مهاجرت معلمان به کانادا

17 اردیبهشت 1402 1 نظر

در مقاله پیشرو به مهاجرت معلمان به کانادا یا مهاجرت معلمان ایرانی به کانادا می پردازیم. بسیاری از افراد در زمینه های مختلف مشغول به تدریس هستند. آیا امکان مهاجرت معلمان به کانادا نیز وجود دارد؟ خوانندگان بسیاری سوالاتی در مورد نحوه و چگونگی مهاجرت معلمان به کانادا و شرایط تربیت معلم در کانادا را دارند. سوالاتی نظیر، درآمد معلمان در کانادا چقدر می باشد؟ حداقل سابقه کاری برای دریافت ویزای کاری کانادا برای معلمان چه میزان می باشد؟ در این مقاله به بررسی دقیق تر شرایط مهاحرت معلم به کانادا و شرایط معلم شدن در کانادا نیز خواهیم پرداخت. موسسه ملک پور با داشتن تجربه های درخشان و بی نظیر می تواند شما عزیزان را برای رسیدن به اهداف خود و داشتن آینده ای روشن تر راهنمایی و هدایت کند. آیا می دانید که موسسه مشاوره ای MIE به صورت رایگان برگزار می شود. کافی است که درخواست مشاوره رایگان خود را برای ما ارسال کرده تا در اولین فرصت مشاورین ما شرایط مهاجرتی شما عزیزان را برای تمامی کشورها بررسی کنند و به تمام سوالاتی شما پاسخ دهند. همچنین با تلفن های موسسه می توانید تماس بگیرید و شرایط خود را برای مشاورین ما شرح دهید تا بهترین مسیر و راه را برای مهاجرت به کانادا معرفی کنند.

روش های اقامت کانادا در 30 ثانیه

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
مهاجرت معلم به کانادا

شرایط مهاجرت معلمان به کانادا

به طور کلی قبل از هر توضیحی، لازم است بدانید هر کشوری راه های مهاجرتی متفاوتی را نیز دارد. علاوه بر این راه های قانونی مهاجرتی 6 دسته می باشد. روش تولد، ازدواج، افراد خاص مانند ورزشکاران، کار و تحصیل، کاری و روش های مبتنی بر تمکن مالی. برای مهاجرت به کشور کانادا در ابتدا باید تمامی این روش ها را با توجه به شرایط متقاضی بررسی کرده و نسبت به شرایط روز اقدام کرد. شرایط معلم شدن در کانادا یا تربیت معلم در کانادا با مهاجرت معلم به کانادا کاملاً متفاوت می باشد. معلمان به افرادی گفته می شود که سابقه تدریس داشته باشند و یا رشته تحصیلی آنها آموزش پرورش باشد. به طور کلی در حال حاضر راه های مهاجرت معلم به کانادا از طریق تحصیلی، کاری یا سرمایه گذاری نیز باشد. انتخاب هر یک از این روش ها به سابقه کار و دارایی متقاضیان نیز بستگی دارد. افرادی که زیر 30 سال هستند و تجربه خوبی را دارند می توانند از طریق اسکیل ورکر کانادا برای دریافت اخذ ویزای کار در کانادا با توجه به NOC بندی این سیستم اقدام نمایند. همچنین افرادی که گپ تحصیلی کمی داشته باشند برای ادامه تحصیل خود می توانند از طریق دریافت پذیرش از دانشگاه های کانادا نیز اقدام نمایند. علاوه بر این روش ها، افرادی که سابقه کاری خوبی در ارتباط با تحصیل خود داشته باشند می توانند برای استارت اپ ها یا کارآفرینی های کانادا که روش های مبتنی بر تمکن مالی می باشد نیز اقدام نمایند.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد روش های اقامت کانادا

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد روش های اقامت کانادا

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد روش های اقامت کانادا

روش های مهاجرت معلمان به کانادا

مهاجرت معلمان به کانادا یا مهاجرت معلمان ایرانی به کانادا همانطور که پیشتر توضیح دادیم از طرق مختلفی امکان پذیر می باشد. امروزه افرادی که از نظر سنی، تحصیلات، سوابق کاری و سطح زبان شرایط خوبی را دارا باشند می توانند از طریق سیستم اکسپرس اینتری کانادا امتیازات لازم را کسب کرده و وارد پول یا به اصلاح استخر مربوطه شوند و در صورتی که امتیاز خوبی را کسب کنند موفق به دریافت دعوتنامه کانادا می شوند و در نهایت با pr کانادا یعنی اقامت دائم کانادا می توانند خود و همسر و فرزندان زیر هجده سال خود را به همراه داشته باشند. یکی دیگر از راه های مهاجرت معلم به کانادا از طریق ویزاهای تحصیلی هست. افرادی که شرایط سنی مناسبی داشته باشند و از آخرین مقطع تحصیلی خود زمان زیادی نگذشته باشد شانس ویزای تحصیلی کانادا را دارند تا برای ادامه تحصیل خود اقدام کنند و با دریافت پذیرش از یکی از دانشگاه های مورد تایید کانادا ویزا دریافت کرده و در این روش هم امکان همراه داشتن همسر و فرزندان تا زیر 18 سال برای متقاضیان تحصیلی وجود خواهد داشت. روش دیگر هم برنامه های سرمایه گذاری می باشد. در صورتی که متقاضی تحصیلات و سوابق کاری مرتبط با آموزش را داشته باشد می تواند برای این برنامه ها اقدام نمایند. لازم به ذکر است برای شرکت در برنامه های کارآفرینی هر استان می بایست نیازمندی های هر یک را به صورت دقیق بررسی کرد. همچنین داشتن دارایی مناسب یکی از شروط اصلی شرکت در برنامه های کارآفرینی و ویزای استارتاپ کانادا نیز می باشد.

مشاغل مورد نیاز کانادا

این مقاله را از دست ندهید: مشاغل مورد نیاز کانادا

در این مقاله ما تمام مشاغل مورد نیاز کانادا را به شما خواهیم آموخت.

سیستم اکسپرس اینتری برای معلم شدن در کانادا

سیستم اکسپرس انتری یا اسکیل ورکر کانادا از روش های پرطرفدار در میان مهاجرین امروزه نیز می باشد. این روش ارزان ترین راه دریافت اقامت دائم کانادا می باشد. همانطور که در بخش های قبلی گفتیم، متقاضیان می بایست شرایط اولیه را داشته باشند. با توجه به دعوتنامه هایی که دولت کانادا برای متقاضیان در هر ماه ارسال می کند، متقاضیان می بایست شرایط بسیار خوبی را داشته باشند تا موفق به دریافت دعوتنامه شوند. حداقل شرایط برای این برنامه داشتن نمره زبان آیلتس 7.5 یا 8 جنرال، تحصیلات حداقل کارشناسی ارشد، سابقه کار 3 ساله و سن زیر 30 سال می باشد. زیرا تا 30 سالگی متقاضیان بیشترین امتیاز را کسب می کنند و بعد از آن هر یک سال که می گذرد متقاضیان امتیاز از دست می دهند. علاوه بر این موارد گفته شده، رشته تحصیلی یکی از مهم ترین شروط مهاجرت معلمان به کانادا نیز می باشد. رشته تحصیلی آنها می بایست در لیست NOC بندی مورد تایید کانادا باشد. در جدول زیر 2 تا از گرایش های معلمین در کانادا با شماره NOC مربوطه را قرار داده ایم.

عنوان شغلی

کد NOC

معلم مدرسه متوسطه

4031

معلم مدرسه ابتدایی و مهد کودک

4032

 

برنامه استانی برای مهاجرت معلم به کانادا

علاوه بر سیستم اکسپرس انتری کانادا، هر یک از استان ها هم برنامه های خاص خود را دارند. نیاز به معلم در بیشتر استان ها در کانادا به چشم می خورد. این مقاله توسط مشاورین موسسه ملک پور نوشته شده است و هرگونه استفاده از مطالب این مقاله بدون ذکر منبع اصلی آن خلاف قانون می باشد. رشته معلمی در کانادا دارای شاخه ها و گرایش های متفاوتی می باشد. لذا هر یک از استان ها بر اساس نیاز خود رشته های مختلفی را ارائه می دهند. از این رو برای مهاجرت معلمان به کانادا در استان های مختلف و گرایش های مختلف نیز جدول زیر را برای شما عزیزان تهیه کرده ایم. اما توجه داشته باشید که این برنامه براساس نیاز هر استان می باشد و ممکن است در فواصل زمان مختلف دچار تغییر و تحول شود. لذا قبل از هر اقدامی می توانید از وب سایت رسمی دولت کانادا جزئیات نیازمندی های هر استان را بررسی نمایید.

عنوان شغلی

کد NOC

کمک معلم ابتدایی و متوسطه

4413

استاد و مربی دانشگاه

4011

معلم دبیرستان

4031

مربی کودکستان

4214

استاد و مربی دانشگاه

4011

مربیان کالج

4021

مربی معلولین

4215

 

برنامه آزمایشی آتلانتیک برای مهاجرت معلمان به کانادا

مناطق آتلانتیک کانادا شامل استانهای نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، نوااسکوشیا و پرنس ادوارد می باشد. این استان های هر کدام نیازمندی های خاص خود را دارند. افرادی که قصد مهاجرت به مناطق آتلانتیک را دارند من جمله مهاجرت معلمان به کانادا می توانند شرایط اولیه خود را برای این برنامه بررسی کنند. لازم به ذکر است افرادی که تمایل دارند تا از این طریق مهاجرت کنند در ابتدا می بایست پیشنهاد شغلی از این استان ها را داشته باشند تا بتوانند در سیستم امتیاز بندی مهاجرت به کانادا برای کار نیز قرار گیرند. علاوه بر این افرادی که در این استان ها فارغ التحصیل شده اند هم می توانند با داشتن جاب آفر یا پیشنهاد شغلی خود در برنامه نیروی متخصص آتلانتیک نیز شرکت کنند. این افراد می بایست حداقل 16 ماه در این استان ها زندگی کرده باشند. شرایط تحصیلی اولیه را داشته باشند. ارائه مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی الزامی می باشد. همچنین ارائه تمکن مالی مناسب برای ساپورت خود و خانواده خود در کانادا را داشته باشند. در این برنامه داشتن سابقه کاری الزامی نمی باشد.

مراحل پروسه معلم شدن در کانادا

افرادی که تمایل دارند تا به نسل آینده خود در کشور کانادا کمک کنند و وارد بخش آموزش و پرورش شوند می بایست مراحل و قوانین کانادا را رعایت کنند. در ادامه به بررسی مراحل تربیت معلم در کانادا یا شرایط معلم شدن در کانادا نیز می پردازیم. متقاضیان می بایست دارای مدرک لیسانس آموزش باشند و دوره های عملی مربوط به تدریس تحت نظارت استاید را گذرانده باشند. افرادی که لیسانس سایر رشته ها را دارند می بایست دوره های مورد نیاز برای تربیت معلم در کانادا را نیز گذرانده باشند. در نهایت موفق به دریافت گواهی معلمی در کانادا شده باشند. به طور کلی افرادی که تمایل دارند تا در کانادا معلم شوند می بایست در حدود 4 تا 6 سال تحصیل کنند. اما در صورت داشتن لیسانس تنها با گذراندن 1 الی 2 سال موفق به دریافت گواهی معلمی در کانادا می شوند. به طور کلی این برنامه 11 مرحله دارد:

 1. تعیین کنید که آیا تدریس برای شما مناسب است یا خیر.
 2. تصمیم بگیرید که کجا می خواهید تدریس کنید.
 3. در نظر بگیرید که کدام دروس را می خواهید تدریس کنید.
 4. در مورد موضوعاتی که می خواهید تدریس کنید فکر کنید.
 5. در مورد نیازهای حوزه های آموزشی مورد علاقه خود تحقیق کنید.
 6. برای دانشگاه اقدام کنید.
 7. برنامه آموزشی خود تکمیل کنید.
 8. در صورت لزوم وارد برنامه Bed پس از مدرک تحصیلی شوید. این برنامه همان دوره عملی تربیت معلم در کانادا می باشد.
 9. برنامه Bed خود را کامل کنید، از جمله یک دوره تمرینی.
 10. گواهینامه بگیرید.
 11. اولین شغل معلمی خود را پیدا کنید.

مدارک مورد نیاز مهاجرت معلم به کانادا

در هر یک از روش های گفته شده برای مهاجرت معلمان به کانادا مدارک متفاوتی مورد نیاز می باشد. افرادی که تمایل دارند تا برای ادامه تحصیل خود اقدام کنند می بایست آخرین مدرک تحصیلی خود، ریز نمرات دانشگاهی، مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی، انگیزه نامه تحصیلی برای کانادا، رزومه تحصیلی و کاری، توصیه نامه کاری، توصیه نامه تحصیلی و غیره را به همراه داشته باشند تا بتوانند از یکی از دانشگاه های معتبر کانادا پذیرش تحصیلی دریافت کنند و با داشتن نامه پذیرش دانشگاه برای دریافت ویزای تحصیلی خود به اداره مهاجرت کانادا مراجعه کنند. علاوه بر این برای افرادی که می خواهند از طریق اسکیل ورکر کانادا یا برنامه های استانی اقدام کنند علاوه بر مدارک تحصیلی، شرایط سنی و نمره زبان خیلی خوب نیز مورد نیاز می باشد. لذا برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت اداره مهاجرت کانادا مراجعه کرده و شرایط روز مهاجرت معلم به کانادا یا شرایط معلم شدن در کانادا را بررسی کنید.

استان های نیازمند شغل معلمی در کانادا

کانادا دارای استان ها و ایالت های بسیاری نیز می باشد. براساس آگهی های ارسالی از کمپانی ها و موسسات مختلف در کانادا، در موقعیت های مختلفی برای مهاجرت به کانادا نیاز به معلم دارند. در ادامه برخی از عناوین معلمین را در استان های مختلف مورد نیاز کانادا بررسی خواهیم کرد. این عناوین بیشترین درخواست را در 30 روز گذشته داشته اند. همانطور که مشاهده می کنید، بیشترین نیاز برای معلمین در ایالت های اصلی کانادا می باشد.

 • استان انتاریو

معلم دبستان، معلم کالج، معلم نقاشی، معلم دبیرستان، معلم زبان انگلیسی، معلم زبان فرانسوی، معلم ریاضی و فیزیک و معلم هنر.

 • بریتیش کلمبیا

معلم زبان، معلم کالج، معلم دبستان، معلم ریاضی، معلم زبان انگلیسی و فرانسوی، معلم مهدکودک، معلم موسیقی و معلم ورزش.

 • کبک

معلم زبان انگلیسی و فرانسوی، معلم دبیرستان، معلم ریاضی، معلم دبستان، معلم مهدکودک، معلم مدرسه مسلط به زبان فرانسوی و معلم فیزیک.

 • آلبرتا

معلم دبیرستان، دستیار معلم، معلم علوم، معلم زبان انگلیسی، معلم هنر، معلم ریاضی و معلم مهدکودک.

کد NOC اشتغال معلمان در کانادا

همانطور که پیشتر توضیح دادیم. هر رشته در کانادا دارای یک کد اختصاصی می باشد. مهاجرت معلمان به کانادا یا مهاجرت معلمان ایرانی به کانادا در گرایش های مختلف نیز دارای کدهای متفاوتی می باشد که پیشتر گرایش ها را به اطلاعتان رسانده ایم. مجدد در این بخش کدهای هر یک از این گرایش ها را برای اطلاعات شما عزیزان قرار داده ایم.

عنوان شغلی

کد NOC

کمک معلم ابتدایی و متوسطه

4413

استاد و مربی دانشگاه

4011

معلم دبیرستان

4031

مربی کوردکستان

4214

استاد و مربی دانشگاه

4011

مربیان کالج

4021

مربی معلولین

4215

شرایط تدریس بدون گواهینامه آموزشی برای معلم شدن در کانادا

افرادی که در رشته آموزش تحصیل کرده اند و در نهایت با دریافت گواهی نامه معلمی وارد بازار کار به عنوان یک معلم شوند. این دوره حدود 4 تا 6 سال زمان می برد. اما ممکن است متقاضی معلمی در کانادا در رشته های دیگری در داخل یا خارج کانادا تحصیل کرده باشند. این افراد می توانند حدود 1 تا 2 سال دوره های عملی و تدریس تحت نظارت اساتید مربوطه را سپری کنند و در صورتی که موفق به گذراندن دوره شوند می توانند بر اساس رشته تحصیلی خود گواهی نامه تدریس را از دولت کانادا دریافت کرده و برای کار تخصصی به عنوان یه معلم اقدام نماند. شرایط معلم شدن در کانادا در بخش مربوطه به صورت دقیقتر که شامل 11 مرحله بود ذکر شده است.

درآمد معلم در کانادا

برای دریافت اطلاعات دقیقتر در مورد درآمد معملین در کانادا می توان به سایت های کاریابی مراجعه کرد تا بتوان حدود میانگینی را برای درآمد معلمین در کانادا به دست آورد. با توجه به نتایج به دست آمده مهاجرت معلم به کانادا در رشته های مختلف دارای درآمدهای متفاوتی نیز می باشند. در ادامه به بررسی حقوق تقریبی معلمین در کانادا در گرایش ها و مقاطع مختلف تحصیلی می پردازیم.

عنوان شغلی

درآمد (دلار کانادا)

معلم ریاضی و علوم

80000 تا 99000 سالانه

معلم مدرسه متوسطه

ساعتی 47.25

معلم زبان متوسطه

44363 تا 83888 سالانه

معلم دبیرستان

42431 تا 82585 سالانه

ملعم کالج

41 تا 48 ساعتی

معلم دبستان

78000 تا 122000 سالانه

معلم مهد کودک

ساعتی 111

معلم کامپیوتر

42000 تا 91000 سالانه

 

مزایای مهاجرت معلمان به کانادا

مهاجرت معلمان به کانادا یا تربیت معلم در کانادا دارای مزایای بسیاری می باشد. همانطور که در بخش درآمدها مشاهده کردید. این افراد سالانه درآمد خیلی خوبی را در کانادا دارند و جزو مشاغل مورد نیاز در کانادا نیز می باشند. افرادی که از طریق اکسپرس انتری موفق به دریافت دعوتنامه کانادا می شوند می توانند با اقامت دائم کانادا به همراه همسر و فرزندان زیر 18 سال خود ورود پیدا کنند و در صورتی که 3 سال از 5 سال را در خاک کانادا بمانند می توانند برای دریافت تابعیت یا سیتیزن شیپی کانادا اقدام کنند. علاوه بر این افرادی که از طریق تحصیلی ورود پیدا می کنند می توانند متناسب با مقطع تحصیلی خود بین 10 تا 30 ساعت در هفته کار کنند و مادامی که فارغ التحصیل می شوند می توانند در کشور کانادا بمانند و به دنبال کار تخصصی بگردند. این افراد بعد از تحصیل اجازه ای به نام PGWP اجازه کار پس از تحصیل دریافت می کنند. در صورتی که یک سال کار تخصصی داشته باشند با سابقه تحصیل و کار در کانادا می توانند وارد سیستم اکسپرس انتری کانادا شوند و اقامت دائم کانادا را دریافت کنند و همانند فردی که اقامت دائم دارد بعد از 3 سال برای پاسپورت کانادایی درخواست دهند.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب مهاجرت معلمان به کانادا هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.بنر گام به گام اخذ اقامت

سوالات متداول

آیا از طریق سیستم اکسپرس انتری مهاجرت معلمان ایرانی به کانادا امکان پذیر است؟

در صورتی که متقاضی زیر 30 سال باشد، سطح زبان خیلی خوبی داشته باشد، سابقه کار 3 ساله و تحصیلات حداقل کارشناسی ارشد می تواند از طریق اکسپرس انتری ورود کند. لازم به ذکر است رشته تحصیلی متقاضی باید در NOC بندی مورد نیاز جود داشته باشد.

شرایط معلم شدن در کانادا به چه صورت است؟

افرادی که تحصیلات در زمینه آموزش دارند می توانند برای معلمی نیز اقدام کنند. اما در صورتی که این رشته را نخوانده اند با سپری کردن دوره های یک تا دو ساله می توانند تحت نظر متخصصین این برنامه تدریس کنند و گواهی نامه مربوط به تدریس در زمینه خاص خود را دریافت نمایند.

آیا مهاجرت معلمان به کانادا از طریق اکسپرس انتری منجر به تابعیت می شود؟

افرادی که از این طریق ورود پیدا می کنند در ابتدا اقامت دائم کانادا دریافت کرده اند و مادامی که 3 سال از 5 سال را در کانادا کار کنند و بیمه و مالیات پرداخت کنند می توانند برای تابعیت کانادا اقدام نمایند.

حدود درآمد معلمین در کانادا به صورت سالانه یا ساعتی چقدر می باشد؟

معلمین در زمینه های مختلف دارای حقوق و درآمد متفاوتی می باشند. به طور مثال، معلم مهد کودک ساعتی 111 دلار، معلم دبستان 78000 تا 122000 دلار سالانه، معلم متوسطه ساعتی 47.5 دلار، معلم زبان 44000 تا 83000 دلار سالانه، معلم کالج 41 تا 48 دلار ساعتی غیره نیز می باشند.

سخن پایانی

مهاجرت معلمان به کانادا و شرایط معلم شدن در کانادا از جمله مباحثی بود که در این مقاله به آن پرداخته شد. همانطور که می دانید بسیاری از افراد در تلاش هستند تا دانش آموزان و دانشجویان موفقی را برای آیندگان تربیت کنند از این رو این افراد علاقه شدیدی به تدریس پیدا می کنند. برای تربیت معلم در کانادا شرایط متفاوتی وجود دارد. افرادی که در زمینه آموزش کرده اند می توانند از این طریق وارد بازار کار تدریس شند اما افرادی که تحصیل آنها در رشته های دیگری می باشد میبایست به مدت حدود 2 سال دوره عملی و تئوری را سپری کنند و در نهایت با دریافت گواهی نامه تدریس در زمینه خود مشغول به کار شوند. حقوق معلمین در کانادا بسته به مقطع تحصیلی و رشته مورد نظر متفاوت می باشد. اما با توحه به آمارهای به دست آمده، رشته معلمی در کانادا یکی از رشته های پولساز بوده است و افرادی که در این زمینه کار می کنند شرایط بسیار خوبی خواهند داشت. موسسه ملک پور می تواند شما خوانندگان عزیز را برای رسیدن به آینده ای بهتر و روشنتر راهنمایی کند کافی است شما درخواست مشاوره رایگان خود را ثبت کرده و یا از طریق تلفن با موسسه ارتباط برقرار کرده تا شرایط خود را برای مهاجرت به تمامی کشورها مورد بررسی قرار دهید. از این که تا پایان این مقاله همراه ما بوده اید سپاسگذاریم

امتیاز 1 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
سیفی
سلام.۱۶ سال سابقه کار رسمی در آموزش و پرورش دارم.لطفا بفرمایید چطور میتونم به کشوری که با همین شغل معلمی کارکنم مهاجرت کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز از آنجایی نظام آموزشی ایران با جاهای دیگر متفاوت است به طور مستقیم برای کار با همین رشته شانس بالایی ندارید. بهتر است ابتدا کشوری که مدنظرتان است را مشخص کنید به ببینید که از چه راه هایی مهاجر می پذیرد.
مشاوره رایگان