مهاجرت پزشکان و دندانپزشکان و معادلسازی در ایتالیا

3 نظر

ایتالیا کشوری زیبا در جنوب قاره اروپا می باشد. دانشگاه های ایتالیا دانشگاه هایی با رنکینگ بالا و کیفیت آموزشی بالا می باشند که امکان تحصیل با کیفیت را برای متقاضیان خود فراهم می نماید. تحصیل پزشکی در این کشور به این دلیل که به زبان انگلیسی نیز می باشد، طرفداران زیادی از سراسر دنیا دارد. اما افرادی که مدارک خود را از خارج از اتحادبه اروپا دریافت نموده اند جهت برآورده نمودن شرایط مهاجرت پزشکان به ایتالیا نیاز به معادل سازی مدرک دندانپزشکی در ایتالیا و مدرک پزشکی خود دارند. مهاجرت پزشکان و دندانپزشکان و معادلسازی در ایتالیا شرایط خاص خود را داشته که در این مقاله به بررسی آن پرداخته گردید. مهاجرت پزشکی به ایتالیا، مهاجرت پزشک عمومی به ایتالیا و مهاجرت دندانپزشک به ایتالیا نیز در این مبحث مورد بررسی قرار می گیرد. اطلاعات در زمینه مهاجرت پزشک به ایتالیا و شرایط مهاجرت پزشکان پس از مشورت با وکلای محلی و سایت های معتبر ارائه گردیده است و صرف ارائه اطلاعات به معنی ارائه نمودن خدمات از جانب موسسه نمی باشد. در صورت داشتن سوال در زمینه مهاجرت پزشک به ایتالیا و یا مهاجرت پزشک عمومی به ایتالیا با موسسه mie تماس برقرار نمایید و از مشاوره رایگان این موسسه بهره مند گردید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

مهاجرت پزشکان و دندانپزشکان و معادلسازی در ایتالیا

شرایط مهاجرت پزشکان به ایتالیا

مهاجرت پزشکان و دندانپزشکان و معادلسازی در ایتالیا همواره مورد توجه علاقه مندان به این کشور بوده و از شرایط مهاجرت پزشکان به ایتالیا نیاز به معادلسازی مدرک پزشکی در ایتالیا برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا می باشد. از جمله شرایط مهاجرت پزشکان به ایتالیا می توان به درخواست ویزای کارگر ماهر اشاره نمود که این مستلزم دریافت پیشنهاد کاری از یک بیمارستان می باشد ولی فرد ابتدا بایستی مدرک خود را معادلسازی نماید و به این منظور فرد ابتدا بایستی در سایت Ordine dei medici chirurghi e odontoiatri (medical chamber) ثبت نام نموده و پس از گذراندن آزمون تئوری و عملی و دریافت مجوز های لازم به عنوان پزشک در ایتالیا مشغول به کار گردد. بنابراین امکان اشتغال مستقیم پزشکان در ایتالیا وجود نداشته و به معادلسازی مدارک تحصیلی پزشکان در ایتالیا نیاز می باشد.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد چطوری با بورس در ایتالیا تحصیل کنیم


فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد چطوری با بورس در ایتالیا تحصیل کنیم

انواع مدارک پزشکی برای معادل سازی در ایتالیا در حوزه های مختلف

به دنبال مهاجرت پزشکان و دندانپزشکان و معادلسازی در ایتالیا در این بخش انواع مدارک پزشکی برای معادل سازی در ایتالیا ذکر گردیده است.

انواع مدرک

حرفه

حرفه سلامت

زیست شناس-داروساز-جراح-دکتری پزشکی پایه و یا پزشکی عمومی-متخصص دندانپزشکی-شیمی دان-فیزیک دان-دکتر متخصص-دندانپزشک-روانشناس-جراحی دامپزشکی-روان درمانگر

حرفه مراقبت های بهداشتی

متخصص زنان و زایمان-پرستار-پرستار اطفال

حرفه بهداشت برای توانبخشی

کار درمانگر-تکنسین توانبخشی روانپزشکی-ارتوپتیست، دستیار چشم پزشک-فیزیوتراپیست-مربی حرفه ایی-گفتار و زبان درمانی-متخصص پا-درمانگر روانی حرکتی

حرفه سلامت فنی

تکنسین رادیولوژی-ارتوتیست- تکنسین فیزیوپاتولوژی قلب و عروق و پرفیوژن قلب و عروق-تکنسین شنوایی سنجی-متخصص تغذیه-تکنسین آزمایشگاه زیست پزشکی-تکنسین فیزیولوژی عصبی-تکنسین پروستات صوتی-بهداشت دهان و دندان

حرفه بهداشت حرفه ایی برای پیشگیری

تکنسین پیشگیری از محیط و در محل کار-دستیار پزشکی و بهداشت و درمان

فنون کمکی از حرفه سلامت

پرستار مهد کودک-تکنسین دندانپزشکی-ماساژور-عینک فروشی

عملیات کمکی در زمینه مراقبت های بهداشتی

تکنسین مراقبت های بهداشتی-دستیار دندانپزشک

 

مراحل معادل سازی مدرک پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا

جهت مهاجرت کاری به ایتالیا پزشکان نیاز به معادلسازی مدارک آنها می باشد. مراحل معادل سازی مدرک پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا به این صورت می باشد که فرد ابتدا در سایت Ordine dei medici chirurghi e odontoiatri ثبت نام نموده و پس از گذراندن آزمون تئوری و موفقیت در این آزمون، دوره بالینی را نیز گذرانده و پس از دریافت مجوز پزشکی می تواند در این کشور مشغول به کار گردد. جهت مهاجرت پزشکی به ایتالیا نمی توان به طور مستقیم وارد بازار کار این کشور به عنوان پزشک گردید و یا باید از ابتدا با ویزای معادلسازی وارد این کشور شد و یا از طرق دیگر چون تحصیلی و سرمایه گذاری در ایتالیا وارد این کشور گردید و سپس اقدام به معادلسازی مدارک تحصیلی پزشکان در ایتالیا نمود.

مدارک مورد نیاز مهاجرت پزشکان به ایتالیا

جهت مهاجرت به ایتالیا برای پزشکان و دندانپزشکان و معادلسازی در ایتالیا نیاز به ارائه نمودن یک سری مدارک می باشد. از جمله مدارک مورد نیاز مهاجرت پزشکان به ایتالیا می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • ارائه نمودن مدرک پزشکی
 • ارائه نمودن مدرک صلاحیت حرفه ایی
 • گواهینامه سابقه حرفه ایی خوب
 • نامه عدم سوء پیشینه
 • ارائه نمودن مدرک زبان

شرایط مهاجرت کاری پزشکان به ایتالیا

جهت مهاجرت پزشکان به ایتالیا و مهاجرت دندانپزشکان به ایتالیا نیاز به دریافت پیشنهاد شغلی از یک بیمارستان می باشد. برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا شرایط مهاجرت کاری پزشکان به ایتالیا متفاوت بوده و فرد نیاز به معادلسازی مدرک تحصیلی خود دارد. جهت معادلسازی مدارک تحصیلی پزشکان در ایتالیا و معادل سازی مدرک دندانپزشکی در ایتالیا نیاز به ثبت نام در سایت مورد نظر و گذراندن دوره تئوری و عملی می باشد و برای این منظور فرد بایستی که مهارت زبانی خوبی نیز داشته باشد. پس از کسب مجوز های لازم فرد می تواند طبابت خود را آغاز نموده و مهاجرت پزشکی به ایتالیا به نتیجه می رسد.

بررسی شرایط مهاجرت تحصیلی پزشکی به ایتالیا

مهاجرت پزشکان و دندانپزشکان و معادلسازی در ایتالیا یکی از روش های مهاجرت پزشکی به ایتالیا و مهاجرت دندانپزشک به ایتالیا می باشد. از دیگر شرایط  پزشکان و  دندانپزشکان می توان به مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل اشاره نمود. از جمله شرایط مهاجرت تحصیلی پزشکی به ایتالیا می توان به شرکت نمودن در آزمون IMAT اشاره نمود که این آزمون در زمان های خاص در ایتالیا و خارج از ایتالیا برگزار می گردد ولی متاسفانه این آزمون در داخل ایران برگزار نمی گردد. این آزمون به زبان انگلیسی بوده و در 100 دقیقه برگزار می گردد. نمره قبولی در این آزمون تعریف نشده است و بر حسب بالاترین نمره کسب شده در این آزمون در زمان برگزاری، فرد واجد شرایط شده و می تواند در رشته پزشکی در ایتالیا و در دانشگاه مورد نظر خود به ادامه تحصیل بپردازد. پس از کسب مدرک تحصیلی پزشکی از دانشگاهی داخل کشور ایتالیا دیگر نیازی به معادلسازی مدارک تحصیلی پزشکان در ایتالیا و یا معادل سازی مدرک دندانپزشکی در ایتالیا نمی باشد و فرد می تواند مستقیم جذب بازار کار در ایتالیا گردد.

تحصیل پزشکی در ایتالیا

این مقاله را از دست ندهید: تحصیل پزشکی در ایتالیا

در این مقاله ما تمام جوانب تحصیل پزشکی در ایتالیا را به شما خواهیم آموخت.

مهاجرت پزشکان به ایتالیا از طریق ویزای تحقیقاتی چگونه است؟

علاوه بر اینکه مهاجرت پزشکان و دندانپزشکان و معادلسازی در ایتالیا همواره مورد توجه می باشد، مهاجرت پزشکان به ایتالیا از طریق ویزای تحقیقاتی نیز گزینه ایی می باشد که همواره پزشکان خواهان مهاجرت از این طریق می باشند. ویزای تحقیقاتی بر طبق قوانین ایتالیا به افراد خاصی اعطا می گردد که دارای شرایط مورد نظر باشند. شرایط خاصی جهت دریافت این ویزا وجود دارد از جمله اینکه:

 • متقاضی بایستی که تحصیلات سطح بالایی داشته باشد.
 • متقاضی ابتدا بایستی که تائیدیه یک موسسه علمی ایتالیایی که مورد تائید وزارت آموزش، دانشگاه و تحقیقات می باشد را دریافت نماید.
 • آماده نمودن پروژه علمی که مورد تائید موسسه ایتالیایی باشد توسط داوطلب.
 • موسسه و یا نهاد پیشنهاد دهنده به محقق خارجی بایستی قبل از صدور دعوتنامه شرایطی را رعایت نماید.
 • موسسه و نهاد ایتالیایی بایستی قراردا پذیرش و میزبانی پیش نویس کرده و یک قرارداد کار به متقاضی خارجی پیشنهاد دهد.
 • موسسه مورد نظر بایستی که هزینه سفر و بیمه درمانی متقاضی و محقق خارجی را نیز بر عهده بگیرد.

به این ترتیب شرایط مهاجرت پزشکان به ایتالیا فراهم می گردد و امکان معادلسازی مدارک تحصیلی پزشکان در ایتالیا نیز ممکن می شود.

میزان حقوق پزشکان در ایتالیا چقدر است؟

به دنبال مهاجرت کاری پزشکان به ایتالیا دانستن میانگین و حداقل و حداکثر حقوق دریافتی توسط یک پزشک بسیار مورد توجه این قشر از مردم می باشد. حقوق پزشکان در ایتالیا از 3150 یورو در ماه الی 14500 یورو در ماه متغیر می باشد و متوسط حقوق 8750 یورو در ماه می باشد. میزان حقوق دریافتی به عوامل مختلفی بستگی دارد. میزان تجربه کاری از مهمترین عوامل تعیین کننده حقوق پزشکان می باشد و هر چقدر که سابقه کاری یک فرد بیشتر می شود، میزان حقوق او نیز افزایش می یابد. عامل تعیین کننده دیگر در میزان حقوق پزشکان که جهت مهاجرت پزشک به ایتالیا بایستی که مد نظر قرار گیر جنسیت می باشد. بر خلاف این که جنسیت نبایستی که بر حقوق دریافتی تاثیر بگذارد، پزشکان مرد به طور میانگین 6% بیشتر از همکاران خانم خود حقوق دریافت می نمایند.

مهاجرت پزشکان و دندانپزشکان و معادلسازی در ایتالیا

میزان حقوق دندانپزشکان در ایتالیا چقدر است؟

جهت مهاجرت دندانپزشکان به ایتالیا دانستن میانگین حقوق این افراد مورد توجه می باشد. حقوق دندانپزشکان در ایتالیا از 4020 یورو در ماه الی 13900 یورو در ماه متغیر می باشد و میانگین حقوق یک دندانپزشک 9430 یورو در ماه می باشد. میزان سابقه کاری هر فرد عاملی تعیین کننده در میزان حقوق دریافتی می باشد و هر چه میزان تجربه فرد بیشتر می شود میزان حقوق دریافتی فرد هم افزایش می یابد. به عنوان مثال افراد با سابقه کاری زیر دو سال به طور میانگین 4560 یورو در ماه و با بیشتر از 20 سال سابقه 12900 یورو در ماه حقوق دریافت می نمایند. عامل دیگر تاثیر گذار بر میزان حقوق دندانپزشکان جنسیت می باشد. به طور میانگین مردان 7 درصد بیشتر از زنان حقوق دریافت می نمایند.

شرایط اخذ اقامت دائم ایتالیا برای پزشکان و دندانپزشکان

شرایط اخذ اقامت دائم ایتالیا برای پزشکان و دندانپزشکان خارج از اتحادیه اروپا به اینصورت می باشد که پس از معادلسازی مدرک پزشکی در ایتالیا و شروع به کار نمودن به عنوان پزشک و یا دندانپزشک فرد ابتدا باید درخواست اقامت 5 ساله داده و 5 سال در این کشور زندگی و کار کند. پس از 5 سال این فرد می تواند درخواست اقامت ایتالیا نماید و بعد از آن در صورت برآورده کردن شرایط مورد نظر کشور ایتالیا، درخواست پاسپورت و شهروندی نماید که معمولا بعد از 10 سال فرد می تواند پاسپورت ایتالیا را دریافت نموده و پس از آن هر کشوری از شنگن که مایل بود زندگی نماید.

گام به گام تا اخذ اقامت


سوالات متداول

✅ پس از معادل سازی مدرک پزشکی در ایتالیا و شروع به کار نمودن به عنوان پزشک، میانگین حقوق این افراد چه میزان می باشد؟

میانگین حقوق پزشکان در ایتالیا 8750 یورو در ماه می باشد.

✅ پس از مهاجرت دندانپزشکان به ایتالیا، میانگین حقوق دریافتی چه میزان می باشد؟

میانگین حقوق دندانپزشکان در ایتالیا 9430 یورو در ماه است.

✅ پس از چند سال از معادلسازی مدارک تحصیلی پزشکان در ایتالیا و شروع به کار نمودن به عنوان پزشک فرد می تواند درخواست اقامت دائم نماید؟

معمولا پس از 5 سال زندگی و کار در این کشور فرد می تواند درخواست دریافت اقامت دائم نماید و در صورت واجد شرایط بودن پس از 10 سال حضور در ایتالیا پاسپورت دریافت نماید.

✅ آیا امکان مهاجرت کاری پزشکان به ایتالیا و مهاجرت پزشک عمومی به ایتالیا و کار کردن در بخش درمان به طور مستقیم وجود دارد؟

پس از مهاجرت پزشک به ایتالیا نیاز به معادل سازی مدارک تحصیلی پزشکان در ایتالیا می باشد و مستقیم نمی توان جذب بازار کار گردید.

سخن پایانی

در این مقاله سعی گردید که به تمام ابعاد مرتبط با مهاجرت پزشکان و دندانپزشکان و معادلسازی در ایتالیا پرداخته شود. جهت معادل سازی مدرک پزشکی در ایتالیا و معادل سازی مدرک دندانپزشکی در ایتالیا بایستی به طریقی وارد این کشور شده و معادلسازی مورد نظر صورت گیرد. جهت معادلسازی مدارک تحصیلی پزشکان در ایتالیا نیاز به تسلط به زبان انگلیسی یا ایتالیایی می باشد. پس از معادل سازی مدرک، فرد می تواند مجوز های لازم را کسب نموده و به کار طبابت در کشور ایتالیا بپردازد. در این مقاله مبحث مهاجرت دندانپزشک به ایتالیا و حقوق دریافتی و مهاجرت پزشک عمومی به ایتالیا پرداخته شد. حال خواننده می داند که جهت معادل سازی پزشکی در ایتالیا به چه مواردی نیاز بوده و چه نکاتی را بایستی که رعایت نماید. در صورت داشتن سوال می توانید آن را با ما مطرح نموده و از پاسخ رایگان استفاده نمایید. 

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
M
اگر از طریق ازدواج به ایتالیا بریم با رشته علوم آزمایشگاهی باز هم همین طریق معادل سازی برای کار است؟وآیا مدرک زبان باز هم نیاز است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیزبرای کار کردن در رشته های پزشکی و پیراپزشکی در کشورهای خارجی شما می بایست مدرک خود را معادل سازی نمایید و قطعاً داشتن مدرک زبان یکی از الزامات می باشد
عاطفه راستگو
با سلام خسته نباشید ببخشید چه سطحی از زبان ایتالیایی برای کار کردن دندانپزشک در ایتالیا لازم هست تا سطح B1 کافیه
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز شما بایستی در حد c1 مدرک زبان ایتالیایی ارائه دهید.
دالیا حمیدی خواه
سلام من میخواستم بدونم شما در مورد تخصص خوندن در ایتالیا هم اطلاعاتی دارید ، تخصص برای دندان. با تشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. شما برای این امر ابتدا باید مدرک خود را معادلسازی نمایید و پس از آن برای امر تخصصی اقدام داشته باشید.
مشاوره رایگان