شرایط و هزینه زندگی در گوتنبرگ سوئد

بدون نظر

فاکتور های اساسی برای زندگی در گوتنبرگ سوئد مواردی مانند هزینه های زندگی، بهداشت و درمان و میزان مالیات می باشد. در این مقاله به بررسی هزینه های مسکن، خوراک، مالیات، درمان و... پرداختیم. زندگی در گوتنبرگ سوئد تقریبا نسبت به برخی از کشورهای اروپایی مقرون به صرفه تر است. گوتنبرگ سوئد می تواند مقصد مناسبی برای ایرانی ها باشد زیرا هم اقتصاد قدرتمندی دارد و هم زبان انگلیسی نیز در این کشور رایج است. شما می توانید در صورت وجود هر گونه ابهام در مورد زندگی در گوتنبرگ سوئد با موسسه MIE تماس بگیرید و بصورت رایگان تلفنی مشاوره شوید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

زندگی در شهر گوتنبرگ

معرفی شهر گوتنبرگ سوئد

شهر گوتنبرگ بعد از استکهلم، بزرگترین و پر بازدید ترین شهر سوئد است. این شهر در سال 1621 تاسیس شد و نام آلمانی-انگلیسی گوتنبرگ را بر روی آن گذاشتند. 

جمعیت

شهر گوتنبرگ دومین شهر پر جمعیت کشور سوئد است. در جدول زیر می توانید آخرین آمار از سازمان سرشماری این شهر را مشاهده کنید:

جمعیت شهر گوتنبرگ سوئد

در شهر

در منطقه شهری

590 هزارنفر

1/1 میلیون نفر

 

ویدیو موسسه MIE در مورد روش های اخذ اقامت کشور سوئد


آب و هوا

شهر گوتنبرگ سوئد آب و هوایی تقریبا ملایم و گرمی دارد و می توان گفت که این شهر بر اساس طبقه بندی دارای آب و هوای اقیانوسی است. شما می توانید در ادامه میانگین دما و میانگین بارندگی را در این شهر بررسی کنید:

آب و هوا شهر گوتنبرگ سوئد

میانگین دمای هوا

میانگین بارندگی

۷ درجه سانتی گراد

772 میلی ‌متر

شرایط زندگی در گوتنبرگ سوئد

شهر گوتنبرگ سوئد از جمله شهر های تراز اول سوئد می باشد که هزینه زندگی در آن نسبتا بالاست. بعد از پایتخت کشور سوئد که پشرفته ترین و گران ترین شهر در این کشور برشمرده می شود گوتنبرگ رتبه 2 را به خود اختصاص داده از آنجایی که این شهر از جز شهر های بزرگ می باشد شرایط کاریابی و تحصیل در این شهر مناسب می باشد.

شرایط تحصیل در گوتنبرگ سوئد

متقاضی می تواند در صورت داشتن شرایط تحصیل در گوتنبرگ سوئد برای مقاطع مختلف دانشگاه اقدام کند. با توجه به هر مقطع سطح زبان، گپ تحصیلی، ریز نمرات و ... بررسی می شود. برای تحصیل در سوئد خوب است بدانید که پس از دریافت ویزای تحصیلی می توانید هم درس بخوانید و هم کار نیمه وقت داشته باشید و پس از تحصیل 3 تا 5 سال بصورت فول تایم کار کنید، می توانید برای اقامت اقدام کنید و درخواست پاسپورت دهید. شهر گوتنبرگ دانشگاه های بسیاری با کیفیت بالا و اساتید معتبری دارد همچون دانشگاه چالمرز، دانشگاه گوتنبرگ سوئد که شما هم می توانید برای تحصیل در این دانشگاه ها اپلای کنید.

شرایط کاریابی و درآمد در شهر گوتنبرگ

متقاضیان پس از تحصیل به دنبال فرصت های شغلی مناسبی هستند که با توجه به تخصص خود منبع درآمد خوبی داشته باشند. شرایط کاریابی و درآمد در شهر گوتنبرگ خوشبختانه با توجه به نرخ بیکاری رو به کاهش کشور سوئد مناسب است و این به تمامی افراد کمک می کند که در کاریابی در سوئد موفق باشند. میانگین حقوق ماهانه خالص (بعد از مالیات) 27,566.12 کرون می باشد. برای کار در سوئد و زندگی در گوتنبرگ سوئد نیاز است که شغل های رایج را شناسایی کنید مشاغل پردرامد شغل هایی می باشد که مربوط به فارغ التحصیلان رشته های مدیر ارشد سرمایه گذاری، پزشک، مدیر عامل، مدیر معماری سازمانی و... می باشد.

نمودار نرخ بیکاری سوئد

کیفیت زندگی در گوتنبرگ سوئد

شاخص کیفیت زندگی در یک کشور نشان دهنده سطح رفاهی مردم آن کشور است. با توجه به جدول زیر می توانید کیفیت زندگی در گوتنبرگ سوئد را بررسی کنید:

شاخص کیفیت زندگی در شهر گوتنبرگ

شاخص قدرت خرید

99.16 (بالا)

شاخص ایمنی متوسط

53.31 (متوسط)

شاخص مراقبت های بهداشتی

68.46 (بالا)

شاخص آب و هوا

77.49 (بالا)

سیستم درمانی و هزینه ها در گوتنبرگ سوئد

سیستم درمانی و هزینه ها در گوتنبرگ سوئد دارای یک سیستم مراقبت های بهداشتی در سطح جهانی است اگر در طول اقامت خود بیمار شوید به عنوان یک فرد خارجی حدودا میانگین هزینه ویزیت پزشک 100-300 کرون خواهد بود اما برای افرادی که عضو اتحادیه اروپا هستند با بیمه اروپا 100-300 کرون است اما اگر کارت بیمه نداشته باشند مجبور می شوند تمام هزینه درمان خود را پرداخت کنند.

میزان مالیات در گوتنبرگ سوئد

یکی از کارهایی که برای زندگی در گوتنبرگ سوئد باید انجام دهید پرداخت مالیات از واجبات مهاجرت به سوئد است. بهتر است در جریان باشید که سود سهام، بهره، سود سرمایه و درآمد اجاره از محل سکونت خصوصی مشمول نرخ مالیات 30 درصدی است شما می توانید با توجه به جدول زیر نرخ مالیات در گوتنبرگ سوئد را بررسی کنید:

میزان مالیات در گوتنبرگ سوئد

نرخ مالیات درآمد شخصی

52.30 درصد

نرخ مالیات شرکت

20.60 درصد

نرخ مالیات بر فروش

25.00 درصد

هزینه زندگی در گوتنبرگ سوئد

یکی از مهم ترین موارد برای زندگی در گوتنبرگ سوئد، بررسی هزینه های زندگی در سوئد می باشد. این هزینه ها شامل هزینه مسکن، خوراک، پوشاک و... است. هزینه های ماهانه یک نفر حدودا 876.9 دلار تخمین زده شده است. ما در ادامه برخی از این موارد را بررسی کرده ایم:

قیمت خرید و اجاره خانه در شهر گوتنبرگ

میانگین قیمت خرید و اجاره خانه در شهر گوتنبرگ در سال 2023 طبق سایت numbeo، 139.9 هزار دلار بود که نسبت به سال گذشته 1.1 درصد کاهش یافته است. در ادامه شما می توانید قیمت خرید خانه در داخل و خارج شهر و همچنین اجاره مسکن در گوتنبرگ بررسی کنید.

قیمت خرید خانه در شهر گوتنبرگ

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر

66.685.23 kr

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز

39.423.08 kr

اجاره خانه در شهر گوتنبرگ

آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر

9.206.99 kr

آپارتمان (1 خوابه) خارج از مرکز

6901.61 kr

آپارتمان (3 خوابه) در مرکز شهر

14.714.73 kr

آپارتمان (3 خوابه) خارج از مرکز

10.638.98 kr

سیستم حمل و نقل در شهر گوتنبرگ و قیمت آن

برای سفر و زندگی در شهر گوتنبرگ سوئد بهتر است بدانید که میانگین هزینه برای سفرهای کاری و باربری حدودا 27.3 یورو در ساعت و برای سایر سفرهای خصوصی، میانگین 2.5 یورو در ساعت است. برای بررسی ریز هزینه های سیستم حمل و نقل در شهر گوتنبرگ می توانید از جدول زیر کمک بیرید:

سیستم حمل و نقل در شهر گوتنبرگ

بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی)

35.000kr

بنزین (1 لیتر)

20.22kr

شروع تاکسی (تعرفه عادی)

55.000kr

تاکسی 1 کیلومتر (تعرفه معمولی)

20.000kr

قیمت و هزینه مواد غذایی در شهر گوتنبرگ

در این بخش از مقاله به قیمت و هزینه مواد غذایی در شهر گوتنبرگ می پردازیم که برای زندگی از الزامات است. شما می توانید با کمک جدول زیر تمامی هزینه های اولیه یک زندگی را بررسی کنید:

هزینه مواد غذایی در شهر گوتنبرگ

برنج (500 کیلو گرم)

26.53 kr

شیر(1 لیتر)

13.35 kr

فیله مرغ (1 کیلو گرم)

99.54 kr

گوشت (1 کیلو گرم)

167.15 kr

تخم مرغ (12 عدد)

33.55 kr

هزینه انرژی های مصرفی در شهر گوتنبرگ سوئد

برای زندگی در گوتنبرگ سوئد بهتر است بدانید که این کشور می تواند با تولید انرژی داخلی خودکفا شود. سرانه این میانگین 12817 کیلووات ساعت است. شما می توانید برای اطلاع از ریز هزینه های انرژی مصرفی به جدول زیر مراجعه کنید:

هزینه انرژی های مصرفی در شهر گوتنبرگ سوئد

(برق، گرمایش، سرمایش، آب، زباله) برای آپارتمان 85 متر مربعی

886.82kr

اینترنت (60 مگابایت)

310.63kr

تعرفه تلفن همراه پیش پرداخت محلی (بدون تخفیف یا طرح)

1.22kr

هزینه تفریحات در شهر گوتنبرگ

برای سفر به گوتنبرگ سوئد نیاز است هزینه هایی مانند بلیط ورودی به موزه ها و جاذبه ها، تورهای روزانه و سایر هزینه های گشت و گذار را بررسی کنید که به طور متوسط ​​134 کرون برای هر نفر در روز هزینه دارد. شما می توانید با کمک جدول زیر ریز هزینه ها را بررسی کنید:

هزینه تفریحات در شهر گوتنبرگ

اجاره زمین تنیس (1 ساعت در آخر هفته)

247.77kr

سینما، اکران بین المللی (1 صندلی)

145.00kr

باشگاه تناسب اندام، هزینه ماهانه (بزرگسال)

369.85kr

جاذبه های گردشگری شهر گوتنبرگ سوئد

برای سفر یا زندگی در این شهرنیاز است که جاذبه های گردشگری شهر گوتنبرگ سوئد را بشناسید و از آن ها دیدن کنید. در ادامه به برخی از این موارد می پردازیم.

 • هاگا: یکی از قدیمی ترین محله های گوتنبرگ است و بهترین رستوران ها را دارد.
 • یونیورسیوم علوم و موزه تاریخ طبیعی: آکواریوم های این مرکز از بزرگترین آکواریوم های اروپا است که میان جنگل می توانید برخی حیوانات را از نزدیک ببینید.
 • کلیسای ماهی: رستورانی معروف که انواع ماهی و حیوانات دریایی در این مکان سرو می شوند.

مزایا و معایب زندگی در گوتنبرگ سوئد

قبل از اقدام برای مهاجرت به گوتنبرگ سوئد بهتر است مزایا و معایب زندگی در سوئد را بررسی کنید. این روش به شما کمک می کند در کمترین زمان اطلاعات کافی از کشور مورد نظر خود کسب کنید.

مزایای زندگی در گوتنبرگ

 • طبیعت زیبا و آب و هوای مناسب
 • اقتصاد قدرتمند
 • نرخ بیکاری پایین
 • صلح طلبی جامعه
 • خدمات درمانی اقتصادی و با کیفیت
 • داشتن دانشگاه های معتبر
 • امکان دریافت اقامت دائم و حق شهروندی
 • سرعت بالای اینترنت
 • رایج بودن زبان انگلیسی

معایب زندگی در گوتنبرگ

 • نرخ بالای مالیات
 • کمبود خانه برای اجاره
 • یادگیری زبان سوئدی
 • رفتار غیر صمیمانه مردم سوئد

 


سوالات متداول

✔️ میزان مالیات در گوتنبرگ سوئد چقدر است؟

تقریبا می توان گفت که میزان مالیات در گوتنبرگ سوئد نسبت به سال های پیش رو به کاهش است. سود سهام، بهره، سود سرمایه و... تقریبا نرخ مالیات 30 درصدی دارد.

✔️ میانگین هزینه های درمانی در گوتنبرگ سوئد چقدر است؟

هزینه های درمان در گوتنبرگ سوئد مقرون بصرفه است. تقریبا ویزیت پزشک بین 100-300 کرون است.

✔️ شرایط کاریابی در شهر گوتنبرگ چگونه است؟

با توجه به نرخ بیکاری رو به کاهش کشور سوئد شرایط کاریابی آن مناسب است.

✔️ میانگین هزینه زندگی در گوتنبرگ سوئد چقدر است؟

برای یک نفر حدودا 876.9 دلار تخمین زده شده است.

سخن پایانی

با توجه به مقاله ارائه شده در اوایل سال 2023 نتیجه می گیریم شهر گوتنبرگ دومین شهر بزرگ کشور سوئد است که نرخ بیکاری و نرخ مالیات رو به کاهش دارد. هزینه زندگی در گوتنبرگ سوئد مناسب و هزینه های درمان مقرون به صرفه ای دارد و همچنین دانشگاه هایی با کیفیت سطح علمی بالا و اساتید خبره و با تجربه نیز دارد ودر نظر داشته باشید که دریافت اقامت دائم و حق شهروندی در حین کار و زندگی در گوتنبرگ سوئد نسبت به برخی از کشورهای اروپایی راحت تر است. شما می توانید برای اطلاعات و اپلای برای دانشگاه های سوئد با موسسه MIE تماس بگیرید و بصورت رایگان شرایط خود را بررسی کنید. 

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان