معرفی شهرهای ترکیه

بدون نظر

ترکیه به عنوان دروازه بین اروپا و آسیا محسوب می شود، یک کشور اوراسیایی است که در دریای مدیترانه واقع شده و در سراسر شبه جزیره آناتولی در جنوب غربی آسیا و منطقه بالکان در جنوب شرقی اروپا قرار دارد. این کشور با دریای سیاه، دریای مرمره، دریای اژه و دریای مدیترانه هم مرز است. ترکیه کشوری جذاب است که بسیاری از تمدن های مهم از 9000 سال قبل از میلاد در آن شکوفا شده اند. یکی از قابل توجه ترین تغییرات ترکیه توسعه سریع اقتصادی آن است. با وجود ریشه های سنتی و اسلامی، ترکیه به طور قطع کشوری غرب گرا است. استانبول و آنکارا مهم ترین شهرهای ترکیه هستند، اولین شهر مساجد، کاخ ها و گنجینه های افسانه ای، سلاطین و حرمسراهای مرموز در ترکیه است. آنکارا پایتخت این کشور است. مردم ترکیه بسیار دوستانه و مهمان نواز هستند و از اقوام و مذاهب گوناگون استقبال می کنند، مسلما در این کشور اسلام و مسیحیت هماهنگ زندگی می کنند. بازدیدکنندگان می توانند در ترکیه ده ها کار را انجام دهند و ببینند که هرگز ناامید نمی شوند. ترکیه دارای بندرهای آرام، باغ های آرام، سواحل شنی طلایی و کلوب های شبانه پر جنب و جوش و بارهای پر هیاهو است، همچنین مکانی مناسب برای تفریح ​​و ورزش است. ترکیه همچنین دارای آب و هوای مدیترانه ای حساس است، اما بی دلیل گفته نمی شود که می توانید چهار فصل را به طور همزمان پیدا کنید. در این مقاله قصد داریم به معرفی شهرهای ترکیه بپردازیم. در زیر عناوین مزبور آورده شده است. در صورت داشتن سوال و ابهام در مورد معرفی شهرهای ترکیه و روش های مهاجرت به این کشور، می توانید با مشاوران موسسه ملک پور به صورت رایگان تماس برقرار کنید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با مامعرفی شهرهای ترکیه

شهر های کشور ترکیه

 

آنکارا

آنکارا، پایتخت جهانی ترکیه، در منطقه آناتولی مرکزی این کشور واقع شده است. آنیتکبیر، مقبره عظیم کمال آتاترک، اولین رئیس جمهور مدرن ترکیه، که در سال 1923 آنکارا را پایتخت اعلام کرد، مشرف به شهر استدر آنکارا زمستان های سرد و برفی و تابستان های گرم و خشک را تجربه خواهید کرد. بارندگی بیشتر در فصل بهار و پاییز رخ می دهد. آنکارا دارای محیط چند فرهنگی بالایی است که توسط تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی و هزاران گردشگر که دائما از این شهر دیدن می کنند، نگهداری می شود. آنکارا همچنین خانه اقلیت های متعددی مانند یونانی ها، ارمنی ها و کردها است. از سال 2016 دانشجویان بین المللی ای که تحصیل در ترکیه را انتخاب کرده اند افزایش چشمگیری داشتند. هم اکنون بیش از 600 هزار دانشجوی بین المللی در ترکیه وجود دارد که ثابت می کند این کشور مقصد خوبی برای تحصیلات تکمیلی است. تحصیل در ترکیه فرصتی است برای تحصیل با کیفت و هزینه مناسب و همچنین فرصتی برای بورسیه تحصیلی که کمک هزینه ماهانه را نیز پرداخت می کند و هزینه خوابگاه، سفر و بیمه درمانی را در برخی مواقع پوشش می دهد.

در زیر به تعدادی از دانشگاه های آنکارا اشاره می کنیم.

دانشگاه فنی خاورمیانه

دانشگاه کوچ

دانشگاه بیلکنت

دانشگاه سبانچی

دانشگاه Hacettepe

دانشگاه آتیلیم

دانشگاه چانکایا

دانشگاه TED

 در مورد فرصت های شغلی در آنکاراگفته می شود آنکارا توسعه یافته ترین اقتصاد ترکیه را تحت پوشش قرار می دهد. صنایع اصلی حمایت کننده از اقتصاد محلی عبارتند از دفاع، هوافضا، تولید خودرو، تولید شراب، کشاورزی، نساجی. به عنوان یک دانشجوی بین المللی، می توانید در بسیاری از زمینه های کارآموزی در هر زمینه ای که مایل هستید، خواه در یک شرکت ترکیه ای یا چندملیتی دارای دفتر محلی، درخواست دهید.

در زیر نمودار نرخ بیکاری در کشور ترکه آمده است:

نرخ بیکاری در کشور ترکیه

با تهیه محصول زیر می توانید شخصاً نسبت به اخذ ویزای کار در کشورهای مطرح اروپایی، کانادا و استرالیا اقدام نمایید و اطلاعات کاملی در باب کاریابی در خارج از کشور، نحوه ارسال رزومه کاری و اخذ پیشنهاد کاری بدست آورید.

گام به گام تا کار در خارج از کشور

ازمیر

ازمیر شهری در ساحل دریای اژه ترکیه است. این شهر در دوران باستان به اسم Smyrna معروف بود، توسط یونانیان تاسیس شد، توسط رومیان تصرف شد و توسط اسکندر مقدونی قبل از تبدیل شدن به بخشی از امپراتوری عثمانی در قرن 15 بازسازی شد. امروزه، مکان های وسیع باستان شناسی آن شامل آگورای رومی اسمیرنا است که اکنون یک موزه در فضای باز است. بالای تپه Kadifekale یا قلعه مخملی، ساخته شده در دوران سلطنت اسکندر، مشرف به شهر است.

 

بورسا

بورسا یک شهر بزرگ در شمال غربی ترکیه است که در دامنه کوه Uludağ به ارتفاع تقریبی 2500 متر در نزدیکی دریای مرمره واقع شده است. این شهر به خاطر مساجد و اماکن تاریخی مربوط به دوران اولیه امپراتوری عثمانی مشهور است. این شهر به دلیل وجود پارک ها و درختان متعدد و همچنین پس زمینه کوهستانی چشمگیر، به Yeşil Bursa  بورسای سبز ملقب است. Ulu Cami  مسجد بزرگ متعلق به قرن 14، دارای طاق نماها و 20 گنبد به سبک سلجوقی است

 

آدانا

آدانا یکی از شهرهای مهم در جنوب ترکیه است. این شهر بر روی رودخانه سیحان، 35 کیلومتری داخل از ساحل شمال شرقی دریای مدیترانه واقع شده است. طبق آخرین برآورد 31/12/2019، این مرکز اداری استان آدانا است که دارای 2،237،940 خانه است.

 

قونیه

شهر قونیه در جنوب آنکارا، در مرکز ترکیه واقع شده است. این شهر مکانی زیارتی برای صوفیان است که بر مقبره بنیان گذار مولانا جلال الدین رومی، در موزه مولانا متمرکز شده است. مراسم دراویش سما در مرکز فرهنگی مولانا، شرق موزه برگزار می شود. مسجد علاالدین قرن دوازدهم توسط پارک های سبز تپه علاالدین احاطه شده است.

 

قیصریه

قیصریه یک شهر صنعتی بزرگ در آناتولی مرکزی ترکیه است. این شهر، مرکز استان قیصریه است. شهر قیصریه، همانطور که توسط محدوده شهرداری کلانشهر قیصریه تعریف شده است، از نظر ساختاری متشکل از پنج منطقه شهری، دو ناحیه اصلی کوکاسینان و ملیک گازی، همچنین هاچیلار، اینسسو و تالاس است. قیصریه در دامنه آتشفشان غیر فعال کوه ارسیس واقع شده است که ارتفاع آن 3916 متر بر فراز شهر است. این شهر اغلب در رتبه های اول در میان شهرهای ترکیه قرار می گیرد که با تعریف ببرهای آناتولی مطابقت دارد. این شهر تعدادی آثار تاریخی از جمله چندین اثر مربوط به دوره سلجوقی را در خود نگه داشته است. در حالی که عموما در مسیر بازدید از جاذبه های گردشگری بین المللی کاپادوکیا مورد بازدید قرار می گیرد، قیصریه به خودی خود دارای جاذبه های زیادی است؛ بناهای تاریخی دوران سلجوقی و عثمانی در مرکز شهر و اطراف آن، کوه Erciyes به عنوان مرکز پیاده روی و کوهنوردی، رودخانه Zamantı به عنوان رفتینگ از جمله جاذبه های این شهر است.

 

مرسین

مرسین یک شهر بندری در جنوب ترکیه در سواحل مدیترانه است. این دروازه ورودی به تارسوس، مقصد زیارت مسیحیان در این نزدیکی است که در آن چاه سنت پل یادآور زادگاه قدیس است. در نزدیکی، دروازه کلئوپاترا، یکی از ویرانه های باقی مانده از دیوارهای دفاعی روم قدیمی است. در شهر، موزه مرسین آثار باستانی و مجسمه هایی از گورها و حفاری های اطراف را به نمایش می گذارد.

 

اسکی شهیر

امروزه این شهر عمدتا به عنوان یک شهر دانشجویی با سه دانشگاه شناخته می شود؛ دانشگاه آنادولو، دانشگاه اسکیشهیر و دانشگاه عثمانگازی. با وجود این که جمعیت آن کمی بیش از 800 هزار نفر است، این شهر به دلیل وجود تعداد زیادی دانشجو و جوان به عنوان یک شهر فوق العاده پر جنب و جوش شناخته می شود. خیابان های شهر مملو از کافه ها، چراغ ها، میخانه ها، رستوران ها، مغازه ها، مراکز خرید است و قیمت ها برای زندگی دانشجویی بسیار مناسب است. فضای شهر پر جنب و جوش است، پر از چراغ و مردم. در بین مسافران آخر هفته ترکیه به طور فزاینده ای محبوب است و حتی دارای یک اجتماع کوچک از خارجیان اختصاصی است. این شهر می تواند، قابل سکونت ترین شهر ترکیه باشد و مکانی است که می توانید با مردم محلی دوستانه ارتباط برقرار کنید.

 

 

دیاربکر

دیاربکر بزرگترین شهر ترکیه با اکثریت کرد نشین است. واقع در فلات بلندی در کنار رودخانه دجله که بر روی آن قلعه تاریخی دیاربکر قرار دارد، مرکز اداری استان دیاربکر در جنوب شرقی ترکیه است.

 

دنیزلی

دنیزلی که در میان باغ های پای کوه گوکل قرار دارد، موقعیت باستانی، دورتر را به ارث برده است، دنیزلی به عنوان یکی از شهرهای مهم ترکیه برای محصولات بافته شده و گلدوزی شده و باغ های مجلل خود مشهور شد. در منطقه کشاورزی اطراف، کشت پنبه، غلات، انجیر و تنباکو، همراه با دامداری، اصلی ترین فعالیت ها هستند. در شمال دنیزلی پاموکاله قرار دارد، تفرجگاهی که در اطراف آن رسوبات سنگ آهک از چشمه های آب گرم آبشارها و حوضچه های زیبایی را ایجاد کرده است. دنیزلی با خطوط فرعی به راه آهن بین دینار و ازمیر متصل می شود.

 

شانلی اورفه

شانلی اورفه در دوران باستان، شهری با بیش از 2 میلیون نفر جمعیت در جنوب شرقی ترکیه و مرکز استان است. این شهر دارای جمعیت ترک، کرد و عرب است. اورفا در دشتی در حدود 80 کیلومتری شرق رودخانه فرات واقع شده است. آب و هوای آن دارای تابستان های بسیار گرم، خشک و زمستان های خنک و مرطوب است. در حدود 12 کیلومتری شمال شرقی شهر، مکان نوسنگی معروف، قدیمی ترین معبد شناخته شده جهان، که در هزاره 10 قبل از میلاد تاسیس شد، قرار دارد. این منطقه بخشی از شبکه ای از اولین سکونتگاه های انسانی بود که در آن انقلاب کشاورزی رخ داد. به دلیل ارتباط آن با تاریخ یهودیان، مسیحیان و اسلام و افسانه ای که بر اساس آن شهر زادگاه ابراهیم بوده است، اورفا به شهر پیامبران ملقب شده است.

 

سامسون

سامسون، از نظر تاریخی آمیسوس، شهری در مرکز سامسون ایل، شمال ترکیه است. سامسون بزرگترین شهر در ساحل جنوبی دریای سیاه، بین دلتای رودخانه های کازول و یشیل قرار دارد. این شهر مرکز شهری برای مناطق داخلی حاصلخیز کشاورزی و محل خروجی اصلی تجارت سواحل میانی دریای سیاه است. رشد آن در اواخر قرن نوزدهم با توسعه تنباکو و استفاده از کشتی های مدرن در دریای سیاه همراه است. بندر محافظت شده آن که گسترش یافت، بزرگترین بندر این کشور در ساحل دریای سیاه است. صادرات شامل تنباکو و پشم از داخل و سیگار، کود و منسوجات از کارخانه های شهر است.

 

 

ملطیه

مالاتیا شهری بزرگ در منطقه آناتولی شرقی ترکیه و مرکز استان مالاتیا است. این شهر هزاران سال محل سکونت بشر بوده است.

 

ارزرم

ارزروم شهری در شرق ترکیه است. این شهر در یک دشت حاصلخیز احاطه شده توسط کوه های مرتفع قرار دارد. ارزروم در دوران کاروان از آناتولی به ایران، از زمان های قدیم یک مرکز تجاری و نظامی مهم بوده است و اکنون ایستگاه اصلی راه آهن در مسیر بین آنکارا و ایران است. این شهر به عنوان مرکز تجارت دام مهم است، اما صنعت کمی به جز کارخانه چغندر قند دارد. صنعتگران محلی هنوز در فلزکاری و زین دوزی سرآمد هستند. بناهای مهم تاریخی شامل دانشکده های الهیات سلجوقی، مسجد جامع و مقبره های سلطنتی است. یک موزه باستان شناسی محلی وجود دارد. ارزروم مقر دانشگاه آتاتورک  است. این شهر دارای جمعیت زیادی از کردها است. منطقه اطراف توسط رودخانه کاراسو ، رودخانه فرات و رودخانه های ارس و چوروه تخلیه می شود. محصولات کشاورزی آن شامل گندم، جو، ارزن، چغندر قند و سبزیجات است.

 

وان

وان یک شهر عمدتا کرد نشین در استان وان شرقی ترکیه است که در ساحل شرقی دریاچه وان واقع شده است. این شهر سابقه طولانی به عنوان یک منطقه مهم شهری دارد.

 

باتمان

بتمن یک شهر اکثریت کرد در منطقه جنوب شرقی آناتولی ترکیه و مرکز استان بتمن است. در فلات، 540 متر بالاتر از سطح دریا، در نزدیکی محل تلاقی رودخانه بتمن و دجله قرار دارد.

 

ازمیت

اوزمیت یک منطقه و مرکز استان Kocaeli، ترکیه است. این منطقه در خلیج اوزمیت در دریای مرمره، در حدود 100 کیلومتری شرق استانبول، در قسمت شمال غربی آناتولی واقع شده است. در آخرین برآورد 31/12/2019، مرکز شهر 367،990 نفر جمعیت داشت.

 

سیواس

سیواس شهری در مرکز ترکیه و مرکز استان سیواس است. این شهر که در ارتفاع 1،278 متری در دره وسیع رودخانه Kızılırmak قرار دارد، یک مرکز تجاری و شهر صنعتی متوسط ​​است، اگرچه اقتصاد به طور سنتی بر پایه کشاورزی بنا شده است.

 

مانیسا

مانیسا، که از لحاظ تاریخی به عنوان مگنسیا شناخته می شود، شهری بزرگ در منطقه اژه ترکیه و مقر اداری استان مانیسا است.

 

قاراخان

قاراخان یک شهر و منطقه در شمال شرقی استان Hatay، ترکیه است. نام قاراخان در زبان ترکی به معنی مسافرخانه شکسته است، شاید اشاره به یکی از اقامتگاه های زیادی باشد که زمانی در جاده قرار داشت. این شهر در تقاطع مسیر بین اسکندرون و حلب و جاده اصلی بین آنتاکیا و کهرمان مرعش قرار دارد. این شهر زمانی بخشی از ناحیه بلن بود، اما در زمان فرمانداری فرانسه در سال 1923 به خودی خود به یک منطقه تبدیل شد. حدود کیلومتر مربع مساحت، 32 درجه سانتی گراد متوسط ​​دمای تابستان و 7درجه سانتی گراد متوسط ​​دمای زمستان دارد. مهمترین سایت مذهبی و گردشگری این منطقه، مجتمع قلعه داربساک در روستای Alabeyli است که شامل آرامگاه بایزید بسطامی است.

 

ترسوس

تارسوس شهری تاریخی در جنوب مرکزی ترکیه، 20 کیلومتری داخل از مدیترانه است. این منطقه بخشی از کلان شهر آدانا مرسین، چهارمین منطقه شهری بزرگ ترکیه با 3 میلیون نفر جمعیت است.

 

ترابزن

ترابزون شهری در سواحل دریای سیاه در شمال شرقی ترکیه است. ایاصوفیه این شهر که در قرن سیزدهم ساخته شده است، به عنوان بیمارستان و موزه عمل کرده است، اما امروزه مسجدی با نقاشی های دیواری سقفی مرمت شده است. موزه ترابزون که در عمارتی در اوایل قرن بیستم با عناصر روکوکو و هنر نو قرار دارد، تاریخ شهر را با نمایشگاه های باستان شناسی و قوم نگاری دنبال می کند.

 

چوروم

چوروم یک شهر شمالی آناتولی است که مرکز استان چوروم ترکیه است. چوروم در داخل کشور در مرکز دریای سیاه ترکیه واقع شده است و تقریباً 244 کیلومتر از آنکارا و 608 کیلومتر از استانبول فاصله دارد.

 

 

چورلو

چورلو یک شهر شمال غربی ترکیه در سرزمین شرقی داخلی است که تحت مدیریت استان تکیرداغ قرار دارد. این مرکز صنعتی به سرعت در حال توسعه است که در زمین های مسطح واقع شده در بزرگراه Otoyol 3 و خارج از بزرگراه D.100 بین استانبول و مرز ترکیه با یونان و بلغارستان واقع شده است.

 

عثمانیه

عثمانیه شهری در منطقه چوکوروا در ترکیه، مرکز استان عثمانیه است. مساحت 3767 کیلومتر مربع، جمعیت شهر عثمانیه حدود 220 هزار نفر. عثمانیه در حاشیه شرقی دشت چوکوروا در دامنه کوه های نور، دروازه بین آناتولی و خاورمیانه واقع شده است، در جاده ابریشم قرار دارد، مکانی با اهمیت استراتژیک و محل استقرار تمدن های مختلف از جمله هیتی ها، ایرانیان، رومیان شرقی و ارمنیان. حضور اسلامی در منطقه برای اولین بار توسط خلیفه عباسی هارون رشید ایجاد شد، نیروهای کمکی در ارتش او اولین ترکانی بودند که در آناتولی جنگیدند.

 

آدیامان

آدیامان شهری در جنوب شرقی ترکیه و مرکز استان آدیامان است. ساکنان آن بیشتر کرد هستند.

 

کوتاهیه

کوتاهیه شهری در غرب ترکیه است. این رودخانه در امتداد رودخانه پورسوک، در دامنه تپه ای قرار دارد که توسط قلعه مخروبه قرون وسطایی تاج گذاری شده است. کوتاهیه، معروف به Cotyaeum در دوران باستان، در جاده ای بزرگ از منطقه مرمره به دشت های بین النهرین قرار داشت. شهر با توجه به تغییر اهمیت مسیرهای تجاری رونق گرفت و افول کرد. به عنوان یک شهر قرون وسطایی بیزانس، این شهر توسط ترکان سلجوقی در اواخر قرن 11 تصرف شد. این شهر قبل از جذب در امپراتوری عثمانی به عنوان پایتخت ترکمنستان گرمیان عمل می کرد. در طول قرن 16، کوتاهیه بعنوان مرکز صنعت سرامیک عثمانی ظاهر شد و کاشی و نمای مساجد، کلیساها و سایر ساختمان ها در ترکیه و بخش هایی از خاورمیانه را تأمین می کرد.

 

آیدین

آیدین یک شهر در و مرکز استان آیدین در منطقه اژه ترکیه است. این شهر در قلب دره پایین رودخانه Büyük Menderes در موقعیت فرماندهی برای منطقه ای قرار دارد که از ارتفاعات دره تا ساحل دریایی امتداد دارد. جمعیت آن در سال 2014 207،554 نفر بوده است.

 

بولو

بولو یک شهر در ترکیه و مرکز اداری استان Bolu است. جمعیت آن 131،264 نفر است. شهر از زمان انتخابات محلی در سال 2019 توسط شهردار Tanju canzcan اداره می شود. این محل کلادیوپولیس باستان بود و همچنین اسکیحیسار نامیده می شد.

 

باندیرما

بندیرما شهری در شمال غربی ترکیه است که دارای 158،857 نفر جمعیت تا سال 2020 در دریای مرمره است. بندیرما یک منطقه در استان بالیکسیر است. بندورما در جنوب دریای مرمره، در خلیج با همین نام واقع شده است و یک شهر بندری مهم است.

 

زنگولداغ

شهر زنگولداغ، مرکز استان زنگولداغ در شمال غربی ترکیه در ساحل دریای سیاه می باشد. بندر؛ مجهز خروجی اصلی زغال سنگ است. توسعه شهر و افزایش سریع جمعیت با رشد این صنعت زغال سنگ پس از اواسط قرن 19 همراه بود. دولت پس از سال 1940 معدن را به طور گسترده توسعه داد و بسیاری از نیروی کار شهر همچنان مشغول کارهای مربوط به زغال سنگ هستند. دانشکده فنی معدن زنگولداغ در این شهر است. همچنین کارخانه های شیمیایی و اجاق های کک وجود دارد. زونگولداغ از طریق راه آهن با آنکارا و از طریق دریا با استانبول متصل می شود. استان زونگولداغ جنگلی و کوهستانی است. رودخانه های آراچ، درورک، فیلیوس و اوا تخلیه می شوند که در امتداد آن ها زمین های پست و کوچک حاصلخیز ذرت، کتان و سبزیجات تولید می کنند. این مرکز صنعت سنگین ترکیه است که شامل بزرگترین مجتمع های آهن و فولاد این کشور در کاراباک و ایرگلی و بزرگترین میدان های زغال سنگ در نزدیکی شهر زونگولداک است. ساختن کشتی های کوچک دریانوردی یک سنت است.

 

 

قره بوک

استان کاراباک یک استان محصور در خشکی در قسمت شمالی آناتولی است که در حدود 200 کیلومتری شمال آنکارا، 115 کیلومتری زونگولداک و 113 کیلومتری کاستامونو واقع شده است. در سال 2010 جمعیت آن 227،610 نفر بوده است. شهر اصلی کاراباک است که در حدود 100 کیلومتری جنوب ساحل دریای سیاه واقع شده است.

 

سیورک

سیورک یک شهر و منطقه در جنوب شرقی ترکیه، در استان ıanlıurfa است. جمعیت 107،634؛ 247000 سیورک در استان ıanlıurfa است اما از نظر جغرافیایی به شهر بزرگ دیاربکر نزدیکتر است.

 

صالحلی

شهر صالحلی، در بزرگراه ازمیر-آنکارا و اتصالات موازی راه آهن واقع شده است. منطقه شهری در دامنه های زنجیره کوه Bozdağ در امتداد جلگه های آبرفتی جنوبی رودخانه Gediz واقع شده است. ارقام جمعیت در سرشماری سال 2000 برای کل منطقه 150هزار نفر بوده است. گذشته از شهر صالحلی، این ولسوالی هشت شهرستان با شهرداری های خود دارد. از این میان، Sart با موقعیت سردس باستانی، پایتخت لیدیا مطابقت دارد.

 

 

یالوا

یالووا شهری است در شمال غربی ترکیه، نزدیک سواحل شرقی دریای مرمره. جمعیت شهر یالووا 100،863 است، در حالی که جمعیت استان یالووا تا سال 2011 118،998 نفر است.

 

نیزیپ

نیزیپ به انگلیسی: Nizip  یک منطقه و شهر در استان غازیانتاب در جنوب شرقی ترکیه است. از سال 2010، جمعیت شهر 96.229 نفر است. این شهر در 45 کیلومتری شهر Gaziantep ، 95 کیلومتری ıanlıurfa و 35 کیلومتری Karkamış واقع شده است، که شهری قدیمی است که از لحاظ تاریخی به نام Carchemish نیز شناخته می شود.

 

آلانیه

آلانیا یک شهر تفریحی در سواحل مدیترانه مرکزی ترکیه همچنین به عنوان Riviera ترکیه شناخته می شود است. سواحل وسیع آن با هتل ها شامل ساحل کلئوپاترا است، جایی که ملکه مصر در آن شنا می کرد. قلعه آلانیا، یک قلعه غول پیکر دوران سلجوقی که تبدیل به یک موزه در فضای باز شد، بر روی یک بلوف سنگی در بالای ساحل، در کنار ویلاهای عثمانی با سقف کاشی قرمز و برج قرمز هشت ضلعی، نمادی از شهر متعلق به 1226، قرار دارد.

 

عرغلی

اراکلی یک شهر و منطقه در استان ترابزون در منطقه دریای سیاه در ترکیه است. ترابزون که از لحاظ تاریخی به انگلیسی به نام ترابیزون شناخته می شود، شهری در ساحل دریای سیاه در شمال شرقی ترکیه و پایتخت استان ترابزون، واقع در جاده ابریشم تاریخی، قرن ها به مخزن ادیان، زبان ها و فرهنگ تبدیل شد و درهای تجاری به ایران در جنوب شرقی و قفقاز در شمال شرقی تبدیل شد.

 

ارگانی

ارگانی که قبلا با نام ارغنی یا ارغانه شناخته می شد، منطقه ای در استان دیاربکر ترکیه است. مساحت این منطقه 1489 کیلومتر است. منطقه ارگانی از نظر اداری به عنوان منطقه جنوب شرقی آناتولی واقع شده است، اما به عنوان یک منطقه جغرافیایی در شرق آناتولی واقع شده است.

 

کوش آداسی

کوش آداسی یک شهر تفریحی ساحلی در ساحل غربی اژه ترکیه است. یک نقطه پرش برای بازدید از ویرانه های کلاسیک در نزدیکی افسس یا Efes ، همچنین مقصد اصلی کشتی های تفریحی است. گردشگاه ساحلی، تفرجگاه و بندر مملو از هتل و رستوران است. درست در ساحل دریای کبوتر یک قلعه دیواری بیزانسی قرار دارد که زمانی از شهر محافظت می کرد و از طریق جاده به سرزمین اصلی متصل می شد.

 

استانبول

استانبول یکی از شهرهای بزرگ ترکیه است که در اروپا و آسیا در تنگه بسفر واقع شده است. شهر قدیمی آن نشان دهنده تأثیرات فرهنگی بسیاری از امپراتوری هایی است که زمانی در اینجا حکومت می کردند. در منطقه سلطان احمد، هیپودروم روباز و دوران رومی قرن ها محل برگزاری مسابقات ارابه بود و ابلیسک های مصری نیز باقی مانده اند. ایاصوفیه نماد بیزانسی دارای گنبد سرسخت قرن 6 و موزاییک های کمیاب مسیحی است.

 

 

جیحان

جیهان یک شهر و ناحیه در استان آدانا، در جنوب ترکیه، 43 کیلومتری شرق آدانا است. با بیش از 157000 نفر جمعیت، بزرگترین منطقه استان، خارج از شهر آدانا است. جیهان مرکز حمل و نقل نفت و گاز طبیعی خاورمیانه، آسیای میانه و روسیه است.

 

جیزره

جیزیره یک شهر و منطقه در استان شیرناک در منطقه جنوب شرقی آناتولی ترکیه است. این شهر بر روی رودخانه دجله در مرز سوریه و ترکیه و نزدیک مرز عراق و ترکیه واقع شده است. Cizira در منطقه تاریخی بین النهرین علیا و منطقه فرهنگی کردستان ترکیه است.

 

نصیبین

نصیبین، از نظر تاریخی به نام نیسیبیس یا نسبین، شهری در استان ماردین ترکیه است. جمعیت این شهر تا سال 2009 83،832 نفر بوده و عمدتاً کردها هستند. نصیبین با مرز سوریه و ترکیه از شهر قامیشلی با اکثریت کرد نشین جدا شده است.

 

ماردین

ماردین شهری در جنوب شرقی ترکیه است. مرکز استان ماردین، ​​این شهر به دلیل معماری Artuqid شهر قدیمی خود و موقعیت استراتژیک آن بر روی تپه ای صخره ای در نزدیکی رود دجله که به طور شیب دار از دشت های هموار بالا می رود، مشهور است.

 

 

سوما

سوما به انگلیسی: Soma  یک منطقه and مسکونی در استان مانیسا در منطقه اژه در ترکیه است. براساس سرشماری سال 2009، جمعیت این منطقه 101،011 نفر است که از این تعداد 74158 نفر در شهر سوما زندگی می کنند. مساحت این منطقه 839 کیلومتر مربع است و این شهر در ارتفاع 161 متری واقع شده است.

 

چرکزکی

چرکزکی، در ناحیه داخلی Thrace واقع در غرب مناطق دورافتاده استانبول استان چاتالکا واقع شده است. چرکزکوی یک منطقه صنعتی است. این شهر 110 کیلومتر از استانبول فاصله دارد، اما از بسیاری جهات به شهر بزرگتر پیوندهای نزدیکتری دارد. مساحت این منطقه 326 کیلومتر مربع است. امروزه توسعه صنعتی به خارج از منطقه صنعتی تعیین شده گسترش یافته است و انواع کالا در صدها کارخانه در چرکزکوی از جمله منسوجات، محصولات پلاستیکی و لاستیکی، رنگ و مواد شیمیایی تولید می شود.

 

ویران شهر

ویرانشیر یک شهر بازاری است که به منطقه پنبه داری استان شانلیورفا، در جنوب شرقی ترکیه، در 53 کیلومتری شمال غربی سیلانپنار در مرز سوریه خدمت می کند. در دوران باستان متأخر، توسط رومیان و بیزانس به عنوان کنستانتینا و توسط مردم محلی آشوری به نام تلا شناخته می شد.

 

قارص

کارس شهری است در فلات بلندی در شمال شرقی ترکیه، نزدیک مرز ارمنستان. این دروازه ای است به سمت شهر متروکه ارمنی آنی در شرق، با کلیساها، مساجد و کاخ های ویران شده در قرن 11 در یک میدان باز دور افتاده. در حومه شهر قارس، موزه کارس دارای آثار تاریخی، از جمله تصاویری از حفاری آنی است. قلعه کارس بر فراز تپه مشرف به رودخانه پر پیچ و خم کارس است.

 

قوزان

کوزان، شهری در استان آدانا ترکیه ، 68 کیلومتری شمال شرقی آدانا، در بخش شمالی دشت چوکوروا است. این شهر مرکز ایلچه کوزان است. رودخانه کیلگن، شاخه ای از جیهان، از طریق کوزان می گذرد و از دشت جنوبی به دریای مدیترانه می گذرد. کوه های برج ثور به شدت در پشت شهر بالا می آیند. سیس پایتخت پادشاهی ارمنی کیلیکیه بود، سیس امروزی، که امروزه کوزان کالسی نامیده می شود، بر روی یال سنگی بلند در مرکز شهر مدرن ساخته شده است. جمعیت این شهر در سال های اخیر به سرعت افزایش یافته است.

 

اماسیه

آماسیا، مرکز آماسیا ایل، شمال ترکیه، در رودخانه یشیل، همچنین رودخانه زنبق نامیده می شود. پایتخت پادشاهان پونتوس توسط پومپه به عنوان یک شهر آزاد و مرکز اداری یک سرزمین بزرگ شناخته شد. در قرن دوم میلادی، تحت عنوان رومیان عنوان کلان شهر و اولین شهر را دریافت کرد. این شهر پایتخت امیران ترکمن دانشمند بود تا اینکه یک قرن بعد توسط قلیچ ارسلان حاکم سلجوقی ضمیمه شد. این مرکز پس از الحاق به امپراتوری عثمانی توسط سلطان بایزید اول به مرکز اصلی یادگیری در آناتولی تبدیل شد.

 

کیلیس

کیلیس شهری در جنوب مرکزی ترکیه، نزدیک مرز با سوریه و مرکز اداری استان قلیس است.

 

بافرا

بافرا به اسپانیایی: Bafra  یک منطقه در استان سامسون ترکیه است.

 

یوزگات

یوزگات یک شهر و مرکز استان استان یوزگات در منطقه آناتولی مرکزی ترکیه است. بر اساس سرشماری سال 2019، جمعیت این منطقه 421.200 نفر است که از این تعداد 106.280 نفر در شهر یوزگات زندگی می کنند.

 

اونیه

اونیه یک شهر و ناحیه بزرگ در استان اردو در منطقه دریای سیاه ترکیه، 76 کیلومتری غرب شهر اردو است. در سال 2009 74،806 نفر جمعیت داشت. یک بندر کوچک دارد، در خلیج یکی از مناطق مسطح ساحل دریای سیاه. آب و هوا معمولی منطقه دریای سیاه، گرم و مرطوب است، اگرچه به دلیل این که مناطق داخلی زمین نسبت به بیشتر خطوط ساحلی flatnye بارندگی کمتری دارد. کشاورزی اساس اقتصاد محلی، به ویژه پرورش فندق، تجارت فندق و فرآوری فندق است. این شهر در اواخر ژوئیه و آگوست زمانی که اکثر مردم برای برداشت فندق در حومه شهر هستند بسیار آرام است.

 

اوده میش

اوده میش یک ناحیه در استان ازمیر ترکیه و همچنین نام شهر مرکزی آن، در 113 کیلومتری جنوب شرقی شهر ازمیر واقع شده است. اهمیت تاریخی منطقه همچنین توسط شهر کوچک بیرگی، که پایتخت بیلیک ترکی آناتولی در آیدین بود، نشان داده شده و نمونه های برجسته ای از معماری سلجوقی و عثمانی دارد. بیرگی در فهرست میراث فرهنگی یونسکو ثبت شده است و از جمله نقاط دیدنی اینجا می توان به عمارت چاکیراگا، امام بیرجیوی مدرس و آرامگاه سلطانشاه اشاره کرد. اوده میش به خاطر سیب زمینی خود که دارای بهترین کیفیت در ترکیه است و همچنین کباب اوده میش معروف است. این شهر با تولید سالانه 350 هزار تن سیب زمینی، بزرگترین تولید کننده سیب زمینی در ترکیه است.

 

فتحیه

فتحیه یک شهر و منطقه در استان موغلا در منطقه اژه ترکیه است. این شهر یکی از مقاصد گردشگری برجسته در جزیره ترکیه است. فتحیه مدرن در محل شهر باستانی Telmessos واقع شده است، ویرانه های آن به عنوان مثال تئاتر هلنیستی در اسکله اصلی در شهر قابل مشاهده است. این شهر پس از حمله ژنرال پارسی هارپاگوس در 547 پیش از میلاد ، همراه با دیگر شهرهای لیسیا و کارین، بخشی از امپراتوری ایران شد. سپس به اتحادیه لیگ دلیان پیوست که در اواسط قرن 5 قبل از میلاد تأسیس شد.

 

ارچیش

ارچیش یک شهر و ناحیه است که در استان وان، ترکیه در کنار دریاچه وان واقع شده است. در دوران باستان کلاسیک، این شهر به نام Arsissa شناخته می شد. بیزانسی ها آن را آرز می دانستند. این منطقه کوچک به عنوان پایتخت تعدادی از ایالت های حاکم عمل می کرد. این مرکز به عنوان بخشی از پادشاهی باستانی ارمنستان بود. این شهر در اوایل قرون وسطی چندین بار بین اعراب و بیزانس تغییر دست داد. از قرن هجدهم، به دلیل افزایش سطح دریاچه وان، شهر قدیمی به آرامی ناپدید شد. در نیمه دوم قرن 19 آثار کمی از ساختمان ها، کلیساها و خانه های مسکونی باقی ماند.

 

درتیول

درتیول، شهری در جنوب ترکیه در بالای خلیج اسکندرون واقع شده است. اهمیت این شهر در عملکرد آن به عنوان پایانه ای نهفته است که در آن نفتکش های مدیترانه ای می توانند با نفت حمل شده از میدان های نفتی غرب آسیا بارگیری شوند. در سرزمین دورتیول جنگل ها، مزارع پنبه و باغ های مرکبات وجود دارد.

 

چانقری

چانقری، از لحاظ تاریخی گانگرا، شهری در شمال مرکزی ترکیه در محل تلاقی دو رودخانه واقع شده است. گانگرا، پایتخت پادشاهان باستانی پافلاگون، در استان رومی گالاتیا ادغام شد. این شهر پس از پیروزی بر نیروهای بیزانس در ملازگیرت توسط ترکان سلجوقی تسخیر شد و سپس چندین بار در بین سلسله های مختلف ترکمن تغییر دست داد تا این که در قرن پانزدهم نهایی به امپراتوری عثمانی ملحق شد. قلعه بیزانس که زمانی قوی بود، در حال حاضر ویرانه است. مسجد بزرگ این شهر توسط سینان، معمار دربار سلطان عثمانی سلیمان اول باشکوه طراحی شد. معادن بزرگ نمک در مجاورت، که در دوران بیزانس شناخته می شد، هنوز کار می کنند. چانقری در خط راه آهن بین آنکارا و زونگولداک قرار دارد. محصولات کشاورزی مناطق اطراف شامل غلات و میوه ها است و بزهای آنگورا برای پشم ابریشمی که مویر تولید می کند پرورش داده می شوند.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب معرفی شهرهای ترکیه هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

پرسش و پاسخ به سوالات متداول درباره معرفی شهرهای ترکیه

 

آیا ترکیه کشور خوبی برای مهاجران است؟

ترکیه کشوری راحت برای زندگی است نه تنها از نظر شرایط آب و هوایی مطلوب و مردم دوست بلکه به دلیل هزینه های پایین زندگی. پس از مهاجرت به ترکیه متوجه خواهید شد که قیمت غذا، خدمات اولیه، قبوض آب و برق و اقامت مناسب است.

✅چگونه می توانم به طور دائم در ترکیه زندگی کنم؟

برای زندگی دائم در ترکیه باید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید. راه های مختلفی برای به دست آوردن آن وجود دارد که داشتن یک ملک یکی از آن هاست. هنگامی که صاحب یک ملک هستید و آن را به نام خود ثبت کرده اید، زمانش است که برای مجوز اقامت اقدام کنید.

✅کدام شهر برای زندگی در ترکیه بهتر است؟

استانبول؛ انتخاب مهاجران حرفه ای، آنتالیا؛ فرصت های تجاری مرتبط با گردشگری و بازنشستگی، بدروم؛ زندگی با کلاس بالا، بورسا؛ شهر میراث، ازمیر؛ مناسب برای بازنشستگی و آلانیا؛ نقطه رشد سریع.

امن ترین شهر ترکیه کدام است؟

استانبول بدون شک امن ترین شهر برای اقامت در ترکیه است. از آنجا که برخی از مشهورترین مکان های دیدنی ترکیه استانبول را خانه خود می دانند، سفر به ترکیه بدون بازدید از استانبول واقعاً کامل نیست.

 

_____________سخن پایانی درباره معرفی شهرهای ترکیه__________

ترکیه دارای یک تاریخ قدیمی و جذاب است و هنوز هم یکی از جالب ترین اقتصادهای منطقه است. ثروت در چند دهه گذشته در ترکیه افزایش یافته است و برخی از شهرها به طور گسترده توسعه یافته اند. به عنوان یک مهاجر در ترکیه، شما اغلب مهمان نوازی صمیمی را تجربه می کنید که برای این کشور معمول است. این نگرش نه تنها مهاجران، بلکه بسیاری از گردشگران را نیز به خود جذب می کند. سواحل زیبا در سواحل مدیترانه و اژه در بین بازدیدکنندگان و مهاجران از محبوبیت خاصی برخوردار است. اگر می خواهید از بهترین شانس خود برای مهاجرت و انتخاب یکی از شهرهای ترکیه برای زندگی اطمینان حاصل کنید، توصیه می کنیم برای درک گزینه های خود با موسسه ملک پور مشاوره رزرو کنید. مسیر مهاجرت یک پروسه پیچیده است، اما با کمک مشاوران ما در امر مهاجرت موسسه ملک پور، می توانید با اطمینان در این راه قدم بگذارید. از طریق انتخاب یکی از شهر ترکیه برای زندگی، با راهی برای اقامت قانونی در زمان کمتر و با تلاش کمتر از آنچه فکر می کنید. برای دریافت مشاوره رایگان با مشاوران متخصص در امر مهاجرت موسسه ملک پور، با ما تماس بگیرید.

 

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان