چطور در هاروارد یا آکسفورد درس بخوانیم؟

بدون نظر

در هفته اخیر سوالات و درخواست هایی مبنی بر تحصیل در دانشگاه های تاپ دنیا مانند هاروارد یا آکسفورد به دفتر موسسه رسیده است. دانش آموزان و والدین آنها با طرح این سوال، جویای کسب اطلاعاتی در مورد چگونگی ورود و مزایای تحصیل در این دانشگاه های تاپ دنیا هستند. پاسخ به اینکه چگونه دانش آموز آمادگی ورود به اینگونه دانشگاه ها را کسب می کند؟ را هم شرح داده ایم. بر همین اساس موسسه MIE طی این مقاله عهده دار پاسخ به اینگونه سوالات شده است. چنانچه شما سروان گرامی سوالی در این رابطه دارید می توانید با موسسه MIE تماس گرفته و سوالات خود را مطرح و مشاوره رایگان دریافت کنید.

ویدیو موسسه MIE در مورد چگونه وارد شدن به بهترین دانشگاه دنیا


مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

چطور در هاروارد یا آکسفورد درس بخوانیم؟

اهمیت تحصیلات در چگونه در هاروارد یا آکسفورد درس بخوانیم؟

در واقع تحصیل پلی است به سوی موفقیت های بزرگ، بیسی است که فرد برای بنا کردن آینده خود آن را محکم می کند. در قرآن هم به وضوح به امر خواندن اشاره شده است. حال اگر با خود بیندیشیم که فرد با تحصیلات می تواند به چه جاهایی برسد و چه آینده ای در انتظار اوست این مهم را در بهترین شرایط و با بهترین کیفیت انجام می دهد. حال به این نکته می رسیم که چگونه در بهترین شرایط با بهترین کیفیت تحصیل کنیم، در ایران خانواده ها تمام تلاش خود را می کنند که با حمایت مالی، پشتیبان فرزندانشان باشند تا تحصیل کنند و آینده ای درخشان بسازند این درحالی است هزینه ها پرداخت می شود ولی تحصیل با کیفیت بیشتر از بحث مالی، درس خواندن مرتب و روتین را می طلبد و تنها پاس کردن واحدها و در آخر کسب مدرک ارزشی نخواهد داشت هرچند که در نهایت فرد نمی تواند شغلی را در خور مدرک کسب شده بدست بیاورد. اما در سطوح بین المللی تحصیلات از اهمیت بیشتری برخوردار است و صرفا هدف درس خواندن در دقیقه نود و پاس کردن واحد ها نیست و فرد ملزم به خواندن درس در طول ترم است و در آخر نتیجه ای بسیار بهتر و کاربردی تر را کسب خواهد کرد. دانشگاه های تاپی که پذیرای دانشجویان باهوش بین المللی مانند ایران هستند، دانشگاه هاروارد و آکسفورد و بعضا کمبریج را شامل می شوند. بدون تحقیق و سرچ های روتین و درس خوندن مداوم نمی شود در این دانشگاه ها تحصیل کرد و ریشه و بیس پایه ریزی درست باری به هر جهت ممکن است تحصیلات را سپری کرد ولی با چه خروجی و کیفیتی؟ شاید بعضی افراد در این اندیشه باشند که به دلیل هزینه های بالا قادر به تامین هزینه های فرزند خود، برای ورود به دانشگاه هاروارد و اکسفورد نیستند. خوب است بدانید که، طبق آمار های بیان شده از این داشگاه ها بیش از 86% دانشجویان را برخی از سازمان ها از همان ابتدا بورسیه کامل می کنند، پس در نتیجه نگران هزینه های تحصیل نباشید.

 

دانشگاه آکسفورد

?دانشگاه آکسفورد?

شرایط عمومی چگونگی تحصیل در هاروارد یا آکسفورد

تحصیل در دانشگاه های تاپ دنیا مستلزم تحصیل به شیوه ای مداوم است درس خواندن های یک شبه به منظور گذر از امتحانات شاید در سیستم آموزش ایران در دانشگاه های آزاد و حتی دانشگاه های سراسری کاربرد داشته باشد ولی تحصیلات در دانشگاه های تاپ دنیا اینگونه نیست و فرد از اساس باید در دوره مدرسه در محیط های علمی و خوب رشد یابد و از اساس برای تحصیل در این دانشگاه ها آماده شود؛ بنابراین سرمایه گذاری از ریشه لازم است. اینگونه که با الهام از طبیعت درختان با یک بار آب دادن قطعا به بار نخواهند نشست و قد نخواهند کشید، مداومت در رسیدگی به درخت و قوی کردن ریشه بدون شک یک شبه اتفاق نیفتاده. برای داشتن آینده ای درخشان و تحصیلات مثمر ثمر در دانشگاه های تاپ دنیا هم یک شبه به نتیجه نخواهد رسید. جهت گیری های اصلی در مدرسه رخ خواهد داد و بیس تحصیل و آینده دانش آموز از آنجا سرچشمه می گیرد. بسیاری از خانواده ها برای تحصیل فرزندان خود در 14 یا 15 سالگی هدف را دانشگاه هاروارد یا آکسفورد قرار می دهند و بر همین اساس فرزند خود را به مدرسه ای در سوئیس با کیفیت آموزش بالا می فرستند تا تحصیل کند زیرا در این مدارس دانش آموزان امکان یاد گرفتن 4 زبان دنیا را دارند و همین یک موضوع استارت ورود به دانشگاهی مانند هاروارد و آکسفورد است زیرا این دانشگاه ها آیلتس 7.5 و 8 را می پذیرند. امکان بورسیه این دانشگاه ها هم فراهم می شود اگر کمپانی ها و شرکت های بزرگ روی آنها سرمایه گذاری کنند.

دانشگاه های آمریکا

?دانشگاه های آمریکا?

با تهیه محصول زیر می توانید شخصاً نسبت به اخذ ویزای کار در کشورهای مطرح اروپایی، کانادا و استرالیا اقدام نمایید و اطلاعات کاملی در باب کاریابی در خارج از کشور، نحوه ارسال رزومه کاری و اخذ پیشنهاد کاری بدست آورید.

چطور در هاروارد یا آکسفورد درس بخوانیم و بورس بگیریم؟

هزینه تحصیل در اینگونه دانشگاه ها بسیار بالاست مثلا برای تحصیل (هاروارد بیزینس اسکول یا هاروارد مدیکال اسکول) مدرسه تجارت یا مدرسه پزشکی در سال برابر با 120 هزار یورو است. به طبع بورسیه گرفتن از این دانشگاه های تاپ به سادگی نخواهد بود و همانگونه که توضیح داده شد پی ریزی های قبل از ورود به اینگونه دانشگاه های برتر تاثیر بسزایی در کسب شرایط بورسیه و سپری کردن دوران تحصیل طبق روال اینگونه دانشگاه ها است. کسانی در اینگونه دانشگاه ها موفق می شوند که حامی داشته باشند و شرکت ها و کمپانی ها به آنها کمک هزینه تحصیلی اعطا کند. اینگونه دانشگاه ها به مدرک زبان با نمره بالا و اینکه فرد متقاضی تحصیل با استفاده از بورسیه به چند زبان مسلط است. بنابراین اگر از ریشه و از پایه سطح علمی و زبان بچه ها قوی نباشد نمی توانند در آیلتس نمره 7.5 و 8 کسب کنند و در اینگونه دانشگاه ها پذیرفته شوند. دانش آموزانی در ورود به این دانشگاه ها و کسب بورسیه تحصیلی از آنها موفق می شوند که در بهترین مدارس دنیا تحت تعلیم زبان های مختلف بوده اند و از ریشه دارای دانشی قوی هستند.

دانشگاه استنفورد

?دانشگاه استنفورد?

 امکانات و تفاوت درس خواندن در مدرسه های بین المللی

لازمه تحصیل در دانشگاه های تاپ دنیا، تحصیل در مدارس تاپ می باشد، بنابراین اگر قصد دارید برای پذیرفته شدن فرزند خود در دانشگاه های تاپ برنامه ریزی داشته باشید، خوب است که  برای تحصیل مدارس تاپ و عالی را برای تحصیل فرزندان خود برگزینید. در مدرسه هایی مثل مدرسه های سوئیس و مدرسه های خصوصی اتریش حداقل به دانش آموزان دو زبان دیگر غیر از زبان فارسی را آموزش می دهند در کنار این یادگیری زبان دانش آموز به شخصیتی تبدیل خواهد شد که تحت آموزش اسکی و سوارکاری قرار خواهند گرفت. در واقع اگر به این مطلب بیندیشیم، ممکن است سوال پیش بیاید خانواده ها در اینگونه مدارس هزینه چه امکاناتی را می پردازند؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که خانواده هزینه تغیر سرنوشت فرزندانشان را به بهترین نحو می پردازند. در ایران با وچود پرداخت هزینه های سنگین دانشگاه آزاد توسط خانواده ها، دانشجویان پس از فارغ التحصیلی بیکار هستند. اکنون با دانشگاهی مثل هاروارد یا آکسفورد مقایسه کنید آیا فارغ التحصیلان این دانشگاه ها هم بیکارند؟ ROI (درصد برگشت سرمایه) در تحصیل این گونه دانشگاه ها 99 درصد است؛ بدین معنی که تمام هزینه ای که می شود به فرد بر می گردد. امکاناتی که از پایه و از اساس در اختیار دانش آموزان قرار داده می شود در قوی کردن پایه تحصیل و دانش او بسیار با اهمیت است. مدرسه های سوئیس به دانش آموزان موسیقی را می آموزند و دانش آموزان مجاب به یادگیری موسیقی در حد تاپ هستند، خدماتی مانند تمیز کاری اتاق ها آماده کردن چندین نوع غذا برای دانش آموزان هم از این خدمات محسوب می شود. در ویدیویی که توسط موسسه از اینگونه مدارس ضبط شده و در سایت موسسه قرار داده شده. می بینیم که چندین پیانو در گوشه و کنار مدرسه قرار دارد و سالن آمفی تئاتر مدرسه از سالن دانشگاه های سراسری ایران 4 برابر بزرگتر است. این مدرسه دارای زمین اسب سواری، زمین گلف، زمین فوتبال حرفه ای است این مدرسه دارای 5 لابراتوار و آزمایشگاه است. در مدرسه های کمبریج هم لابراتوار مدرسه کمبریج لابراتوار دانشگاه کمبریج است یعنی دانش آموزان از همان ابتدا از امکانات آزمایشگاه های بزرگ در این دانشگاه بهره می برند. در نتیجه موفقیت دانش آموزان اینگونه مدارس حتمی است و فضا و جهت گیری ها باعث می شود این دانش آموزان به تاپ ترین درجه ها دست پیدا کنند.

پیشنهاد می گردد جهت اطلاع از روش های قانونی مهاجرت جهت اتخاذ تصمیمات صحیح در این زمینه محصول راهنمای گام به گام اخذ اقامت ارائه شده توسط مدیر موسسه ملک پور را مشاهده نمایید و با آگاهی کامل جهت مهاجرت خود تصمیم گیری نمایید.

گام به گام تا اخذ اقامت


خدمات موسسه MIE در رابطه با اینکه چطور در هاروارد یا آکسفورد درس بخوانیم؟

موسسهMIE با تجربه بینی در امر مهاجرت های تحصیلی دانشجویان و حتی دانش آموزان که با حمایت ویژه موسسه  MIE از صفر تا صد برخوردار خواهند بود؛ تا جایی که حتی در مهاجرت هایی که دانش آموز برای ادامه تحصیل در مدارس بین المللی مهاجرت می کند از قبل از ورود به کشور مقصد از حمایت های ملموس موسسه برخوردار خواهد بود. از اینگونه خدمات می توان به سرویس های فرودگاه در استقبال از این دانش آموزان است. حتی تلفن های اورژانسی و ضروری هم در اختیار این عزیزان قرار خواهد گرفت؛ که اگر دانش آموز با کار یا مشکلی مواجه شد بتواند به سادگی تماس بگیرند. حتی مدیر موسسه ملک پور در سرکشی و نظارت به اینگونه دانش آموزان اقدام می کند.

⬅️ چنانچه علاقمند به اطلاعات بیشتر درباره چطور در دانشگاه هاروارد یا آکسفورد درس بخوانیم؟ هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

پاسخ به سئوالات متداول در مورد چطور در هاروارد یا آکسفورد درس بخوانیم؟

✅در سوال چطور در هاروارد یا آکسفورد درس بخوانیم؟ تحصیل در این دانشگاه ها برای همه دانش آموزان با هر سطح علمی امکان پذیر است؟

خیر؛ پذیرفته شدن در این دانشگاه ها مستلزم دانش پایه قوی و تسلط به سطوح بالای زبان انگلیسی و حتی یک زبان دیگر غیر از زبان مادری فرد است.

✅ در سوال چطور در هاروارد یا آکسفورد درس بخوانیم؟ و در پذیرش دانشگاه هاروارد یا آکسفورد نمره زبان انگلیسی در آزمون آیلتس باید چند باشد؟

این دانشگاه ها آیلتس 7.5 و 8 را می پذیرند.

✅ در بحث چطور در هاروارد یا آکسفورد درس بخوانیم؟ ROI(درصد برگشت سرمایه) در تحصیل این گونه دانشگاه ها چند است؟

ROI (درصد برگشت سرمایه) در تحصیل این گونه دانشگاه ها 99 درصد است..

✅ هزینه تحصیل در بحث چطور در هاروارد یا آکسفورد درس بخوانیم؟ حدودا چقدر است؟

هزینه تحصیل در این دانشگاه های تاپ دنیا و (هاروارد بیزینس اسکول یا هاروارد مدیکال اسکول) حدود 120 هزار یورو است..


 

_____________سخن نهایی در مورد چطور در هاروارد یا آکسفورد درس بخوانیم؟ __________

در این نوشته به پاسخ سوالات متداول که برای موسسه MIE فرستاده می شوند پرداخته شده است. سوال اصلی در رابطه با تحصیل در دانشگاه های تاپ دنیا مانند هاروارد یا آکسفورد است که به شیوایی شرایط قبل از ورود به این دانشگاه ها و شرایط طول تحصیل و فارغ التحصیلی از این دانشگاه بررسی شد. راه کارهایی هم برای تقویت دانش از پایه و تحصیل در مدارس بین المللی با امکانات آموزشی بالا و آموزش 2 تا 3 زبان ضمن تحصیل هم اشاره شد. به بحث گرفتن بورسیه از این دانشگاه ها هم پرداختیم. موسسه خدمات ویژه ای که به دانش آموزان بین المللی خود ارائه می کند. شما مخاطب گرامی در صورت داشتن هرگونه سوال می توانید با موسسه MIE تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید..

 

نویسنده این مطلب

نام : فرشاد عسکری (askari)

مشاور ارشد موسسه MIE

بیش از 6 سال سابقه درخشان فعالیت در موسسه MIE

ارائه دهنده مشاوره های موفق در زمینه تحصیل، کار، سرمایه گذاری، مهاجرت هنرمندان و ورزشکاران

ایدی اینستاگرام: Mie_askari

این مقاله توسط مشاور رسمی جناب آقای حمید عزیزی تایید شده است. (مشاهده صفحه تایید کننده)
امتیاز 3.57 از 5 ( 6 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان