی که قصد زندگی در استراسبورگ فرانسه را دارند، می توانند از تمامی امکانات تفریحی مانند پارک ها موزه تئاتر و سینما و دیگر مکان های دیدنی استفاده کنند و از سالن های ورزشی در این شهر بهره مند شوند. در این قسمت سعی داریم به هزینه تفریحات در شهر استراسبورگ فرانسه بپردازیم و شما را با هزینه های تفریح در این شهر آشنا کنیم.

متوسط هزینه تفریحات در شهر استراسبورگ

1 صندلی سینما

10.23 دلار

اجاره زمین تنیس به مدت 1 اعت

15.35 دلار

باشگاه بدنسازی به مدت 1 ماه

43.04 دلار

سیستم درمانی در استراسبورگ و هزینه های آن

همه ساکنان قانونی اعم از مهاجران می توانند از سیستم درمانی در استراسبورگ بهره مند شوند و طرح بیمه درمانی در این شهر را استفاده کنند. در واقع سیستم درمانی در استراسبورگ یکی از با کیفیت ترین سیستم های مراقبت های بهداشتی در فرانسه می باشد که هزینه های عمومی آن توسط دولت فرانسه پرداخت می شود و ساکنان می توانند با پرداخت هزینه بیمه تکمیلی و بیمه خصوصی از خدمات بیمه و سلامت بیشتری برای زندگی در استراسبورگ فرانسه بهره مند شوند. چرا که به طور کلی سیستم مراقبت های بهداشتی در فرانسه معمولا 70 درصد هزینه ها را پوشش می دهد. در واقع به ازای هر 1000 شهروند در استراسبورگ یک پزشک در نظر گرفته شده است. اما ساکنین فرانسه زمانی که در سیستم مراقبت های بهداستی فرانسه قرار گرفتند می توانند کارت بیمه Carte Vitale دریافت کنند. اما در پایان در خصوص سیستم درمانی در استراسبورگ و هزینه های آن می توان گفت متوسط هزینه بیمه درمانی در استراسبورگ برای هر فرد 40 یورو در ماه می باشد. البته باید در نظر داشت که این موضوع بسته به بیمه دولتی و خصوصی می تواند متفاوت باشد.

زندگی در لیون

این مقاله را از دست ندهید: زندگی در لیون

در این مقاله ما تمام جوانب زندگی در لیون را به شما خواهیم آموخت.

دیدنی های شهر استراسبورگ فرانسه

استراسبورگ فرانسه یکی از بزرگترین محل های قرون وسطایی اروپاست. این شهر دارای خانه های نیمه چوبی و میدان های سنگفرش شده می باشد. فرهنگ این شهر ترکیبی از کشور فرانسه و آلمان است چرا که استراسبورگ در مرز بین دو کشور واقع شده است. در این قسمت سعی داریم به دیدنی های شهر استراسبورگ فرانسه بپردازیم و شما را با چند مکان جذاب در این شهر آشنا کنیم.

میدان گوتنبرگ

این میدان به افتخار یوهانس گوتنبرگ نام گذاری شده است، همچنین یک چرخ و فلک قدیمی برای سرگرمی کودکان در این میدان وجود دارد. در اطراف این میدان تعدادی رستوران وجود دارد که بازدید کنندگان می توانند در صورت نیاز غذای خود را در این رستوران ها سرو کنند.

کلیسای Saint-Pierre Le Jenue

از حدود ۲۰۰ سال پیش این کلیسا در این منطقه حضور دارد که به دو قسمت تقسیم شده و در یک قسمت آن کاتولیک ها و در سمتی دیگر پروتستان ها هستند. این کلیسا از نمای بیرون ظاهری ساده و کمرنگ دارد اما فضای داخلی آن بسیار زیبا می باشد که نقاشی های دیوار های آن به قرن ۱۴ الی ۱۵ باز می‌گردد. این کلیسا یک ارگ معروف که مرتبط به قرن ۱۸ می باشد هم دارد.

کاخ روهان

کاخ روهان کاخی باشکوه و چشمگیر میباشد که زمانی محله زندگی شاهزاده اسقف ها و کاردینال های خاندان روحانی بوده است. این بنا در اولیل سال ۱۷۰۰ توسط معمار رابرت دی کوته طراحی و ساخته شده است. این مکان دیدنی میزبان چهره های مشهور متعددی در تاریخ فرانسه از جمله ماری آنتوانت و ناپلئون بوده است. این بنا تا زمان انقلاب فرانسه نزد روح آن باقی می ماند و بعد از آن به حراج گذاشته شد. امروزه سه موزه باستان شناسی هنرهای تزیینی و موزه هنرهای زیبا در آن قرار دارد.

کلیسای جامع استراسبورگ

این کلیسای پر زرق و برق و چشم نواز به عنوان بلندترین ساختمان جهان تا سال ۲۲۷ شناخته شده بود. اما همچنان این کلیسا به عنوان ششمین کلیسای بلند جهان شناخته شده می باشد و بسیاری آن را به عنوان زیباترین کلیسای گوتیک در اروپا می دانند. این کلیسا دارای ترکیبی از معماری رومی و گوتیک می باشد که دارای فضای داخلی چشمگیری است. پنجره های شیشه های رنگ آمیزی آن قدمتی بین قرن ۱۲ و ۱۴ دارد.

استراسبورگ فرانسه

مزایای زندگی در استراسبورگ

استراسبورگ شهری پر رونق و پر جنب و جوش می باشد. فرصت های تجاری در این شهر بسیار زیاد است چرا که می توان گفت شهر استراسبورگ بعد از پاریس بزرگترین مرکز مالی فرانسه است و بیش از دو سوم مشاغل پیشنهادی در کل فرانسه بعد از پاریس در استراسبورگ می توان جستجو کرد. به همین جهت شهر استراسبورگ می تواند یکی از گزینه های ایده آل برای مهاجرت باشد. در ادامه برخی از مزایای زندگی در استراسبورگ را به صورت گزینه ای مطرح می کنیم.

  • امنیت بالا برای زنان و دختران
  • محیط تجاری بسیار مناسب
  • سطح بالای علم و تحصیلات در این شهر
  • هوای پاک و تمیز
  • ایمنی بالای شهر
  • سرعت بالای ایترنت
  • سیستم های مراقبتی بهداشتی خوب
  • ترافیک در استراسبورگ به خوبی سازماندهی شده است.

معایب زندگی در شهر استراسبورگ

بزرگترین معایب زندگی در شهر استراسبورگ که بتوان برای زندگی در این شهر نسبت به دیگر شهر های اروپا در نظر داشت هزینه اجاره و خرید ملک در این شهر می باشد. اما با این حال اگر بخواهیم استراسبورگ را با پاریس مقایسه کنیم می توان گفت هزینه زندگی در استراسبورگ فرانسه کمتر از پاریس می باشد. اخیرا نیز طبق گزارش های مطرح شده افزایش نرخ جرم و جنایت نیز در این شهر دیده شده است.

 

پیشنهاد می شود محصول آموزشی گام به گام تا اخذ اقامت را تهیه و مشاهده بفرمایید تا شما را در انتخاب هر چه بهتر مقصد مهاجرت کمک و راهنمایی کند.

هزینه زندگی در فرانسه


سوالات متداول

✅ آیا استراسبورگ مکان مناسبی برای زندگی است؟

با توجه به هزینه های زندگی در مقایسه با شهر پاریس می توان گفت برای زندگی در فرانسه در شهر استراسبورگ مناسب است. همینطور شرایط کار و تحصیل در این شهر بسیار مناسب می باشد.

✅ آیا هزینه های زندگی در استراسبورگ ارزان است؟

به طور متوسط می توان گفت هزینه زندگی برای یک فرد بدون احتساب اجاره ملک حدود 800 یورو در ماه است.

✅ آیا در استراسبورگ به طور گسترده به زبان انگلیسی صحبت می کنند؟

بسیاری از مردم استراسبورگ می توانند به خوبی به زبان انگلیسی صحبت کنند. اما برای کار در فرانسه و تحصیل در این شهر می بایست تسلط خوبی نیز به زبان فرانسه داشته باشید.

✅ آیا برای تحصیل در استراسبورگ می توانم خانواده ام را به همراه داشته باشم؟

بله این امکان وجود دارد که متقاضیان پس از درخواست ویزای دانشجویی خود در خواست دهند تا بتوانند همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را به همراه داشته باشند.


سخن پایانی

کشور فرانسه به دلیل صنعتی بودن و برخوداری از امکانات بالا مورد تقاضای بسیاری از افراد جهت مهاجرت و تحصیل می باشد. به خصوص که می توان از امکان تحصیل رایگان در این کشور بهره مند شد. از این جهت بسیاری از علاقه مندان جهت مهاجرت به فرانسه می کوشند با بررسی شهر های فرانسه بتوانند از نظر کیفیت زندگی، امکانات زندگی و هزینه های زندگی در شهر های مختلف و مقایسه آنها با هم در نهایت شهر مورد نظر خود را انتخاب کنند. در این راستا سعی داشتیم به موضوع زندگی در استراسبورگ فرانسه بپردازیم و پیرامون آن موضوعات مهمی چون آب و هوای شهر استراسبورگ فرانسه، شرایط و کیفیت زندگی در استراسبورگ، اجاره خانه در استراسبورگ و قیمت خانه در استراسبورگ فرانسه، همچنین قیمت و هزینه مواد غذایی در استراسبورگ و هزینه انرژی های مصرفی در استراسبورگ را بررسی نمودیم و در راستای شرایط سیستم درمانی در استراسبورگ و هزینه های آن و سیستم حمل و نقل در استراسبورگ و قیمت آن اطلاعات کاملی را در اختیار شما عزیزان قرار دادیم و در پایان به مزایای زندگی در استراسبورگ و معایب زندگی در شهر استراسبورگ پرداختیم. امید است با نگارش این مقاله توانسته باشیم سطح آگاهی شما عزیزان را در راستای مهاجرت به فرانسه و هزینه زندگی در شهر استراسبورگ فرانسه را افزایش دهیم. لازم به ذکر است این مقاله با مشورت توسط وکلای محلی و با تحقیق به نگارش در آمده است. بنابراین در راستای پروسه مهاجرت به فرانسه در صورتی که با ابهاماتی رو برو شدید می توانید با کارشناسان موسسه ملک پور تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید و یا می توانید در انتهای این مقاله سوالات و نظرات خود را مطرح نموده و پاسخ آن را در کمترین زمان ممکن به دست آورید. 

امتیاز 3.67 از 5 ( 2 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان