مهاجرت به استرالیا بدون مدرک زبان

30 فروردین 1402 بدون نظر

از دیرباز استرالیا این کشور سرسبز مورد علاقه بسیاری از مهاجران برای کار و زندگی بوده است. روش های مختلفی برای مهاجرت و کسب اقامت در استرالیا وجود دارد، که هر کدام مستلزم داشتن شرایط خاص خود می باشد. مهاجرت به استرالیا بدون مدرک زبان نیز یکی از دغدغه های متقاضیان تحصیل، کار و زندگی در این کشور بوده و هست. در این مقاله علمی راه مهاجرت به استرالیا بدون مدرک زبان مورد تحلیل و بررسی قرار خواهد گرفت. در ادامه برای شما عزیزان شرح خواهیم داد که آیا مهاجرت تحصیلی به استرالیا بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟ آیا بدون مدرک زبان می توان به ویزای کار در استرالیا دست یافت؟ در صورتی که قصد مهاجرت به این کشور زیبا را دارید می توانید از طریق تماس با موسسه مشاوره ای MIE اطلاعات لازم را در زمینه مهاجرت به استرالیا بدون مدرک زبان کسب نمایید. تمامی مطالب ذکر شده در این مقاله توسط کارشناسان ارشد مجموعه و با مشورت وکلای محلی کشور استرالیا گردآوردی شده است. در ادامه به تحلیل موضوعات زیر خواهیم پرداخت:

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
مهاجرت به استرالیا بدون مدرک زبان

مهاجرت به استرالیا بدون مدرک زبان

مهاجرت کردن یکی از مهمترین تصمیماتی است که شخص ممکن است در زندگی خود اخذ نماید. بنابراین اولین و مهمترین قدم پس از انتخاب کشور مورد نظر داشتن دانش زبان بخصوص زبان انگلیسی می باشد. زیرا برای زندگی و کار در کشورهای دیگر مثل استرالیا تسلط بر زبان برای مکالمه و ایجاد ارتباط ضروری می باشد. اداره مهاجرت کشور استرالیا مهاجرین را ملزم به شرکت در آزمون های بین المللی زبان و اخذ حداقل نمره تعیین شده می کند تا توانایی متقاضیان را در تسلط به زبان انگلیسی بالا ببرند. ولیکن موضوع مهارت و تسلط به زبان مشکل بسیاری از متقاضیان مهاجرت به استرالیا می باشد و همواره با این سوال مواجه می شویم که آیا مهاجرت به استرالیا بدون مدرک زبان امکانپذیر است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت بله برخی از ویزاها مثل ویزای خویشاوندی، ویزای ازدواج و پناهندگی وجود دارند که مهاجرت به استرالیا را بدون مدرک زبان امکانپذیر می سازد که در ادامه مقاله به شرح این ویزاها خواهیم پرداخت.  

مهاجرت تحصیلی به استرالیا بدون مدرک زبان

همواره تحصیل یکی از راه های کشف استعدادها و خلاقیت ها بوده و هست. انتخاب تحصیل به عنوان یک راه مهاجرت به استرالیا می توان بهترین روش برای کسب اقامت باشد. برای این منظور متقاضی می بایست وارد یکی از دوره های لیسانس، فوق لیسانس و یا دکترا شود (امکان تحصیل در دوره های قبل از دانشگاه هم وجود دارد ولیکن شرایط خاص خود را می طلبد و دانش آموزان بین المللی معمولا در مدارس شبانه روزی به تحصیل می پردازند). دوره لیسانس 4 سال به طول می انجامد معمولا برای این دوره مدرک زبان ایلتس 6 مورد نیاز می باشد بنابراین می توان نتیجه گرفت بدون ارائه مدرک زبان اخذ پذیرش و تحصیل در استرالیا امکانپذیر نخواهد بود. دوره فوق لیسانس 15 الی 18 ماه بوده و نیازمند مدرک زبان ایلتس 6.5 است. در این مقطع نیز متقاضی با ارائه مدرک زبان معتبر قادر به ادامه تحصیل و اخذ اقامت تحصیلی است بنابراین مهاجرت به استرالیا بدون مدرک زبان در این دوره نیز امکانپذیر نمی باشد. اخذ پذیرش در مقطع دکترا با ارائه رزومه قوی، معدل بالا و ایلتس 7 و داشتن سوپروایز میسر می باشد و کسب این مدرک 3 سال به طول می انجامد. لازم به ذکر است ممکن است دانشگاهی بدون ارائه مدرک زبان پذیرش را به متقاضی بدهد ولیکن سفارت استرالیا بدون مدرک زبان شخص را نخواهد پذیرفت. می توان نتیجه گرفت مهاجرت تحصیلی به استرالیا بدون مدرک زبان حتی در صورت داشتن پذیرش امکان پذیر نیست و یا ریسک بالای ردی ویزا را به همراه خواهد داشت.

مهاجرت کاری به استرالیا بدون مدرک زبان

در این بخش به مهاجرت کاری به استرالیا بدون مدرک زبان خواهیم پرداخت. مهاجرت کاری به استرالیا از طریق برنامه های کاری که هر کدام از آن ها براساس امتیاز بندی بوده و قوانین خاص خود را دارد صورت می پذیرد. متقاضی کار در استرالیا می بایست شرایط لازم که شامل مدرک تحصیلی دانشگاهی، سوابق کاری مرتبط با تحصیل، مدرک زبان و... را دارا باشد. هر کدام از موارد ذکر شده در بردارنده امتیاز بوده که بیشترین امتیاز مربوط به مدرک زبان است. بنابراین مهاجرت به استرالیا بدون مدرک زبان ممکن نمی باشد، زیرا شخص که به منظور کار وارد این کشور می شود باید قادر به برقراری ارتباط با کارفرما و مشتریان بوده و بدون داشتن دانش زبان این امر امکان پذیر نخواهد بود.  

ویزای کار استرالیا بدون مدرک زبان

براساس قوانین کشور استرالیا شخصی که به عنوان یک نیروی کار باید مشغول به کار شود، می بایست شرایط لازم را به طور کامل داشته باشد از جمله داشتن سابقه کاری، تحصیلات مرتبط با سابقه کاری و مدرک زبان. بدین منظور متقاضی برای ویزاهای Subclass189 یا Subclass190 باید اقدام نماید. در صورتی که متقاضی دارای شرایط کامل بوده و در محدوده سن 18 تا 50 سال باشد به عنوان نیروی کار ماهر شناخته شده و می بایست برای ویزای Subclass189 اقدام شود. چنانچه شخص تمایل به زندگی و کار در ایالت خاصی از استرالیا را دارد می بایست ویزای Subclass190 را دریافت نماید. با توجه به توضیحات داده شده مهاجرت کاری به استرالیا بدون مدرک زبان امکانپذیر نبوده و برای اخذ ویزای کار استرالیا داشتن مدرک زبان الزامیست تا بتوان امتیازات لازم را کسب نمود. مهاجرت کاری یکی از راه های کسب اقامت استرالیا همراه با خانواده می باشد که از این طریق کل خانواده به اقامت خواهند رسید ولیکن اخذ ویزای کار استرالیا بدون مدرک زبان به جهت کسب نکردن امتیاز زبان و کسب نکردن حداکثر امتیاز ممکن نخواهد بود. بنابراین متقاضیان مهاجرت به استرالیا بدون مدرک زبان از این طریق نمی توانند اقدام نمایند و می بایست روش دیگری را در پیش بگیرند.

ویزای سرمایه گذاری استرالیا بدون مدرک زبان

یکی دیگر از روش های کسب اقامت، سرمایه گذاری در استرالیا می باشد. این برنامه نیز همانند اقامت کاری براساس امتیاز بندی می باشد. شخص از سن، تحصیلات، میزان سرمایه و سطح زبان و... امتیاز می گیرد. می توان اذعان نمود ارائه مدرک زبان یکی از ملاک های اصلی در مهاجرت و کسب اقامت می باشد. ویزای 188 Subclass استرالیا که مختص سرمایه گذاران خارجی بوده در صورتی که شخص 65 امتیاز را از موارد نام برده شده کسب نماید می تواند به مدت 4 سال در استرالیا اقامت گزیند و در این مدت به دولت استرالیا اثبات کند که بیزنس وی برای تجارت و ارتقاء کشور استرالیا مفید بوده است در غیر اینصورت شخص می بایست پس از 4 سال به کشور خود باز گردد. حداقل میزان سرمایه گذاری 500000 دلار می باشد البته امکان سرمایه گذاری با مبالغ بالاتر به طور مثال 800000 دلار به بالا نیز وجود دارد و بستگی به میزان سرمایه و شرایط شخص دارد. در خصوص ویزای سرمایه گذاری استرالیا بدون مدرک زبان می توان به این مورد اشاره نمود، بعضی از سرمایه گذاری ها (از نوع ویزاهای موقت) که سرمایه گذار، حامی استرالیایی دارد شخص می تواند بدون ارائه مدرک زبان اقدام نماید البته در برخی موارد ارائه ایلتس 4.5 مورد نیاز است که با پرداخت مبلغ مشخصی (3 تا 4 هزار دلار) از ارائه مدرک زبان معاف می شوند. چنانچه شخص شرایط و بودجه لازم سرمایه گذاری را داشته باشد این روش می تواندگزینه مناسبی برای مهاجرت به استرالیا بدون مدرک زبان تلقی شود.

ویدیو موسسه MIE در مورد اقامت سرمایه گذاری استرالیا بدون مدرک زبان


سایر ویزاهای استرالیا بدون نیاز به مدرک زبان

پس از بررسی مهاجرت تحصیلی، ویزای کار استرالیا بدون مدرک زبان و ویزای سرمایه گذاری که پرطرفدارترین روش های مهاجرتی هستند به شرح سایر ویزاهای استرالیا بدون نیاز به مدرک زبان، برای شما عزیزان خواهیم پرداخت.

ویزای ازدواج

در صورتی که قصد دارید با یک استرالیایی یا شخصی که شهروند این کشور و پاسپورت آن را دارد ازدواج کرده و تشکیل خانواده دهید، می توانید بعد از ازدواج اقامت دائم استرالیا را کسب نمایید این اقامت در ابتدا به صورت اقامت کوتاه مدت یک ساله اعطا می شود و در صورتی که ازدواج شما به صورت کاملا قانونی ادامه داشته باشد به شما کارت اقامت دائم اعطا شده پس از سپری چندین سال از ازدواج و تداوم آن می توانید تقاضای شهروندی کرده و پاسپورت استرالیا را کسب نمایید. پس می توان گفت ویزای ازدواج یک راه مهاجرت به استرالیا بدون مدرک زبان است باید توجه داشته باشید ازدواج صوری عواقب بسیار بدی برای متقاضی به همراه خواهد داشت.

بهترین شهر استرالیا برای زندگی و کار

این مقاله را از دست ندهید: بهترین شهر استرالیا برای زندگی و کار

در این مقاله اطلاعات مفیدی در مورد بهترین شهر استرالیا برای زندگی و کار را به شما خواهیم آموخت.

ویزای هنرمندی

برخی از کشورها به هنرمندان اجازه می دهد که هنرشان را به نمایش گذارند، در واقع به این هنرمندان اجازه داده می شوند که هنر و استعداد خود را بین المللی کنند و هنر این هنرمند به جهانیان نیز ارائه شود. کشور استرالیا نیز جزئی از این کشورها است ولیکن ویزای جداگانه ای برای هنرمندان در نظر نگرفته و در صورتی که شخص می خواهد از این طریق اقدام نماید می بایست فرمی که مربوط به کار، تحصیل و یا سرمایه گذاری است را تکمیل نمایند. چنانچه خواهان استفاده از این ویزا هستید می توانید کشورهای دیگری مانند ایتالیا، اتریش، فرانسه و... را که ویزای جداگانه برای هنرمندان صادر می کنند را مورد بررسی قرار داد.

ویزاهای خانوادگی و خویشاوندی

یک راه مهاجرت به استرالیا بدون مدرک زبان داشتن خویشاوندان نزدیک یا یکی از اعضای خانواده در استرالیا ست که شهروندی یا اقامت دائم این کشور را داشته باشد. شما از طریق یکی از اعضای خانواده شامل پدر، مادر، همسر، خواهر، برادر که شهروندی یا اقامت دائم استرالیا را دارند می توانید برای مهاجرت به این کشور اقدام نمایید. در ادامه ساب کلاس های مربوط به این ویزا را برای شما عزیزان ارائه خواهیم نمود:

ساب کلاس 102

ویزای دائمی فرزندخواندگی برای فرزندان خارج از کشور استرالیا توسط والدین به عنوان اسپانسر یا حامی

ساب کلاس 103

ویزای دائم والدین خارج از کشور استرالیا توسط فرزندانی که شرایط لازم را به عنوان اسپانسر یا حامی را دارا هستند

ساب کلاس‌های 101 و 802

ویزای دائم برای فرزندان خارج از کشور استرالیا توسط والدین به عنوان اسپانسر یا حامی

ساب کلاس 117

ویزای دائمی کودکان بد ‌سرپرست یا بی سرپرست توسط والدینی که شرایط لازم را به عنوان حامی دارند

ساب کلاس 143

ویزای دائم والدین کمک ‌کننده خارج از کشور استرالیا توسط فرزندانی که شرایط لازم به عنوان اسپانسر دارا هستند

ساب کلاس 173

ویزای موقت برای والدین خارج از کشور استرالیا توسط فرزندان دارای شرایط مورد نظر به عنوان حامی

ساب کلاس‌های‌ 115، 116، 835 و 836

ویزاهای مهاجرت به کشور استرالیا از طریق خواهران

ساب کلاس 300 

(ویزای موقت) قصد ازدواج در آینده

ساب کلاس های 801 و 820

ویزای (موقت / دائمی) نامزدی

ساب کلاس 100 و 309

ویزای مشروط (موقت / دائمی) نامزدی

مهاجرت به استرالیا بدون مدرک زبان

ویزا از طریق تولد فرزند

در ابتدا می بایست این نکته را گوش زد کرد که تا قبل از 20 آگوست سال 1986 قانون خاک در استرالیا حاکم بود. بدین معنی که نوزادی که در خاک استرالیا متولد می شود تابعیت استرالیا را خواهد داشت ولیکن پس از این تاریخ استرالیا قانون خون را به عنوان قانون اصلی خود معرفی نموده و براساس آن تنها نوازادانی تابعیت این کشور را خواهند داشت که یکی از والدین پدر یا مادر یا هردوی آن ها استرالیایی یا پاسپورت استرالیا را داشته باشند. با توجه به قانون وضع شده می توان گفت تولد فرزند در استرالیا باعث اعطای تابعیت نخواهد شد. تنها داشتن والدین استرالیایی باعث کسب تابعیت و حق زندگی به عنوان یک شهروند استرالیایی را به شخص می دهد. در صورت داشتن این شرایط امکان مهاجرت به استرالیا بدون مدرک زبان وجود دارد.

ویزا از طریق پناهندگی

این روش می تواند یک راه مهاجرت به استرالیا بدون مدرک زبان تلقی شود. ویزای پناهندگی استرالیا (ویزای 866) برای افرادی می باشد که می خواهند تحت حمایت دولت استرالیا قرار گیرند که برای این منظور شخص باید واجد شرایط باشد. طبق قوانین، پناهندگی شامل افرادی می باشد که در کشور خود با مشکلات زیادی از جمله مشکلات سیاسی، نژاد پرستی، اختلاف اعتقادی و عقیدتی و یا جنگ و ... مواجه هستند و نمی توانند در کشور خود زندگی کنند. بدین منظور به کشور استرالیا پناه آورده و در آنجا پناهنده می شوند بنابراین نیازی به ارائه مدرک زبان نخواهند داشت.

 

جایگزین مدرک زبان برای مهاجرت به استرالیا

با توجه به توضیحات و تحلیل های بدست آمده در خصوص مهاجرت به استرالیا بدون مدرک زبان می توان دریافت مهاجرت تحصیلی به استرالیا بدون مدرک زبان امکان پذیر نخواهد و جایگزین مدرک زبان برای مهاجرت به استرالیا وجود ندارد و ارائه مدرک زبان در سفارت الزامی می باشد. تنها تحصیل در مقطع ابتدایی (دبستان) نیازمند ارائه مدرک زبان نمی باشد. همچنین در بخش مهاجرت کاری به استرالیا بدون مدرک زبان به این نتیجه رسیدیم که تمامی برنامه های شغلی براساس امتیازبندی می باشند و مهمترین مورد امتیازی ارائه مدرک زبان است. دریافت ویزای کار استرالیا بدون مدرک زبان نیز ممکن نخواهد بود زیرا امتیاز زبان را کسب نخواهید کرد و امتیازتان به حد نصاب نخواهد رسید. بنابراین از راه تحصیل و کار نمی توان جایگزینی برای مدرک زبان در نظر گرفت. در برخی از سرمایه گذاری های استرالیا که نیاز به کاندیدای مالی یا حامی استرالیایی (State Nomination) دارند سرمایه گذاران بدون ارائه مدرک زبان می توانند برای این روش اقدام نمایند که طبیعتا نیاز به سرمایه ای بالا دارد شایان ذکر است که در برخی از ویزاهای سرمایه گذاری مدرک زبان ایلتس 5 مورد نیاز است و در صورت نداشتن مدرک با پرداخت مبلغ مشخصی از ارائه مدرک زبان معاف خواهد شد. پس می توان گفت یکی از جایگزین ها ی مدرک زبان در روش سرمایه گذاری پرداخت مبلغ اعلام شده از طرف دولت است. مدرک زبان یکی از شاخصه های مهم و اصلی در مسیر مهاجرت می باشد و نمی توان جایگزین برای آن در نظر گرفت مگر استفاده از روش هایی غیر از روشهای تحصیلی و کاری و سرمایه گذاری که در بخش های قبلی شرح داده شد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

✅ آیا مهاجرت تحصیلی به استرالیا بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟

خیر، زیرا ارائه مدرک زبان در سفارت استرالیا ضروری می باشد. بدون مدرک زبان حتی در صورت داشتن پذیرش از دانشگاه ویزای تحصیلی رد خواهد شد (مهاجرت به استرالیا بدون مدرک زبان در مقاطع دبستان امکانپذیر است زیرا دانش زبان در مدارس به بجه ها آموزش داده می شود)

✅ آیا مهاجرت کاری به استرالیا بدون مدرک زبان امکانپذیر است؟

 خیر- زیرا تمامی ویزاهای کاری استرالیا براساس امتیازبندی بوده و یکی از مهمترین موارد امتیازی نمره زبان شخص می باشد بنابراین ویزای کار استرالیا بدون مدرک زبان ممکن نخواهد بود

✅ هزینه های مهاجرت به استرالیا بدون مدرک زبان چقدر می باشد؟

 هزینه ها با توجه به روش انتخابی کاملا متفاوت می باشد برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله های مرتبط رجوع فرمایید

✅ آیا جایگزینی برای ارائه مدرک زبان در روش های مهاجرتی وجود دارد؟

با توجه به اطلاعات بدست آمده از متن مقاله در روش تحصیلی و کاری خیر ولی مهاجرت به استرالیا بدون مدرک زبان در روش سرمایه گذاری با داشتن سرمایه بالا و حامی مالی استرالیایی در صورتی که مدرک زبان نیاز باشد می توان با پرداخت مبلغ مشخص از ارائه مدرک معاف شوید. استفاده از ویزاهایی که نیاز به ارائه مدرک زبان ندارند که در متن مقاله به طور کامل شرح داده شد می تواند از دیگر روش های مهاجرت به استرالیا بدون مدرک زبان تلقی شود.

✅ سایر ویزاها و راه مهاجرت به استرالیا بدون مدرک زبان را نام ببرید؟

 ویزای تولد، ویزای هنرمندان، ویزای بستگان و خویشاوندان، ویزای ازدواج و پناهندگی

سخن پایانی

سعی شد تا در این مقاله تمامی مسیرهای مهاجرت به استرالیا بدون مدرک زبان مورد تحلیل قرار گیرد. با نگاهی اجمالی به متن مقاله و چگونگی کسب ویزای کار استرالیا بدون مدرک زبان می توان با اطمینان اذعان نمود که هیچ کارفرمای استرالیایی شخص را بدون مدرک زبان نمی پذیرد زیرا بعد از ورود به این کشور می بایست با کارمندان دیگر و کارفرما ارتباط برقرار کرده و این امر بدون مدرک زبان امکانپذیر نخواهد بود. همچنین از سفارت نباید انتظار قبول ویزا را بدون ارائه مدرک زبان داشت در حالی که باید به زبان استرالیایی تحصیل نمود و با اساتید و دانشجویان در ارتباط باشید و یا اینکه به عنوان یک تاجر، اگر بخواهید کارمندان بومی و غیر بومی خود را جذب نمایید، مطمئنا نیاز به داشتن دانش زبان استرالیایی خواهید بود. مهاجرت به استرالیا بدون مدرک زبان از سایر روش ها از جمله ازدواج، خویشاوندان و ... امکان پذیر خواهد بود. شما عزیزان قادر خواهید بود از طریق برقرای ارتباط با مشاورین موسسه مشاوره ای MIE اطلاعات لازم را در زمینه مهاجرت به استرالیا بدون مدرک زبان دریافت نمایید. 


مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان