دانشگاه پارما ایتالیا

بدون نظر

دانشگاه پارما ایتالیا (University of Parma) از قدیمی ترین دانشگاه های اروپا بحساب می اید. که سالانه هزاران متقاضی برای اخذ اپلای از این دانشگاه، با یکدیگر رقابت می کنند. در اینجا سعی داریم برای اگاهی شما عزیزان نسبت به ویژگی های اخذ اپلای از دانشگاه پارما ایتالیا، رشته های ارائه شده توسط این دانشگاه، هزینه های تحصیل در این موسسه اموزشی و مواردی از این دست بپردازیم. دانشگاه پارما مکانی عالی برای مطالعه و توسعه علمی است. این دانشگاه متشکل از جامعه علمی با ریشه های قدیمی و جدایی ناپذیر از جامعه علمی بین المللی است. با ما همراه باشید تا جزئیات بیشتری را در این باره مورد بررسی قرار دهیم. برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان و اطلاع از میزان خدمات مجموعه می بایست با خطوط موسسه ارتباط برقرار نمایید. همچنین توصیه می کنیم سوالات خود را با کارشناسان ما در انتهای این صفحه به اشتراک بگذارید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با مادانشگاه پارما ایتالیا

معرفی دانشگاه پارما ایتالیا

دانشگاه پارما مکانی عالی برای مطالعه و توسعه علمی است.این دانشگاه متشکل از جامعه علمی با ریشه های قدیمی و جدایی ناپذیر از جامعه علمی بین المللی است. دانشگاه پارما در ایتالیا (University of Parma)، دانشگاهی دولتی، چند رشته ای و بین المللی است و بر حوزه هایی تمرکز دارد که از نظر کیفی با جذابیت های آموزش ارائه شده مرتبط هستند. تاسیس دانشگاه پارما به سال 962 میلادی باز میگردد و به عنوان یکی از قدیمی ترین دانشگاه های ایتالیا جهان به حساب بیاید. این دانشگاه در ابتدا بر محوریت انجام مطالعات بر هنرهای لیبرال ایجاد شد و پس از قرن سیزدهم میلادی دانشکده ی علوم پزشکی و حقوق به آن اضافه گردید. پس از کشمکش های بسیار و تعطیلی های پیاپی در بین قرون 13 تا 15 نهایتا در ابتدای سده 16 دوباره شروع به کار کرد و از همان روز در تا بحال، پردیس اصلی در شهری با همین اسم، در حال فعالیت است. این ساختمان از اثار باستانی و فرهنگی در ایتالیا بشمار می اید. این دانشگاه در حوزه های نجوم، فیزیک و شیمی فعالیت می کند و دارای 30000 دانشجو است که ده درصد انها دانشجویان بین المللی هستند. پارما مکانی ممتاز برای آموزش عالی و پیشرفت دانش است و کمک به بهبود جامعه از طریق ارتقای فرهنگی و مدنی مردم و توسعه فرهنگی مبتنی بر ارزش‌های جهانی حقوق بشر، صلح، همبستگی بین المللی و حفاظت از محیط زیست، طبق اساسنامه دانشگاه، از اهداف آن است.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد چطوری با بورس در ایتالیا تحصیل کنیم


رنکینگ دانشگاه پارما ایتالیا

دانشگاه ها بر اساس عملکردشان در انالیز مجموعه ای از شاخص ها رتبه بندی می شوند و رتبه دانشگاه پارما (University of Parma) در رنکینگ جهانی 525 می باشد. رنکینگ دانشگاه پارما ایتالیا در میان دانشگاه های اروپا رتبه 220 را دارد و در میان 29 دانشگاه بین المللی برتر ایتالیا قرار داردکه باعث رغبت بسیاری برای اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا جهت تحصیل در این دانشگاه شده است.

رتبه دانشگاه پارما به صورت موضوعی در جدول زیر قابل مشاهده است:

رشته

رتبه

رشته

رتبه

علوم کشاورزی

105

علم مواد

728

سیستم های قلبی و عروقی

227

علوم اعصاب و رفتار

365

شیمی

604

انکولوژی

288

پزشکی بالینی

380

فارماکولوژی و سم شناسی

222

مهندسی

638

فیزیک

505

علوم و صنایع غذایی

54

عمل جراحي

188

دانشکده های University of Parma

دانشکده ها مجموعه‌ای از بخش‌های تحقیقاتی هم نوع را بر اساس اهدافشان، جمع‌آوری و سازمان‌دهی می‌کنند و همچنین هماهنگی بین فعالیت های پژوهشی و نظارت بر نحوه تدریس را به عهده می گیرند. دانشکده های University of Parma را در جدول زیر می توانید مشاهده کنید:

اقتصاد و مدیریت

مهندسی و معماری

غذا و دارو

حقوق، سیاست و مطالعات بین المللی

علوم ریاضی، فیزیک و کامپیوتر

علوم دامپزشکی

شیمی، علوم زیستی و پایداری محیطی

علوم انسانی، علوم اجتماعی و صنایع فرهنگی

رشته های دانشگاه پارما ایتالیا در دوره های دانشگاهی

دانشگاه پارما ایتالیا (University of Parma) 46 دوره از میان رشته های تحصیلی در ایتالیا را ارائه می دهد که 7 دوره به طور کامل به زبان انگلیسی برگزار می شود. رشته های دانشگاه پارما در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به طور مختصر در جدول زیر آمده است:

رشته و دروه های به زبان انگلیسی

رشته های مقطع لیسانس

رشته های فوق لیسانس

رشته های دکترا

ایمنی غذا و مدیریت ریسک مواد غذایی

زیست شناسی

مهندسی صنایع غذایی

روانشناسی

مهندسی خودروهای الکتریکی

بیوتکنولوژی

شیمی صنعتی

مهندسی عمران و معماری

مهندسی ارتباطات

علم شیمی

بوم شناسی و فرهنگ شناسی برای حفظ طبیعت

علوم دامپزشکی

علوم غذایی برای نوآوری و اصالت

اقتصاد و مدیریت

مهندسی عمران

علوم شیمی

تجارت و توسعه بین المللی

مهندسی کامپیوتر، الکترونیک و ارتباطات

علوم پرستاری و مامایی

بیوتکنولوژی و علوم زندگی

مهندسی خودرو پیشرفته

پرستاری

مدیریت کسب و کار

علوم غذایی

مهندسی الکترونیک پیشرفته

علوم تربیتی

فلسفه و ادبیات کلاسیک و مدرن

علوم اعصاب

شرایط پذیرش در دانشگاه پارما ایتالیا در مقاطع مختلف چگونه است؟

از شرایط اپلای ایتالیا در دانشگاه پارما در ایتالیا (University of Parma) این است که، دانشگاه از متقاضیان انتظار دارد که بصورت حداقلی معدل پنجاه و پنج درصدی را نگاه دارند تا موقعیت مناسبی جهت پذیرش کسب کنند. دانشجویان همچنین باید در امور دیگری مانند ورزش، هدایت برخی پروژه‌ها، خدمات اجتماعی برای بهتر شدن شرایط پذیرش شرکت کنند. همچنین شخص باید حداقل 12 سال تحصیلات تا پایان دبیرستان داشته باشد. لازم است دیپلم دریافت شده در کشوری که فارغ التحصیلی دبیرستان در آن صورت گرفته و ریز نمرات حاوی محتوای درسی معادل آن باشد که توسط کنسولگری ایتالیا ارائه شود و ترجمه ایتالیایی این مدارک باید پیدا شود.

شرایط پذیرش در دانشگاه پارما به رشته انتخاب شده وابسته است. اما روند درخواست شامل سه مرحله اصلی است:

 • پیش ارزیابی: ارسال اسناد مربوط به تحصیلات قبلی خود و هر گونه گواهینامه زبان ایتالیایی
 • پیش ثبت نام در پورتال دانشگاهی: درخواست برای ویزای ورود به ایتالیا و دریافت تایید نهایی مدارک خود.
 • ثبت نام: پس از تایید موفقیت آمیز پیش ثبت نام در دانشگاه پارما، باید در ثبت نام دانشجویان دانشگاه پارما ثبت نام کنید و ثبت نام آنلاین را مطابق با شرایط خاص دوره تحصیلی انتخابی خود رسمی کنید. به یاد داشته باشید که داشتن ویزای معتبر برای ادامه ثبت نام الزامی است.

دانشگاه بولونیا ایتالیا

این مقاله را از دست ندهید: دانشگاه بولونیا ایتالیا

در این مقاله ما جوانب دانشگاه بولونیا ایتالیا را به شما خواهیم آموخت.

شرایط تحصیل در دانشگاه پارما در مقطع کارشناسی

شرایط تحصیل در دانشگاه پارما در مقطع کارشناسی شامل موارد زیر می باشند:

 • فرم درخواست
 • مدرک لیسانس یا معادل آن
 • رونوشت های رسمی
 • 2 توصیه نامه
 • بیانیه هدف
 • رزومه
 • تسلط به زبان ایتالیایی

شرایط پذیرش دانشگاه پارما در مقطع کارشناسی ارشد

هنگام درخواست پذیرش جهت تحصیل کارشناسی ارشد در ایتالیا باید تمام مدارک مورد نیاز را تهیه کنید. لیست مدارک لازم را مستقیماً از دانشگاه درخواست کنید، زیرا ممکن است برای کشورهای مختلف متفاوت باشد.

موارد زیر شرایط تحصیل در دانشگاه پارما در مقطع کارشناسی ارشد می باشند:

 • جزئیات درباره خانواده
 • پاسپورت
 • ویزای دانشجویی
 • هزینه درخواست
 • اثبات تمکن مالی
 • عکس
 • گواهی زبان
 • بیمه
 • فرم درخواست آنلاین

شرایط پذیرش در دانشگاه پارما در مقطع دکترا

مدرک تحصیل دکترا در ایتالیا با قبولی در امتحان نهایی در پایان دوره سه ساله حضوری که شامل بحث پایان نامه دکتری است، به دست می آید. مهلت ها و شرایط لازم جهت شرکت در آزمون نهایی و صدور عنوان دکتری به از سمت دانشگاه برای کلیه دانشجویان ثبت نام شده ارسال می گردد. تمامی دانشجویان دکتری که در دوره های تحصیلی با بورسیه و بدون بورسیه دانشجویی ثبت نام کرده اند، معافیت شهریه دارند. همه دانشجویان دکتری ثبت نام شده در دوره ها ملزم به پرداخت سالانه 156 یورو (16 یورو مالیات تمبر + 140 یورو مالیات منطقه ای) هستند که باید پرداخت شود. مدارک مورد نیاز همان مدارک عمومی مقاطع قبلی است و برای اطلاع از شرایط و مدارک مورد نیاز رشته مد نظر شما، به سایت دانشگاه مراجعه فرمائید.

مدرک زبان مورد نیاز اپلای در دانشگاه پارما

 از مدارک مورد نیاز، آزمون LANGUAGE Placement TEST (LPT) است که برای تأیید مهارت های زبانی در رابطه با تحصیل در خارج از کشور استفاده می شود و توسط دانشگاه معرفی شده است تا دانشجویان خود را که علاقه مند به شرکت در فراخوان های بین المللی هستند، معرفی کند. اخذ LPT، برای شرکت در مراحل انتخاب فراخوان های بین المللی الزامی است. تأیید مهارت برای زبان های زیر مورد انتظار است: انگلیسی، فرانسوی، پرتغالی، اسپانیایی، آلمانی. تسلط به زبان انگلیسی شما باید با سطح حداقل B2 مطابق با چارچوب مرجع مشترک اروپایی (CEFR) برای زبان ها: یادگیری، آموزش، ارزیابی گواهی شود.

در جدول زیر مدرک زبان مورد نیاز اپلای در دانشگاه پارما در مقطع های مختلف آمده است:

دوره ها

آیلتس

تافل

تافل

کارشناسی

5.5

حداقل نمره ی هر بخش: 5

 

65

 

513

کارشناسی ارشد

5.5

حداقل نمره ی هر بخش:5

 

65

 

513

دوره های تحقیقاتی و دکترا

5.5

حداقل نمره ی هر بخش:5

 

65

 

513

 

لازم به ذکر است که، با توجه به مقررات مربوطه، دانشجویانی که در یک دوره، کاملاً به زبان انگلیسی آموزش می بینند، باید تا پایان دوره مدرک خود، زبان ایتالیایی را نیز یاد بگیرند.

ددلاین دانشگاه پارما ایتالیا

ددلاین دانشگاه پارما ایتالیا برای درخواست پیش ارزشیابی مدارک تحصیلی به شرح زیر است:

1 ژوئن تا 31 ژوئیه 2022

31 مه 2022

 

آزمون زبان ایتالیایی دانشگاه پارما در تاریخ های زیر برگزار می شود:

6 ژوئیه 2022 (تاریخ پایان ثبت نام: 1 جولای، 23:59، به وقت ایتالیا)

24 و 25 آگوست 2022 (تاریخ پایان ثبت نام: 19 آگوست، ساعت 23:59، به وقت ایتالیا)

4 اکتبر 2022 (تاریخ پایان ثبت نام: 27 سپتامبر، 23:59، به وقت ایتالیا)

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ددلاین دانشگاه های ایتالیا به لینک درج شده مراجعه فرمایید.

هزینه تحصیل در دانشگاه پارما ایتالیا

در این بخش قصد داریم به بررسی هزینه تحصیل در دانشگاه پارما ایتالیا (University of Parma) بپردازیم. طبیتا اصلی ترین هزینه برای تحصیل در این دانشگاه، شهریه است. اما این شهریه نسبت به وضعیت مالی اشخاص یا خانواده ای که شخص را تحت سرپرستی دارد متفاوت است. حداقل میزانی که شما می بایست پرداخت کنید 23 هزار یورو می باشد که نسبت به موارد ذکر شده و مقطع یا رشته متقاضی تا 55 هزار یورو می تواند افزایش یابد. علاوه بر هزینه های زندگی در ایتالیا، مخارج جزئی نیز وجود دارد که در ذیل به انها اشاره شده است:

 • مالیات: 140 یورو
 • تمبر مجازی: ۱۶ یورو

دانشگاه پارما ایتالیا

هزینه زندگی دانشجویان University of Parma

هزینه زندگی دانشجویان University of Parma که شامل هزینه های تحصیل در ایتالیا و مخارج زندگی در ان می شود، به طور میانگین به شرح ذیل است:

اقلام مصرفی

هزینه ها به صورت ماهیانه به یورو

اقامت

570

هزینه قبوض و اینترنت

85

غذا

450

حمل و نقل

50

سایر هزینه ها

240

بورسیه دانشگاه پارما ایتالیا

قطعا گرفتن بورسیه تحصیلی ایتالیا یکی از رایج ترین و محبوب ترین روش ها برای کاهش هزینه تحصیل در دانشگاه های ای کشور است. دانشجویان همه ساله تمام تلاش خود را میکنند تا با دریافت امتیازات مختلف و درخواست بورسیه دانشگاه پارما ایتالیا (University of Parma) هزینه تحصیل خود را در طی دوران تحصیل به حداقل برسانند.

اعطای بورسیه دانشگاه پارما در ایتالیا بر اساس شرایط زیر است:

 • بورسیه GO: این بورسیه در سال تحصیلی جاری قابل استفاده است و داوطلبان در صورت واجد بودن شرایط و اقدام برای سال دوم یا بالاتر می توانند از پرداخت شهریه به صورت کامل معاف شوند و فقط مالیات منطقه ایی و حق تمبر را که بالاتر به مبالغ دقیق آن ها اشاره شد پرداخت کنند. البته برای دریافت این بورسیه باید توجه داشت که داوطلبان نیازمند تکمیل ER.GO به صورت آنلاین میباشند.
 • دانشجویان دوره اول در سال اول: دانشجویانی که در دور یک ساله ثبت نام کنند یا در سال اول دوره چند ساله خود نمره نهایی عالی را در مقطع سیکل کسب کنند که در ایتالیا این نمره معادل ۱۰۰ است، یک کاهش هزینه ۲۵۰ یورویی به آن ها تعلق خواهد گرفت.
 • آنچه دانش آموزان در دوره دوم سال اول دریافت خواهند کرد:
 • الف: در حالت دریافت بالاترین نمره نهایی در درجه سیکل اول معادل ۱۱۰ ایتالیایی می توانند از ۲۵۰ یورو کاهش هزینه بهرمند شوند.
 • ب: در شرایطی که دانشجو نمراتی در حدود ۱۰۹ یا ۱۰۸ ایتالیا را دریافت کند تنها از ۱۵۰ یورو کاهش در هزینه ها بهرمند خواهد شد.
 • دانشجویان سال دوم به بعد : کمک هزینه تحصیلی برای دانش آموزانی که از سال دوم به بعد ثبت نام کرده اند بر اساس لیست های رتبه بندی از حداکثر ۳۰۰ یورو به حداقل ۱۵۰ یورو می رسد.

خوابگاه های دانشگاه پارما

نسبت به بودجه شما و میزانی که قصد دارید هزینه کنید، شرایط متفاوتی برای خوابگاه در ایتالیا وجود دارد. برای یافتن محل اقامت در طول تحصیل در دانشگاه پارما ایتالیا (University of Parma)، چند گزینه وجود دارد که یکی از انها تهیه یک اپارتمان بصورت شخصی یا اشتراکی است که دارای توافق با دانشگاه، جهت تسهیل و تضمین قرارداد است. متاسفانه دانشگاه پارما مکانی برای ارائه اماکن اقامتی جهت اسکان دانشجویان خود ندارد. اما خبر خوب این که موسسه به نام ER.GO که مرجعی در سطح ناحیه ای برای تامین محل اسکان دانشجویان است، در این موضوع واسطه قرار می گیرد و قریب به 600 اتاق برای دانشجویان تامین می کند. خبر بهتر این که این اتاق ها که در 6 ساختمان قرار دارند، در نزدیکی دانشکده های این دانشگاه قرار دارند و مشکل رفت و امد از محل اقامت به دانشگاه وجود نخواهد داشت. هر ساله این موسسه، نسبت به اعلام امادگی برای ارائه خدمات به دانشجویان متقاضی، اقدام می کند و شما موظف به تامین الزامات و شرایط این موسسه برای تحویل محل اقامت خوهید بود.

شرایط اقامت پس از تحصیل در ایتالیا در دانشگاه پارما

کشور ایتالیا از آن دسته کشور هایی است که به دلیل ارائه شرایط مناسب تحصیلی و بورسیه های متنوع به عنوان یکی از مقصد های مورد علاقه دانشجویان شناخته شده است. روش های گرفتن اقامت در هر کشور به دسته های مختلفی همچون اقامت کاری، سرمایه گذاری، ازدواج و..... تقسیم می شود. یکی از بدیهی ترین روش های کسب اقامت در هر کشوری پس از به اتمام رساندن تحصیل روش کاری است. افراد با تبدیل اقامت خود به اقامت کاری توانایی کار و کسب درآمد و ادامه زندگی در این کشور را خواهند داشت.

البته از دیگر نکات اقدام برای کار در هر کشوری توجه به میزان درآمد سالیانه کشور و نرخ بیکاری ثبت شده آن است‌. آمار ثبت شده از نرخ بیکاری در کشور ایتالیا عددی بالای ۱۰ درصد را نشان می دهد. بر اساس آمار ذکر شده و نرخ بیکاری اعلام شده از این کشور ممکن است دانشجویان با مشکلات زیادی جهت به دست آوردن کار در ایتالیا مواجه شوند. برای دریافت اطلاعات بیشتر از میزان درآمد سالیانه و نرخ بیکاری کشور ایتالیا نمودار های زیر را برای شما آورده ایم.

درصد بیکاری:

نرخ بیکاری

میزان درامد سالیانه :

درامد سالانه

 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر و ورود به سایت دانشگاه پنسیلوانیا آمریکا هستید، اینجا کلیک کنید➡️


سوالات متداول

✅ آیا شرایط خاصی وجود دارد که دانشجو را مجبور به پرداخت حداکثر هزینه تحصیل کند؟

بله، درصورتی که شخص توانایی پرداخت شهریه را داشته باشد، مجبور به پرداخت میزان حداکثری ان خواهد بود.

✅ آیا درخواست پذیرش در دانشگاه پارما در ایتالیا نیاز به روند خاصی دارد؟

بله، این روند شامل ۳ فاز اصلی ازجمله پیش ارزیابی، پیش ثبت نام در پرتال و ثبت نام است که جزئیات هر یک به صورت دقیق تر در متن آورده شده است.

✅ آیا ایتالیا مقصد خوبی برای گرفتن اقامت کاری پس از تحصیل است؟

آمار نشان داده شده از نرخ بیکاری در کشور ایتالیا نشان دهنده این است که دستیابی به فرصت کاری در این کشور ساده نخواهد بود.

سخن پایانی

دانشگاه پارما ایتالیا (University of Parma) در این مقاله به صورت علمی و تخصصی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. ما به وسیله پرداختن به مواردی همچون رنکینگ دانشگاه پارما ایتالیا، شرایط پذیرش در دانشگاه پارما و هزینه تحصیل مورد نیاز تحصیل در این دانشگاه تلاش کردیم تا تمام اطلاعات مورد نیاز داوطلبان گرفتن پذیرش از این دانشگاه را تکمیل کرده و پاسخگوی سوالات شما باشیم. در صورت نیاز به هرگونه اطلاعات بیشتر زمینه مهاجرت تحصیلی بین المللی می توانید با مشاورین خبره ما در موسسه مشاوره ایی MIE ارتباط تلفنی برقرار کرده و به صورت رایگان پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان