دانشگاه کینگز کالج لندن

بدون نظر

کشور انگلستان یکی از بهترین نظام های آموزشی در سراسر دنیا را دارد که متد های آموزشی در این کشور بسیار مورد توجه دانشجویان در سراسر دنیا شناخته شده است. یکی ازمعروفترین کالج های انگلستان کینگز کالج لندن می باشد که تاریخ افتتاح آن به صد سال پیش باز می گردد. کالج کینگز لندن با آموزش نوین و استفاده از ترفند های خاص در میان لیست بهترین کالج های انگلستان و دنیا می باشد و برای این ادعا می توان رده 35 جهانی این دانشگاه را مثال زد. ارائه انواع رشته های علوم پزشکی در کنار این رتبه می تواند مورد وسوسه انگیزی جهت اپلای باشد. شرایط ورود به دانشگاه کینگزکالج لندن داشتن معدل بالا می باشد. در این مقاله که موسسه MIE با تحقیق در سایت دانشگاه کینگز کالج لندن و تجربه وکلای محلی تهیه شده، تمامی شرایط و مدارک اپلای دانشگاه کینگز کالج لندن را تحلیل نمودیم اما راه برای رفع ابهام با مشاوره رایگان تلفنی برای جزئیات تحصیل در انگلستان باز است.

ویدیو موسسه MIE در مورد کینگز کالج لندن


 

کینگز کالج لندن در 30 ثانیه

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با مادانشگاه کینگز کالج لندن

معرفی دانشگاه کینگز کالج لندن (KCL)

کالج کینگز لندن که نام کوتاه شده آن KCL می باشد برنامه های متنوعی را برای دانشجویانی که قصد تحصیل در انگلستان را دارند، ارائه می دهد. موسس های این کالج جورج ولینگتون و جورج چهارم می باشند. بسیاری از کالج های انگلستان با هم ادغام گشتند از جمله کالج چلسی و کویین الیزابت، همراه با انستیتوی روانپزشکی که منجر به رشد و توسعه این کالج شده است‌. دانشگاه کینگز کالج لندن (King's College London) با حمایت از افرادی که قصد حل کردن مشکلات بوجود آمده در جهان را دارند باعث الهام بخشیدن به بسیاری از افراد شده است. در دانشگاه کینگز کالج لندن تحقیقات گسترده ای در بیشتر زمینه های علمی و پزشکی صورت می گیرد که باعث ایجاد تحولات بسیاری در سطح جهان شده است.

ویدئو موسسه MIE در مورد تحصیل در انگلستان


پردیس های دانشگاه کینگز انگلیس

نظیر بسیاری از دانشگاه های انگلستان، کالج کینگز لندن نیز به واسطه تعداد رشته های متعدد و متنوع پردیس های مختلفی دارد که در ذیل لیست شده اند:

 • پردیس استراند
 • پردیس گای
 • پرویس واترلو
 • پردیس سنت توماس
 • پردیس تپه دانمارک

استراند پردیس در شهر وست مینسر می باشد. دانشکده های گوناگونی که در این کالج وجود دارند هر کدام رشته های متنوعی را ارائه می دهند. دانشکده های کالج کینگز از دانشکده هنر و علوم کینگ، هنر و علوم انسانی، حقوق، تجارت، علوم اجتماعی و سیاست عمومی و علوم طبیعی و ریاضی تشکیل شده اند. دفتر رییس جمهور نیز در این کالج می باشد. پردیس دیگری که در این کالج وجود دارد پردیس گای می باشد که در نزدیکی پل لندن است و در جنوب رودخانه تیمز واقع است. دانشکده هایی که در در زمینه های تحصیل پزشکی در انگلستان می باشند، شامل دانشکده علوم پزشکی و انستیتوی دندانپزشکی در این کالج واقع هستند. پردیس واترلو در شهر لندن است که در یک سمت پل واترلو قرار دارد و نزدیک به مرکز southbank می باشد. این پردیس ساختمان های مختلفی را در خود جای داده است که در بین آنها می توان به ساختمان جیمز کلرک مکسول، ساختمان فرانکلین، ویلکینز و بال واترلو می باشد. پردیس تپه دانمارک واقع در جنوب لندن است و هم مرز با منطقه لمبته و ساوت وارک در کامبرول می باشد. از دیگر ساختمان های بسیار مهم در این کالج می توان به ساختمان های مختلفی همانند بیمارستان کالج کینگ، موسسه روانپزشکی، روانشناسی و علوم اعصاب، انستیتوی روانپزشکی، انستیتوی دندانپزشکی، دانشکده پزشکی، اقامتگاه و تالار کینگز کالج اشاره نمود.

رنکینگ کینگز کالج لندن

انتخاب کالج مناسب از مواردی است که دانشجویان باید قبل از اقدام به تحصیل در مورد آن تحقیق و جستجو نمایند زیرا تحصیل در کالج خوب می تواند آینده دانشجو را تضمین کند. کینگز کالج لندن جزو یکی از بهترین کالج های موجود در انگلستان است که در رنکینگ جهانی نیز جایگاه بسیار خوبی دارد. در جدول زیر رتبه دانشگاه کینگز کالج لندن (King's College London)، طبق برترین جدول رتبه بندی جهانی نشان داده شده است:

 

شاخص های رتبه بندی

رتبه

Times higher education

رتبه ۳۵

Us news and world report

رتبه ۳۴

Qs

رتبه 35

دانشکده های King’s College London

دانشگاه کینگز لندن با ارائه بهترین دوره های آموزشی و برنامه های متفاوت راه دانشجویان را برای ادامه تحصیل هموار می کند. دانشگاه کینگز انگلستان در موضوعات مختلف برنامه های آموزشی متفاوتی را به دانشجویان ارائه می دهد. دانشجویان می توانند در یک محیط بسیار آرام و مدرن با بهره گیری از بهترین نظام آموزشی به تحصیل بپردازند. دانشکده های مختلفی در این کالج وجود دارد در جدول زیر به طور کامل آمده است:

 

دندانپزشکی، علوم دهان و جمجه و صورت

هنر و علوم انسانی

مراقبت های پرستاری، مامایی و تسکینی

کسب و کار

روانپزشکی، روانشناسی و علوم اعصاب

علوم طبیعی و ریاضی

علوم زندگی و پزشکی

قانون

علوم اجتماعی و سیاست های عمومی

رشته های دانشگاه کینگز کالج لندن (KCL)

دانشگاه کینگز کالج لندن (King's College London) در دوره های تحصیلی رشته های گوناگونی را در اختیار دانشجویان گذاشته است و دانشجویان می توانند با در نظر گرفتن شرایط در بهترین رشته های تحصیلی انگلستان وارد شوند. این دوره ها هم در دوره لیسانس و هم در فوق لیسانس ارائه می شود که دانشجویان می توانند با در نظر گرفتن علایق خود به تحصیل در هر یک از این رشته ها بپردازند. در لیست زیر رشته هایی که در مقطع لیسانس ارائه می شود آورده شده است:

 

علم پزشکی

مدیریت بازرگانی

هوش مصنوعی

پزشکی قلب و عروق

روانشناسی

مهندسی پزشکی

دندانپزشکی

سیاست، فلسفه و حقوق

علوم کامپیوتر

داروسازی

فارماکولوژی

ژنتیک پزشکی

فیزیولوژی

اقتصاد

مهندسی الکترونیک

پرستاری

مامایی

موسیقی

سلامت زنان

حقوق

مهندسی عمومی

علوم پزشکی ورزش

مطالعات فیلم

موسیقی

 

رشته هایی که در مقطع فوق لیسانس ارائه می شود:

 

محاسبات پیشرفته

امنیت سایبری پیشرفته

 دوره پیشرفته پزشکی هوانوردی

دندانپزشکی ترمیمی حداقل مداخله پیشرفته تمرین پیشرفته

تمرین مراقبت های ویژه پیشرفته

پزشکی هوافضا

دندانپزشکی زیبایی

سم شناسی تحلیلی

اختلالات عاطفی

تاریخ باستان

هنر در مدیریت فرهنگی

زبان شناسی و آموزش زبان انگلیسی

شرایط پذیرش دانشگاه کینگز کالج لندن و شرط معدل هر مقطع

برای اخذ پذیرش از دانشگاه کینگز کالج لندن انگلستان (King's College London) افراد می بایست شرایطی که دانشگاه برای ورود در نظر گرفته است را دارا باشند. برای ورود به برخی دوره ها شرایط خاصی نیاز است در بعضی موارد نمره و یا درس خاصی تعیین می شود. برای قبولی شخص می بایستی معدلی حدود ۱۸ داشته باشد. نیاز است که شخص معدل بالا (۱۷ به بالا) داشته باشد.

شرایط ورود به دانشگاه کینگز لندن امتیازات خاصی دارد که دانشجویان متقاضی تحصیل در این کشور می بایست به ان ها توجه نمایند:

 • ارائه گوهینامه پیش دانشگاهی یا دیپلم متوسطه با نمره ۱۸(AAA)
 • ارایه گواهینامه پیش دانشگاهی یا دیپلم متوسطه با نمره ۱۷(AAB)
 • ارائه گواهینامه پیش دانشگاهی یا دیپلم متوسطه با نمره ۱۷(ABB)
 • دارا بودن گواهینامه پیش دانشگاهی یا دیپلم با حداقل معدل ۱۶(BBB)

از دیگر مدارکی که برای پذیرش در مقطع لیسانس و فوق لیسانس ضروری می باشد شامل گذرنامه، نامه تمکن مالی، انگیزه نامه دانشجو و ویزای تحصیلی انگلستان هستند.

دانشگاه کمبریج انگلستان

این مقاله را از دست ندهید: دانشگاه کمبریج انگلستان

در این مقاله ما جوانب دانشگاه کمبریج انگلستان را به شما خواهیم آموخت.

تحصیل کارشناسی در دانشگاه کینگز انگلستان

برای متقاضیانی که خواهان تحصیل در این کشور می باشند دوره های متنوعی در بیشتر رشته ها ارائه می شود. به منظور آگاهی از انواع رشته ها دانشجویان می توانند سایت دانشگاه کینگز ‌کالج لندن (King's College London) را بررسی نموده و رشته های مورد نظر پیدا کنند. برای ورود به برخی رشته های دانشگاه کینگز لندن دانشجویان می بایست آزمون استعداد یابی که دانشگاه در نظر گرفته است را شرکت نمایند. مدرک A-Level با هر سه سطح a یا GCSE لازم است. مدارک دیپلم ایران مورد قبول نیست و باید دوره فاندیشن طی شود. برای متقاضیانی که قصد تحصیل در رشته پزشکی را دارند آزمونی به نام UCAT در نظرگرفته شده است. افرادی که قصد ادامه تحصیل در رشته هایی نظیر حقوق، سیاست و فلسفه را دارند موظف به شرکت در آزمون IMAT هستند که این آزمون تا تاریخ ۲۶ ژانویه برگزار می شود. برای تحصیل در مقطع کارشناسی آیلتس ۷ به بالا نیاز است و دانشجو می بایست مدرک تحصیلی خود را به زبان انگلیسی ترجمه کرده و به دانشگاه ارائه نماید.

پذیرش دانشگاه کینگز در مقطع کارشناسی ارشد

افرادی که قصد تحصیل کارشناسی ارشد در انگلستان را دارند با حداقل معدل ۱۷ می توانند از دانشگاه پذیرش بگیرند. طول دوره تحصیل در دانشگاه کینگز ۹ ماه الی ۲ سال می باشد که این دوره ها عموما شامل ۳ دوره می باشند:

 • دوره کوتاه مدت
 • دوره ۱ سال الی ۲ سال
 • دوره ۱ سال پژوهشی

در دوره کوتاه مدت دانشجویان نیاز به ارائه پایان نامه ندارند و طول دوره تحصیل ۹ ماه می باشد. در دوره های ۱ سال به صورت فول تایم می باشند و دوره های ۲ ساله پاره وقت هستند. دوره هایی که ارائه می شود در ۹ دانشکده برگزار و تقریبا ۳۰۰ رشته را شامل می شود. دوره های پژوهشی نیز برای افرادی است که می خواهند در مقطع دکترا تحصیل نمایند و با شرکت در این دوره های تحقیقی و یا پژوهشی خود را آماده می سازند.

تحصیل در دانشگاه کینگز انگلستان در مقطع دکترا

طول دوره تحصیل در کشور انگلستان ۳ الی ۴ سال می باشد که با توجه به تحقیقات و تخصص افراد، دانشگاه به آنها پذیرش می دهد. افرادی که می خواهند در مقطع دکترا تحصیل کنند می بایست پیش پروپوزال خود را تحویل دانشگاه نمایند. اگر دانشجویان بخش های مهم پایان نامه و کنفرانس خود را تکمیل نمایند و دوره MPHILH را نیز تمام کنند، در صورت ارائه مدارکی از جمله موفقیت در مصاحبه اولیه، ارائه نمودن کنفرانس و ارائه بخش های ابتدایی پایان نامه می توانند برای تحصیل به مقطع دکترا وارد شوند.

مدرک زبان مورد نیاز اپلای کینگز کالج لندن

به منظور تحصیل در دانشگاه کینگز کالج لندن انگلیس افراد می بایست از سطح زبان خوبی برخوردار باشند زیرا تحصیل در این دانشگاه به زبان انگلیسی می باشد. دقت کنید داشتن دوره زبان انگلیسی در انگلستان برای مقطع پیشین تحصیلی نیاز به مدرک زبان را مرتفع می کند. لیست زیر مدارک مورد قبول دانشگاه کینگز انگلستان اورده شده است:

 • Cambridge c1 advanced:نمره ۱۹۱
 • گواهی مهارت کمبریج در زبان انگلیسی، مهارت کمبریج C2:حداقل نمره لازم ۱۹۱
 • آیلتس:۷.۵ حداقل ۷ در هر مهارت
 • آزمون زبان انگلیسی (OET): درجه حداقلB مورد نیاز است
 • آزمون زبان پیرسون (آکادمیک): نمره ۷۵ با نمره حداقل ۶۹ در هر یک از مهارت ها
 • پیرسون آکادمیک آنلاین:نمره کل ۷۵ با حداقل نمره ۶۹ در هر مهارت
 • تافل: به طور کلی آزمون کتبی تافل مورد قبول نمی باشد. به طور کل نمره قابل قبول ۱۰۹ می باشد که نمره ۲۷ برای نوشتن، و حداقل نمره ۲۵ در هر یک از مهارت های دیگر. نتایج آزمون تافل از طریق KING'S APPLY باید ارائه شود.

ددلاین اپلای دانشگاه کینگز لندن برای تمام رشته ها

افرادی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه کینگز لندن و مهاجرت به انگلستان را دارند می توانند درخواست اخذ پذیرش خود را در اوایل ماه سپتامبر ارایه نمایند. شروع ترم در ماه سپتامبر از روز ۲۷ آغاز می شود و ۱۰ دسامبر خاتمه می یابد. افرادی که می خواهند در مقطع کارشناسی تحصیل نمایند باید از ۲ تا ۸ ژوئن درخواستشان را ثبت نمایند. برای ترم دوم دانشجویان می توانند از ۱۰ ژانویه تا نهایتا ۱۴ ژانویه درخواست خود را ثبت نمایند. ددلاین اپلای برای رشته های پزشکی و پیراپزشکی در تاریخ ۱۵ اکتبر می باشد که افرادی که قصد تحصیل دارند می بایست درخواست خود را از سال قبل ارائه نمایند.

هزینه تحصیل در کینگز کالج لندن برای دانشجویان بین المللی

متقاضیانی که می خواهند تحصیلات خود را در دانشگاه کینگز کالج لندن انجام دهند، می بایست هزینه های تحصیل در انگلستان را برآورد کنند. هزینه تحصیل شامل شهریه دانشگاه و خوابگاه و هزینه های خورد و خوراک می باشد. دانشجویان می بایست مبلغی در حدود ۲۰۰۰ پوند را به عنوان ودیعه به دانشگاه بپردازند. این مبلغ برای رشته های پزشکی و پیرا پزشکی حدود ۵۰۰۰ پوند است که قبل از ورود به دانشگاه باید به عنوان ودیعه پرداخت شود. هزینه شهریه بستگی به طول دوره و برنامه مورد نظر دارد که می تواند بسیار متغیر باشد. در لیست زیر میانگین هزینه شهریه آورده شده است:

 • شهریه برای دانشجویان کشور های اروپایی 9250 پوند
 • شهریه برای دانشجویان بین المللی 17050 الی 22800
 • شهریه رشته پزشکی 33000 پوند
 • شهریه رشته دندانپزشکی 39400 پوند

هزینه زندگی دانشجویان KING’S COLLEGE LONDON

دانشجویان بین المللی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه کینگز کالج لندن را دارند باید بدانند هزینه زندگی در انگلستان بستگی به سبک زندگی هر شخص دارد که می تواند بسیار متغیر باشد. هزینه خوابگاه حدودا ۹۰۰۰ پوند می باشد که بستگی به امکانات خوابگاه دارد. هزینه ای که بابت استفاده از وسایل نقلیه عمومی باید پرداخت شود حدودا ۶۰ یورو در ماه می باشد. عموما هزینه زندگی برای ۱ نفر حدودا 1022 پوند در ماه می باشد که شامل هزینه کتاب، خوردو خوراک، حمل و نقل (حدودا ۴۰ یورو در ماه) و اقامت می باشد.

برای درخواست ویزای Tier 4، باید نشان دهید که برای هر ماه دوره خود، حداکثر تا نه ماه، 1265 پوند دارید. به عنوان مثال اگر در دوره ای به مدت نه ماه یا بیشتر ثبت نام کنید، حداکثر مبلغی که نیاز دارید 11385 پوند است.

معرفی انواع بورسیه دانشگاه کینگز لندن (King's College London)

دریافت بورسیه همیشه یکی از گزینه های مورد علاقه دانشجویان بین المللی در خارج از کشور بوده است. یکی از ویژگی های مثبت دانشگاه کینگز کالج لندن (King's College London) امکان دریافت بورسیه می باشد. این دانشگاه با توجه به شرایط افراد بورسیه های مختلفی را به دانشجویان ارائه می دهد. برای دریافت بورسیه دانشجویان می توانند در تاریخ ۱ فوریه تا ۳۱ مارس درخواست خود را ثبت نمایند. تعدادی از بورسیه هایی که دانشگاه کینگز ارائه می کند در زیر آمده است:

 • بورسیه آرتور: افرادی می توانند از این بورسیه استفاده نمایند که در رشته های آموزش، انگلیسی و جامعه شناسی تحصیل می کنند و دانشجویان باید نمره مورد نیاز 3.3 از 4 را برای دریافت این بورسیه بگیرند. مبلغ بورسیه حدودا ۱۵۰۰ دلار است و دانشجویانی که قصد اخذ پذیرش دارند می بایست حداقل ۲۱ سال سن داشته باشند. این بورسیه شامل دانشجویان سال اول تا چهارم می شود.
 • بورسیه بورت بورن: این بورسیه شامل داوطلبانی می شود که میخواهند ادامه تحصیلات خود را در رشته هایی همچون آموزش، حرکت شناسی، روانشناسی، علوم اجتماعی و جامعه شناسی ادامه دهند. دانشجویان می بایست حداقل معدل ۲ از ۴ را داشته باشند. مبلغ این بورسیه ۱۲۵۰ پوند است.
 • بورسیه تحصیلی cs lewis: بورسیه دیگری که در این کالج ارائه می شود بورسیه تحصیلی cs lewis می باشد. این بورسیه در رشته انگلیسی می باشد که دانشجویان می بایست حداقل نمره ۳.۵ از ۴ را دارا باشند. این بورسیه به مبلغ ۱۰۰۰ دلار است که در سال دوم یا سوم به دانشجویان ارائه می شود.
 • بورسیه همبستگی و عدالت کار clac: نوع دیگر بورسیه که در این دانشگاه ارائه می شود بورسیه clac می باشد. رشته های سیاست، تاریخ و اقتصاد بیشتر شامل این بورسیه می شوند. معدل ۳.۳ از ۴ برای دانشجویان مورد نیاز است. بیشتر این بورسیه به دانشجویان سال اول تا سوم ارائه می شود. این بورسیه به مبلغ ۱۵۰۰ دلار می باشد.
 • بورسیه اتحادیه مسیحیت: این بورسیه برای افرادی مناسب است که در رشته هایی همچون حسابداری، مدیریت، تجارت و بازرگانی تحصیل می کنند. داشتن حداقل نمره ۱.۷ از ۴ می باشد. این بورسیه شامل دانشجویان سال اول تا چهارم می شود و مبلغ آن در حدود ۱۰۰۰ یورو است.

خوابگاه های دانشجویی King’s College London

یکی از موارد مهمی که دانشجویان به دنبال آن هستند اقامتگاه یا خوابگاه دانشجویی در انگلستان می باشد که خوشبختانه دانشگاه کینگز انگلستان این امکان را برای دانشجویان بین المللی بوجود اورده است. دانشجویان سال اول تا چهارم می توانند در این خوابگاه ها ساکن شوند. خوابگاه ها مختلط نمی باشند و دانشجویان عموما می توانند در اتاق های مشترک ساکن شوند. اگر به دنبال اتاق تک نفره هستید باید بدانید که این امکان وجود دارد. دانشجویان ترم بالا می توانند در اتاق های ۴ نفره ساکن شوند. عموما هزینه خوابگاه دانشجویان در سال ۹۲۵۰ پوند می باشد.

شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در انگلستان در دانشگاه کینگز

خوشبختانه افرادی که در کشور انگلستان به تحصیل بپردازند می توانند از اقامت انگلستان پس از تحصیل در این کشور بهره ببرند. این اقامت برای دانشجویانی که در مقطع لیسانس و فوق لیسانس تحصیل نموده اند به مدت ۲ سال و برای مقطع دکترا به مدت ۳ سال می باشد. دانشجویان می توانند پس از اتمام تحصیلات در این کشور بمانند و به دنبال کار بگردنند. در پیدا کردن کار تمام وقت امکان تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری وجود دارد.

مشاهیر دانشگاه کینگز کالج لندن

 • چارلز گلوور بارکلا
 • چارلز اسکات شرینگتون: برنده جایزه نوبل فیزیولوژی
 • سر چارلز لایل: برترین زمین شناس در زمان خود
 • جیمز کلارک ماکسول: فیزیکدان مشهور
 • جوزف لیسترجراحی: برای نخستین بار موضوع ضد عفونی کردن اجسام در زمان جراحی را بیان نمود.

 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر و ورود به سایت دانشگاه کینگز کالج لندن هستید، اینجا کلیک کنید➡️

سوالات متداول

✔️ آیا نمره زبان برای اخذ پذیرش از دانشگاه کینگز انگلستان لازم است؟

بله، برای اخذ پذیرش دانشجویان می بایست نمره زبان آیلتس ۷ را به دانشگاه ارائه نماید.

✔️ برای پذیرش در مقطع لیسانس چه شرایطی لازم است؟

از موارد ضروری برای اخذ پذیرش داشتن حداقل معدل مورد نیاز و قبول در آزمون استعداد یابی می باشد.

✔️ معدل قابل قبول برای اخد پذیرش از دانشگاه کینگز انگلیس در مقطع فوق لیسانس و دکترا چند است؟

داشتن حداقل معدل ۱۷ برای اخذ پذیرش مورد نیاز است.

✔️ آیا امکان استفاده از خوابگاه برای دانشجویان وجود دارد؟

بله, این امکان برای دانشجویان بین المللی فراهم شده است تا بتوانند از این خوابگاه ها استفاده کنند.

سخن پایانی

در این مقاله تمامی شرایط تحصیل در کالج کینگز لندن و مدارک مورد نیاز ورود به این کالج مورد بررسی دقیق قرار گرفته است. از مهم ترین موارد برای اخذ پذیرش دانشگاه کینگز کالج لندن داشتن معدل و نمرات بالا می باشد. می دانید که کینگز کالج لندن جزو یکی از بهترین کالج های این کشور است و شرایط پذیرش در دانشگاه کینگز کالج لندن (King's College London) خصوصا در رشته های علوم پزشکی هم کمی دشوار است. شهریه های این دانشگاه حدودا 18 تا 22 هزار پوند سالانه است که فرصت های بورسیه نیز در اختیار است. اسکان دانشجوی کارشناسی در سال اول تضمینی و حدود 10 هزار پوند سالانه هزینه دارد. در انتها باید یادآور شویم پاسخ به سوالات مخاطبان از راه درج دیدگاه یا تماس رایگان تلفنی یکی از خدمت های موسسه ملک پور بوده است.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان