ویزای توریستی مجارستان

بدون نظر

ویزای توریستی مجارستان، چگونگی دریافت ویزای توریستی مجارستان، مدارک لازم برای ویزای توریستی مجارستان و مدت درخواست ویزای توریستی مجارستان تعداد موضوعاتی هستند که در این مقاله سعی داریم به توضیحات دقیق آنها بپردازیم. شما همراهان عزیز برای اخذ ویزای توریستی کشور مجارستان نیاز دارید نکاتی را بدانید که ما در این مقاله سعی کردیم همه را گردهم بیاوریم، پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. کشور مجارستان یکی از مهاجر پذیرترین و با جاذبه ترین کشور تاریخی عضو شنگن می باشد. شما عزیزان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان مجرب موسسه MIE مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد مهاجرت به مجارستان


 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

ویزای تحصیلی روسیه

 

ویزای توریستی مجارستان و شرایط عمومی

کشور مجارستان در غرب اروپا ما بین کشور های اتریش و جمهوری چک واقع شده است. شما برای مهاجرت مجارستان می توانید با ویزا های توریستی وارد این کشور شوید. کشور مجارستان یکی از ۲۶ کشور عضو اتحادیه شینگن می باشد که با داشتن ویزای توریستی یا گردشگری شینگن می توانید به کشور مجارستان هم وارد بشوید. ویزای شینگن در اصل یک سند رسمی می باشد که مجوز ورود شما به ۲۶ کشور عضو اتحادیه شینگن را صادر می کند. لازم به ذکر می باشد که شما با اخذ ویزای توریستی کشور مجارستان اقامت دائم ندارید و تا زمان مشخص شده ویزا می توانید در این کشور بمانید و بعد از آن تایم خروج از کشور مجارستان برای شما ضروری می باشد.

 

ویزای توریستی مجارستان و مدارک مورد نیاز

مهمترین مدرک برای اخذ ویزای توریستی کشور مجارستان که باید با بالاترین دقت آن را پر کنید فرم درخواست ویزای توریستی کشور مجارستان می باشد. در ادامه این مقاله به ریز مدارک لازم برای ویزای توریستی مجارستان می پردازیم:

فرم درخواست ویزای توریستی که یکی از مهمترین فرم ها می باشد.

پاسپورت و مدارک هویتی

۳ قطعه عکس ۴۰-۳۵ میلی متر که باید در پس زمینه سفید و به صورت نزدیک گرفته شود یعنی باید حدود بیش از نیم عکس صورت متقاضی باشد.

بیمه درمانی معادل حداقل ۳۰.۰۰۰ یورو. که این ایتم برای اکثر ویزا های توریستی اجباری بوده و ضرورت دارد. بیمه ای که شما متقاضی عزیز انتخاب می کنید باید از نظر کشور های عضو شینگن مورد قبول باشد.

پرینت مالی حساب بانکی

پرداختی مالیات بر درامد فیش حقوقی

رزرو هتل مورد نظر یا اجاره ملک

داشتن بلیط برگشت

NOC برای کارمندان دولت

دعوت نامه از سوی اعضای درجه یک خانواده یا حمایت مالی شخص در کشور مقصد

قرارداد استخدام در کشور مبدا

گواهی قبولی کارفرما

 حال اگر خود کارفرما هستید و صاحب شغل هستید:

از مجوز کسب خود کپی داشته باشید

پرداخت مالیات بر درآمد

پرینت ۶ ماه گذشته کارکرد بانک خود

حال اگر بازنشسته هستید:

نامه بازنشستگی

پرینت ۶ ماه از گذشته حساب خود

و اگر دانش آموز یا دانشجو هستید:

اثبات ثبت نام خود در مدرسه

ارائه اشتغال به تحصیل از دانشگاه

 

ویزای توریستی مجارستان و مدت درخواست

مدت زمان ویزای توریستی مجارستان را سفارت این کشور تعیین می کند. رایج ترین مدت ویزای توریستی که به گردشگران داده می شود ۳ ماه می باشد. شما متقاضی عزیز باید ۳ ماه قبل از شروع سفر درخواست ویزای توریستی بدهید و معمولا ۱۵ روز قبل از تاریخ سفر به مقصد ویزای شما صادر می شود. بعد از صدور ویزا به شما متقاضی عزیز یکی از این ۳ نوع ویزا تعلق می گیرد:

یک بار ورود single-entry visa

شما با این ویزا اجازه دارید فقط یک بار به کشور های عضو شینگن ورود داشته باشید.

دو بار ورود double-entry visa

شما با این ویزا می توانید به مدت تعیین شده ویزا ۲ بار به کشور های عضو شینگن ورود داشته باشید

ورود متعدد multiple visa

شما با این ویزا میتوانید به تعداد متعددی برای یک سال، سه سال و پنج سال وارد کشور های عضو اتحادیه شینگن شوید.

 

ویزای توریستی مجارستان و تمدید آن

برای تمدید ویزا های توریستی اگر متقاضی از قوانین آن کشور سرپیچی نکند یعنی با ویزای توریستی سعی بر پناهنده شدن در کشور نداشته باشد و خلاف مقررات در کشور عمل نکرده باشد می تواند برای تمدید ویزای توریستی اقدام کند. برای تمدید ویزای توریستی مجارستان نیاز هست بعد از تمام شدن مدت ویزای توریستی به کشور مبدا بازگردید و مجدد برای ویزای توریستی این کشور درخواست خود را صادر کنید.

 

ویزای توریستی مجارستان و وقت سفارت مجارستان

در ابتدا برای ویزای توریستی مجارستان شما باید وقت سفارت درخواست بدید. تمامی مدارک که برای اخذ ویزای توریستی نیاز دارید را باید در زمانی که سفارت به شما وقت داده بدون نقصی و کم و کاستی با خود داشته باشید. در روزی که سفارت به شما وقت داده فقط خودتان باید برای این زمان وارد سفارت بشوید. وقت سفارت کشور مجارستان معمولا ۲ ماه می باشد. شما متقاضی گرامی برای درخواست وقت سفارت کشور مجارستان نیاز دارید که مدارکی را با خود داشته باشید. لازم به ذکر می باشد که وقتی که برای سفارت درخواست دادید لغو نمی شود و اگر متقاضی درخواست لغو را داشته باشد باید تایم دیگری درخواست خود را ثبت کند.

مدارک هویتی مورد نیاز برای تعیین وقت سفارت به شرح زیر می باشد:

اسم و فامیلی کامل متقاضی

جنسیت

تاریخ تولد

شماره تلفن

شماره پاسپورت

تاریخ انقضای پاسپورت

ملیت

تاریخ رزرو بلیط

تاریخ مدنظر برای وقت سفارت

انتخاب نوع ویزا

سایت های مربوط به سفارت مجارستان در ایران به شرح زیر می باشد:

  • https://teheran.mfa.gov.hu/eng

همچنین آدرس سفارت مجارستان در ایران:

  • تهران خیابان دروس خیابان شریعتی خیابان یخچال خیابان ۱۱
 

ویزای توریستی مجارستان و پروسه اقدام

به صورت کلی برای اخذ ویزای توریستی مجارستان شما باید مراحل قانونی را پشت سر بگذارید که در ادامه به ریز مراحل می پردازیم. در مرحله اول شما برای اخذ ویزای توریستی کشور مجارستان نیاز به پاسپورت، عکس، بیمه مسافرتی، تمکن مالی، فرم درخواست ویزا می باشد. بعد از اینکه مدارک را آماده کردید باید به سفارت خانه مجارستان در کشور خودتون مراجعه بفرمایید. بعد از تعیین وقت سفارت از طرف سفارت خانه کشور مجارستان برای تکمیل مدارک خود به آنجا مراجعه می کنید. برای شرکت در مصاحبه ویزای توریستی از شما سوالاتی من باب محل اقامت، دلیل اخذ ویزای توریستی، چه مدت می خواهید در مجارستان باشید، مدارک تحصیلی شما چیست، چه کسی را در کشور مجارستان دارید، چه کسی شما را در هزینه های ویزا همراهی می کند و آیا از بستگان درجه یک شما در کشور مجارستان هستند پرسیده می شود. مصاحبه با شما حدود ۵ الی ۱۰ دقیقه بیشتر زمان نمی برد و شما بعد از پرداخت هزینه ویزا که در حال حاضر برای ویزای شینگن مبلغی حدود ۶۰ یورو برای هر نفر می باشد می توانید برای مرحله نهایی اخذ ویزای توریستی مجارستان اقدام کنید. مرحله نهایی منتظر بودن برای نتیجه درخواست ویزای شما می باشد که زمانی حدود ۱۵ تا ۳۰ روز را باید در نظر بگیرید. بعد از ۱۵ تا ۳۰ روز کاری با دریافت ویزای خود می توانید تا زمانی که توی برچسب ویزای خود نوشته شده است در کشور مقصد حضور داشته باشید. لازم به ذکر می باشد که اگر یکی از موارد ذکر شده را انجام ندهید می تواند دلیل خوبی برای ریجکت شدن ویزای توریستی شما باشد.

 

ویزای توریستی مجارستان و ریجکتی

یکی از سوالات پر تکرار شما متقاضیان عزیز دلایل ریجکتی ویزای توریستی مجارستان چیست؟ می باشد که در ادامه به ریز این موضوع می پردازیم. بیشترین دلیل ریجکتی ویزای توریستی مجارستان قانع نشدن افسر ویزا برای بازگشت شما بعد از مدت زمان تعیین شده به کشور مبدا می باشد. اگر ویزای شما به هر دلیل رد شود، شما می توانید درخواست تجدید نظر خود را برای ویزای توریستی اعلام کنید. سفارت خانه مجارستان ظرف ۱۵ روز نتیجه تصمیم خود را درباره درخواست تجدید نظر متقاضی اعلام میکند. برای درخواست تجدید نظر متقاضی می بایست ۳۰ یورو به عنوان هزینه مجدد پرداخت کند. توجه داشته باشید برای درخواست تجدید نظر شما باید به زبان مجارستانی یا به زبان های رسمی دیگر اتحادیه اروپا درخواست را ثبت کنید و اگر غیر این باشد شما به ترجمه رسمی درخواست تجدید نظر نیز نیاز دارید. متقاضی یا وکیل وی می تواند در حین زمان برای تجدید نظر مدارک بیشتری را ارائه دهد یا مجدد تایم مصاحبه درخواست کند.

 

ویزای توریستی مجارستان و خدمات موسسه Mie

موسسه MIE برای اخذ ویزای توریستی شما همراهان عزیز با چندین سال تجربه و توانایی و سابقه دریافت ویزا های گوناگون و متفاوت می تواند با کم ترین هزینه برای ویزای توریستی به شما عزیزان کمک کند. موسسه MIE برای ویزای توریستی اروپا و ویزای توریستی مجارستان به شما آسان ترین راه را برای اخذ ویزا نشان می دهد. برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب ویزای توریستی مجارستان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس مدیر موسسه ملک پور است استفاده نموده و در حد یک مشاور حرفه ای مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


 

سوالات متداول ویزای توریستی مجارستان

✅آیا اقامت غیر مهاجرتی در مجارستان منجر به ویزای توریستی می شود؟

خیر، شما با اقامت غیر مهاجرتی در مجارستان نمی توانید بمانید و این اقامت را تبدیل کنید. همچنین موسسه MIE اقامت غیر مهاجرتی را به شما به هیچ عنوان پیشنهاد نمی دهد.

✅مهم ترین دلایل ریجکتی ویزای توریستی مجارستان چیست؟

یکی از مهم تریم دلایل ریجکتی ویزای توریستی نداشتن تمکن مالی و همچنین دعوت نامه می باشد.

✅آیا دریافت ویزای توریستی مجارستان برای افراد بازنشسته امکان پذیر می باشد؟

بله، افراد بازنشسته با ارائه نامه بازنشستگی و مدارک بانکی برای ارائه تمکن مالی می توانند اقدام کنند.

✅آیا ترجمه گواهی نامه هم جزو مدارک لازم برای ویزای توریستی مجارستان می باشد؟

خیر، مدارک هویتی شما شامل کارت ملی، شناسنامه و پاسپورت می باشد و نیازی به ترجمه گواهی نامه نمی باشد.

 

سخن پایانی درباره ویزای توریستی مجارستان

در این مقاله سعی داشتیم تمامی نکات در رابطه با شرایط اخذ ویزای توریستی مجارستان را به حضور شما برسانیم. برای اخذ ویزای توریستی کشور مجارستان شما نیاز دارید چندین نکته را در نظر داشته باشید تا بتوانید به این ویزا دست پیدا کنید در مرحله اول یکی از این نکات می تواند داشتن مشاور خبره مهاجرتی باشد که در همه قدم ها به شما کمک کند و تمکن مالی در حساب بانکی خود را هم برای اخذ ویزا های توریستی فراموش نکنید. برای اینکه ویزای شما رد نشود باید تمامی مدارک را که در این مقاله برای شما به اشتراک گذاشتیم و همچنین تمامی نکات را رعایت بفرمایید. موسسه MIE در اخذ ویزای توریستی شینگن و کشور مجارستان به شما کمک می کند.


مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان