معرفی شهرهای اروپایی ترکیه

بدون نظر

اخیرا سفر به ترکیه به یکی از جذاب ترین سفرهای ما ایرانیان بدل شده است که جاذبه های گوناگون ابن کشور همسایه در این امر بی تاثیر نیست شهر های مختلف ترکیه با جاذبه های منحصر بفرد به محلی برای سپری کردن تعطیلات در بین ایرانیان تبدیل شده است. موسسه MIE در این مقاله تصمیم به بررسی شهرهای و مکان های مختلف این کشور گرفته است. نوشتار حاضر به معرفی شهر های اروپایی ترکیه پرداخته است. چنانچه قصد مسافرت به ترکیه گشت و گذار در آنجا را دارید می توانید این مقاله را مطالعه کرده و در صورت داشتن هرگونه سوال در این حیطه با موسسه MIE تماس تلفنی برقرار کنید و سوالات خود را بپرسید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با مامعرفی شهرهای اروپایی ترکیه

 

معرفی شهر های اروپایی ترکیه

ترکیه کشوری است با مساحت ۷۸۳٬۳۵۶ کیلومتر مربع آب و هوای کوهستانی و نسبتا پر باران دارد. قرار گرفتن این کشور در منطقه ای حساس سبب شده است که در نقطه جغرافیایی بسیار راهبردی قرار گیرد. این کشور توریستی علاوه بر پر تردد بودن مرز بازرگانی آن به سمت ایران از نظر گردشگری و توریستی هم بسیار پر طرفدار است؛ یکی از ویژگی های مهم این کشور قرار گرفتن در بین قاره اروپا و آسیا است و به دو بخش تبدیل شدن شهر های این کشور است معرفی شهر های اروپایی ترکیه به وضوح تفاوت ها را نمایش می دهد. در کل کشور ترکیه از 81 استان تشکیل شده است که هر استان نیز به قسمت هایی تقسیم شده است. تقریبا 95 درصد از خاک ترکیه در بخش آسیایی قرار دارد و تنها 5 درصد را بخش اروپایی آن در بر گرفته است. تفاوت فرهنگی چشم گیری بر شهر های این کشور حاکم است که نشات گرفته از غرب آسیا، آسیای میانه و اروپای شرقی است. در بحث شهر های اروپایی ترکیه نام استامبول به میان می آید اما شهری که از میان همه شهر های اروپایی ترکیه بیشتر اروپایی به نظر می رسد شهری به نام ازمیر است.  

شهر ازمیر: این شهر تحت عنوان اروپایی ترین شهر ترکیه شناخته می شود و در این شهر پیشرفت به معنی واقعی قابل مشاهده است و روز به روز این پیشرفت و ترقی در حال به روز شدن است. مجاورت این شهر و ارتباط با یونان بواسطه دریای اژه هم در این امر بی تاثیر نیست. حتی باستانی بودن این شهر سبب نشده که مدرنیته شدن آن به چشم نیاید و سر زندگی و طراوت خود را هم زمان حفظ کرده است. هم برای زندگی و هم به قصد توریستی و گردشگری این شهر بینظیر ترکیه می تواند مقصد بسیار خوبی باشد. تفاوت فرهنگی چشم گیری بر شهر های این کشور حاکم است که نشات گرفته از غرب آسیا، آسیای میانه و اروپای شرقی است. در بحث شهر های اروپایی ترکیه نام استامبول به میان می آید اما شهری که از میان همه شهر های اروپایی ترکیه بیشتر اروپایی به نظر می رسد شهری به نام ازمیر است.

  • شهر ازمیر:

این شهر تحت عنوان اروپایی ترین شهر ترکیه شناخته می شود و در این شهر پیشرفت به معنی واقعی قابل مشاهده است و روز به روز این پیشرفت و ترقی در حال به روز شدن است. مجاورت این شهر و ارتباط با یونان بواسطه دریای اژه هم در این امر بی تاثیر نیست. حتی باستانی بودن این شهر سبب نشده که مدرنیته شدن آن به چشم نیاید و سر زندگی و طراوت خود را هم زمان حفظ کرده است. هم برای زندگی وهم به قصد توریستی و گردشگری این شهر بینظیر ترکیه می تواند مقصد بسیار خوبی باشد.

  • شهر Iğneada:

این شهر یکی از شهر های اروپایی ترکیه است که در همسایگی بلغارستان قرار دارد و مرز بین این کشور با ترکیه را تشکیل داده است. در مجاورت دریای سیاه و با مساحتی نسبتا کم جای گرفته است جمعیت این شهر هم طبق سرشماری هایی که در بیش از ده سال پیش انجام شده از کمتر از 2 هزار نفری بودن این شهر خبر داده است.

  • شهر Tekirdağ:

این شهر که با مرکز آن هم نام است هم از شهر های اروپایی ترکیه محسوب می شود که محل استقرار کنسولگری های بلغارستان و مجارستان است.

  • شهر Çorlu:

شهری دیگر که در بین یونان و مجارستان قرار گرفته و از سرعت رشد بالایی برخوردار است و این پیشرفت بی وقفه و پیوسته در حال پیشروی است.

با تهیه محصول زیر می توانید شخصاً نسبت به اخذ ویزای کار در کشورهای مطرح اروپایی، کانادا و استرالیا اقدام نمایید و اطلاعات کاملی در باب کاریابی در خارج از کشور، نحوه ارسال رزومه کاری و اخذ پیشنهاد کاری بدست آورید.

گام به گام تا کار در خارج از کشور

 

شهرهای آسیایی یا اروپایی ترکیه

برخی بر این باورند که کشور ترکیه از قسمت آسیایی خود سرچشمه گرفته است و بعد ها به قسمت اروپایی هم گسترش پیدا کرده است. بخش اروپایی ترکیه و شهر هایی که در این قسمت قرار گرفته اند بسیار مجلل تر است و بیشتر هدف گردشگری واقع می شود بسیاری از مراکز خرید لوکس و مناطق و بناهای دیدنی در این بخش قرار دارد. شهری مانند استامبول هم بخش اروپایی دارد و هم بخش آسیایی و این ترکیب فضای مسالمت آمیز و تنوع فرهنگی جالبی را در این شهر که مرکز ترکیه است فراهم آورده است. کشور ترکیه قدیمی تر نشان می دهد این در حالی است که بخش اروپایی این کشور تاریخی و باستانی تر است. در معرفی شهرهای اروپایی ترکیه به نکات جالبی می رسیم که حلاجی کردن آنها شاید جالب به نظر برسد یکی از این نکات وجود دانشگاه های بیشتری در شهرهای اروپایی ترکیه است و رسانه ها هم در شهرهای اروپایی بیشتر به تبلیغات می پردازند و در این بخش فعال هستند مراکز فرهنگی و ورزشی نیر در این بخش برجسته تر هستند. هتل ها کافه ها در شهر های اروپایی فعال ترند و این شهر ها شب های زیبایی را برای گردشگران و توریستان در مکان های دیدنی به ارمغان می آورند. درصد ارتکاب جرم در بخش آسیایی ترکیه از شهر های اروپایی بسیار کمتر گزارش شده است و جمعیت این شهر های آسیایی از اروپایی ها هم به نسبت کمتر است. سرسبزی شهرهای آسیایی نیز از شهر های اروپایی فراتر رفته و فضای دل نشینی در خط ساحلی برای فعالیت های ورزشی همچون دوچرخه و پیاده روی فراهم است.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب معرفی شهرهای اروپایی ترکیه هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

پرسش و پاسخ به سوالات متداول درباره معرفی شهرهای اروپایی ترکیه

 

✅در معرفی شهرهای اروپایی ترکیه کدام یک اروپایی تر محسوب می شود؟

در بین شهرهای اروپایی ترکیه شهر ازمیر به عنوان شهری کاملا پیشرفته و اروپایی در ترکیه شناخته می شود.

✅در معرفی شهر های اروپایی ترکیه مساحت ترکیه و سهم هر کدام از بخش های اروپایی و آسیایی از این خاک چقدر است؟

ترکیه 783،356 کیلومتر مساحت دارد که 95 درصد آن را شهر های آسیایی و 5 درصد باقیمانده را شهر های اروپایی تشکیل داده اند.

✅در معرفی شهر های اروپایی ترکیه نام چه شهر هایی برده شده است؟

 شهر ازمیر، شهر Iğneada، شهر Tekirdağ، شهر Çorlu

✅در معرفی شهرهای اروپایی ترکیه کدام بخش اروپایی یا آسیایی پیشرفته تر است؟

بخش اروپایی مجلل تر پیشرفته تر و دارای امکانات به روز بیشتری است و دانشگاه های زیادی هم در این بخش قرار گرفته و جمعیت نیز با تراکم بیشتری در این شهر ها مشاهده می شود.

 

_____________سخن پایانی درباره معرفی شهرهای اروپایی ترکیه__________

در این نوشته به تجزیه و تحلیل کشور ترکیه از نظر تقسیم شدن این کشور پر طرفدار همسایه به بخش آسیایی و اروپایی پرداختیم و معرفی شهر های اروپایی ترکیه را به ذکر جزییات شرح دادیم.  بخش اروپایی ترکیه که سرآمد آنها شهر ازمیر است بسیار پیشرفته است و جاذبه های گردشگری بیشماری نیز در این شهر قرار دارد.  در هم آمیختن تاریخ و مدرنیته فضای جالبی را خلق کرده و جذابیت بالای را برای این کشور فراهم کرده است چنانچه سوالی در این زمینه برای شما همراه محترم پیش آمده می توانید یا موسسه MIE تماس تلفنی برقرار کنید و از مشاوره رایگان استفاده کنید.

 

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان