تاریخچه شهر ازمیر

بدون نظر

تاریخچه شهر ازمیر، خرید ملک در شهر ازمیر و شرایط و ویژگی های خرید و اجاره ملک در ازمیر در این مقاله مورد بررسی قرار خواهند گرفت. ازمیر یک کلان شهر در ترکیه و سومین شهر پرجمعیت ترکیه پس از استانبول و آنکارا می باشد. این شهر که در کرانه های دریای اژه قرار دارد، شهری زیبا و چشم نواز، با طبیعتی منحصر به فرد و دل انگیز است. تاریخچه شهر ازمیر با وجود قدمت و آثار تاریخی زیاد، یکی از غنی ترین تاریخچه های جهان می باشد. تاریخچه شهر ازمیر به بیش از 8500 سال قبل بر می گردد. تا سال 1930، این شهر به نام اسمیرنا معروف بود یعنی تا زمانی که تلاش های دولت باعث شد نام اصلی یونانی به تدریج به صورت بین المللی به نفع همتای ترکی خود ازمیر حذف شود. تاریخچه شهر ازمیر به چند سال قبل بر می گردد؟ آیا ازمیر شهری مناسب برای خرید ملک در ترکیه است؟ شرایط اجاره ملک در ازمیر چگونه است؟ این ها سوالاتی هستند که می خواهیم در این مقاله به آن ها پاسخ دهیم. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خرید ملک در ترکیه و روش های اقامتی در این کشور با مشاورین ما در موسسه MIE تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

مواردی که می خواهیم در این مقاله به صورت جامع به آنها بپردازیم:

تماس با ماتاریخچه شهر ازمیر

 

شهر ازمیر دارای چه ویژگی‌هایی برای خرید ملک است؟

ازمیر، سومین شهر بزرگ ترکیه، شهری با روحیه غربی که بسیاری آن را به پاریس یا مادرید به خاطر فضای جهانی و لیبرالی آن تشبیه کرده اند، فضایی مناسب برای زندگی سرمایه گذاران خارجی است. عواملی از جمله تاریخچه شهر ازمیر، رویدادهای بزرگ فرهنگی و هنری در سراسر شهر و طبیعت چشم نواز، باعث شده افراد زیادی برای خرید ملک در این شهر اقدام کنند. البته همانطور که در نمودار زیر می بینید در طی سال های گذشته قیمت خانه در ترکیه روند افزایشی داشته است که دلیل اصلی این امر افزایش بی سابقه قیمت مصالح ساختمانی بوده است. هزینه های ساخت و ساز به دلیل نرخ تورم بالا و از دست دادن ارزش لیر ترکیه چهار برابر شده است.

تاریخچه شهر ازمیر به 8500 سال پیش باز می گردد. ازمیر در واقع نام مرکز شهر است، اما وقتی گفته می شود ازمیر، منظور شبه جزیره بزرگی است که شامل چندین منطقه کوچکتر می باشد. آلاچاتی، یک روستا با کلبه های سنگی آبی و سفید، همچنین پایتخت موج سواری ترکیه در غرب است. فوکا و سسمه دارای قلعه های تاریخی هستند و در سفیرحسار، زندگی به سبکی آرامتر و سالم تر تجربه می شود. بنابراین، هنگام خرید آپارتمان یا ویلا، شما در مرکز شهر محدود نمی شوید، بلکه یک شبه جزیره ای کامل در شهر ازمیر وجود دارد که می توانید از آن لذت بسیار ببرید.

تاریخچه شهر ازمیر سبب شده هر ساله افرادی زیادی برای دیدن آثار تاریخی این شهر به ازمیر سفر کنند. ازمیر ترکیبی از سنت و مدرنیته است. این منطقه از نظر غذا، هنر، فرهنگ و مد از مرزها عبور می کند. با این وجود همچنان شیوه زندگی سنتی ترکیه نیز در جای جای شهر دیده می شود. چه بخواهید در یک رستوران شیک غذا بخورید و چه در یک رستوران سنتی، افراد با سلیقه های گوناگون در ازمیر می توانند از جنبه های مختلف این شهر لذت ببرند.

به جز مواردی که در مورد فرهنگ، زیبایی های طبیعی و تاریخچه شهر ازمیر گفته شد، یکی دیگر از دلایل موفقیت ترکیه در جذب مهاجر و توریست، اخذ تابعیت افراد از طریق طرح خرید ملک است. هر کسی که به دنبال اخذ تابعیت ترکیه است باید 250 هزار دلار در بازار مسکن سرمایه گذاری کند و ملک را حداقل به مدت سه سال نگه دارد. این ویژگی بسیاری از علاقه مندان در سراسر جهان را به خرید ملک در ترکیه ترغیب کرده است.

با تهیه محصول زیر می توانید شخصاً نسبت به اخذ ویزای کار در کشورهای مطرح اروپایی، کانادا و استرالیا اقدام نمایید و اطلاعات کاملی در باب کاریابی در خارج از کشور، نحوه ارسال رزومه کاری و اخذ پیشنهاد کاری بدست آورید.

محصول گام به گام کاریابی موسسه mie

آشنایی با شهر ازمیر

همانطور که پیش تر گفته شد، تاریخچه شهر ازمیر به چند هزار سال قبل بر می گردد. در طول هزاران سال، این شهر توسط امپراتوری های پارس، روم و عثمانی اداره شده است. موزه های باستانی ازمیر یکی از بهترین و جذاب ترین موزه ها در جهان می باشند. از جمله نقاط دیدنی شهر می توان به بقایای قسمتی از آگورا و قنات های باستانی کازیلچولو اشاره کرد. ازمیر در نزدیکی مکان های باستانی معروف مانند افسس و پرگاموم می باشد و به دلیل اینکه گردشگری یکی از مهم ترین تجارت های این شهر است، این شهر اقامتگاه های تفریحی متعددی را در خود جای داده است. 

ازمیر، غربی ترین قسمت آسیا محسوب می شود و از آنجا که مشرف به دریای اژه است، یکی از بنادر مهم این دریا می باشد. مناطق ساحلی ازمیر شامل دره های حاصلخیز، جلگه های دلتا، رودخانه های کوچوک مندرس و گدیز است.

ازمیر سومین شهر بزرگ ترکیه و یکی از قدیمی ترین شهرک های منطقه دریای مدیترانه است. نه تنها تاریخچه شهر ازمیر یکی از دلایل جذابیت این شهر است، بلکه آب و هوای ساحلی این شهر نیز باعث محبوبیت هر چه بیشتر آن شده است.

در ادامه به معرفی مکان های دیدنی و تاریخچه شهر ازمیر می پردازیم.

  •  Ephesus (Efes)

افسس (Efes) یکی از بزرگترین مکان های باستانی در دریای مدیترانه است. این شهر در قرن اول پیش از میلاد که در یونان قدیم بود، دومین شهر بزرگ جهان بود. بسیاری از بنا های معروف از جمله معبد آرتمیس، کتاب خانه سلسوس و معبد هادریانوس، در این شهر قابل مشاهده می باشند.

  • House of the Virgin Mary (Meryem Ana Evi)

بسیاری معتقدند که خانه سنت مری در افسس جایی است که مادر حضرت عیسی، حضرت مریم، روزهای پایانی خود را در آن گذراند و صدها هزار بازدیدکننده و زائر را به دنبال خواص درمانی این چشمه جذب هر ساله از قرن 19 به خود جذب کرده است.

  • Pergamon (Pergamum)

قدمت شهر پرگامون به قرن 5 قبل از میلاد باز می گردد و زمانی محل یادگیری، فرهنگ و اختراع بوده است. بقایای مهمترین سازه های شهر مانند آکروپولیس، باسیلیکای قرمز، قنات ها، یک مرکز مهم پزشکی، آمفی تئاتر و یک کتابخانه مهم تاریخی باقی مانده است.

  • Sardis (Sart)

ویرانه های باستانی در شهر مخروبه ساردیس، پایتخت پادشاهی لیدیا از قرون 7 تا 6 قبل از میلاد است. ساردیس (که امروزه به آن سارت گفته می شود) در دوران باستان برای مدتی به عنوان یکی ثروتمندترین شهر روی کره زمین مشهور بود، که دلیل آن در واقع به خاطر وجود ذخایر طلا در کوه تومولوس بوده است. انسان ها از دوران پارینه سنگی در این شهر سکونت می کردند.

قدمت حمام های اینجا مربوط به قرن سوم میلادی است، سرستون های زیبا با برگ های آکانتوس حک شده، همراه با کف کاشی کاری شده و مجسمه ها از جمله آثاری است که می توانید در آن جا مشاهده کنید.

  • Izmir Clock Tower (Izmir Saat Kulesi)

برج ساعت ازمیر یک برج ساعت تاریخی در میدان کوناک است، که به عنوان نقطه عطف اصلی و نماد شهر ازمیر محسوب می شود. این برج توسط ریموند شارل پر، که یک معمار فرانسوی بود، طراحی شد.  ارتفاع این برج 25 متر است که به سبک عثمانی طراحی شده است و از سال 1983 تا 1989 بر روی اسکناس های 500 لیر ترکیه ای چاپ می شد.

  • Bergama Asklepion (Pergamon Asclepeion)

برگاما اسکلپیون که یک مرکز پزشکی باستانی بود، در قرن چهارم قبل از میلاد در شهر باستانی پرگامون ساخته شد. نام این مرکز پزشکی به افتخار آسکلپیوس، خدای یونانی شفابخشی نامگذاری شده است. اتاق هایی در این مرکز وجود دارند که در گذشته برای روان درمانی، ماساژ، داروهای گیاهی، حمام ها، گل درمانی و تعبیر خواب استفاده می شدند.

در حیاط این مرکز پزشکی، یک محراب با نشان مار، نماد پزشکی مدرن، وجود دارد و سایر ساختمان های برگاما اسکلپیون شامل یک تئاتر کوچک، یک کتابخانه و معبد گنبدی شکل آسکلپیوس می باشد.

  • Ephesus Terrace Houses

خرابه های شهر باستانی افاسوس در سلجوک ترکیه واقع شده است. این شهر در زمان خود یک شهر بندری مهم بود. یکی از بخش های مهم در این شهر، خانه های تراس افسس هستند که بر فراز تپه ای رو به روی معبد هادریان قرار دارند. تا قرن هفتم میلادی، این مکان به عنوان محلی برای سکونت استفاده می شد. دو خانه از افاسوس در حال حاضر به عنوان موزه در معرض عموم هستند و به بازدیدکنندگان این تصویر را ارائه می دهند که زندگی خانوادگی در دوره روم چگونه بوده است.

شهر ازمیر دارای چه ویژگی هایی برای اجاره ملک است؟

تاریخچه شهر ازمیر و آثار تارخی این شهر همواره افراد زیادی را از سراسر جهان به ازمیر جذب می کند. به دلایل مختلف، مردم ایران همیشه ترکیه را به عنوان بهترین مقصد گردشگری در نظر گرفته اند، از جمله، ورود آسان به این کشور بدون اخذ ویزا، نزدیکی زبان ترکی آذری با ترکی استانبولی، نزدیک بودن ترکیه و زمان پرواز کوتاه، شرایط مناسب اقامت، امکان بازگشایی حساب بین المللی و امکان ثبت شرکت با فعالیت های بین المللی.

یکی از ویژگی های جالب اجاره خانه در ازمیر و به طور کل در ترکیه این است که شما به عنوان یک خارجی بدون داشتن ویزایی خاص می توانید به ترکیه بروید و به مدت یک سال خانه ای را اجاره کنید. فرآیند به این صورت است که پس از پیدا کردن خانه، شما قرارداد اجاره را می نویسید و اجاره یک سال، بیعانه و کمیسیون را پرداخت کنید. البته شما اجازه کار و تحصیل در این مدت را نخواهید داشت؛ زیرا ویزای شما از جنس ویزای توریستی است. همچنین امکان تمدید این نوع ویزا وجود ندارد و پس از گذشت یک سال، شما می بایست کشور ترکیه را ترک کنید. از جمله دیگر شرایط اجاره خانه در ازمیر، این است که فرد باید اجاره یک سال را یکجا پرداخت کند، چون شخص در ترکیه زندگی نمی کند و هیچ اعتباری نزد بانک و یا ضامنی ندارد، باید اجاره یک سال را یکجا پرداخت کند. البته فرد، درصورتی که شخصی را در ترکیه بشناسد که پاسپورت ترکیه دارد، و آن شخص ضامن فرد شود، ممکن است صاحب خانه اجاره یک سال را به واسطه این ضامن یکجا نگیرد.

سایر مزایای خرید ملک در ازمیر ترکیه

همان طور که گفته شد خرید ملک در ازمیر و هر جای دیگر ترکیه نتایج اقامتی و تابعیتی برای فرد دارد. فرد پس از اینکه پاسپورت ترکیه را از طریق خرید ملک 250 هزار دلاری بدست آورد، راحت تر می تواند برای ویزای کشورهای دیگر از جمله کشورهای اروپایی و آمریکا اقدام کند. زیرا پاسپورت ترکیه اعتباری بیشتری نسبت به پاسپورت ایرانی دارد. با توجه به سختگیری هایی که در سال های اخیر در سفارت های کشورهای مختلف در ایران دیده شده است، برای مهاجرت به کشورهایی مانند آمریکا و کانادا، پاسپورت ترکیه می تواند به شما کمک کند تا این مسیر را راحت تر طی کنید.

همچنین شما با داشتن پاسپورت ترکیه می توانید به راحتی در دانشگاه های دولتی این کشور تحصیل کنید. در واقع با داشتن پاسپورت ترکیه و به طور کل پاسپورت همه کشورها فرد از تمامی حقوقی که شهروند یک کشور دارد، برخوردار می شود. همچنین با داشتن پاسپورت ترکیه شما می توانید تا هرچقدر که بخواهید در ترکیه بمانید و از تاریخچه شهر ازمیر و همچنین طبیعت زیبای این شهر لذت ببرید.

خرید ملک ازمیر ترکیه

خرید ملک در ازمیر به دلایل گوناگون مانند طبیعت بکر و تاریخچه شهر ازمیر برای بسیاری از افراد می تواند مطلوب باشد. به طور کلی، قوانین خرید ملک در ترکیه در همه شهر های آن به یک شکل و طی یک فرآیند مشخص و یکسان صورت می گیرد. برای خرید ملک در ازمیر اولین قدم، انتخاب ملک مورد نظر است. شما می توانید این کار را یا از طریق سایت های خرید ملک و املاک انجام دهد یا شخصا به ترکیه رفته ملک مورد نظر را انتخاب کنید. پس از انتخاب ملک و به توافق رسیدن با فروشنده، باید قرارداد خرید امضا کنید. پس از امضای قرارداد، خریدار باید بیعانه ای را بسته به درخواست فروشنده، در حدود 10-15٪ قیمت خانه پرداخت کند. این مبلغ در واقع برای رزرو ملک است. برای اینکه بتوانید در ازمیر ملکی بخرید، باید از حسابی به نام خودتان پول را انتقال دهید. این نکته در خرید ملک در ازمیر و به طور کلی در ترکیه، حائز اهمیت است. یکی از مهم ترین مسائلی که باید برای خرید ملک در ترکیه در نظر گرفت، حساب بانکی است. اگر پول خرید ملک از حسابی غیر از حساب بانکی شما انتقال یابد، مورد قبول مقامات دولتی نخواهد بود.

پس از اینکه با خریدار به توافق رسیدید برای انتقال سند باید قراردادی را امضا کنید. پس از امضای قرارداد و سپری شدن مدت زمان بسیار کمی، سند خانه به نام شما صادر می شود. اسم این سند، تاپو است. تاپو یک سند رسمی است که مالکیت شما را بر املاک نشان می دهد و توسط اداره ثبت اسناد و املاک صادر شده است.

در ترکیه نوع دیگری از خرید ملک وجود دارد که به واسطه آن فرد می تواند با مبلغی کمتر از 250 هزار دلار پاسپورت این کشور را اخذ کند.

در کشور ترکیه طرح هایی وجود دارد که در آن ها شخص می تواند با مبلغ 170 هزار دلار ملک خریداری و پاسپورت ترکیه را دریافت کند. پروسه این طرح به این شکل است که شرکت هایی در ترکیه مابقی پول مورد نیاز شما برای خرید ملک را به شما می دهند و شما با داشتن 250 هزار دلار، در ترکیه ملکی را خریداری می کنید. پس از آن طبق قراردادی که امضا کرده اید، به مدت چهار سال ملک را به آن شرکت واگذار می کنید. پس از سه ماه پاسپورت ترکیه به شما تعلق می گیرد. همچنین، آن شرکت از این ملک استفاده می کند و طی این چهار سال، سود پولی را که به شما داده است را دریافت می کند. پس از گذشت چهار سال، این ملک به ارزش 250 هزار دلار به شما تعلق می گیرد. همچنین شما این امکان را دارید که در این چهار سال هر سال به مدت یک ماه از این ملک استفاده کنید. حتی اگر نخواستید و یا نتوانستید استفاده کنید، این شرکت اجاره آن یک ماه را به شما پرداخت می کند. این روش مناسب افرادی است که به پاسپورت ترکیه نیاز دارند و می خواهند مبلغ کمتری را در ترکیه در ملک سرمایه گذاری کنند.

 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب تاریخچه شهر ازمیر هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

 سوالات متداول

✔️آیا خرید ملک ترکیه به تابعیت منجر می شود؟

بله در صورتی که ارزش ملکی خریداری شده حداقل 250 هزار دلار باشد.

✔️آیا پس ار خرید ملک می توان در ترکیه کار کرد؟

در صورتی که شما تبعه کشور ترکیه باشید می توانید در این کشور مشغول به کار شوید که این کار از طریق خرید ملک تنها در صورت خرید ملکی به ارزش 250 هزار دلار به بالا امکان پذیر است.

✔️آیا اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک در نهایت منجر به اخد پاسپورت و تابعیت این کشور می شود؟

خیر. خرید ملک در ترکیه کمتر از 250 هزار دلار منجر به اخد تابعیت و پاسپورت این کشور نمی شود.

✔️آیا امکان اجاره کردن ملک در ازمیر به عنوان یک خارجی وجود دارد؟ چه مدت زمان فرد از این راه می تواند در ترکیه بماند؟

بله. به مدت یکسال فرد می تواند از طریق اجاره ملک در ترکیه بماند.

✔️تاریخچه شهر ازمیر به چند سال قبل باز می گردد؟

تاریخجه شهر ازمیر به 8500 سال قبل بر می گردد.

_____________سخن پایانی__________

 تاریخچه شهر ازمیر، ویژگی های خرید ملک در ازمیر و مزایای خرید ملک در ازمیر در این مقاله مورد بررسی قرار گرفتند. شهر ازمیر شهری زیبا در ترکیه است که هر ساله افراد زیادی برای گذراندن تعطیلات و دیدن شگفتی های تاریخی و طبیعی این شهر از سراسر دنیا به این شهر سفر می کنند. تاریخچه شهر ازمیر به 8500 سال پیش بر می گردد که ازمیر را به یکی از قدیمی ترین شهر های جهان تبدیل می کند. در ازمیر خرید خانه مانند دیگر نقاط ترکیه با رعایت شرایط خاص منجر به اخذ پاسپورت این کشور می شود. هر ساله افراد زیادی به دلیل طبیعت زیبا و بکر و هچنین تاریخچه شهر ازمیر در این شهر ملک می خرند. کشور دیگری که شرایط مشابه به ترکیه را دارد، پرتغال است. شما برای سرمایه گذاری در پرتغال چه در ملک و چه در طرح هایی که توسط برخی شرکت های پرتغال ارائه می شوند، می توانید با مبلغی به اندازه توانایی خود برای خرید ملک در ترکیه اقدام کنید. کشور پرتغال جز کشور های اتحادیه اروپا است و پاسپورت این کشور از ارزش بالایی برخوردار می باشد.چنانچه شما عزیزان در رابطه با خرید ملک و سرمایه گذاری در ازمیر و و خرید ملک و یا سرمایه گذاری در پرتغال نیاز به مشاوره دارید، می توانید با مشاورین در موسسه MIE تماس گرفته سوال بپرسید و از مشاره رایگان بهره مند شوید همچنین شما عزيزان می تواند در قسمت نظرات سوالات خود را بپرسید تا کارشناسان ما پاسخ سوال را در همین قسمت بدهند.

 


مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان