دانشگاه ترنتو ایتالیا

بدون نظر

دانشگاه ترنتو یک دانشگاه پویا، متوسط و پژوهش محور است که دارای امکانات آموزشی و تحقیقاتی با کیفیت بالا است و در محلی خاص قرار گرفته است، دولومیت ها؛ که دارای یکی از  مطبوع ترین مناظر طبیعی است و از سال 2009 به عنوان میراث جهانی و فرهنگی در UNESCO ثبت شده است. جایگاه بین المللی دانشگاه ترنتو به وضوح در رتبه بندی های بین المللی مشخص شده است: ترنتو در بین معدود دانشگاه های ایتالیایی که توسط دانشگاه جهانی QS و رتبه بندی آموزش عالی تایمز رتبه بندی شده اند تأیید شده است. دانشگاه ترنتو قراردادهایی را با دانشگاه های سراسر جهان امضا کرده است که به دانشجویان و دانشجویان دکترا این امکان را می دهد که با گذراندن دوره تحصیلی یا تحقیقاتی در خارج از کشور، حرفه علمی خود را غنی تر کنند. این توافقنامه ها مربوط به برنامه های مبادله، برنامه های دو درجه ای و مشترک است. برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان و اطلاع از میزان خدمات مجموعه می بایست با خطوط موسسه ارتباط برقرار نمایید. همچنین توصیه می کنیم سوالات خود را با کارشناسان ما در انتهای این صفحه به اشتراک بگذارید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با مادانشگاه ترنتو ایتالیا

معرفی دانشگاه ترنتو ایتالیا

در باب معرفی دانشگاه ترنتو ایتالیا  باید ذکر شود که احداث این دانشگاه به سال 62 میلادی برمی گردد و در شهر ترنتو واقع شده که  در این مدت همواره با موسسات خارجی و ایتالیایی در همکاری بوده است. دانشگاه ترنتو ایتالیا دارای یکی از بهترین استانداردهای کیفی برای تحقیق و تدریس است و معتبرترین استانداردهای ملی را دریافت کرده است. این دانشگاه بیش از 16000 دانشجو دارد و حدود 600 استاد و محقق در این مرکز آموزشی مشغول به کار هستند. ساختار فنی و اداری دانشگاه در 8 دفتر مرکزی با هماهنگی مدیر کل برگزار می شود و هماهنگی خوبی با یکدیگر دارند. علاوه بر سخنرانی های تخصصی، بسیاری از کارگاه های آزمایشگاهی و گروه های سمینار تحقیقاتی را انجام می دهند. به طور کلی دانشگاه ترنتو یک دانشگاه ایجاد کننده ارتباط است و مکانی برای شناخت و رد و بدل نظر اساتید و دانشجویان برگزیده بوده که به سادگی قادرند نواوری های علمی خود را انتقال دهند و برای این منظور مهاجرت به ایتالیا را برگزیده اند.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد چطوری با بورس در ایتالیا تحصیل کنیم


رنکینگ دانشگاه ترنتو ایتالیا

از لحاظ رتبه بندی منابع مختلف، جایگاه های متفاوتی نسیب دانشگاه ترنتو ایتالیا در سطح کشوری و جهانی شده است. رتبه یک دانشگاه های میانی در حیطه های علوم روانشناسی و علوم سیاسی و اجتماعی (2017) یکی از این جایگاه هایی که توسط این دانشگاه کسب گشته است. در جدول ذیل به رتبه های منتشر شده توسط موسسات مختلف در ارتباط با رنکینگ دانشگاه ترنتو ایتالیا  اشاره خواهد شد:

رتبه بندی QS در سطح جهانی

403

رتبه بندی QS در سطح  دانشگاه های دولتی ایتالیا

1

رتبه بندی QS در سطح  دانشگاه های متوسط ایتالیا

16

رتبه بندی تایمزدر سطح جهانی

301-350

رتبه بندی تایمز در سطح ایتالیا

4

رتبه بندی عمومی دانشگاه های دولتی ایتالیا  CANSIS

1

ارزیابی کیفی پژوهش (VQR) ایتالیا

1

دانشکده های University of Trento

دانشگاه ترنتو ایتالیا یکی از دانشگاه های بزرگ در این کشور محسوب می شود که دارای 4 مرکز و 11 دانشکده می باشد. در ادامه اسامی این دانشکده های University of Trento را آورده ایم:

ریاضیات

مهندسی علوم کامپیوتر

اقتصاد و مدیریت

 مهندسی عمران، محیط زیست و مکانیک

جامعه شناسی و تحقیقات اجتماعی

مهندسی صنایع

حقوق

 علوم انسانی

فیزیک

روانشناسی و علوم شناختی

زیست شناسی سلولی، محاسباتی و یکپارچه -CIBIO

 

رشته های دانشگاه ترنتو ایتالیا

رشته های دانشگاه ترنتو ایتالیا برای تحصیل درسال تحصیلی 2022/ 23  از قرار زیر است:

28 دوره لیسانس، 43 دوره کارشناسی ارشد، 17 دوره دکتری و 1 آموزشگاه تخصصی را در زبان ایتالیایی، همچنین 3 دوره لیسانس، 25 دوره کارشناسی ارشد و 13 دوره دکتری به زبان انگلیسی دارا می باشد که برای اکثر رشته ها ارائه می شوند که علاقه مندان در سراسر جهان برای کسب ویزای تحصیلی ایتالیا و تحصیل در این مقاطع با هم رقابت می کنند. رشته های ارائه شده به طور کلی در جدول زیر آمده اند:

مدیریت بین المللی

زیست شناسی کمی و محاسباتی 

تقابل انسان و کامپیوتر

فیزیک

ریاضیات

علوم

مطالعات امنیت بین المللی

فناوری اطلاعات و ارتباطات

اقتصاد

مطالعات کسب و کار 

مدیریت نوآوری

مهندسی صنایع

اقتصاد و مدیریت

مهندسی مواد و محصول

مهندسی مکاترونیک

توسعه محلی تطبیقی

بیوتکنولوژی سلولی مولکولی

هواشناسی محیط زیستی

جامعه شناسی و تحقیقات اجتماعی

تقابل انسان-کامپیوتر

مهندسی اطلاعات و ارتباطات

علوم کامپیوتر

مهندسی مکاترونیک

علوم زیست مولکولی

مهندسی انرژی

مهندسی محیط زیست

علوم داده ها(دیتا)

مطالعات بین المللی

علوم شناختی (ادراکی)

علوم اجتماعی

 

دانشگاه ساپینزا ایتالیا

این مقاله را از دست ندهید: دانشگاه ساپینزا ایتالیا

در این مقاله ما جوانب دانشگاه ساپینزا ایتالیا را به شما خواهیم آموخت.

شرایط پذیرش دانشگاه ترنتو ایتالیا

شرایط پذیرش دانشگاه ترنتو ایتالیا یه شرح زیر است:

مرحله 1: قبل از اقدام به اپلای ایتالیا باید مراحل پیش از پذیرش را طی کنید. کمیته پذیرش متقاضیان  را برای مصاحبه از طریق اسکایپ (برای متقاضیان غیر اتحادیه اروپا) و داخل دانشگاه / از طریق اسکایپ (برای دانشجویان اتحادیه اروپا) دعوت خواهد کرد.

مرحله 2: نامزدهای نهایی باید برای آزمون پذیرش حاضر شوند. (کتبی و شفاهی)

مرحله 3: دانش آموزانی که نمره متوسط را در آزمون پذیرش کسب می کنند، واجد شرایط ثبت نام و ادامه روند بعدی خواهند بود.

مرحله 4: مدارک مورد نیاز (محضری) را به همراه درخواست ارسال کنید. هزینه درخواست 15 یورو باید از طریق کارت اعتباری هنگام درخواست پرداخت شود.

مرحله 5: داوطلبان در مورد فرآیند پذیرش موفقیت آمیز خود مطلع می شوند و نامه های دعوت از انها در عرض 2 تا 3 هفته اعطا می شود.

شرایط تحصیل در دانشگاه ترنتو ایتالیا در مقطع کارشناسی

در این قسمت به بررسی شرایط تحصیل در دانشگاه ترنتو ایتالیا در مقطع کارشناسی و اخذ اقامت ایتالیا خواهیم پرداخت. هر ساله علاقه مندان بسیاری در صدد تحصیل در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا در این دانشگاه هستند. شرایط گوناگونی برای پذیرش در این مقاطع وجود دارد. یکی از  شرایط پذیرش برای دوره کارشناسی دانشگاه ترنتو ایتالیا ثبت نام قبل از 30 ژوئن 2022 برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا مقیم خارج از کشور و قبل از 30 سپتامبر 2022 برای دانشجویان اتحادیه اروپا یا غیردانشجویان اتحادیه اروپا که مقیم دائم ایتالیا هستند. در ادامه به مدارک دخواستی برای اخذ پذیرش از این دانشگاه اشاهره خواهیم کرد:

 • کپی و ترجمه رسمی دادگستری بهمراه ریز نمرات دیپلم دبیرستان
 • اثبات تمکن مالی
 • قبولی در آزمون های ورودی
 • مدارک B2 یا C1 یا معدل ان برای زبان انگلیسی
 • روزمه آموزشی
 • توصیه نامه
 • انگیزه نامه
 • 15 یورو هزینه درخواست

شرایط پذیرش دانشگاه ترنتو ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد

از  شرایط پذیرش دانشگاه ترنتو ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد دارا بودن مدرک سطح اول یا همان کارشناسی (حداقل سه سال - 6 ترم) که توسط یک موسسه معتبر بین المللی در سطح دانشگاه اعطا شده باشد، حداقل شرط لازم برای درخواست تحصیل در این دوره است. مدارک مورد نیاز برای تحصیل کارشناسی ارشد در ایتالیا شامل موارد زیر است:

 • کپی پاسپورت فعلی (فقط صفحه عکس) یا مدک هویتی معتبر
 • اصل و ترجمه رسمی مدرک کارشناسی با مهر دادگستری
 • رونوشت سوابق
 • تسلط خوب به زبان انگلیسی حداقل سطح (B2)
 • بیانیه ای از هدف
 • توصیه نامه (اجباری نیست)
 • کپی از هر مدرکی که فکر می کنید ممکن است در درخواست شما نقش داشته باشد.

شرایط پذیرش دانشگاه ترنتو ایتالیا در مقطع دکترا

از شرایط پذیرش دانشگاه ترنتو ایتالیا در مقطع دکترا برگزاری یک گزینش عمومی است. فراخوان های انتخاب دانشجویان واجد شرایط، هر سال بین ماه های مارس و جولای منتشر می شود.

حداقل مدارک مورد نیاز برای تحصیل دکترا در ایتالیا :

 • مدرک لیسانس حداقل 3 ساله از یک دانشگاه معتبر
 • حداقل سطح زبان انگلیسی B2 (مدرک مورد نیاز است)
 • متقاضی باید حداقل 21 سال سن داشته باشد.
 • باید ویزا معتبر داشته باشد.
 • باید پاسپورت معتبر داشته باشد.

دانشگاه ترنتو ایتالیا

مدرک زبان مورد نیاز اپلای در دانشگاه ترنتو ایتالیا

مدرک زبان مورد نیاز اپلای در دانشگاه ترنتو ایتالیا برای شرکت در برنامه کارشناسی ارشد، تسلط خوب به زبان انگلیسی، حداقل در سطح B2، الزامی است. در پروسه پذیرش از شما خواسته می‌شود که با انتخاب یکی از گزینه‌های زیر مدرکی دال بر آن یا یک گواهینامه رسمی را ارائه دهید. توجه داشته باشید که گواهینامه های منقضی شده پذیرفته نمی شوند. طبق دستورالعمل فقط آزمون های زیر پذیرفته می شوند:

مدرک

سطح

مدرک

سطح

FCE

B2

IELTS

حداقل 5,5

BEC

Vantage

TOEFL iBT

هیچ مهارتی کمتر از 18 نباشد

IESOL

communicator

JETSET

5 - Vantage

ISE II

-

Pearson General English Test

3

EFB

2

Pearson Academic English Test

حداقل  42

Anglia

Advanced

Oxford Test of English

B نمره 111-140

GA Level 1

Classic B2,

هیچ مهارتی کمتر از 55/100 نباشد

NATO STANAG

3 (= B2+)

 

درصورتی که شما در یک آزمون دانشگاهی یا آزمون زبان انگلیسی حداقل در سطح B2 قبول شده اید، می توانید گواهی یا ریز نمرات دانشگاه را پیوست کنید: سطح باید به وضوح نشان داده شده باشد. شما همچنین می توانید برای برنامه کارشناسی ارشد درخواست دهید، حتی اگر هیچ یک از این گزینه ها را نداشته باشید، اما در صورت پذیرش باید در آزمون سطح B2 انگلیسی در مهلت های مندرج در زمان آزمون ها، درخواست شرکت کنید. در صورتی که تمایل به تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی دارید، میتوانید از طریق لینک مندرج، اطلاعات مفیدی دریافت کنید.

ددلاین دانشگاه ترنتو ایتالیا

شما برای حصول در پروسه پدیرش، می بایست قبل از تیم ددلاین اقدام به درخواست فرمایید. ددلاین دانشگاه ترنتو ایتالیا برای برنامه های پاییز 2022 و زمستان 2023  از 1 نوامبر 2021 تا 10 ژانویه 2022 درخواست دهید و برای برنامه های 2023-2024  از 1 نوامبر  2022 درخواست ارسال فرمایید. زمان ددلاین دانشگاه های ایتالیا برای هر بازه تحصیلی ممکن است متفاوت از سال های قبلی باشد، از همین رو شما باید برای اطلاع دقیق از زمان این اتفاق، به سایت دانشگاه ترنتو مراجعه فرمائید.

هزینه تحصیل در دانشگاه ترنتو ایتالیا

هزینه تحصیل در دانشگاه ترنتو ایتالیا بسته به میزانی که متقاضی توانایی کسب امتیاز داشته باشد، متفاوت خواهد بود. دانشجویان علاقه مند غیر اروپایی که مقیم ایتالیا نیز نیستند، به هر اندازه ای که امتیاز بالاتری کسب کنند شهریه کمتری پرداخت خواهند کرد. در اینجا هزینه تحصیل در ایتالیا برای مقاطع تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس در این دانشگاه را مشاهده می فرمایید:

مقطع

میانگین مبلغ

دلار

یورو

لیسانس

4577USD سالیانه

EUR 4505.39

فوق لیسانس

1373USD سالیانه

 EUR 1351.52

هزینه های زندگی

 614 - 1171 USD ماهیانه

ماهیانه 604.39 - 1152.68

هزینه زندگی دانشجویان University of Trento

به محض ورود به دانشگاه ترنتو، و شروع اقامت در ایتالیا، به ناچار باید بودجه ای جهت تامین هزینه های زندگی در ایتالیا، در نظر بگیرید. این هزینه ها می تواند متفاوت باشد و توصیه می کنیم بهترین اطلاعات را از مشاوران MIE دریافت فرمایید. در اینجا برخی از هزینه های زندگی دانشجویان University of Trento آورده شده است:

هزینه ها به یورو

حداقل

متوسط

اقامت

188.12

247.40

غذا

195.77

426.93

حمل و نقل

28.43

189.32

ارتباطات و تاسیسات

76.85

105.35

لباس

33.30

128.69

ورزش و اوقات فراغت

31.10

106.33

جمع کل

556.38

1188.52

بورسیه دانشگاه ترنتو ایتالیا

بورسیه های متفاوتی برای مقاطع و شرایط مختلف در این دانشگاه تدارک دیده شده است تا دانشجویان با احراز شرایط نسبت به اخذ بورسیه مربوطه اقدام فرمایند. بورسیه دانشگاه ترنتو ایتالیا شامل:

بورسیه های UniTrento: در سال اول ثبت نام، بر پایه لیست امتیازات این بورسیه به افرادی که بتوانند نمره لازم را دریافت کنند ارائه خواهد شد. متقاضیان غیر اروپایی که موفق به کسب امتیاز های بالاتر شده اند، امکان دریافت بورسیه به مبلغ هر سال 7200 یورو و در شرایط خاص 8500 یورو را خواهند داشت. اسامی پذیرفته ها در فهرستی کوتاه به سمع و نظر دانشجویان خواهد رسید. با کسب این بورسیه دیگر نیازی به پرداخت شهریه نخواهید داشت، اما باید در نظر داشته باشید که نباید معافیت دیگری از جهت هزینه ها دریافت کرده باشید، در غیر این صورت بورسیه لغو خواهد شد. مبلغ این بورسیه تحصیلی ایتالیا در 2 قسط، که قسط اول تا پایان اذر و قسط دوم تا پایان اردیبهشت پرداخت خواهد شد. البته دریافت کننده بورسیه باید در هر ترم حداقل 50% واحد های ماخوذه را گذرانده باشید.

بورسیه تحصیلی وزارت امور خارجه ایتالیا (MAECI): در صورت دریافت بورسیه تحصیلی MAECI به مدت 6 ماه، موفق خواهید شد، 50 درصد از شهریه UniTrento را پرداخت کنید. اما در صورت دریافت بورسیه تحصیلی MAECI به مدت 9 ماه، از پرداخت شهریه معاف خواهید شد.

خوابگاه های دانشگاه ترنتو ایتالیا

طبق امکانات فراهم شده توسط دانشگاه،دانشجویان بین المللی می توانند برای اقامت در خوابگاه های دانشگاه ترنتو ایتالیا درخواست دهند که حداکثر هزینه: 270 یورو در ماه در برای اتاق دو نفره و 330 یورو در ماه در اتاق یک نفره را پرداخت کنند. دانشگاه ترنتو دارای بیش از 1500 اقامتگاه یا آپارتمان مشترک برای دانشجویانی است که می خواهند از خدمات خوابگاه در ایتالیا استفاده کنند. اما وقتی مشخص می شود که حدود 16000 دانش آموز در این مدرسه تحصیل می کنند، امکان اقامت همه دانش آموزان در خوابگاه وجود ندارد. به همین دلیل، مدیریت دانشگاه ترنتو معیارهای خاصی را برای شناسایی دانش آموزانی که می خواهند در مدرسه بمانند تعیین کرده است. این معیارها عبارتند از؛ اسناد نشان دهنده وضعیت اقتصادی خانواده دانشجو و موفقیت تحصیلی دانشجو از ترم دوم است. هزینه ماهانه برای هر نفر برای خوابگاه های دانشگاه ترنتو ایتالیا: 180 یورو برای اتاق دو نفره، 220 یورو برای اتاق یک نفره برای دانشجویان معاف از هزینه که واجد شرایط بورسیه UniTrento هستند. سایر دانشجویان باید (از جمله دکترا) 270 یورو برای اتاق دو نفره، 330 یورو برای اتاق یک نفره پرداخت کنند و این هزینه برای، پسا دکترا 325 یورو برای اتاق دو نفره، 385 یورو برای اتاق یک نفره خواهد بود. دانشجویان در صورت تمایل می توانند یک اتاق یک یا دو تخته یا آپارتمان در ترنتو اجاره کنند. در ترنتو، قیمت اتاق های دو تخته 150-250 یورو در ماه، قیمت اتاق های یک تخته 300-350 یورو و آپارتمان ها 500 یورو خواهد بود.

شرایط اقامت پس از تحصیل در ایتالیا در دانشگاه ترنتو

امکان اقامت پس از تحصیل در ایتالیا در دانشگاه ترنتو، فقط در حالتی ممکن خواهد بود که دوره دکترا یا کارشناسی ارشد را در ایتالیا تحصیل کرده باشید. بر اساس دوره و دانشگاه، امکان اقامت تا 6 تا 12 ماه وجود دارد که اگر دانشجویی نتواند در این دوره، کار در ایتالیا پیدا کند، به کشور مبدا خود بازمیگردد. از این جهت شما تنها قادر به اقامت مجدد در ایتالیا برای دوره های پس از کارشناسی ارشد و دکترا خواهید بود.

 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر و ورود به سایت دانشگاه ترنتو ایتالیا هستید، اینجا کلیک کنید➡️


سوالات متداول

✅ آیا دانشجویان دانشگاه ترنتو می توانند به صورت رایگان در خوابگاه ها اقامت داشته باشند؟

متاسفانه ورود به محیط خوابگاه و داشتن یک فضا و اتاق اختصاصی به صورت رایگان ارائه نمی شود و هر خانواده بر اساس درآمد خود موظف به پرداخت 270-500 یورو به صورت ماهیانه هستند.

✅ دانشگاه ترنتو ایتالیا چه سطوح تحصیلی را ارائه می کند؟

این دانشگاه در سه سطح یعنی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا خدمات ارائه می دهد.

✅ دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه برگامو ترنتو باید به چه سطحی از زبان انگلیسی تسلط داشته باشند؟

دانشجویان نیاز است که سطح زبانی خود را به میزان قابل قبولی تقویت کرده و حداقل مدرک B2 زبان انگلیسی یا معادل ان را کسب کنند.

✅ پذیرش دانشگاه ترنتو ایتالیا تا چه تاریخی است؟

دانشجویان پیش از ثبت نام نیاز به پر کردن فرم درخواست دارند و می توانند از 17/6/2022 درخواست پذیرش خود را ارسال نمایند. اما جهت کسب اطلاع از بازه های زمانی دیگر، ناچار به مراجعه به سایت دانشگاه هستید.

سخن پایانی

تلاش شد تا در این مقاله اطلاعات دقیق و علمی در زمینه تحصیل در دانشگاه ترنتو ایتالیا به علاقمندان تحصیل در این دانشگاه ارائه شود تا بتوانند با کمک معلومات به دست آمده در زمینه رنکینگ دانشگاه برگامو ایتالیا، رشته های دانشگاه برگامو، شرایط پذیرش در این دانشگاه و هزینه های مرتبط به تحصیل را مورد بررسی قرار داده و معلومات خود را تکمیل نمایند. در صورت داشتن تمایل برای به دست آوردن اطلاعات دقیق و بیشتر برای تحصیل در این دانشگاه و یا کشور ایتالیا می توانید با مشاورین خبره موسسه مشاوره ایی MIE ارتباط برقرار کرده و به صورت رایگان تمامی معلومات مورد نیاز خود را دریافت نمایید.


ثبت پرسش
مشاوره رایگان