معرفی دانشگاه هومبولت برلین آلمان

1 نظر

داشتن اطلاعات از دانشگاه ها می تواند نقش تاثیرگذاری در انتخاب مقصد تحصیلی دانشجویان داشته باشد و ما به همین دلیل قصد داریم تا در این مقاله شما را با دانشگاه هومبولت برلین آلمان آشنا نماییم. برای آشنایی بیشتر با دانشگاه هومبولت برلین آلمان ما موارد متعددی در خصوص این دانشگاه از جمله معرفی و تاریخچه دانشگاه هومبولت برلین (Humboldt-Universität zu Berlin)، رنکینگ دانشگاه در سازمان های مختلف، دانشکده ها و رشته های دانشگاه هومبولت برلین آلمان، شرایط اخذ پذیرش در مقاطع مختلف دانشگاهی، ددلاین اپلای دانشگاه، هزینه های تحصیل در دانشگاه هومبولت آلمان، شرایط بورسیه و خوابگاه دانشگاه، مشاهیر این دانشگاه و شرایط اقامت پس از تحصیل در آلمان را بررسی نمودیم. در واقع ما در تیم تحقیقاتی موسسه مشاوره ای MIE این مقاله را ضمن مشورت با وکلای بومی کشور آلمان و تحقیق در سایت دانشگاه هومبولت برلین تهیه و تنظیم نمودیم تا راهنمای شما در خصوص شرایط تحصیل باشد و این اطلاعات به منزله اقدام برای این موضوع نیست و اقدام در این خصوص منوط به نظر کارشناسان موسسه می باشد. چنانچه پس از مطالعه این مطلب سوالی در خصوص دانشگاه هومبولت ( Humboldt ) برلین داشتید می توانید از مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان موسسه استفاده نموده و اطلاعات تکمیلی دریافت نمایید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
پردیس دانشگاه هومبولت برلین آلمان

معرفی دانشگاه هومبولت برلین آلمان

همانطور که از اسم دانشگاه هومبولت برلین (Humboldt-Universität zu Berlin) مشخص است این دانشگاه در شهر برلین واقع شده است و یکی از قدیمی ترین و معتبرترین دانشگاه های آلمان و حتی اروپاست و حتی در برخی علوم از جمله هنر و علوم انسانی در سطح جهانی مشهور است. این دانشگاه سالیانه پذیرای بیش از 30.000 دانشجو از سراسر دنیاست که حداقل می توان گفت 5.000 دانشجو از این تعداد دانشجوی بین المللی هستند. در واقع این دانشگاه تاثیر شگرفی بر دانشگاه های اروپا و سایر دانشگاه های دنیا تاثیر گذاشته و باعث پیشرفت آنها شده است. این دانشگاه شامل 4 پردیس اصلی است که پردیس اصلی آن در شهر برلین قرار دارد و یکی دیگر از پردیس های دانشگاه هومبولت برلین آلمان پردیس آدلرشف است که بیش از 6.000 دانشجو را پذیرفته است. این دانشگاه شامل دانشکده های مختلف و رشته های متنوعی است که در ادامه به بررسی جزئیات بیشتری از شرایط پذیرش و تحصیل در این دانشگاه خواهیم پرداخت.

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل رایگان در آلمان


 تاریخچه دانشگاه humboldt برلین

دانشگاه هومبولت ( humboldt ) برلین در سال 1810 به همت ویلهلم فوت هومبولت و برادرش الکساندر فون هومبولت تاسیس و به نام موسسانش نامگذاری شده است که البته این نامگذاری در سال 1949 انجام شد و از دانشگاه برلین به دانشگاه هومبولت برلین (Humboldt-Universität zu Berlin) تغییر نام یافت. قدمت و قدرت علمی این دانشگاه به گونه ای است که می توان گفت تا به امروز 29 نفر از دانش آموختگان نخبه این دانشگاه موفق به دریافت جایزه نوبل شده اند که در عنوانی جداگانه به بررسی نخبگان این دانشگاه خواهیم پرداخت.

رنکینگ دانشگاه humboldt برلین آلمان

هر ساله سازمان های مختلفی اقدام به رتبه بندی دانشگاه ها و مراکز آموزشی بر اساس معیارهای مد نظر خود می نمایند و برترین دانشگاه های دنیا و هر کشور بر این اساس شناسایی می شود. توجه داشته باشید که معیارهای امتیازبندی برای هر سازمان می تواند با سازمان دیگر متفاوت باشد و دانشگاه ها برای کسب رتبه بهتر همواره تلاش می کنند تا امکانات سخت افزاری و نرم افزاری خود را تقویت کنند و اعتبار خود را افزایش دهند تا بتوانند دانشجویان بهتری را جذب نمایند. دانشگاه هومبولت برلین که یکی از بهترین دانشگاه های آلمان می باشد نیز همواره رتبه خوبی در بین دانشگاه های دنیا کسب نموده است و رنکینگ دانشگاه هومبولت آلمان را در برخی از این سازمان در جدولی به شکل زیر قابل بررسی می باشد.

سازمان

رتبه دانشگاه هومبولت برلین

سال

QS

120

2020

QS

117

2021

QS

128

2022

THE

74

2022

US News

78

2022

Shanghai

95

2022

webometrics

227

2022

دانشکده های دانشگاه هومبولت برلین آلمان

اگر به سایت دانشگاه هومبولت برلین آلمان مراجعه نموده باشید می بینید که این دانشگاه از دانشکده ها مختلفی تشکیل شده است که به صورت تخصصی در حوزه های مختلف علمی آموزش های عالی را برای دانشجویان در نظر گرفته است. در بین این دانشکده ها می توان به این موضوع اشاره کرد که دانشکده هنر و علوم انسانی این دانشگاه از معتبرترین دانشکده ها در دنیا در این حوزه می باشد و در کنار این دانشکده ها بخش های مختلفی برای مطالعات انگلیسی، مدرسه ذهن و ... نیز در این دانشگاه وجود دارد. دانشکده های دانشگاه هومبولت ( humboldt ) برلین آلمان را در جدولی به شکل زیر به نمایش در آورده ایم که می توانید مشاهده بفرمایید.

دانشکده هنر و علوم انسانی

دانشکده زبان، ادبیات و علوم انسانی

دانشکده حقوق

دانشکده اقتصاد و مدیریت بازرگانی

دانشکده پزشکی

دانشکده علوم زیستی

دانشکده علوم انسانی و اجتماعی

دانشکده ریاضیات و علوم طبیعی

دانشکده الهیات

رشته های دانشگاه هومبولت برلین آلمان

با توجه به تعدد دانشکده هایی که در دانشگاه هومبولت آلمان وجود دارد می توان حدس زد که گستره رشته هایی که در این دانشگاه به دانشجویان ارائه می شود نیز بسیار متنوع بوده و دانشجویان انتخاب های زیادی برای تحصیل در این دانشگاه می توانند داشته باشند. بر همین اساس برخی از رشته های پر طرفدار در دانشگاه هومبولت برلین آلمان را در جدول زیر تنظیم نمودیم که مشاهده می فرمایید.

علوم اجتماعی

حقوق

علوم فیزیکی

شیمی

علوم زیستی

فیزیک و نجوم

علوم بیولوژیکی

هنر و علوم انسانی

دندانپزشکی

علوم کامپیوتر

ریاضیات و آمار

جامعه شناسی

علوم ورزشی

پزشکی

هنرهای نمایشی و طراحی

کشاورزی و جنگل داری

مدیریت کسب و کار

اقتصاد و اقتصاد سنجی

تاریخ، فلسفه و الهیات

زبانها، ادبیات و زبانشناسی

جغرافیا

آموزش

سلامتی

روانشناسی

تجارت و اقتصاد

حسابداری و مالی

فلسفه

باستان شناسی

مطالعات ارتباطات و رسانه ها

علوم زمین شناسی، محیط زیست، زمین و علوم دریایی

سیاست و مطالعات بین المللی

بالینی، پیش بالینی و بهداشتی

شرایط پذیرش دانشگاه هومبولت برلین آلمان

تا به اینجای مقاله شما با تاریخچه، رتبه، دانشکده ها و رشته های دانشگاه هومبولت آلمان آشنا شدید و اگر گزینه مناسبی را برای ادامه تحصیل خود مشاهده نموده باشید به دنبال این هستید تا بدانید برای دریافت پذیرش از این دانشگاه چه مدارک و شرایطی را باید فراهم نمایید تا بتوانید پذیرش دریافت نموده و دانشجوی این دانشگاه باشید. برای دریافت پذیرش متقاضیان باید مدارک خود را متناسب با مقطع تحصیلی و رشته مورد تقاضا برای uni-assist دانشگاه ارسال نمایند تا این واحد پس از بررسی شرایط دانشجو در مورد پذیرش یا عدم پذیرش دانشجو اظهار نظر نماید. از جمله موارد مهمی که دانشجو باید برای uni-assist ارسال نماید می توانیم به موارد زیر اشاره داشته باشیم.

 • مدارک و سوابق تحصیلی به همراه ریز نمرات
 • مدرک زبان مورد نیاز با توجه به مقطع و رشته تحصیلی مورد تقاضا
 • رزومه کامل تحصیلی، کاری و تحقیقاتی
 • مدارک هویتی
 • پرداخت هزینه های بررسی پرونده و ارسال رسید

تحصیل کارشناسی در دانشگاه هومبولت برلین آلمان

دانشجویان برای تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه هومبولت برلین باید تسلط کامل به زبان آلمانی داشته باشند و با دریافت پذیرش می توانند به صورت رایگان تحصیل نمایند. این دانشگاه دوره های تک لیسانس و لیسانس ترکیبی ارائه می نماید که دوره های تک لیسانس عموماً در 6 ترم و برخی از رشته ها مانند علوم کامپیوتر، ریاضیات و فیزیک در 8 ترم خواهند بود. دوره های ترکیبی نیز شامل یک موضوع اصلی و یک موضوع فرعی می باشد که موضوع اصلی در یک حوزه انتخابی و یک موضوع بین رشته ای می باشد. دانشجویان در این مقطع انتخاب های متعددی برای تحصیل کارشناسی در آلمان خواهند داشت که می تواند برای آنها جذاب باشد.

 شرایط تحصیل در دانشگاه هومبولت برلین آلمان در مقطع کارشناسی ارشد

دانشجویانی که مدرک لیسانس خود را از دانشگاه های مورد تایید آلمان دریافت کرده باشند شانس دریافت پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان از دانشگاه هومبولت آلمان را خواهند داشت. اکثر دوره های تحصیلی در این دانشگاه به زبان آلمانی می باشد و دانشجویان باید مدرک زبان آلمانی در حد C1 داشته باشند ولی برخی از رشته ها به زبان انگلیسی نیز ارائه می گردد که دانشجویان باید مدرک زبان در سطح آیلتس 7 ارائه نمایند. دانشجویانی که گپ تحصیلی از مقطع لیسانس خود نداشته باشند شانس بهتری برای دریافت پذیرش و ویزا خواهند داشت.

تحصیل دکترا در دانشگاه هومبولت برلین (HU)

عموماً دانشجویانی که قصد تحصیل دکترا در دانشگاه هومبولت برلین را دارند افرادی هستند که از سوابق تحصیلی، تحقیقاتی و پژوهشی بسیار خوبی برخوردار هستند و به زبان آلمانی و حتی انگلیسی مسلط هستند. در صورتی که دانشجو بتواند با یکی از اساتید دانشگاه هومبولت برلین آلمان ارتباط گرفته و نظر وی را برای همکاری جلب نماید، آن استاد به عنوان سوپروایزر امور مربوط به پذیرش دانشجو را انجام داده و دانشجو پذیرش نهایی برای تحصیل دکترا در المان در این دانشگاه را دریافت می کند.

 

 دانشگاه لایپزیگ آلمان

این مقاله را از دست ندهید: دانشگاه لایپزیگ آلمان

در این مقاله ما راه های موفقیت در دانشگاه لایپزیگ آلمان را به شما خواهیم آموخت.

مدرک زبان لازم برای اپلای در دانشگاه هومبولت برلین آلمان

تحصیل در بسیاری از رشته های دانشگاه هومبولت برلین آلمان مانند بسیاری دیگر از دانشگاه های دولتی آلمان به زبان آلمانی است و دانشجویان بسته به مقطع تحصیلی باید مدرک زبان مناسب را ارائه نمایند که حداقل مدرک لازم برای پذیرش در این دانشگاه به صورت زیر می باشد.

 • دوره پیش دانشگاهی: ارائه حداقل مدرک زبان B2 آلمانی
 • دوره لیسانس و فوق لیسانس: مدرک زبان آلمانی در سطح C1 یا گواهی TestDaF (Test Deutsch als Fremdsprache für Studienbewerber) با نمره TDN3 در هر چهار بخش از این آزمون
 • برای رشته هایی که به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می شوند دانشجو حداقل مدرک IELTS 7 یا مدرک زبان تافل با حداقل نمره 90 مبتنی بر اینترنت و نمره 560 مبتنی بر دفترچه داشته باشد.

ددلاین اپلای در دانشگاه هومبولت برلین آلمان

از نکات مهمی که دانشجویان برای درخواست پذیرش دانشگاه هومبولت برلین آلمان رعایت نمایند ددلاین اپلای دانشگاه المان است. دانشجویان برای دریافت پذیرش باید مدارک خود را نهایتاً تا پایان ددلاین اپلای دانشگاه ها کامل نموده و برای بررسی دانشگاه ارسال نمایند و در صورتی که پس از زمان مشخص شده مدارک خود را ارسال نمایند مدارک آنها قابل قبول نبوده و ورودی مد نظر را از دست خواهد داد. با توجه به اینکه دانشگاه هومبولت برلین آلمان در 2 ترم تابستان و زمستان در رشته ها و مقاطع مختلف دانشجو می پذیرد دانشجویان برای هر ترم تا زمان خاصی می توانند مدارک خود را ارسال کنند. در واقع ددلاین در نظر گرفته شده یک بازه زمانی است که تنها مدارک در این بازه مورد قبول می باشند که ددلاین ترم ها به صورت زیر می باشند.

 • ددلاین ترم تابستان: 15 اکتبر الی 30 نوامبر (15 October - 30 November)
 • ددلاین ترم زمستان: 15 اپریل الی 31 می (15 April - 31 May)

هزینه تحصیل در دانشگاه هومبولت برلین آلمان

یکی از سوالاتی که توسط اکثر دانشجویان در مورد پذیرش در دانشگاه هومبولت برلین آلمان همواره مورد پرسش قرار می گیرد این است که هزینه تحصیلی در این دانشگاه چقدر است؟ با توجه به مطالبی که در قبل ذکر شد و همانطور که می دانید بر اساس نظام تحصیلی کشور آلمان دانشجویانی که به زبان آلمانی تسلط داشته باشند و به زبان آلمانی در دانشگاه های دولتی پذیرش دریافت کرده و تحصیل نمایند شهریه ای پرداخت نکرده و به صورت رایگان تحصیل خواهند نمود. البته که تحصیل در این دانشگاه در برخی از رشته ها به زبان انگلیسی نیز رایگان است و دانشجویان بدون پرداخت شهریه می توانند در تمامی مقاطع تحصیلی مشغول به تحصیل شوند. البته دقت داشته باشید که دانشجویان تنها حدود 1.000 یورو در سال بابت برخی از خدماتی که از دانشگاه دریافت می کنند پرداخت خواهند نمود که نسبت به تحصیل در بسیاری از کشورهای دنیا مبلغی ناچیز به حساب می آید.

هزینه زندگی دانشجویی در Humboldt-Universität zu Berlin

هزینه های زندگی دانشجویی در برلین یکی از عمده هزینه هایی است که دانشجویان باید در نظر داشته باشند. این هزینه ها که شامل هزینه های اقامت، کتاب، حمل و نقل، خوراک، خدمات دانشجویی و ... می باشد به طور معمول حدود 800 الی 1.000 یورو در ماه خواهد بود که بسته به سبک زندگی دانشجو می تواند کمتر یا بیشتر باشد. اگر بخواهیم این هزینه را بودجه بندی کنیم باید بگوییم که معمولاً اجاره آپارتمان در برلین بسته به متراژ و موقعیت مکانی حدود 300 الی 700 یورو هزینه دارد که دانشجو می تواند با حدود 200 الی 250 یورو در خوابگاه سکونت داشته باشد و شاید حدود 250 یورو هم هزینه رفت و آمد داشته باشید. در صورتی که حدود 300 یورو برای خوراک در نظر داشته باشید، حدود 200 یوروی باقی مانده نیز صرف سایر هزینه های آموزش شما خواهد شد که این مبالغ قابل کاهش یا افزایش می باشد.

بورسیه های دانشگاه هومبولت برلین آلمان

اگرچه با توجه به مواردی که تا به اینجا توضیح داده شد می دانید که تصحیل در دانشگاه هومبولت برلین آلمان هزینه چندانی ندارد و دانشجویان واجد شرایط می توانند بدون هزینه شهریه در این دانشگاه تحصیل کنند اما با این حال بورسیه هایی در نظر گرفته شده است تا دانشجویان باز هم هزینه های خود را کاهش داده و با کمترین دغدغه ممکن بتوانند به تحصیل بپردازند. اگرچه خود دانشگاه با توجه به رایگان بودن هزینه تحصیل کمک هزینه چندانی برای دانشجویان در نظر نمی گیرد اما دانشجویان می توانند از بورسیه های تحصیلی در آلمان مانند DAAD، Deutschlandstipendium و ... استفاده کنند و بخشی از هزینه های خود را پوشش دهند.

 • بورسیه DAAD (Deutscher Akademischer Austauschdienst): این بورسیه به تمام دانشجویان از سراسر دنیا تعلق می گیرد و حدود 850 یورو در ماه به دانشجویان کمک مالی انجام خواهد داد.
 • بورسیه Deutschlandstipendium: این بورسیه به مدت 2 ترم از دانشجویان حمایت می کند و حدود 300 یورو در ماه به دانشجویان پرداخت خواهد نمود.

 

شرایط دانشگاه هومبولت برلین

خوابگاه های دانشگاه هومبولت برلین آلمان

یکی از موارد برای دانشجویان متقاضی تحصیل در خارج از کشور نحوه اقامت آنها می باشد و یکی از ارزان ترین و بهترین گزینه ها برای اقامت دانشجویان خوابگاه های دانشجویی می باشند. با توجه به اهمیت این موضوع شرایط خوابگاه های دانشگاه هومبولت آلمان را برای شما بررسی خواهیم نمود. به طور معمول دانشجویان ماهیانه حدود 200 الی 400 یورو بابت هزینه های خوابگاه و حدود 300 الی 700 یورو بسته منطقه و متراژ بابت اجاره ماهیانه آپارتمان شخصی هزینه خواهند داشت. خوابگاه های دانشجویی در المان برای این دانشگاه را می توانیم به صورت زیر مشخص نماییم:

 • خوابگاه Studentendorf Adlersho:

این خوابگاه با امکانات کامل و مبله می باشد و شامل سالن ورزشی و سایر امکانات رفاهی است و بسته به اتاق مد نظر حدود 400 الی 450 یورو اجاره ماهیانه آن خواهد بود.

 • خوابگاه Studentenwerk Berlin:

این خوابگاه شامل دو اقامتگاه می باشد که در شرق برلین قرار دارد.

 • اقامتگاه Allee der Kosmonauten:

هزینه اجاره این اقامتگاه حدود 185 الی 265 یورو در ماه است که شامل اتاق های یک خوابه بوده و امکانات رفاهی مانند سالن ورزشی، آشپزخانه، سرویس بهداشتی به صورت مشترک برای دانشجویان در نظر گرفته شده است.

 • اقامتگاه Aristotelessteig:

امکانات و هزینه این اقامتگاه بیشتر از Allee der Kosmonauten می باشد و دانشجویان حدود 270 الی 300 یورو در ماه هزینه خواهند داشت. این اقامتگاه علاوه بر امکانات اولیه، زمین والیبال، کافه و برخی امکانات دیگر را نیز دارد.

مشاهیر دانشگاه هومبولت برلین آلمان

دانشگاه هومبولت برلین طی بیش از 200 سال فعالیت خود دانشمندان و مشاهیر متعددی را به جامعه ارائه نموده است که برخی از برجسته ترین این افراد عبارتند از:

 • فلیکس مندلسون:

آهنگساز قرن 19 میلادی می باشد که از معروف‌ترین آثار او می‌توان به کنسرتو برای ویولن و ارکستر اشاره نمود.

 • اتو فون بیسمارک:

اتو ادوارد لئوپولد فون بیسمارک از سیاسیون بزرگی است که به زمام دار دولت پروس و اولین صدراعظم در تاریخ کشور آلمان است که به صدراعظم آهنین نیز مشهور می باشد.

 • کارل مارکس:

کارل هاینریش مارکس فیلسوف، تاریخ‌نگار، روزنامه‌نگار، نظریه‌پرداز سیاسی، جامعه‌شناس، اقتصاددان و سوسیالیست انقلابی آلمانی بود. مکتب مارکسیسم بر اساس تفکرات سیاسی و فلسفی مارکس شکل گرفت و اثرات شگرفی بر تاریخ سیاسی، اقتصادی و روشنفکری دوره‌های پس از او گذاشت.

 • ماکس وبر:

ماکسیمیلیان کارل امیل وبر جامعه‌شناس، حقوقدان، تاریخدان و استاد اقتصاد سیاسی در آلمان بود که از جمله مهم ترین نظریه‌پردازان توسعه مدرن جهان غرب شناخته می‌شود. ایده های وبر بر نظریه اجتماعی و پژوهش اجتماعی بسیار تاثیرگذار بود. اگرچه بسیاری از او به عنوان یکی از پدرهای جامعه شناسی نام می برند اما خود او بیشتر خودش را تاریخ نگار می دانست.

شرایط اقامت پس از تحصیل در آلمان در دانشگاه هومبولت برلین آلمان

دریافت اقامت و پس از آن تابعیت یکی از اصلی ترین اهدافی است که اکثر دانشجویان در هنگام دریافت پذیرش به آن فکر می کنند. به همین دلیل موضوع اقامت پس از تحصیل در آلمان برای دانشجویانی که در دانشگاه هومبولت برلین آلمان نیز پذیرش دریافت می کنند بسیار با اهمیت است. بر اساس قوانین کشور آلمان، دانشجویان بین المللی که برای تحصیل وارد این کشور می شوند و تحصیلات خود را به اتمام می رسانند پس از فارغ التحصیلی خود می توانند 18 ماه در این کشور بمانند و بر اساس رشته ای که در آن تحصیل کرده اند شغل مناسب را پیدا کرده و مشغول به کار شوند و اقامت کاری دریافت کنند. در این حالت دانشجویان پس از 3 الی 5 سال کار در آلمان می توانند اقامت دائم و پس از آن نیز پاسپورت آلمان را بدست آورند.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب دانشگاه هومبولت برلین آلمان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

دانشگاه هومبولت برلین شامل چه دانشکده هایی می باشد؟

این دانشگاه شامل 9 دانشگاه می باشد که عبارتند از دانشکده هنر و علوم انسانی، حقوق، علوم زیستی، اقتصاد و مدیریت بازرگانی، پزشکی، الهیات و ...

امکان تحصیل دانشجویان به زبان انگلیسی در دانشگاه هومبولت برلین وجود دارد؟

بله، برخی رشته ها در این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی ارائه می شود.

حداقل مدرک زبان برای دریافت پذیرش در دانشگاه هومبولت برلین آلمان چند است؟

دانشجویان حداقل باید مدرک زبان آلمانی C1 و یا برای دوره های انگلیسی زبان مدرک آیلتس 7 یا معادل آن را به دانشگاه ارائه نمایند.

هزینه های تحصیل در دانشگاه هومبولت برلین آلمان چقدر است؟

تحصیل در این دانشگاه برای تمامی دانشجویان رایگان می باشد و دانشجویان صرفاً بابت یک سری از خدماتی که دریافت می کنند هزینه ای حدود 1.000 یورو در سال را پرداخت خواهند نمود.

سخن پایانی

ما در این مقاله تلاش نمودیم تا شما را با دانشگاه هومبولت برلین آلمان آشنا کنیم تا در صورتی که قصد اقدام برای دریافت پذیرش از این دانشگاه را دارید قبل از اقدام با شرایط آن بیشتر آشنا شوید. در این مقاله موارد متعددی از جمله دانشکده ها و رشته های تحصیلی، رنکینگ این دانشگاه، شرایط اخذ پذیرش در مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا در دانشگاه هومبولت آلمان، هزینه های تحصیل در دانشگاه و زندگی در آلمان، نحوه دریافت بورسیه و خوابگاه، فارغ التحصیلان مشهور این دانشگاه، نحوه اقامت پس از تحصیل و ... را برای شما به دقیق و علمی مورد تحلیل و بررسی قرار دادیم. ما در تیم تحقیقاتی موسسه مشاوره ای MIE این مقاله را با هدف آشنایی شما عزیزان با دانشگاه هومبولت برلین آلمان به نگارش در آورده ایم و امیدواریم در شناخت این دانشگاه به شما کمک کرده باشیم. در صورتی که پس از مقاله سوالی در خصوص دانشگاه هومبولت برلین داشتید می توانید از مشاوره با کارشناسان مجرب موسسه استفاده نموده و مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید. ضمن اینکه شما می توانید سوالات خود را در قالب پیام متنی در قسمت دیدگاه ها قرار داده و پاسخ خود را در اسرع وقت دریافت نمایید.


ثبت پرسش
Tooba
من از طریق بورسیه دولتی که کشورآلمان به دانشجویان افغانستانی اهدا کرده هست خودرا کاندیدی نمایم از شما میخاهم مرا به این بورسیه معرفی کنید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز این موارد را بهتر است مستقیم از خود دانشگاه پیگیری نمایید.
مشاوره رایگان