دانشگاه مرمره استانبول

بدون نظر

کشور ترکیه یکی از همسایگان ایران و مقصد گردشگری، تحصیل و یا حتی زندگی بسیاری از مهاجرین ایرانی می باشد. دانشجویانی که قصد تحصیل در ترکیه را دارند تمایل دارند تا در دانشگاه های مطرحی مشغول به تحصیل شده و در شرایط بهتری آموزش ببینند. در این مقاله قصد داریم تا Marmara University که یکی از بهترین و قدیمی ترین دانشگاه های ترکیه است را به شما معرفی نموده و در خصوص شرایط پذیرش، هزینه های تحصیل در این دانشگاه، رشته های دانشگاه مرمره استانبول، مشاهیر این دانشگاه و موضوعات متنوع دیگری در مورد این دانشگاه مطالب مفیدی در اختیار شما قرار دهیم. ما در تیم تحقیقاتی موسسه MIE این مقاله را با استناد به سایت دانشگاه مرمره استانبول، منابع موثق و البته مشاوره با وکلای کشور ترکیه تهیه و تنظیم نمودیم تا راهنمای شما سروران گرامی در خصوص شرایط این دانشگاه باشد. در صورتی که پس از مطالعه مطالب این مقاله قصد بررسی شرایط مهاجرتی خود و یا سوالی در مورد دانشگاه مرمره ترکیه داشتید می توانید از مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان موسسه استفاده نموده و اطلاعات تکمیلی دریافت نمایید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با مادانشگاه مرمره استانبول

معرفی دانشگاه مرمره استانبول

اولین قدم شناخت یک دانشگاه این است که اطلاعات کلی در خصوص آن ارائه نماییم و از این رو قبل از بررسی جزئیات به معرفی دانشگاه مرمره استانبول خواهیم پرداخت. این دانشگاه که یکی از قدیمی ترین دانشگاه های ترکیه به حساب می آید در سال 1883 تاسیس شد و تا کنون این دانشگاه گسترش یافته و شامل 16 دانشکده است که در آنها حدود 200 رشته تحصیلی تدریس داده می شود که به صورت مجزا در خصوص هر کدام توضیحاتی ارائه خواهیم نمود. در حال حاضر این دانشگاه حدود 3.000 پرسنل علمی و اداری داشته و حدود 70.000 دانشجو را در خود جای داده است و به واسطه تدریس به زبان های ترکی، انگلیسی، عربی، آلمانی و فرانسوی به عنوان تنها دانشگاه چند زبانه در ترکیه شناخته می شود. چشم انداز دانشگاه مرمره این است که یک دانشگاه بین المللی باشد که توسعه اجتماعی را با رهبری خود در آموزش و پژوهش هدایت می کند.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل


رنکینگ و رتبه دانشگاه مرمره استانبول در سازمان های مختلف

از نکات جذابی که دانشجویان در انتخاب برای اپلای دانشگاه به آن دقت می نمایند بررسی رتبه آن دانشگاه در بین دانشگاه های برتر دنیا و یا آن کشور می باشد. همانطور که می دانید سازمان های مختلفی در دنیا همچون QS، The، Shanghai و... هر ساله بر اساس برخی از استانداردهای کمی و کیفی دانشگاه های دنیا را رتبه بندی می کنند و دانشگاه ها برای کسب رتبه بهتر در این رتبه بندی ها همواره تلاش می کنند تا خدمات و امکانات بهتری به کسانی تحصیل در ترکیه و این دانشگاه را انتخاب کرده اند، ارائه نمایند. بر همین اساس ما به بررسی رنکینگ و رتبه دانشگاه مرمره استانبول در سازمان های مختلف پرداختیم و نتیجه این بررسی را در قالب جدول زیر آماده نمودیم که می توانید مشاهده کرده و از آن استفاده نمایید.

سازمان رتبه بندی

رتبه دانشگاه مرمره استانبول

QS

1201-1400

THE

1201-1500

Shanghai

401-500

CWUR

997

ARWU

992

دانشکده های Marmara University

از دیگر موضوعاتی که در خصوص دانشگاه مرمره استانبول به بررسی آن خواهیم پرداخت دانشکده های Marmara University است که هر کدام از دانشکده ها، به صورت تخصصی رشته خاصی از علوم را مدیریت نموده و رشته های مرتبط با آن را ارائه می نمایند. همانطور که در معرفی این دانشگاه ذکر کردیم دانشگاه مرمره دارای 16 دانشکده است که در بیشتر آنها دروس به زبان انگلیسی و ترکی به دانشجویان آموزش داده می شوند. دانشکده های این دانشگاه را در لیست زیر می توانید مشاهده نمایید و پس از آن برای پیدا کردن رشته مورد نظر در سایت دانشگاه مرمره استانبول به دانشکده مورد نظر مراجعه نموده و اطلاعات بیشتری کسب کنید.

 • آموزش آتاتورک
 • دندانپزشکی
 • علوم سیاسی
 • هنرهای زیبا
 • داروسازی
 • مهندسی
 • حقوق
 • اقتصاد
 • ارتباطات
 • معماری و طراحی
 • الهیات
 • مدیریت بازرگانی
 • علوم بهداشت
 • علوم انسانی و اجتماعی
 • فنی
 • علوم مالی

رشته های دانشگاه مرمره استانبول در مقاطع مختلف

یکی دیگر از موضوعات مهم که در مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل باید در نظر داشته داشت رشته های دانشگاه مرمره استانبول (Marmara University) در مقاطع مختلف است که متقاضی بداند آیا این دانشگاه رشته ای را که دانشجو به دنبال آن است، ارائه خواهد نمود یا خیر. با توجه به اینکه تمام رشته های تحصیلی این دانشگاه روی سایت دانشگاه مرمره استانبول قرار داده شده است، شما با مراجعه به آن می توانید رشته مناسب خود را در مقطع تحصیلی مد نظر یافته و برای آن اقدام داشته باشید که البته برای سهولت کار شما، ما برخی از رشته های دانشگاه مرمره استانبول که پر طرفدار هستند را در جدول زیر آورده ایم.

حقوق

آموزش زبان آلمانی

برنامه نویسی

بیمه

بیهوشی

دندانپزشکی

مهندسی متالوژی و مواد

مهندسی کامپیوتر

مامایی

علوم سیاسی و روابط بین الملل

مدیریت کسب و کار

پرستاری

پزشکی

فیزیوتراپی

مدیریت ورزشی

تربیت معلم فیزیک

مهندسی برق

اورژانس و کمک های اولیه

بازاریابی

فناوری تولید پوشاک

آموزش زبان فرانسوی

داروسازی

گردشگری و هتلداری

طراحی جواهرات

تربیت معلم ریاضی

جامعه شناسی

تربیت معلم زیست شناسی

آموزش زبان انگلیسی

طراحی و مد

الهیات

طراحی داخلی

بانکداری

طراحی صنعتی

زبان و ادبیات ترکی

موسیقی

جغرافیا

مهندسی مکاترونیک

گرافیک

تجارت

امور مالی

زیست شناسی

سینما و تلویزیون

ریاضیات

تاریخ هنر

عکاسی

نساجی

اقتصاد

روزنامه نگاری

شیمی

مجسمه سازی

فیزیک

شرایط پذیرش دانشگاه مرمره استانبول

اکنون که با کلیات دانشگاه مرمره ترکیه (Marmara University) آشنا شدیم و رشته های تحصیلی آن را نیز بررسی نمودیم لازم است تا با شرایط پذیرش دانشگاه مرمره استانبول آشنا شویم و در صورت امکان بتوانید برای تحصیل در آن اقدام داشته باشید. از جمله موضوعات مهم برای دریافت پذیرش از دانشگاه این است که دانشجویان بسته به رشته تحصیلی باید در آزمون هایی مانند SAT آزمون، YOS و ACT شرکت نمایند و بسته به رشته ای که قصد تحصیل در آن را دارند مدرک زبان ارائه کنند. اغلب رشته های این دانشگاه به زبان ترکی و انگلیسی است و بیشتر دانشجویان مدرک زبان یکی از آنها را ارائه نمایند، برای پذیرش کافی است. علاوه بر این موارد دانشجو باید هزینه های تحصیل خود را نیز به دانشگاه پرداخت نماید و پس از پرداخت هزینه های تحصیل و تکمیل شرایط پذیرش دانشگاه مرمره استانبول بتواند پذیرش نهایی خود را از دانشگاه دریافت کند.

شرایط تحصیل در دانشگاه مرمره ترکیه در مقطع کارشناسی

اولین مقطع تحصیلی که پس از دریافت دیپلم دانشجویان برای آن اقدام خواهند نمود مقطع کارشناسی است که Marmara University نیز به واسطه داشتن دانشکده ها و رشته های متنوع می تواند هر ساله مقصد دانشجویان متعددی از سراسر جهان باشد. دانشجویان برای اینکه شرایط تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم در دانشگاه مرمره در مقطع کارشناسی را داشته باشند، باید ابتدا دیپلم 12 ساله خود را دریافت کرده باشند. علاوه بر داشتن مدرک دیپلم، دانشجو باید مدرک زبان متناسب با رشته خود را نیز به بعد مهاجرت به ترکیه دانشگاه ارائه نماید و شهریه تحصیل خود را نیز پرداخت نماید. البته دانشجویان برای دریافت پذیرش باید یک سری آزمون ها مانند YOS یا SAT را نیز پشت سر بگذارند و یا حتی در برخی از رشته ها آزمون ها و مصاحبه هایی که توسط دانشگاه از دانشجو گرفته می شود را نیز با موفقیت طی کند.

شرایط تحصیل در دانشگاه مرمره استانبول در مقطع کارشناسی ارشد

دانش آموختگان دوره لیسانس برای پیشرفت و ارتقاء خود برای ادامه تحصیل در دوره فوق لیسانس اقدام می کنند و Marmara University نیز با توجه به تعدد رشته ها و هزینه تحصیل پایین می تواند گزینه مناسبی برای متقاضیان باشد. دانشجویان برای اینکه شرایط تحصیل کارشناسی ارشد ترکیه در دانشگاه مرمره استانبول را داشته باشند باید ابتدا رشته خود را انتخاب نموده و مدرک زبان مورد نیاز آن را که به طور مثال برای زبان انگلیسی در حدود آیلتس 6 الی 6.5 می باشد را بدست آورند. تحصیل در این دوره برای دانشجویان 2 سال خواهد بود و حدود شهریه های دانشگاه در این مقطع حدود 5.000 دلار در سال می باشد. دقت داشته باشید که دانشجویان دوره کارشناسی ارشد در دوره تحصیل خود می توانند زمینه ساز کار در ترکیه و یا سایر کشورهای دنیا باشند تا بلافاصله پس از تحصیل وارد بازار کار شوند.

دانشگاه حاجت تپه ترکیه

این مقاله را از دست ندهید: دانشگاه حاجت تپه ترکیه

در این مقاله ما جوانب دانشگاه حاجت تپه ترکیه را به شما خواهیم آموخت.

شرایط پذیرش دانشگاه مرمره ترکیه در مقطع دکترا

دانشجویانی که مقطع فوق لیسانس خود را به اتمام رسانده باشند و تمایل به انجام تحقیقات بیشتر در علوم خود را داشته باشند عموماً تمایل دارند تا در مقطع دکترا مشغول به تحصیل شده و پیشرفت نمایند. چنانچه دانشجویان تمایل به تحصیل دکترا در دانشگاه مرمره استانبول داشته باشند باید شرایط پذیرش دانشگاه مرمره ترکیه در مقطع دکترا را داشته باشند که از جمله اصلی ترین آنها ارتباط با یک سوپروایزر و جلب نظر آن استاد می باشد. چنانچه دانشجو سوابق علمی، پژوهشی و تحصیلی خوبی داشته باشد و مدرک زبان خوبی نیز ارائه نماید، می تواند شانس خوبی برای دریافت پذیرش داشته باشد که در اکثر رشته های علوم انسانی، علوم اجتماعی، رشته های فنی و مهندسی و... می توانند برای آن اقدام داشته باشند. داشتن مقالات معتبر، نمرات عالی، سطح زبان عالی و... می تواند در پذیرش متقاضی تاثیر مثبتی داشته باشد اما تا زمانی که استاد راهنما با پذیرش متقاضی موافقت ننماید، پذیرش نهایی برای متقاضی صادر نمی گردد. مزایا و معایب تحصیل در ترکیه در این دانشگاه را می توان با مطالعه ادامه مقاله بررسی کرد.

مدرک زبان مورد نیاز اپلای دانشگاه مرمره ترکیه

یکی از مدارکی که برای دریافت پذیرش دانشجویان مورد نیاز می باشد مدرک زبان است و دانشجو بر اساس رشته انتخابی و مقطع تحصیلی خود باید بتواند مدرک زبان مورد نیاز اپلای دانشگاه مرمره ترکیه را آماده نموده و در زمان دریافت پذیرش به دانشگاه ارائه نماید. البته همانطور که قبلاً ذکر شد این دانشگاه به 5 زبان زنده دنیا یعنی انگلیسی، ترکی، آلمان، فرانسوی و عربی رشته هایی را ارائه می نماید و دانشجو به زبان مورد نیاز رشته خود باید مدرک زبان ارسال کند و البته خوب است تا دانشجو به دلیل زندگی در ترکیه با زبان ترکی نیز آشنایی داشته باشد. عموماً دانشجویان برای تحصیل به زبان های آلمانی و فرانسوی باید بتوانند سطح زبان B2 را ارائه نمایند و برای تحصیل به زبان انگلیسی نیز معمولاً حداقل مدرک آیلتس 5.5-6 مورد نیاز می باشد. دقت داشته باشید که ممکن است برای پذیرش و تحصیل دکترا در ترکیه برای این دانشگاه در برخی رشته ها از متقاضی مصاحبه دریافت گرفته و در صورت تایید به دانشجو پذیرش ارائه می نمایند.

تاریخ های مهم و ددلاین دانشگاه مرمره

اقدام به موقع برای گرفتن اقامت ترکیه و دریافت پذیرش و یا حضور در دانشگاه از این نظر بسیار مهم و حساس است که اگر دانشجو در فرصت مناسب اقدام به دریافت پذیرش از دانشگاه نکند، حداقل یک ترم تحصیلی را از دست داده و این باعث اتلاف زمان دانشجو خواهد شد. از این رو اطلاع از تاریخ های مهم و ددلاین دانشگاه مرمره استانبول برای متقاضیان بسیار مهم می باشد و توجه به این نکته ضروری است که مهلت پذیرش و ددلاین بسته به نوع دوره درخواستی می تواند متفاوت باشد و به منظور اطلاع شما از برخی از تاریخ های مهم دانشگاه مرمره آنها را در جدول زیر ذکر نمودیم.

تاریخ مهم

شروع

پایان

ثبت نام دوره های ترم پاییز

26/09/2022

02/10/2022

تاریخ امتحانات نهایی ترم پاییز

16/01/2023

29/01/2023

ثبت نام دروس ترم بهار

06/02/2023

12/02/2023

زمان امتحانات نهایی ترم بهار

05/06/2023

18/06/2023

شهریه دانشگاه مرمره استانبول در مقاطع مختلف

هزینه های تحصیل در ترکیه یکی از دغدغه های بسیاری از دانشجویان و خانواده های آنها برای ادامه تحصیل در خارج از کشور می باشد و اطلاع از آن باعث می شود تا متقاضی بتواند بودجه بندی درستی برای پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی خود در نظر گرفته و در میانه راه با مشکل مالی مواجه نشود. بر همین اساس ما شهریه دانشگاه مرمره استانبول در مقاطع مختلف را برای متقاضیان تحصیل در این دانشگاه جستجو نمودیم و دانستیم که هزینه های تحصیل در این دانشگاه نسبت به بسیاری از دانشگاه های دنیا ارزان تر می باشد. دقت داشته باشید که شهریه دانشگاه مرمره استانبول برای تمام رشته ها و مقاطع یکسان نیست و مبالغ دقیق و بروزرسانی شده آن بر روی سایت دانشگاه قابل رویت می باشد اما به طور کلی شهریه بسیاری از رشته های کارشناسی در حدود 2.500 الی 5.000 دلار بوده و شهریه رشته ها کارشناسی ارشد نیز حدود 5.000 دلار در سال خواهد بود.

هزینه زندگی دانشجویان Marmara University

علاوه بر هزینه های تحصیل در دانشگاه مرمره استانبول موضوع هزینه زندگی دانشجویان Marmara University نیز برای برآورد هزینه های سالیانه دانشجویان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. هر چند هزینه های زندگی ترکیه را نمی توان به صورت دقیق در نظر گرفت اما با تخمین زدن این مبلغ بر اساس آمار می توان حدود هزینه ها را پیش بینی نمود. البته این هزینه ها بسته به شرایط و سبک زندگی هر فرد متقاوت است اما به صورت کلی می توان گفت حدود هزینه های زندگی یک دانشجو که شامل هزینه های اقامت، کتاب، خوراک، حمل و نقل و ... می شود حدود 400 الی 700 دلار در سال خواهد بود که معمولاً عمده این هزینه بابت هزینه های اسکان دانشجو در ترکیه خواهد بود و شاید نیمی از این مبلغ مربوط به هزینه سکونت باشد و سهم هزینه های حمل و نقل و خوراک نیز می تواند نیمی دیگر از این بودجه را به خود اختصاص دهد.

معرفی چند بورسیه دانشگاه مرمره ترکیه و شرایط پذیرش آن

دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه به دانشجویان برای جبران یک سری از هزینه های تحصیل و یا زندگی در محیط کمک می کند و دانشجویانی که برای تحصیل در دانشگاه مرمره استانبول اقدام می کنند نیز می توانند از بورسیه هایی که دانشگاه برای دانشجویان خود در نظر گرفته استفاده نمایند. از این رو به معرفی چند بورسیه دانشگاه مرمره ترکیه و شرایط پذیرش آن خواهیم پرداخت زیرا دانشگاه یک دستور برنامه کار پاره وقت دانشجویی برای حمایت از دانشجویان در نظر دارد که بر اساس آن تا 60 ساعت در زمان خارج از کلاس های خود در واحدهای اداری و دانشگاهی کار کنند و 115 بورسیه دریافت نمایند. هر ساله حدود 1400 دانشجو از این برنامه ها استفاده می کنند و یا علاوه بر آن برخی دیگر از سایر بورسیه هایی توسط سازمان های دولتی و غیردولتی وجود دارد استفاده می نمایند.

 • بورسیه اسکان: این بورسیه امکان اسکان 110 دانشجو با شرایط مالی ناکافی را در پردیس خوابگاه دانشجویی دخترانه ای که 563 ظرفیت دارد فراهم می نماید.
 • بورسیه غذا: بر اساس این بورسیه غذای رایگان برای 2000 دانشجو در روز تامین می گردد.
 • این دانشگاه هر سال 659 دانشجوی موفق که از نظر مالی با محدودیت هایی مواجه هستند را مشخص نموده و توسط دانشگاه از طریق موسسه اعتبارات تحصیلات عالی و خوابگاه ها به این دانشجویان بورسیه رایگان اعطا می نماید.

خوابگاه دانشگاه مرمره در استانبول و امکانات رفاهی دانشگاه

شرایط اقامت دانشجویانی که ویزای تحصیلی ترکیه را اخذ کرده اند، در زمان تحصیل بسیار مهم بوده و از این رو بسیاری از دانشجوان تمایل دارند تا در صورت امکان از خوابگاه های دانشگاه استفاده داشته باشند تا ضمن کاهش هزینه ها، از یک سری امکانات رفاهی مناسب نیز استفاده داشته باشند. به همین دلیل خوابگاه دانشگاه مرمره در استانبول و امکانات رفاهی دانشگاه نیز برای دانشجویان مورد توجه خواهند بود. متاسفانه این دانشگاه خوابگاهی برای دانشجویان پسر در نظر نگرفته است اما دو خوابگاه Handan Ertuğrul و Özmen Aktar با هزینه حدود 215 الی 340 لیر برای دانشجویان دختر فراهم شده است. البته اگرچه Marmara University خوابگاه پسرانه ندارد اما امکان اقامت در خوابگاه های متعلق موسسه اعتباری آموزش عالی آن برای پسران فراهم شده است. در ادامه با جزئیاتی از دو خوابگاه دخترانه فوق الذکر بیشتر آشنا خواهیم شد.

 • خوابگاه Özmen Aktar

این خوابگاه با گنجایش 478 دانشجو دارای امکانات متعددی همچون 3 اتاق مطالعه، اتاق استراحت تلویزیون، اسنک بار، آرایشگاه، خشکشویی، مرکز کامپیوتر، اتاق انتظار مهمان و... است. علاوه بر این موارد اتاق ها از سرویس بهداشتی و حمام مجزا برخوردار هستند. در کنار دانشجویان یک مدیر، مسئول، 2 نفر مشاور شبانه روزی و 3 نفر خدمتکار همواره در خدمت دانشجویان هستند.

 • خوابگاه Handan Ertuğrul

این خوابگاه دخترانه از 12 اتاق تشکیل شده است که در هر اتاق 8 دانشجو می توانند ساکن شوند. هر اتاق شامل 4 تخت دو طبقه بوده و هر دانشجو یک کمد، میز و صندلی دارد و یک یخچال نیز برای استفاده دانشجویان در نظر گرفته شده است. تمامی اتاق ها سرویس بهداشتی و حمام اختصاصی دارند و یک ماشین لباسشویی نیز در حمام قرار دارد. امکاناتی مانند اتاق مطالعه، مرکز کامپیوتر با اینترنت و اتاق استراحت تلویزیون به صورت مشترک برای تمام ساکنین خوابگاه در نظر گرفته شده و یک مدیر و مسئول و خدمتکار نیز برای ارائه خدمات به دانشجویان در خوابگاه حضور دارند.

شرایط اقامت پس از تحصیل در ترکیه در دانشگاه Marmara

از جمله موضوعاتی که دانشجویان قبل از ورود به دانشگاه آن را بررسی خواهند نمود شرایط اقامت پس از تحصیل در ترکیه در دانشگاه Marmara است که به لحاظ شرایط کار در ترکیه و اقامتی از اهمیت بالایی برخوردار است. بر اساس قوانین کشور ترکیه، دانشجویان بین المللی تا 10 روز پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه باید این کشور را ترک کنند و یا با اجازه اقامت معتبر خود ترم را متوقف کنند. در صورتی که دانشجو از این قانون پیروی نکند و بیش از مدت مشخص شده در این کشور حضور داشته باشد در هنگام خروج از کشور ترکیه باید فرودگاه جریمه پرداخت نماید. این در حالی است که بسیاری از کشورها به دانشجویان حداقل 1 سال اجازه اقامت پس از تحصیل و یا برخی کشورها مانند آلمان، انگلستان، کانادا و ... مدت بیشتر از 1 سال را برای اقامت پس از تحصیل دانشجویان در نظر می گیرند.

مشاهیر دانشگاه مرمره ترکیه

 • رجب طیب اردوغان (Recep Tayyip Erdoğan): شهردار اسبق استانبول، نخست وزیر سابق ترکیه و رئیس جمهور فعلی ترکیه
 • بوراک اوزچیویت (Burak Özçivit): مدل و بازیگر سینما و تلویزیون
 • اسمت ییلماز (İsmet Yılmaz): مهندس، سیاستمدار و وزیر
 • نیهات زیبکچی (Nihat Zeybekci): بازرگان، اقتصاددان و سیاستمدار
 • کمال سونال (Kemal Sunal): کمدین و فیلمنامه نویس
 • آیدین دوغان (Aydın Doğan): کارآفرین و تاجر
 • مورات اونالمیش (Murat Ünalmış): بازیگر
 • تایفون تاشدمیر (Tayfun Taşdemir): بازیکن بیلیارد

 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر و ورود به سایت دانشگاه مرمره استانبول هستید، اینجا کلیک کنید➡️


سوالات متداول

✔️ هزینه های تحصیل در دانشگاه مرمره استانبول در مقطع لیسانس چقدر است؟

شهریه دانشگاه برای دانشجویان بسته به رشته ای که قصد تحصیل در آن را دارند متفاوت می باشد ولی شهریه اکثر رشته ها حدود 2.500 الی 5.000 دلار می باشد.

✔️ برای دریافت پذیرش از دانشگاه مرمره استانبول شرکت در چه آزمون هایی الزامی است؟

دانشجویان بسته به رشته تحصیلی خود باید در آزمون های YOS، SAT و یا ACT شرکت نمایند.

✔️ زبان تحصیل در دانشگاه مرمره استانبول به چه صورت است؟

مرمره تنها دانشگاه ترکیه است که به 5 زبان ترکی، انگلیسی، فرانسوی، عربی و آلمانی دانشجو می پذیرد.

✔️ محدودیت رشته های تحصیلی در دانشگاه مرمره چگونه است؟

این دانشگاه شامل 16 دانشکده متنوع است که در آنها بیش از 200 رشته تحصیل در مقاطع مختلف به دانشجویان علاقمند به تحصیل در ترکیه ارائه می گردد.

سخن پایانی

ما در این نوشتار علاوه بر اینکه با شرایط پذیرش دانشگاه مرمره استانبول آشنا شدیم، شهریه، رتبه دانشگاه، رشته های دانشگاه مرمره استانبول، زمان های مهم این دانشگاه، شرایط اقامت و ... را برای شما به نمایش در آوردیم. نکته قابل توجه این است که Marmara University تنها دانشگاه 5 زبانه ترکیه است و هزینه های تحصیل در این دانشگاه نیز نسبتاً ارزان است اما اجازه اقامت پس از تحصیل خوبی نداشته و حتی شرایط کار در این کشور وضعیت ایده آلی برای نیروی کار ندارد. بر همین اساس پیشنهاد ما برای تحصیل می تواند گزینه هایی مانند انگلستان، آلمان، اتریش، کانادا، آمریکا و ... باشد که ضمن داشتن شرایط تحصیل عالی و دانشگاه های برتر دنیا، بستر کار خوبی را نیز برای نیروی آماده به کار فراهم نموده اند. ما در تیم تحقیقاتی موسسه MIE با استناد به سایت دانشگاه مرمره استانبول و مشورت با وکلای بومی این کشور مطالب این مقاله را تهیه و تنظیم نمودیم تا راهنمای شما در خصوص اطلاعات این دانشگاه باشد. چنانچه پس از مطالعه کامل این مقاله، سوالی در خصوص دانشگاه مرمره داشتید می توانید از مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان موسسه استفاده کرده و شرایط مهاجرتی خود را نیز بررسی نمایید و یا حتی سوال خود را در قالب پیام متنی در قسمت دیدگاه ها قرار داده و پاسخ خود را در اسرع وقت دریافت کنید.

امتیاز 5 از 5 ( 2 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان