دانشگاه ایستینیه استانبول

بدون نظر

دانشگاه ایستینیه (Istinye University) یک موسسه آموزش عالی در شهر استانبول ترکیه است که شهری عظیم با جمعیتی بیش از ۵ میلیون نفر می باشد. با داشتن تنوعی از زمینه ها برای مطالعات دانشگاه برنامه هایی را هدایت می کند که به طور قانونی و معتبر به مدارک آموزشی تکمیلی منجر می شود. تمامی مطالب این مقاله توسط وکلای محلی شرکت ملک پور و متخصصان و کارشناسان این موسسه به تحریر و نشر درآمده است. جهت آگاهی بیشتر در ارتباط با دانشگاه ایستینیه استانبول می توانید بدون هزینه با موسسه MIE تماس حاصل فرموده و یا سوالات خود را در اخر صفحه برای ما ارسال کنید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با مادانشگاه ایستینیه استانبول

دانشگاه ایستینیه کجاست و رنکینگ آن چند است؟

دانشگاه ایستینیه استانبول، دانشگاه خصوصی می باشد که در پایتخت ترکیه در شهر استانبول واقع شده است و تاسیس این مجموعه آموزش عالی در سال های اخیر به طور دقیق تر در سال ۲۰۱۵ بوده و بودجه آن توسط گروه ام ال پی که بزرگترین شرکت مراقبت های بهداشتی در ترکیه تامین می شود علاوه بر رشته های علوم پزشکی علوم بهداشتی و داروسازی این دانشگاه تعدادی دانشکده دیگر را نیز شامل می شود. مرکز اصلی این دانشگاه در حال حاضر در منطقه توپکاپی استانبول می باشد در مجموع می‌تواند میزبان چهار هزار دانشجو در ۳۷ کلاس و ۴۷ آزمایشگاه باشد و در حال حاضر برنامه هایی در این دانشگاه در حال اجراست تا ۱۱ پردیس دیگر در منطقه ۲۰ ثانیه افتتاح کند که این موسسه نام خود را از آن گرفته است. رنکینگ دانشگاه ایستینیه (Istinye University) ۱۴۷ در بین دانشگاه های ترکیه و ۷۲۱۹ در سطح بین المللی می باشد و در زمینه های دیگری همچون رنکینگ تأثیرگذاری دانشگاه ها در سطح بین الملل رتبه قابل قبول ۶۰۱ ۸۳۰ دانشگاه جهانی را داراست که این نوع رنکینگ بر اساس تحقیقات و میزان اهمیت مقالات صادر شده توسط این دانشگاه می باشد.

ویدیو موسسه MIE در مورد مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل


دانشکده های Istinye University

دانشکده های Istinye University شامل نه دانشکده دو مدرسه و یک موسسه آموزشی میشود هر کدام از آنها تعدادی از رشته های تخصصی خود را هدایت و برنامه ریزی می کند.

دانشکده ها

پزشکی

اقتصاد و علوم اداری

فنی و مهندسی و علوم طبیعی

دندانپزشکی

علوم بهداشت

ارتباطات

داروسازی

هنرهای زیبا، طراحی و معماری

علوم انسانی و اجتماعی

 

به غیر از دانشکده های این دانشگاه، این موسسه آموزش عالی به دو مدرسه و یک موسسه آموزش های ارشد و دکترا مجهز می باشد که هر کدام از این سه مکان رشته های مختص به خود را اداره می کند.

رشته های دانشگاه ایستینیه استانبول

این مرجع آموزشی دارای تنوع بسیار خوبی از رشته های دانشگاهی از که در هر سه سطح لیسانس، فوق لیسانس و دکترا برگزار می شوند و سالیانه تعدادی متقاضی می پذیرد در جدول زیر رشته های این موسسه عالی آموزشی قابل مشاهده می باشند.

پزشکی

رسانه های نوین و ارتباطات

مامایی

دندانپزشکی

طراحی ارتباطات بصری

فیزیوتراپی و توانبخشی

داروسازی

تغذیه و رژیم غذایی

پرستاری

اقتصاد

رشد کودک

کار اجتماعی

مدیریت کسب و کار

گفتار و زبان درمانی

شنوایی شناسی

تجارت و بازرگانی بین المللی

روابط بین المللی

زبان و ادبیات ترکی

سیستم های مدیریت اطلاعات

زبان و ادبیات انگلیسی

تفسیر و ترجمه انگلیسی

مدیریت سلامت

روانشناسی

فلسفه

علوم سیاسی و مدیریت دولتی

جامعه شناسی

علم شیمی

غذا و هنر آشپزی

معماری داخلی و طراحی محیطی

معماری

طراحی بازی دیجیتال

مهندسی رایانه

مهندسی برق-الکترونیک

مهندسی صنایع

مهندسی عمران

مهندسی مکانیک

مهندسی نرم افزار

مهندسی پزشکی

زیست شناسی مولکولی و ژنتیک

ریاضیات

فیزیوتراپی

کمک های اولیه و اورژانس

 

دانشگاه آنکارا ترکیه

این مقاله را از دست ندهید: دانشگاه آنکارا ترکیه

در این مقاله ما جوانب دانشگاه آنکارا ترکیه را به شما خواهیم آموخت.

شرایط پذیرش دانشگاه ایستینیه استانبول

تمامی کسانی که:

  • تحصیلات متوسطه را بعد از 01/02/2013 شروع کردند و کل دوره متوسطه (دبیرستان) را در یک کشور خارجی به پایان رساندند.
  • کسانی که اتباع جمهوری TRNC هستند و در TRNC ساکن هستند و تحصیلات متوسطه را در TRNC به پایان رسانده و نتایج آزمون GCE AL را دارند.
  • اتباع TRNC که بین سال‌های 2005 تا 2010 در یک کالج یا دبیرستان در سایر کشورها ثبت نام کرده‌اند و نتایج آزمون GCE AL را دارند یا دارنده آن خواهند بود.

دارنده بخش اولیه شرایط پذیرش دانشگاه ایستینیه استانبول (Istinye University) می باشند.

سایر بخش ها/برنامه ها

دانشکده پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی

نوع امتحان

آزمون SAT. خواندن/نوشتن/ریاضی مبتنی بر شواهد

در کل 1000 امتیاز

SAT. خواندن/نوشتن/ریاضی مبتنی بر شواهد

1200 امتیاز در کل و حداقل 600 امتیاز برای ریاضی

SAT I آزمون استعداد تحصیلی

حداقل نمره D برای 2 دوره A Level، حداقل یکی از آنها باید مربوط به گروهی باشد که داوطلب برای آن درخواست می دهد.

درجه A برای حداقل 2 دوره سطح A در فیزیک، شیمی، زیست شناسی، ریاضیات درخواست می شود.

GCE A LEVEL

21/36

24/36

ACT

28/45

30/45

لیسانس بین المللی IB

3.5/5

2.5/5

MATURA

12/20

15/20

لیسانس فرانسه

3.5/6

2.5/6

ABITUR

مدرک زبان مورد نیاز اپلای در دانشگاه ایستینیه استانبول

مدرک زبان مورد نیاز اپلای در دانشگاه ایستینیه استانبول (Istinye University) با توجه به مقاطع مختلف می تواند کمی متغیر باشد اما روند کلیه پذیرش دانشگاه و مدرک زبان مورد نظر آنها برای زبان انگلیسی آزمون تافل مبتنی بر اینترنت می باشد و سطح یا نوری که از تمامی دانشگاه ها می خواهند نمره حداقل ۷۵ در کل آزمون است. نکته دیگری که در رابطه با آزمون زبان و یا مدرک آن باید به آن توجه کرد این است که از زمان اخذ مدرک زبان نباید مدت زمانی بیش از دو سال گذشته باشد.

کسانی که قصد انجام تحصیلات در رشته هایی که با زبان ترکی ارائه میشوند را دارند باید دقت داشته باشند که حداقل سطح بی تو تومر و یا کارت آبی را داشته باشند تا مشکلی در اخذ ویزای تحصیلی ترکیه یش نیاید.

ددلاین دانشگاه ایستینیه استانبول

ددلاین دانشگاه ایستینیه استانبول (Istinye University) باز هم شخصی نیست و به طور معمول در طول سال در حال پذیرش دانشجو در تمامی مقاطع می باشد در طی سالیان گذشته بیشترین آمار پذیرش دانشجو در بازه زمانی هفدهم ژانویه شانزدهم سپتامبر بوده و نتیجه اپلای ها از طریق ایمیل برای دانشجویانی که قصد مهاجرت به ترکیه را دارند، ارسال میشود.

هزینه تحصیل در دانشگاه ایستینیه ترکیه به همراه معرفی بورسیه های تحصیلی

میانگین هزینه تحصیل در ترکیه برای دانشگاه ایستینیه ترکیه (Istinye University) با توجه به رشته انتخابی فرد و دانشکده مد نظر او و همچنین زبان رشته انتخابی نیز می تواند نقش جزئی در هزینه های تحصیل داشته باشد؛ به این گونه که رشته‌های با تحصیلات در زبان انگلیسی هزینه های نسبتاً بالاتری را نسبت به همان رشته ها با زبان ترکی را دارند. در ادامه لیستی از میانگین هزینه های تحصیل در این دانشگاه برای شما ارائه می گردد.

دانشکده

میانگین هزینه های سالیانه

دندانپزشکی

16860 $

علوم انسانی و اجتماعی

4860 $

ارتباطات

4320 $

پزشکی

20000 $

اقتصاد و علوم اداری

4320 $

فنی و مهندسی و علوم طبیعی

5400 $

داروسازی

11800 $

هنرهای زیبا، طراحی و معماری

5000 $

علوم بهداشت

4500 $

 

بورسیه های تحصیلی ترکیه برای دانشگاه ایستینیه استانبول (Istinye University) بر اساس معدل می باشد و شامل کسانی می شود که معدل بالای سه چهارم را داشته باشند می شود. این بورسیه می تواند بین ۲۵ تا صد در صد هزینه تحصیل در این دانشگاه را پوشش دهد.

هزینه زندگی دانشجویان Ankara University

هزینه زندگی دانشجویان Ankara University در استانبول با توجه به هزینه های زندگی در ترکیه می تواند از حداقل مبلغ ۳۰۰ الی ۶۰۰ دلار متغیر باشد. اما با توجه به انتخابات فردی و هزینه های اضافی این مبلغ به دلخواه افراد میتواند بالاتر رود. در ادامه میانگینی از مبالغ مورد استفاده به صورت ماهیانه برای هر یک از بخش های زندگی شخصی برای شما در جدول به نمایش گذاشته شده است (قیمت ها برحسب دلار است).

انواع مخارج

حداقل

متوسط

محل اقامت

85

155

خوراک

110

210

حمل و نقل

30

60

اینترنت و گوشی همراه

45

60

لباس

20

60

ورزش و تفریح

20

75

مجموع

300

600

خوابگاه دانشگاه ایستینیه استانبول

در این دانشگاه، خوابگاه های دانشجویی وجود ندارد اما این موسسه دانشجو های خود را به سمت خوابگاه های خصوصی هدایت می کند که به دانشجویان ارائه شده از جهت دانشگاه تخفیفات ای را ارائه می کند. افرادی که ترجیح می‌دهند در خوابگاه نمانند می توانند به گزینه های خارج از محوطه دانشگاه همچون آپارتمان ها در سطح شهر و یا اتاق‌های مشترک نیز فکر کنند. دقت داشته باشید که تمام مسئولیت های خوابگاهی دانشجویانی که اقامت ترکیه دارند، به عهده خودشان است.

هزینه های اقامت نیز به شکل زیر است:

  • خوابگاه با مدیریت دولتی: 25 تا 40 یورو در ماه
  • خوابگاه با مدیریت خصوصی: با امکانات بسیار بهتر و همچنین هزینه های بالاتر ارائه می شود
  • اجاره آپارتمان مسکونی: 68 تا 283 یورو در ماه بسته به مکان و اندازه آپارتمان

شرایط اقامت پس از تحصیل در ترکیه در دانشگاه ایستینیه استانبول

شرایط اقامت پس از تحصیل در ترکیه در دانشگاه ایستینیه استانبول (Istinye University) برای دانشجویان بین المللی به توانایی یافتن کار و تبدیل ویزای تحصیلی دانشجو به ویزای کاری در مدت زمان اعطا شده پس از تحصیلات می باشد که تا حدود بسیار زیادی به میزان تسلط دانشجو به زبان ترکی اهمیت داشته چرا که افرادی که سطح زبان مناسبی را ندارند به سختی می توانند در این کشور کار کنند و از حقوق و مزایای کارکنان عادی این کشور سود ببرند. از جهت دیگر این کشور با داشتن آمار ۱۲ و نیم درصد بیکاری آمار نسبتا بالاتری را نسبت به دیگر کشورهای اروپایی دارد و غالبا به سختی می‌توان در این کشور شغل مناسبی یافت.

 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر و ورود به سایت دانشگاه ایستینیه استانبول هستید، اینجا کلیک کنید➡️


سوالات متداول

✔️ چگونه می توان مهارت زبان انگلیسی را ثابت کرد؟

دانش‌آموزان می‌توانند نمره رسمی تافل (اعم از TOEFL iBT یا TOEFL iBT Special Edition) را ارسال کنند. حداقل نمره برای پذیرش در آزمون های مبتنی بر اینترنت 75 است یا دانشجویان می توانند در آزمون تسلط انگلیسی Istinye (ISTEP) و برنامه مقدماتی انگلیسی ثبت نام کنند.

✔️ آیا علاقه مندان تحصیلات تکمیلی یا D می توانند در طی تحصیل در این کشور برای جواز اشتغال به کار اقدام کنند؟

متقاضیان تحصیلات تکمیلی و Ph.D که در ترکیه تحصیل می کنند در صورت دریافت اجازه کار می توانند کار کنند. متقاضیانی که مجوز کار دریافت می کنند از تعهد گرفتن جواز اقامت در طول دوره اجازه کار معاف هستند. با این حال، زمانی که اعتبار جواز کار به اتمام می رسد یا تمدید نمی شود، فرد باید اجازه اقامت بگیرد.

✔️ آیا دانشگاه به یافتن دوره کارآموزی کمک می کند؟

دانشجویان مسئول یافتن موسسات میزبان برای دوره های کارآموزی خود هستند، اما کمک و پشتیبانی از اعضای هیئت علمی و واحد مرکز شغلی در دسترس است.

✔️ چگونه می توان برای بورسیه اقدام کرد؟

دانشجویان پس از گرفتن پذیرش و ورود به دانشگاه با مراجعه به دفتر امور مالی میتوانند برای گرفتن بورسیه اقدام کنند.

سخن پایانی

در طول این مقاله دانشگاه ایستینیه استانبول (Istinye University) برای شما معرفی شد و در طول این مقاله از موقعیت مکانی دانشکده ها رنکینگ و رشته ها و شرایط پذیرش آنها گفته شد. در صورتی که نیازمند اگاهی یافتن در ارتباط با هر کدام از این بخش ها یا دانشگاه ایستنیه استانبول به طور کلی قادر خواهید بود به طور رایگان با خطوط موسسه MIE در ارتباط باشید یا سوالات خود را در قسمت پایانی صفحه از مشاوران متخصص سوال بفرمایید. تمامی مطالب تهیه شده در طول این مقاله به پاس زحمات وکلای محلی و کارشناسان و کاردانان موسسه ام آی بوده و تمامی حقوق آن محفوظ می باشد.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان