رشته آی تی در آلمان

1 نظر

بدون شک کسب مدرک تحصیلی در سطوح بین المللی از اعتباری دو چندان برخوردار است و همین امر سبب شده دانشجویان زیادی برای کسب علم و دانش به روز و تحصیل در دانشگاه های معتبر بین المللی ثابت قدم شوند. کشور آلمان یکی از کشورهایی است که در دانشگاه های خود به انعکاس علم و دانش با کیفیت و کاربردی در رشته های مختلفی می پردازد. ما در موسسه مشاوره MIE در این مقاله دست به بررسی رشته ای بسیار کاربردی و مهم تحت عنوان رشته آی تی در آلمان زده ایم. المان با جای دادن بزرگترین بازار نرم افزار در بطن خود سبب شده این دانش بیش از پیش با پیشرفت های روز افزون رو به رو شود و دارای جایگاهی برجسته در بین رشته های مختلف گردد. اطلاعات تحریر شده در این مقاله بواسطه سرچ های دقیقی از سایت های مرتبط با این حوزه تحریر شده و با تلفیقی از اطلاعات حاصله از مشاوره با وکلای محلی در اینجا منعکس شده است با این وجود این نوشتار حاصل در زمره خدمات موسسه قرار نگرفته و علاقه مندان ورود و ادامه تحصیل در حوزه آی تی در آلمان برای اطلاع کامل از خدمات موسسه مشاوره MIE می توانند با برقراری تماس تلفنی به مقصود خود برسند و ضمن بهره مندی از مشاوره رایگان سوالات خود را نیز مطرح نمایند.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
رشته آی تی در آلمان

معرفی رشته مهندسی فناوری اطلاعات یا آی تی در آلمان

کشور آلمان در شمار بزرگترین بازارهای فناوری اطلاعات و ارتباطات در جهان قرار دارد. شرکت های فناوری سخت افزار و نرم افزار در این کشور سبب شده اند تا آلمان به تنها و بزرگترین بازار نرم افزار در اروپا بدل شود. این امور سبب می شود نیاز جامعه به آموزش به روز در این زمینه بیشتر شده و سیستم آموزش برآن شود که به تربیت متخصصان و حتی جذب متخصصان خارجی هم بپردازد. این رشته که به طور مستقیم با دنیای دیجیتال در ارتباط است نه تنها در آلمان بلکه در جای جای دنیا مورد استقبال بوده و همواره فناوری اطلاعات در حال رشد به یاری عصر جدید شتافته است. تحصیل در مهندسی فناوری اطلاعات یا آی تی در مهد آن یعنی آلمان سبب آموزش با کیفیت و به روز و کاربردی شده و دانشجویان پس از فارغ التحصیلی با سهولت بیشتری وارد بازار کار در گرایش های مختلف آی تی می شوند.

ویدیو موسسه MIE در مورد کار تحصیل آلمان

شرایط تحصیل رشته آی تی در آلمان

با توجه به جذابیت های دنیای فناوری اطلاعات متقاضیان زیادی علاقه مند به تحصیل آی تی در المان هستند بر همین اساس می بایست اطلاعاتی هر چند کلی را در رابطه با شرایط تحصیل در این زمینه را کسب کنند. امکان تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلات دانشگاهی در آلمان برای این رشته فراهم است و دانشجویان می توانند پس از ارائه مدارکی همچون مدارک تحصیلی پیشین، مدرک زبان، رزومه علمی و مدارک شناسایی در این زمینه اقدامات لازم را بعمل آورد. امکان ورود به بازار کار با کسب مدرک دانشگاهی از دانشگاه های معتبر آلمان فراهم است و دانشجویان می توانند در زمینه تحصیل خود به کار مشغول شوند. از الزامات هم تحصیل و هم کاریابی آسان تر می توان به مهارت زبان آلمانی اشاره کرد و به اهمیت آن پی برد.

تحصیل کارشناسی IT در آلمان

ورود و تحصیل کارشناسی در آلمان دارای حسن هایی است که یکی از آنها ورود مستقیم به بازار کار پس از فارغ التحصیلی محسوب می شود. دانشجویان برای منعقد کردن این مهم می توانند هم در دانشگاه های آلمانی زبان و هم انگلیسی زبان مدرک لیسانس خود را اخذ نمایند. لازم به ذکر است که ورود به هر کدام از این دانشگاه ها با ارائه دروس به زبان آلمانی و انگلیسی مستلزم دارا بودن شرایط خواهد بود؛ دانشجویان می بایست برای تحصیل به زبان انگلیسی گواهینامه زبان انگلیسی آیلتس با نمره دست کم 6 را تسلیم کنند و بعلاوه شهریه دانشگاه را نیز بپردازند؛ این درحالی است که تحصیل به زبان آلمانی در دانشگاه های دولتی مستلزم تسلیم مدرک زبان آلمانی در سطح c1 خواهد بود که از حسن های آن تحصیل بدون هزینه خواهد بود. با توجه به کیفیت آموزش فارغ التحصیلان این مقطع پس از 3 تا 4 سال تحصیل می توانند وارد عصه فعالیت شغلی شده و کسب درآمد کنند.

تحصیل کارشناسی ارشد رشته آی تی در آلمان

به طبع دانشجویان برای کسب تخصص در رشته آی تی در آلمان به مقاطع بالاتر تحصیل در این حوزه نیاز خواهند داشت. کارشناسی ارشد رشته فناوری اطلاعات این امکان را فراهم می کند که دانشجویان به متخصصانی کاربلد در این حوزه تبدیل شوند. دانشجویان برحسب تحصیلات پیشین و علایق خود در گرایش های مختلف این رشته دانش و مهارت کاربردی را کسب می کنند که سبب می شود وارد مشاغل در سطوح بالاتری شوند. تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان به زبان انگلیسی و آلمانی ممکن است و متقاضیان با فراهم کردن پیش نیازها می توانند از دانشگاه های آلمان پذیرش بگیرند. مدارک دانشگاهی مرتبط قبلی، مدرک زبان و رزومه علمی می تواند از اصلی ترین مدارک ورود به این مقطع به حساب بیاید به طبع نمرات و معدل مقطع پیشین می تواند در ورود به دوره تاًثیر گذار باشد.

تحصیل دکترا IT در آلمان

همانگونه که گفته شد امکان تحصیل تا مقطع دکترا هم در رشته آی تی در آلمان فراهم است. با توجه به تحقیق و پژوهشی بودن این مقطع علاقه مندان و افراد خاصی که قصد فعالیت در حوزه های گسترده و مدیریتی این رشته را دارند به این مقطع وارد می شوند و به کارهای پژوهشی و بعضا آموزشی در این حوزه می پردازند. افراد با سپری کردن این دوره تحصیلی به سطح بالایی از این دانش و مهارت همراه با کسب تجربه بواسطه پژوهش های انجام شده خواهند رسید. تحصیل دکترا در آلمان دست کم 8 ترم طول خواهد کشید.

 

تحصیل مهندسی کامپیوتر در آلمان

این مقاله را از دست ندهید: تحصیل مهندسی کامپیوتر در آلمان

در این مقاله ما جوانب تحصیل مهندسی کامپیوتر در آلمان را به شما خواهیم آموخت.

مدرک زبان مورد نیاز اپلای در رشته IT در آلمان

یکی از دروس اصلی و پایه در رشته فناوری اطلاعات زبان انگلیسی است بنابراین تسلط به این زبان و دارا بودن مهارت و مدرک در این زمینه از الزامات رشته IT در آلمان خواهند بود. از طرفی دانشجویان بین المللی برای فراهم شدن امکان تحصیل در المان می بایست یکی از گواهینامه های زبان قابل قبول سیستم آموزش این کشور را ارائه نمایند و ممکن است در دانشگاه با دانشگاه دیگر سطح این گواهینامه ها تفاوت هایی داشته باشد. جدول زیر مدارک زبان المانی قابل پذیرش را به نمایش گذاشته است:

اگر C1 / DSH-2 مورد نیاز باشد:

اگر B2 مورد نیاز باشد:

آزمون مهارت زبان آلمانی برای متقاضیان دانشگاه های بین المللی (Deutsche Sprachprüfung für ausländische Studienbewerber und –bewerberinnen, DSH ) با حداقل DSH 2

آزمون مهارت زبان آلمانی برای متقاضیان دانشگاه های بین المللی (Deutsche Sprachprüfung für ausländische Studienbewerber und –bewerberinnen, DSH ) با حداقل DSH 1

آزمون زبان آلمانی به عنوان یک زبان خارجی (Test Deutsch als Fremdsprache، TestDaF ) با حداقل 4 x TDN 4

(برای برنامه کارشناسی ارشد مطالعات آلمانی بین فرهنگی حداقل 17 امتیاز)

آزمون زبان آلمانی به عنوان یک زبان خارجی (Test Deutsch als Fremdsprache، TestDaF ) با حداقل 14 امتیاز - بدون بخشی تحت TDN 3)

گواهی زبان آلمانی کنفرانس وزیران آموزش و پرورش ( Deutsche Sprachdiplom der Kultusministerkonferenz, DSD) - سطح دو (DSD II)

ÖSD Zertifikat B2

ÖSD Zertifikat C2

Goethe-Zertifikat B2

Goethe-Zertifikat C2

telc Deutsch B2

telc Deutsch C1 Hochschule

 

مدارک قابل قبول برای زبان انگلیسی هم به شرح زیرخواهند بود:

هنگامی که C1 مورد نیاز است:

زمانی که B2 مورد نیاز است:

تافل 95 امتیاز

تافل 90 امتیاز

آیلتس "آکادمیک" 7

آیلتس "آکادمیک6،5

گواهینامه کمبریج در زبان انگلیسی پیشرفته (CAE)

گواهینامه کمبریج اولین گواهینامه به زبان انگلیسی (FCE)

آوسبیلدونگ IT در آلمان

از آنجایی که در تمامی صنایع و سازمان های مختلف آی تی در جایگاهی مهم قرار دارد و اهمیت آن بر کسی پوشیده نیست افراد زیادی برای کسب مهارت های این حوزه به ورود به آوسبیلدونگ ها روی می آورند؛ دوره هایی که در این حوزه ارایه می شود سبب آمادگی و کسب مهارت های بیشتری برای انجام فعالیت های شغلی در حوزه های مختلف می شود. هر چند اهمیت تحصیل و اخذ مدرک دانشگاهی با آوسبیلدونگ ها قابل مقایسه نیست اما می توانند در مهارت آموزی و کار آموزی های مرتبط با حوزه فناوری اطلاعات مفید واقع شوند. این دوره های در موسسات مختلفی در آلمان برگزار می شوند ولی اخذ ویزای برای این دوره ها با مشکلات و دشواری هایی نسبت به پذیرش در مقاطع تحصیلی دانشگاهی رو به رو خواهد بود. حقوق های دریافتی برای دوره های آوسبیلدونگ IT با توجه به گرایش متقاضی می تواند فرق داشته باشد. برای یافتن میانگین حقوق متقاضیان شرکت در این مهم را در را مطرح کنیم اینگونه است که حقوق متقاضیان از 500 تا 1,200 یورو در ماه متغیر خواهد بود. لازم به ذکر است که رشته آی تی در آلمان در این دوره ها از پر درآمد ترین مشاغل به حساب می آید. طول دوره ها با توجه به گرایش ممکن است تفاوت داشته باشد ولی برای مثال دوره های مربوط به مهندسی آی تی معمولا تا 3 سال طول خواهند کشید. مدارک و الزاماتی که برای دوره های آوسبیلدونگ در آلمان وجود دارد شامل دانش کافی زبان آلمانی (حداقل سطح B1 و گواهی پایان تحصیل که معادل آلمانی باشد (حداقل 9 سال تحصیلی) عنوان شده متقاضیان Ausbildung می بایست برای پیدا کردن موقعیت مناسب کارآموزی ابتدا شرایط ویزای کاراموزی را مهیا کنند:

  • گواهی پایان تحصیلات
  • B1 زبان آلمانی در سطح
  • حداکثر سن 25 سال
  • اثبات مالی 600 تا 700 یورو در یک ماه
  • بیمه درمانی
  • مسکن در المان

بورسیه تحصیلی در آلمان

این مقاله را از دست ندهید: بورسیه تحصیلی در آلمان

در این مقاله ما جوانب بورسیه تحصیلی در آلمان را به شما خواهیم آموخت.

گرایش های رشته آی تی در آلمان

درگستردگی دنیای فناوری اطلاعات شکی نیست. عموما دسترسی به گرایش های متنوع رشته آی تی در آلمان پس از سپری شدن دوره لیسانس نمایان می شود چرا که با ورود به دوره های تحصیلی در مقاطع بالاتر دانشجویان عملا وارد حوزه های تخصصی تر از دنیای فناوری اطلاعات می شوند و گرایش های مختلفی برای انتخاب وجود خواهد داشت. دانشجویان بر حسب استعداد و علاقه خود به انتخاب یکی از این گرایش ها می پردازند. تحقیق در مورد گرایش های مختلف رشته فناوری اطلاعات در آلمان سبب می شود دانشجویان با شناخت بهتری در راستای انتخاب و ادامه تحصیل در این گرایش ها قدم بردارند. امنیت شبکه، تجارت الکترونیک، شبکه های کامپیوتری، برنامه نویسی و مهندسی سخت افزار و نرم افزار از گرایش های این حوزه محسوب می شوند.

هزینه تحصیل مهندسی فناوری اطلاعات در آلمان

سیستم آموزشی آلمان در رابطه با بحث شهریه در دانشگاه های دولتی طبق مصوباتی که مقرر شده است به گونه ای است که برای تمامی دانشجویان رایگان به ارائه خدمات تحصیلی می پردازد؛ بر همین اساس دانشجویان بین المللی با ارائه مدرک زبان آلمانی می توانند با هزینه ای در حدود کمتر از 2 هزار یورو در طول یک سال تحصیلی آن هم به منظور بهره مندی از خدمات دانشجویی می توانند در دانشگاه های دولتی به صورت رقابتی وارد شوند. اما مادامی که فاقد مدرک زبان آلمانی باشند می توانند رشته آی تی در آلمان را در دانشگاه های خصوصی پیگیری کنند که به طبع ملزم به پرداخت هزینه تحصیل در آلمان در حدود 30 هزار یورو خواهند بود. دانشجویان بین المللی علاوه بر هزینه هایی که برای تحصیل می پردازند می بایست انتظار هزینه های زندگی دانشجویی را هم داشته باشند دانشجویان به طور متوسط ​​برای تامین هزینه های زندگی در آلمان به حدود 861 یورو در ماه یا 10332 یورو در سال نیازخواهند داشت . قیمت غذا، اقامت، قبوض، لباس و سرگرمی اساساً با میانگین قیمت ها در اتحادیه اروپا مطابقت خواهد داشت.

بورسیه های تحصیلی آلمان در رشته مهندسی فناوری اطلاعات یا آی تی

در دانشگاه های زیادی برای رشته مهندسی فناوری اطلاعات در آلمان بورسیه هایی اختصاص یافته است که دانشجویان بین المللی می توانند از این کمک هزینه ها بهره مند شوند. در این بخش سعی شده است آخرین اطلاعات در مورد بورسیه های رشته مهندسی فناوری اطلاعات در آلمان منتشر شود:

عنوان بورسیه ها

توضیحات

بورسیه های اداره هنرهای خارج از کشور در آلمان HKADC

بورسیه های مدیریت هنرهای خارج از کشور HKADC یک بورسیه بین المللی با بودجه کامل است که توسط شورای توسعه هنر هنگ کنگ (ADC) به دانشجویان بین المللی اختصاص داده شده.

بورس تحصیلی مربوط به زنان در STEM 2022

بورسیه تحصیلی زنان در STEM 2022 یک بورسیه بین المللی با بودجه جزئی است که توسط دانشکده مدیریت و فناوری اروپا (ESMT) برای دانشجویان بین المللی ارائه می شود. دانشجویان بین المللی با هر ملیتی می توانند از این بورسیه بهره مند شوند.

کمک هزینه تحصیلی  تحت عنوان آلفرید کروپ

کمک هزینه تحصیلی Alfried Krupp 2019/20 یک بورسیه بین المللی با بودجه جزئی عنوان شده که توسط The Alfried Krupp Wissenschaftskolleg برای بهره مندی دانشجویان بین المللی ارائه می شود.

برنامه فلوشیپ تحت عنوان استاد هایزنبرگ در آلمان، 2019

برنامه کمک هزینه تحصیلی پروفسوری هایزنبرگ در آلمان، 2019 یک بورسیه بین المللی با بودجه جزئی معرفی شده که توسط سرویس تبادل علمی آلمان (DAAD) برای دانشجویان بین المللی در دسترس قرار می گیرد. در این بورسیه هم ملیت دانشجو اهمیتی ندارد.

بهترین دانشگاه های رشته IT در آلمان

دانشکده های موجود برای تحصیل رشته آی تی در آلمان به طور مداوم در لیست بهترین دانشگاه های مهندسی در جهان بر اساس بسیاری از رتبه بندی های مرتبط معرفی می شوند این امر نشان دهنده اعتبار دانشگاه های آلمان و کیفیت آموزش و تحصیل IT در آلمان است. جدول زیر به معرفی بهترین دانشگاه های رشته IT در آلمان اختصاص داده شده است:

دانشگاه فنی München

دانشکده علوم کامپیوتر در دانشگاه فنی مونیخ یکی از بزرگترین دانشکده های آلمان است که بیش از 5400 دانشجو را در خود جای داده است. این دانشکده در طی سالهای متمادی بهترین دانشکده علوم کامپیوتر در آلمان در رتبه بندی جهانی بوده است و آخرین رتبه آن 50 عنوان شده.

دانشگاه RWTH آخن

این دانشگاه در شهر آخن آلمان بنا شده است و به دلیل برتری آکادمیک و رتبه بالای خود در بین برترین دانشگاه های جهان شناخته شده است. این دانشگاه با مجموع 57 دوره تحصیلی و 10455 دانشجوی بین المللی از 125 کشور جهان، از نظر تعداد فارغ التحصیلان و قابلیت استخدام فارغ التحصیلان خود برتر است.

موسسه فناوری Karlsruhe

این موسسه در رشته های زیادی سرآمد است و رتبه آن در سطوح جهانی 64 اعلام شده است.

دانشگاه فنی Berlin

این دانشگاه طیف گسترده ای از برنامه های تحصیلی از جمله علوم کامپیوتر را ارائه می دهد. حدود 35000 دانشجو، بیش از 130 دوره آموزشی و 40 موسسه را در بر می گیرد. دانشگاه فنی برلین یکی از بزرگترین دانشگاه های آلمان است. رتبه جهانی آن 130 عنوان شده.

LMU مونیخ

این دانشگاه منبع الهام دانشمندان و دانشجویان با استعداد از سراسر جهان بوده است که با هدف ایجاد آینده ای بهتر، در هر یک از رشته های تحصیلی خود برای تعالی تلاش می کند. در مجموع 15 درصد از 50000 دانش آموز آن از کشورهای خارج از آلمان وارد می شوند. این دانشگاه به عنوان یکی از برترین دانشگاه های اروپا دارای قدمت است. رتبه 63 به این دانشگاه اختصاص دارد.

دورس رشته آی تی در آلمان

شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در آلمان در رشته آی تی یا مهندسی فناوری اطلاعات

دانشجویان پس از اتمام تحصیلات در رشته مهندسی فناوری اطلاعات در آلمان طی فرصتی که معمولاً به فارغ التحصیلان برای کاریابی داده می شود بهره مند شوند و در این فرصت نظر کارفرمایان آلمانی را جلب نمایند و بتوانند طی قرار دادی موفق به اخذ ویزای کار شوند. همانگونه که احتمالاً مطلعید ویزای کار بر خلاف ویزای تحصیلی پس از مدت 5 سال می تواند منجر به اقامت دائم و سپس اخذ پاسپورت آلمان شود البته لازم به ذکر است که این فرایند مستلزم پرداخت مالیات و رعایت قوانین خاصی است که پس از بجا آوردن آنها می تواند متقاضی را به اقامت دائم و تابعیت آلمان برساند.

بازار کار رشته IT در آلمان

بازارکار رشته IT در آلمان رو به رونق و پیشرفت است و انتظار می‌رود ارزش کل آن در سال 2025 به 129 میلیارد دلار برسد. طبق تخمین اداره تجارت بین‌المللی که کشور در سال 2019 دارای 990000 نیروی کار قوی فناوری اطلاعات و ارتباطات بود و از آن زمان تاکنون این ارقام رو به افزایش بوده اند. شرکت‌های کوچک و نو بنیاد و متوسط آلمانی از فناوری‌های دیجیتال استقبال می‌کنند و سبب رشد مشاغل فناوری اطلاعات می شوند. شهرهای مونیخ و برلین، قطب‌های فناوری پیشرو آلمان، استعدادها را در داخل و خارج از کشور استخدام می کنند. در سال 2020، استارت آپ های محلی مرتبط با فناوری اطلاعات4.5 میلیارد دلار جذب کرد؛ در سرمایه گذاری ریسک پذیر غول های بین المللی مانند اچ پی، مایکروسافت، هیتاچی، دل، ادوبی و اوراکل حضور پررنگ آنها در بازار کار در آلمان به خوبی مشهود است. این عوامل پس زمینه تعداد فزاینده مشاغل فناوری اطلاعات در آلمان هستند.

فرصت های شغلی مهندس فناوری اطلاعات یا کارشناس IT در آلمان

در میان کشورهای اروپایی آلمان یکی کشوری های است که به طور کامل دیجیتالی شدن را پذیرفته است و همین امر سبب شده تقاضا برای جذب متخصصان و کارشناسان حوزه فناوری اطلاعات با افزایش چشم گیری رو به رو شود. همه تخصص های این حوزه به دلیل دیجیتالی شدن مشاغل، مهارت های دیجیتالی مردم و خدمات عمومی آمیخته با فناوری اطلاعات با استقبال رو به خواهند بود. آلمان مکانی عالی برای کار به عنوان یک مهندس کاربلد کامپیوتر است، چرا که شرکت های آن سرمایه های زیادی را صرف توسعه و تحقیق می کنند و در نهایت به این موضوع ختم می شود که کشور آلمان را به عنوان بزرگترین اقتصاد در اروپا و سومین اقتصاد در جهان حفظ می کنند. فارغ التحصیلان رشته آی تی در آلمان را قشر وسیعی از متخصصین آموزش دیده و با تجربه تشکیل می دهند بر همین اساس فرصت های شغلی برای این مجموعه بسیار متنوع بوده. برخی از این فرصت ها شامل توسعه دهندگان Frotend, توسعه دهندگانBakend, توسعه دهندگان Salesforce و بسیاری فرصت های دیگردر بازار کار رشته IT در آلمان که از متخصصان با تجربه این حوزه استقبال می کنند.

حقوق مهندس it در آلمان

طبق محاسباتی که در این حوزه صورت گرفته است درآمد صنعت مربوط به رشته فناوری اطلاعات در آلمان در ده سال گذشته به طور مداوم پیشرفت داشته است. میانگین حقوق یک مهندس IT در آلمان 56000 یورو در سال یا 27 یورو در ساعت عنوان شده افراد مبتدی از 40000 یورو در سال درآمد خواهند داشت در حالی که شاغلان بسیار با تجربه تا 100000 یورو در سال حقوق دریافت می کنند. درابتدای امر توسعه دهنده نرم افزار بین 32000 یورو تا 46500 یورو دریافتی خواهد داشت؛ تفاوت درآمد به تجربه حرفه ای، صنعتی که در آن کار می کند و سطح مسئولیت در شرکت مربوط خواهد شد.

  • حقوق اولیه یک مهندس نرم افزار 32000 یورو تا 46500 یورو خواهد بود.
  • با تجربه حرفه ای بین 47000 یورو تا 65000 یورو خواهد بود.
  • یک مهندس آی تی می تواند بین 65000 یورو تا 100000 یورو انتظار داشته باشد.

 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب رشته آی تی در آلمان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

آیا تجربه در درآمد شاغلین در رشته آی تی در آلمان موثر است؟

بله، درآمد مهندسین آی تی در آلمان که تجربه بالایی دارند تقریبا دو برابر مبتدیان این رشته عنوان شده.

آیا دانشگاه های دولتی برای تحصیل در رشته آی تی در آلمان وجود دارد؟

بله، دانشگاه های دولتی معتبری در آلمان این رشته را ارائه می کنند.

صنعت مربوط به رشته آی تی در آلمان در چه وضعیتی قرار دارد؟

این صنعت همواره در حال پیشرفت است.

آیا دانشگاه ها برای رشته آی تی در آلمان بورسیه مقرر کرده اند؟

بله، بورسیه های متنوعی در این حوزه به دانشجویان بین المللی تعلق می گیرد.

سخن پایانی

این مقاله حول محور شرح وضعیت تحصیل و اشتغال در رشته آی تی در آلمان صحبت به میان آورد. کشور آلمان با از جمله کشورهای سازگار با فناوری است و از این صنعت به نحو احسن بهره می برد. استفاده از رشته آی تی در آلمان سبب توجه ویژه به کیفیت تحصیل و آموزش تخصصی و حتی اشتغال در این حوزه شده است. در تمامی صنایع از رشته فناوری اطلاعات در آلمان استفاده می شود و احساس نیاز به متخصصین گرایش های مختلف این حوزه همواره وجود خواهد داشت. درآمد بالا، فرصت های شغلی مناسب و درخور در شهرهای مختلف آلمان وجود دارد و بازار کار رشته فناوری اطلاعات از پرباری بالایی برخوردار است. ما در این نوشتار اطلاعات جامعی را ارائه نمودیم در صورتیکه به اطلاعات تخصصی تر در حوزه تحصیلات بین المللی نیاز داشتید می توانید با موسسه مشاوره MIE تماس تلفنی برقرار کنید و از مشاوره رایگان استفاده نمایید.

امتیاز 4.8 از 5 ( 4 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
رامان
با دیپلم تجربی نمی توان پذیرش رشته it یا رشته های مهندسی دیگر از دانشگاه های آلمان گرفت؟ برای من که دیپلم غیرمرتبط دارم هیچ راه حلی وجود نداره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز نه اینکه اصلا نتونید اقدام کنید شما می توانید ابتدا برای کالج اقدام کنید و سپس برای دانشگاه. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط شما بصورت رایگان بررسی شود.
مشاوره رایگان