مهاجرت پرستاران و کادر درمان به فرانسه

1 نظر

فرانسه یکی از کشور های اروپای غربی می باشد که قلمروهای بسیاری را در آن سوی دریاها دارد و سومین کشور بزرگ در کل اتحادیه اروپا محسوب می شود. کشور فرانسه هم در اقیانوس اطلس و دریای مدیترانه دارای سواحلی بسیار زیبا می باشد. فرانسه از جنوب با اسپانیا و آندورا، از جنوب با موناکو، از شرق با ایتالیا، لوگزامبورگ، بلژیک، آلمان و سوییس و همچنین از طریق کانال مانش با بریتانیا هم مرز می باشد. پایتخت فرانسه پاریس می باشد که مهد فرهنگ و تجارت می باشد. کشور فرانسه به دلیل استاندار های بالای زندگی، امید به زندگی، سلامت، نظام آموزش قوی، جذابیت های فوق العاده این کشور، آب و هوای عالی، فرهنگ، هنر، پوشاک، مد و زیبایی هایی که دارد هر ساله مخاطبان بسیاری را به سوی خود روانه می کند. در این مقاله شرایط مهاجرت پرستاران به فرانسه را مورد مطالعه قرار می دهیم. در مورد نحوه ی  چگونگی معادل سازی مدرک پرستاران به فرانسه، مدرک زبان مورد نیاز مهاجرت کادر درمان به فرانسه و پرستاران از طریق دوره های کار آموزی، شرایط اجازه کار و دریافت ویزای کادر درمان در فرانسه، میزان درآمد کادر درمان در کشور فرانسه، درآمد پرستاران در فرانسه و مزایای مهاجرت پرستاران به فرانسه مورد بررسی و مطالعه قرار می گیرد. یکی از شرایط مهاجرت پرستاران به فرانسه اخذ ویزای فرانسه می باشد که باید آن را دریافت کرده تا بتوانند در این کشور مشغول به کار شوند. در ادامه در خصوص مهاجرت پرستاران و کادر درمان به فرانسه بیشتر می پردازیم. لازم به ذکر است که این نکات این مقاله توسط وکلای محلی و سایت معتبر تهیه و جمع آوری شده اند و به منزله ارائه خدمات نمی باشند. چنانچه در رابطه با مهاجرت پرستاری به فرانسه و مهاجرت کادر درمان به فرانسه نیازمند به کسب اطلاعات بیشتر هستید می توانید با موسسه ملک پور تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان کادر مجرب این مجموعه برخوردار شوید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

مهاجرت پرستاران و کادر درمان به فرانسه

شرایط مهاجرت پرستاران به فرانسه

فرانسه یکی از کشور های شمال غربی اروپا می باشد که می توان گفت که یکی از کهن ترین کشور های غربی از نظر فرهنگی و تاریخی است. این کشور بین دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس قرار گرفته و همانند یک پل از شمال تا جنوب اروپا را به یک دیگر متصل نموده است. فرانسه در زمینه کشاورزی و محصولات یکی از برجسته ترین کشور های حوزه ی اروپا محسوب می شود. پایتخت این کشور پاریس و زبان رسمی آن فرانسوی می باشد. دین اکثریت مردم مسیحی است و واحد پول این کشور یورو می باشد.

در خصوص شرایط مهاجرت پرستاران به فرانسه باید به این نکته اشاره داشت که برای مشغول به کار شدن نیاز به دریافت ویزا دارند. به طور مثال پرستاران برای ورود به کشور آمریکا باید ویزای H1C را دریافت نمایند. در خصوص مهاجرت پرستاران و کادر درمان به فرانسه باید از طریق روش IFSI کلیه مراحل معادل سازی را انجام داده شود. ویزای مهاجرت پرستاران به فرانسه برای انجام مراحل معادل سازی یک سال و نیم دارای اعتبار می باشد و پس از انجام معادل سازی و دریافت اقامت فرانسه می توانند در این کشور مشغول به کار شوند.

شرایط معادلسازی مدرک برای مهاجرت پرستار به فرانسه

شرایط معادلسازی مدرک برای مهاجرت پرستار به فرانسه به این صورت است که شخص متقاضی قبلا در رشته پرستاری تحصیل کرده باشد. برای مهاجرت پرستار به فرانسه مهم ترین گام برای شما آموزش زبان انگلیسی می باشد اما کسانی که در دانشگاه های فرانسه به زبان فرانسوی دوره تحصیلی خود را سپری کرده اند نیاز به انجام مراحل معادل سازی ندارند. کادر درمان و پزشکی هر کشور برای انجام مهاجرت باید به زبان بومی آن کشور تسلط کافی و لازم را داشته باشند تا بتوانند به بیماران ارتباط لازم را برقرار کرده و تشخیص و روند درمان را به درست ترین شکل انجام دهند. برای افرادی که از ایران جهت مهاجرت کادر درمان به فرانسه اقدام می نمایند باید حداقل دارای معدل ١٥ و همچنین شش ترم دانشگاه را سپری کرده باشند. این معادل سازی از طریق نظام IFSI صورت می گیرد و لازمه آن یادگیری و تسلط به زبان فرانسوی می باشد. افراد متقاضی باید سطح c1 مدرک زبان فرانسوی را داشته باشند که واجد شرایط برای شروع آزمون معادلسازی باشند. این آزمون شامل پنج بخش است و تک مرحله ای می باشد و باید حداقل نمره ٨ را از ٢٠ نمره کسب نمایید. مفاد این آزمون شامل بخش های زیر است: ١- تسلط بر زبان فرانسوی ٢- دانش بهداشت ٣- مسائل اجتماعی ٤- دانش دیجیتال ٥- قدرت تحلیل

قبولی در این آزمون به این معناست که متقاضیان ٥ ترم تحصیلی را در این کشور سپری نموده اند و باید ١٥ هفته دوره کار آموزی را بگذرانند. در حین پروسه معادل سازی به قوانین و وظایف پرستاران آگاه می شوند و هیئت منصفه IfsI باید در خصوص تایید مدرک تصمیم گیری نمایند. افراد متقاضی جهت سپری کردن دوره های زبان فرانسوی باید کورس PLUS را سپری نمایند و تقریبا دو تا سه هزار یورو هزینه دارد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت پرستار به فرانسه تا پایان این تحقیق ما را همراهی نمایید.

شرایط دوره معادلسازی مدرک پرستاران در فرانسه

با توجه به پاندمی کرونا و همه گیر شدن امکان شرایط معادلسازی مدرک پرستاران در فرانسه فراهم شده است و باعث شده فرصتی در اختیار کادر درمان قرار بگیرد که شرایط مهاجرت پرستاری به فرانسه را تسهیل نماید. زیرا با شروع این پاندمی و نیاز به کادر درمان باعث شده سخت گیری کمتری در این امر صورت پذیرد. به طور مثال می توان گفت در گذشته باید مدرک آیلتس بالای هفت ارائه داده می شد اما با همه گیری پاندمی مهاجرت پرستار به فرانسه با سطح زبان کمتری هم پذیرفته شده. دوره های کارورزی که در فرانسه برگزار می شود به زبان انگلیسی هستند. در طی این دوره ها کارورزان معمولا به مدت چهار روز در طول هفته در محل آموزشی زیر نظر یک پزشک متخصص مشغول به کار هستند که در زمینه کاری خود حرفه ای تر شوند. معمولا بیشتر کارورزان و پرستاران در همان مرکز پزشکی که مشغول به کار هستند استخدام می شوند. مدت زمان این دوره کارورزی دوازده ماه (حداقل یکسال) است. و در این دوره به کارورزان حقوقی پرداخت نمی شود اما هزینه اسکان کادر درمان رایگان می باشد. جهت مهاجرت پرستاری به فرانسه باید معادل سازی صورت بگیرد که از طریق نظام IFSI در فرانسه این امر انجام می پذیرد.

مدرک زبان مورد نیاز مهاجرت پرستاران به فرانسه

یکی از شرایط مهاجرت پرستاری به فرانسه ارائه مدرک زبان می باشد. مدرک زبان مورد نیاز مهاجرت پرستاران به فرانسه ارائه نمره آیلتس هفت یا هشت می باشد که با توجه به دوران کرونا در سطوح پایین تری هم پذیرش می شوند و می توانند مشغول به کار شوند. به دلیل اینکه زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم این کشور به حساب می آید مهاجرت پرستاران و کادر درمان به فرانسه می تواند با سطوح معمولی تری صورت پذیرد. متقاضیان عزیز باید به این نکته توجه داشته باشید که دوره های کارورزی به زبان انگلیسی برگزار می شوند اما پرستاران و کادر درمان باید به زبان بومی آن کشور تسلط داشته باشند که بتوانند با مردم آن کشور ارتباط لازم را برقرار نمایند و برای انجام پروسه معادل سازی به سطح زبان c1 فرانسوی نیاز دارند.

 

مهاجرت پزشکان به فرانسه

این مقاله را از دست ندهید: مهاجرت پزشکان به فرانسه

در این مقاله اطلاعات مفیدی در مورد مهاجرت پزشکان به فرانسه را به شما خواهیم آموخت.

مهاجرت کادر درمان به فرانسه از طریق دوره‌های کارورزی

مهاجرت کادر درمان به فرانسه از طریق دوره های کارورزی در مراکز بهداشتی و بیمارستان های معتبر صورت می گیرد و پس از این دوره امکان استخدام در همان مراکز وجود دارد. به مدت ٤ روز در هفته باید تحت نظر یک پزشک متخصص مشغول به یادگیری و کار باشند و گواهی و مدرکی که در پایان دوره به آن ها ارائه می شود در کل اتحادیه اروپا، آمریکا، کانادا اعتبار دارد و میتوانید علاوه بر کشور فرانسه در این کشور ها هم مشغول به کار شوید. مدت زمان این دوره کارورزی یک سال می باشد و در طی این دوره حقوقی را دریافت نمیکنند. در ادامه به شرایط کار مهاجرت پرستاری به فرانسه می پردازیم.

شرایط اجازه کار کادر درمان در فرانسه

این بخش از مقاله به شرایط اجازه کار  کادر درمان در فرانسه اختصاص می دهیم. در طی زمان سپری کردن دوره کارورزی در صورتی که متقاضی با مباحث مربوط به رشته خود اطلاعات و علم کافی را داشته باشد و سطح زبان انگلیسی مناسب را داشته باشد امکان اینکه در همان مرکز پزشکی یا بیمارستان مشغول به کار شود وجود دارد. حداقل میزان حقوق برای یک پرستار بدون ارائه سابقه کار تقریبا ساعتی دوازده یورو به بالا می باشد. شخص متقاضی بیست ساعت در طی هفته اجازه کار در فرانسه دارد. تسلط به زبان رسمی آن کشور الزامی است و متقاضی می تواند علاوه بر کارورزی در شغل های دیگر که مرتبط با رشته آن ها می باشد مانند نگه داری از کودکان یا مراقبت از سالمندان را انجام دهد که علاوه بر کسب درآمد باعث می شود که سابقه کار خود را هم در این کشور تقویت کند. مهاجرت پرستاران به فرانسه به این شکل است که کارورز اجازه ٢٠ ساعت کار در هفته را دارد به صورت قانونی که بابت آن حقوق دریافت می کند. طول دوره کارورزی دوازده ماه و بیست ساعت در هفته می باشد. البته لازم به ذکر است که در صورت مهاجرت پرستاران و کادر درمان به فرانسه به این نکته باید اشاره داشت که در طی دوره کارورزی جهت انجام کار تخصصی الزامی وجود ندارد و کارورز می تواند در زمینه های مختلف تا ٢٠ ساعت در هفته کار پارت تایم داشته باشد و سابقه کاری خود را در اروپا افزایش دهد.

شرایط اخذ ویزای کادر درمان در فرانسه

شرایط اخذ ویزای کادر درمان در فرانسه به این صورت است که اگر شما فارغ التحصیل در رشته پرستاری از یک کشور دیگر باشید باید جهت کار کردن در این کشور مجوز کار را دریافت نمایید. برای مهاجرت پرستاران به فرانسه و همچنین مهاجرت کادر درمان به فرانسه دولت این کشور این الزام را برقرار نموده است از سوی یک کارفرمای فرانسوی از یکی از بیمارستان های موجود در این کشور یک دعوت نامه را دریافت نمایید تا موفق به دریافت ویزای کار شوید. در ابتدا باید مدرک شما معادل سازی شود و به تایید دانشگاه های فرانسه برسد تا کارفرمای فرانسوی بتواند برای شما دعوت نامه ارسال نماید. بعد از مرحله معادل سازی به شما اطلاع داده می شود که به سپری کردن دوره های همگام سازی نیاز دارید یا خیر. شرایط مهاجرت پرستاران به فرانسه بایدبه صورت کامل رعایت شود.

هزینه اخذ ویزای مهاجرت کادر درمان به فرانسه

هزینه اخذ ویزای مهاجرت کادر درمان به فرانسه شامل هزینه های شرکت در دوره های کارورزی می باشد که برای پرستاران و کادر درمان در رشته های متفاوت به یک میزان است. مهاجرت پرستاران و کادر درمان به فرانسه با مدرک های پزشکی، دندانپزشکی، پیراپزشکی، بیهوشی، رادیولوژی و…. تقریبا شرایط و هزینه یکسانی دارند.

کلیه هزینه های اخذ ویزا درخصوص مهاجرت پرستار به فرانسه پس از اخذ ویزا پرداخت می شود و در صورتی که ویزا دریافت نشود کادر درمان هزینه ای پرداخت نمیکند. در خصوص مهاجرت پرستاران به فرانسه باید متقاضیان در نظر بگیرند علاوه بر هزینه های کارورزی هزینه زندگی در فرانسه را هم باید در نظر بگیرند که این هزینه ها در شهر های مختلف فرانسه متفاوت می باشد. در دوره کارورزی هزینه اسکان کادر درمان رایگان است. در جدول زیر به هزینه های زندگی معمولی در فرانسه اشاره داریم:

هزینه کرایه آپارتمان مستقل

800تا 1200 یورو

هزینه مواد غذایی

200 یورو ماهیانه

کرایه حمل و نقل

70 یورو

سایر هزینه‌ها

100 یورو

 

به طور میانگین هزینه های زندگی در شهر پاریس با توجه به سبک زندگی هرفرد متفاوت می باشد که بین 800 تا 1000 یورو هزینه را در بر می گیرد.

‌مهاجرت کادر درمان به فرانسه بدون مدرک زبان

مهاجرت کادر درمان به فرانسه بدون مدرک زبان با دریافت ویزای همراه فرانسه و فرزندان زیر سن هجده سال امکان پذیر است و فرصتی برای کادر درمان و شاغلین در این حوزه فراهم آورده شده اما باید به این نکته تاکید کرد که مهاجرت پرستار به فرانسه بدون ارائه مدرک زبان موقت بوده است و دارای ظرفیت محدود می باشد. مسلما پس از دوران کرونا و پایان پاندمی شرایط به حالت قبل بر میگردد و نیازمند به ارائه مدرک زبان خواهید بود. جهت مهاجرت کادر درمان به فرانسه توجه داشته باشید یکی از شرایط یادگیری زبان بومی آن کشور است که بتوانند با مردم ارتباط برقرار نمایند.

درآمد کادر درمان در کشور فرانسه

شاید بتوان گفت درآمد کادر درمان در کشور فرانسه به نسبت برخی از کشور ها بالا تر می باشد. به گونه ای که یک شخصی که در زمینه پزشکی و بهداشت فعالیت می کند و مشغول به کار است به طور میانگین برای یک سال حدود ٧٤٠٠٠ یورو درآمد دارد. کمترین حقوق کادر درمان ١٥.٥٠٠ و بیشترین مبلغ ٢٢١.٠٠٠ یورو برای یک سال می باشد. در خصوص شرایط مهاجرت پرستاران به فرانسه و درآمد کادر درمان در این کشور به تعدادی از درآمد ها در جدول زیر اشاره می کنیم:

عنوان شغل

میانگین درآمد با نرخ یورو

متخصص آلرژی

67,700

تکنسین بیهوشی

67,700

متخصص قلب و عروق

183,000

تکنسین قلب و عروق

67,700

تکنسین دندانپزشکی

29,200 

دندانپزشک

117,000 

پزشک عمومی

89,500

سر پرستار

46,300

تکنسین تشخیص اعصاب

36,900

متخصص زنان و زایمان

138,000 

چشم پزشک

106,000 

 

درآمد پرستاران در فرانسه

یکی از فاکتور های بسیار مهم جهت مهاجرت پرستاران و کادر درمان به فرانسه میزان درآمد پرستاران در فرانسه می باشد. شرایط کار کادر درمان برای آنها میزان درآمد دریافتی آن ها را تعیین می کند. معمولا درآمد پرستاران در فرانسه به طور میانگین سالانه حدود ٣٥.٩٠٠ یورو می باشد. درآمد پرستاران در فرانسه از ١٩.٠٠٠ یورو تا ٥٤.٦٠٠ یورو به صورت حداقل و اکثر در طول سال می باشد. مهاجرت پرستاری به فرانسه و میزان درآمد آنها بر اساس تجربه، جنیسیت، مهارت موقعیت مکانی متفاوت می باشد.

همانطور که اشاره شد میزان درآمد پرستاران به طور میانگین ٣٥.٩٠٠ یورو می باشد که این نشان دهنده این است که برخی بیشتر از این مبلغ و برخی کمتر از این مبلغ را دریافت می نمایند. این مبلغ نشان دهنده ارزش متوسط دستمزد پرستاری می باشد. می توان گفت ٢٥٪؜ از پرستاران کمتر از ٢٣.٨٠٠ یورو درآمد دارند و ٧٥٪؜ آن ها بیشتر از ٢٣.٨٠٩ یورو درآمد دارند. همچنین ٧٥٪؜ پرستاران کمتر از ٤١.٦٠٠ یورو و ٢٥٪؜ بیشتر از ٤١.٦٠٠ یورو درآمد را کسب میکنند. با در نظر گرفتن این میزان می توان بیان داشت برای مهاجرت کادر درمان به فرانسه و پرستارانی که مقیم این کشور هستند رضایت کامل از زندگی در این کشور را دارند.

 بنر مهاجرت پرستاران و کادر درمان به فرانسه

شرایط کاریابی برای مهاجرت پرستار به فرانسه

در این قسمت به شرایط کاریابی برای مهاجرت پرستار به فرانسه می پردازیم. عزیزانی که قصد مهاجرت به فرانسه را دارند باید به نرخ بیکاری این کشور آگاه باشند و شرایط کار در این کشور را مورد بررسی قرار دهند. به همین علت می توان گفت جهت بررسی شرایط مهاجرت پرستاران به فرانسه در نظر گرفتن نرخ بیکاری در این کشور بسیار امر مهمی است. از سال ١٩٩١ میانگین شاخص بیکاری در این کشور ٩.٧٥ درصد با حداقل ٧.٠٦ درصد و در سال ٢٠٠٨ حداکثر ١٢.٥٩ در سال ١٩٩٤ بوده است. این کشور میان ١٨٦ کشور دنیا از نظر بالاترین نرخ بیکاری رتبه ٦٣ را دارد.

مزایای مهاجرت کادر درمان به فرانسه

یکی از مزایای مهاجرت کادر درمان به فرانسه آشنایی و اطلاع از یک محیط شغلی بین المللی می باشد. همچنین متقاضیان می توانند با استفاده از تجربیات کارورزان و آشنایی با قوانین سطح علمی خود را گسترش داده و در خود پیشرفت داشته باشند. یکی از مزایای مهاجرت پرستاران و کادر درمان به فرانسه یادگیری آموزش هایی است که این اشخاص در محیط کار به آن می پردازند مطابق با استاندارد های اروپایی می باشد که آن ها را در زمینه فرصت های شغلی مناسب تر در آینده آماده می کند. همچنین امکان سپری کردن دوره های بین المللی را هم دارند که بتوانند در زمینه خود مدرک لازم را دریافت نمایند.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در رابطه مهاجرت پرستاران و کادر درمان به فرانسه هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

 میانگین درآمد پرستاران در فرانسه چقدر است؟

می توان بیان داشت میانگین درآمد پرستاران در فرانسه 35.900 یورو در یک سال می باشد.

در خصوص مهاجرت پرستاری به فرانسه چه مدرک زبانی مورد نیاز است؟

در خصوص مهاجرت کادر درمان به فرانسه و معادل سازی و کار در حرفه خود ارایه مدرک C1 فرانسوی مورد نیاز است.

به طور میانگین مخارج زندگی در کشور فرانسه برای یک پرستار چقدر است؟

مخارج زندگی بدون محاسبه هزینه های اسکان حدود 800 یورو در ماه می باشد.

سخن پایانی

در این تحقیق مهاجرت پرستاران و کادر درمان به فرانسه مورد مطالعه و بررسی قرار گرفت. شرایط مهاجرت پرستاران به فرانسه، شرایط معادل سازی مدرک برای مهاجرت پرستار به فرانسه، شرایط دوره های معادل سازی، مدارک مورد نیاز، شرایط اجازه کار کادر درمان در فرانسه، شرایط و هزینه های اخذ ویزا، درآمد کادر درمان و پرستاران همچنین بازار کار این رشته، شرایط کاریابی برای مهاجرت پرستار به فرانسه و مزایای مهاجرت کادر درمان به فرانسه را تحلیل نموده و اطلاعات مفید و مختصری را ارائه داده ایم.جهت مهاجرت پرستاران به فرانسه باید مدارک خود را مورد ارزیابی قرار داده و آنان را معادل سازی کنند. اشخاصی که قصد مهاجرت از طریق دوره های معادل سازی را دارند باید بتوانند در سطح c1  زبان فرانسوی خود را ارتقا دهند که مشغول به کار شوند، زیرا کادر درمان جهت سپری کردن این دوره ها باید تسلط لازم را نسبت به زبان بومی آن کشور داشته باشند. اطلاعات این مقاله توسط وکلای محلی و سایت های معتبر تهیه و جمع آوری شده است و این اطلاعات به منزله ارائه خدمات نمی باشد. چناچه در خصوص شرایط مهاجرت پرستار به فرانسه و مهاجرت کادر درمان به فرانسه نیازمند به دریافت اطلاعات بیشتر هستید می توانید با موسسه MIE تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
سوسن رضایی
درود بر شما من مدرک زبان C1 فرانسه رو دارم، آیا باید برای معادلسازی دوباره دوره ی زبان بگذرونم؟؟ ممنونم از شما
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. برای معادلسازی شما باید یک دوره زبان تخصصی را نیز در این کشور پشت سر بگذارید.
مشاوره رایگان