زندگی در میلان

بدون نظر

 شهر میلان جمعیتی بالغ بر 1395274 نفر دارد که دومین شهر بزرگ ایتالیا بعد از رم محسوب می شود. این شهر یکی از چهار پایتخت مد جهان است. میلان بزرگترین استادیوم فوتبال ایتالیا را دارد که این ورزشگاه ظرفیت 80000 نفر را دارد و دو تا از برجسته ترین باشگاه های فوتبال اروپا یعنی آث میلان و اینترمیلان را در خود جای داده است. همچنین این شهر میزبان برجسته ترین سالن اپرای اروپا است. زندگی در میلان و در بین مردمی که علاقه خاصی به صنعت موسیقی دارند و جهان شهرت دارند جذاب بوده و لازم است بدانید که در خانه تئاتر آلا اسکالا، مشهورترین خانه اپرا در اروپا قرار دارد. میلان یکی از بزرگترین کلیساهای جهان به عنوان Duomo di Milano در خود جای داده است که این کلیسای جامع جمعیتی بالغ 40000 نفر ظرفیت دارد و پنجمین کلیسای بزرگ در جهان است. از نظر تولید ناخالص داخلی، شهر میلان ثروتمندترین شهر ایتالیا می باشد که پس از پاریس و مادرید، سومین اقتصاد کلان را در بین شهرهای حوزه ی اتحادیه اروپا دارد. در این مقاله میخواهیم در مورد زندگی در میلان توضیحاتی را ارایه بدهیم که توسط وکلای محلی و سایت های معتبر گردآوری شده اند و به معنای خدمت دهی نمی باشند. شما می توانید با موسسه ملک پور تماس بگیرید و از مشاوره رایگان این تیم برای آگاهی و اطلاعات بیشتر برخوردار شوید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

نمایی از شهر میلان

معرفی شهر میلان ایتالیا

زندگی در میلان که به عنوان یکی از مهم‌ترین پایتخت‌های مد جهان در سطح بین‌المللی شناخته می‌شود. اگر به معرفی شهر میلان ایتالیا بپردازیم باید اشاره داشته باشیم میلان تمام مزایای یک شهر بزرگ را دارد اما شهر نسبتا کوچکی است. زیرا اکثر افراد می توانند با پای پیاده از بیشتر جاذبه ها و موزه های شهر دیدار نمایند. میلان در شمال ایتالیا می باشد که در زمینه های تجارت، طراحی، آموزش، سرگرمی، مد، امور مالی، مراقبت های بهداشتی، رسانه، خدمات، تحقیق و گردشگری و مواد شیمیایی بسیار شهرت بسیار دارد. کلیسای جامع میلان بزرگترین کلیسای جامع گوتیک در جهان است. مهاجرت به ایتالیا به خصوص شهر میلان بسیار زیاد است و این امر باعث شده این شهر به جهانی ترین و چندفرهنگی ترین شهر ایتالیا تبدیل شود. همچنین میزبان قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین جامعه چینی ها است و همچنین افراد بسیار زیاد و قابل توجهی انگلیسی زبان در این کشور وجود دارند. این شهر مرکز اصلی امورات صنعتی و مالی کشور ایتالیا است و به عنوان یازدهمین شهر گران قیمت اروپا و بیست و دومین شهر گران در کل دنیا در سال 2019 شناخته شده است.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد خودحمایتی یا تمکن مالی ایتالیا


فایل صوتی موسسه MIE در مورد خودحمایتی یا تمکن مالی ایتالیا

آب و هوای شهر میلان ایتالیا

آب و هوای شهر میلان ایتالیا بیشتر شبیه بیشتر دشت های داخلی شمال ایتالیا می باشد که تابستان های گرم و مرطوب و زمستان های سرد و مه آلود دارد. معمولا در طول زمستان دما به زیر صفر درجه می رشد و هفت روز برف می بارد. بیشترین فصل بارندگی این شهر در فروردین و اردیبهشت است. تابستان‌ها در این شهر گرم است و سطح رطوبت بالاست. میلان به دلیل اینکه از سه طرف در احاطه کوه ها قرار گرفته است یکی از کم بادترین شهرهای اروپا است.

جمعیت شهر میلان چقدر است؟

جمعیت شهر میلان چقدر است؟ میلان از 46 شهر ایتالیا است و رتبه 2 را در جمعیت ایتالیا دارد. جمعیت شهر میلان در سال (2022) تقریبا 1.331.586 تخمین زده شده. تراکم جمعیت میلان 7681.83 نفر در کیلومتر مربع است. می توان گفت از این جمعیت تقریبا 669592 را مردان و 720820 را زنان تشکیل می دهند. نمودار زیر نرخ جمعیتی میلان را نشان می دهد.

شرایط و کیفیت زندگی در میلان

میلان یک شهر هیجان انگیز برای زندگی می باشد، گاهی عنوان می شود که شهر گرانی است اما باید گفت نسبت به برخی شهرهای اروپایی هزینه های مناسبی را در بر میگرد. میلان یک شهر تجاری - تجارت بین المللی و با شکوه است و بسیاری از خارجی ها در این شهر زندگی می کنند و یک فرهنگ ترکیبی را ارائه می دهد اما اصالت و فرهنگ غنی خود را همچنان حفظ کرده است. در میلان هم افراد فقیر و بی خانمان زیادی زندگی می کنند. و مانند هر شهر بزرگی مشکلات اجتماعی دارد. در جدول زیر میخواهیم به شرایط و کیفیت زندگی در میلان بپردازیم:

شاخص ها

آمار

 مقیاس

قدرت خرید مردم

59.04

پایین

ایمنی

51.93

متوسط

مراقبت بهداشتی

72.19

بالا

آب و هوا

88.12

بسیار بالا

هزینه های زندگی

68.21

متوسط

نسبت قیمت ملک به درآمد

18.47

بسیار بالا

زمان رفت و آمد ترافیک

36.18

متوسط

آلودگی

67.81

بالا

ƒ کیفیت زندگی

119.24

پایین

 

بهترین شهر ایتالیا برای زندگی

این مقاله را از دست ندهید: بهترین شهر ایتالیا برای زندگی

در این مقاله ما تمام جوانب بهترین شهر ایتالیا برای زندگی را به شما خواهیم آموخت.

شرایط کار در میلان ایتالیا چگونه است؟

از نظر شما شرایط کار در میلان ایتالیا چگونه است؟ برای زندگی در میلان و کار در ایتالیا ابتدا باید بدانید یک قرارداد کاری کتبی با شرح وظایف دقیق دارید. برای قراردادهای محدود یا پروژه ای باید تاریخ پایان حتما ذکر شود، و مدت دوره آزمایشی شما باید به صراحت ذکر شود که معمولا در ایتالیا شش ماه می باشد. ساعات کاری چهل ساعت در طول هفته می باشد و می توانید هشت ساعت اضافه کاری هم داشته باشید. بیست و پنج تا سی روز می توانید مرخصی در طول یک سال داشته باشید. در خصوص درآمد هم میتوان گفت دستمزدها در میلان در مقایسه با سایر مناطق ایتالیا، بالاتر می باشد. یکی از مزیت های کار در میلان این است که کارکنان خارجی تحت پوشش سیستم تامین اجتماعی ایتالیا هستند.

بررسی سیستم آموزش و تحصیل در میلان

برای بررسی سیستم آموزش و تحصیل در میلان باید گفت ایتالیا فقط یک شهر ​​توریستی نیست.بلکه با وجود دانشگاه های ایتالیا با رتبه بالا، لیست رو به رشدی از برنامه های تدریس شده به زبان انگلیسی و هزینه های تحصیلی مقرون به صرفه، این کشور فوق العاده هرساله پذیرای تعداد کثیری از دانشجویان بین المللی است. تحصیل ایتالیا ارزان تر از سایر کشورها است. به طور میانگین، مخارج تحصیل در ایتالیا در دانشگاه های دولتی بین پانصد تا چهار هزار یورو در سال است. هزینه ها می تواند در دانشگاه های خصوصی یا در مدارس بازرگانی بالاتر باشد. به عنوان مثال، در Università Bocconi در شهر میلان، هزینه ها حدود 13000 یورو است. و در Università Cattolica Sacro Cuore، قیمت‌ها به 16000 یورو در سال می‌رسد. نمرات از 30 در دانشگاه ایتالیا داده می شود. نمره قبولی توسط اعضای هیات علمی تعیین می شود، اما کمتر از 18 امتیاز نیست. سیستم آموزشی در ایتالیا حق شرکت در آزمون را 6 بار می دهد. اگر نمره را دوست ندارید یا مردود شدید، می توانید در تاریخ بعد دوباره در امتحان شرکت کنید. امتحانات معمولاً کتبی و شفاهی است. علاوه بر این، با توجه به بخش شما، پروژه ها یا مطالعات دیگر در نظر گرفته می شود. اما سیستم امتحانی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد متفاوت است. در بین 500 دانشگاه برتر اروپا، ایتالیا سومین کشور با بیشترین تعداد دانشگاه است که دانشگاه میلان هم جزو این دسته دانشگاه قرار دارد. اگر شهری بزرگ، چندفرهنگی و مدرن مانند میلان را قصد دارید انتخاب کنید هزینه های شما کمی افزایش می یابد. در جدول زیر برخی از هزینه های زندگی و اجاره خانه دانشجویی در میلان را شرح می دهیم:

آپارتمان مشترک در میلان

600 یورو در ماه

اقامت ایتالیا به صورت دانشجویی

750 یورو در ماه

آپارتمان خصوصی در میلان با اجاره

بیش از 900 یورو

مواد غذایی

300 یورو ماهانه

هزینه زندگی در میلان چقدر است؟

هزینه زندگی در میلان چقدر است؟ درست است که ما در مورد یک کشور کاملاً مقرون به صرفه صحبت می کنیم اما در مقایسه با سایر کشورها برخی از شهرهای بزرگتر مانند رم، فلورانس، ونیز یا شهر میلان قیمت ها کمی افزایش می یابند. هزینه زندگی در ایتالیا در شهر میلان در مقایسه با سایر شهرهای ایتالیا، به ویژه شهرهای جنوبی، گرانتر است. در واقع، ممکن است بین 850 تا 1450 یورو در ماه متغیر باشد که این هزینه برای اقامت، حمل و نقل عمومی، غذا، تفریح به صورت کلی در نظر گرفته شده است. بنابراین هزینه های کلی زندگی در میلان ایتالیا در ماه به شرح جدول زیر می باشد:

زندگی به صورت مسطح مشترک

حداقل 1000 یورو

با آپارتمان خصوصی

1500 یورو

هنگام صرف غذا و مسافرت + آپارتمان خصوصی

2000 یورو

جزئیات خرید انواع خانه و قیمت اجاره خانه در میلان

برای زندگی در میلان اجاره آپارتمان خصوصی در میلان، شامل تمام هزینه ها می شود، این امر باعث می شود که بدانید در مجموع چقدر برای مسکن خرج می کنید. به علاوه تمام آپارتمان‌هایی که اجاره می کنید، کاملاً مجهز هستند، بنابراین نیازی به هزینه اضافی برای خرید وسایل آشپزخانه و غیره یا استفاده از خشک‌شویی ندارید. وقتی آپارتمانی در میلان از دیگران اجاره می‌کنید، باید بدانید چه صورت‌حساب‌هایی در کل قیمت اجاره ذکر شده، زیرا هزینه کل هزینه‌های اضافی می‌تواند ماهیانه 300 یورو باشد. در جدول زیر به جزئیات خرید انواع خانه و قیمت اجاره خانه در میلان اشاره می کنیم:

اجاره سوییت (1 خوابه) در درون شهر

1,265.08 € در ماه

اجاره سوییت (1 خوابه) بیرون از مرکز

845.51 € در ماه

اجاره سوییت (3 خوابه) در درون شهر

2,557.89 € در ماه

اجاره سوییت (3 خوابه) بیرون از مرکز

1,627.61 € در ماه

قیمت هر متر مربع برای خرید سوییت در درون شهر

8,545.23 € در ماه

قیمت هر متر مربع برای خرید سوییت بیرون از مرکز

4,553.57 € در ماه

قیمت و هزینه مواد غذایی در میلان

قیمت و هزینه مواد غذایی در میلان بیش از حد نیست، اما نمی توان منکر بالا بودن قیمت ها هم شد. قیمت غذا خیلی گران نیست، اما نوشیدنی ها گران هستند. در جدول زیر به هزینه مواد غذایی در شهر میلان می پردازیم:

غذا، رستوران با قیمت مناسب

20.00 یورو

غذا برای دو نفر، رستوران متوسط، سه وعده

80.00 یورو

کاپوچینو (معمولی)

1.79 €

آب معدنی 1/5 لیتر

0.44 €

یک کیلوگرم برنج

2.48 €

یک کیلوگرم فیله مرغ

10.51 €

یک کیلوگرم سیب زمینی

1.39 €

یک کیلوگرم پیاز

1.08 €

 

هزینه انرژی های مصرفی در میلان

بابت هزینه انرژی های مصرفی در میلان باید هنگام جست و جوی خانه ببینید آیا گرمایش کاندومینیوم یا مستقل است و ببینید آیا هزینه های کاندو شامل می شود یا خیر، زیرا در گرمایش کاندومینیوم قبوض گاز کم است، شما فقط برای پخت و پز و گرم کردن آب مصرف می کنید. اما اگر گرمایش مستقل است هزینه های آن هم متفاوت می شود. در جدول زیر به هزینه های مصرف انرژی در میلان توجه می کنیم:

برق

بیش از 30 یورو

اینترنت

30 یورو

گاز برای یک آپارتمان معمولی

400 یورو

مالیات زباله حدود

حدود 200 یورو در سال برای هر نفر

سیستم حمل و نقل در میلان و قیمت آن

زندگی در میلان بسیار جذاب است همچنین سیستم حمل و نقل بسیار راحتی دارد. شما در این شهر می توانید انوع بلیط ها را تهیه نمایید و با توجه به نیاز خودتان از آنها استفاده کنید. سیستم حمل و نقل در میلان و قیمت آن بستگی به نوع بلیط و مسیر متفاوت است. در این شهر انواع بلیط هایی نظیر کارت سفر 48 ساعته، بلیت یک سویه، کارت سفر 24 ساعته، 10 بلیط استاندارد، بلیط 4 سواری، بلیط هفتگی 2x6، بلیط عصر و .... ارایه می شود. در جدول زیر به هزینه های رفت و آمد اشاره می کنیم.

بلیط یک طرفه مسیر های داخلی

2.00 €

شروع تاکسی (تعرفه عادی)

6.00 €

تاکسی یک کیلومتر (تعرفه معمولی)

2.00 €

تاکسی یک ساعت انتظار (تعرفه معمولی)

35.00 €

هزینه تفریحات در شهر میلان ایتالیا

میلان یکی از شهر های تفریحی توریستی ایتالیا است که مکان های بسیار زیادی برای دیدن دارد. شما می توانید در آخر هفته با دوستان خود به دیدن موزه ها و یا تماشای تیاتر بپردازید و خود را مهمان یک وعده غذایی لذیذ در یکی از رستوران ها و کافه های این شهر کنید. هر فردی بر اساس علاقه و سلیقه خود به تفریحات مختلفی می پردازد که ما تصمیم داریم برخی از هزینه تفریحات در شهر میلان ایتالیا را جدول زیر به نمایش بگذاریم:

باشگاه ورزشی برای یک ماه یک شخص بزرگسال

73.46 €

کرایه زمین تنیس برای آخر هفته به مدت یک ساعت

24.52 €

سینما، اکران بین المللی، یک صندلی

10.00 €

تصویری از کلیسای شهر میلان

سیستم درمانی در میلان و هزینه های آن

سیستم درمانی در میلان و هزینه های آن مانند سایر شهرهای دیگر جهان مختلف است. خدمات درمان در شهر میلان به دو بخش دولتی و خصوصی تقسیم می شوند. و باید بدانید که میلان کیفیت سیستم درمانی و خدمات آن برای شهروندان بسیار بالا و قابل قبول می باشد. این کشور مراکز درمانی مختلف و معروفی را دارد مانند: بیمارستان میلان، کلینیک استرومبولی، مرکز Althea، بیمارستان سانتاگوستینو و.... به جدول زیر توجه کنید:

مؤلفه مراقبت های بهداشتی بررسی شده

درصد

مقیاس

مهارت و شایستگی کادر پزشکی

80.38

بسیار زیاد

سرعت عمل در تکمیل معاینه و گزارشات

62.82

بالا

تجهیزات برای تشخیص و درمان مدرن

85.03

بسیار زیاد

دقت و کامل بودن در پرکردن گزارشات

77.71

بالا

رفتار دوستانه و مودب کارکنان

68.47

بالا

رضایت از پاسخگویی در موسسه های پزشکی

46.36

متوسط

رضایت از هزینه برای بیمار

74.36

بالا

راحتی موقعیت برای بیمار

80.25

بسیار زیاد

دیدنی های شهر میلان فرانسه

میلان از شهرهای بزرگ ایتالیا است که در آن می توانید تاریخ، هنر و فرهنگ غنی را با دیدن مکان های دیدنی شناسایی کنید. میلان یکی از زیباترین و شیک ترین شهر ایتالیا می باشد که بعضی از برندهای مد و پوشاک در این شهر قرار دارند. بناهای باشکوه Duomo و کلکسیون بزرگ کلیساهای بزرگی در میلان قرار دارند که با اضافه کردن غذا شناسی این شهر، دلایل بسیار زیادی را برای سفر کردن به این شهر دارید. میخواهیم به برخی از دیدنی های شهر میلان فرانسه بپردازیم:

 • Piazza del Duomo: بزرگترین میدان میلان است که بزرگترین کلیسای جامع گوتیک شهر را در خود جای داده است
 • Galleria Vittorio Emanuele II: از پایتخت های مد در دنیا است این پاساژ زیبا و فوق العاده با سقف شیشه‌ای، میدان‌های Duomo و سالن اپرای Teatro alla Scala را به هم وصل می‌کند.
 • قلعه اسفورزا: قلعه و موزه قرن پانزدهمی میلان
 • بررا: خانه آکادمی هنرهای زیبا و یک گالری هنری است
 • Via Brera
 • موزه لئوناردو داوینچی

تجربیات زندگی در میلان از نظر مزایا و معایب زندگی

زندگی در میلان فرصت‌ های زیادی را در هر زمینه ‌ای ارائه می‌کند، از جمله دانشگاه‌ های خوب، فرصت‌ های شغلی، تئاتر، کنسرت، ارائه کتاب و رویدادهای فراوانی که وجود دارد. نوبت به آن رسیده که به تجربیات زندگی در میلان از نظر مزایا و معایب زندگی بپردازیم. در این شهر مردم از سراسر ایتالیا (و جهان) وجود دارند، بنابراین ادغام بسیاری از فرهنگ ها، ادیان و گرایش های جنسی وجود دارد. تعداد فروشگاه های محله و رستوران بزرگ بین المللی و ستاره دار فراوانی در این شهر وجود دارد که امکان خرید را برای شما تسهیل می کند. از جمله معایب این شهر هم می توان به گرانی این شهر و هزینه های بالای اجاره خانه دانشجویی در میلان اشاره داشت.

مزایای زندگی در میلان

میلان و یا هر شهر دیگری یکسری مزایا و معایبی دارد. به برخی از مزایای زندگی در میلان اشاره می کنیم:

 • دانشگاه های بسیار خوب و مطرح در سطح جهانی و امکان تحصیل رایگان
 • بورسیه های دانشجویی
 • وجود مکان های تاریخی و موزه ها و مکان های دیدنی نظیر تئاتر، کنسرت، ارائه کتاب، سینما ها که باعث می شود آخر هفته های سرگرم کننده ای داشته باشید.
 • وجود رستوران ها و غذاهای معروف
 • امکان دسترسی آسان به وسایل نقلیه

معایب زندگی در شهر میلان

قطعا هر شهری در کنار یکسری مزایا، معایبی هم دارد که در اینجا به معایب زندگی در شهر میلان اشاره میکنیم:

 • هزینه زندگی نسبت به بعضی شهرهای دیگر بالا می باشد
 • اجاره خانه دانشجویی در میلان گران می باشد
 • در تابستان گرما تقریبا غیر قابل تحمل است و پشه های زیادی وجود دارد
 • در هوا دود وجود دارد، انکار آن بی فایده است

گام به گام تا اخذ اقامت


سوالات متداول

✅ آیا با هزینه های کم می توان در شهر میلان زندگی کرد؟

هزینه زندگی در میلان بسیار گران است، پس انداز با توجه به هزینه ها کمی سخت است.

✅ حمل و نقل در میلان چگونه صورت می گیرد؟

بین مترو، و اتوبوس وسایل حمل و نقل راحت زیادی وجود همچنین خودرو، دوچرخه و موتور سیکلت وجود دارد.

✅ چند مورد از مکان های دیدنی میلان را نام ببرید.

 • Piazza del Duomo
 • قلعه اسفورزا
 • Via Brera
 • موزه لئوناردو داوینچی

✅ هزینه زندگی در میلان به صورت میانگین به صورت ماهانه چقدر است؟

850 تا 1450 یورو در ماه متغیر است که این هزینه برای اقامت، حمل و نقل عمومی، غذا، تفریح به صورت کلی در نظر گرفته شده است.

سخن پایانی

 شهر میلان پایتخت لمباردی در شمال ایتالیا قرار دارد و بعد از رم دومین شهر بزرگ ایتالیا از نظر تعداد جمعیت شناخته شده است .یک مرکز مالی پیشگام در ایتالیا است و از پررونق ترین و فعال ترین شهر تجاری و تولیدی در این کشور است. بزرگترین شهر صنعتی ایتالیا با بخش های مختلف صنعتی محسوب می شود و این یک نقطه قوت برای طراحان، هنرمندان، عکاسان و مدل ها است. میلان دارای یک مرکز شهر باستانی با ساختمان‌ها و کاخ‌های مرتفع و جالب و دیدنی است، به همین دلیل افراد زیادی از سراسر جهان می‌خواهند شهر جذاب میلان را ببینند. آب و هوای این شهر عمدتاً مدیترانه ای است. میلان همیشه شهری ثروتمند و مهم بوده است و هزینه زندگی در میلان کمی بالا می باشد. همیشه مکانی مملو از هنرمندان مشهور مختلف بوده است و مجموعه خاصی از کلیساها، ساختمان ها و بناهای تاریخی را ارائه می دهد. میلان دارای بسیاری از کاخ های تاریخی مانند Palazzo Reale است که در ضلع جنوبی Piazza Duomo واقع شده است. قلعه Sforza یکی از نمادهای میلان به همراه مادونینا و Galleria Vittorio Emanuele II است. زندگی در میلان را در این تحقیق ارایه داده شده و هزینه زندگی در میلان را هم شرح داده ایم و باید بدانید این مطالب توسط سایت های معتبر و وکلای لوکال گردآوری شده اند. اگر در مورد اجاره خانه دانشجویی در میلان پرسش در ذهن خود دارید با تماس با موسسه ملک پور و دریافت مشاوره رایگان پاسخ های خود را دریافت کنید. 

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان