مهاجرت به اوکراین

18 دی 1401 بدون نظر

مهاجرت به اوکراین

کشور اوکراین یکی از کشور های اروپای شرقی است که با بلاروس از شمال، با روسیه از شرق، با کشورهای لهستان، مجارستان و اسلواکی از غرب و با کشور رومانی از جنوب هم مرز می باشد. دو دریای سیاه و دریای آزوف در جنوب کشور اوکراین قرار گرفته اند. سیستم حکومتی جمهوری در این کشور متشکل از 24 استان، وجود دارد. شهر کی اف که به عنوان بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر اوکراین شناخته می شود، پایتخت این کشور نیز می باشد. واحد پولی این کشور گریونا و زبان رسمی مردمان آن که بیش از 42 میلیون نفر می باشند. کشور اوکراین که در طی سال های اخیر مورد توجه متقاضیان مهاجرتی بسیاری قرار گرفته است نیز دارای روش های مختلفی جهت انجام این کار است، لذا در این مقاله تلاش می نماییم تا راه های مهاجرت به اوکراین را مورد تحلیل و بررسی علمی قرار دهیم. موسسه MIE با تسلط کامل به تمامی امور مهاجرتی و بین المللی آماده ارائه هرگونه خدمات و مشاوره تلفنی رایگان به شما عزیزان در زمینه مهاجرت به اوکراین می باشد.

مواردی که می خواهیم در این مقاله به صورت جامع به آنها بپردازیم:

تماس با ما

راه‌ های مهاجرت به اوکراین

مهاجرت به اوکراین نیز همانند مهاجرت به سایر کشورها از روش های شناخته شده امکان پذیر است. این روش های شناخته شده شامل مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، مهاجرت از طریق کار، مهاجرت از طریق ازدواج، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت از طریق تولد، مهاجرت از طریق پناهندگی و مهاجرت از طریق دریافت ویزای هنرمندی می گردند. تمامی بخش های این متن توسط تیم مجرب و کارشناسان حرفه ای موسسه MIE نوشته شده است و هرگونه رونویسی و کپی برداری از این بخش ها از نظر شرع و قانون حرام و دارای پیگرد قانونی است. هر یک از روش های ذکر شده جهت مهاجرت به اوکراین دارای شرایط و قوانین مختص به خود می باشند که در ادامه به صورت جداگانه مورد بررسی قرار خواهند گرفت. برخی از این روش‌ها اقامت و تابعیت اوکراین را به ‌دنبال دارند و برخی دیگر از آنها هیچگونه آثار اقامتی در پی ندارند. لذا متقاضیان با بررسی این روش‌ها می توانند به بهترین شکل ممکن در زمینه مهاجرت خود تصمیم گیری نمایند.

با تهیه محصول زیر می توانید شخصاً نسبت به اخذ ویزای کار در کشورهای مطرح اروپایی، کانادا و استرالیا اقدام نمایید و اطلاعات کاملی در باب کاریابی در خارج از کشور، نحوه ارسال رزومه کاری و اخذ پیشنهاد کاری بدست آورید.

کار در جمهوری چک

مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل

تحصیل در کشور اوکراین یکی از روش های مهاجرت به اوکراین است که بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. علاقه مندان به تحصیل در این کشور می توانند در یکی از دوره های تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در ر‌شته مورد علاقه خود وارد دانشگاه های اوکراین شوند و پس از فارغ التحصیلی جهت اشتغال به کار، وارد بازار کار اوکراین شوند. دانشگاه های موجود در کشور اوکراین در رشته های متعددی به دانشجویان بین المللی جهت ادامه تحصیل پذیرش اعطا می نماید. به صورت میانگین دانشجویان خارجی برای تحصیل در این کشور باید هزینه ای حدود 1800 الی 4500 دلار را در نظر داشته باشند. دانشجویانی که در اوکراین مشغول به تحصیل می باشند، از مزیت کار حین تحصیل نیز جهت پوشش دهی برخی از هزینه های خود برخوردار می باشند. تحصیل دکترا در دانشگاه های اوکراین نیازمند داشتن سوپروایزر، مدرک آیلتس با نمره 7 و مقالات معتبر و چاپ شده است.

شرایط زندگی در اوکراین?تحصیل پزشکی دراوکراین ?

شرایط زندگی در اوکراین?تحصیل دندانپزشکی دراوکراین ?

مهاجرت به اوکراین از طریق کار

مهاجرت به اوکراین از طریق کاریابی و اشتغال به کار در این کشور، یکی از روش هایی است که در طی سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است و دارای متقاضیان بسیاری است. مهاجرین جهت اشتغال به کار در اوکراین باید دارای اقامت کاری باشند. علاقه مندان به کار در کشور اوکراین، مانند کار در اکثر کشورهای دنیا، باید بتوانند از یک کارفرمای اوکراینی و یا یک شرکت معتبر و فعال در حال کار در این کشور که نیازمند کارگران خارجی می باشند، دعوتنامه و پیشنهاد شغلی دریافت نمایند. کارفرمایان و شرکت های اوکراینی در ابتدا باید نیازمندی خود را برای مدت زمان یک ماه در روزنامه آگهی نمایند و در صورتی که نیروی کاری مورد نظر را پیدا نکردند می توانند برای ارسال دعوت نامه برای نیروی کار خارجی اقدام نمایند. افرادی که از طریق دریافت ویزای کاری وارد کشور اوکراین می شوند مجاز به 38 ساعت کار تمام وقت در هفته می باشند و کل ساعات اضافه کاری آنان در سال نباید بیش از 120 ساعت باشد. در صورتی که شخصی بیش از این مدت زمان ذکر شده دارای اضافه کاری باشد، متخلف شناخته می شود. در این کشور سه نوع قرارداد کاری برای استخدام نیروی کار وجود دارد که عبارتند از: قراردادهای کاری بلند مدت و نامحدود، قراردادهای ثابت و بلند مدت و قرارداد مربوط به پروژه های خاص. نرخ بیکاری موجود در اوکراین نیز که می تواند مهاجرت به اوکراین از طریق کار را تحت تاثیر قرار دهد در نمودار زیر نشان داده شده است:

نرخ بیکاری اوکراین

مهاجرت به اوکراین از طریق سرمایه‌ گذاری

دریافت اقامت کشور اوکراین از طریق سرمایه گذاری در این کشور در قالب ثبت شرکت امکان پذیر است. متقاضیان مهاجرت به اوکراین، با رعایت تمامی شرایط مربوط به سرمایه گذاری و افتتاح یک شرکت در کشور اوکراین می توانند جهت دریافت اقامت دائم اقدام نمایند. علاقه مندان به ثبت شرکت در اوکراین باید دارای سرمایه اولیه ای معادل 100 هزار دلار باشند و پس از افتتاح شرکت این مبلغ را در حساب افتتاح شده برای شرکت واریز نمایند. ثبت شرکت در کشور اوکراین نیازمند ارائه یک طرح تجاری و یا بیزینس پلن قوی و دارای سود و بازده است. علاوه بر مبلغ ذکر شده جهت سرمایه اولیه، مهاجرت به اوکراین از طریق سرمایه گذاری دارای هزینه های جانبی دیگری نظیر هزینه های مربوط به ثبت شرکت به مبلغ 10 هزار یورو، هزینه استخدام نیروی کاری به مبلغ 1000 یورو و 10 هزار یورو هزینه های مربوط به بیمه و مالیات می باشد.

مهاجرت به اوکراین از طریق ازدواج

یکی دیگر از روش های رایج و مرسوم جهت مهاجرت به سایر کشورها، مهاجرت از طریق ازدواج است که این روش جهت مهاجرت به اوکراین نیز طی سال‌های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته و باب شده است. آن دسته از متقاضیانی که با یکی از اتباع کشور اوکراین ازدواج می نمایند با توجه به شرایطی خاص و مشخص می توانند اقامت و در نهایت تابعیت این کشور را کسب نمایند. متقاضیان مهاجرت به اوکراین از طریق ازدواج باید واقعی بودن این ازدواج را به اثبات برسانند و مشخص نمایند که این ازدواج از روی علاقه صورت پذیرفته است و صوری نمی باشد. همچنین ازدواج باید در مراکز رسمی مربوطه ثبت شده باشد و سند آن موجود باشد. همچنین متقاضی باید جهت تامین هزینه های مربوط به زندگی در اوکراین دارای تمکن مالی بوده و آن را به اثبات برساند. در صورت وجود تمامی این مدارک شخص می تواند با مراجعه به اداره مهاجرت کشور اوکراین درخواست خود را مطرح نماید.

مهاجرت و اخذ تابعیت اوکراین از طریق تولد

تولد در کشور اوکراین و اخذ اقامت و تابعیت این کشور از این طریق، یکی از روش های بسیار پرطرفدار و پر متقاضی جهت مهاجرت به اوکراین است. همانگونه که می دانیم سیستم تولد در تمامی کشورها به دو دسته خاک و خون تقسیم می گردد. بر اساس سیستم خاک، کودک متولد شده در خاک آن کشور بدون توجه به تابعیت والدین، موفق به دریافت تابعیت آن کشور می شود. در حال حاضر 30 کشور در سطح جهان از این سیستم خاک پیروی می نمایند که در این میان می توان به آمریکا، کشور کانادا، کشور برزیل و آرژانتین اشاره نمود. بر اساس قوانین موجود در کشور اوکراین در زمینه دریافت اقامت و تابعیت این کشور، یکی از روش های مرسوم برای انجام این کار، تولد است. کشور اوکراین در زمینه اعطای تابعیت از طریق تولد، از سیستم خون پیروی می نماید. در واقع کودکانی که در خاک کشور اوکراین متولد می گردند، تنها در صورتی که والدین آنها دارای تابعیت این کشور باشند، می توانند تابعیت اوکراینی را دریافت نمایند. ذکر این نکته ضروری است که در مهاجرت به اوکراین از طریق تولد، داشتن تابعیت اوکراینی تنها یکی از والدین برای دریافت تابعیت کودک، کافی است.

مهاجرت به اوکراین از طریق ویزای هنرمندان

کشور اوکراین یکی از کشورهایی می باشد که دارای یک روش مهاجرتی خاص برای هنرمندان از طریق دریافت ویزای هنرمندان می باشد. دریافت این نوع ویزا برای فعالان در زمینه های مختلف فرهنگی، علمی و آموزشی و همچنین برای افراد دارای تخصص که فعالیت و تخصص آنها برای کشور اوکراین سودمند می باشد، مناسب است. افراد هنرمندی که تمایل به مهاجرت به اوکراین را دارند، باید فعالیت های هنری خود را در کشور مبدا به اثبات برسانند و دارای منبع درآمد مشخصی در کشور مبداء خود باشند. متقاضیان برای دریافت اطلاعات کاملتر در این زمینه بهتر است از مشاوره با کارشناسان معتبر مهاجرتی بهره مند گردند. پیشنهاد می نماییم تا محصول راهنمای گام به گام اخذ اقامت را جهت آگاهی و کسب اطلاعات از روش‌های مختلف مهاجرتی و دریافت اقامت سایر کشورها تهیه و بررسی نمایید تا خود همانند یک مشاور خبره مهاجرتی تصمیمات لازم را اتخاذ نمایید.

مهاجرت به اوکراین از طریق پناهندگی

در قانون اساسی کشور اوکراین، در ماده 8 در زمینه مهاجرت به این کشور، پناهندگی تنها راه ممکن جهت ورود به خاک کشور اوکراین نمی باشد، بلکه این روش مهاجرتی، یکی از پرخطر ترین و پر ریسک ترین روش های مهاجرت به اوکراین است. افرادی که از طریق پناهندگی وارد کشور اوکراین می شوند، در مدت زمان بررسی کیس، با تحویل مدارک خود به ماموران دولتی کشور اوکراین، اقامت موقت دریافت می نمایند که حداکثر مدت زمان اعتبار این اقامت 90 روز است. بصورت معمول افراد پناهجو با توجه به قوانین کشور اوکراین ممکن است به مدت شش ماه بازداشت موقت گردد. این افراد باید تا زمان بررسی کیس خود صبر نمایند و در صورت پذیرش، باید سه سال به صورت مداوم در کشور اوکراین حضور داشته باشند تا بتوانند اقامت دائم و تابعیت این کشور را بدست آورند. امکان رد شدن درخواست پناهندگی نیز وجود دارد، که اشخاص می توانند در صورت وقوع چنین امری، اعتراض خود را مطرح نمایند. موسسه MIE هیچگونه خدماتی در زمینه مهاجرت به اوکراین از طریق پناهندگی ارائه نمی نماید و این توضیحات تنها جهت افزایش اطلاع و آگاهی متقاضیان عزیز می باشند.

مهاجرت به اوکراین و هزینه ‌های زندگی

یکی از موضوعات دارای اهمیت بسیار در ارتباط با مهاجرت به هر کشوری نظیر مهاجرت به اوکراین، هزینه های مربوط به زندگی در این کشور می باشد. هزینه های زندگی در کشور اوکراین برای علاقه مندان به مهاجرت به اوکراین حدود 15.92 درصد کمتر از هزینه های مربوط به زندگی در کشور ایران است. هزینه های مربوط به اجاره ملک نیز در کشور اوکراین حدود 18 درصد پایین‌تر از هزینه های مربوط به اجاره ملک در کشور ایران است. در زیر برخی از هزینه های مربوط به زندگی در کشور اوکراین قابل مشاهده می باشد.

هزینه سوپرمارکت

شیر معمولی بطری ۱ لیتری

0.89 دلار

نان سفید تازه ۱ قرص ۵۰۰گرمی

0.49 دلار

برنج سفید ۱ کیلوگرم

0.98 دلار

تخم مرغ ۱۲ عدد

1.01 دلار

پنیر محلی ۱ کیلوگرم

1.64 دلار

فیله مرغ ۱ کیلوگرم

3.54 دلار

گوشت گوساله ۱ کیلوگرم

5.14 دلار

سیب ۱ کیلوگرم

0.76 دلار

موز ۱ کیلوگرم

1.00 دلار

پرتغال ۱ کیلوگرم

 1.21دلار

گوجه فرنگی ۱ کیلوگرم

 1.30دلار

سیب زمینی ۱ کیلوگرم

0.46 دلار

پیاز ۱ کیلوگرم

0.44 دلار

کاهو۱ عدد

0.77 دلار

آب معدنی بطری ۱.۵ لیتری

0.46 دلار

نوشیدنی بطری متوسط

3.54 دلار

نوشیدنی با کیفیت داخلی ۰.۵ لیتری

0.69دلار

نوشیدنی وارداتی ۰.۳۳ لیتری

1.21دلار

شرایط زندگی در اوکراین?شرایط زندگی در اوکراین?

مهاجرت به اوکراین و کسب تابعیت

قوانین موجود در کشور اوکراین در ارتباط با دریافت تابعیت این کشور در سال 1991 به تصویب رسیده است. تا قبل از این قانون افرادی که در این کشور دارای اقامت بودند به عنوان فرد دارای تابعیت این کشور شناخته می شدند. کشور اوکراین از کشورهایی می باشد که تابعیت مضاعف را نمی پذیرد. افرادی که از روش‌های مختلف وارد خاک این کشور می شوند با پرداخت به موقع مالیات پس از 2 الی 3 سال می توانند جهت دریافت تابعیت این کشور اقدام نمایند. کشور اوکراین جهت اعطای تابعیت به علاقه مندان مهاجرت به اوکراین دارای امتحانی در رابطه با زبان، فرهنگ و تاریخ این کشور می باشد که متقاضیان باید امتیاز لازم در این امتحان را کسب نمایند.

مزایای مهاجرت به اوکراین

مهاجرت به کشور اوکراین برای علاقه مندان به این کشور دارای مزایایی می باشد که در این بخش از مقاله به ذکر برخی از آنها می پردازیم:

  • داشتن دانشگاه های ارزان که مدارک آنها مورد تایید کشور ایران است.
  • زندگی با کیفیت و مطابق با استانداردهای سطح بالا
  • امکان دریافت اقامت دائم و تابعیت با استفاده از اکثر روش های مهاجرتی
  • ثبات سیاسی
  • امکان دریافت تسهیلات بانکی برای افراد دارای اقامت دائم این کشور
  • تحصیل رایگان برای افراد دارای اقامت دائم
  • امکان سرمایه گذاری با سرمایه اندک
  • درمان رایگان
  • روابط مناسب بین المللی بین ایران و کشور اوکراین

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به اوکراین هستید، اینجا کلیک کنید➡️

پیشنهاد می گردد جهت اطلاع از روش های قانونی مهاجرت جهت اتخاذ تصمیمات صحیح در این زمینه محصول راهنمای گام به گام اخذ اقامت ارائه شده توسط استاد ملک پور را مشاهده نمایید و با آگاهی کامل جهت مهاجرت خود تصمیم گیری نمایید.

گام به گام تا اخذ اقامت

 

پرسش و پاسخ به سوالات متداول درباره مهاجرت به اوکراین

✅میانگین هزینه تحصیل در دانشگاه های اوکراین چقدر است؟

میانگین هزینه تحصیل در دانشگاه های اوکراین برای دانشجویان بین المللی 1800 الی 4500 دلار است.

✅آیا دریافت اقامت اوکراین از طریق ثبت شرکت در این کشور امکان‌پذیر است؟

بله شرایط دریافت اقامت اوکراین از طریق ثبت شرکت در این کشور برای اتباع خارجی فراهم می باشد.

✅سرمایه اولیه مورد نیاز جهت ثبت شرکت در اوکراین چقدر است؟

سرمایه اولیه مورد نیاز جهت ثبت شرکت در اوکراین 100 هزار دلار است.

✅کشور اوکراین در زمینه اعطای تابعیت از طریق تولد از کدام سیستم پیروی می نماید؟

کشور اوکراین در اعطای تابعیت از طریق تولد از سیستم خون پیروی می نماید و به کودکانی که یکی از والدین آنها دارای تابعیت اوکراینی است تابعیت اعطا می نماید.

 

 

_____________سخن پایانی درباره مهاجرت به اوکراین __________

ما در این مقاله به صورت کامل تمامی شرایط مهاجرت به اوکراین را مورد بررسی قرار دادیم. همانگونه که بیان نمودیم امکان مهاجرت به این کشور از طریق کار، تحصیل، ازدواج، سرمایه گذاری، تولد، پناهندگی و ویزای هنرمندان وجود دارد. دانشگاه های این کشور پیشرفته و مجهز و شرایط تحصیل در تمامی مقاطع تحصیلی در آنها وجود دارد. برای کار در اوکراین شخص باید دارای پیشنهاد شغلی باشد. برای سرمایه گذاری در کشور اوکراین حداقل سرمایه لازم 100 هزار دلار می باشد. هنرمندان و افراد متخصص نیز با توجه به شرایطی خاص می توانند از طریق دریافت ویزای هنرمندی به این کشور مهاجرت نمایند. پناهجویان در اوکراین دارای شرایط مناسبی نمی باشند و این روش غیر قانونی به هیچ وجه توصیه نمی گردد. ازدواج و تولد نیز تابعیت این کشور را برای متقاضیان مهاجرت به اوکراین به دنبال دارند. در صورت تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر و کاملتر در ارتباط با مهاجرت به اوکراین و دریافت مشاوره در این زمینه با موسسه MIE ارتباط برقرار نمایید و یا سوالات خود را در بخش زیر همین متن مطرح نمایید تا هرچه سریعتر پاسخگوی شما عزیزان باشیم.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان