زندگی در آلمان بهتر است یا هلند

بدون نظر

در مقاله پیشرو در مورد زندگی در آلمان بهتر است یا هلند می پردازیم. بسیاری از افراد تمایل دارند تا به کشورهای خوب اروپا نظیر آلمان و هلند مهاجرت کنند. از این رو تصمیم داریم در مورد شرایط کلی زندگی در هر دو این کشورها نظیر مهاجرپذیری، تحصیل، هزینه ها، زبان و فرهنگ، اجاره ملک، خرید ملک، شرایط اقتصادی، میزان مالیات هر دو کشور، آب و هوا و غیره بپردازیم. امروزه روش های مهاجرتی نظیر تحصیل، کاری و سرمایه گذاری از اصلی ترین روش های قانونی مهاجرت می باشد. لذا برای ورود به هر یک از این کشورها می بایست روش های مهاجرتی روز را مورد بررسی قرار دهیم و مطابق با آنها اقدام کنیم. افراد می توانند با استفاده از تلفن های موسسه مشاوره ای MIE با مشاورین ما ارتباط بگیرید و یا از طریق وب سایت های رسمی موسسه درخواست مشاوره رایگان خود را ثبت کرده تا در اسرع وقت مشاورین خبره ما با شما ارتباط برقرار کرده و شرایط شما را مورد ارزیابی دقیقتر قرار دهند.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
شرایط زندگی در آلمان بهتر است یا هلند

زندگی در آلمان بهتر است یا هلند

بسیاری از افراد قصد مهاجرت به دو تا از بهترین کشورهای اروپا را دارند. اولین سوالی که ذهن متقاضیان را به خود مشغول می کند این می باشد، زندگی در آلمان بهتر است یا هلند؟ برای بررسی دقیقتر این موضوع بهتر است فاکتورهای اصلی برای مهاجرت نظیر، هزینه های زندگی در آلمان و هلند، میزان مالیت برای هر دو کشور، شرایط مهاجر پذیری آلمان و هلند، نرخ اقتصادی هر دو کشور، مزایای زندگی در آلمان و هلند، زبان بومی آلمان و هلند و تفاوت فرهنگ هر دو کشور، هزینه های اجاره ملک و خرید ملک در آلمان و هلند و غیره مورد بررسی قرار گیرد. از این رو در بخش های مختلف این مقاله به بررسی این مطالب می پردازیم. پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا بتوانید بهترین کشور را بر اساس معیارهای خودتان انتخاب نمایید.

توضیحات موسسه ملک پور در مورد راه های اخذ اقامت آلمان

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد راه های اخذ اقامت آلمان

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد راه های اخذ اقامت آلمان

مقایسه آلمان و هلند برای زندگی از نظر مهاجرپذیری

یکی از مهمترین مسائل در رابطه با بررسی زندگی در آلمان بهتر است یا هلند بررسی میزان مهاجر پذیری این دو کشور است. کشور آلمان به دلیل فضای کاری و تحصیلی فوق‌العاده‌ای که دارند یکی از مهاجرپذیرترین کشورها در دنیا می باشد. هفت میلیون از ۸۳ میلیون جمعیت این کشور را مهاجر تشکیل داده است به همین جهت هفتمین کشور مهاجر پذیر در دنیا به حساب می‌آید. علاوه بر این آلمان قطب اقتصاد اروپا محسوب می‌شود به همین دلیل ۷۵ درصد از افرادی که به این کشور مهاجرت می‌کنند بین سنین ۲۰ تا ۳۰ سال می باشد. در مورد کشور هلند همانطور که پیشتر توضیح دادیم یکی از زیباترین کشورهای دنیا محسوب می‌شود. طبیعت بسیار زیبایی که در کشور هلند وجود دارد زبانزد خاص و عام در دنیا است. سالانه تعداد افرادی که به کشور هلند از طریق تحصیلی کاری یا سرمایه گذاری مهاجرت می کنند رو به افزایش می باشد. در نتیجه هلند هم یکی از مهاجرپذیرترین کشورها در دنیا محسوب می‌شود.

مقایسه آلمان و هلند از نظر تحصیل و هزینه ها

مادامی که صحبت از زندگی در آلمان بهتر است یا هلند می‌شود یکی از مسائلی که بسیار برای بیشتر مهاجرین مهم می‌باشد بحث تحصیل در هر دو این کشورها می باشد. تحصیل در هلند از سن ۵ تا ۱۶ سالگی اجباری می باشد. بیشتر مردم در کشور هلند به زبان انگلیسی صحبت می کنند علاوه بر این تحصیل در مدارس و دانشگاه های هلند بیشتر به زبان انگلیسی می باشد و در کنار آن زبان هلندی نیز آموزش داده می شود. اما تحصیل در کشور آلمان در بیشتر مقاطع تحصیلی از زیر ۱۸ سال گرفته تا بالای ۱۸ سال به صورت کلی به صورت آلمانی هست و در برخی از مدارس و دانشگاه های خصوصی با زبان انگلیسی تدریس می شود. علاوه بر این بسیاری از دانشگاه های هلند و آلمان دانشگاه های مطرح در دنیا هستند. در جدول زیر پنج تا از برترین دانشگاه های آلمان و هلند را از نظر رنکینگ بین‌المللی با یکدیگر به مقایسه گذاشته ایم.

نام دانشگاه - آلمان

رنکینگ آلمان

رنکینگ جهانی

نام دانشگاه - هلند

رنک هلند

رنکینگ جهانی

Technische Universität München

1

82

Utrecht University

1

64

Ruprecht Karls Universität Heidelberg

2

105

University of Amsterdam

2

68

Karlsruhe Institute of Technology

3

162

University of Groningen

3

85

Universität Hamburg

4

162

Delft University of Technology TU Delft

4

116

Rheinisch Westfalische Technische Hochschule Aachen

5

173

VU University of Amsterdam

5

126

 

هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان سالانه بین 700 تا 2000 یورور می باشد. اما هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی به زبان انگلیسی می تواند در هر دو کشور از 8000 تا 15000 یورو در سال باشد.

زندگی در آلمان یا هلند از نظر کاریابی و استخدام

یکی از مهمترین موارد در بررسی شرایط زندگی در آلمان بهتر است یا هلند بررسی نرخ بیکاری و بازار کار این دو کشور می باشد. در ادامه به بررسی نرخ بیکاری هر دو کشور می پردازیم.

هلند

طبق آمارهای به دست آماده از کشور هلند نرخ بیکاری در برج 3 سال 2022 در حدود 3.5 می باشد. این به این منظور هست که از هر 100 نفر تنها 3 نفر نتوانسته اند شغل مورد نظر خود را پیدا کنند. از این از نظر بازار کاری این کشور بسیار مناسب مهاجرین نیز می باشد.

نمودار نرخ بیکاری هلند

آلمان

نرخ بیکاری در کشور آلمان در ماه دوم سال 2022 به میزان 3 درصد گزارش شده است. در این کشور تنها 3 نفر از 100 نفر نتوانسته اند شغل مرتبط با تحصیلات خود را پیدا کنند. در نتیجه کشور آلمان هم مانند کشور هلند دارای شرایط کاری بسیار خوبی می باشد.

          نرخ بیکاری المان

مقایسه آلمان و هلند از نظر اخذ پاسپورت و شهروندی

امروزه راه های مهاجرتی بسیار زیادی به کشورهای آلمان و هلند وجود دارد. به طور کلی سه دسته اصلی نظیر ویزاهای تحصیلی، ویزا های کاری و روش های مبتنی بر سرمایه از جمله مهمترین روش های مهاجرت به این کشورها می باشد. مدت رسیدن به اقامت و اخذ تابعیت در هر دو این کشورها وابسته به روش مهاجرت متقاضیان می باشد در ادامه به بررسی مدت زمان دریافت اقامت جهان و تابعیت کشورهای هلند و آلمان می پردازیم.

هلند

در صورتی که افراد از طریق ویزای تحصیلی به کشور هلند مهاجرت می کنند می توانند پس از تحصیل در کشور بمانند و به دنبال کار تخصصی خود بگردند در صورتی که کار مورد نظر را پیدا کنند می توانند جای خود را به ویزای کاری هلند تغییر دهند. متقاضیان با داشتن ویزای کار در کشور هلند در صورتی که ۳ تا ۵ سال در این کشور زندگی کنند بیمه و مالیات پرداخت کنند می توانند برای دریافت اقامت دائم کشور زیبای هلند درخواست دهند و در نهایت در سال ششم و هفتم امکان دریافت تابعیت هلند برای آنها وجود دارد.

آلمان

همانطور که پیش تر صحبت شده تحصیل در کشور آلمان به تنهایی آثار اقامتی برای متقاضیان به همراه نخواهد داشت. در صورتی که شخص بتواند در کشور آلمان بماند و به دنبال کار تخصصی بگرد می توانند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری آلمان تغییر دهد. در نهایت با  4 سال کارکردن و پرداخت مالیات در کشور آلمان متقاضیان می توانند برای اخذ اقامت دائم آلمان اقدام نمایند. همچنین پس از گذشت سه سال از اقامت دائم آنها می‌توانند برای دریافت تابعیت کشور آلمان درخواست کنند.

بهترین شهرهای آلمان

این مقاله را از دست ندهید: بهترین شهرهای آلمان

در این مقاله ما بهترین شهرهای آلمان را به شما خواهیم آموخت.

مقایسه آلمان و هلند از نظر هزینه زندگی

هزینه های زندگی یکی از به مهمترین فاکتورها برای بررسی زندگی در آلمان بهتر است یا هلند می باشد. در جدول زیر سعی کردیم تا مهمترین هزینه های زندگی در هر دو کشور را برای شما عزیزان قرار دهیم تا بتوانید این دو کشور و از لحاظ هزینه‌ های ماهانه با یکدیگر مقایسه کنید.

عنوان

هزینه در آلمان (یورو)

هزینه در هلند (یورو)

هزینه زندگی یک نفر مجرد بدون اجاره خانه

801.89

904

هزینه زندگی یک خانواده 4 نفره بدون اجاره خانه

2756

3199

هزینه بلیط ماهانه حمل و نقل

70

90

هزینه یک لیتر بنزین

2.20

2.11

هزینه آب و برق و غیره برای یک ماه

233.11

197.94

هزینه باشگاه بدنسازی برای یک ماه

30.01

33.41

هزینه مهدکودک برای یک ماه

323.73

1458

اجاره خانه یک خوابه در داخل شهر

877.32

1206.10

هزینه اجاره خانه در خارج شهر

623.35

933.95

هزینه ها به صورت کلی برای کشور هلند و آلمان می باشد. هزینه ها می تواند در شهر ها و مناطق مختلف نیز متفاوت باشد. در بخش های آینده هزینه خرید و اجاره ملک را در شهرهای مختلف این دو کشور مورد بررسی دقیقتر قرار خواهیم داد.

بهترین شهرهای هلند برای زندگی

این مقاله را از دست ندهید: بهترین شهرهای هلند برای زندگی

در این مقاله ما جوانب بهترین شهرهای هلند برای زندگی را به شما خواهیم آموخت.

مقایسه آلمان و هلند از نظر زبان و فرهنگ

یکی دیگر از موارد مهم در بررسی زندگی در آلمان بهتر است یا هلند بررسی فرهنگ این دو کشور است. کشور هلند دارای طبیعت بی نظیری هست و به یکی از زیباترین کشورهای دنیا معروف است. مردم هلند، مردم خونگرمی نیز می باشند و به همین منظور مهاجرین در این کشور احساس غربت نمی کنند. کشور هلند یکی از بالاترین فرهنگ را در میان کشورهای اروپایی دارد. علاوه بر این برای کشور هلند با توجه به اینکه یکی از مهاجرپذیرترین کشورها اروپا می باشد، تعداد بسیار زیادی ایرانی در این کشور در حال حاضر زندگی می کنند. مردم آلمان مردم بسیار منظم هستند و تمایل دارند تا اصول خاصی را در زندگی و کار خود به کار ببرند.

از نظر زبان، همانطور که می دانید زبان کشور آلمان، آلمانی هست. در صورتی که تمایل دارید به آلمان مهاجرت کنید می بایست بدانید که دانش زبان آلمانی برای پیدا کردن کار در این کشور الزامی می باشد. از طرفی بیشتر مردم هلند به زبان انگلیسی صحبت می کنند. اگر شما تنها زبان انگلیسی را آموزش دیده اید برای مهاجرت به هلند نیاز نیست نگران باشید زیرا با دانش زبان انگلیسی می توانید به راحتی کار پیدا کنید و با مردم این کشور ارتباط نزدیکی برقرار کنید.

مقایسه آلمان و هلند از نظر اجاره و قیمت خرید خانه

در بخش های قبلی در مورد هزینه های زندگی بین کشور هلند و آلمان صحبت کردیم. مهم ترین نکته در بررسی زندگی در آلمان بهتر است یا هلند بررسی هزینه های مسکن از نظر اجاره و خرید ملک می باشد. در جداول زیر به بررسی هزینه های اجاره در شهرهای مختلف این کشور به صورت مجزا پرداخته ایم.

آلمان

عنوان

برلین (یورو)

هامبورگ (یورو)

دوسلدورف (یورو)

مونیخ(یورو)

اجاره خانه یک خوابه در داخل شهر

1130

1175

960

1432.38

اجاره خانه یک خوابه در خارج شهر

781.40

781.25

749

1017.43

اجاره خانه 3 خوابه در داخل شهر

2129.48

086.67

1856

2423.33

اجاره خانه 3 خوابه در خارج شهر

1459.90

1500

1320

1992.61

یک متر مربع در داخل شهر

7800

8416.67

7300

12143.83

یک متر مربع در خارج شهر

5134.62

5900

5437.50

8992.50

 

هلند

عنوان

آمستردام (یورو)

اوترچ (یورو)

دلف (یورو)

روتردام (یورو)

اجاره خانه یک خوابه در داخل شهر

1576.28

1312

1025

1284.62

اجاره خانه یک خوابه در خارج شهر

1286.59

950

430

954.55

اجاره خانه 3 خوابه در داخل شهر

2718.74

2062

1350

1925

اجاره خانه 3 خوابه در خارج شهر

2024.12

1644

1400

1527.27

یک متر مربع در داخل شهر

8982.52

5740

4250

4800

یک متر مربع در خارج شهر

5914.29

4250

3000

3283

 

شرایط زندگی در هلند

این مقاله را از دست ندهید: زندگی در هلند

در این مقاله ما جوانب و شرایط زندگی در هلند را به شما خواهیم آموخت.

مقایسه آلمان و هلند از نظر میزان درامد

برای بررسی دقیقتر زندگی در آلمان بهتر است یا هلند بررسی میزان درآمد ماهانه نیز بسیار اهمیت دارد. همانند بسیاری از کشورها، عنوان شغلی تاثیر بسیار زیادی در درآمد متقاضیان دارد. برای داشتن درآمد بسیار خوب، متقاضیان می بایست تحصیلات و تجارب کاری خوبی داشته باشند. اما به طور کلی درآمد میانگین برای یک نفر در کشور هلند بعد از کم شدن مالیت در حدود 3141 یورو می باشد. در کشور آلمان میزان میانگین درامد ماهانه برای یک نفر بعد از کم شدن مالیت مربوطه 2812 یورو می باشد.

مقایسه آلمان و هلند از نظر شرایط اقتصادی

یکی از مهمترین مسائل در رابطه با بررسی زندگی در آلمان بهتر است یا هلند بررسی نرخ اقتصادی این کشور می باشد. همانطور که پیشتر بررسی کردیم، نرخ بیکاری در هر دو این کشورها در حدود  ٣-٣.۵ می باشد و از طرف دیگه آلمان قطب صنعت اروپا به حساب می آید. در نتیجه هر دو این کشورها از نظر اقتصادی شرایط خوبی برای مهاجرت را نیز دارند.

شرایط زندگی در آلمان بهتر است یا هلند

مقایسه آلمان و هلند از نظر میزان مالیات

مادامی که از مالیات یک کشور صحبت می کنیم باید توجه داشته باشیم که مالیات های متفاوتی در کشورها وجود دارد. برای بررسی زندگی در آلمان بهتر است یا هلند به بررسی میزان مالیات در این کشور می پردازیم. مطابق با آمارهای به دست آمده از سایتهای رسمی در جدول زیر تفاوت مالیات های مختلف در زمینه های مختلف را برای شما عزیزان قرار داده ایم.

نوع مالیات

هلند

آلمان

نرخ مالیات، درصد سود تجاری

41.20 %

48.80 %

درآمد مالیاتی، درصد تولید ناخالص داخلی

24.02 %

11.40 %

مالیات بر کالاها و خدمات، درصد کل درآمد

27.70 %

21.01 %

مالیات بر درآمد، سود و عایدی سرمایه

30.83 %

17.83 %

لازم به ذکر است بدانید مالیات برای مشاغل مختلف بر اساس میزان درآمد هر فرد برای هر شغل سالانه متفاوت می باشد.

مقایسه آلمان و هلند از نظر آب و هوا

بررسی آب و هوا برای نتیجه گیری در مورد زندگی در آلمان بهتر است یا هلند بسیار اهمیت دارد. آب و هوای هلند در زمستان ها تقریباً معتدل هست و در تابستان ها کمی خنک می باشد. هلند به آب و هوای معتدل و خنک مشهور می باشد. در مقابل کشور هلند، آب و هوای کشور آلمان بستگی به محل سکونت و شهری که در آن زندگی کنید دارد.  کشور آلمان یکی از وسیع ترین کشور ها در اروپا می باشد هر نقطه از این کشور دارای آب و هوای متفاوتی می باشد.

مزایای زندگی در هلند

با توجه به نتایج به دست آمده کشور هلند دارای مزایای بسیار زیادی از جمله آب و هوای معتدل، امنیت بالا، نظام اقتصادی خوب، مهاجرپذیر بودن، شرایط اقتصادی خوب و بازار کار فوق العاده. یکی از بزرگترین مزایای کشور هلند زبان انگلیسی این کشور می باشد. بیشتر مردم این کشور به زبان انگلیسی صحبت می کنند و اگر به دنبال کشور هستید در داخل اروپا که اکثر مردم انگلیسی زبان باشند هلند گزینه بسیار مناسبی برای شما باشد.

مزایای زندگی در آلمان

همانطور که بارها گفته شده کشور آلمان قطب صنعتی اروپا هستند در نتیجه بازار کار و اقتصادی بسیار خوبی دارد لذا اگر دنبال کار کردن در داخل اروپا تخصص ویژه آلمان میتونه یکی از گزینه‌های شما باشد. یکی دیگر از مزایای زندگی در آلمان امنیت بالا و شرایط آب و هوایی متفاوت این کشور می باشد.

 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب زندگی در آلمان بهتر است یا هلند هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

زندگی در آلمان بهتر است یا هلند؟

برای بررسی این موضوع فاکتورهای مختلفی نظیر امنیت، شرایط اقتصادی، بازار کار، آب و هوا و غیره را بابیر بررسی کرد.

نرخ بیکاری در کشورهای هلند و آلمان در سال ٢٠٢٢ چقدر میباشد؟

نرخ بیکاری در کشور هلند در سال ۲۰۲۲ سه و نیم درصد در کشور آلمان ۳ درصد می باشد.

هزینه زندگی برای یک نفر مجرد بدون در نظر گرفتن اجاره خانه در هلند و آلمان چقدر است؟

هزینه زندگی برای فرد مجرد ماهانه در آلمان ۸۰۰ یورو و در هلند ۹۰۰ یورو باشد.

میانگین اجاره خانه در هلند آلمان چه میزان می باشد؟

میانگین اجاره خانه در کشور هلند ماهانه ٩٣٣ یورو و در آلمان ۶٢٣ یورو می باشد.

سخن پایانی

در این مقاله در مورد زندگی در آلمان بهتر است یا هلند به صورت کامل صحبت کردیم. برای بررسی دقیق زندگی در هر دو این کشورها لازم بود شرایط اقتصادی، امنیتی، آب و هوا، هزینه‌های زندگی و میزان مهاجرپذیری هر دو کشور را مورد بررسی قرار دهیم. همانطور که صحبت کردیم نرخ بیکاری در کشور آلمان در حدود ۳ درصد و در کشور هلند حدود 3.5 درصد می باشد. علاوه بر این هزینه‌های زندگی با توجه به آمارهای به دست آمده در کشور آلمان کمتر از کشور هلند می باشد. اما از نظر مهاجر پذیری، کشور هلند با توجه به اینکه بیشتر مردم به زبان انگلیسی صحبت می کنند مهاجر پذیر تر می باشد. علاوه بر موارد گفته شده برای مهاجرت می بایست روش های مهاجرت به هر دو این کشورها را مورد بررسی دقیتر قرار دهیم. موسسه ملک پور با داشتن تجربه های فراوان در دریافت انواع ویزاهای تحصیلی، کاری و روش‌های مبتنی بر سرمایه می‌تواند شما عزیزان را برای رسیدن به اهدافتان یاری رساند. با استفاده از تلفن های موسسه با مشاوران ما ارتباط برقرار کرده و یا از طریق وب سایت های رسمی درخواست مشاوره رایگان خود ثبت کرده تا در اسرع وقت مشاورین ما با شما تماس بگیرند.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان