چگونه یک رزومه کاری بنویسیم؟

1 نظر

رزومه شما (که گاهی اوقات "CV" نامیده می شود) مهمترین ابزار شما در هنگام درخواست کار است. مهم نیست که چقدر واجد شرایط هستید و یا چقدر تجربه دارید، اگر رزومه شما ضعیف ارائه شده یا بد نوشته شده باشد، برای به دست آوردن شغل مورد نظر خود به مشکل خواهید خورد. بنابراین وقت گذاشتن برای کار روی رزومه شما بسیار مهم است. بر این اساس در این نوشتار اطلاعات مفیدی را در زمینه چگونگی نوشتن یک رزومه خوب برای پیدا کردن جاب آفر را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم. بعد از مطالعه این مقاله می توانید برای دریافت مشاوره رایگان در خصوص نحوه کاریابی و مهاجرت از طریق کار با تلفن های موسسه ملک پور تماس حاصل فرمایید و از دانش و تجربه کارشناسان ما بهره مند شوید.

مواردی که می خواهیم در این مقاله به صورت جامع به آنها بپردازیم: 

تماس با ما

 

چگونه یک رزومه کاری بنویسیم

 

رزومه قوی برای جاب آفر

رزومه ها، معمولاً برای پیدا کردن پیشنهاد کاری، به کارفرمایان ارسال می شوند تا صلاحیت و شرایط شما را برای یک کار تعیین کنند. کارفرمایان از رزومه برای درک عمیقتر مهارت ها، نقاط قوت و تجربه فرد متقاضی استفاده می کنند. رزومه شما باید نشان دهنده دستاوردها، جوایز، تحصیلات، تجربه و سایر توانایی های برجسته ای باشد که با مسیر و اهداف شغلی شما مطابقت دارد. رزومه شما اولین نقطه تماس شما با کارفرما است و مراحل بعدی مانند مصاحبه اول، مصاحبه دوم، به طور کامل تر آینده شغلی شما را تعیین می کند.

دو نوع مهارت شغلی برای رزومه وجود دارد که مدیران استخدام در درخواست شما به دنبال آن هستند. به آنها مهارت های تکنیکی و مهارت های نرم گفته می شود. اگر می خواهید به عنوان یک کاندیدای خوب انتخاب شوید، می بایست از هر دو دسته مهارت برخوردار باشید.

بر هیچ کس پوشیده نیست که بسیاری از مدیران استخدام فقط مدت کوتاهی را صرف بررسی رزومه می کنند تا تصمیم بگیرند که آیا یک نامزد شغلی را منتقل می کند یا آنها را به لیست کوتاه بررسی خود اضافه می کنند. بنابراین همه چیز باید واضح و دقیق در رزومه مشخص شده باشد.

 • مهارت های کامپیوتری
 • تجربه رهبری
 • مهارت های ارتباطی
 • دانش سازمانی
 • مهارت های مردمی
 • استعداد همکاری
 • توانایی حل مسئله

تحصیل دکترا در اتریش

این مهارت ها و ویژگی ها، و سایر مواردی که در این بخش به آنها می پردازیم، برای محل کار امروز ضروری هستند. مهارت های تکنیکی مهارت های فنی مورد نیاز برای انجام وظایف و مسئولیت های مربوط به شغل هستند. آنها از طریق تمرین، آموزش و تکرار به دست می آیند.

مهارت های نرم یا مهارت های بین فردی، منعکس کننده شخصیت و ویژگی های شخصی فرد است. این مهارت ها می توانند به عنوان توانایی در فرهنگ کاری یک شرکت، کنترل استرس، برقراری ارتباط واضح و خوب با دیگران مرتبط باشند. این ها مهارت های مهمی برای رزومه هستند: وقتی نامزدهای شغلی دارای سطح تجربیات و مهارت های فنی قابل مقایسه باشند، داشتن مهارت های نرم می تواند تعادل را بر هم بزند.

 • فایل تصویری موسسه MIE در زمینه نکات مهم کاریابی در خارج از کشور

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد نکات مهم کاریابی در خارج از کشور

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد نکات مهم کاریابی در خارج از کشور

با تهیه محصول زیر می توانید شخصاً نسبت به اخذ ویزای کار در کشورهای مطرح اروپایی، کانادا و استرالیا اقدام نمایید و اطلاعات کاملی در باب کاریابی در خارج از کشور، نحوه ارسال رزومه کاری و اخذ پیشنهاد کاری بدست آورید.

کار در جمهوری چک

 

 

نحوه نوشتن رزومه جاب آفر

اولین قدم برای نوشتن یک رزومه عالی این است که بهترین نوع رزومه را برای نشان دادن سابقه کار، تجربه و توانایی برای به دست آوردن مشاغلی که متقاضی آن هستید انتخاب کنید.

چگونه می توانید قالب مناسب را برای خود انتخاب کنید؟ به عنوان یک نامزد، نقاط قوت و ضعف خود را در نظر داشته باشید و سپس نوع رزومه ای را انتخاب کنید که توانایی های شما را به طور کامل نمایش داده و از نقاط ضعف در سوابق شما بکاهد. به عنوان مثال، اگر در سابقه کاری خود شکاف یا خللی دارید، می توانید از یک رزومه کاربردی برای تأکید بر مهارت های خود استفاده نمایید. این مقاله توسط کارشناسان و متخصصان امر مهاجرت در موسسه ملک پور به رشته تحریر در آمده است و هر گونه کپی برداری از آن شرعاً حرام بوده و پیگرد قانونی خواهد داشت.

 • مهارت های خود را به رزومه خود اضافه کنید
 • برخی از بهترین مهارت های خود را در صنعت برجسته کنید
 • به سوالات متداول خود در مورد مهارت های رزومه پاسخ دهید
 • مهارت های تکنیکی در مقابل مهارت های نرم را مشخص نمایید

برای دانلود نمونه رزومه کاری بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

⬅️ چنانچه علاقمند به دانلود نمونه رزومه های بیشتری هستید وارد لینک روبرو شده و رزومه مورد نظر خود را دانلود نمایید، اینجا کلیک کنید ➡️

 

رزومه جاب آفر شامل چه مواردی است

به طور کلی همیشه خوب است که اطلاعات رزومه خود را به این ترتیب ارائه دهید:

 • مشخصات شخصی

 • ذکر نام کامل و اطلاعات تماس خود، از جمله شماره تلفن و آدرس ایمیل

 • هدف یا خلاصه شغل: اینها جملات کوتاهی هستند که به شما کمک می کند خودتان را محکم کنید. اگر به تازگی مدرسه یا دانشگاه را ترک کرده اید و هنوز تجربه حرفه ای زیادی ندارید، رزومه خود را با یک هدف شغلی شروع کنید - یک یا دو جمله که مهارت ها و جاه طلبی های کاری شما را نشان می دهد.

 • تحصیلات: می بایست در ابتدا آخرین تجربیات تحصیلی خود را لیست کرده و به صورت معکوس عمل کنید، این موضوع همچنین می تواند شامل دوره ها یا مدارکی باشد که در دانشگاه یا سایر موسسات به پایان رسانده اید که مربوط به نقشی هستند که برای درخواست آن علاقه دارید. برای هر تجربه، مدرکی را که دریافت کرده اید، جایی که در آن تحصیل کرده اید، هنگام شروع و پایان، به علاوه جوایز یا سایر دستاوردها را در نظر بگیرید.

 • تجربه کاری: آخرین مشاغل خود را از جمله عنوان موقعیت خود، نام و محل شرکت یا سازمان و تاریخ هایی که در آنجا کار کرده اید فهرست کنید. همچنین می توانید در این قسمت به کارآموزی و کار داوطلبانه مربوطه اشاره کنید. پس از این، ایده خوبی است که اطلاعات بیشتری را برای تقویت و یا افزودن و به تصویر کشیدن آنچه ارائه می دهید، اضافه کنید.

 • مهارت ها، نقاط قوت یا علایق: می توانید سرفصل هایی را برای این موضوعات ایجاد کنید و اطلاعات مربوط به شغلی که برای آن درخواست می کنید را لیست کنید. هرگونه عضویت حرفه ای مرتبط را نیز برجسته کنید.

 • منابع: اکثر کارفرمایان از افرادی که به طور حرفه ای آنها را می شناسید و می توانند مهارت ها و توانایی های شما را تأیید کنند، مراجعه می کنند. می توانید در این بخش اطلاعات تماس و اطلاعات شرکت را برای کارفرمای سابق، مدیر یا مشاور تحصیلی درج کنید، یا ممکن است بخواهید "منابع موجود در صورت درخواست" را بنویسید.

همه موارد موجود در این لیست می بایست به طور منظم و کامل در رزومه شما قرار گیرد.

مهمترین چیز این است که ابتدا مفیدترین اطلاعات را در رزومه خود قرار دهید. به عنوان مثال، اگر سابقه تحصیلات شما به طور خاص به شغل مربوط نمی شود، آن را در انتهای رزومه خود، بعد از اطلاعات مربوط به شغل قرار دهید.

رزومه نویسی برای مهاجرت

? رزومه نویسی برای مهاجرت ?

 
 

تقویت رزومه کاری برای گرفتن جاب آفر

رعایت برخی از نکات می تواند نقش بسیار زیادی را در تقویت رزومه کاری برای گرفتن جاب آفر ایفا نماید. برخی از ابن نکات عبارتند از:

تحصیل دکترا در اتریش

 • استفاده از کلمات کلیدی رزومه: کلمات کلیدی رزومه مناسب و مرتبط با آگهی شغلی مد نظر خود را به عنوان یک تقلب پیدا کنید. شما می توانید کلمات کلیدی رزومه را با جستجوی کلمات کلیدی در صنعت مورد درخواست خود پیدا کنید. و سپس آن کلمات کلیدی را به رزومه خود بیفزایید.
 • سربرگ رزومه خود را برجسته کنید: می توانید عنوان رزومه خود را مانند کارت ویزیت در نظر بگیرید - اگر نامشخص است و به روز نیست، فایده چندانی ندارد. یک سربرگ رزومه برجسته می تواند واقعاً تأثیر رزومه شما را بر کارفرما افزایش دهد. اطمینان حاصل کنید که اطلاعات تماس رزومه شما به وضوح برچسب گذاری شده است. نام و نام خانوادگی، شماره تلفن و آدرس ایمیل حرفه ای شما ضروری است. مشخصات LinkedIn خود را نیز در صورت وجود به رزومه خود اضافه کنید. اگر حساب های رسانه های اجتماعی دیگری دارید که ممکن است با نقشی که برای آن درخواست می کنید مرتبط باشد، به رزومه خود اصافه نمایید. به یاد داشته باشید که ردپای رسانه های اجتماعی خود را بررسی کنید. استخدام کنندگان می توانند هر چیزی را که بقیه مردم می توانند مشاهده کنند.
 • قالب بندی خود را درست انجام دهید: به عنوان مثال حاشیه رزومه خود را روی 1 اینچ در همه طرف صفحه تنظیم کنید. یک فونت رزومه مدرن و حرفه ای مانند Arial یا Georgia انتخاب کنید و آن را روی 12 pt تنظیم کنید. بررسی کنید که بخشهای مهم و سرتیترهای رزومه شما برجسته است و کارفرمایان را در یافتن اطلاعات مربوط به تجربه یا مهارت های شما راهنمایی می کند. برای سهولت خواندن رزومه خود برای کارفرمایان، به جای جملات طولانی از نقاط مهم استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که طرح رزومه شما مرتب و هوشمندانه است. رزومه خود را در PDF ذخیره کنید مگر اینکه در آگهی شغل به طور خاص خلاف آن آمده باشد.
 • با یک هدف یا خلاصه و قوی شروع کنید: هدف یا خلاصه رزومه شما یکی از اولین مواردی است که مدیر استخدام می بیند، بنابراین اگر می خواهید رزومه خود را بهبود ببخشید، باید آن را درستی معرفی کنید. اگر به تازگی کار خود را شروع کرده اید یا در حال تغییر شغل هستید، هدف رزومه را مشخص کنید. این کار بر دانش و مهارت های شما تمرکز می کند و به مدیران استخدامی نشان می دهد که متعهد به موفقیت هستید. اگر چندین سال سابقه کار دارید، خلاصه رزومه برای شما مناسب است. بر مهارت های شغلی و تجربه کاری شما متمرکز است تا به استخدام کنندگان نشان دهید که شما بهترین گزینه استخدام برای آنها هستید.
 • رزومه خود را متناسب با پیشنهاد کار کنید: یکی از بدترین روش هایی که می توانید داشته باشید این است که یک رزومه بسازید و سپس آن را برای هر شغلی که می خواهید درخواست کنید به هر شرکتی ارسال کنید. مدیران استخدامی متوجه می شوند که شما یک رزومه عمومی برای آنها ارسال کرده اید و آنها نیز متناسب با آن رفتار خواهند کرد. در عوض، رزومه خود را با شرح شغل متناسب کنید تا به طور خودکار رزومه خود را تقویت کنید. از آگهی استخدام به عنوان یک تقلب استفاده کنید تا به شما کمک کند مشخص کنید مدیر استخدام به دنبال چه چیزی است.
 • بخش های اضافی را به رزومه خود اضافه کنید: تعدادی از موارد وجود دارد که می تواند به رزومه شما کمک زیادی کند و امتیازات جالبی از طرف کارفرمایان به شما بدهد. بهتر است در رزومه اضافه گردند:
  • کارهای داوطلبانه
  • پروژه ها
  • دستاوردها و جوایز
  • مهارت زبان خارجی
  • سرگرمی ها و علایق

پیشنهاد می گردد جهت اطلاع از روش های قانونی مهاجرت جهت اتخاذ تصمیمات صحیح در این زمینه محصول راهنمای گام به گام اخذ اقامت ارائه شده توسط مدیر موسسه ملک پور را مشاهده نمایید و با آگاهی کامل جهت مهاجرت خود تصمیم گیری نمایید.

گام به گام تا اخذ اقامت

 

پرسش و پاسخ به سوالات متداول درباره چگونه یک رزومه کاری بنویسیم؟

✅ترتیب قرار دادن سوابق تحصیلی و شغلی در رزومه می بایست به جه شکل باشد؟

می بایست در ابتدا آخرین تجربیات تحصیلی و یا کاری خود را لیست کرده و به صورت معکوس عمل کنید

✅چه مواردی می بایست در رزومه قرار گیرد؟

مشخصات شخصی

هدف یا خلاصه شغل

تحصیلات

تجربه کاری

مهارت ها، نقاط قوت یا علایق

منابع

✅آیا رزومه ای که برای هر کارفرما ارسال می شود می بایست متفاوت باشد؟

بله، بهتر است رزومه خود را متناسب با موقعیت شغلی مورد نظر در نظر بگیرید.

✅فونت مناسب برای رزومه چیست؟

ترجیحا فونت رزومه مدرن و حرفه ای مانند Arial یا Georgia انتخاب کنید و آن را روی 12 pt تنظیم کنید.

 

_____________سخن پایانی درباره چگونه یک رزومه کاری بنویسیم؟__________

رزومه شما یکی از مهمترین اسناد در مراحل جستجوی کار است. هدف از ارائه رزومه این است که به سرعت به کارفرمایان کمک کنید تا بفهمند شما چه کسی هستید و آیا مهارت ها و تجربیات شما با موقعیتی که برای آن درخواست می کنید مطابقت دارد یا خیر. اگرچه رزومه هر شخص بسته به تحصیلات، سابقه حرفه ای، صنعت و موقعیت متفاوت خواهد بود، اما به طور کلی مطالبی که در این مقاله مطرح شد به صورت کلیدی نوشتن و تهیه تمام رزومه ها تأثیرگذار خواهند بود. به همین دلیل توجه به این نکات ساده می تواند تا حد زیادی بر آینده شغلی شما تأثیرگذار باشد. شما همراهان گرامی موسسه ملک پور می توانید همچنین برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما، در ارتباط با روش های مهاجرت به کشورهای گوناگون با تلفن های مجموعه تماس حاصل فرمایید و یا سؤالات خود را در پایان همین بخش مطرح بفرمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشند.

امتیاز 3.67 از 5 ( 5 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
سلمان روشن بین
سلام وممنون ازراهنماییتون .لطفا بفرمایید برای شغل حسابداری که طبق IFRSاستانداردها درهمه جا یکیست فقط قوانین مالیاتی وکار متغییر است.چه کشورهایی میتونم اقدام کنم برای جاب آفروهمچنین یک الگورزومه مرتبت اگردارید..ممنون ازراهنماییهای خوبتون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز درمورد رشته حسابداری باید براساس هرکشوری که اقدام می کنید ببینید مدرک شما مورد قبول هست یا نه درخصوص تهیه رزومه و پیدا کردن کار هم می توانید از محصول زیر استفاده نمایید. https://officialmalekpour.net/%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D9%87-%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%AA%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1
مشاوره رایگان