زندگی در بریزبن استرالیا

30 فروردین 1402 بدون نظر

در این مقاله مروری بر زندگی در بریزبن استرالیا خواهیم داشت و موارد ضروری مانند معرفی شهر بریزبن استرالیا، آب و هوای بریزبین استرالیا، فرهنگ مردم در بریزبن استرالیا، اقتصاد شهر بریزبین، کیفیت زندگی در بریزبین، مزایای زندگی در بریزبن استرالیا و معایب زندگی در بریزبن استرالیا، هزینه زندگی در بریزبن استرالیا و شرایط کار در بریزبن استرالیا را مطرح خواهیم کرد. همراهان همیشگی MIE دقت داشته باشید که این مقاله با مدد از وکلای محلی استرالیا و تحقیق از طریق سایت های معتبر جمع آوری و نگارش شده است. امید است توانسته باشیم با ارائه اطلاعات در خصوص زندگی در شهر بریزبین استرالیا شما عزیزان را راهنمایی کرده باشیم. چنانچه به همین جهت در راستای مهاجرت به استرالیا در صورتی که با ابهام و یا سوالی روبرو شدید می توانید با موسسه MIE تماس و از مشاوره رایگان تلفنی استفاده یا در اخرین بخش های صفحه نظرات یا سوالاتتان را بپرسید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
نمایی از شهر بریزین استرالیا

معرفی شهر بریزبن استرالیا

بریزین مرکز ایالت کوئینزلند استرالیا است و به عنوان سومین شهر پر جمعیت استرالیا و اقیانوسیه بعد از سیدنی و ملبورن شناخته شده می باشد. این شهر همواره در لیست بهترین و با کیفیت ترین شهر های جهان برای زندگی قرار دارد. جالب است بدانید بیش از 32 درصد از جمعیت در حال زندگی در بریزبن استرلیا افراد خارجی هستند. همچنین این شهر بین گردشگران بسیار محبوب می باشد چرا که مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری بسیاری دارد. بریزبن پایتخت کوئینزلند، شهری پویا، بین المللی، مکانی امن و دوستانه است که به عنوان یکی از قابل زندگی ترین شهر های استرالیا و با شهرت ایالت آفتاب شناخته شده می باشد. اطراف این شهر برخی از محبوب ترین مقاصد دیدنی استرالیا مانند سواحل طلایی و آفتابی، جزایر شنی زیبا، باغ وحش ها و پارک ها وجود دارد. از جمله آنکه از این شهر به عنوان مرکز آموزشی کوئینزلند نیز یاد می شود چرا که دانشگاه های استرالیا به صورت متعددی در این شهر وجود دارد. در خصوص هزینه های زندگی در استرالیا و زندگی در این شهر در مقایسه با بسیاری از شهر های بزرگ استرالیا باید گفت هزینه های زندگی در این شهر پایین تر است. آب و هوا، کیفیت زندگی و مردم صمیمی و آرام این شهر سبب شده این شهر به عنوان یکی از بهترین شهر های استرالیا برای زندگی باشد.

نقشه شهر بریزبن استرالیا

بریزبن در منطقه شهری کوئینزلند در جنوب شرقی آن قرار داد و مرکز آن در امتداد رودخانه بریزبن است. حومه شهر بریزبن در امتداد رودخانه بریزبن می باشد. در واقع بریزبن در دشت سیلابی تپه ای بین خلیج مورتون و رشته کوه های تیلور و داگویلار می باشد. جهت زندگی در بریزبن استرالیا توجه کنید که منطقه شهری آن نیز توسط چندین رودخانه و نهر دیگر عبور می کند.

جمعیت شهر بریزبن استرالیا

جمعیت این شهر حدود به 2.6 میلیون نفر می باشد که جایگاه سوم را از نظر جمعیت در استرالیا داراست. منطقه شهری آن به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم شده است که رودخانه بریزبن به عنوان خط جدا کننده این شهر است. این شهر در سال 2021 تراکم 159 نفر در هر کیلومتر مربع را به خود اختصاص داد.

آب و هوای بریزبین استرالیا

آب و هوای مرطوب و نیمه گرمسیری چیزی است که افراد در حال زندگی در بریزبن استرالیا تجربه می کنند. این شهر را می توان با تابستان های گرم و زمستان های مرطوب و گاها خشک معرفی کرد. میانگین درجه هوا در شهر بریزبن حداقل حدود 16.6 درجه سانتیگراد (62 درجه فارنهایت‌) و حداکثر 26.6 درجه سانتیگراد (80 درجه فارنهایت) می باشد، البته به دلیل نزدیکی به دریایی مرجانی و گرمای اقیانوسی ممکن است دما در بعضی اوقات به 3 درجه نیز افزایش پیدا کند که این موضوع سبب شده شهر بریزبن به عنوان دومین شهر گرم استرالیا بعد از داروین تبدیل شود. اما بارندگی سالانه به طور فراوان در بریزبن می بارد و از نوامبر تا مارس طوفان ها و رعد و برق در این شهر دیده می شود. در نهایت آب و هوای بریزبین استرالیا در طول سال حدود 124 روز صاف و آفتابی است.

اقتصاد شهر بریزبین

شهر بریزبین به عنوان یک شهر بین المللی در جهان شناخته شده می باشد و یکی از شهر های آسیایی-اقیانوسیه که دارای بیشترین تولید ناخالصی می باشد و یکی از قطب های تجاری اصلی در استرالیا است. برای زندگی در بریزبن استرالیا دقت کنید که از نقاط قوت و اقتصاد پایدار این شهر می توان به معدن، فناوری اطلاعات، بانکداری، بیمه و حمل و نقل، املاک و مستغلات و مواد غذایی است. بریزبین یکی از مهم ترین شهر های بندری استرالیا در طول تاریخ خود بوده است. در واقع این شهر سومین بندر شلوغ در استرالیا است. جالب است بیشترین تاسیسات بندری این شهر کمتر از سه دهه قدمت دارند. علاوه بر این شهرک های صنعتی بزرگ در امتداد این شهر وجود دارد که توانسته به اقتصاد این شهر بسیار کمک کند.در نهایت علاوه بر کارگاه های راه آهن، پالایش نفت و فناوری اطلاعات بخش مهمی از اقتصاد بریزبین را گردشگری فعال می باشد.

تفاوت ساعت استرالیا بریزبن با تهران

هنگام برنامه ریزی برای تماس بین بریزبن با تهران باید در نظر داشته باشید که شهر ها در مناطق زمانی متفاوتی قرار دارند. تفاوت ساعت استرالیا بریزبن با تهران حدود 5.30 ساعت می باشد. در واقع با زندگی در بریزبن استرالیا 5.30 ساعت از تهران جلوتر هستید. در واقع شما عزیزان می توانید با اطلاع از اختلاف ساعت بین بریزبن با تهران بهترین زمان اقدام به تماس و برقراری ارتباط نمایید.

فرهنگ مردم در بریزبن استرالیا

بریزبن خانه تئاتر های کوچک و بزرگ، گالری هنری مانند گالری هنر کوئینزلند می باشد و بر آثار مختلفی چون نقاشی تا کار ویدیوئی تمرکز دارد. افراد در حال زندگی در بریزبن استرالیا علاوه بر گالری های هنری نمایش های بزرگ و اجراهای تئاتر در مرکز هنری نمایشی دراماتیک و موزیکال برگزار می شود. دوستداران زندگی در بریزبین استرالیا توجه نمایند که برنامه های متنوع و نمایشگاه ها و جشنواره های هنری، تجسمی و موسیقی نیز اجرا می شود. در ادامه باید یه این موضوع اشاره کرد که یک کنسرواتور موسیقی وجود دارد که در آن شرکت های موسیقی حرفه ای مشغول به آموزش می باشند و دانشجویان و هنرجویان می توانند در آن اقدام به یادگیری نمایند. در خصوص موسیقی باید گفت موسیقی دانان بزرگی در این شهر بزرگ شده اند و مدارس و آکادمی های موسیقی قوی در این شهر وجود دارد. اما در ادامه برای بیان فرهنگ غنی این شهر می توان به نویسندگان بزرگ و برجسته ماندد دیوید مالوف، نیم ارلز و لی کانسین اشاره کرد.

ورزش در بریزبن

افراد در حال زندگی در بریزبن استرالیا در طول های سال های متعددی میزبان چندین رویداد ورزشی مهم از جمله بازی های مشترک المنافع 1982 و بازی های 2001 و همچنین رویداد هایی در طول جامه جهانی راگبی 1987 و جام جهانی کریکت 1992، المپیک 2000 سیدنی، جام جهانی راگبی 2003 و جام جهانی راگبی 2018 بوده است و به طور کل کشور استرالیا و شهر بریزبن میزبان بازی های المپیک و پارالمپیک بوده است. ضمن آنکه هر ساله مسابقات بین المللی تنیس نیز در بریزبن برگزار می شود. شهر بریزبن و حومه آن علاوه بر امتیازات ورزشی در برخی از رشته های ورزشی همچون بسکتبال، راگبی، واترپولو، هاکی و فوتبال پرچمدار و صاحب مقام هستند.

نمایی از شهر بریزین استرالیا

کیفیت زندگی در بریزبین

در جدول ذیل موارد مهم کیفیت زندگی در بریزبین استرالیا لیست شده اند:

شاخص کیفیت زندگی در بریزبن

196.22

 

شاخص قدرت خرید

116.95

بسیار بالا

شاخص ایمنی

64.95

بالا

شاخص مراقبت های بهداشتی

82.10

بسیار بالا

شاخص آب و هوا

98.07

بسیار بالا

شاخص هزینه های زندگی

74.49

بالا

نسبت قیمت ملک به درآمد

5.72

کم

شاخص زمان رفت و آمد ترافیک

39.18

در حد متوسط

شاخص آلودگی

23.70

کم

 

مزایای زندگی در بریزبن استرالیا

همانطور که پیشتر اعلام کردیم بریزبن به عنوان سومین شهر بزرگ استرالیا و پایتخت کوئینزلند می باشد که بیش از 2 میلیون نفر زندگی می کنند. وقتی زیبایی، راحتی و رونق اقتصادی در این شهر را در نظر بگیریم به راحتی می توانید متوجه شوید که چرا بسیاری از مردم تمایل دارند در بریزبن زندگی کنند که در این قسمت مزایای زندگی در بریزبن استرالیا را شرح دهیم.

  • آب و هوای زیبا و معتدل: ساکنان بریزبن در تمام طول سال از آب و هوای آفتابی و نیمه گرم می توانند لذت ببرند. در واقع هوا در تابستان گرم و در زمستان معتدل است.
  • زندگی راحت در شهر و حمل و نقل آسان: خوشبختانه راه های زیادی برای رفت و آمد در شهر پیدا می شود که می توان به خودرو شخصی، راه آهن، مسیر های پیاده روی، مسیر دوچرخه سواری، کشتی، تاکسی و اتوبوس نیز اشاره کرد
  • سبک زندگی خانوادگی در شهر بریزبن: اگر چه بریزبن یک شهر بزرگ با جمعیت قابل توجهی می باشد اما بیشتر خانواده تمایل دارند در حومه آن در منطقه از آرامش و لذت زندگی کنند که اغلب در کنار دریاچه و یا پارک های طبیعی زندگی می کنند.
  • اقتصاد شکوفا و مستعدد مشاغل فراوان: اغلب گفته می شود که بریزبن بزرگترین اقتصاد را بین شهر هایی مانند سیدنی را دارد. این شهر در چندین سال گذشته رشد اقتصادی مناسبی را نسبت به صنایعی که در آن موجود است را تجربه کرده است. منطقه های تجاری مرکزی و صنایع مختلف در حومه شهر اعم از پالایشگاه های نفت، تاسیسات فلزی و مناطق صنعتی دیگر و همچنین صنعت گردشگری در این شهر موجب اقتصاد غنی در این شهر شده است.

شهر کانبرا استرالیا

این مقاله را از دست ندهید: شهر کانبرا استرالیا

در این مقاله ما تمام جوانب زندگی در شهر کانبرا استرالیا را به شما خواهیم آموخت.

معایب زندگی در بریزبن استرالیا

شاید موضوع آب و هوای گرم برای بسیاری از افراد جز معایب زندگی در بریزبن استرالیا محسوب شود چرا که وقتی می گوییم آب و هوا در زمستان در این شهر معتدل است یعنی واقعا زمستان در این شهر وجود ندارد. می توان گفت در تمام طول سال شما آب و هوای تابستانی را تجربه خواهید کرد به خصوص که در خود فصل تابستان آب و هوای مرطوب را تجربه خواهید کرد و بسیاری از افراد از عرق کردن این شهر لذت نمی برند. از دیگر معایب زندگی در بریزبن استرالیا می توان به هزینه بالای سیستم حمل و نقل و هزینه های مسکن در این شهر اشاره کرد.

هزینه زندگی در بریزبن استرالیا

متوسط هزینه زندگی در بریزبن استرالیا برای یک فرد مجرد بسته به شرایط زندگی شما ممکن است بین 400 الی 750 دلار در هفته باشد. عمدتا بیشتر هزینه های زندگی صرف اقامتگاه و یا محل زندگی شما می باشد. چرا که متوسط هزینه های خرید مواد غذایی در هفته حدود به 90 الی 135 دلار است. همچنین تخمین هزینه های زندگی برای یک خانواده چهار نفره در بریزبن استرالیا 5074.98 دلار آمریکا بدون احتساب اجاره ملک در ماه می باشد.

هزینه یک ماه زندگی در بریزبن استرالیا

بسیاری از افرادی که خود را در پروسه اقامت استرالیا و مهاجرت به این کشور می بینند سعی دارند با بررسی کشور و شهر مورد نظر به هزینه های زندگی در مقصد خود بپردازند که آیا می توانند از پس هزینه زندگی در بریزبن برآیند؟ به همین جهت در این قسمت سعی داریم هزینه یک ماه زندگی در بریزبن استرالیا را بررسی نماییم.

رستوران

یک وعده غذا در رستوارن ارزان قیمت

20

غذا برای دو نفر در رستوران متوسط

100

مک دونالد

13

بازار

1 لیتر شیر

1.77

500 گرم نان

3.24

1 کیلو برنج

2.81

12 عدد تخم مرغ

4.72

1 کیلو مرغ

10.98

1 کیلو گوشت قرمز

19.76

1.5 لیتر آب

2.51

حمل و نقل

بلیط یک طرفه حمل و نقل عمومی

6

1 لیتر بنزین

2.03

خدمات شهری

 

برق، سرمایش، گرمایش و ... برای آپارتمان 85 متری

179.52

60 مگابیت در ثانیه به طور نامحدود

73.57

 

هزینه اجاره خانه در بریزبن استرالیا

هزینه اقامت دائم استرالیا و هزینه اجاره خانه در بریزبن استرالیا بسته به محل زندگی و سبک زندگی متفاوت است. متوسط هزینه اجاره خانه در بریزبن استرالیا حدودا 200 دلار الی 250 دلار در هفته و یا 800 الی 900 دلار استرالیا در ماه است.

 قیمت خانه در بریزبن استرالیا

با توجه به تحقیقات و بررسی شاخص های متحرک و نظرات متخصصان بازار ملک برای زندگی در بریزبن استرالیا باید گفت در چندین سال اخیر تحوالات بسیاری در بازار مسکن رخ داده است و ممکن است قیمت خانه در بریزبن استرالیا نیز تغییر کند. اما در حال حاضر میانگین قیمت خانه در بریزبن استرالیا 856731 دلار است.

تصاویر شهر بریزبن استرالیا

نمای سهر بریزین استرالیا
شب های بریزین استرالیا
نمای کلی شهر بریزین
شهر بریزین استرالیا

سیستم حمل و نقل در بریزین استرالیا و هزینه آن

بریزبن شبکه حمل و نقل گسترده ای در داخل شهر می باشد و اتصال به مراکز منطقه ای و بین ایالتی و حتی خارج از کشور دارد. در شهر بریزبن مانند تمام شهر های استرالیا خودرو شخصی محبوب ترین وسیله حمل و نقل می باشد. اما بیشترین حمل و نقل عمومی برای زندگی در بریزبن استرالیا توسط خدمات راه آهن، اتوبوس و کشتی ارائه می شود که توسط یک سیستم یکپارچه بلیط و پرداخت الکترونیکی فراهم شده است. بریزبن به هفت منطقه کرایه ای و هزینه ای از ناحیه مرکز تجاری به سمت مناطق مختلف شهر تقسیم شده است. در واقع کرایه اتوبوس ها، قطارها و کشتی ها بر اساس یک سیستم منطقه ای عمل می کند. خدمات اتوبوس رانی نیز توسط دولت و بخش خصوصی تقسیم شده و خدمات به شهروندان ارائه می شود. این درحالی است که خدمات حمل و نقل توسط قطار و کشتی توسط آژانس های دولتی اداره می شود.

تصویر توضیحات سیستم حمل و نقل استرالیا

شرایط کار در بریزبن استرالیا

بریزبن به عنوان یکی از پایتخت های جهان خیلی سریع رشد کرد و فرصت های شغلی پاره وقت و تمام وقت برای تمام اقشار و افراد محلی و بین المللی وجود دارد. دانشجویان بین المللی اگر قصد دارند کار دانشجویی در استرالیا داشته باشند باید حقوق و مسئولیت های خود را بدانند تا بتوانند از خود محافظت کنند. برخی از دانشجویان بین المللی با ویزای دانشجویی می توانند بین 20 الی 40 ساعت در هفته مشغول به کار باشند و در زمان تعطیلات حتی می توانند به صورت تمام وقت کار کنند.

میانگین درآمد ماهیانه در بریزبن

میانگین درآمد ماهیانه در بریزبن 8660 دلار به صورت ماهانه و 104000 دلار میانگین حقوق سالانه می باشد که کمترین درآمد سالانه در بریزبن 26300 دلار و بالاترین درآمد 46400 دلار است. دقت بفرمایید که حقوق و درآمد بین افراد در حال زندگی در بریزبن استرالیا بین مشاغل مختلف به شدت متفاوت است و اگر علاقه مند به کسب اطلاعات در خصوص میانگین حقوق در رشته خاص در بریزبن هستید با به عناوین شغلی خاص مراجعه فرمایید. در تصویر زیر تاثیر تجربه افراد بر حقوق و دستمزد در بریزبن را می توانید مشاهده کنید.

نمودار تاثیر تجربه بر درآمد در بریزبن

شرایط تحصیل در شهر بریزبن استرالیا

شرایط تحصیل در شهر بریزبن استرالیا برای دانش آموزان و دانشجوین بین المللی بسته به ملیت آنان متفاوت است. اما به طور کلی دانش آموزان بین اللمللی برای تحصیل و زندگی در بریزبن استرالیا می توانند وارد مدارس شبانه روزی، مدارس خصوصی در بریزبن استرالیا شوند و بدون نیاز به مدرک زبان می توانند تحصیلات خود را در مدرسه در مقاطع مختلف شروع کنند. اما دانشجویان بین المللی در گام اول نیاز به ارائه مدرک دیپلم 12 ساله خود دارند و برای ورود به دانشگاه نیاز به مدرک زبان انگلیسی و انگیزه نامه دارند. البته در برخی از رشته های تحصیلی نیاز به آزمون ورودی دارند. از این رو پیشنهاد می گردد برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط تحصیل در استرالیا به مقاله مربوطه مراجعه نمایید.

جاذبه های دیدنی شهر بریزبن استرالیا

بریزبن به عنوان یک شهر تمیز، سبز و ایمن در دنیا شناخته شده است. پارک های سرسبز شهر، مسیر های پیاده روی و دوچرخه سواری، سفر های دریایی در رودخانه این شهر از جاذبه های دیدنی شهر بریزبن استرالیا می باشد. همینطور ساختمان های تاریخی زیبا در میان این شهر بسیار خود نمایی می کند. البته در قسمت شرقی شهر بریزبن جاذبه های بیشتری قابل رویت می باشد که در ادامه به جاهای دیدنی بریزبن استرالیا می پردازیم.

  • موزه، گالری های نقاشی و هنری در مرکز شهر
  • گشت و گزار در یک کشتی تفریحی در رودخانه
  • باغ گیاه شناسی بریزبن
  • گالری هنری QAGOMA
  • مجموعه های تفریحی، مراکز خرید و پارک های شهر
  • سفر یک روزه به جزیره مورتون

 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب زندگی در بریزبن استرالیا هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

✅ آیا بریزبن استرالیا مکان مناسبی برای زندگی می باشد؟

شهر بریزبن استرالیا یکی از امن ترین شهر ها و به عنوان سومین شهر بزرگ استرالیا شناخته شده است.

✅ آیا زندگی در بریزبن استرالیا گران است؟

میانگین هزینه های زندگی برای یک فرد مجرد حدود 400 الی 750 دلار در هفته است.

✅ حقوق خوب در بریزبن استرالیا چه میزان است؟

میانگین درآمد در بریزبن استرالیا 104000 دلار استرالیا در سال است.

✅ فاصله ملبورن تا بریزبین چند کیلومتر است؟

فاصله ملبورن تا بریزبین استرالیا با هواپیما حدود 2 ساعت و 20 دقیقه و 1380 کیلومتر است.

✅  فاصله بریزبن تا سیدنی چه میزان می باشد؟

فاصله بریزبن تا سیدنی از نظر زمانی با خودرو حدود 12 ساعت رانندگی و با هواپیما حدود 2 ساعت می باشد که فاصله این دو شهر حدود 900 کیلو متر است.

سخن پایانی

در این مقاله به شهر بریزبن استرالیا و هزینه زندگی در بریزبن استرالیا پرداختیم و موراد مهم و پر اهمیت همچون کار در بریزبن استرالیا، آب و هوای بریزبین استرالیا، اقتصاد شهر بریزبین، کیفیت زندگی در بریزبین و مزایای زندگی در بریزبن استرالیا را مورد بررسی قرار دادیم. بنابراین امید است توانسته باشیم با ارائه اطلاعات در خصوص زندگی در شهر بریزبین استرالیا شما عزیزان را راهنمایی کرده باشیم. همراهان همیشگی MIE دقت داشته باشید که این مقاله با مدد از وکلای محلی استرالیا و تحقیق از طریق سایت های معتبر جمع آوری و نگارش شده است. چنانچه در خصوص مهاجرت به استرالیا و زندگی در بریزبن استرالیا با ابهام و یا سوالی روبرو شدید می توانید با کارشناسان موسسه MIE تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید. همینطور می توانید در انتهای این مقاله سوالات و نظرات خود را مطرح نموده و پاسخ آن را دریافت نمایید.

امتیاز 2.25 از 5 ( 3 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان