لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کانادا

2 آذر 1401 بدون نظر

لازم است بدانید که دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کانادا در سه سطح الف، ب و ج به ترتیب با عنوان عالی تا متوسط تقسیم شده است. در این مقاله شرحی بر دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران، هزینه تحصیل، چگونگی بورسیه تحصیلی و مزایای اعزام دانشجو به کانادا آمده است. کانادا از جمله کشورهایی است که سیستم آموزشی معتبر و قوی دارد و به همین دلیل بسیاری از عزیزان سعی دارند برای ادامه تحصیل به این کشور مهاجرت کنند. از این رو موسسه MIE سعی دارد تمامی نکات تحصیل در کشور کانادا را در این مقاله با شما همراهان و علاقه مندان به کشور کانادا به اشتراک بگذارد پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. شما عزیزان می توانید برای سوالات خود با موسسه MIE تماس بگیرید و از مشاورین خبره ما مشاوره رایگان داشته باشید.

تحصیل در کانادا در 30 ثانیه

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران در کانادا

شرایط پذیرش در دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کانادا

جهت اخذ پذیرش در دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران در کانادا می بایست فرد معدل با کمترین نمره 14 تا 16 بتواند ارائه دهد و همچنین مدرک زبان انگلیسی بسیار مهم خواهد بود. لازم به ذکر می باشد که متقاضی نباید فاصله بین آخرین مدرک تحصیلی وی تاکنون بیش از دو سال باشد یعنی یکی از مهمترین شروط برای اخذ پذیرش نداشتن فاصله بین تحصیل متقاضی بیش از دو سال می باشد.

شرایط پذیرش در مقطع لیسانس دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کانادا

عزیزانی که جهت پذیرش لیسانس در دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کانادا متمایل اند می بایست بتوانند مدرک دیپلم خود را با نمره قوی ارائه دهند. معمولاً سه یا چهار سال دوره های تحصیل برای مقطع کارشناسی در کشور کانادا می باشد حال این که بسته به استان یا اینکه دوره های عمومی و تخصصی کاملا متفاوت می باشد. تعداد ظرفیت برای پذیرش در مقطع لیسانس برای دانشجویان بین المللی به دلیل کمبود ظرفیت بسیار رقابتی می باشد.

شرایط پذیرش در مقطع فوق لیسانس دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کانادا

جهت اخذ پذیرش در دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران در کانادا می بایست فرد معدل بالای ۱۶ بتواند ارائه دهد و همچنین مدرک زبان انگلیسی بسیار مهم خواهد بود. لازم به ذکر می باشد که متقاضی نباید فاصله بین آخرین مدرک تحصیلی وی تاکنون بیش از دو سال باشد یعنی یکی از مهمترین شروط جهت اخذ پذیرش تحصیلی نداشتن فاصله بین تحصیل متقاضی بیش از دو سال می باشد. عزیزانی که برای پذیرش فوق لیسانس در دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کانادا است متمایل اند باید بتوانند مدرک لیسانس خود را با نمره قوی ارائه دهند. معمولاً دو سال دوره های تحصیل برای مقطع ارشد در کشور کانادا می باشد. حال این که بسته به استان یا اینکه دوره های عمومی و تخصصی کاملا متفاوت می باشد. تعداد ظرفیت برای پذیرش در مقطع لیسانس برای دانشجویان بین المللی به دلیل کمبود ظرفیت بسیار رقابتی می باشد.

شرایط پذیرش در مقطع دکترا در دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کانادا

شرایط پذیرش تحصیل دکتری در کانادا در دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم می تواند به نحوی سخت‌تر از دوره ارشد باشد. برای اخذ پذیرش در مقطع دکترا متقاضی می بایست مدرک کارشناسی ارشد با معدل بالا بتواند ارائه دهد و همچنین به مدرک زبان آیلتس ۷ تا ۷.۵ نیاز می باشد. یکی از شرایط خاصی که پذیرش در مقطع دکترا دارد این نکته می باشد که متقاضی و دانشجو بایستی حتماً استاد راهنما در این کشور داشته باشند ولی خوبی که در این مقطع وجود دارد این می باشد که دکترا یک کشیش نشق لی می باشد که شما می توانید در طول دوره به کار نیز مشغول باشید. لازم به ذکر می باشد که ارائه مقاله درسطح جهانی و انگیزه نامه بسیار مهم و حائز اهمیت می‌ باشد.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد تحصیل در کانادا

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تحصیل در کانادا

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در کانادا

لیست دانشگاه‌ های مورد تایید وزارت علوم در کانادا

در قسمت پیشین اشاره داشتیم که دانشگاه های کانادا مورد تایید وزارت علوم ایران در  در سه سطح جای گرفته اند. این سه سطح عبارتند از سطح الف با امتیاز ممتاز، سطح ب با عنوان خوب و سطح ج با عنوان متوسط معرفی می شود. در ادامه دانشگاه های مختلف کانادا در سطح های مختلف برای شما آمده است.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران در کانادا با سطح (الف)

دانشگاه های کانادا در سطح الف درجه آنها به عنوان برترین دانشگاه ها و یا موسسات آموزشی و مورد تایید وزارت علوم ایران شناخته‌شده است. با اخذ پذیرش از این دانشگاه ها و یا موسسات می توانید تاییدیه وزارت علوم را داشته باشید. لیست این دانشگاه‌ها در زیر برای شما ارائه داده شده است:

اسامی دانشگاه سطح الف کانادا

Dalhousie University

University of Ottawa

University of Toronto

University of Montreal

University of Alberta

McGill University

University of Waterloo

دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا

University of British Columbia

University of Victoria

McMaster University

 

چک لیست ویزای تحصیلی کانادا

این مقاله را از دست ندهید: چک لیست ویزای تحصیلی کانادا

در این مقاله ما چک لیست ویزای تحصیلی کانادا را به شما خواهیم آموخت.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران در کانادا با سطح (ب)

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کانادا با سطح ب آن دسته از دانشگاه ها می باشد که در رده خوب قرار گرفته است و شانس ویزای تحصیلی پس از اخذ پذیرش در این دانشگاه ها بالا می باشد.

اسامی دانشگاه سطح ب کانادا

دانشگاه گلف کانادا

University of Guelph

University of Regina

University of York

University of Saskatchewan

University of Northern British Columbia

Carleton University

University of Western Ontario

University of Quebec

University of New Brunswick

University of Windsor

Concordia University

Memorial University

University of Manitoba

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران در کانادا با سطح (ج)

در ادامه دانشگاه های تایید شده با سطح ب را برای شما به اشتراک میگذاریم.

دانشگاه های سطح ج کانادا

Université Sainte-Anne

Augustana University

دانشگاه لارنشین

Laurentian University

دانشگاه براک

Brock University

Mount Saint Vincent University

Saint Paul University

Acadia University

دانشگاه نیپیسینگ

NIPISSING UNIVERSITY

Brandon University

هزینه تحصیل دانشگاه های کانادایی مورد تایید وزارت علوم ایران

همانطور که می دانید هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا به عواملی چون نوع موسسه آموزشی، دوره و رشته در وابستگی خواهد بود. گفتنی است که هزینه تحصیل برای مقطع کارشناسی 15 هزار تا 25 هزار دلار، مقطع کارشناسی ارشد25 تا35 هزار دلار است. از سوی دیگر هزینه مقطع دکترا بر اساس مکاتبه دانشجو با استاد متفاوت است. علاوه بر این به غیر از هزینه‌های تحصیلی و شهریه دانشگاه برای سال اول متقاضی می بایستی هزینه های زندگی خود را در این سال نیز در نظر بگیرد. هزینه زندگی در کانادا برای هر یک از مقاطع تحصیلی متفاوت می باشد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه های کانادایی مورد تایید وزارت علوم ایران

بورسیه تحصیلی بستگی دارد که شما در چه مقطعی قصد اخذ بورسیه تحصیلی را داریم. مقطع لیسانس مقداری از فوق لیسانس دکترا از سخت تر می باشد. هرچه سطح علمی شما بالاتر برود گرفتن بورسیه تحصیلی برای شما راحت تر می شودو بورسیه شدن دو راه دارد یکی اینکه دانشگاه به شما بورسیه تحصیلی بدهد دومی این میباشد که یکسری از موسسات علمی که در خود کشور هستند به متقاضی این بورسیه تحصیلی را می‌دهند. موسساتی که به شما بورسیه تحصیلی می دهند از شما توقع دارند که برای یک مدتی برای آنها کار کنید. ولی بعضی اوقات خود دانشگاه به شما این بورسیه را می‌دهند یعنی دانشگاه به شما می گوید که می خواهید درس بخوانید و به شما کمک تحصیلی می دهند و شما بیا به یکسری اساتید کمک کنند. اگر بخواهید برای مقطع لیسانس برای بورسیه تحصیلی اقدام کنید شما می بایستی در المپیاد مدال داشته باشید و یا اینکه آدم خاصی باشید توانایی خاصی داشته باشید چندین زبان بدانید. معمولاً در مقطع دکترا می‌توانید بورس شوید که بتوانید برای به استاد راهنما کمک کنید و یا اینکه تحقیقات را شما بتوانید انجام دهید و به شما بورسیه بدهند. در مقطع دکترا برای بورسیه گرفتن فقط خودتان می‌توانید کمک کنید به خودتان از ۱۰ نفری که بورسیه می گیرند ٩ نفر خودشان اقدام کردند و توانستند بورسیه تحصیلی کانادا اخذ کنند.

لیست دانشگاه های مورد تایید دانشگاه در رشته پزشکی

تحصیل در کشوری که در بالاترین سطح امکانات و رفاه اجتماعی قرار دارد، بسیار هیجان انگیز و حس رضایت را در افراد به وجود می آورد، اما انتخاب یک دانشگاه معتبر و مورد تایید بحثی بسیار مهم در این مقوله است که قطعا همه افرادی که در حال تلاش برای مهاجرت برای تحصیل در کشوری مانند کانادا می باشند، به آن توجه زیادی داشته اند.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کانادا، هدف همه مهاجران تحصیلی به این کشور می باشد زیرا اگر فردی نتواند بعد از هزینه های بسیار و تحمل مشکلاتی همچون دوری از خانواده، شرکت در آزمون های دشوار و... با مدرک تحصیلی خود وارد بازار کار شود، عملا مصداق این است که عمر خود را تلف کرده و نتوانسته به هدفش که کسب علم و دانش و درآمد است، برسد. با توجه به اهمیت سخنان گفته شده، از شما می خواهیم اگر قرار است کشور کانادا را برای تحصیل در رشته پزشکی انتخاب نمایید، دانشگاه مورد نظر خود را از بین دانشگاه های جدول زیر که مورد تایید وزارت علوم در کانادا است، برگزینید.

لیست دانشگاه های مورد تایید کانادا در رشته پزشکی

دال هایس

مونترال کبک

لاوال

گلف

McMaster

Alberta

دانشگاه مموریال نیوفانلند

بریتیش کلمبیا

Queen’s University at Kingston

دانشگاه Calgary

Simon Fraser University

Manitoba

Universite de Sherbrooke

Ottawa

مونترال

Toronto

Saskatechewan

Victoria

دانشگاه وسترن

Waterloo

یورک

لیست دانشگاه های مورد تایید کانادا در رشته مهندسی

رشته های مهندسی همواره از پرطرفدارترین و محبوب ترین رشته های دانشگاهی برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل است. دانشگاه های کانادا از بهترین اساتید و بالاترین امکانات و با کیفیت ترین شرایط تحصیلی برخوردار بوده و از این رو مقصد دانشجویان بسیاری از سرتاسر جهان است. دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کانادا در رابطه با رشته مهندسی عبارت است از:

 • دانشگاه واترلو
 • تورنتو
 • بریتیش کلمبیا
 • آلبرتا
 • مک گیل
 • کنکوردیا
 • مونترال
 • موسسه فناوری دانشگاه آنتاریو
 • کلگری
 • مک مستر
 • اتاوا
 • کارلتون
 • ویکتوریا
 • لاوال
 • مانیتوبا
 • کوئینز
 • یورک
 • مونترال

مزایای تحصیل در دانشگاه‌ های مورد تایید وزارت علوم در کانادا

وقتی شما در دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل دارید، می دانید که می توانید برای دانشگاه‌های رده بالای سطح الف و ب و ج ادامه تحصیل کنید. لازم به ذکر است که پس از فراغت از تحصیل در دانشگاه هایی که مورد تایید وزارت علوم ایران قرار دارند می توان از بورسیه های تحصیلی برخوردار شده و علاوه بر این در صورت مورد تایید بودن مدرگ تحصیلی می توان برای مشغول به کار شدن نیز اقدام کرد.

لیست دانشگاه های ایرانی مورد تایید کانادا

متقاضیانی که قصد تحصیل در ایران را دارند از لیست دانشگاهی زیر برای مورد تایید بودن یا نبودن مدرک در کانادا استفاده کنند.

اسامی

دانشگاه تهران

صنعتی شریف

صنعتی امیرکبیر

دانشگاه شهید بهشتی

علم‌‍‌ و صنعت

صنعتی اصفهان

دانشگاه شیراز

دانشگاه تربیت مدرس

دانشگاه فردوسی

دانشگاه کردستان

صنعتی نوشیروانی

دانشگاه تبریز

دانشگاه کاشان

دانشگاه محقق اردبیلی

علوم پزشکی مشهد

علوم پزشکی کرمانشاه

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کانادا هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


سوالات متداول

آیا دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کانادا در مقطع لیسانس پذیرش می دهد؟

بله٬ امکان اخذ پذیرش در مقطع لیسانس یا کارشناسی در دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران در کانادا امکان پذیر می باشد .

در مقطع دکتری امکان اخذ بورسیه تحصیلی وجود دارد؟

بله، در این مقطع شرایط اخذ بورسیه راحت تر نیز می باشد.

دانشگاه های کانادایی تایید شده توسط وزارت علوم امکان دارد که جزو دانشگاه های برتر باشند؟

بله،دانشگاه های کانادا از رتبه های برتر علمی در سطح جهان برخوردارند.

سخن پایانی

همانطور که پیش از این اشاره شد برای تحصیل در دانشگاه های کانادا دانشجویان و متقاضیان می تواتنند دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران را انتخاب کرده و برای تحصیل در آن ها اقدام کنند. گفنی است که این دانشگاه در سطوح عالی، خوب و متوسط معرفی می شوند. هزینه تحصیل در دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کانادا را با هم بررسی کردیم و لیست تمامی دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم در کانادا را باهم مورد بررسی قرار داد همچنین بورس‌های تحصیلی در دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم در کانادا را نیز به حضور شما سروران رساندیم که چگونه می‌توان بورسه تحصیلی اخذ کرد. برای اطلاعات بیشتر میتوانید با موسسه MIE تماس حاصل فرمایید و از مشاورین خبره ما مشاوره رایگان دریافت کنید و برای جواب سوالات خود میتوانید سوالاتتان را در زیر همین مقاله یادداشت بفرمایید تا در کسری از زمان به آنها پاسخ داده شود.


ثبت پرسش
مشاوره رایگان